Co Ile Powinno Się Olejować Włosy?

Co Ile Powinno Się Olejować Włosy
Olejowanie włosów a łupież. Konsekwencje zbyt częstego olejowania włosów – Stosowanie olejów na włosy w nadmiarze wpływa negatywnie na ich wygląd – obciąża kosmyki, w związku z czym tracą one objętość, są przyklapnięte, tłuste, posklejane i nie prezentują się świeżo, nawet zaraz po umyciu.

Aplikowane na pasma oleje pozostawiają ochronną powłokę, jednak gdy warstwa jest zbyt gruba (to efekt nieprzemyślanego olejowania bez umiaru), włosy nie mogą wchłonąć żadnych składników odżywczych zawartych w odżywkach, maskach, płukankach, uzyskujemy więc odwrotny skutek od zamierzonego – kosmyki wyglądają jeszcze gorzej, niż przed rozpoczęciem olejowania i wcale nie są odżywione.

Zbyt częste zabiegi olejowania sprawiają, że oleje gromadzą się u nasady włosów – usunięcie ich pozostałości jest trudne, mogą więc w ten sposób podrażnić skórę głowy, zwiększając ryzyko wystąpienia łupieżu suchego. Wielokrotne próby zmycia olejów sprawiają, że nadużywamy szamponów do włosów – skóra głowy jest przesuszona, a drożdżaki Malassezia furfur odpowiedzialne za rozwój łupieżu, mają optymalne warunki do intensywnej kolonizacji (żywią się sebum).

Niedokładne zmywanie lub nakładanie zbyt dużej ilości olejów, to tylko jedna z przyczyn łupieżu – do rozwoju schorzenia przyczynia się też np. niewłaściwa dieta, silny stres, zaburzenia w gospodarce hormonalnej, nadużywanie produktów do stylizacji, niektóre choroby, zanieczyszczenia, czynniki środowiskowe.

Jak radzić sobie z tym problemem? Poza czasowym zaprzestaniem olejowania warto sięgnąć po profesjonalny szampon leczniczy Nizoral z 2% ketokonazolu w składzie, który skutecznie ogranicza wzrost grzybów Malassezia furfur (ich nadmierny rozrost może spowodować łojotokowe zapalenie skóry).

 1. Warto wspomnieć, że Nizoral ma klinicznie potwierdzone właściwości ograniczające uporczywy świąd i nadmierne łuszczenie się skóry głowy.
 2. Ten szampon leczniczy jest na tyle łagodny, że mogą go stosować osoby korzystające z koloryzacji oraz posiadające siwe włosy.
 3. Szampon należy stosować 2 razy w tygodniu, pozostawiając na skórze głowy na 3-5 minut przed spłukaniem.

Zaatakowana drożdżakiem skóra powinna się zregenerować w ciągu standardowej 2-4 tygodniowej kuracji (w przeciwnym razie należy skorzystać z pomocy dermatologa, który ustali inną przyczynę łupieżu i wdroży optymalną metodę leczenia). Podsumowując, jak często olejować włosy ? Optymalną ilością są 1-2 zabiegi w tygodniu w przypadku włosów niskoporowatych i średnioporowatych oraz 2-3 zabiegi w tygodniu u osób z włosami wysokoporowatymi (olej powinien być dobrany nie tylko do potrzeb kosmyków, ale również do ich porowatości).

Po jakim czasie widać efekty olejowania włosów?

PO JAKIM CZASIE WIDAĆ EFEKTY OLEJOWANIA? – Efekty olejowania widać już po miesiącu regularnego olejowania, jednak wszystko zależy od wyjściowej kondycji włosów oraz od ich porowatości. Tak czy inaczej – efekty są warte zachodu. Musimy pamiętać również, że oleje i odżywki to dwie zupełnie inne rzeczy, i jedna nie zastąpi nam drugiej.

Po zmyciu TERMO-KURACJI szamponem mimo wszystko warto przynajmniej na chwilkę nałożyć ekspresową odżywkę Biovax Botanic, dzięki niej np. łatwiej rozczeszemy włosy. Jeżeli decydujemy się zostawić TERMO-KURACJĘ na noc, to warto po nałożeniu olejków na włosy (w naprawdę niewielkiej ilości – mniejszej niż normalnie) związać je albo zapleść w warkocz.

Na poduszkę możemy też położyć ręcznik albo dodatkową poszewkę, żeby zapobiec zatłuszczeniu. Nie ma sensu nakładać na głowę czepków, czapek czy rzeczników, bo najprawdopodobniej przez noc i tak nam one spadną, a poza tym obniżają komfort snu. TERMO-KURACJĘ można zmywać każdym szamponem Biovax .

Ile razy Olejowac?

W salonie, sypialni, kuchni czy łazience, a także w przestrzeniach biurowych w pracy powinno się olejować co najmniej raz w roku, a nawet – o ile widoczne jest zużycie powierzchni – dwa razy do roku.

Jak długo można trzymać olej na włosach?

2. Jak długo trzymać olej na włosach? – Minimalny czas olejowania to 30-40 minut . Dla lepszych efektów warto pozostawić olej na 2-3 godziny, a raz na jakiś czas wykonać olejowanie włosów na noc. Wyjątkiem jest olejowanie z użyciem oleju i maski, w tym przypadku nie powinno się zostawiać tej mikstury na dłużej niż 40 minut, ponieważ składniki kondycjonujące zawarte w masce mogą powodować nadmierne rozmiękczenie włosa.

Czy po olejowaniu włosów trzeba je umyć?

Włosy wysokoporowate zazwyczaj dużo szybciej piją olej, dlatego można trzymać go na włosach krócej. W takim przypadku olej zmiesza się z odżywką, a włosy będą dobrze odżywione. Umycie ich lekkim szamponem sprawi, że nie zniwelujesz wypracowanego efektu olejowania.

Czy można olejować włosy codziennie?

Jak często olejować włosy? – Częstotliwość olejowania włosów to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Nic dziwnego, należy znaleźć złoty środek między nawilżeniem włosów a ich przetłuszczeniem. Przede wszystkim najważniejsza jest regularność, jeśli chcesz mieć piękne i nawilżone kosmyki to musisz pamiętać o tym, że pierwsze rzeczywiście trwałe efekty osiągniesz po kilku miesiącach olejowania.

 • Osoby z mocno przesuszonymi i porowatymi włosami powinny nakładać olej na włosy 2-3 razy w tygodniu.
 • Jeśli Twoje włosy są w stosunkowo dobrym stanie, jednak chciałabyś aby były po prostu gładsze, spróbuj na początku wprowadzić olejowanie włosów 2-3 razy w miesiącu.

Jeśli po kilku zabiegach nie zobaczysz różnicy, stopniowo możesz powiększać ilość zabiegów. Bardzo ważne jest to, aby nie przeciążyć włosów – jeśli od razu wprowadzisz do swojej pielęgnacji dużą ilość rytuałów olejowania, możesz doprowadzić do przeciążenia swoich włosów.

 • Warto obserwować swoje kosmyki, zobacz jak zachowują się po pojedynczym zabiegu oraz jak reagują na olej.
 • Czy mocniej się przetłuszczają? A może są bardziej sypkie, co znaczy o tym, że zabieg został przeprowadzony poprawnie? Nie ma złotej recepty na to, jak często powinno się wykonywać olejowanie włosów na mokro czy na sucho.
You might be interested:  Opaska Na Włosy Jak Zrobić?

Każde włosy są inne oraz mają inne tempo odbudowy. Pamiętaj, aby przede wszystkim nie szkodzić!

Dlaczego włosy po olejowaniu są tluste?

Nieodpowiednia ilość produktu podczas olejowania włosów – W olejowaniu włosów najważniejsza jest regularność. W zależności od potrzeb może to być od 2 razy w miesiącu, do 1 razu w miesiącu. Nie warto więc nakładać na włosy zbyt dużej ilości oleju, który może spowodować, że włosy zaczną się przetłuszczać i będą obciążone.

Taki olej trudno też zmyć z powierzchni włosów, przez co produkt wciąż jest wyczuwalny po umyciu. Tym samym końcowy efekt jest nieco inny niż zamierzony. Do olejowania włosów w zupełności wystarczy jego kilka ml (1-3) w zależności od długości włosów. Dodatkowo, jeśli są cienkie, nie należy nakładać ich na całe włosy.

Lepiej rozpocząć aplikację na wysokości ucha, żeby nie wzmocnić efektu dociążania włosów.

Czy można olejować włosy przed każdym myciem?

Co Ile Powinno Się Olejować Włosy Ogólna zasada mówi, że olejowanie włosów powinno wykonywać się przynajmniej raz w tygodniu. – Tak naprawdę częstotliwość zabiegów uzależniona jest od wielu czynników. Nie ma sensu nakładać oleju wtedy, kiedy w ogóle nie są zniszczone. No chyba że raz na miesiąc, by ładnie się błyszczały.

 • Zupełnie inaczej trzeba postępować, gdy pasemka są zniszczone, a skóra głowy przesuszona.
 • Wtedy olejowanie włosów można robić przed każdym myciem głowy.
 • Wybór kosmetyku do olejowania włosów to dla niektórych dziewczyn prawdziwa udręka.
 • Bo olejek trzeba dobrać do rodzaju skóry głowy, stopnia zniszczenia włosów i typu porowatości.

Równie ważne jest to, jakie kwasy tłuszczowe i witaminy zawiera produkt pielęgnacyjny. Pewnie dla większości kobiet cena będzie miała wpływ na zakup olejku. I tu jest o tyle dobrze, że do olejowania włosów dobre będą oleje kosmetyczne i spożywcze. Wykorzystać można gotowe mieszanki olejków dostępne w drogeriach.

 • Ale jak ognia należy unikać olejków na bazie silikonów, ponieważ posiadają tylko działanie powierzchowne.
 • Ważne jest, aby do pielęgnacji używać olejków nierafinowanych i tłoczonych na zimno.
 • Nakładanie olejku dobrać musimy tak, aby aplikacja nie męczyła i nie zniechęciła nas do dalszej pielęgnacji, lecz przyniosła nam radość w postaci upragnionych efektów.

Jest kilka sposobów olejowania włosów i każdy sprawdza się na innym rodzaju włosów. To, jaką metodę wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od nas, ale także od długości, gęstości, porowatości i uszkodzeń pasemek. Podczas kilku pierwszych zabiegów zaleca się nałożenie na włosy dwóch łyżek stołowych olejku, a potem zwiększanie tej dawki.

 1. Olejowanie włosów przeprowadzać można na mokrych lub suchych pasemkach; olejek wcierać można także tylko w końcówki lub całe włosy i skórę głowy; czasami przyda się także masaż skóry głowy.
 2. Ale uwaga: nie wszystkie dziewczyny tolerują nakładanie olejków bezpośrednio na skalp.
 3. U niektórych obserwuje się między innymi wypadanie włosów.

Przed olejowaniem włosów zawsze należy umyć głowę i, w zależności od metody, wysuszyć pasemka (olejowanie włosów na sucho). Rozczesz włosy, a potem nałóż olejek na całe pasma i skórę głowy. Zrób krótki masaż skóry głowy, by poprawić krążenie krwi i polepszyć wchłanianie składników odżywczych.

Czy olejowanie włosów może je wysuszyć?

Zarówno w mailach od Was, jak i w komentarzach na moim czy też innych blogach często spotykam się ze zdaniem (oczywiście w różnych formach, ale sens jest zachowany) “olej xxxxx wysuszył/zniszczył mi włosy”. Pytanie, czy jakikolwiek olej jest w stanie to uczynić.

 • Post dotyczy olejów roślinnych (substancje oleiste pozyskiwane z dowolnej rośliny), nie eterycznych .
 • Olej roślinny nie jest w stanie sam z siebie wysuszyć nam włosów.
 • Jednak efekt przetłuszczu/miotły czy też siana (jak kto woli) przy stosowaniu dowolnego przedstawiciela tej grupy może wystąpić.
 • Z jakich powodów? Po pierwsze: dany olej może naszym włosom nie pasować i po prostu je puszyć.

Ten efekt dość często (ale nie zawsze) spotykany jest np. przy olejowaniu włosów wysokoporowatych olejami wnikającymi(kokos, palmowy) i masłami, jednak może wystąpić na każdych, także niskoporowatych włosach, a wywołać może go dowolny olej. Po drugie: włosom może nie pasować sposób podania danego tłustego mazidła .

 • Zawsze możemy spróbować innej drogi: na sucho/na mokro/na psikacz/na odżywkę/na krem/na miks/na kilka godzin/na godzinę/na całą noc.
 • Konfiguracji jest wiele i myślę, że warto sprawdzić kilka, zanim jakiś olej skreślimy.
 • Po trzecie: mogłyśmy nie domyć oleju , co dało początek niezbyt ładnemu wyglądowi włosów.

W takim przypadku należy przemyśleć użycie innego środka do mycia, a także zmianę techniki ablucji. Wtedy możemy zostać miło zaskoczone ;). Po czwarte: mało kto pamięta o tym, że oleje same z siebie nie nawilżają. Nawilżać mogą składniki zdolne do wiązania wody w swoich cząsteczkach, a tłuściochy tworzą jedynie powłokę okluzyjną, która zapobiega parowaniu – woda do ich cząsteczek się nie przyłącza.

 • Więc jeśli cała nasza pielęgnacja to jedynie olej i zero lub bardzo mało humektantów, to włosy mogą stać się wysuszone, a sam olej nie będzie maczał w tym palców.
 • “Nawilżone włosy” to stan subtelnej i indywidualnej dla każdego równowagi między składnikami nawilżającymi, proteinami i emolientami (czyli między innymi olejami).

Warto o tym pamiętać. Po piąte: ważna jest otoczka, czyli inne kosmetyki zastosowane wraz z olejem (kremy, stylizatory, myjadło , produkty do i bez spłukiwania). Ewentualny puch nie musi być w takim przypadku zawiniony przez tłuściocha . Warto dać mu szansę jeszcze w innym zestawie.

Co przed olejowaniem włosów?

Olejowanie na sucho polega na nałożeniu wcześniej podgrzanego oleju (1, 2 -3 łyżek, w zależności od ilości i długości włosów ) na suche włosy (najlepiej jeden dzień po umyciu). Przewagą tej techniki jest to, że widać, na których pasmach olej już jest położony, a na których jeszcze nie.

Czy można spać z olejem na włosach?

Olejowanie włosów zyskuje coraz większą popularność. To dlatego, że dzięki olejowaniu włosów możesz bardzo szybko poprawić ich kondycję. Dzięki olejowaniu włosy będą bardziej elastyczne, mocniejsze, lśniące i gładkie. Jeśli będziesz olejować je regularnie, szybciej uporasz się z problemem rozdwajających się końcówek i wypadających włosów.

Bardzo lubianą metodą jest olejowanie włosów na noc. Od czego zacząć? Wybierz olejowanie najlepsze dla siebie Jest kilka sposobów olejowania włosów. Warto wypróbować każdy z nich, aby znaleźć najskuteczniejszą i najbardziej odpowiednią dla swoich włosów metodę. Co jest najważniejsze? Wybór oleju zgodnie z potrzebami włosów Twoje włosy mogą pokochać olej kokosowy , arganowy albo na przykład olej z pestek moreli.

Wszystko zależy od ich porowatości i indywidualnych preferencji. Rozpoczynając przygodę z olejowaniem, zwracaj uwagę na polecane dla danej porowatości olejki i uważnie przyglądaj się efektom.

 • włosy wysokoporowate wypróbuj na przykład olej konopny , olej z dzikiej róży albo olej z nasion truskawki,
 • włosy średnioporowate: wypróbuj na przykład olej makadamia , olej z pestek moreli , olej ze słodkich migdałów , olej arganowy, olej rycynowy albo olej z pestek śliwki,
 • włosy niskoporowate: polecane dla takich włosów oleje to na przykład olej kokosowy , masło babassu , masło z pestek mango , masło kakaowe albo shea.
You might be interested:  Jak Samemu Ostrzyc Włosy?

Wybór metody olejowania włosów Włosy możesz olejować na sucho lub na mokro, od kilkunastu minut do kilku godzin albo nawet przez całą noc. Olejowanie na noc sprawdzi się zwłaszcza w przypadku włosów mocno przesuszonych i zniszczonych . Przetestuj różne metody olejowania włosów, aby sprawdzić, którą Twoje włosy pokochają najbardziej.

Dobranie ilości nakładanego oleju Dobierz ilość oleju odpowiednią do długości i gęstości Twoich włosów. Zwróć uwagę, aby włosy były pokryte używanym olejem, lecz żeby nim nie ociekały. Zazwyczaj na pokrycie włosów o średniej długości i gęstości wystarczy 1-2 łyżki oleju . Ważne też mogą okazać się predyspozycje zapachowe.

Niektóre oleje mają delikatny zapach, inne mogą być zbyt drażniące dla wrażliwego nosa. Właśnie zapach może być decydujący w wyborze olejowania włosów na noc. Olejowanie na noc – dla kogo najlepsze? Włosy możesz olejować od kilkunastu minut do nawet całej nocy.

Olejowanie na noc jest szczególnie lubiane, bo dzięki temu zapewnisz bardzo intensywne działanie oleju . Jest to także bardzo wygodna metoda, bo olej działa podczas Twojego snu, a rano możesz od razu cieszyć się efektami. Jeszcze większą intensywność działania zyskasz, jeśli nałożysz olej na mokre włosy.

Może to jednak je przeciążyć, dlatego stosuj tę metodę ostrożnie.

 • Olejowanie na noc najbardziej docenią włosy zniszczone i przesuszone, z niedoborem emolientów . Jeśli Twoje włosy są suche, sianowate, szorstkie w dotyku i niedociążone, możesz olejować je na noc 1-2 razy w tygodniu w ramach intensywnej kuracji odżywiającej.

  Jaki olej pogrubia włosy?

  Jak pogrubić włosy? Spróbuj olejowania – Olejowane włosy także z czasem nabierają grubości, stają się wygładzone i lśniące. Ten domowy zabieg to nic innego jak nałożenie na pasma niewielkiej ilości naturalnego oleju i pozostawienie go na kilka godzin lub na całą noc.

  • Po takiej czynności włosy trzeba umyć i nałożyć zwykłą odżywkę.
  • Żeby efekt był zadowalający, musisz dobrać olej do typu swoich włosów – na przykład kokosowy nadaje się tylko do niskoporowatych, olej lniany potrafi świetnie okiełznać puszące się „wysokopory”, natomiast olej arganowy jest najbardziej uniwersalny.

  Czytaj więcej: Olejowanie włosów – jaki olej i która metoda dają najlepsze efekty?

  Dlaczego po olejowaniu włosy się puszą?

  Co Ile Powinno Się Olejować Włosy Olejowanie włosów to chyba najlepszy sposób na piękne, pełne blasku i życia włosy. Oleje poprawiają poziom nawilżenia włosów, ich elastyczność i miękkość, chronią przed działaniem czynników zewnętrznych, wspomagają regenerację i odbudowę zniszczonych kosmyków.

  1. Odpowiednio dobrany olej.

  Nie dajmy się zwieść modzie czy reklamom: nie u każdego sprawdzi się konkretny olej. Nie warto kierować się wyłącznie popularnością danego oleju, czy faktem, że u innych sprawił cuda . Wybierając produkt do olejowania należy wziąć pod uwagę aktualną kondycję oraz porowatość kosmyków: włosy wysokoporowate polubią się na przykład z olejem lnianym, słonecznikowym czy tym z pestek z dyni; włosy o średniej porowatości – z olejem rzepakowym, ze słodkich migdałów czy sezamowym; olej kokosowy, masło shea czy olej palmowy sprawdzą się najlepiej u niskoporowców.

  • jak określić porowatość włosów?
  • jak dobrać olej do porowatości?
  1. Mniej znaczy więcej.

  Tą zasadą warto kierować się w trakcie aplikacji oleju czy olejku. Wbrew pozorom włosy wcale nie muszą „ociekać” olejem, przeważnie wystarczy 1-2 łyżki, by pokryć całą długość. Nadmiar produktu ciężko jest domyć, przez co włosy mogą pozostać przeciążone i zbijać się w strąki, a w konsekwencji szybciej się przetłuszczać.

  Czy olejowanie niszczy włosy?

  Olejowanie włosów nie będzie szkodliwe, jeśli zaczniesz bacznie obserwować swoje kosmyki, bo z czasem ich porowatość może się zmniejszyć.

  Dlaczego olejowanie włosów nie działa?

  Zdarza się, że czytam komentarze typu: “olejowanie się u mnie nie sprawdziło”, albo “olejowanie nie działa”. Ciężko mi to pojąć, bo w mojej opinii olejowanie jest najlepszym co można dla swoich włosów uczynić. Oczywiście pod kilkoma warunkami. Dziś napiszę Wam o siedmiu głównych powodach, przez które olej nie poprawia kondycji Waszych włosów, a czasem może ją nawet pogorszyć Co Ile Powinno Się Olejować Włosy POWÓD 1 Włosy są ekstremalnie przesuszone (szczególnie w przypadku włosów porowatych). Zauważyłam, że niektóre osoby błędnie postrzegają działanie oleju. Ma on za zadanie przede wszystkim zatrzymać nawilżenie we włosie. A co, jeśli nie ma czego zatrzymać, bo włosy są po prostu totalnie przesuszone? Z pomocą przychodzi olejowanie na podkład czyli np.

  1. na żel aloesowy.
  2. To tak zwany humektant, który zwiąże wodę we włosie, natomiast olej będzie barierą, która to nawilżenie zatrzyma.
  3. Żel aloesowy + olej to wspaniały duet, jeśli jesteście posiadaczkami bardzo zniszczonych i suchych włosów.
  4. I jeśli samo olejowanie (bez żelu) u Was nie działa, to koniecznie spróbujcie podkładu z żelu aloesowego.

  Ja robię to po prostu tak, że na suche, nieumyte włosy nakładam trochę żelu, rozczesuję grzebieniem i dopiero wówczas nanoszę olej i znów rozczesuję grzebieniem. Zaplatam włosy w warkocz i idę spać, a rano zmywam. Często pytacie, czy zawsze jest konieczność olejowania podkład z żelu.

  • Nie i niektóre włosy źle reagują na aloes tj.
  • puszą się i elektryzują, więc musicie same zobaczyć jak to będzie u Was.
  • Niestety – włosomaniactwo to ciągłe eksperymenty, ale gdy znajdziemy swoje ulubione sposoby, to później jest już bardzo łatwo odpowiednio dbać o włosy.
  • POWÓD 2 Kolejnym powodem może być to, że nie wczesujecie oleju we włosy.

  Nawet, gdy nałożycie olej na rozczesane już włosy, to i tak będzie za mało i olej nie dostanie się do każdego włosa, na całej jego długości. Dlatego tak ważne jest wczesanie oleju po jego nałożeniu. Ja robię to grzebieniem o szerokim rozstawie zębów przez około 3-4 minuty i dopiero wtedy zaplatam włosy w warkocz.

  1. POWÓD 3 Problemem, przez który olejowanie nie działa tak, jak powinno może być też zbyt duża ilość produktów do stylizacji, które mamy na włosach i olej po prostu nie jest w stanie przebić się przez taką “skorupę”.
  2. Wiele dziewczyn obawia się silikonów w produktach, natomiast z nimi oleje będą w stanie sobie poradzić.

  Najgorsze są różne żele do stylizacji i lakiery, które dosłownie oblepiają włos i tworzą sztywną barierę, której olej nie jest w stanie rozpuścić oraz dotrzeć do włosa. Jakimś rozwiązaniem może być dokładne wyszczotkowanie włosów gęstą szczotką, ponieważ wówczas tego typu produkty można nieco wyczesać, ale najlepiej jednak, gdy olejowanie przeprowadzimy na niczym nie pokrytych włosach. Czy można olejować tłuste włosy?

  Nakładanie oleju na brudną skórę głowy Sama nakładam olej na nieświeże włosy (bez sensu byłoby mycie włosów tylko po to, aby je naolejować), lecz nigdy nie nakładam oleju na tłustą skórę głowy i brudne włosy.

  Jak dlugo trzeba czekac na efekty pielegnacji wlosow?

  Są takie tematy, na które warto spojrzeć z różnych punktów widzenia – tylko i wyłącznie mój własny może być bowiem niewystarczający i powodować spłaszczenie perspektywy. Dlatego postanowiłam wprowadzić na blog nową serię wpisów, w której – poza moimi obserwacjami – będziecie mogli przeczytać także inne, napisane przez zaproszone przeze mnie do współpracy blogerki.

  • W każdym z nich będę podejmować inny temat, opisywać go ze swojej strony, a następnie oddawać głos wybranym przeze mnie dziewczynom.
  • Będzie to też okazja do tego, abym mogła polecić Wam inne strony o podobnej do prowadzonej przeze mnie tematyce, które są moim zdaniem godne uwagi i warte odwiedzenia! W pierwszym odcinku, wspólnie z Karoliną, Gosią, Magdą i Kasią, zastanowimy się, kiedy i pod wpływem jakich zabiegów pielęgnacyjnych zaczęłyśmy zauważać, że nasze włosy zmieniają się na lepsze – stają się ładniejsze i zdrowsze.

  Każda z nas ma inne włosy i inne doświadczenia związane z dbaniem o nie, co pokazuje, że odpowiedź na zadane w tytule tego wpisu pytanie zależy od wielu czynników – dlatego właśnie warto odpowiedzieć na nie z różnych punktów widzenia. Kiedy pojawiają się pierwsze efekty pielęgnacji włosów?

  Co Ile Powinno Się Olejować Włosy
  Dwa pierwsze zdjęcia: moje włosy w 2013 roku – suche, połamane i przerzedzone. . to był chyba ich najgorszy czas. Trzecie zdjęcie – dzisiejsze

  W moim przypadku punktem zwrotnym było keratynowe prostowanie , na które zdecydowałam się w sierpniu 2014 roku. W tamtym czasie moje włosy były bardzo zniszczone od leku, który stosowałam dwa lata wcześniej – stały się spuszone, matowe, suche, łamliwe, wywijały się i masowo wypadały.

  • Uznałam, że zabieg jest dla nich ostatnią deską ratunku i jedyną szansą na uniknięcie bliższego kontaktu z nożyczkami.
  • Keratynowe prostowanie wygładziło i wzmocniło moje włosy, które od tamtego momentu odzyskały swój blask i witalność.
  • Początkowo, 2-3 miesiące po zabiegu, nie przywiązywałam wagi do dbania o włosy – moja wiedza na temat ich pielęgnacji była jeszcze niewielka, a dodatkowo uległam złudnemu wrażeniu, że skoro obecnie prezentują się tak dobrze, to pewnie zawsze już tak będzie.

  Jedyne, co zrobiłam, to kupiłam odpowiednie (i polecone przez fryzjerkę) po keratynowym prostowaniu kosmetyki (wówczas był to szampon Babydream i maska Pro-Keratin Refill L’Oreal ). Z czasem jednak, znudzona wciąż tymi samymi produktami, zaczęłam uczyć się czytania składów – tak, aby samodzielnie móc dobrać odpowiednią dla swoich włosów pielęgnację.

  Jakie efekty daje olejowanie włosów?

  Olejowanie włosów – efekty jakich możesz się spodziewać – Odpowiednio wykonywane przy pomocy właściwych olejów, systematyczne olejowanie włosów może przynieść znakomite efekty, o czym świadczy wiele rewelacyjnych opinii użytkowniczek. Ty też chciałabyś mieć mocne i piękne włosy? Jeśli tak poświęć chwilę na zgłębienie tematu i dowiedz się jak olejować włosy, aby osiągnąć swój cel.

   zyskają piękny połysk, gładkość, miękkość i sprężystość będą zdrowo i szybko rosły dzięki wzmocnieniu cebulek zregenerują się i nawilżą, przestaną się puszyć dadzą się łatwiej rozczesać staną się odżywione, mocne i mniej łamliwe będą mniej wypadały przestaną się nadmiernie przetłuszczać (przy przetłuszczaniu polecana jest oliwa z oliwek, olej ryżowy lub kokosowy), będą bezpieczne przed niszczeniem na skutek pogody nie będą się łatwo rozdwajać na końcach będą mniej narażone na łupież olejowanie włosów kręconych pięknie uwydatni się ich skręt

  Jak olejować włosy na mokro?

  Olejowanie włosów na mokro – Olejowanie włosów na mokro to tak naprawdę olejowanie na wodę. Nie używamy tu ani podkładu nawilżającego, ani maski, nie mieszamy oleju z wodą itd. Olej nakładamy bezpośrednio na zwilżone w czystej wodzie włosy i pozostawiamy na 30-60 minut.

  Następnie zmywamy olej nakładając na włosy odżywkę (o metodzie emulgowania pisałam w tym wpisie ), myjemy delikatnym szamponem bez SLS-ów i ponownie nakładamy odżywkę. Na koniec możemy zrobić jeszcze płukankę, np. z octu. Bardzo ważne w tej metodzie (i wszystkich pozostałych metodach olejowania na mokro) jest to, że włosy muszą być nie tylko zwilżone, ale też oczyszczone z pozostałości kosmetyków stylizacyjnych.

  Jeśli więc stosujesz żele, pianki, pasty, lakiery i woski do włosów, najpierw musisz włosy umyć. Włosy powleczone pozostałościami produktów stylizacyjnych będą miały utrudnione zadanie we wchłanianiu substancji odżywczych znajdujących się w oleju.