Jak Zakręcić Krótkie Włosy Bez Lokówki?

Jak Zakręcić Krótkie Włosy Bez Lokówki
3. Loki kręcone na T-shirt – Chcesz mieć proste włosy przy nasadzie, a kręcone na długości? Wypróbuj metodę „na stary T-shirt”.

  Potnij niepotrzebną bawełnianą koszulkę na paski. Rozczesz i lekko spryskaj włosy wodą. Przyłóż pasek do końca wybranego pasma włosów i zawijaj do góry (jak papiloty). Zwiąż ze sobą dwa końce paska. To samo zrób z pozostałymi paskami i włosami. Odczekaj 45 minut i odwiń włosy. Loczki rozczesz palcami.

Jak Zakręcić Krótkie Włosy Bez Lokówki Kręcąc włosy za pomocą pociętej koszulki uzyskasz efekt pofalowanych włosów, ale nie u nasady (fot. : Free)

Jak zakręcić włosy krótkie?

Loki na krótkich włosach przy użyciu lokówki – Przy krótkich włosach kluczową rolę będzie ogrywała grubość lokówk i . Polecamy wybierać te stożkowate, a nie klasyczne, okrągłe. Nie tylko uzyskamy ładniejszy skręt, ale również łatwiej będzie nam uważać, by nie poparzyć skóry głowy. Jak Zakręcić Krótkie Włosy Bez Lokówki Pinterest Zobacz także : Termoloki – jak działają i które wybrać?

Jak Pokrecic włosy bez lokówki?

Jak zakręcić włosy na noc? – Jak zakręcić włosy bez lokówki? Wbrew pozorom nie jest ona wcale niezbędnym narzędziem do osiągnięcia pięknych loków lub fal. Wiele kobiet, które pragnie nosić kręcone lub falowane włosy na co dzień, szuka sposobów na zakręcenie ich bez użycia ciepła, które niestety otwiera łuski i może szybko zniszczyć włosy.

 1. Jedną z najpopularniejszych technik jest kręceniu włosów na noc, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu rano.
 2. Sposobów na osiągnięcie tego celu jest mnóstwo, a klasyczne wałki już dawno odeszły do lamusa.1.
 3. Kręcenie włosów na pasek od szlafroka Kręcenie włosów na pasek od szlafroka to trend z Tik toka, który błyskawicznie podbił serca wszystkich kobiet marzących o pięknych lokach.

Jak zakręcić włosy z pomocą tej techniki? Załóż pasek od szlafroka na głowę tak, jak opaskę. Od góry możesz przypiąć go żabką, aby całość była bardziej stabilna. Podziel włosy na dwie części. Zacznij zawijać je na pasek, zaczynając od niewielkiego pasma blisko twarzy.

Z każdym kolejnym zawinięciem dobieraj kolejne pasmo. Im mniej włosów będziesz dobierać, tym drobniejsze będą loki. Jeśli wolisz obudzić się z delikatnymi falami, możesz też od razu zwinąć całe pasma włosów. Na dole zwiąż kosmyki gumkami i gotowe! 2. Loki na opaskę Loki na opaskę również są sprawdzoną metodą.

W przeciwieństwie do techniki kręcenia włosów na pasek od szlafroka ta metoda sprawdzi się doskonale również u osób z cienkimi, rzadkimi, lub krótkimi włosami. Na głowę, pod włosy, naciągnij materiałową opaskę – im cieńsza będzie, tym drobniejsze będą loki.

Podziel włosy na dwie części i zacznij nawijać na nią pasma, podobnie jak w przypadku powyższej metody. Końcówki możesz podpiąć wsuwkami, aby uniknąć wypadania włosów z opaski podczas snu.3. Loki na skarpetę Loki na skarpetę mają kilka ogromnych zalet. W przeciwieństwie do powyższych metod, o wiele łatwiej jest z ich pomocą regulować efekt.

Zdecydowanie też najwygodniej się w nich śpi. Jak zakręcić włosy z pomocą skarpety? Będziesz potrzebowała kilku skarpet i cienkich gumek. Podziel włosy na kilka pasm. Im cieńsze pasma, tym drobniejsze loki otrzymasz. Do każdego z nich przyłóż skarpetkę i zamocuj ją u nasady włosów z pomocą gumki, a następnie delikatnie zawiń wokół niej pasmo i ponownie utwierdź je gumką od dołu.

Znamy już odpowiedź na pytanie, czym kręcić włosy. Warto jednak poświęcić chwilę, aby poznać kilka ogólnych zasad, które pomogą nam osiągnąć loki bez użycia ciepła. Po pierwsze na mokre włosy należy nałożyć kosmetyk utrwalający. Może to być pianka do włosów lub specjalny preparat podkreślający skręt. Dodatkowo pamiętaj, aby włosy nie były zupełnie suche.

W przypadku jednych skręt będzie lepszy, kiedy włosy będą niemal zupełnie mokre. W wypadku innych najpiękniejszy efekt osiągnięty zostanie na jedynie delikatnie wilgotnych kosmykach. Eksperymentuj i pamiętaj, że każda z powyższych technik, może wymagać od Ciebie nabrania wprawy.

Jak zrobić naturalne loki na krótkich włosach?

Jak zrobić loki na krótkich włosach? Najłatwiejszym sposobem na zrobienie loków z krótkich włosów jest zakręcenie ich na wałki. Możesz wykorzystać również folię aluminiową i prostownicę. Możesz dzięki temu uzyskać burzę loków.

Jak zrobić duże loki bez lokówki?

Loki bez lokówki – sposób 2 – To mój ulubiony sposób! Loki robią się najszybciej i najbardziej przypominają te zrobione przy pomocy lokówki. Włosy dzielimy na 4-5 równych części (w zależności od grubości i gęstości). Lekko wilgotne włosy (jeśli są suche – psikamy wodą) spryskujemy żelem w sprayu. Dwa arkusze ręcznika papierowego rolujemy (lub 3, jeśli mamy bardzo długie włosy) Jak Zakręcić Krótkie Włosy Bez Lokówki Następnie owijamy wokół ręcznika włosy – tak, jak robilibyśmy to wokół lokówki. Jak Zakręcić Krótkie Włosy Bez Lokówki Na koniec obie końcówki ręcznika związujemy – dodatkowo możemy go zamocować również wsuwkami, jeśli końcówka włosów gdzieś się nam odwija. Jak Zakręcić Krótkie Włosy Bez Lokówki Pozostawiamy na kilka godzin do wyschnięcia i utrwalenia. Po kilku godzinach, po odwinięciu uzyskujemy taki efekt Jak Zakręcić Krótkie Włosy Bez Lokówki A po rozdzielaniu loków i ułożeniu ich palcami – powinno nam wyjść coś takiego.

You might be interested:  Jak Myć Włosy Żeby Nie Mieć Łupieżu?

Jak samemu zakręcić sobie włosy?

Jak zakręcić włosy? – Do tej pory uważałyśmy, że metoda z butelką i suszarką to najłatwiejszy sposób na zakręcenie włosów . Okazuje się, że istnieje jeszcze łatwiejsza i wcale nie tak czasochłonna jak może się wydawać. Chodzi o zakręcenie włosów na palec, z czym, musimy przyznać, spotykamy się po raz pierwszy.

Patrząc jednak na efekty, już teraz wiemy, że warto przetestować ten sposób. Na czym to polega? Chodzi o wydzielenie niewielkich sekcji włosów, które następnie wyciągamy pod kątem 90 stopni. W połowie ich długości zaczynamy nawijanie. Zobaczcie: @ritu_goyal1111 I m back with new easy tips ♬ Pitbull Terrier – Die Antwoord Zła wiadomość jest taka, że ta metoda będzie zdecydowanie łatwiejsza do wykonania na włosach o długości co najmniej do ramion i niezbyt wycieniowanych .

Nawijanie będzie łatwiejsze, ponieważ potrzebujcie dość długi odcinek włosów, aby go dobrze skręcić i zablokować rozwijanie pętelką. Brzmi jak czarna magia? Oto plan nawijania włosów na palec:

  Bardzo ważne jest dokładne umycie włosów oraz nałożenie na nie stylizatorów. Jeśli wasze włosy są podatne na skręcanie lub falowanie, koniecznie przetestujcie na sobie metodę OMO . Stylizator nałóżcie na jeszcze delikatnie ociekające włosy i wykonajcie plopping . Wydzielajcie mniejsze partie włosów – tak jakbyście chciały zaplatać niewielkie warkocze. Zacznijcie z dowolnej strony. Wyciągnijcie pasmo i mniej więcej w jego połowie przyłóżcie dwa palce skierowane ich zewnętrzną stroną do twarzy. W momencie nawijania musicie obrócić palce tak, aby ich wewnętrzna strona była skierowana finalnie w stronę twarzy. Końcówką pasma zacznijcie oplatać włosy które znajdują się ponad palcami. Oplatajcie włosy do momentu aż zostanie wam kosmyk o długości około 10 cm. Teraz wyciągacie palce z pętelki, a przez nią przekładacie złożony na pół kosmyk. Z pętelki musi wystawać odrobina włosów. Pozostawiacie włosy do wyschnięcia. Później pociągnijcie delikatnie za wystający z pętelki kosmyk, a pasmo uwolni się ze splotu. Włosy delikatnie roztrzepcie palcami, aby loki rozbiły się na nieco drobniejsze i wyglądały bardziej naturalnie. Utrwalcie fryzurę lakierem.

Jeśli jednak szukacie jeszcze jednego sposobu na niskobudżetowe zrobienie kędziorów , możemy wam polecić robienie loków/fal na opaskę do włosów . Testowałyście kiedyś metodę na palec? A może macie inną sprawdzoną? 🙂 Zdjęcie główne: istockphoto. com Jak Zakręcić Krótkie Włosy Bez Lokówki Jak zrobić fale na włosach? Oto 3 najskuteczniejsze sposoby Nie wiecie, jak zrobić trwłe fale na włosach? Nie musicie o to wcale prosić fryzjera. Salonowy efekt uzyskacie prostymi metodami w domowym zaciszu. Chyba wiele kobiet zgodzi się z nami, że każda, która ma proste włosy, marzy o kręconych, a ta z kręconymi wolałaby mieć proste.

Jak zrobić sobie naturalne loki?

Jak zrobić loki na prostownicy? –

  Jak zrobić naturalne loki przy użyciu prostownicy? Zacznij od umytych, suchych włosów. Nawet lekko wilgotne pasma nie będą odpowiednio się kręciły i nie utrzymają się w ciągu dnia. Użyj prostownicy z dosyć cienkimi płytkami (2,5 do 5 cm) i zaokrąglonymi brzegami, co pozwoli ci uzyskać idealne, gładkie loki. Im węższa prostownica, tym bardziej drobne loki. Upewnij się również, że sprzęt jest dobrej jakości – lepiej zainwestować odrobinę więcej w prostownicę, która nie tylko będzie działała szybciej, ale również wyrządzi mniej szkód włosom niż prostownice słabej jakości. Wiele internautek poleca prostownicę ceramiczno-jonową Corrale firmy Dyson. Jeśli masz cienkie i delikatne włosy, trzymaj się niskiej temperatury, poniżej 180 stopni. Możesz zwiększyć temperaturę do 210 stopni, jeśli Twoje włosy są grube lub puszące się. Zastosuj produkt termoochronny i dokładnie rozczesz splątane włosy. Podziel włosy na sekcje – im grubsze pasma, tym więcej sekcji będziesz musiała zrobić. Zaczynając dość blisko skóry głowy (ale uważaj, by jej nie poparzyć), zaciśnij prostownicę na paśmie i przekręć ją o 180 stopni. Przesuwaj sprzęt powoli w dół kosmyka aż do jego końca. Im wolniej przesuwasz prostownicę, tym mocniej skręcasz włosy, a im szybciej przesuwasz żelazko, tym łagodniejsza jest fala. Przekręcając prostownicę o 360 stopni uzyskasz bardziej okrągłe, pełne loki , ale musisz robić to z wyjątkową delikatnością i ostrożnością, aby nie uszkodzić włosów. Eksperymentuj z obracaniem prostownicy w dół i w górę tworząc tzw. “połamane loki”. Spryskaj gotowe pasmo lakierem. Jeżeli twoje włosy nie kręcą się łatwo lub nie trzymają skrętu, spróbuj spryskać partie bezpośrednio przed kręceniem, jednak nie przesadź z ilością produktu. Delikatnie przeciągnij palcami po włosach i roztrzep skręcone pasma – dzięki temu nie tylko uzyskasz dodatkową objętość fryzury, ale również bardziej naturalny wygląd.
You might be interested:  Kiedy Obcinać Włosy?

Co zrobić żeby proste włosy się kręciły?

Jak zakręcić włosy (i jak zrobić loki lokówką) –

  Po umyciu włosów szamponem, nałóż na włosy piankę dodającą objętości. Przed użyciem lokówki, wysusz włosy suszarką. Zaczynając od szczytu głowy, wydziel pasmo włosów, nałóż na nie produkt termoochronny i nawiń na lokówkę. Odczekaj kilka sekund zanim odwiniesz włosy z urządzenia. Powtórz tę czynność na pozostałych kosmykach. Możesz lekko upiąć loki spinkami by utrzymać ich kształt. Przed usunięciem spinek upewnij się, że włosy są suche. Potrząśnij włosami zwieszając głowę w dół. Możesz też stylizować loki palcami. Jeżeli chcesz dodać fryzurze z lokami objętości i nieco ją zmierzwić, użyj szczotki. Na koniec utrwal stylizacje lakierem nabłyszczającym lub tylko utrwalającym.

Wskazówka: Jeżeli chcesz zakręcić włosy jedynie na końcach, nawiń je na lokówkę tylko do wysokości ucha. Jeżeli chcesz stworzyć bardzo energetyczny styl, możesz nakręcić różnej grubości pasma lub użyć wałków o odmiennej średnicy. Jeżeli będziesz kręcić je w różnych kierunkach, uzyskasz efekt artystycznego nieładu.

Jak zrobić loki na noc?

Jak zrobić loki bez lokówki? Zakręć włosy na noc – Jeśli Twoje włosy są długie, możesz zakręcić je na noc czesząc je w luźny kok na czubku głowy. Włosy muszą być lekko wilgotne i rozczesane. Opuść głowę na dół, wetrzyj w nie piankę do stylizacji lub kosmetyk do loków, po czym skręć je, zawiń i delikatnie zepnij. Innym trikiem, by zakręcić włosy na noc jest metoda opaski. Elastyczną opaskę nakładasz na czoło, po czym nawijasz na nią wszystkie włosy. Pasma muszą być lekko wilgotne, nie obejdzie się też bez dobrej pianki do włosów oraz sprayu po rozpuszczeniu loków.

 1. Podobnie działają papiloty, które zastąpić mogą zwinięte w paski gazety, pocięte paski chusteczek nawilżanych (takich dla niemowląt), które pozostawione na noc sprawią, że włosy czasie snu efektownie się skręcą.
 2. Takie papiloty z chusteczek możesz nałożyć na suche włosy.
 3. Zawarta w nich wilgoć wystarczy, by włosy mocno się skręciły.

Cienkie pasma nawijaj na paski aż do nasady włosów. Przy nasadzie zwiąż pasek chusteczki na supełek . Dzięki temu, że chusteczki są miękkie, nie powinny przeszkadzać Ci podczas snu. Efekt – burza drobnych loczków – jest widowiskowy!

Jak zrobić lekkie fale na krótkich włosach?

Jak pofalować włosy, mając w domu prostownicę albo lokówkę? – Przy krótkich czy półdługich włosach zdecydowanie najlepiej sprawdzi się profesjonalny sprzęt, jak właśnie prostownica, lokówka, czy falownica. Dzięki wysokiej temperaturze, szybko bowiem wyczarujesz piękne loki, nawet na krótszych włosach.

Zastanawiasz się, jak zrobić fale na włosach prostownicą? Przecież to w końcu sprzęt bardziej do prostowania włosów niż tworzenia fal? Nic bardziej mylnego. Właściwie każda prostownica się do tego nada, choć najlepsze są te z zaokrąglonymi końcówkami. To dobre rozwiązanie, jeśli nie chcesz przepłacać na zakupie lokówki, a lubisz nosić różne fryzury, zarówno fale, jak idealne gładkie włosy.

Zanim zaczniesz tworzyć fale na krótkich włosach, musisz pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu kosmyków przed zbyt wysoką temperaturą. Świetnie sprawdzi się tutaj np. spray termoochronny, który zabezpieczy włosy przed przesuszeniem, a przy okazji rewelacyjnie utrwali efekty stylizacyjne i skręt fal.

 • Fale na włosach wykonasz zarówno za pomocą lokówki, prostownicy , jak i falownicy.
 • Przy krótkich włosach najlepiej sprawdzają się płytki o większej średnicy, by uzyskać rezultat luźnych fal, a nie bardzo drobnych loków.
 • Z kolei przy bardzo krótkich włosach najlepszy egzamin zda falownica .
 • Wystarczy, że nawet krótkie pasmo przytrzymasz pomiędzy płytkami, by fryzura nabrała większej objętości czy romantycznego looku.

Niezależnie jednak, jaki sprzęt wybierzesz, pamiętaj by:

  zawsze użyć sprayu termoochronnego, włosy podzielić na dwie części, a następnie górne pasma upiąć spinkami. Falowanie zacznij od dolnych partii, nie używaj rozgrzanego sprzętu na wilgotnych czy mokrych włosach i zawsze sprawdzaj na pierwszym kosmyku, jak długo potrzebujesz przytrzymać włosy na lokówce czy prostownicy.

Jak zrobić falowane włosy, ale bez lokówki czy prostownicy? Przydadzą się tutaj np. termoloki albo klasyczne wałki. Termoloki możesz wykorzystać również, by pofalować tylko wybrane partie włosów, albo jeśli przed wieczornym wyjściem nie masz zbyt dużo czasu, na zabawę z lokówką czy prostownicą.

Jak zrobić loki prostownicą na bardzo krótkich włosach?

ak to zrobić – Czym zrobić loki na krótkich włosach? Loki z krótkich włosów można zakręcić na szereg różnych sposobów, takich jak na przykład tradycyjne wałki, pasek od szlafroka, termoloki (wałki termiczne), falownica, lokówka, czy też prostownica. Internet obfituje w coraz to nowsze pomysły na uzyskanie loków bez użycia ciepła – sposoby te cieszą się sympatią, gdyż nie narażają włosów na szkodliwe działanie wysokiej temperatury.

 • Chcąc zakręcić loki w jak najkrótszym czasie, najlepszym wyborem będzie lokówka lub prostownica o zaokrąglonych brzegach i niezbyt szerokich płytkach.
 • Jak zakręcić krótkie włosy, aby uzyskać loki prostownicą? Duże loki na krótkich włosach – potrzebne akcesoria – prostownica o wąskich płytkach i zaokrąglonych brzegach – szczotka do włosów (najlepsza będzie taka z dodatkiem włosia dzika, ponieważ sprawia, że włosy są lśniące i nie elektryzują się) – grzebień wyposażony w szpikulec – klamerka do podpinania pasm – utrwalający lakier do włosów lub żel w formie sprayu Duże loki na krótkich włosach – krok po kroku 1.
You might be interested:  Włosy Zaczesane Do Tyłu Damskie Jak Zrobić?

Rozpocznij od porządnego rozczesania wszystkich splątanych kosmyków za pomocą szczotki. Najlepiej postawić na szczotkę dobrej jakości, ponieważ odgrywa ona ważną rolę w procesie dbania o kondycję naszych włosów.2. Używając szpikulca, wyodrębnij równy przedziałek z boku głowy.3.

 • Górne partie włosów zepnij za pomocą klamerki w taki sposób, aby ci nie przeszkadzały.4.
 • Rozgrzej prostownicę do temperatury 180 stopni Celsjusza – jeżeli twoje włosy nie są podatne na stylizowanie, możesz pokusić się o zwiększenie temperatury urządzenia.5.
 • Wyodrębnij palcami średniej grubości pasmo i tuż przy nasadzie chwyć je za pomocą płytek prostownicy.

Obracając urządzeniem, przesuwaj je w kierunku końcówek włosów. Pamiętaj o tym, aby loki wywijać na zewnątrz – taki zabieg złagodzi rysy twarzy, a jednocześnie doda fryzurze objętości. Czynność tę powtarzaj w przypadku wszystkich pozostałych pasm.6. Gotową fryzurę spryskaj lakierem utrwalającym, a jeżeli zależy ci na naprawdę trwałym efekcie, postaw na żel w sprayu.

Czym można kręcić włosy?

Sposób 1 – Wałki, wałeczki – Czym kręcić włosy, żeby uzyskać ładny i naturalnie wyglądający skręt? Otóż, popularną metodą, jaka stosowana jest już od wielu lat, są wałki! Zresztą podobnie, jak popularne wsuwki do włosów. Sposoby są naprawdę bardzo zróżnicowane, jednak tak samo skuteczne! Możesz chociażby zawinąć wilgotne pasemka na palce – jedno pasemko po drugim.

 • Następnie, zabezpieczasz kosmyki wsuwkami, traktujesz tak samo pozostałą cześć fryzury i idziesz spać.
 • Rano rozpuszczasz włosy, pryskasz na nie lakierem i loki gotowe! I co, trzeba lokować włosy lokówką? Możesz również użyć wyżej wspomnianych wałków bądź papilotów.
 • To metoda, z jakiej pomocą zakręcić możesz nie tylko długie włosy, ale też i krótszą fryzurę (np.

boba do ucha). Wystarczy, że założysz wałki na mokre włosy i poczekasz do momentu, aż naturalnie wyschną. Możesz zostawić je na noc. Jeżeli jednak nad ranem włosy okażą się jeszcze trochę wilgotne, możesz je wysuszyć.

Jak zakrecic włosy na zimno?

Zakręć włosy „na ślimaka”! – Jeżeli masz długie włosy, z pewnością spinałaś kiedyś włosy w ciasnego koczka, owijając pasma wokół palca – koczek przypomina ślimaka, a jest to najskuteczniejszy sposób na zakręcenie loków na zimno. Jedyne czego potrzebujesz to gumki do włosów, a ciasny koczek wykonasz łapiąc włosy jak do kucyka, jednocześnie zakręcając je do momentu aż owiną się dookoła siebie tworząc „ślimaka”.

Co zrobić aby proste włosy się kręciły?

Jak zakręcić włosy (i jak zrobić loki lokówką) –

  Po umyciu włosów szamponem, nałóż na włosy piankę dodającą objętości. Przed użyciem lokówki, wysusz włosy suszarką. Zaczynając od szczytu głowy, wydziel pasmo włosów, nałóż na nie produkt termoochronny i nawiń na lokówkę. Odczekaj kilka sekund zanim odwiniesz włosy z urządzenia. Powtórz tę czynność na pozostałych kosmykach. Możesz lekko upiąć loki spinkami by utrzymać ich kształt. Przed usunięciem spinek upewnij się, że włosy są suche. Potrząśnij włosami zwieszając głowę w dół. Możesz też stylizować loki palcami. Jeżeli chcesz dodać fryzurze z lokami objętości i nieco ją zmierzwić, użyj szczotki. Na koniec utrwal stylizacje lakierem nabłyszczającym lub tylko utrwalającym.

Wskazówka: Jeżeli chcesz zakręcić włosy jedynie na końcach, nawiń je na lokówkę tylko do wysokości ucha. Jeżeli chcesz stworzyć bardzo energetyczny styl, możesz nakręcić różnej grubości pasma lub użyć wałków o odmiennej średnicy. Jeżeli będziesz kręcić je w różnych kierunkach, uzyskasz efekt artystycznego nieładu.

Jak ułożyć fryzurę z krótkich włosów?

Jaki produkt do stylizacji włosów wybrać? – Na koniec chcemy Wam pomóc dobrać odpowiednie kosmetyki do stylizacji. Ich wybór koniecznie uzależnij od rodzaju włosów jakie posiadasz:

  Włosy krótkie i średniej długości – zalecamy używać: żel, pomada, pasta, wosk, glinka Włosy średniej długości oraz długie – do tej długości polecamy: żel, pomady do włosów oraz pasty. Przy stylizacji tego rodzaju włosów unikaj: wosku i glinek, które dość trudno równomiernie rozprowadzić na całej długości włosa. Włosy przerzedzone – polecamy: krem do włosów. Nie sprawdzą się: żele, pomady, woski, glinki i pasty. Włosy cienkie – Rozważ: krem, wosk, glinka Włosy niesforne, elektryzujące się – wybierz krem do włosów, pomadę i pasty.

Każdy mężczyzna krótkie włosy wystylizuje w dosłownie 5 minut. Wystarczy tyle nawet jeśli nie masz większej wprawy w układaniu włosów. Co ważne, żeby ułożyć modną fryzurę, nie musisz być mistrzem fryzjerstwa. Wystarczą Ci tylko dłonie, dobra pomada do włosów. . i lustro. Powodzenia!