Dlaczego Włosy Się Kręcą?

Dlaczego Włosy Się Kręcą
Tajemniczy gen, o którym z pewnością nie wiedziałeś – Według naukowców z Queensland Institute of Medical Research (Australia) za kręcone włosy odpowiada gen o nazwie trichohyalin . Ma on sprawiać, że we włosach dochodzi do zakłócenia równowagi aminokwasów i tym samym pasma zaczynają się kręcić.

O czym świadczą kręcone włosy?

Włosy są bardzo ważnym elementem w symbolicznej mowie naszego ciała. Ponieważ są ozdobą głowy zarówno u mężczyzn jak i u kobiet odpowiadają za sferę erotyczną, ale także za sferę intelektualną. Dlaczego Włosy Się Kręcą Włosy zawsze fascynowały i były przepojone symboliką. W średniowieczu twierdzono, że mógł się w nich ukryć diabeł i dlatego kazano niewiastom ukrywać starannie włosy pod wymyślnymi nakryciami głowy. Postrzyżyny chłopców były symbolicznym aktem przyjęcia ich w świat męskiej społeczności.

 1. Przed wiekami w wielu kulturach kobiety na znak żałoby po stracie ukochanego obcinały sobie włosy i nacierały twarz popiołem.
 2. Podobne znaczenie w naszej kulturze miało obcinanie warkocza dziewczynie wychodzącej za mąż i nakładanie na głowę czepca.
 3. Przesłaniem tego zwyczaju było uświadomienie dziewczynie, że odcina się jej beztroską przeszłość i nie może już zwodzić swoimi włosami innych mężczyzn.

W latach 60-tych XX wieku długie włosy były symbolem wolności intelektualnej oraz swobody erotycznej. W sensie ogólnym włosy są przejawem energii. Ich symbolika związana jest z symboliką poziomu, tj. bujna czupryna wieńcząc głowę symbolizuje siły wyższe, natomiast obfite owłosienie ciała oznacza rozrost pierwiastka niższego. Symbolika włosów w przypadku kobiet i mężczyzn wygląda nieco inaczej, dlatego też należy przedstawiać ją dla każdej płci oddzielnie. U kobiet długie włosy są symbolicznym podkreśleniem ich kobiecości, wrażliwości i wdzięku, a także dziecięcej niewinności. Oczywiście takiego przesłania nie należy brać dosłownie.

Co zrobić żeby włosy się nie kręciły?

Co zrobić, żeby włosy się nie kręciły? – to pytanie zadają często kobiety o włosach, które nie są naturalnie ani proste jak druty, ani uroczo kręcone. Puszeniu i niesfornemu kręceniu się sprzyja głównie wiosenna pogoda. Opady deszczu i duża wilgotność sprawiają, że włosy zaczynają żyć własnym życiem.

Co zrobić, aby włosy się nie kręciły, nie puszyły i utrzymywały taki kształt, jaki nadasz im przed wyjściem z domu? Kluczem do sukcesu są nie tylko dobre i wytrzymałe kosmetyki do stylizacji, lecz także codzienna pielęgnacja włosów, która zapobiega ich puszeniu się i kręceniu każdego włosa w inną stronę.

Więcej: Co zrobić, żeby włosy się nie kręciły? Aby włosy się nie kręciły, trzeba je najpierw wyprostować. Zanim więc zaczniesz myśleć o wdrożeniu dodatkowej pielęgnacji, która pozwoli ci zachować piękną i prostą fryzurę w każdych warunkach, najpierw wybierz najbardziej odpowiadającą ci metodę prostowania.

 • Do dyspozycji masz ich obecnie wiele.
 • Najpopularniejsze jest oczywiście nadal tradycyjne suszenie na szczotce i wtarcie serum lub innego kosmetyku dyscyplinującego włosy, natomiast zdecydowanie coraz więcej kobiet sięga po prostowanie na gorąco za pomocą prostownicy.
 • Trzeba jednak uważać, aby podczas zabiegu nie przegrzać włosów.

Niestety wysoka temperatura im szkodzi. Nie bez powodu więc coraz większą popularność zyskuje prostowanie keratynowe . Dzięki niemu włosy pozostają idealnie proste przez długi czas, niestraszna im żadna pogoda. Zabieg niestety nie należy do najtańszych, jest jednak zdecydowanie mniej inwazyjny niż prostowanie japońskie i chemiczne.

To metody wyjątkowo trwałe, jednak ich skuteczność wiąże się ze zmianą struktury włosa i uszkodzeniem struktur proteinowych. Pytaniu, co zrobić, aby włosy się nie kręciły, powinno więc zawsze towarzyszyć pytanie o bezpieczeństwo i inwazyjność zabiegów. Oczywiście im trwalszy zabieg, tym mniejsze ryzyko, że fryzurę zniszczy wiatr, tylko pytanie, jak wiele czasu zajmie odbudowa zniszczonej struktury włosów.

Co zrobić, żeby włosy nie kręciły się na wilgoci? Domowe sposoby przeciw kręceniu się włosów pomagają skutecznie zapanować nad nimi nawet w najgorszą pogodę. Warto więc przed prostowaniem i po nim wdrożyć odpowiednią pielęgnację włosów. W dzień przed prostowaniem dobrze jest użyć szamponu prostująceg o.

Dzięki zawartej w nim kreatynie oraz innym substancjom pomaga on wygładzić łuski włosów, co znacznie ułatwia późniejszą stylizację. Przed suszeniem dobrze jest spryskać je sprayem prostującym. Warto zwrócić uwagę, aby chronił on także przed wysokimi temperaturami, które źle działają na cebulki włosów.

Jeśli za oknem pogoda jest raczej deszczowa, nie zapomnij o sprayu przeciw wilgoci. Szybka aplikacja przed wyjściem potrafi zdziałać cuda. Szczególnie dokładnie warto go nakładać od połowy włosów do ich końcówek. Jeśli to możliwe, lepiej zrezygnować z czapki lub kapelusza, bo nałożone na głowę jeszcze bardziej sprzyjają puszeniu się i kręceniu włosów.

You might be interested:  Jak Zregenerować Włosy Po Rozjaśnianiu?

Dlaczego moje włosy przestały się kręcić?

Przez całe życie miałam kręcone, miękkie włosy. Od jakiegoś czasu (około) roku włosy się prostują, są suche. Czy jest możliwe, aby naturalnie kręcone włosy z wiekiem zaczęły się prostować i wysuszać? Chciałabym dodać, że co około 6 tygodni farbuję włosy (pojawiają się siwe) farbą bezamoniakową (farbę nakłada fryzjerka), nie suszę włosów suszarką, nakładam maski i odżywki, używam drogich kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów i mimo tych wszystkich starań włosy są suche, nie mają już tak ładnego naturlanego skrętu, wyglądają jak siano. Dlaczego Włosy Się Kręcą Niestety, włosy z wiekiem mogą się prostować. Jest to zjawisko całkiem naturalne. Pod wpływem różnych szkodliwych czynników, takich jak farby, prostownice włosy ulegają zniszczeniu, a przez to ich struktura ,,rozciąga” się, powodując stopniowe rozprostowywanie loków.

 • Jeżeli dbasz o ich odpowiednie nawilżenie stosując kosmetyki i nie przesuszasz ich suszarką, a nadal są suche – myślę, że powinnaś je wzmocnić od środka.
 • Polecam tabletki Inneov- aby zobaczyć efekt, stosuj je przynajmniej przez 2-3 miesiące.
 • Dodatkowo wybierz się do fryzjera przynajmniej raz na miesiąc na zabieg sauny – fryzjerka nałoży specjalną ampułkę na włosy, a dzięki ciepłu wytwarzanemu przez specjalne do tego urządzenie- substancje wnikną w głąb włosów.

Zabieg ten jest bardzo chwalony i przynosi rezultaty. Kręcone włosy podczas mycia należy traktować bardzo łagodnie, aby nie uszkodzić ich delikatnej struktury. W miejscu skrętu są one bowiem cieńsze, przez co bardziej podatne na uszkodzenie. Po umyciu nie wolno trzeć ich mocno ręcznikiem, tylko delikatnie osuszyć i nałożyć odżywkę lub maskę.

 1. Następnie należy rozczesać włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach, co spowoduje bardziej równomierne rozprowadzenie odżywki i zapobiegnie ich splątaniu.
 2. Jeżeli Twoje włosy przypominają ,,siano”, kup sobie suszarkę z dyfuzorem – jest to specjalna nakładka do suszenia loków.
 3. Równie ważne jest stosowanie przed wysuszeniem pianki lub balsamu do włosów kręconych.

Aby włosy bardziej się kręciły, polecam ich postopniowanie. Im włosy dłuższe, tym są cięższe, i czasami właśnie dlatego rozprostowują się. Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza. Klinika Włosów Handsome Men Klinika zajmuje się niechirurgicznym uzupełnianiem ubytków włosów metodami skutecznymi w każdym przypadku łysienia, a także leczeniem łysienia i rozwiązywaniem problemów, związanych z rzadkimi i cienkimi włosami.

Jak przywrócić włosom skręt?

Sposobów na ujarzmienie naturalnie kręconych włosów jest mnóstwo. Dziś przyjrzę się metodzie plopping, która uchodzi za najprostszą, a jednocześnie najskuteczniejszą metodę wydobywającą skręt włosów i podnoszącą je u nasady. Jak poprawnie wykonać ręcznikowanie, zwane też koszulkowaniem? Kręcone włosy uchodzą wprawdzie za jedne z najcięższych w pielęgnacji, ale nie ulega wątpliwości, że mają swój urok.

Odpowiednio zadbane i wystylizowane ładnie okalają twarz, a z ich pomocą możesz wykonać wiele oryginalnych fryzur. Co jednak ciągle się puszą, a fale i loki nie są takie, jakbyś chciała? Z pomocą przychodzi plopping, czyli tzw. ręcznikowanie lub koszulkowanie włosów . Jest to metoda, która pozwala ujarzmić niesforne kosmyki i wydobyć skręt loków.

Cała magia polega na tym, że jest łatwa, a jedyne, czego potrzebujesz, to bawełniana koszulka lub ręcznik oraz kosmetyk do stylizacji włosów kręconych.

Ile procent ludzi ma naturalnie kręcone włosy?

I choć pofalowane włosy prezentują się naprawdę efektownie oraz wzbudzają powszechny podziw, nastręczają również wielu problemów: łatwo tracą wilgoć, przez co zazwyczaj bywają nadmiernie przesuszone, a ponadto ich struktura jest nierówna, dlatego nie odbijają światła i są matowe.

 1. Panie o bujnych lokach narzekają ponadto na takie niedogodności jak wysoka podatność na puszenie i elektryzowanie, łamliwość, czy trudność w zapanowaniu nad niesfornymi kędziorami.
 2. Jeżeli jesteś posiadaczką pofalowanych włosów, bądź planujesz zamienić prostą fryzurę na burzę długich loków, koniecznie sprawdź, jak prawidłowo pielęgnować włosy kręcone.

Kręcone włosy Nie da się ukryć, że włosy kręcone są dość nietypowym i specyficznym typem fryzury – w końcu naturalnie posiada je zaledwie pięc procent osób na całym świecie. Ten wyjątkowy kształt zawdzięczają wielu różnym czynnikom, które wzajemnie na siebie oddziaływują – mowa tu o ciężarze, układzie włókien oraz przede wszystkim o rodzaju mieszków; te dzielą się bowiem na asymetryczne oraz okrągłe.

Te pierwsze zakończone są cebulkami o nieregularnej budowie, przez co nadają skrętu włosom i pasma podczas wzrostu nie podążają po linii prostej ku dołowi, lecz tworzą opadające i wznoszące się spirale. Zapytacie pewnie, co sprawia, że u jednych osób cebulki przyjmują normalny, regularny kształt, u innych natomiast wyrastają w skórze głowy pod dziwnym kątem, powodując naprężenia w łodygach włosów i ich naturalne kręcenie? Odpowiedzialne za to zjawisko są geny, więc pofalowane kędziorki przeważnie dziedziczymy po swoich przodkach.

Nie jest to jednak regułą – zdarzają się przypadki, gdy dwie osoby o prostej fryzurze mają potomstwo obdarzone pięknymi, bujnymi lokami. Jednak wśród Europejczyków kręcone włosy należą obecnie do rzadkości, co ma związek z położeniem geograficznym oraz klimatem – główną funkcją włosów jest bowiem ochrona mózgu przed promieniowaniem słonecznym oraz gorącem, a do tego spiralne pasma nadają się lepiej niż jakiekolwiek inne.

Włosy kręcone słabo odbijają światło, zamiast tego pochłaniają je i “więżą”; skutkiem tego stają się matowe i pozbawione blasku, który zazwyczaj łatwo dostrzec w zwykłych, prostych pasmach. Znajomość tych faktów pozwala nam łatwo odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wśród Afrykanów tak często spotykane są włosy o takiej, a nie innej budowie – stanowią one najzwyczajniej w świecie ewolucyjne przystosowanie się do ciężkich warunków klimatycznych, które w Europie nie występują.

Choć kręcone włosy to z punktu widzenia biologii niepotrzebny zbytek w naszej szerokości geograficznej, nie da się ukryć, iż drapieżne loki okalające twarz dodają urody i robią wrażenie na osobach postronnych. Statystyki pokazują, iż pragnienie posiadania pofalowanej fryzury dotyczy aż czterdziestu procent ankietowanych kobiet.

You might be interested:  Kiedy Obciąć Włosy Żeby Szybciej Rosły?

Ile osób w Polsce ma kręcone włosy?

Badania pokazują, że 45 procent Europejczyków ma włosy proste, 40 procent falowane, a jedynie 15 procent kręcone. Wśród Polek i Polaków ten procent jest jeszcze mniejszy. Trzeba dbać o nie szczególnie.

Co na puszące się kręcone włosy?

Nawilżanie i odżywianie włosów kręconych – W przypadku włosów kręconych nawilżanie i odżywianie to absolutna podstawa pielęgnacji. Bez tego suche włosy stają się jeszcze bardziej suche, zaczynają się łamać i kruszyć. Są za to bardzo podatne na puszenie, a ich skręt nie wygląda dobrze.

  Po każdym myciu kręconych włosów nakładaj na nie odżywkę. Przynajmniej 1-2 razy w tygodniu nakładaj na włosy bogatą w składniki nawilżające i odżywcze maskę. Pamiętaj, aby w składzie masek i odżywek znalazły się nawilżające emolienty z niewielką ilością humektantów (ich nadmiar może puszyć włosy) i proteiny. Maskę nakładaj od ucha w dół, aby nie obciążać włosów u nasady.

Jak wyprostować włosy naturalnie?

Prostowanie włosów, zwłaszcza gdy odbywa się często, negatywnie wpływa na ich kondycję. Kosmyki można jednak skutecznie wygładzić bez użycia urządzenia, np. : za pomocą dużych wałków, specjalnego ułożenia włosów w charakterystyczną opaskę, kosmetyków prostujących czy metody brushing.

 • Efekt wygładzonych kosmyków osiągnie się również wykonując w salonie fryzjerskim zabieg laminowania.
 • Prostownica to wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala nie tylko prostować włosy, ale i je kręcić lub wywijać.
 • Częste jej użytkowanie niestety negatywnie odbija się na kondycji czupryny: włosy stają się słabe, wypadają, rozdwajają się i często nadmiernie elektryzują.

Jak wyprostować włosy bez prostownicy metodą brushing Metoda brushing to prostownie włosów za pomocą suszarki, najlepiej z opcją jonizacji, co zapobiegnie elektryzowaniu się kosmyków. Czuprynę należy suszyć chłodnym nawiewem. Potrwa to nieco dłużej niż w przypadku użycia gorącego nawiewu, jednak zapobiegnie niszczeniu włosów, jakie ma miejsce pod wpływem stylizacji wysoką temperaturą.

 • Umyte i osuszone ręcznikiem kosmyki należy dokładnie rozczesać i podzielić na pasma, które można podpiąć klipsami fryzjerskimi lub spinkami.
 • Pojedyncze pasmo włosów wystarczy nawinąć na okrągłą, dużą szczotkę, najlepiej z naturalnego włosia, i suszyć kierując nawiew suszarki zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, czyli od góry do dołu.

Jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy w domu – wskazówki · Zapuść włosy Włosy cieniowane są lżejsze i mają tendencję do falowania się i wywijania końcówek. Jeżeli marzysz o prostych kosmykach na co dzień, warto pomyśleć o zapuszczeniu włosów i ścięciu ich na prosto.

 • Długie kosmyki są bardziej odporne na kręcenie się, w porównaniu z silnie pocieniowaną fryzurą.
 • · Używaj kosmetyków prostujących do włosów Proces prostowania włosów za pomocą suszarki można również wzmocnić stosując odpowiednie kosmetyki.
 • Rynek kosmetyczny oferuje różnego rodzaju preparaty, które wpływają na strukturę włosa już na etapie ich mycia.

Szampony do włosów przeznaczonych do pielęgnacji włosów prostych wykazują silne właściwości wygładzające i nabłyszczające. Specjalne odżywki i maski z kolei ułatwiają rozczesywanie i chronią przed kruszeniem i łamaniem się kosmyków podczas codziennej stylizacji.

Przed suszeniem można również zastosować kosmetyki prostujące, takie jak: serum, balsamy, kremy czy spraye. Preparaty nie tylko wygładzają niesforne kosmyki, ale i chronią przed działaniem wysokiej temperatury, a niektóre z nich zawierają również filtry UV. Kosmetyki prostujące tworzone są na bazie np.

: ekstraktu z pszenicy, hydrolizowanych protein jedwabiu czy pro-keratyny. Jak wyprostować włosy bez prostownicy i suszarki? Sposobem na wyprostowanie włosów bez użycia prostownicy jest nawinięcie lekko wilgotnych kosmyków na duże wałki. Technika stylizacji szczególnie sprawdza się u posiadaczek cienkich i drobnych loczków.

Od czego zależy czy włosy są proste czy kręcone?

Burza loków, loczków i fal na głowie nie do okiełznania? To nie tylko twój problem. Sprawa skrętu na włosach od lat zajmuje fizyków i inżynierów. To, że włos się kręci, zależy od kilku oddziałujących na siebie czynników – ciężaru, układu włókien i rodzaju mieszków, z których wyrastają włosy.

 • Asymetryczne mieszki nadają włosom skręt, okrągłe zaś sprawiają, że są proste.
 • Do tego im dłuższe loki, tym bardziej złożona jest ich struktura.
 • Tak wynika z raportu opublikowanego przez Amerykańskie Towarzystwo Fizyczne.
 • Proste włosy, wyrastając z głowy, układają się linearnie w dół, kręcone zaś rosną w sposób niekontrolowany, tworząc opadające, wznoszące się bądź zawracające spirale.

Ta wyjątkowa geometria sprawia, że loki gorzej znoszą wysokie temperatury, jakim poddawane są podczas stylizacji. Naukowcy z Purdue University badają, dlaczego proste włosy opierają się gorącu, a zakręcone są bardziej narażone na spalenie. Celem zespołu z Purdue jest ustalenie temperatury, która podczas stylizacji poprawiałaby kondycję czupryny.

You might be interested:  Ile Rosną Włosy W Pół Roku?

Czy z każdych włosów da się wydobyć skręt?

Jak wydobyć skręt z prostych włosów? – Wiele osób zastanawia się, jak wydobyć skręt z prostych włosów. Niestety może się to okazać dość trudne, a nawet niemożliwe. Jak pisałyśmy, wydobycie skrętu będzie możliwe, jeśli włosy wywijają się. A to znaczy, że nie są całkiem proste.

Czy moje włosy chcą się kręcić test?

Wyniki – Jeśli w kółku mieści się połowa włosa, Twoje włosy są raczej proste i potrzebują odżywienia, aby chronić je przed uszkodzeniami. Jeśli w kółku jest przynajmniej 3/4 włosa, masz raczej kręcone włosy, które potrzebują nawilżenia, aby zamknąć i wygładzić powierzchnię otoczki, podkreślić loki i zapobiegać puszeniu się.

Dlaczego proste włosy zaczęły się kręcić?

Jak rosną włosy? – No dobrze, pewnie dalej zastanawiasz się, dlaczego włosy się kręcą. Żeby odpowiedzieć na to pytanie należy się zastanowić, w jaki sposób rosną włosy. To tutaj kryje się sekret. Z mieszka włosowego, przypominającego rurkę w skórze, wyrasta włos.

Na dnie tej rurki jest cebulka, złożona z żywych komórek. Komórki namnażają się, rosną, z czasem obumierają. Martwe komórki są „wypychane” do góry i tak właśnie „powstaje” włos. W gruncie rzeczy więc włosy są tworzone przez martwe komórki. Pod mikroskopem włosy przypominają pręty o różnym kształcie średnicy.

Włosy proste mają przekrój w formie kółka. Przekrój w kształcie elipsy jest typowy dla włosów kręconych . Na kształt włosa wpływa kształt cebulki. Cebulki o nieregularnej budowie „generują” włosy „niesymetryczne” – czyli kręcone . I tutaj właśnie tkwi odpowiedź w tym, dlaczego włosy się kręcą. Źródło: helix. northwestern. edu Warto jednak dodać, że o ile na kształt włosów wpływa silnie oddziałująca odmiana pewnego genu, o tyle dwie osoby o prostych włosach mogą mieć dzieci o włosach kręconych. Kędziorki są dziedziczone w linii prostej, ale nie muszą. Na ten ciekawy fakt zwrócili uwagę redaktorzy Focus. pl.

Dlaczego moje włosy zaczęły się kręcić?

Jak rosną włosy? – No dobrze, pewnie dalej zastanawiasz się, dlaczego włosy się kręcą. Żeby odpowiedzieć na to pytanie należy się zastanowić, w jaki sposób rosną włosy. To tutaj kryje się sekret. Z mieszka włosowego, przypominającego rurkę w skórze, wyrasta włos.

 • Na dnie tej rurki jest cebulka, złożona z żywych komórek.
 • Komórki namnażają się, rosną, z czasem obumierają.
 • Martwe komórki są „wypychane” do góry i tak właśnie „powstaje” włos.
 • W gruncie rzeczy więc włosy są tworzone przez martwe komórki.
 • Pod mikroskopem włosy przypominają pręty o różnym kształcie średnicy.

Włosy proste mają przekrój w formie kółka. Przekrój w kształcie elipsy jest typowy dla włosów kręconych . Na kształt włosa wpływa kształt cebulki. Cebulki o nieregularnej budowie „generują” włosy „niesymetryczne” – czyli kręcone . I tutaj właśnie tkwi odpowiedź w tym, dlaczego włosy się kręcą. Źródło: helix. northwestern. edu Warto jednak dodać, że o ile na kształt włosów wpływa silnie oddziałująca odmiana pewnego genu, o tyle dwie osoby o prostych włosach mogą mieć dzieci o włosach kręconych. Kędziorki są dziedziczone w linii prostej, ale nie muszą. Na ten ciekawy fakt zwrócili uwagę redaktorzy Focus. pl.

Co na puszące się kręcone włosy?

Nawilżanie i odżywianie włosów kręconych – W przypadku włosów kręconych nawilżanie i odżywianie to absolutna podstawa pielęgnacji. Bez tego suche włosy stają się jeszcze bardziej suche, zaczynają się łamać i kruszyć. Są za to bardzo podatne na puszenie, a ich skręt nie wygląda dobrze.

  Po każdym myciu kręconych włosów nakładaj na nie odżywkę. Przynajmniej 1-2 razy w tygodniu nakładaj na włosy bogatą w składniki nawilżające i odżywcze maskę. Pamiętaj, aby w składzie masek i odżywek znalazły się nawilżające emolienty z niewielką ilością humektantów (ich nadmiar może puszyć włosy) i proteiny. Maskę nakładaj od ucha w dół, aby nie obciążać włosów u nasady.

Od czego zależy czy włosy są proste czy kręcone?

Burza loków, loczków i fal na głowie nie do okiełznania? To nie tylko twój problem. Sprawa skrętu na włosach od lat zajmuje fizyków i inżynierów. To, że włos się kręci, zależy od kilku oddziałujących na siebie czynników – ciężaru, układu włókien i rodzaju mieszków, z których wyrastają włosy.

Asymetryczne mieszki nadają włosom skręt, okrągłe zaś sprawiają, że są proste. Do tego im dłuższe loki, tym bardziej złożona jest ich struktura. Tak wynika z raportu opublikowanego przez Amerykańskie Towarzystwo Fizyczne. Proste włosy, wyrastając z głowy, układają się linearnie w dół, kręcone zaś rosną w sposób niekontrolowany, tworząc opadające, wznoszące się bądź zawracające spirale.

Ta wyjątkowa geometria sprawia, że loki gorzej znoszą wysokie temperatury, jakim poddawane są podczas stylizacji. Naukowcy z Purdue University badają, dlaczego proste włosy opierają się gorącu, a zakręcone są bardziej narażone na spalenie. Celem zespołu z Purdue jest ustalenie temperatury, która podczas stylizacji poprawiałaby kondycję czupryny.

Co zrobić żeby włosy kręciły się naturalnie?

Kręcone włosy wprost uwielbiają być ugniatane, a proste również zyskają lekkie fale. Dodatkowo w przypadku włosów kręconych ugniatanie wydobędzie skręty i zarazem ujarzmi odstające lub puszące się pukle. Ugniataj mokre kosmyki – wtedy przyniesie to najlepszy efekt.