Jak Najlepiej Prostować Włosy?

Jak Najlepiej Prostować Włosy
5. Dzielenie włosów na pasma – Zanim przystąpisz do samego prostowania, podziel włosy na dwa-trzy pasma. Poszczególne pasma zamocuj za pomocą klipsów . Każde pasmo rozczesz, a następnie użyj prostownicy. Warto podtrzymywać włosy do dołu, aby zapewnić sobie optymalny nacisk prostownicy, co przełoży się na lepszy efekt prostowania.

Co zrobić żeby włosy się nie puszyły po prostowaniu?

Techniki pielęgnacji – Musimy także wspomnieć o odpowiednich technikach pielęgnacji. Pocieranie włosów sztywnym, szorstkim ręcznikiem może je uszkodzić, a efektem tego będzie puszenie. Najlepiej jest używać miękkich turbanów z mikrofibry lub po prostu bawełnianych koszulek, którymi wystarczy delikatnie odsączyć wodę z kosmyków.

Dodatkowo konieczne jest wybranie odpowiedniej szczotki do swojego typu włosów. Dla niektórych będzie to akcesorium fryzjerskie z naturalnym włosiem, a dla innych tzw. „finger brush”, czyli szczotka Olivia Garden . Jeżeli lubisz rozczesywać kosmyki na mokro, także wybierz w tym celu szczotkę dopasowaną do takiego rodzaju wyczesywania.

Wbrew pozorom to, jak czeszesz i czym czeszesz swoje włosy, ma ogromny wpływ na ich późniejszą kondycję. Zadbaj o swoje włosy, używając kosmetyków fryzjerskich i ciesz się piękną taflą bez puszenia!

Co zrobić żeby włosy nie niszczyły się od prostownicy?

Jesteś w: Dodatkowe informacje » Blog » Prostowanie włosów bez zniszczeń – jak to robić? Prostowanie włosów bez zniszczeń – jak to robić? Prostujesz włosy, ale nie chcesz ich niszczyć? Wysoka temperatura nigdy nie sprzyja naszym kosmykom i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

Na szczęście jest kilka trików, które pozwolą wyeliminować lub przynajmniej ograniczyć jej wpływ. Najważniejsza będzie właściwa technika prostowania i odpowiednie narzędzie np. Wahl – prostownica tej firmy nie ma sobie równych. Czym prostować włosy, żeby ich nie niszczyć? Choćbyś stanęła na rzęsach i była maksymalnie delikatna, to z marnej jakości prostownicą i tak zniszczysz włosy.

Dobra prostownica to podstawa. Zanim kupisz to urządzenie, sprawdź, czy posiada regulację temperatury oraz płytki wykonane z materiału, który nie będzie ciągnął włosów. Najlepsze są płytki teflonowe, tytanowe i ceramiczne. Te ostatnie zastosowano w urządzeniach Wahl.

Prostownica Wahl delikatnie sunie po włosach i gwarantuje ich maksymalne wygładzenie. Idealna prostownica powinna być też antystatyczna, mieć zaokrąglone płytki oraz posiadać długi kabel zamontowany na obrotowej głowicy. Jak prostować włosy, żeby ich nie niszczyć? Pierwsze przykazanie prostowania mówi: nigdy nie prostuj mokrych włosów.

Pasma podczas prostowania nie powinny być nawet wilgotne, bo możesz je spalić. Przed prostowaniem upewnij się, że Twoje włosy są całkowicie suche. Z prostowaniem nie wolno też przesadzać. Musisz mieć na uwadze to, że włosy są dynamicznym tworem i trudno od nich wymagać, by były proste jak drut.

Jeżeli będziesz je prostować nawet kilka razy dziennie, to na pewno nie będą zdrowe. Choćbyś używała najlepszej prostownicy, będą się niszczyć. Jeżeli chcesz ograniczyć zniszczenia, zabezpieczaj włosy przed prostowaniem profesjonalnymi kosmetykami fryzjerskimi. Produkty przeznaczone do prostowania pokrywają włosy delikatną warstewką zabezpieczającą i ograniczają odparowywanie z nich wody.

Kosmetyki termoochronne są w stanie czasami całkowicie wyeliminować zniszczenia. Prostuj cienkie i dokładnie rozczesane pasma włosów. Unikaj szarpania i nie przejeżdżaj prostownicą po jednym paśmie więcej niż 3-5 razy. Szukasz prostownicy, która da spektakularny efekt i ochroni włosy? Wypróbuj Wahl.

Co zrobić aby utrwalić wyprostowane włosy?

‘Spryskaj swoją szczotkę lub grzebień lakierem utrwalającym i czesz się w ten sposób. Jest to najlepsze rozwiązanie, aby utrzymać naturalny efekt prostych włosów. Nie wahaj się też spryskać lakierem całej fryzury trzymając go w odpowiedniej odległości od głowy, aby uniknąć efektu sztywnych włosów.

Co ile dni można prostować włosy?

Ile razy w tygodniu prostować włosy, aby ich nie zniszczyć? – Niemal każda z Pań pragnie mieć lśniące i gładkie włosy. Prostownice wysokiej klasy posiadają szereg funkcji i technologii chroniących nasze włosy, ale dodatkowo warto zaopatrzyć się w kosmetyki termoochronne. Jak Najlepiej Prostować Włosy Wszystko zależy od typu włosów , jaki posiadamy i ich kondycji. Delikatne, wrażliwe, farbowane czy cienkie włosy nie powinny być codziennie poddawane prostowaniu. Istnieje bowiem większe ryzyko zniszczenia, zwłaszcza jeżeli wybierzemy nieodpowiednią temperaturę lub mamy w domu tanie prostownice , pozbawione zazwyczaj nowatorskich rozwiązań. Jak Najlepiej Prostować Włosy Panie z kręconymi, grubszymi włosami , mogą sobie na to pozwolić, ale pamiętajmy, że muszą one z kolei użyć wyższych temperatur, więc jeżeli jest to możliwe, dajmy odpocząć troszkę naszym włosom i nie narażajmy ich codziennie na prostowanie. Najlepiej wykonywać to raz na jakiś czas, na specjalne okazje, bowiem lepiej zachować zdrowe włosy .

 1. Nadmierne prostowanie może zaszkodzić nawet zdrowym włosom (staną się suche, łamliwe, matowe), więc postawmy na rozwagę i umiar.
 2. Jeżeli nie umiemy obejść się bez tego urządzenia, zaleca się prostowanie raz lub dwa razy w tygodniu , przy czym im rzadsze prostowanie włosów farbowanych, tym lepiej.
 3. Warto dodać, że do częstego prostowania polecane są prostownice z ceramicznymi płytkami , które nie przypalają włosów i wyróżniają się równomiernym działaniem.
You might be interested:  Gdzie W Lublinie Można Oddać Włosy 2020?

Przykładowo, prostownice do 150 zł najczęściej cechują się takim rodzajem płytek. Panie z cienkimi włosami powinny zainwestować w szczotkę prostującą. Może skuteczność będzie troszkę gorsza, ale bezpośredni kontakt jest mniejszy, co wpływa pozytywnie na strukturę włosów. Początek 2017 roku pozwolił mi na sprawdzenie się w roli redaktorki Videotestów.

Kiedy najlepiej prostować włosy?

Prostuj wysuszone włosy – Włosy prostujemy dopiero wtedy, gdy są całkowicie suche, najlepiej kilka godzin po wysuszeniu. Chyba, że stosujemy prostownicę specjalnie przeznaczoną do prostowania mokrych włosów. Prostowanie wilgotnych włosów tradycyjną prostownicą może uszkodzić zarówno strukturę włosów, jak i samą prostownicę. Ponadto istnieje ryzyko porażenia prądem.

Czy gnidy można zabić prostownicą?

Prostownica – sposób na gnidy – Jest jednak inny sposób, który umożliwi nam zabicie wesz i gnid. Prostownica czyli żelazko do włosów. Prostownica prostuje włosy dzięki bardzo wysokiej temperaturze. Prostownica prasuje nie tylko włosy, ale także gnidy. Sprawia, że tracą one wodę i nie mają szans na wyklucie.

 • Jajeczka są po prostu upieczone.
 • Jeśli przyłożymy się, to wesz może tego także nie wytrzymać.
 • Stosując prostownicę należy zachować ostrożność, ale najlepiej zastosować ją tak samo, jak w przypadku prostowania włosów dorosłemu.
 • Należy zastosować tę samą temperaturę i czas prostowania.
 • Włosy po zastosowaniu prostownicy są gładsze i lepiej poddają się wyczesywaniu.

Łatwiej można znaleźć w nich gnidy i wszy – choć prawdopodobnie będą już upieczone i nieszkodliwe. Proponuję zastosować wszystkie trzy metody: szukanie ręczne, zastosowanie gęstego tłuszczu do uduszenia wesz oraz upieczenie gnid żelazkiem do włosów. Aby być pewnym efektów dobrze jest powtórzyć przez kolejne dwa dni, a następnie po tygodniu i dwóch.

Jak prostować włosy żeby ich nie spalić?

Jak prostować włosy? Technika i najważniejsze wskazówki – Prostowanie włosów można rozpocząć już na etapie ich suszenia. Włosy o wiele łatwiej później poddają się działaniu prostownicy, jeśli suszy się je suszarką na szczotkę – dużą płaską lub okrągłą.

Włosy należy podzielić na pasma i górne upiąć na czubku głowy. Prostowanie zaczyna się od włosów na karku i kieruje się w stronę boków głowy i do góry, wydzielając kolejne partie. Pasma prostowanych włosów nie powinny być zbyt grube ani szerokie, by dało się je wyprostować dokładnie i szybko – jednym, maksymalnie dwoma przeciągnięciami prostownicy.

Najlepiej wspomagać się gęstym grzebieniem – dzięki niemu można sprawnie wydzielać pasma i rozczesywać je tuż przed prostowaniem. Najskuteczniej jest wydzielone pasmo czesać grzebieniem i tuż za nim prowadzić prostownicę. Włosy traktowane w ten sposób będą sypkie i gładkie.

Czy można prostować włosy codziennie?

Czy codzienne używanie prostownicy jest bezpieczne dla włosów? – Bez wątpienia korzystanie z prostownicy daje możliwość uzyskania szybkiego efektu prostych i gładkich włosów. Pozwala to na zmianę ich wyglądu w zaledwie kilka minut. Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju prostownic wyposażonych w płytki wykonane z różnych materiałów.

Niestety korzystanie z tych urządzeń ma sporo wad. Zbyt częste lub nieumiejętne prostowanie włosów negatywnie wpływa na ich kondycję. Częstotliwość prostowania włosów powinna zależeć przede wszystkim od rodzaju włosów i ich aktualnego stanu. W przypadku zdrowych włosów prostowanie 1-2 razy w tygodniu nie powinno nadwyrężyć ich struktury.

Przy suchych i łamliwych włosach najlepiej unikać tego rodzaju stylizacji. Codzienne prostowanie nie jest wskazane dla żadnego typu włosów, nawet dla tych w najlepszej kondycji. Jeśli wykonujesz ten zabieg, pamiętaj o kilku bardzo ważnych zasadach.

  Przede wszystkim używaj termoochronnych kosmetyków . Zapobiegają one przesuszaniu się włosów, a także nadmiernemu ich nagrzewaniu. Nie kładź się spać w wilgotnych włosach. Mokre lub niedosuszone włosy mogą stać się bardziej łamliwe. Wysoka temperatura bardzo szkodzi włosom, dlatego staraj się modelować je przy jak najniższej temperaturze, która daje oczekiwany efekt. Nie szarp włosów podczas stylizacji. Pocieranie mokrych włosów ręcznikiem działa na nie niekorzystnie . Nigdy nie używaj prostownicy na mokre czy nawet wilgotne włosy , chyba że Twoja prostownica jest do tego odpowiednio przystosowana. Prostowanie włosów nie powinno być chaotyczne. Najlepiej zacząć je od pasm przy karku i kierować się w stronę przodu głowy. Przeciąganie kilkukrotnie jednego pasma rozgrzana prostownicą nie jest zalecane . Nie zapominaj o regularnym odżywianiu i nawilżaniu włosów , aby utrzymać je w odpowiedniej kondycji i pozwolić się zregenerować.

Jak wygladzic włosy po prostowaniu?

Jak bezpiecznie prostować włosy, aby ich nie niszczyć? – Jeśli masz w planach odwyk od prostownicy, a jednocześnie nie wyobrażasz sobie zrezygnować z prostych włosów – oto kilka stylizacyjnych wskazówek, które pomogą ci osiągnąć efekt tafli bez używania nadmiernej temperatury.1.

Odżywki i kremy wygładzające nakładaj wczesując je we włosy grzebieniem lub szczotką . Dzięki temu już na etapie mycia zapobiegniesz ich plątaniu oraz wstępnie je wyprostujesz.2. Włosy spłukuj zimnym strumieniem wody – pomaga to domknąć łuski, dzięki czemu po wysuszeniu wyglądają na bardziej lśniące.3.

Prostownicę zamień na szczotkę prostującą . Wyposażona jest w ceramiczne ząbki, które rozgrzewają się do wysokiej temperatury. Jednak dzięki temu, że pasma nie przylegają ściśle do rozgrzanych powłok, stylizacja jest bezpieczniejsza niż w przypadku prostownicy.4.

Co zrobić żeby włosy były proste przez cały dzień?

Aby twoje włosy były idealnie proste przez cały dzień, pokryj włosy odrobiną lakieru. Aby to zrobić, spryskaj nim swój grzebień lub szczotkę, a następnie przeczesz włosy. Lakier nie tylko zapewni ci trwały efekt prostowania, ale również wyeliminuje odstające kosmyki.

You might be interested:  Włosy Fale Jak Zrobić?

Co zamiast prostownicy?

Jak wyprostować i wygładzić włosy bez prostownicy? To pytanie często zadają sobie dziewczyny, które marzą o prostych i zdrowych włosach. Poznajcie nieinwazyjne alternatywy dla prostownicy. Nie mamy złudzeń, co do tego, że prostownica jest najlepszym sposobem na wygładzenie włosów. Niestety regularne albo nieumiejętne używanie “żelazka do włosów” może im tylko zaszkodzić. Włosy mogą być przesuszone, a nawet “przepalone”. Najczęstszym błędem jest prostowanie mokrych włosów gorącym metalem. Jeśli podczas prostowania widzisz wydobywającą się parę, natychmiast wyłącz urządzenie! Zanim użyjesz prostownicy, spryskaj pasma włosów kosmetykiem zapewniającym im ochronę przed ciepłem. Innym szkodliwym sposobem na proste włosy jest chemiczne prostowanie. Trwałe prostowanie wykonuje się w salonach fryzjerskich przy użyciu silnych preparatów. Zabieg nie jest polecany właścicielkom cienkich i łamliwych włosów oraz osobom po trwałej ondulacji i farbowaniu. Kobiety, które mają grube i silne włosy (prawdopodobnie) nie zauważą szczególnego uszkodzenia. Swego czasu hitem salonów fryzjerskich było kreatynowe prostowanie włosów. Zabieg polegał na nałożeniu na włosy specjalnego preparatu z bardzo dużą zawartością keratyny, a przy pomocy rozgrzanego do ok.230 stopni Celsjusza żelazka fryzjerskiego wprasowuje preparat we włosy. Efekt wygładzenia i prostych włosów utrzymuje się od 2 tygodni do 3 miesięcy. Modne fryzury jesień-zima 2018/2019. Zobacz galerię >>> Jak wyprostować i wygładzić włosy bez prostownicy? Istnieją mniej inwazyjne alternatywy dla prostownicy. Niektóre z domowych sposobów na prostowanie włosów mają nawet właściwości odżywcze, bo opierają się na naturalnych składnikach. Nigdy jednak nie uzyskamy efektu jak po użyciu “żelazka”. Sytuacja jest inna w przypadku wygładzania włosów. Można uzyskać zadowalający efekt, dzięki odpowiedniej pielęgnacji i umiejętnemu suszeniu. Po pierwsze warto zainwestować w ręcznik z mikrofibry, który nie jest szorstki i dobrze sprawdza się przy odciskaniu wody. Suche włosy mają tendencję do puszenia, dlatego należy zadbać o ich bardzo silne i dogłębne nawilżenie. Warto dodać, że takich włosów nie należy nawilżać zwykłą wodą, ponieważ jej nieodpowiednie dla tego typu włosów pH znacząco wzmocni puszenie. Należy wybierać kosmetyki z naturalnymi olejami i woskami, które zamykają we włosie cząsteczki nawilżające kontrolujące puszenie i gwarantujące utrwalenie fryzury. Listę kosmetyków, które pomogą wam wyprostować i wygładzić włosy bez prostownicy znajdziecie w naszej galerii >>> Bella Hadid jest blondynką! Zobacz modne włosy modelki >> Jak wyprostować i wygładzić włosy za pomocą suszarki? Czasami wystarczy szczotka i suszarka. Wysusz włosy i spryskaj pasma włosów sprayem prostującym. Następnie wyciągaj pasma włosów na szczotce i przykładaj do nich suszarkę. Przesuwaj suszarkę i szczotkę równomiernie. Oba narzędzia przesuwamy od góry w kierunku końcówek. Cały zabieg zakończ użyciem kosmetyku utrwalającego, najlepiej z jedwabiem, który jest doskonałym preparatem wspomagającym wygładzanie włosów.

Kiedy prostownicą niszczy włosy?

Prostownica znajduje się w prawie każdej kobiecej łazience. Jednak nie wszystkie wiemy, jak wykorzystać jej potencjał. Przeczytaj poniższe porady naszego eksperta, stylisty fryzur Jakuba Ziemirskiego ! Dzisiejsza kobieta, oprócz szafy kosmetyków, posiada też cały zasób narzędzi niezbędnych do pielęgnacji i stylizacji swoich włosów.

 1. Oczywiście najpopularniejszą z nich jest suszarka.
 2. Jednak to nie o niej będzie mowa.
 3. Suszarka ma bowiem swoją ostrą konkurentkę.
 4. Prostownica! To według kobiet sprzęt „cud”.
 5. Szczególnie dla tych, które nie cierpią swoich kręconych lub puszących się włosów.
 6. Ale czy na pewno prostownica to zbawienie? Czy wiemy jak jej używać, aby nie uszkodzić włosów? Czas na obalenie mitów i parę porad, jak przy użyciu prostownicy zachować zdrowe i lśniące włosy.

Na początek parę faktów. .1. Prostownicy używamy tylko na suchych włosach! Zanim weźmiesz ją do ręki, dokładnie wysusz włosy. Dzięki temu ich nie uszkodzisz. UWAGA – istnieją prostownice do prostowania na mokro. By ich używać, należy mieć jednak trochę więcej umiejętności niż wiedza z instrukcji obsługi.2.

Prostownica nie niszczy włosów. Niszczy je tylko nieprawidłowe jej używanie! 3. Tak – ma znaczenie, jakiej prostownicy używasz.4. Prostownica to narzędzie nie tylko do prostowania. Dzięki niej wykonasz też na przykład. fantastyczne loki i fale.5. Tak – warto a nawet powinno się stosować specjalne kosmetyki zabezpieczające nasze włosy przed wysoką temperaturą.6.

Uwaga! W prostownicy nie przytrzymujemy włosów! Prostując włosy, zaczynamy od nasady i przesuwamy ją w dół włosów. Prostownica – tak. Tylko jaka? Tak jak pisałem powyżej, duże znaczenie dla naszych włosów ma to, jakiej używamy prostownicy. Na rynku można spotkać kilka rodzajów tego urządzenia.

Które wybrać? 1. Prostownice dzielimy ze względu na materiał jakiego użyto do produkcji płytek prostujących.2. Najpopularniejsze rodzaje prostownic to te z płytkami: metalowymi, teflonowymi, ceramicznymi, ceramicznymi z formułą keratynową. Są też prostownice lustrzane.3. Którą zatem wybrać? – Metalowa – odradzam.

Na szczęście rzadko można spotkać ją na rynku – jest ciężka, nieergonomiczna i łatwo nią zniszczyć włosy. Długo i nierównomiernie się nagrzewa. To najtańszy model. – Teflonowa – lekka, poręczna, znacznie lepsza niż metalowa. Szybko się zużywa. – Ceramiczna – najbardziej trwała, z gładką płytką, równomiernie się nagrzewa.

 • Uwaga – sprawdź, czy płytka jest całkowicie ceramiczna.
 • Niestety zdarzają się prostownice zbudowane jedynie z „powłoki” ceramicznej.
 • – Lustrzana – zbudowana z płytek ceramicznych wypolerowanych na efekt lustra.
 • To najbardziej gładkie płytki.
 • Idealnie wygładza włosy, nadając im efekt blasku.
 • Nowość! Na rynku są już prostownice teflonowe z elementami turmalinu.
You might be interested:  Jak Utrzymać Blond Włosy?

Po podgrzaniu to naturalne źródło jonów ujemnych. Niweluje puszenie i elektryzowanie włosów. Płytka turmalinowa umożliwia zamknięcie łuski włosa i wygładza fryzurę, dzięki czemu wygląda ona promiennie i zdrowo Nie wolno zapomnieć o jednym. Niezwykle ważna jest też możliwość dostosowania temperatury do potrzeb stylizacji włosów.

Czy prostownicą niszczy włosy?

Data utworzenia: 6 listopada 2015, 11:16. Prostowanie włosów sprawia, że włosy układają się po naszej myśli i zawsze wyglądają jak z reklamy. Niestety, długotrwałe używanie prostownicy może prowadzić do ich zniszczenia. Zobacz, jak możesz je uratować! Zniszczyłaś tym włosy? To ci pomoże Foto: 123RF Jesteś przyzwyczajona do używania prostownicy, robisz to codziennie od kilku lat i cieszą cię efekty. Po jakimś czasie odkrywasz, że twoje włosy straciły urok , a co gorsza, widać dokładnie, że prostownica im nie służy.

Zniszczone prostowaniem i wysoką temperaturą włosy są porowate, łamliwe, niemiłe w dotyku. Zdarza się, że są rozdwojone i łatwo się puszą. Dosłownie rozpadają się w dłoniach, a ich końce są widocznie jaśniejsze niż kolor u nasady . Spalić włosy można na wiele sposobów, nie tylko używając prostownicy, choć w głównej mierze wysoka temperatura powoduje ich osłabienie.

Przyczyną ich osłabienia może być nieużywanie specjalnych preparatów, które chronią włosy podczas prostowania. Włosy farbowane, rozjaśniane czy z pasemkami wymagają szczególnej pielęgnacji przed takim zabiegiem, ponieważ już samo farbowanie jest dla nich obciążeniem.

 1. To samo może wydarzyć się przy używaniu lokówki, suszarki bez termoregulacji oraz trwała ondulacja czy zabieg dekoloryzacji.
 2. Jeśli zauważyłaś, że twoje włosy po prostowaniu wyglądają źle, zastosuj kilka sprawdzonych rad, dzięki którym przywrócisz im piękny wygląd i witalność .
 3. Spalone końcówki można ściąć.

To n ajprostsza metoda , ale jak ściąć 15 cm włosa? Nieważne, zetnij nawet 5 cm, żeby je pobudzić. Przez pewien czas powinnaś zrezygnować z wszelkich zabiegów takich jak: farbowanie, używanie lokówki, robienie trwałej i oczywiście nie prostuj ich. Włosy muszą być zadbane.

Jak zrezygnować z prostownicy?

Jak Najlepiej Prostować Włosy Cześć Anwen 🙂 Sprawa wygląda tak: od ponad 4-5 lat prostuję włosy. Wprawdzie udało mi się je podciąć i ich nie prostować. Wytrwałam tylko 1 miesiąc. Moje włosy bez prostownicy w ogóle się nie układały. Próbowałam szałwii i lukrecji lecz efekty nie były spektakularne.

Po nocy (bo zazwyczaj myję je wieczorem) nie wyglądały już tak pięknie. Przeczesywałam je na jeden bok i starałam się je tak nosić, choć cały czas nie czułam się w tym dobrze. Wiedziałam, że wyglądam w nich STRASZNIE. A więc w tym stanie wytrzymałam jakiś miesiąc, potem wpadłam na pomysł, że będę je w niektórych miejscach prostować lecz od tygodnie prostownica poszła na całe włosy.

Chcę się wyzbyć tego uzależnienia, ponieważ marzę o długich zdrowych włosach, ale jak tak dalej pójdzie to nici z tych planów. Więc może masz jakiś pomysł jak temu zaradzić? Pozdrawiam, Natalka MOJA PORADA: Odstawienie prostownicy to zwykle jeden z pierwszych kroków do pięknych włosów.

 1. Ja swoich nigdy nie prostowałam (jestem na to zbyt leniwa 😉 ), ale mogę się domyślać jak trudne może to być dla tych z Was, które tak jak Natalka prostują włosy przez kilka lat dzień w dzień.
 2. O tym jak poradzić sobie z odstawieniem prostownicy możecie poczytać na wizażu w wątkach, w których dziewczyny nawzajem się wspierają w nieprostowaniu: TUTAJ , TUTAJ i TUTAJ .

Z tego co zdążyłam wyczytać najbardziej polecane jest: 1. Upinanie włosów – zwłaszcza przez pierwsze kilka tygodni (a może i miesięcy). Możliwości są tak naprawdę nieograniczone i jestem pewna, że każda z nas jest w stanie znaleźć takie upięcie w którym będzie wyglądała dobrze.

 1. Wszelkiego rodzaju koczki/kucyki/warkocze, możemy też postawić na różne ozdoby do włosów, chustki czy kapelusze.2.
 2. Nieodstawianie silikonów – bardzo często razem z odstawieniem prostownicy dziewczyny od razu przechodzą na lepszą, naturalną, a co za tym idzie często zupełnie bezsilikonową pielęgnację.

Jeśli do tej pory używałyśmy jedynie drogeryjnych szamponów i odżywek napakowanych silikonami i do tego prostowałyśmy włosy to możemy przeżyć mały szok jak zobaczymy w jakim tak naprawdę stanie są nasze włosy. Moim zdaniem lepiej jest na początku nie rezygnować z silikonów, które jednak trochę te włosy wygładzają i sprawiają, że wizualnie są ładniejsze.3.

Intensywna pielęgnacja – zamiast rezygnować z tej dotychczasowej lepiej dołóżmy do niej dobrą składowo maskę i odżywkę. Maskę stosujmy przynajmniej z raz na tydzień, a odżywkę np. na zmianę z tą którą już mamy w domu.4. Podcięcie włosów – będzie konieczne zwłaszcza jeśli mamy porozdwajane końcówki, a nasze włosy się łamią.

Na początek dobrze jest obciąć trochę więcej (przynajmniej kilka-kilkanaście cm), a potem ewentualnie podcinać włosy delikatnie raz na miesiąc. Dlaczego tak? bo rozdwojony włos jest zwykle wyżej niż widzimy to gołym okiem i jeśli podetniemy za mało to za chwilę znów nam się rozdwoi.

Co zrobić aby mieć proste włosy bez prostownicy?

1. Suszarka plus okrągła lub szeroka, płaska szczotka – To jedna z najlepszych metod na proste i gładkie pasma. Wystarczy, ze włosy wysuszysz naciągając je lekko na okrągłą lub płaską ale szeroką szczotkę, W trakcie suszenia należy lekko ciągnąć pasma i przesuwać szczotkę na całej długości włosów.

Co zrobić żeby mieć kręcone włosy?

Kręcone włosy wprost uwielbiają być ugniatane, a proste również zyskają lekkie fale. Dodatkowo w przypadku włosów kręconych ugniatanie wydobędzie skręty i zarazem ujarzmi odstające lub puszące się pukle. Ugniataj mokre kosmyki – wtedy przyniesie to najlepszy efekt.