Jak Szybko Dziala No Spa?

Jak Szybko Dziala No Spa
No-spa co to jest? – No-Spa to popularny lek rozkurczowy i przeciwbólowy występujący w różnych wariantach. Bez recepty można kupić:

  tabletki No-Spa 40 mg,tabletki powlekane No-Spa Comfort 40 mg,tabletki powlekane No-Spa Max 80 mg.

W aptekach dostępne są także produkty na receptę:

  tabletki No-Spa forte 80 mgampułki 40 mg/2 ml zawierające roztwór do wstrzykiwań.

Substancja czynna leku to chlorowodorek drotaweryny. Działa rozkurczowo na mięśnie gładkie, niezależnie od tego, czy przyczyna skurczu była neurogenna czy mięśniowa. Dzięki swoim właściwościom preparat niweluje skurcze mięśni zlokalizowanych w przewodzie pokarmowym, drogach żółciowych, układzie krążenia, a także układzie moczowo-płciowym.

Jak długo działa No-Spa?

No-Spa forte (substancja czynna drotaweryna – drotaverini hydrochloridum, syntetyczna pochodna papaweryny) jest lekiem działającym rozkurczająco na mięśnie gładkie. Maksymalne stężenie w osoczu osiąga około 45 minut do godziny po zażyciu. Lek jest metabolizowany w wątrobie, a wydalany z moczem i żółcią.

Czy No-Spa działa na wzdęcia?

Lek wskazany jest do stosowania w łagodzeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych (np. wzdęcia ), podczas wzmożonego powstawania gazów oraz w przygotowaniu do badań USG jamy brzusznej. No – Spa to tabletki rozkurczające mięśnie gładkie.

Ile Nospy można wziąć na raz?

NO-SPA MAX DAWKOWANIE

NO-SPA MAX 80 mg DAWKOWANIE
Dawka dobowa Ilość dawek na dobę
Dorośli 120-240 mg drotaweryny 2 DO 3 TABLETEK NA DOBĘ W 2-3 DAWKACH PODZIELONYCH
Dzieci powyżej 12 lat * 160 mg drotaweryny 1 DO 2 TABLETEK NA DOBĘ W 1-2 DAWKACH PODZIELONYCH
You might be interested:  Co Zrobić Żeby Włosy Nie Były Oklapnięte?

Czy No-Spa rozluznia mięśnie?

Pomaga opanować ból i skurcze w obrębie jamy brzusznej, miednicy mniejszej, łagodzi bóle brzucha, żołądka, jelit, dróg moczowych, a u kobiet także dróg rodnych. Działa na skurcze mięśni gładkich, pochodzenia zarówno mięśniowego, jak i nerwowego.

Czy można brać nospę na pusty żołądek?

Tak, można przyjmować lek No-Spa Max na czczo.

Czy Nospe można brac codziennie?

Odpowiedzi farmaceutów – Zależy z jakiego powodu i w jakich dawkach 2020-05-09 Farmaceuta z apteki w Kowalach 6 No-spę mozna brać bezpiecznie przez dłuższy czas, nawet codziennie. Nie wiem z jakiego powodu lekarz zalecił ten lek. Zazwyczaj po kilku dniach przyczyna bólu ustępuje i nie ma potrzeby zażywania wciąż leku. Jeśli u Pani ból powraca, bardziej skupiłabym sie na szukaniu przyczyny tego bólu.2020-05-09 Farmaceuta z apteki w Murowanej Goślinie 8 Można brać przez dłuższy czas ale należy zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyn długotrwałych objawów.2020-05-10 Farmaceuta z apteki w Białej Podlaskiej 6 Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia.

Z czym nie łączyć Nospy?

Nie zaleca się łączenia leków Scopolan Compositum oraz No-Spa, bowiem oba leki, mimo różnych chemicznie substancji czynnych wywierają dokładnie ten sam efekt – działają spazmolitycznie, czyli znoszą stany skurczowe mięśni gładkich w obrębie jamy brzusznej.

Co się stanie jeśli wezmę za dużo nospy?

Przyjęcie większej ilości leku od zalecanej – Dotychczas nie odnotowano przypadków przedawkowania No-Spy. Jeśli jednak dojdzie do zażycia większej dawki, niż jest to zalecane, pacjent powinien jak najszybciej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy No-Spa rozrzedza krew?

Odpowiedzi farmaceutów – no-spa działa rozkurczowo, nie ma działania rozrzedzającego krwi 2020-04-22 Farmaceuta z apteki w Szczecinie 1 Nie ma działania rozrzedzającego krew. Natomiast rozkurcza mięśnie gładkie i rozszerza naczynia krwionośne, przez co zwiększa przepływ krwi w tkankach.2020-04-22 Farmaceuta z apteki w Szczecinie 1 Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia.

You might be interested:  Jak Poprawnie Golić Włosy Łonowe?

Czy można brac nospe na noc?

Nie ma przeciwwskazań, aby zażyć preparat No-spa na noc. Ten produkt nie musi być przyjmowany o ściśle określonej porze dni. Lek można także przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Po jakim czasie działa No-Spa max?

Co zawiera i jak działa No-Spa Max – tabletki powlekane? – Substancją czynną preparatu jest drotaweryna, syntetyczna pochodna papaweryny o działaniu rozkurczającym na mięśnie gładkie. Drotaweryna hamuje aktywność enzymu fosfodiesterazy IV, co prowadzi do zwiększenia stężenia cAMP i dalszej kaskady wewnątrzkomórkowych reakcji, których efektem jest rozkurcz komórki mięśniowej.

 1. Działanie rozkurczające dotyczy mięśni gładkich przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, układu krążenia oraz dróg żółciowych i jest silniejsze, niż wykazywane przez papawerynę.
 2. Jest stosowana w przypadku skurczu mięśni gładkich zarówno pochodzenia nerwowego, jak i mięśniowego.
 3. Drotaweryna łatwo i szybko wchłania się z przewodu pokarmowego.

Masksymalne stężenie w osoczu występuje po 45–60 minutach po przyjęciu doustnym. Jest metabolizowana w wątrobie, wydalana z żółcią i moczem.

Czy No-Spa podnosi ciśnienie?

Działania niepożądane Rzadko (mogą dotyczyć 1 na 1000 pacjentów): reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, swędzenie) ból i zawroty głowy, bezsenność, kołatanie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi.

Czy No-Spa leczy?

No-Spa jest lekiem przeciwbólowym, który stosuje się nie tylko przy chorobach dróg żółciowych, ale również w leczeniu schorzeń ginekologicznych, w tym przy bolesnym miesiączkowaniu.

Co leczy No-Spa?

No – Spa 40 mg jest to lek rozkurczowy, zmniejszający ból (bolesne skurcze) w obrębie narządów jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej, czyli w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowych, a u kobiet również dróg rodnych.

Co jaki czas można brac nospe?

Dawkowanie – Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zwykle zalecana dawka wynosi:

  Dorośli: 1 tabletka powlekana 2 lub 3 razy na dobę. Dawka dobowa to 120 do 240 mg. Dzieci w wieku powyżej 12 lat ( W przypadku konieczności zastosowania produktu leczniczego No-Spa Forte) : 1 tabletka powlekana 1 lub 2 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 160 mg.
You might be interested:  Kozieradka Na Włosy Jak Zrobic?

Jak często można brać nospę?

Dawkowanie – Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zwykle zalecana dawka wynosi:

  Dorośli: 1 tabletka powlekana 2 lub 3 razy na dobę. Dawka dobowa to 120 do 240 mg. Dzieci w wieku powyżej 12 lat ( W przypadku konieczności zastosowania produktu leczniczego No-Spa Forte) : 1 tabletka powlekana 1 lub 2 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 160 mg.

Czy Nospe można łączyć z alkoholem?

W ulotce i charakterystyce produktu leczniczego nie ma informacji na temat ewentualnej interakcji leku z alkoholem. Prawdopodobnie jest to połączenie w miarę bezpieczne. Preparat No-Spa wykazuje działanie rozkurczające. Stosuje się go w dawce 3-6 tabletek na dobę w 2-3 dawkach podzielonych.

Na co pomaga lek No-Spa forte?

No – Spa Forte 80 mg jest to lek rozkurczowy, zmniejszający ból (bolesne skurcze) w obrębie narządów jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej, czyli w obrębie przewodu pokarmowego (żołądka i jelit), dróg żółciowych i moczowych, a u kobiet również dróg rodnych.

Ile razy dziennie można brać nospe w ciąży?

Według informacji zawartych w ulotce leku, No-spa w ciąży może być przyjmowana 2,3 razy na dobę, ale zdarza się, że ginekolog, aby zredukować silne dolegliwości w ciąży zleca ciężarnej zwiększenie dawkowania.