Henna Na Włosy Jak Zrobić?

Henna Na Włosy Jak Zrobić
Naturalna henna na włosach i jej wady. Poznaj istotne fakty – Mimo że henna cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet i niewątpliwie posiada mnóstwo zalet nie jest jednak zupełnie idealna. Oto kilka wad henny, o których musisz wiedzieć zanim zaczniesz malować nią włosy:

 1. Niestety, ale nie zafarbujesz nią włosów zbyt szybko. Czasem nie wystarczy nawet godzina, by kolor chociaż trochę był widoczny. Przez to szybka zmiana fryzury rzadko kiedy jest możliwa od razu. Długi czas farbowania henną zdecydowanie przemawia na jej niekorzyść.
 2. Henna wydziela bardzo intensywny zapach, jaki na włosach może być wyczuwalny nawet przez kilka kolejnych dni, po farbowaniu. Trzeba o tym pamiętać, zwłaszcza że po hennowaniu nie wolno myć włosów przez 2 doby!
 3. Henna przesuszać może wysokoporowate włosy.
 4. Ciężko przewidzieć ostateczny efekt – wszystko zależy od wyjściowego koloru włosów, a także ich struktury.
 5. Kolor henny jest bardzo trwały i mocno wnika w kosmki – dlatego ciężko jest go później usunąć. Jeżeli szukasz rozwiązania na chwilową zmianę koloru, nie decyduj się na hennę! Zdjęcie koloru może okazać się bowiem często zupełnie niewykonalne.
 6. Henna prostuje włosy – a więc, nie powinnaś się na nią decydować, jeżeli posiadasz naturalne fale bądź loki. Niestety, ale proszek do farbowania włosów może sprawić, że utracisz naturalny skręt i strukturę włosów.
 7. Henna może trwale odbarwić ubranie – należy więc mocno uważać podczas jej nakładania na włosy.
 8. Henna nie potrafi ujednolicić koloru włosów, a więc, jeżeli masz pasemka i chcesz z pomocą henny zafarbować całą głowę, na pewno się to nie uda.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Dla 92,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Jak prawidłowo nakładać hennę na włosy?

Uwaga! –

  Przed rozpoczęciem farbowania można czoło oraz uszy posmarować tłustym kremem, co zapobiegnie zafarbowaniu skóry. Hennę należy nakładać w rękawiczkach. Włosy przed nałożeniem henny powinny być dobrze rozczesane. Po nałożeniu henny włosy należy zawinąć w folię, a następnie w ręcznik.

Jak przygotować hennę na włosy?

Szybka instrukcja poprawnego przygotowania masy farbującej Henny. Zalecana ilość: Dla tych o gęstych włosach (obwód ok 8 cm w kucyku) włosy bardzo krótkie: 50 gr włosy krótkie: 100 gr włosy o długości za uszy: 150 gr włosy do ramion: 200/250 gr włosy do połowy pleców: 350/400 gr włosy bardzo długie: 500/600 gr Dla włosów cienkich, które nie przekraczają 7 cm w kucyku włosy bardzo krótkie: 30 gr włosy krótkie: 50 gr włosy o długości za uszy: 70/100gr włosy do ramion: 100/130 gr włosy do połowy pleców: 200 gr włosy bardzo długie: 350/400 gr Ilość produktu jest podawana dla włosów prostych.

 • Jeśli masz włosy falowane lub kręcone naciągnij je by sprawdzić mniej więcej dokąd sięgają.
 • Wskazane ilości powinny być przestrzegane przynajmniej podczas dwóch/trzech pierwszych aplikacji henny.
 • Podczas kolejnych można zmniejszyć ilość produktu tak by utrzymać kolor.
 • Jeśli masz siwe włosy sugerujemy kontynuować z zalecanymi dawkami.

PRZYGOTOWANIE: 1) Przygotuj wymaganą ilość henny, dodaj zimnej wody (zimą, ciepłą, ale nie wrzątek) mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji masy. Dodaj trochę octu lub soku z cytryny dzięki kolor będzie trwalszy. Można również w proporcji pół porcji wody i pół porcji octu lub soku z cytryny.

 • Przygotowana masa powinna mieć konsystencję jogurtu lub miękkiego kremu podobnego do purè.
 • Używaj tylko drewnianych, szkanych lub plastikowych pojemników i łyżek.
 • Nie używaj stalowych lub aluminiowych przedmiotów.2) Przykryj pojemnik przezroczystą plastikową folią, szczelną pokrywką lub za pomocą czepka prysznicowego.

Pozostaw przygotowaną masę odstaw na pewien czas. Czas jej utleniania się zależy od temperatury jaka panuje w pomieszczeniu i może trwać od 6 do 24 godzin. Poniżej przykładowe czasy: 4 godz jeśli temperatura w pomieszczeniu wynosi 30° C 6 godz. jeśli wynosi 25° C 12 godz.

w temp. ok 20° C +12 godz jeśli poniżej 20° C Czas oczekiwania na gotową masę zmniejsza się jeśli pojemnik z nią umieścisz w pobliżu źródła ciepła takich jak grzejnik lub piec (w takim przypadku wystarczą 4/6 godziny). Inną szybką metodą „SOS henna” jest przygotowanie henny wrzątkiem (oczywiście nie zapominając o occie lub soku z cytryny).

W takim przypadku dzięki przygotowanej masie otrzymany kolor będzie bardziej pomarańczowy.3) Zaaplikuj hennę od nasady po końcówki, wykonuj dokładnie hennę na całych pasmach włosów.4) Po zakończeniu aplikacji henny nałóż czepek prysznicowy lub owiń włosy za pomocą plastikowej folii kuchennej.

 1. Możesz również nałożyć na głowę ręcznik,a w sezonie zimowym wełnianą czapkę by uniknąć przeziębienia.5) Trzymaj na włosach przez conajmniej 3 godziny.
 2. Dzięki najwyższej jakości produktu, henna nie pozostawia grudek we włosach.
 3. Spłucz dokładnie włosy samą wodą upewniając się, żeby nie pozostawić henny na skórze.
You might be interested:  Jak Długie Włosy Do Depilacji Woskiem?

Jeśli twoje włosy należą do wyjątkowo suchych możesz na ich końcówki nałożyć balsam. Wykanaj finalne płukanie wodą z octem lub wodą z sokiem z cytryny co przyczyni się do wzmocnienia koloru oraz do wygładzenia łuski włosa. Dzięki czemu włosy staną się lśniące i miękkie w dotyku.

Ile gramów henny na włosy?

Ile henny użyć? – To, ile henny zużyjemy podczas farbowania, zależy od długości włosów. Na średnio-długie włosy wystarcza około 100 gramów henny, czyli jedno opakowanie, chociaż pamiętać należy, że hennę nakłada się grubą warstwą.

Dlaczego henna nie farbuję włosów?

Farbowanie włosów henną – co warto wiedzieć? – Omawiając farbowanie włosów henną warto zacząć od tego, że naturalna henna roślinna nie daje nam takich możliwości koloryzacyjnych, jak farba chemiczna. Lepiej więc nie nastawiać się na to, że przefarbujemy włosy czarne na blond albo, że z brązowych nasze kosmyki staną się nagle ognisto rude .

Henna nie zawiera nadtlenku, więc nie może rozjaśniać włosów! Paleta barw naturalnej henny jest dosyć ograniczona i uzyskany odcień w największym stopniu zależy od wyjściowego pigmentu włosów przed farbowaniem. W większości przypadków henna pogłębi i podkreśli naturalny odcień włosów , a ich kolor pozostanie niezmieniony.

Warto jednak pamiętać, że lawsonia bezbronna barwi włosy na pomarańczowo-czerwono. Jeśli więc masz jasny kolor włosów, użycie henny może pozostawić na nich rudy kolor. W przypadku włosów ciemnych ich odcień pozostanie niezmieniony. Możemy zmienić kolor włosów blond przy użyciu henny na dowolny odcień, stosując dwuetapowe farbowanie.

 1. Inaczej będzie działała henna, w składzie której oprócz lawsonii, pojawią się też inne naturalne barwniki uzyskiwane z roślin.
 2. Najczęściej stosowanym jest niebieskie indygo , czyli wyciąg z indygowca farbiarskiego.
 3. To jego dodatek sprawia, że możemy z pomocą henny mieć włosy np.
 4. w kolorze ciepłego miedzianego brązu.

Jeśli oprócz indygo do henny zostanie dodana też amla – możesz liczyć na chłodny odcień brązu. Pamiętaj, że henną nie rozjaśnisz włosów.

Jak długo nie myć włosów po hennie?

Już dawno przerzuciłam się z farbowania chemicznego na hennę. Używam na przemian, a to czarnej Khadi czy Indygo, ale także czarnej henny Lass Naturals , która jest o wiele tańsza od Khadi, a nie odbiega od niej jakością. Wiem, że zwłaszcza początki z farbowaniem henną budzą wiele pytań i wątpliwości, a także różnorakich błędów.

Ja np. podczas pierwszych hennowań, utleniałam czarną Khadi, odstawiając ją na 12 godzin. Nie powinnam tego robić, ponieważ mieszanka zawiera ingygo, którego się nie utlenia, gdyż traci wtedy swoje właściwości. Nie potrzebnie dodawałam też soku z cytryny, ponieważ indygo jako nieliczne z ziół ma odczyn zasadowy, więc dodawanie kwaśnych roztworów neutralizuje odczyn, co ma wpływ na efekt farbowania.

Utlenianie i zakwaszanie możemy wykonywać we wszystkich mieszankach hennowych (zwłaszcza w tych „rudych”), ale nie tych, które zawierają indygo. Zobacz więcej: Trzecie farbowanie czarną henną Khadi, eliminacja błędów w farbowaniu i stuprocentowe zadowolenie Farbowanie Indygo Khadi – drugie podejście, moje błędy przy poprzednim farbowaniu Indygo i czarną Khadi Dostałam od czytelniczki Pauli pytanie dotyczące tego jakich kosmetyków używać do włosów hennowanych, żeby kolor się szybko nie wypłukiwał itd.

 • Szczerze mówiąc to nigdy się nad tym nie zastanawiałam i stosuję takie same zasady pielęgnacji jak za czasów, kiedy moje włosy henny „nie widziały na oczy”.
 • 😉 Jednak pomyślałam, że może być to temat, który interesuje szersze grono posiadaczek hennowanych czupryn.
 • 🙂 Treść maila od Pauli: „Cześć! 🙂 Farbuję włosy czarną henną khadi już od ponad pół roku, jednak nie wiem jakich szamponów i odżywek najlepiej używać do hennowanych włosów, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat (być może źle szukam :)).
You might be interested:  Jak Sprawić By Włosy Się Kręciły?

Do tej pory używałam nawilżającej odżywki i szamponu z alterry, jednak wydaje mi się, że powodują szybsze wypłukiwanie się henny, bo przy każdym myciu włosów mam niebieską wodę. Nie wiem czy sięgać po kosmetyki do włosów farbowanych, ponieważ farba a henna to jednak nie to samo.

 • Dlatego zdecydowałam się napisać do Ciebie, bo widzę że masz doświadczenie z henną, a ponadto cudowne włosy, wiesz jak o nie dbać 🙂 Będę wdzięczna jeśli polecisz mi np jakiś szampon, lub chociaż coś doradzisz odnośnie składu.
 • Poszukuję kosmetyków, które nie przyczyniałyby się do szybszego wypłukiwania henny.

Pozdrawiam. ” Więc tak, generalnie henna to produkt naturalny, mieszanka ziół i z reguły można przyjąć, że nie uzyskamy po nim tak trwałego efektu jak po farbie chemicznej. Henna po prostu prędzej czy później się wypłukuje. Dopiero przy którymś z kolei farbowaniu kolor bardziej „zatrzymuje się” we włosach, „wgryza się” w nie i jest trwalszy.

 1. Dla przykładu, na początku swojej przygodny z henną, nakładałam ją co miesiąc, teraz robię to co dwa miesiące albo rzadziej.
 2. Niebieska woda przy spłukiwaniu to resztki indygo , które ma taki właśnie kolor.
 3. Jeżeli woda jest zabarwiona więcej niż przy dwóch myciach to znaczy, że nie została odpowiednio spłukana zaraz po farbowaniu.

Jest kilka sposobów, żeby kolor po hennie utrzymywał się dłużej.

Czy henna pogrubia włosy?

PYTANIA I ODPOWIEDZI –

  Czy henna pokryje siwe włosy? Tak! Czysta henna złapie siwe włosy na złoto-pomarańczowy kolor, lecz z czasem również się na nich nadbuduje i przyciemni. Jeśli jednak chcemy otrzymać brąz – należy wówczas wykonać hennowanie dwuetapowe . Czy mogę pofarbować u fryzjera wcześniej hennowane włosy? Oczywiście, ale pod warunkiem, że korzystaliśmy z czystych, sproszkowanych ziół. Farbować można również włosy indygowane, lecz musimy pamiętać o tym, by włosów nie rozjaśniać po indygo ! Czy henna niszczy włosy? Nie! Henna wyraźnie pogrubia i wzmacnia nasze pasma, a także dzięki niej możemy zejść z wyższej porowatości! Wyjątek jednak stanowi nieumiejętne i niewłaściwe nakładanie ziół. Pod żadnym pozorem nie należy rozczesywać włosów pokrytych ziołową papką! Możemy wówczas doprowadzić do zniszczeń mechanicznych. Henna przesuszyła moje włosy! Co robić? Nie przejmować się – to naturalne 😉 Taki poziołowy przesusz jest częstym zjawiskiem i mija zwykle na drugi dzień po hennowaniu. Wówczas stają się miękkie, błyszczące i sypkie. Należy więc odczekać i nie panikować. Rozjaśniłam/łem włosy i są zielone! Bardzo możliwe, że grana była mieszanka z zawartością indygo albo nie były to czyste zioła. Należy sprawdzić, czy w składzie produktu nie znajduje się Indigofera Tinctoria albo PPD .

Czy henna wysusza włosy?

Czy henna wysusza? – 4. Niestety tak. Suchość włosów po farbowaniu to jedna z największych wad henny. Henna bardzo wysusza włosy wysokoporowate i zniszczone . Może zrobić z nich niezłe siano, dlatego nigdy nie polecam henny do takiego typu włosów. Oczywiście, każdy może testować we własnym zakresie – a nuż okaże się, że mimo wysokiej porowatości efekt jest świetny. 5. Trwałość. Tutaj, w zależności od struktury włosa, mogą wystąpić dwa problemy. Pierwszy , to wypłukiwanie się henny z włosów. Może to oczywiście być spowodowane zbyt mocną, zasadową pielęgnacją. Wasze włosy mogą też po prostu nie polubić się z henną. Drugi przypadek to ultra-trwałość henny.

 1. U mnie henna jedynie odrobinę zmienia odcień z czasem, po odpowiednim zakwaszeniu i pielęgnacji woda po myciu ma ślad koloru maksymalnie przez jedno mycie po farbowaniu.
 2. Trwałość na 99%.
 3. Jeżeli jesteście zupełnie przekonane, że farbowanie henną to Wasz ideał aż do odrośnięcia włosów – wtedy farbujcie bez obaw.6.

Brak możliwości zdjęcia koloru. Ostatnia i największa wada farbowania henną. Żaden fryzjer nie podejmie się ściągania henny do blondu, nieliczni do brązu. Henna ściągana dekoloryzatorem lub rozjaśniana daje efekt glonu . Całą glonowatą galerię podziwiać możecie we wpisie o mojej włosowej historii 😉 Nie wspominam nawet o rozległości zniszczeń po takiej dekoloryzacji – włosy są, niestety, do zapuszczania od nowa .

Ile henna trzyma się na włosach?

Przed nakładaniem henny umyj włosy szamponem bez silikonów.2 tygodnie przed farbowaniem zacznij stosować szampon głęboko oczyszczający lub peeling do włosów. Po umyciu osusz włosy ręcznikiem. Wcześniej przygotuj sobie niezbędne rzeczy do farbowania: farbę Khadi, odpowiedniej wielkości miska, woda, para rękawiczek, ręcznik do ochrony ubrań, szczoteczka do nakładania farby, czepek kąpielowy lub folie, ręcznik do utrzymania ciepłej temperatury mieszanki po aplikacji.

 1. Proszek starannie zmieszaj z wodą do uzyskania jednolitej papki.
 2. Dla włosów sięgających do ramion starczy około 80g proszku.
 3. Papka powinna być gęsta, tak aby nie spływała z włosów.
 4. Z czasem jak nabierzesz wprawy możesz dodać do papki odrobinę odżywki do włosów lub różnych przypraw poprawiających kondycję włosa.
You might be interested:  Jak Kręcić Włosy Lokówką Automatyczną?

Naturalna Henna Farba nadaję jasnym włosom kolor czerwony, a ciemnym kolor mahoniu. Możesz stosować na siwe włosy. Wymieszaj hennę w miseczce z sokiem z cytryny do konsystencji gęstej śmietany. Zakryj miseczkę folią, owiń ścierką i odstaw w ciepłe miejsce na 12 godzin.

 1. Jeśli się spieszysz możesz odstawić hennę w ciepłe miejsce około 35 stopni C na 2 godziny.
 2. Uważaj, aby nie ugotować henny.
 3. Gdy henna będzie gotowa dodaj jeszcze odrobinę soku i rozdrób do konsystencji gęstej śmietany.
 4. Po umyciu włosów szamponem i osuszeniu ich ręcznikiem załóż rękawiczki i nałóż hennę.

Nałóż foliowy czepek lub owiń folią włosy i zawiń głowę ręcznikiem. Zmyj hennę z czoła, karku i uszu. Maksymalnie trzymaj hennę 6 godzin. Im dłużej henna pozostanie na włosach, tym trwalszy i intensywniejszy będzie kolor. Spłucz włosy dokładnie ciepłą wodą. Jasny brąz: farba nadaję włosom odcień od jasnego do średniego brązu. Henna Naturalna Jasny Brąz

5. Czy hennę można nakładać na suche włosy? – Nie. Nakładamy ją na wilgotne, umyte delikatnym szamponem bez silikonów włosy. Po aplikacji zakładamy na nie foliowy czepek (by nie pobrudziła skóry i ubrania) i okręcamy głowę turbanem z ręcznika, bo w wyższej temperaturze henna lepiej wnika w strukturę włosów. Trzymamy ją na pasmach 2-4 godziny (im dłużej się ją trzyma, tym kolor będzie głębszy).

Jak często można robić hennę na włosy?

Z tego powodu najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest korzystanie z niej raz na sześć tygodni. Pamiętajmy również, że między kolejnymi farbowaniami, należy używać wyłącznie naturalnych, łagodnych szamponów i odżywek do pielęgnacji włosów, które zapobiegną ich wysuszaniu i łamaniu się.

Czy henna niszczy włosy?

Co wybrać hennę czy farbę. Nie ma jednoznacznej i prostej odpowiedzi na to pytanie. Każda forma koloryzacji ma swoje zalety. Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania dotyczące farbowania włosów Henną Ziołową. Delia Cosmetics Co to jest henna Ziołowa? Henna ziołowa to absolutnie wyjątkowy produkt przeznaczony do koloryzacji włosów. Najważniejszą różnicą w porównaniu do farb chemicznych jest brak amoniaku i aktywatora z wodą utlenioną. Henna Ziołowa oparta jest na najstarszym barwniku roślinnym: naturalnej chnie (Lawsonia Inermis) i specjalnie wyselekcjonowanych barwnikach. Delia Cosmetics Czy henna może niszczyć włosy i blokować ich oddychanie? Absolutnie nie. Wręcz przeciwnie, henna poza koloryzacją pielęgnuje włosy, wnika w drobne mikroubytki idealnie je wypełniając. Ponieważ henna nie wnika do środka włosa, nie narusza więc jego struktury.

Henna ziołowa delikatnie okleja włosy, przez co stają się grubsze i mocniejsze. Dodatkowo zyskują piękny połysk i głębię koloru. Czy pokryje siwe włosy? Tak. Pamiętaj jednak, że siwe włosy ze względu na brak naturalnej melaniny, są wyjątkowo mało podatne na farbowanie. Są grubsze niż normalne włosy, sztywne i trudniej przyjmują kolor.

Henna ziołowa pokryje pierwsze siwe włosy. Mogą mieć jaśniejszy odcień niż pozostałe ufarbowane włosy. Czy przy użyciu henny można zostać platynową blondynką? Niestety nie, w palecie henny ziołowej znajdziesz w przeważającej części kolory ciemne (wynika to bezpośrednio z koloru naturalnej chny – ciemno zielono-szaro-brązowy).

 1. Jeżeli jesteś naturalną blondynką lub rozjaśniasz włosy o 2-3 tony możesz skorzystać z koloru nr 7.0 Blond.
 2. Pamiętaj jednak, że jest to farba ziołowa i blond będzie miał ciepły, słoneczny odcień.
 3. Jeżeli marzysz o zimnym blondzie ze srebrzystym odcieniem, skorzystaj z farb oksydacyjnych (farby trwale koloryzujące) lub rozjaśniaczy.

Czy muszę mieć przygotowane pędzelek, miseczkę (metalową, plastikową), rękawiczki? Nie. Henna ziołowa jest gotowa do użycia, nie trzeba wyciskać do miseczki, mieszać z aktywatorem i nakładać pędzelkiem. Wystarczy gotowy krem wycisnąć bezpośrednio na włosy, wmasować i pozostawić na ok.30 minut.