Kręcone Włosy Męskie Jak Dbać?

Kręcone Włosy Męskie Jak Dbać
Kręcone włosy należy myć delikatnie, przy użyciu odpowiedniego szamponu. Mycie zakończyć spłukaniem ich chłodnym strumieniem wody, w ten sposób domknie się łuski włosów. Po umyciu włosy osusza się ręcznikiem (należy dociskać go do pasm i unikać tarcia).

Jak dbac o męskie włosy kręcone?

PIELĘGNACJA – Podstawa sukcesu – Włosom kręconym trzeba poświęcić znacznie więcej czasu niż włosom prostym. Loki mają tendencję do puszenia się, przesuszania, a w konsekwencji do łamania i ogólnego zniszczenia. Jak temu zapobiegać? Używając odpowiednich kosmetyków – innej rady nie ma.

  1. Firmy kosmetyczne wiedzą o tym doskonale i co chwilę wypuszczają na rynek nowy produkt dedykowany lokom.
  2. Część z nich to wielka ściema i próba złapania nowych klientów tym zabiegiem marketingowym, ale można znaleźć szampony, odżywki czy środki do stylizacji, które naprawdę odpowiadają na potrzeby włosów kręconych.

Szczególną uwagę należy zwrócić na szampon i odżywkę, które są używane do codziennej pielęgnacji. Lokom potrzebne jest porządne nawilżanie, bo tylko ono gwarantuje łady skręt, sprężystość i eliminuje puszenie. Dlatego należy wybierać produkty intensywnie nawilżające, zawierające keratynę, witaminę E, jedwab, ceramidy.

Zrezygnować należy z kosmetyków zwiększających objętość lub prostujących (nie łudźcie się, szampon czy odżywka włosów nie wyprostuje, a tylko je niepotrzebnie przeciąży). Do włosów kręconych nie wystarczy odżywka bez spłukiwania, ponieważ potrzebują one extra odżywiania najlepsze będą odżywki, które nakłada się na włosy na kilka minut i spłukuje.

Jak myć kręcone włosy? 🚿 Męska pielęgnacja // CURLY BOY METHOD

Warto też raz w tygodniu zafundować włosom SPA, nałożyć na nie maskę i pozwolić jej działać przez minimum 20-30 min. (maska to intensywniejsza wersja odżywki, jest zazwyczaj gęstsza, cięższa i zawiera więcej substancji odżywczo-nawilżających). Włosy z nałożoną maską można też zawinąć w folię i ciepły wilgotny ręcznik.

Pełni to funkcję rozgrzewającego kompresu, dzięki któremu więcej składników pielęgnacyjnych dostanie się do wnętrza włosa. Odżywkę i maskę spłukujcie letnią wodą, a na koniec zafundujcie włosom zimny prysznic. To fantastycznie zamyka i uszczelnia łuskę włosa. Warto też zaopatrzyć się w lekką, nawilżającą odżywkę w atomizerze.

Choć przeznaczone są one do nakładania na wilgotne włosy to ja polecam stosować je na włosach suchych. Dzięki takiemu trikowi jeszcze lepiej zapanujecie nad problemem puszenia się loków. Te odżywki idealnie sprawdzą się też o poranku gdy nie starczy Wam czasu na umycie i wysuszenie włosów. Kręcone Włosy Męskie Jak Dbać

You might be interested:  Na Jakie Włosy Najlepiej Nakładać Farbę?

Na co układać kręcone włosy męskie?

Kręcone włosy męskie – 4 sposoby na stylizację Dobrze sprawdzą się prestylery, lekkie kremy i balsamy do włosów, a także pomady na bazie wody, które nie obciążą dodatkowo włosów.

Jak stylizować męskie włosy kręcone?

Czym najlepiej stylizować męskie loki? – Bez odpowiednich kosmetyków do stylizacji ciężko zapanować nad włosami kręconymi. Oczywiście, jest to zależne od typu i struktury włosa. W takim razie czym najlepiej stylizować męskie loki? Jeśli posiadasz długie lub średniej długości włosy kręcone to najlepiej wybrać produkty lekkie, poprawiające skręt.

  1. Idealnie wręcz sprawdzają się do tego prestylery do włosów .
  2. Dodatkowo jeśli tonik Ci nie odpowiada, bądź jego działanie jest za słabe, z świetną propozycją są kremy do włosów .
  3. Tego typu produkty idealnie nadają się do włosów kręconych męskich, z uwagi na to, że podkreślają i poprawiają skręt włosa.
  4. Jeśli posiadasz włosy krótsze, to dla Ciebie odpowiednie będą pomady do włosów .

Dzięki nim lepiej zapanujesz nad włosami. Wybieraj pomady na bazie wody, ponieważ są one znacznie lżejsze dla struktury włosa. To czy wybierzesz matową pomadę czy też z efektem połysku zależy od Twoich preferencji. Wśród kosmetyków do utrwalania fryzury przy włosach kręconych dobrze sprawdzają się lakiery do włosów .