Dlaczego Nie Rosną Mi Włosy?

Dlaczego Nie Rosną Mi Włosy
Bardzo często pytacie mnie, w jaki sposób najszybciej zapuścić włosy . Niestety w wielu przypadkach zdarza się, że żadne metody nie przynoszą efektów. Mimo stosowania się do porad, włosy od miesięcy nie chcą drgnąć nawet o centymetr. Jak to jest? Czy rzeczywiście wzrost włosów stanął w miejscu? Czy metody na porost włosów nie są skuteczne? Dlaczego włosy nie chcą rosnąć??? Dlaczego Nie Rosną Mi Włosy KRUSZENIE SIĘ Jeśli włosy mają cały czas tę samą (krótką) długość, to najprawdopodobniej się kruszą. Łamią się na końcach i wydaje się, że nie rosną. Włosy mogą się łamać z wielu powodów. Wpływ na ten stan rzeczy mogą mieć – rozjaśnianie, suszenie, prostowanie, zbyt mocne wiązanie, ocieranie pasm o ciuchy, nieprawidłowe czesanie a nawet niewłaściwa dieta. Dbając o prawidłowe nawilżenie włosów sprawimy, że będą bardziej elastyczne i odporne na czynniki zewnętrzne. Warto także zaopatrzyć się w silikonowe serum do końcówek i zabezpieczać je po każdym myciu. MAGICZNA GRANICA Długość do której rosną włosy jest uwarunkowana genetycznie. Włosy niektórych ludzi rosną przez określony czas (do pewnej długości), a potem przestają. Ma to związek z długością fazy wzrostu włosów, która jest odmienna w wypadku włosów różnych osób. Mieszki włosowe rozmieszczone są w grupach, w których włosy są w różnych fazach, dzięki czemu nie dochodzi do sytuacji, w której mamy łyse placki na głowie. Dlatego, niektórzy mogą zapuścić włosy do pasa – inni tylko do ramion. DIETA Ważną kwestią przy zapuszczaniu włosów jest prawidłowa dieta. Włosy i paznokcie są odżywiane na samym końcu, dlatego musimy dostarczyć odpowiednią ilość witamin i minerałów. Polecam wpis -> co jedzą włosy? WIEK To, ile mamy lat, również ma znaczenie – włosy najszybciej rosną w wieku 15–30 lat. Po tym okresie fizjologiczne procesy zasilające wzrost włosów tracą zwykle swe tempo i wydajność. Natura uznała, że nie musimy być już atrakcyjne, bo większość z nas zdobyła już partnerów i założyła rodziny 😉 Powoli zauważamy oznaki starzenia się włosów. Mogą stać się suche, łamliwe, a końce zaczną się mocniej rozdwajać. Starość nie radość. Młodość nie wieczność. STAN SKÓRY GŁOWY Zdarza się także, że włosy nie chcą rosnąć ze względu na zły stan głowy . Chociażby ŁZS – łój zbierający się na skórze głowy utrudnia dotarcie “dobrom” z masek czy innych produktów do cebulki włosa, także blokuje prawidłowy wzrost włosa. Tylko zdrowa skóra głowy jest w stanie wyprodukować włos – dlatego dbaj o nią szczególnie! PODCINANIE Jeśli Twoje włosy rosną 1cm na miesiąc, a co trzy miesiące podcinasz je średnio o 3cm – Twój bilans przyrostu równy jest zero. Matematyki nie oszukasz 😉 Mi też jakby włosy stanęły w miejscu 🙂 Ale chyba rosną, bo odrost (czarne końce) już prawie niewidoczny 🙂 Dlaczego Nie Rosną Mi Włosy

Contents

Co zrobić gdy włosy nie chcą rosnąć?

Błąd nr 2: Nie wzmacniasz cebulek włosowych – Tempo wzrostu włosów w ogromnej mierze zależy od stanu cebulek włosowych . Gdy są dobrze odżywione i dotlenione, pasma mniej wypadają i rosną mocniejsze. Stąd tak ważne jest codzienne stymulowanie cebulek do pracy.

 • Najprostszym sposobem jest codzienny masaż skóry głowy , który wzmacnia ukrwienie u nasady włosów pobudzając ich wzrost.
 • Masaż warto połączyć z regularną aplikacją wcierek zawierających substancje odżywcze, takie jak kofeina, biotyna i ekstrakty ziołowe.
 • W tej kwestii warto sięgnąć po profesjonalne preparaty, np.

od marki Insight . Oferuje ona skuteczną kurację przeciwko wypadaniu, na którą składa się wcierka stymulująca mikrokrążenie w skórze głowy oraz wzmacniająca cebulki, jak również szampon uzupełniający działanie serum. Ich jednoczesne stosowanie gwarantuje zahamowanie utraty włosów oraz pojawienie się baby hair już po 2 tygodniach kuracji.

Dlaczego moje włosy przestały rosnąć?

Kiedy są zniszczone – Przesuszenie włosów powoduje ich kruszenie, łamanie się, więc jeśli są w złym stanie na pewno ich nie zapuścimy . Dzieje się tak na skutek ich częstego suszenia, prostowania, kręcenia lokówką. Ich kondycja staje się słabsza, gdy farbujemy, rozjaśniamy włosy, wykonujemy zabiegi chemiczne.

Jak urosły mi włosy?

Wcierki do włosów – Wcierki to zdecydowanie najpopularniejszy i chyba jeden ze skuteczniejszych sposobów, by przyspieszyć proces wzrostu włosa. Te naturalne, często ziołowe preparaty powinnyśmy stosować według następującego schematu:

  w przypadku włosów przetłuszczających się – wcierka nakładana jest przed myciem głowy, w przypadku włosów suchych – wcierki stosujemy po myciu
You might be interested:  Co Zrobić Żeby Włosy Się Nie Elektryzowały?

Dobra wcierka do włosów powinna zawierać witaminy z grupy B, E, PP i C. Dobrze jeśli w jej składzie znajdą się proteiny jedwabiu, olej z podbiału, łopianu i pokrzywy. Ważne mogą być również pijawka lekarska i skrzyp polny . Warto pamiętać, że pomimo bardzo dobrych właściwości olejów, ich stosowanie może być niebezpieczne w przypadku posiadaczek cienkich włosów.

W jakim wieku włosy przestają rosnąć?

Mar 24 Wzrost włosów jest jednym z najczęstszych tematów, poruszanych w naszych gabinetach trychologicznych. Najczęściej zadawane pytania:

 • dlaczego włosy mi nie rosną?
 • czy jeśli będę podcinała to będą rosły szybciej?
 • dlaczego nie mogę zapuścić włosów?
 • dlaczego mam wrażenie, że kiedyś rosły szybciej niż teraz?

Niektórzy ludzie wierzą , że regularne podcinanie włosów przyspiesza ich wzrost. Przeanalizujemy kilka interesujących aspektów dotyczących wzrostu włosa, oraz postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Was pytania.

 1. Maksymalna długość, jaką mogą uzyskać nasze włosy jest określona genetycznie, dlatego też przychodzi moment, że włosy przestają nam dalej rosnąć.
 2. Fryzura nie przyspiesza wzrostu włosów, każdy człowiek ma genetycznie zaprogramowane tempo wzrostu swoich włosów, wynika z tego, że będą one nadal rosły z taką samą szybkością jak wcześniej.
 3. Włosy średnio rosną z szybkością 1 cm na miesiąc, a więc w ciągu roku mogą urosnąć nawet do 12 cm.
 4. Każdy włos rośnie od 2 do 7 lat, a następnie przechodzi do fazy spoczynku, która trwa dwa tygodnie, po tym czasie przechodzi w fazę telogenu czyli wypadania, która może trwać od 2 do 4 miesięcy, gdy włosy wypadają, na ich miejsce odrastają nowe. W związku z tym, normalną sytuacją jest to, że mamy włosy różnej długości.
 5. Jeśli twoje włosy są genetycznie zaprogramowane, aby rosnąć przez okres 2 lat, to maksymalna ich długość, jaką mogą osiągnąć wynosi 24 cm (1 cm / miesiąc x 12 miesięcy x 2 lata) i tak dalej. Oznacza to, że osoba, której włosy są zaprogramowane, aby rosnąć przez 7 lat, może uzyskać maksymalną długość włosów 84 cm.
 6. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Raz na jakiś czas słyszymy o kobietach, które mają bardzo długi cykl wzrostu włosa, oznacza to że ich genetyka jest wyjątkowa i wychodzi poza ramy przeciętności.
 7. Z wiekiem niestety faza wzrostu włosa skraca się, a zatem długość włosów może być krótsza. Kobiety starsze, które próbują zapuścić włosy mogą mieć wrażenie, że włosy nie rosną im tak szybko jak kiedyś.
 8. Ponadto, występuje wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które spowalniają wzrost i odrost włosów:
 • nieprawidłowe nawyki żywieniowe,
 • anemia,
 • anoreksja,
 • problemy hormonalne,
 • współwystępujące choroby,
 • leki,
 • nieodpowiednia pielęgnacja i koloryzacja włosów etc.

Czy włosy mogą przestać rosnąć?

niedziela, 7 grudnia 2014 Bardzo często słyszę od Was, że Wasze włosy nie rosną . Piszecie mi, że od kiedy pamiętacie, macie jedną i tą samą długość włosów , najczęściej jest to określenie “do ramion”. Zazwyczaj po takim komentarzu następuje kilka kolejnych, jeden to zaprzeczenie tezy jakoby włosy mogły przestać rosnąć, a drugi obarczający winą kruszące się końcówki. Dlaczego Nie Rosną Mi Włosy Kluczowa jest tutaj znajomość podstawowych informacji dotyczących cyklu wzrostu włosa, który dzielimy na trzy fazy. Pierwsza to anagen, czyli cykl aktywnego wzrostu. Druga to katagen, inaczej faza spoczynku, a ostatnia faza to telogen, podczas której włos wypada.

 • Nigdy nie ma sytuacji, w której wszystkie włosy na głowie są w tej samej fazie, ponieważ inaczej co kilka lat zostawałybyśmy łyse 🙂 No ale czy faktycznie włosy mogą mieć swoją granicę, skoro w internecie czy gazetach możemy natknąć się na zdjęcia osób, których włosy mają nawet kilka cm? Otóż tak.
 • W kwestii “nierosnących” włosów najistotniejsze są dwie rzeczy: długość anagenu (fazy wzrostu) i miesięczny przyrost włosów .

Anagen trwa różnie, choć zazwyczaj jest to między 2-7 lat i długość ta jest uwarunkowana genetycznie, tzn. nie mamy możliwości jej zmiany. Miesięczny przyrost to natomiast najczęściej ilość cm, które rosną przez miesiąc. Standardowy przyrost to 1-2 cm miesięcznie, natomiast zdarzają się także przyrosty na poziomie 0,5 cm albo 3 cm.

 • I tutaj kłania się matematyka.
 • Załóżmy, że włosy danej osoby rosną 1 cm na miesiąc a faza wzrostu trwa 2 lata.
 • Nie trudno obliczyć, że przy takich liczbach maksymalna długość włosów, jaką nasza przykładowa osoba może osiągnąć to jedynie 24 cm (1×24).
 • Oczywiście, dwuletni anagen to rzadko spotykana sytuacja, ale jednak.

Takie wyliczenia mogą dotyczyć osób, które nie potrafią zapuścić włosów dłuższych niż do ramion mimo dobrej pielęgnacji. Wynika to z tego, że włos po osiągnięciu 24 cm i po skończonej fazie anagenu przechodzi w fazę spoczynku a następnie najzwyczajniej w świecie wypada , więc nie ma kiedy bardziej urosnąć. źródło: wikipedia. org Czy osoby z genetycznie krótkim anagenem i małym miesięcznym przyrostem są zatem skazane na wieczną długość do ramion? Oczywiście, że nie 🙂 Co prawda nigdy prawdopodobnie nie osiągną długości do kolan czy tym bardziej do kostek, ale spokojnie mogą powalczyć o długą taflę.

Co jest dobre na porost włosów?

1. Dobrze zbilansowana dieta na porost włosów – Wielokrotnie pisałam już o tym, jak dieta wpływa na wygląd naszych włosów. Dieta bogata w witaminy, składniki mineralne i kwasy tłuszczowe to podstawa, jeśli chcesz mieć zdrowe, mocne, odporne na uszkodzenia i szybko rosnące włosy.

You might be interested:  Jak Farbować Włosy Ombre?

Jak długo rośnie 10 cm włosów?

Jak szybko rosną włosy i co robić, aby rosły szybciej? – Jak szybko rosną włosy? Nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie. Ponieważ wpływa na to wiele czynników. Wzrost włosów zależy od tego, jak pielęgnujesz je od wewnątrz i jak dbasz o nie na zewnątrz.

Ile czasu potrzeba żeby włosy urosły 10 cm?

Przyrost włosów w miesiącu? – U każdego człowieka przeciętnie włosy rosną około 0,35 milimetra dziennie, czyli 1 centymetr miesięcznie. Ich wzrost jest sprawą bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników wewnętrznych. Włosy najszybciej rosną, kiedy są zdrowe oraz mocne.

 1. A na tym polu wielkie znaczenie ma codzienna pielęgnacja, dlatego też, aby właściwie zadbać o swoją fryzurę, należy ją odżywić oraz nawodnić włosy.
 2. Dzięki dostarczeniu im wszystkich niezbędnych składników do rozwoju można także przyspieszyć ich wzrost.
 3. Bardzo ważne jest nie tylko zadbanie o włosy z zewnątrz ciała, ale także od wewnątrz.

Można również zastosować się do poniższych zaleceń, w jaki sposób przyśpieszyć wzrost włosa:

  Można zastosować odżywki i maseczki do włosów z naturalnych składników, bez silikonu; Ważna jest zdrowa dieta bogata w białka, witaminy i minerały; Należy unikać suszenia włosów, prostowania i kręcenia; Należy wykonywać masaż głowy w trakcie mycia włosów; Ważne jest nawadnianie organizmu — minimum 2 litry dziennie. Odpowiednia suplementacja oraz szampon stymulujący cebulki włosowe.

Ile włosy rosną w ciągu 3 miesięcy?

Obcięłaś włosy, ale żałujesz – brzmi znajomo? Wiele kobiet po trudnej (lub zbyt szybkiej) decyzji dotyczącej skrócenia włosów niecierpliwie czeka, aż włosy odrosną choć odrobinę. I najczęściej nie zrobią wiele w tym temacie – włos na głowie rośnie ok.1 cm na miesiąc.

Jak zapuścić włosy w 10 dni?

Zapuszczanie włosów – czy to trudne? Człowiek posiada ok.100-150 tysięcy włosów. Włos zbudowany jest z korzenia popularnie zwanego cebulką, która znajduje się pod skórą, oraz z łodygi, która znajduje się ponad powierzchnią skóry. Podstawowym budulcem włosa jest keratyna.

 • Długość procesu wzrostu włosa może wynosić nawet 7 lat! Dlaczego aż tyle? Ponieważ średni przyrost włosa na dobę to 0,30 do 0,40 mm, co daje nam ok.1 cm miesięcznie.
 • W ciągu roku włosy rosną średnio o 12 cm.
 • Ciekawostką jest, że włosy rosną szybciej latem oraz podczas snu.
 • Na porost i jakość włosów bardzo duży wpływ ma dieta.

Od zmiany diety mówią nawet lekarze, w odpowiedzi na pytanie o sposób na zdrowe włosy oraz sposoby na zapuszczanie włosów. Jeśli marzysz o długich, lśniących I zdrowych włosach nasza dieta powinna być bogata w witaminy : A, C, E oraz witaminy z grupy B.

Bardzo ważne są kwasy tłuszczowe omega 3, a także żelazo, cynk, magnez, aminokwasy oraz krzem. Witaminy i minerały odpowiadają nie tylko za porost włosów, ale także wpływają na ich wzmocnienie. Co więcej, hamują wypadanie, poprawiają sprężystość oraz wytrzymałość, co przekłada się na ich szybszy wzrost.

Zbilansowana, zdrowa dieta to podstawa podczas zapuszczania włosów. Co zrobić, by włosy rosły szybciej? Wiele kobiet zastanawia się, jak zapuścić zdrowe włosy. Sposobów jest kilka – w tym również dieta. Warto sięgać po nieprzetworzoną żywność, produkty pochodzenia roślinnego.

  Ziołowy płyn naszych babć Do stworzenia tego domowego eliksiru na porost włosów potrzebujesz: 3 łyżki tymianku, 3 łyżki pokrzywy, 2 łyżki łopianu oraz 2 łyżki nasturcji. Zioła bez problemu kupisz w sklepie zielarskim lub herbaciarni. Zioła należy wymieszać i zalać litrem wody, a następnie gotować przez około 25 minut. Wystudzonym płynem spłucz włosy po uprzednim ich umyciu. Naturalna maska piwno-rumowa na szybki porost włosów Przygotowanie maski na szybszy wzrost włosów jest bardzo proste. Aby ją zrobić, należy jedno żółtko jajka wymieszać z ½ szklanki ciemnego piwa oraz rumu. Tak przygotowaną maskę nałóż na wilgotne włosy na ok.20 minut. Maska kokosowa – bogactwo witamin Zmieszaj 1 łyżkę miodu z 2 łyżkami oliwy z oliwek oraz od 1 do 2 łyżek oleju kokosowego. Tak przygotowaną maskę wetrzyj w suche włosy, pozostaw na ok.10 do 15 minut. Po upływie tego czasu dokładnie umyj głowę. Płukanka octowa Do przygotowania płukanki przyśpieszającej wzrost włosów potrzebujesz jedynie ocet jabłkowy oraz wodę. Do 250 ml wody dodaj 2 łyżki octu jabłkowego, całość dokładnie wymieszaj.

  Po czym włosy rosną jak szalone?

  Ten produkt za 4 zł sprawia, że włosy rosną jak szalone – Znacznie przyspiesza wzrost włosów jednocześnie hamując ich wypadanie. Wzmacnia cebulki, dzięki czemu pasma są silniejsze i zdrowsze. Przyczynia się także do powstawania tzw. baby hair. A do tego jest produktem całkowicie naturalnym, tanim i ławo dostępnym.

   Polecamy: Naturalna wcierka, która zagęści włosy i przyspieszy ich wzrost

  Na łamach naszego portalu często piszemy o naturalnych, domowych sposobach pielęgnacji. Wiele z nich to stare, nieco już zapomniane metody naszych mam lub babć. Warto do nich wrócić, bo przynoszą świetne efekty. Jeżeli chcesz mieć piękne, zdrowe i długie włosy to leć do apteki lub sklepu spożywczego albo zielarskiego po pokrzywę.

   Polecamy: Wielki powrót trendu z lat 90. Ta fryzura będzie hitem wiosny 2022

  Jak zapuścić długie włosy w 2 miesiące?

  Zapuszczanie włosów: suplementacja – Włosy potrzebują odpowiedniej dawki witamin i minerałów, które dostarczane są do brodawki włosa wraz z krwią. Ponieważ nasza dieta nie zawsze dostarcza odpowiedniej porcji składników odżywczych, warto sięgnąć po suplementy.

  • Wybierajmy preparaty bazujące na składnikach, które mają duże znaczenie w budowie i odżywieniu włosów.
  • Warto suplementować krzem i żelazo, które zapobiega wypadaniu włosów i wzmacnia jego strukturę.
  • Aminokwasy siarkowe, cysteina, metionina i białko – te składniki odbudowują osłabione włosy.
  • Preparat powinien także zawierać cynk, biorący udział w budowie białka, z którego wytwarzane są włosy, jak i witaminę B7, czyli biotynę, która dostarcza wiązań siarkowych do macierzy włosa.

  Wiązania te przetwarzane są z innymi składnikami w keratynę, która odpowiada za budowę włosów. Żeby dostrzec efekt działania suplementów, należy zachować systematyczność ich przyjmowania. Zazwyczaj pierwsze oznaki wzmocnienia włosów można zauważyć po 1 miesiącu.

  Co sprawia że włosy szybciej rosną?

  Dieta – Dieta stymulująca dobrą kondycję włosów oraz ich wzrost powinna być bogata w proteiny. Warto ją zatem wzbogacić o ryby, jajka i chude mięso, soję, owoce (najlepiej jagodowe) i warzywa (głównie kapustne, ale również fasolę marchew i pomidory) oraz orzechy, pestki słonecznika i deserową czekoladę.

  Jakie włosy rosną najszybciej?

  DLACZEGO NIE ROSNĄ MI WŁOSY?

  Jak szybko rosną włosy? – Jaka jest szybkość wzrostu włosów? Przede wszystkim warto powiedzieć, że nie ma tak naprawdę jednej odpowiedzi na to pytanie, gdyż u każdego wygląda to inaczej. Możemy jednak podać pewne wartości przybliżone, jeżeli chodzi o poszczególne włosy.

  1. Jak szybko rosną te na głowie? Ok.1 centymetra na miesiąc.
  2. Statystycznie włosy u mężczyzn rosną szybciej niż u kobiet, jednak ze względu na to, że faza anagenu jest u nich krótsza, często nie osiągają (zanim wypadną) takiej długości jak włosy u kobiet.
  3. Włosy dziecięce rosną znacznie wolniej – nawet o połowę.

  A jak szybko rosną włosy na innych częściach ciała, np. na nogach? Gdy człowiek jest młody i dojrzewa to włosy w takich miejscach jak nogi, pachy czy włosy łonowe rosną w bardzo szybko. W końcu proces ten ulega zwolnieniu. Tempo wzrostu włosa ciężko określić, gdyż zależy to od wielu czynników, m.

  Jak zapuścić włosy które się kruszą?

  Kruszące się włosy możesz odbudowywać również od wewnątrz. Zacznij łykać suplementy diety na zdrowe i piękne włosy. Stosuj je regularnie, a na pewno szybko zauważysz, że twoje pasma staną się mocniejsze, lśniące i wygładzone. W suche, puszące się włosy możesz wsmarować nieco płynnego jedwabiu lub dobroczynnego olejku.

  Jak przyspieszyć porost włosów domowymi sposobami?

  Naturalne metody na szybki porost włosów – Dostępne są również naturalne i domowe sposoby szybki porost włosów i ich wypadanie . Możesz wypróbować zabieg pielęgnacyjny, jakim jest olejowanie. Potrzebujesz olejek, np. arganowy, rycynowy lub rozmarynowy. Aplikuj go na skórę głowy kilka razy w tygodniu.

  Czy włosy łonowe przestają rosnąć?

  Na Zachodzie dziś usilnie zwalczane w niektórych rejonach jest pożądane do tego stopnia, że kobiety płacą ogromne pieniądze, by dzięki operacji mieć je jak najgęstsze. Owłosienie łonowe wzbudza nie lada emocje, tym bardziej że wielu z nas nie wie, które opowieści na jego temat są wiarygodne, a które to tylko wymysły. Guzel Studio / Shutterstock Kobiety ze Wschodu postrzegane są za restrykcyjne zwolenniczki golenia okolic bikini. Większość mieszkanek Indii i Turcji całkowicie pozbywa się włosów łonowych, nawiązując do tradycji pochodzących jeszcze z czasów Imperium Osmańskiego, kiedy to na porządku dziennym miało być “topienie” włosków sproszkowanym wapnem lub wycieranie prostymi narzędziami.

  1. Więcej nawet – na portalu Matadornetwork.
  2. com można wyczytać, że muzułmanki zwykły pozbywać się włosów z całego ciała poniżej szyi.
  3. Tymczasem okazuje się, że w ostatnich latach modne, szczególnie wśród Azjatek, stały się zabiegi kosmetyczne polegające na.
  4. przeszczepianiu włosów z głowy w okolice bikini.

  Od 2010 do 2012 roku zainteresowanie tego rodzaju operacjami wzrosło o niebagatelne 78 proc. ! – donosi dailymail. co. uk. Kobiet nie odstraszają wysokie koszty (przynajmniej 2 tys. dolarów, czyli ponad 7,5 tys. złotych). Wszystko dlatego, że posiadanie gęstego intymnego owłosienia ma być dowodem na wysoką płodność i brak seksualnych zaburzeń.

  1. Jak na ironię, kobiety, głownie ze wschodniej Azji, zmagają się z wypadaniem włosów łonowych.
  2. Dla wielu transplantacja może być jedynym sposobem na przywrócenie dobrego samopoczucia i pewności siebie – przekonują przedstawiciele International Society of Hair Restoration Surgery w rozmowie z brytyjskim tabloidem.2/6 2.

  Kolor włosów łonowych jest identyczny z tym, jaki mamy na głowie – MIT Pixachi / Shutterstock Nic podobnego.

  Co sprawia że włosy się kręcą?

  Tajemniczy gen, o którym z pewnością nie wiedziałeś – Według naukowców z Queensland Institute of Medical Research (Australia) za kręcone włosy odpowiada gen o nazwie trichohyalin . Ma on sprawiać, że we włosach dochodzi do zakłócenia równowagi aminokwasów i tym samym pasma zaczynają się kręcić.