Włosy Na Brzuchu Jak Się Pozbyć?

Włosy Na Brzuchu Jak Się Pozbyć
Depilacja laserowa jest godnym polecenia rozwiązaniem zarówno dla pań jak i panów, którzy walczą z nadmiernym owłosieniem brzucha. Laser – ze względu na wysoką skuteczność – jest coraz popularniejszą metodą usuwania niepożądanych włosków, nawet z tak delikatnych miejsc jak brzuch.

 1. Niechciane włosy na brzuchu to częsty problem wielu kobiet i mężczyzn.
 2. Bywa przyczyną kompleksów, powodując, że nie chcemy pokazywać się na basenie czy plaży.
 3. W przypadku miłośników sportów wodnych jest realną przeszkodą w osiąganiu wyników, dlatego zawodowi pływacy zawsze mają idealnie gładkie ciała.

Jednak podstawowe metody usuwania owłosienia w przypadku brzucha albo zawodzą, albo okazują się bardzo bolesne.

Dlaczego rosną mi włosy na brzuchu?

Czym jest hirsutyzm? – Hirsutyzm dotyka nawet 10% kobiet. To zaburzenie, którego objawem jest pojawienie się grubych, ciemnych włosków w miejscach gdzie posiadają je mężczyźni, chociażby na brzuchu . Przyczyną hirsutyzmu jest zbyt duża ilość męskich hormonów czyli androgenów.

 1. Hirsutyzm jest ściśle zależny z pojawieniem się niechcianego owłosienia na klatce piersiowej, plecach, brzuchu, policzków, górnej wargi czy brody.
 2. Poza nadmiarem włosów hirsutyzm może powodować zaburzone cykle miesiączkowe, trądzik oraz niepłodność.
 3. Można utworzyć skalę dla hirsutyzmu.
 4. Jesgo stopień nasilenia sprawdza się w skali punktowej Ferrimana i Gallewaya .

Ocenie podlega 9 charakterystycznych dla hirsutyzmu obszarów, które są poddawane ocenie od 0 do 4. Wiesz już, że pojawienie się włosków na Twoim brzuchu może mieć różne podłoże. Jeżeli nadmiar owłosienia zaczyna Cię jednak mocno niepokoić, najlepiej j eżeli udasz się z tym do lekarza ginekologa lub endokrynologa.

Czy można golić włosy na brzuchu?

Pamiętaj również o goleniu z włosem, nie pod włos, to znacząco ułatwia sprawę. Golenie zarówno klatki piersiowej, jak i brzucha to czynność dosyć szybka natomiast mało skuteczna, w zależności od rodzaju zarostu/owłosienia na tych częściach ciała włoski odrastają bardzo szybko, czasami nawet już następnego dnia.

Jak pozbyc się włosów na brzuchu u kobiet?

Włosy na brzuchu u kobiety – Pewne i profesjonalne metody – Bez względu na przyczynę nadmiernego owłosienia, z pewnością chcesz się pozbyć go szybko i skutecznie. Redukcja włosów z linii brzucha jest możliwa do wykonania w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Umawiając się na konsultację w takim miejscu spotkasz się z pewnością z dwoma podstawowymi rodzajami zabiegów. Są to:

  depilacja woskiem depilacja laserowa

Który z nich wybrać? Wszystko zależy od efektów jakie chcesz uzyskać oraz które kwestie traktujesz priorytetowo. Depilacja przy użyciu wosku jest najbardziej tradycyjną metodą pozbywania się owłosienia. Jest szybka i skuteczna, a ponieważ rozgrzany wosk usuwa włoski razem z cebulkami, włoski które odrastają po jakimś czasie są znacznie słabsze i rzadsze.

Co z bólem? Cóż, każdy posiada inny próg bólu, więc trudno to oszacować, lecz wiadomo że zabieg tego typu może sprawiać pewien dyskomfort. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to metoda trwałego usuwania owłosienia. Chcąc pożegnać owłosienie z brzucha raz na zawsze, należy skorzystać z opcji depilacji laserowej.

Należy przy tym pamiętać, że gabinet kosmetyczny, do którego się udasz powinien dysponować najnowocześniejszym sprzętem oraz profesjonalnym podejściem. Na pewno warto sprawdzić J’adore Instytut w Warszawie , gdzie oferowane są najlepsze zabiegi tego typu, a redukcja włosów z linii brzucha będzie trwała i komfortowa.

Jak pozbyć się włosów z brzucha domowe sposoby?

Depilacja – to słowo, które u wielu pań wywołuje dreszcze. Nic dziwnego, bo nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Co więcej, niektóre kobiety wydają fortunę na drogie specyfiki do walki z odrastającymi włoskami albo też decydują się na wizytę w salonie kosmetycznym, za którą także trzeba słono zapłacić. Olena Yakobchuk / Shutterstock Depilacja woskiem jest bardzo skuteczna, bo pozwala usunąć włoski wraz z cebulkami. Okazuje się jednak, że specyficzny „wosk” można zrobić samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka składników. Niezbędny będzie sok z cytryny, miód oraz cukier.

Szklankę cukru należy zmieszać z jedną czwartą szklanki miodu i wzbogacić sokiem z całej cytryny. Całość trzeba podgrzać w garnku na małym ogniu (można też zrobić to w mikrofalówce) i poczekać, aż nieco wystygnie. Następnie nałożyć „wosk” na oczyszczoną i wysuszoną skórę. Najlepiej depilować w taki sposób nogi i okolice bikini.

Profesjonalne paski do depilacji można w tym przypadku zastąpić skrawkami materiału. Należy je zrywać w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Po zakończeniu depilacji można nawilżyć skórę kremem albo olejkiem.2/6 2. Nitkowanie Nitkowanie to pozbywanie się owłosienia przy pomocy nitek.

 1. Ta z pozoru prosta czynność wymaga jednak nie lada precyzji i zręczności.
 2. Tę metodę najczęściej stosują ci, którzy chcą pozbyć się wąsika, a także oczyścić z niechcianych włosków okolice brwi i brody.
 3. Mechanizm działania tego sposobu jest bardzo prosty.
 4. Nić skręca się, chwytając włoski, które znajdują się w jej zasięgu.

Jest to bardzo skuteczna (wyrywa włosy z cebulkami) oraz naturalna (wykorzystuje bawełniane nici) metoda. Nitki należy zapleść na dwóch palcach obu dłoni i starać się „chwycić” pierwszy włos. Nitkowanie nie jest prostym zadaniem, więc nie należy się poddawać po kilku nieudanych próbach.3/6 4. 4.


<h3 data-lazy-src=

Depilacja włosów na brzuchu światłem IPL-SHR in Motion – Depilacja IPL jest odpowiedzią na poszukiwania doskonałego rozwiązania na problem z uporczywym owłosieniem na brzuchu i klatce piersiowej. IPL pozwala zapomnieć o podrażnieniach w tych delikatnych miejscach, ponieważ SHR in Motion jest całkowicie bezbolesna.

You might be interested:  Jakie Witaminy Na Siwe Włosy?

Czy nadmierne owłosienie zniknie?

Większość z nas marzy o delikatnej i idealnie gładkiej skórze. Regularnie pozbywamy się zbędnych włosków stosując różnorodne metody depilacji. Co jednak robić, gdy borykamy się z nadmiernym owłosieniem, które współcześnie stanowi duży problem kosmetyczny? Występowanie u kobiet nadmiernego owłosienia w miejscach typowych dla mężczyzn fachowo nazywane jest hirsutyzmem. Problem nadmiernego owłosienia wiąże się z zaburzeniami hormonalnymi. W łagodnej formie najczęściej jest pochodzenia idiopatycznego, co oznacza, że występuje nadmierna wrażliwość mieszków włosowych na hormony. Z kolei w zaawansowanych formach powodem jest podwyższony poziom androgenów, czyli męskich hormonów.

 1. Hirsutyzm występować może przez uwarunkowania genetyczne, jako skutek uboczny przyjmowanych leków, a także podczas tzw.
 2. burz hormonalnych związanych z okresem dojrzewania, ciążą czy też menopauzą.
 3. Przyczyny jego wystąpienia mogą być jednak znacznie poważniejsze – guzy i torbiele jajników, zespół policystycznych jajników, niedoczynność tarczycy, nadczynności i guzy nadnerczy.

Oczywiście nadmierne owłosienie leczy się przy pomocy odpowiednio dobranych środków farmakologicznych, które mają zlikwidować przyczyny przypadłości. Pamiętać jednak należy, że nawet jeśli przyczyna zaburzenia zostanie ustalona, a leczenie rozpoczęte, występujące już owłosienie nie zniknie.

Jak szybko odrastają włosy na brzuchu?

2. Depilacja woskiem – Zabieg bolesny i najlepiej poddać się jemu w zakładzie kosmetycznym, trudniącym się w tej metodzie. W zakładzie kosmetycznym najczęściej wykonuje się go przy użyciu ciepłego wosku, który nakłada się szpachtułką na owłosione miejsce, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

 • Następnie nakleja się kawałek specjalnej tkaniny, wygładza “z włosem” i szybko odrywa w kierunku “pod włos”.
 • Innym sposobem jest depilacja woskiem na zimno.
 • Taki wosk znajduje się na dwóch sklejonych ze sobą plastrach, które rozgrzewa się w dłoniach, rozkleja i nakleja na partie ciała pokrytą włosami.

Wygładza “z włosem” i odrywa w kierunku przeciwnym. Taki zabieg można wykonać samemu, w domowym zaciszu. Alternatywą wosku jest pasta cukrowa. W tej metodzie możliwe jest wrastanie włosków, dlatego należy usuwać martwy naskórek poprzez peelingi bądź masaże twardą gąbką.

Czy warto się depilować?

POWÓD 3 – Będziesz wyglądał szczuplej – Bujne owłosienie sprawia, że we wszystkich kluczowych strefach ciała zyskujesz kilka dodatkowych centymetrów. Ciemny kolor włosków dodatkowo potęguje ten efekt, w wyniku czego sylwetka wygląda nie tylko na szerszą, ale również cięższą. Usunięcie włosków sprawia, że wyglądasz szczuplej!

Dlaczego rosną mi włosy na piersiach?

Przyczyny nadmiernego owłosienia klatki piersiowej u kobiet – Nadmierne owłosienie piersi u kobiet jest częstym zjawiskiem. Należy pamiętać, że to od kobiety zależy, czy owłosienie jest dla niej problematyczne, czy stanowi po prostu jej typ urody. Wskazana jest jednak czujność, ponieważ nagłe wystąpienie długich, ciemnych i grubych włosów na klatce piersiowej może być sygnałem, że w organizmie zaszły zmiany, które należy skonsultować z lekarzem.

 1. Niestety taka przypadłość może pojawić się nagle i dotknąć osoby, które wcześniej nie miały skłonności do nadmiernego owłosienia.
 2. Może pojawić się w wyniku leczenia lub zmian hormonalnych w ciele, często obserwowane jest także jego podłoże genetyczne i dziedziczny mechanizm powstawania.
 3. Nie ma ograniczeń wiekowych, może występować w okresie dojrzewania i hormonalnych burz w organizmie, zdarza się także w wieku dojrzałym.

Duża skala problemu może być objawem hirsutyzmu i jest wskazaniem do wizyty lekarskiej i leczenia. Niezależnie od podłoża powstania problemu uporczywe owłosienie twarzy wpływa na komfort i może powodować obniżenie nastroju oraz zaniżenie poczucia własnej wartości.

Ile kosztuje depilacja laserowa brzucha?

Depilacja laserem – ile wynosi cena? – W naszym salonie kosmetycznym w Poznaniu proponujemy usługę depilacji laserem przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu – lasera diodowego Light Sheer. Z uwagi na atrakcyjną cenę ta metoda usuwania owłosienia cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Depilacja laserowa Light Sheer
PANIE PANIE Pakiet 3 zabiegów do 30% taniej PANOWIE
Górna warga 100 zł 210 zł 150 zł
Broda 150 zł 315 zł 200 zł
Policzki 150 zł 315 zł 200 zł
Baki 90 zł 190 zł 150 zł
Szyja 150 zł 315 zł 200 zł
Kark 200 zł 420 zł 300 zł
Barki 150 zł 315 zł 300 zł
Ramiona 300 zł 630 zł 400 zł
Przedramiona 300 zł 630 zł 400 zł
Dłonie 100 zł 210 zł 200 zł
Pachy 200 zł 420 zł 300 zł
Klatka piersiowa 150 zł 315 zł 300 zł
Brodawki piersiowe 100 zł 210 zł
Brzuch 300 zł 630 zł 400 zł
Linia brzucha 100 zł 210 zł 200 zł
Bikini płytkie 190 zł 390 zł
Bikini głębokie (do paska lub całość) 300 zł 630 zł
Pośladki 300 zł 630 zł 400 zł
Plecy 300 zł 630 zł 500 zł
Uda 400 zł 840 zł 500 zł
Łydki (stopy gratis) 400 zł 840 zł 500 zł
Całe nogi (stopy gratis) 700 zł 1470 zł 900 zł

50% zniżki już po 3 zabiegu. PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK 9.00 – 20.00 SOBOTA 9.00 – 15.00

Ile procent kobiet goli włosy łonowe?

Czy depilacja brazylijska jest dobra czy też zła? – Okazuje się, że golenie miejsc intymnych na zero nie zwiększa w żadnym wypadku chorób, które przenoszone są drogą płciową. To odkrycie jest sprzeczne z badaniami wcześniejszymi, które to wykazały związek pomiędzy usuwaniem częstym włosów łonowych a ryzykiem zwiększonym wystąpienia chorób, które są przenoszone płciową drogą.

Jednak okazuje się, że badania wcześniejsze opierały się na doniesieniach własnych, a nie na diagnozach laboratoryjnych. Naukowcy dokładniej przeanalizowali informacje, pozyskali je od dwustu studentek, które przeszły testy na STD, a więc zakażenia przenoszonego płciową drogą. Uczestniczki tego badania odpowiadały na przeróżne pytania, które dotyczyły praktyk pielęgnacji łonowych włosów.

Te, które zgłosiły usunięcie wszystkich łonowych włosów przynajmniej raz w tygodniu w ciągu roku czy też więcej niż sześć razy w ciągu miesiąca, uważane były za skrajne osoby. W zasadzie wszystkie uczestniczki zgłosiły pielęgnację łonowych włosów w pewnym momencie życia, a większość nawet zgłosiła użycie brzytwy.

You might be interested:  Gdzie W Lublinie Można Oddać Włosy 2020?

Jak na zawsze pozbyć się włosów łonowych?

Istnieją różne możliwości usuwania włosów łonowych. Należą do nich m. in. : golenie, depilacja, epilacja IPL i epilacja laserowa.

Czy soda usuwa owłosienie?

Depilacja sodą – czy to się sprawdza? – Soda oczyszczona znana jest ze swoich właściwości upiększających. Nie jest też tajemnicą, że choć czasem może pozytywnie przyczynić się do naszego wyglądu, działa też bardzo podrażniająco. W dużym stężeniu wywołuje reakcję alergiczną – skóra zaczyna piec i szczypać.

 1. Z ilością sody bardzo łatwo przesadzić.
 2. Trudno jest znaleźć tę bezpieczną w zastosowaniu ilość.
 3. Poza tym każdy jest inny i każda skóra może zareagować inaczej.
 4. Soda oczyszczona rzeczywiście może charakteryzować się właściwościami osłabiającymi wzrost włosków.
 5. Po regularnym stosowaniu ww.
 6. roztworu włoski mogą odrastać wolniej, aż w końcu wypadną.

Im gęstsze i ciemniejsze włosy, tym skutki działania obserwuje się po dłuższym czasie.

Co niszczy cebulki włosów?

Co niszczy włosy – 5 nawyków, które osłabiają kondycję włosa – Mocne, lśniące i zdrowe włosy są prawdziwą ozdobą. Niestety złe nawyki pielęgnacyjne bądź pogoda mogą osłabiać cebulki. W efekcie włosy stają się matowe i kruche. Co niszczy włosy i jak temu zapobiegać? W zależności od tego, co wpływa na osłabienie struktury włosa, można mówić o uszkodzeniach mechanicznych, chemicznych i fizycznych.

 1. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.
 2. Być może wystarczy wyeliminować lub zmienić kilka codziennych nawyków, by włosy odzyskały blask.
 3. Co niszczy włosy? Słońce, wiatr, wysoka i niska temperatura przesuszają i naruszają warstwę ochronną.
 4. Równie szkodliwa jest sól morska i chlor, z jakimi nasze włosy mają kontakt latem.

Aby zapobiegać uszkodzeniom, należy nosić nakrycie głowy i latem i zimą. Poza tym bezpośrednio po umyciu warto wcierać oleje, które ochronią i odżywią włosy.2. To, co niszczy włosy, to stylizacja na gorąco Korzystanie z suszarki do włosów, lokówki albo prostownicy działa wyjątkowo destrukcyjnie na włosy.

 • Woda odparowuje, w efekcie uszkodzona jest struktura białkowa.
 • Najlepiej całkowicie zrezygnować z tego typu zabiegów, ale niestety nie zawsze jest to możliwe.
 • Kiedy już się takowy decydujemy, to należy ustawiać urządzenie na niską temperaturę i sięgnąć po specjalne kosmetyki do stylizacji na gorąco, aby włos ochronić.

Jeżeli z prostownicy korzystamy często, znacznie lepszą propozycją jest keratynowe prostowanie włosów. Nie tylko sprawi, że włosy będą jedwabiście gładkie, ale je wzmocni i odżywi.3. Złe postępowanie z mokrymi włosami Chodzi tutaj o takie czynności jak przecieranie ręcznikiem, rozczesywanie i szarpanie włosów.

Mokre włosy są bardziej narażone na uszkodzenia. Takie działania mogą przyczynić się do rozchylania łusek, a tym samym do rozdwajania końcówek i zwiększonej łamliwości. Wystarczy, że je zawiniemy ręcznikiem i będziemy czesać delikatniej.4. Koloryzacja i ondulacja Tego typu zabiegi fryzjerskie zawsze w jakimś stopniu mogą zaszkodzić włosom.

Przede wszystkim należałoby zrezygnować z samodzielnej koloryzacji. Kosmetyki, z jakich korzysta się w salonie fryzjerskim, są znacznie lepszej jakości i nie będą tak szkodliwe jak te drogeryjne. Bardziej niż koloryzacja i rozjaśnianie szkodliwa jest trwała ondulacja, która może doprowadzić do rozchylania łusek, a tym samym do utraty wody.5.

Co zrobić żeby włosy nie odrastały?

Widok owłosionych nóg w przypadku mężczyzn jest czymś zupełnie normalnym, ale panie dążą do uzyskania efektu idealnie gładkiej skóry i chcą go utrzymać jak najdłużej. Gęste włosy są mile widziane na głowie, ale z pewnością nie na pozostałych częściach ciała.

 1. Depilacja jest często uciążliwa, czasochłonna i kosztowna.
 2. Można jednak temu zaradzić, sięgając po szereg sposobów na spowolnienie procesu odrastania włosów.
 3. Bolączką wielu osób są wrastające włosy po depilacji, co ma miejsce przy goleniu maszynką i depilatorem czy depilacji woskiem.
 4. Wiąże się to z wystąpieniem podrażnienia skóry i zapalenia mieszków włosowych.

Wzrasta również ryzyko wystąpienia infekcji i ropnych zmian skórnych. Można temu przeciwdziałać, pamiętając o regularnym złuszczaniu skóry. Usuwając martwe komórki naskórka, włosom jest zdecydowanie łatwiej przebić się na powierzchnię, zapobiegając ich rośnięciu pod skórą.

Istotne będzie też jej nawilżanie, co ułatwi włosom przejście przez nawodniony i miękki naskórek. Problem wrastających włosów można szybko rozwiązać, decydując się na fotodepilację, czyli na trwałą depilację laserową. Włosy mają tendencję do odrastania w miejscach, w których nie są mile widziane. Wiele pań boryka się z nadmiernym owłosieniem, które pojawia się nawet następnego dnia, po jego zgoleniu.

Tak dzieje się często w przypadku stosowania zwykłej maszynki z ostrzem. Wynika to z tego, że ścinana jest tylko wystająca część włosa, a reszta wraz z cebulką zostaje, przez co już nawet po jednym dniu można wyczuć kłujące odrosty. Trwalsze efekty pozwoli uzyskać depilator elektryczny, gdyż usuwa on całe włosy wraz z cebulkami.

Można liczyć na kilka tygodni spokoju, ale sam zabieg jest niestety bolesny. Warto skorzystać też z chemicznej metody usuwania owłosienia. W sprzedaży dostępne są specjalne kosmetyki, które rozpuszczają włos i osłabiają cebulki, przez co odrastają one wolniej. Dobre efekty daje depilacja przy pomocy wosku, dzięki której można wyrwać wszystkie włosy i wygładzić skórę, czemu jednak towarzyszy ból.

Zdecydowanie bardziej komfortowa będzie depilacja pastą cukrową, która nie tylko usuwa owłosienie, ale też sprawia, że włosy rosną wolniej, są cieńsze, słabsze i jaśniejsze. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zabieg trwałego usuwania owłosienia, co jest możliwe przy użyciu depilacji laserowej.

Urządzenia przeznaczone do domowego użytku mają mniejszą moc od tych używanych w gabinetach kosmetycznych. Wymagane jest wykonanie co najmniej kilku zabiegów, aby można było mówić o skuteczności, trwałym usunięciu niechcianego owłosienia. Trzeba jednak pamiętać, że po kilku latach mogą one zacząć odrastać, dlatego istotne jest wykonanie zabiegów podtrzymujących uzyskane efekty.

Skutecznym sposobem jest też elektrokoagulacja, czyli zabieg przy wykorzystaniu prądu o wysokiej częstotliwości – wytworzone ciepło niszczy mieszek włosowy. Co więcej, metoda ta daje rewelacyjne efekty nawet w przypadku grubego i gęstego owłosienia. Powala na szybkie i trwałe pozbycie się niechcianych włosów z dowolnego obszaru ciała.

Dlaczego rosną mi włosy na piersiach?

Przyczyny nadmiernego owłosienia klatki piersiowej u kobiet – Nadmierne owłosienie piersi u kobiet jest częstym zjawiskiem. Należy pamiętać, że to od kobiety zależy, czy owłosienie jest dla niej problematyczne, czy stanowi po prostu jej typ urody. Wskazana jest jednak czujność, ponieważ nagłe wystąpienie długich, ciemnych i grubych włosów na klatce piersiowej może być sygnałem, że w organizmie zaszły zmiany, które należy skonsultować z lekarzem.

 • Niestety taka przypadłość może pojawić się nagle i dotknąć osoby, które wcześniej nie miały skłonności do nadmiernego owłosienia.
 • Może pojawić się w wyniku leczenia lub zmian hormonalnych w ciele, często obserwowane jest także jego podłoże genetyczne i dziedziczny mechanizm powstawania.
 • Nie ma ograniczeń wiekowych, może występować w okresie dojrzewania i hormonalnych burz w organizmie, zdarza się także w wieku dojrzałym.
You might be interested:  Jak Długo Wypadają Włosy Po Ciąży?

Duża skala problemu może być objawem hirsutyzmu i jest wskazaniem do wizyty lekarskiej i leczenia. Niezależnie od podłoża powstania problemu uporczywe owłosienie twarzy wpływa na komfort i może powodować obniżenie nastroju oraz zaniżenie poczucia własnej wartości.

Jaki hormon odpowiada za nadmierne owłosienie?

Nadmierne owłosienie u kobiet – 7 przyczyn – Jak już wspomnieliśmy – nadmierne owłosienie u kobiet wynika najczęściej z nadmiaru androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Głównie jest to testosteron. Jakie mogą być przyczyny nadprodukcji androgenów? Sprawdź.

 1. Zespół Cushinga – choroba hormonalna, w której występuje wysoki poziom kortyzolu (tzw. hormonu stresu) w nadnerczach.
 2. Insulinooporność – choroba, podczas występowania której organizm nie potrafi w odpowiedni sposób wykorzystać insuliny. W efekcie bardzo często pacjentka zaczyna chorować też na cukrzycę oraz zespół policystycznych jajników. Niektóre badania pokazują, że insulina w wysokich stężeniach może aktywować jajniki do produkowania męskich hormonów.
 3. Zespół policystycznych jajników – dolegliwość ta powoduje nie tylko nadmierne owłosienie, ale przyczynia się również do występowania nieregularnych miesiączek, niepłodności, otyłości, jak również cyst na jajnikach.
 4. Wrodzony przerost nadnerczy – wynika z niewłaściwego wytwarzania hormonów steroidowych, w tym androgenów i kortyzolu.
 5. Wysokie stężenie prolaktyny we krwi – często wynika z występowania guzów produkujących prolaktynę.
 6. Nadwaga i otyłość .
 7. Przyjmowanie niektórych leków – np. doustnych środków antykoncepcyjnych, stereoidów anabolicznych, leków zawierających danazol (przepisywane w leczeniu endometriozy) czy leków z fluoksetyną w składzie (stosowane w terapii m. in. depresji).

Jak widzisz przyczyny nadmiernego owłosienia są bardzo różnorodne. W każdym przypadku objawy te należy zbadać. Jak się za to zabrać?

Jak się nazywa pasek włosów na brzuchu?

Linea Negra — co to jest i jak wygląda? – Linea negra to nic innego, jak ciemne przebarwienie skóry w postaci pionowej kreski przechodzącej przez środek brzucha aż po spojenie łonowe . Niekiedy sięga ponad pępek i sięgać aż po żebra. Wyznacza ona podział między prawą i lewą stroną mięśni brzucha .

 • Uwidacznia się wtedy, gdy dziecko w macicy rośnie, a mięśnie te zaczynają się rozchodzić.
 • Daje się zwykle zaobserwować w drugim trymestrze ciąży, kiedy brzuszek jest już widoczny a poziom hormonów znacząco daje o sobie znać.
 • Jest wynikiem zwiększonego wydzielania się w skórze melaniny, dlatego zastępująca kresę białą linia staje się ciemniejsza – podobnie, jak ma to miejsce w przypadku brodawek sutkowych.

Nie ma jednak powodów do obaw, ponieważ występowanie brązowej linii to całkowicie normalny objaw ciąży.

Co zrobić żeby nie rosły włosy na ciele?

Widok owłosionych nóg w przypadku mężczyzn jest czymś zupełnie normalnym, ale panie dążą do uzyskania efektu idealnie gładkiej skóry i chcą go utrzymać jak najdłużej. Gęste włosy są mile widziane na głowie, ale z pewnością nie na pozostałych częściach ciała.

 1. Depilacja jest często uciążliwa, czasochłonna i kosztowna.
 2. Można jednak temu zaradzić, sięgając po szereg sposobów na spowolnienie procesu odrastania włosów.
 3. Bolączką wielu osób są wrastające włosy po depilacji, co ma miejsce przy goleniu maszynką i depilatorem czy depilacji woskiem.
 4. Wiąże się to z wystąpieniem podrażnienia skóry i zapalenia mieszków włosowych.

Wzrasta również ryzyko wystąpienia infekcji i ropnych zmian skórnych. Można temu przeciwdziałać, pamiętając o regularnym złuszczaniu skóry. Usuwając martwe komórki naskórka, włosom jest zdecydowanie łatwiej przebić się na powierzchnię, zapobiegając ich rośnięciu pod skórą.

 • Istotne będzie też jej nawilżanie, co ułatwi włosom przejście przez nawodniony i miękki naskórek.
 • Problem wrastających włosów można szybko rozwiązać, decydując się na fotodepilację, czyli na trwałą depilację laserową.
 • Włosy mają tendencję do odrastania w miejscach, w których nie są mile widziane.
 • Wiele pań boryka się z nadmiernym owłosieniem, które pojawia się nawet następnego dnia, po jego zgoleniu.

Tak dzieje się często w przypadku stosowania zwykłej maszynki z ostrzem. Wynika to z tego, że ścinana jest tylko wystająca część włosa, a reszta wraz z cebulką zostaje, przez co już nawet po jednym dniu można wyczuć kłujące odrosty. Trwalsze efekty pozwoli uzyskać depilator elektryczny, gdyż usuwa on całe włosy wraz z cebulkami.

 1. Można liczyć na kilka tygodni spokoju, ale sam zabieg jest niestety bolesny.
 2. Warto skorzystać też z chemicznej metody usuwania owłosienia.
 3. W sprzedaży dostępne są specjalne kosmetyki, które rozpuszczają włos i osłabiają cebulki, przez co odrastają one wolniej.
 4. Dobre efekty daje depilacja przy pomocy wosku, dzięki której można wyrwać wszystkie włosy i wygładzić skórę, czemu jednak towarzyszy ból.

Zdecydowanie bardziej komfortowa będzie depilacja pastą cukrową, która nie tylko usuwa owłosienie, ale też sprawia, że włosy rosną wolniej, są cieńsze, słabsze i jaśniejsze. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zabieg trwałego usuwania owłosienia, co jest możliwe przy użyciu depilacji laserowej.

 • Urządzenia przeznaczone do domowego użytku mają mniejszą moc od tych używanych w gabinetach kosmetycznych.
 • Wymagane jest wykonanie co najmniej kilku zabiegów, aby można było mówić o skuteczności, trwałym usunięciu niechcianego owłosienia.
 • Trzeba jednak pamiętać, że po kilku latach mogą one zacząć odrastać, dlatego istotne jest wykonanie zabiegów podtrzymujących uzyskane efekty.

Skutecznym sposobem jest też elektrokoagulacja, czyli zabieg przy wykorzystaniu prądu o wysokiej częstotliwości – wytworzone ciepło niszczy mieszek włosowy. Co więcej, metoda ta daje rewelacyjne efekty nawet w przypadku grubego i gęstego owłosienia. Powala na szybkie i trwałe pozbycie się niechcianych włosów z dowolnego obszaru ciała.