Co Na Elektryzujące Się Włosy Domowe Sposoby?

Co Na Elektryzujące Się Włosy Domowe Sposoby
Domowe sposoby na elektryzujące się włosy – Jeśli chcesz szybko pozbyć się problemu naelektryzowanych włosów, zneutralizuj dodatnie cząsteczki za pomocą wody . Delikatnie zwilż dłonie, a następnie przesuń nimi po włosach. Drugi szybki sposób na włosy stające dęba to krem do rąk lub balsam do ciała .

  • Nałóż odrobinę na dłonie, wetrzyj je w nie, a gdy będzie go już naprawdę niewiele i dłonie będą tylko delikatnie wilgotne, przejedź nimi po nieujarzmionych włosach.
  • Możesz spróbować również raz na jakiś czas zrezygnować z szamponu i umyć włosy odżywką lub przed czesaniem włosów spryskać grzebień lub szczotkę lakierem do włosów .

Wiele osób poleca również płukanie włosów w wodzie gazowanej lub occie jabłkowym (wymieszanym z wodą w proporcji 1:1). Skuteczne są również domowe maski na włosy z awokado, bananów, oleju kokosowego, jajek czy miodu i cytryny. _ ZdrowoBardzo / AS

Co zrobić żeby włosy przestały się elektryzować?

Co robić, żeby włosy przestały się elektryzować? – Odpowiednie mycie, suszenie, czesanie, pielęgnacja, poprawa jakości powietrza w domu, płukanie ubrań w płynach antystatycznych, noszenie wełnianej czapki i jeszcze kilka innych dość ważnych rzeczy – to wszystko może Ci pomóc w rozwiązaniu problemów z elektryzującymi się włosami.

Co powoduje elektryzowanie się włosów?

Dlaczego włosy się elektryzują? – Nie zapominajmy też, że włosy podlegają zjawiskom fizycznym bowiem są naładowane dodatnio. Włosy porowate i suche działają niczym magnes na jony dodatnie unoszące się w powietrzu. Skutkuje to odpychaniem się jonów naładowanych tak samo, a w efekcie, elektryzowaniem się włosów.

Jaki szampon na elektryzujące się włosy?

Jak poradzić sobie z elektryzującymi się włosami –

    Stosuj szampon przeciwko elektryzowaniu się włosów , choćby Kérastase Discipline Bain Fluidealiste . Zawiera kompleks Morpho-Kératine™ przeciwko puszeniu się włosów, ale znajdziesz w nim także dodatki ułatwiające rozczesywanie włosów i zapewniające ich rewitalizację. Staraj się jak najrzadziej myć swoją czuprynę. Częste mycie wysusza włosy, które tym bardziej się elektryzują. Oczywiście pamiętaj też o nawilżającej odżywce. Szampon i odżywka to za mało, by zapobiec elektryzowaniu się włosów? Możliwe, że nadszedł czas na olejek przeznaczony do niesfornych i puszących się włosów Goldwell Dualsenses Just Smooth z olejkiem z orzechów kukui, ewentualnie na serum wygładzające i utrwalające Framesi For-Me Smooth & Disciplined . W jego składzie znajdziesz wyciągi z glonów nori i wakame, a dodatkowo ekstrakt nawilżający z drzewa tara. Pomoże również dwufazowe serum bez spłukiwania Schwarzkopf Professional BC Bonacure Keratin Smooth Perfect .
You might be interested:  Jak Otworzyc Spa?

Maska na ratunek. Czasem w czasie chłodnych miesięcy włosy są tak „wyczerpane”, że potrzebują olbrzymiej dawki substancji odżywczych i nawilżenia. Przygotowaną domowym sposobem maską z banana, olejku z awokado, olejku makadamia lub oliwy z pewnością nic nie zepsujesz.

    Używaj suszarki odpowiedzialnie. Co z pewnością nie pomoże elektryzującym się włosom? „Oldschoolowa” suszarka do włosów, która tak je wysuszy, że natychmiast dosłownie staną na głowie. Wybierz raczej łagodniejszy wariant – suszarkę z jonizatorem. Oprócz tego, że wysuszy włosy dużo delikatniej i szybciej niż zwykłe suszarki, znacznie zredukuje także elektryczność statyczną. Nie zapominaj o ochronie przed wysoką temperaturą. Także wtedy, gdy używasz suszarki z jonizacją, musisz zapewnić włosom odpowiednią pielęgnację i stosować produkty termoochronne. Idealnie sprawdzi się krem wypełniający i wygładzający L’Oréal Professionnel Steampod , chroniący przed temperaturą do 210°C. Możesz jednak wybrać też mleczko ochronne Kérastase Discipline Kératine Thermique , które zawiera ceramidy, ksylozę i inne składniki pielęgnacyjne. To mleczko chroni włosy do temperatury 180°C. Czesz się prawidłowo. Kierujesz się wszystkimi poprzednimi radami, ale wciąż nie możesz sobie poradzić z elektryzującymi się włosami? Ważny jest także materiał, z jakiego jest zrobiona Twoja szczotka. Najlepsza jest drewniana lub metalowa, z włosia dzika lub na przykład wygładzająca antystatyczna szczotka do włosów Tangle Teezer The Ultimate . Stosuj lakier bezpośrednio na włosy, a nie na skórę głowy. Niewielką ilością lakieru Wella Professionals Performance lub L’Oréal Professionnel Infinium spryskaj szczotkę lub grzebień i dopiero wtedy przeczesz włosy. Uważaj, w co się ubierasz. Jeśli nosisz ubrania z nylonu lub poliestru, nie dziw się, że elektryczność statyczna trzyma się Ciebie pazurami. Przynajmniej zimą zamień syntetyki na rzeczy z bawełny, wełny lub jedwabiu. Warkocze i kucyki pomogą to ogarnąć. Czasem po prostu nic nie pomaga, mimo najusilniejszych starań.

    Czym się Odelektryzować?

    Co zrobić, żeby kanapa się nie elektryzowała? – Najprostszym sposobem na zapobieganie elektryzowaniu się kanapy jest zastosowanie specjalnych preparatów antyelektrostatycznych . W sklepach znajdziemy je w postaci sprayu lub w butelkach z atomizerem. Wystarczy spryskać tkaninę takim środkiem z odległości 20 cm, by odelektryzować sofę.

    Co ważne, problem elektryzowania się znika na długi czas, tapicerka staje się bardziej miękka i miła w dotyku, a do tego zyskuje dodatkowe zabezpieczenie chroniące przed przylepianiem się drobinek kurzu i sierści. Przed zakupem środka antyelektrostatycznego warto zapoznać się z załączoną do niego ulotką, w której znajdziemy dokładne instrukcje dotyczące stosowania preparatu, a także informacje o ewentualnej konieczności długotrwałego wietrzenia pomieszczenia, w którym będziemy ten preparat stosować.

    W niektórych źródłach znaleźć można zalecenia, by odelektryzować kanapę przy zastosowaniu lakieru do włosów, spryskując nim powierzchnię tapicerki. O ile sposób ten może się sprawdzić w przypadku ubrań czy też zasłon lub firanek (a więc tkanin, które co jakiś czas pierzemy), o tyle spryskiwanie kanapy (nawet z dużej odległości) nie jest dobrym pomysłem.

    Co zrobić gdy jest się Naelektryzowanym?

    Elektryzowaniu się ubrań i innych rzeczy wykonanych z materiałów (koców, zasłon) sprzyja suche i gorące powietrze, dlatego warto ja nawilżać, szczególnie w sezonie grzewczym. Możesz zakupić do domu specjalny nawilżacz albo po prostu położyć mokry ręcznik na kaloryfer.