Ile Procent Ludzi Ma Rude Włosy?

Ile Procent Ludzi Ma Rude Włosy
Rude włosy to spadek po neandertalczykach? – We włosach każdego człowieka obecna jest melanina, czyli grupa pigmentów. A o barwie włosów decydują bezpośrednio dwa barwniki: eumelanina i feomelanina. – Eumelanina jest barwnikiem ciemnym, to dzięki niej nasze włosy mają odcienie od brązowego do czarnego.

 1. A feomelanina przeciwnie, jest barwnikiem jasnym i to on warunkuje żółty i rudy kolor włosów – zaznacza Młodzianowska.
 2. Rudy kolor włosów jest bardzo rzadki: zaledwie około 1-2 procent ludzkiej populacji może się pochwalić naturalną rudością.
 3. Najwięcej rudowłosych żyje w Szwecji, Anglii oraz Australii, co wiąże się z migracją ludności.

Skąd się w ogóle rudowłosi wzięli? Na to pytanie naukowcy nie potrafią jednoznacznie odpowiedzieć, choć zgodni są co do tego, że ten kolor włosów jest pozostałością którejś z historycznych migracji. Przez pewien czas część naukowców przychylała się do twierdzenia, że rude włosy to spadek po neandertalczykach, teza ta została jednak była wielokrotnie podważana.

Czy rude włosy są ładne?

Rude włosy a typ urody – Chyba każdy zgodzi się, że kolor włosów należy dobrać do karnacji. To bardzo ważne również, gdy chodzi o tak rzucające się w oczy rude włosy. Jaką karnację mają osoby rude z natury? Oczywiście jasną! Chcesz ufarbować włosy na rudo? Pamiętaj, że ten kolor najnaturalniej wygląda w parze z jasną, mleczną skórą. Rudy to kolor bardzo charakterystyczny, który od razu przyciąga uwagę. A to oznacza niestety, że wszelkie, drobne nawet, niedoskonałości Twojej skóry staną się bardziej widoczne, jeśli ufarbujesz włosy na rudo . Jeśli masz na twarzy zmiany trądzikowe albo po prostu cyklicznie pojawiają się na Twojej skórze podrażnienia, powinnaś się dobrze zastanowić się, czy rudy to faktycznie kolor dla ciebie.

 1. Ten intensywny kolor będzie przyciągał wzrok a to oznacza, że niedoskonałości, które być może chciałabyś ukryć, staną się jeszcze bardziej widoczne.
 2. Zasadniczo rude włosy bardzo dobrze komponują się z jasną cerę.
 3. Dotyczy to zwłaszcza odcieni miedzianych oraz truskawkowych.
 4. To jednak nie oznacza, że panie z ciemniejszą karnacją muszą zrezygnować z rudych włosów .

Czerwień, kasztan oraz mahoń to odcienie, które podkreślają urodę osób o ciemniejszej karnacji. Piękne odcienie rudości – czerwieni, kasztanu i mahoniu możesz uzyskać z farbami: Zastanów się nad tym, czy masz chłodny czy ciepły typ urody. Chłodny typ urody będzie wyglądał świetnie z jasnymi rudościami, natomiast cieplejsze typy urody tworzą świetny duet z mahoniem lub kasztanem. Rude włosy to bardzo dobre rozwiązanie dla pań z twarzą kwadratową lub mocno zarysowaną szczęką. Odpowiednio dobrany odcień i długość włosów pomogą zmiękczyć rysy twarzy, sprawią, że twarz nabierze łagodniejszego kształtu.

Ile procent ludzi ma rude włosy i niebieskie oczy?

Jedynie 1% rudych ma niebieskie oczy – jest to najrzadsza kombinacja koloru włosów i oczu na świecie!

Czy rude włosy siwieją?

Jedni (głównie mężczyźni) uważają je za niezwykle uwodzicielskie i seksowne. Inni, mówią krótko: ‘ ruda, znaczy wredna’. Tymczasem posiadaczki naturalnie rudych włosów to prawdziwy naukowy fenomen: nie siwieją, częściej uprawiają seks, a podczas operacji wymagają większej dawki znieczulenia.

Czy rudzi mają gorzej?

Rudzi gorzej znoszą przykre bodźce (są np. wrażliwsi na zimno i ciepło) i jest to udokumentowane naukowo. Mają też więcej problemów, gdy przychodzi odwiedzić gabinet dentystyczny, ponieważ stosowane tam miejscowe znieczulenie wywiera na nich mniejszy wpływ. Nie dziwi więc, że ryżowłosi unikają dentysty. W 2009 roku dowiedziono, że obawiają się takich wizyt i że dwa razy częściej niż bruneci czy blondyni szukają pretekstu, by nie zajrzeć do gabinetu i nie doświadczyć szczególnie dla nich nieprzyjemnych zabiegów.

Komu nie pasuje rudy?

Komu nie pasują rude włosy? – Powoli zbliżając się już do końca tematu, dla kogo rude włosy są odpowiednie, pozostaje odpowiedzieć chyba tylko na jeszcze jedno pytanie. A mianowicie, komu nie pasują rude włosy ? Poniekąd już tę kwestię rozwiązaliśmy, ale zbierzmy to wszystko w jednym miejscu. Rudy kolor włosów nie będzie odpowiedni dla osób:

  z bardzo ciemną karnacją (takie połączenie może niestety wyglądać tandetnie i nienaturalnie) z problematyczną skórą twarzy (rudości podkreślą wszelkie zaczerwienienia, pękające naczynka, trądzik, przebarwienia i nierówny koloryt skóry które nie mają czasu na to, żeby poświęcić na pielęgnację koloru nieco więcej czasu i nie mają ochoty na częste wizyty u fryzjera w celu zafarbowania odrostów czy odświeżenia koloru które nie lubią się wyróżniać (rudy przyciąga spojrzenia) z bardzo ciemnymi włosami (zafarbowanie na rudo może się w tym przypadku wiązać z dekoloryzacją, a kto raz zdecydował się na taki zabieg, ten wie, że stanowi on bardzo duże obciążenie dla włosów – może więc warto z niego zrezygnować i wybrać inny odcień)
You might be interested:  Jakie Hantelki Do Fitness?

Rudy kolor włosów nie jest też dobrym pomysłem, jeśli Twoje włosy są mocno zniszczone i wysuszone . Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że farba po prostu „nie złapie”, a więc i efekt będzie lichy. Komu jeszcze nie pasuje rudy kolor włosów? Poważnie nad ewentualną koloryzacją muszą zastanowić się te kobiety, które nie mają nieskazitelnie białych zębów .

Czy rudy się Wyplukuje?

Rude włosy to zdecydowanie kolor dla osób odważnych i nie bojących się wyróżnić z tłumu. Na świecie rude włosy naturalnie występują tylko u 1-2% populacji. Obecnie rude włosy są bardzo modne a dzięki szerokiej gamie odcieni prawie każdy będzie wstanie znaleźć idealny kolor dla siebie. Bardzo istotne jest dobranie odpowiedniego odcienia rudego do karnacji i koloru oczu. Jeżeli planujesz przefarbowanie na rudo, na pewno warto udać się do specjalisty, który pomoże Ci dobrać idealny odcień do Twojej cery. Odpowiednio dobrany kolor będzie pasować do niemalże każdego typu urody.

 1. Odcień Twojej skóry jest najważniejszym wyznacznikiem przy doborze odpowiedniego koloru rudego.
 2. Ognista czerwień, mahoń czy żywy miedziany kolor na pewno będą pasować do osób z zimną oprawą oczu i dość intensywnym kolorem oczu (brąz, zieleń, niebieski).
 3. Jeżeli masz nieregularne i ostre rysy twarzy to kolor rudy na pewno je złagodzi i nada im miękkości.

Rude włosy najlepiej współgrają z bladą cerą, w przypadku ciemniejszej cery warto zdecydować się na kolory typu kasztan czy mahoń. W przypadku jasnej cery warto pójść w kierunku jaśniejszych odcieni typu truskawkowy blond czy miedziany. Odcienie rudego wymagają ładnej cery, kolor ten podkreśla wszystkie niedoskonałości i zaczerwienienia.

Ludzi na świecie to osoby z niebieskimi oczami, szare oczy ma zaledwie 2 proc. populacji, a 1 proc. ma oczy zielone. Barwa zielona jest zatem najrzadsza.

Czy faceci lubia rude włosy?

Tajemnicze i zmysłowe czy wrednie i złośliwe? Męskie opinie na temat „czerwonowłosych” kobiet są bardzo podzielone Fot. Thinkstock 19.09.2016 Naturalnych rudzielców nie ma zbyt wielu, szacuje się, że stanowią zaledwie 1-2 proc. populacji mieszkańców naszej planety. Nauka wciąż nie potrafi precyzyjnie wyjaśnić, skąd bierze się taki kolor włosów . Według niektórych hipotez może decydować o tym płynna melanina – pigment produkowany przez organizm, gdy dociera do niego mało promieniowania UV.

 1. To tłumaczyłoby, dlaczego najwięcej rudych dzieci rodzi się w miejscach, gdzie często brakuje światła słonecznego, np.
 2. Szkocji czy Irlandii.
 3. Inni badacze przekonują, że za niezwykłą barwę odpowiadają geny, a zwłaszcza odkryty na początku lat 90.
 4. ubiegłego stulecia recesywny gen MC1R.
 5. Czerwony odcień włosów zawsze budził emocje, niekiedy negatywne .

Przed wiekami kojarzono go z grzechem, szatanem i Judaszem – zdradziecki apostoł podobno miał podobno czuprynę o barwie miedzi. W starożytnym Egipcie rudowłose dziewice składano w ofierze bogowi ciemności, Setowi, a Grecy wierzyli, że po śmierci zmieniają się one w wampiry.

 • W czasach polowań na czarownice wiele niewinnych kobiet spalono na stosie tylko dlatego, że miały kolor włosów odbiegający od normy.
 • Rudą barwę kojarzono też z tajemniczością i zmysłowością.
 • Tak jest do dzisiaj.
 • „ Mam ognisty temperament, taki jak moje włosy .
 • Wolę siebie rudą, to jest mój kolor, taki miałam całe życie.

Do 40. roku życia nigdy nie farbowałam włosów. Dzięki temu teraz nie są zniszczone” – chwali się na łamach „Faktu” telewizyjna gwiazda Katarzyna Dowbor . „To jest ciekawostka, nie każdy o tym wie, że rudzi ludzie w ogóle nie siwieją. Jestem więc szczęściarą” – dodaje.

 1. Z ognistych włosów słynie też aktorka Agnieszka Wielgosz , która jest jednak naturalną szatynką.
 2. „Kiedyś dyrektor teatru, dla którego byłam trudnoobsadzalną aktorką, powiedział: wiesz co Agnieszka, może ufarbuj się na rudo? I tak mi już zostało, nie wyobrażam sobie już innego koloru moich włosów.
 3. Ten rudy to odzwierciedlenie mojego temperamentu.

Nie ukrywam, że dzięki tym włosom jestem bardziej charakterystyczna i rozpoznawalna. Mam rudą duszę!” – przekonywała w jednym z wywiadów, jednak ostatnio najwyraźniej zmieniła zdania, ponieważ w mediach pojawiły się zdjęcia Agnieszki Wielgosz jako blondynki Fot. Thinkstock „ Jeśli facet ma przed sobą blondynkę, brunetkę i rudą, zawsze wybierze rudą .

Ile procent jest rudych w Polsce?

Rude włosy to spadek po neandertalczykach? – We włosach każdego człowieka obecna jest melanina, czyli grupa pigmentów. A o barwie włosów decydują bezpośrednio dwa barwniki: eumelanina i feomelanina. – Eumelanina jest barwnikiem ciemnym, to dzięki niej nasze włosy mają odcienie od brązowego do czarnego.

 • A feomelanina przeciwnie, jest barwnikiem jasnym i to on warunkuje żółty i rudy kolor włosów – zaznacza Młodzianowska.
 • Rudy kolor włosów jest bardzo rzadki: zaledwie około 1-2 procent ludzkiej populacji może się pochwalić naturalną rudością.
 • Najwięcej rudowłosych żyje w Szwecji, Anglii oraz Australii, co wiąże się z migracją ludności.

Skąd się w ogóle rudowłosi wzięli? Na to pytanie naukowcy nie potrafią jednoznacznie odpowiedzieć, choć zgodni są co do tego, że ten kolor włosów jest pozostałością którejś z historycznych migracji. Przez pewien czas część naukowców przychylała się do twierdzenia, że rude włosy to spadek po neandertalczykach, teza ta została jednak była wielokrotnie podważana.

You might be interested:  Jak Tapirować Włosy Do Kucyka?

Kiedy jest Dzień rudych osób?

Rude włosy występują u 1-2 proc. populacji na świecie. Najczęściej w Udmurcji oraz Szkocji i Irlandii, gdzie 46 proc. tamtejszej populacji posiada gen odpowiedzialny za rudą barwę. W Polsce rudowłosych jest trochę mniej, dlatego często przykuwają naszą uwagę, wpadają w oko.

– Są tacy, którzy myślą, że spotkanie rudzielca przynosi pecha – mówi Beata Kwiatkowska, rudowłosa dziennikarka Czwórki. – W średniowieczu rude i piegowate kobiety były posądzane o czary. Naukowcy udowadniają, że rude włosy są seksi. Ogniste włosy cieszyły się wielkim szacunkiem już w starożytnym Rzymie.

– Ten kolor kojarzy się z drapieżnością, ale trzeba pamiętać, że seksapil nie jest związany tylko z kolorem włosów, ale z całą aparycją. Blondynki, brunetki i kobiety bez włosów mogą być seksowne – mówi Izabela Jonderek, seksuolog z SWPS. Ekspertka zdradza też, jak wygląda sprawa z rudzielcami płci przeciwnej, czy kobiety widzą w nich mężczyzn, a może wiecznych chłopców? *** Tytuł audycji: “Się mówi” Prowadzi: Piotr Firan Przygotowała: Beata Kwiatkowska Data emisji: 8.03.2016 Godzina emisji: 15.35 pj

Jak się mówi na Rudego?

Najbardziej znane wyrazy bliskoznaczne słowa rudy to: ryży , ognistowłosy , kasztanowy , miniowy , miedziany , wiewiórka , wiewióra , rudowłosy , rdzawy , kasztanowaty , rudawy , czerwonowłosy , płomiennowłosy , jaskraworudy , ceglany , kasztanowłosy , płomienisty , płomiennorudy , ryżowłosy , ognisty , miedzianowłosy , brunatny , korkowy , płomienny , czerwony , rudzielec , purpurowy , ognistorudy , ryżawy , mający barwę ognia , .

 1. ↓ (zobacz wszystkie synonimy słowa rudy) ↓ Synonimy rudy ↑ (zobacz wszystkie synonimy słowa rudy) ↑ Jak inaczej można nazwać słowo rudy ? Jakie inne formy posiada słowo rudy? Synonimy, wyrazy bliskoznaczne i inne określenia słowa rudy.
 2. W naszym słowniku synonimów języka polskiego istnieją 32 wyrazy bliskoznaczne dla słowa rudy .

Synonimy te podzielone są na 9 grup znaczeniowych. Tagi dla synonimów słowa rudy : inaczej o rudym , synonimy słowa rudy , inne określenia słowa rudy , wyrazy bliskoznaczne słowa rudy , synonim rudego , inaczej rudy , synonimy wyrazu rudy . Internetowy słownik synonimów języka polskiego online Synonim .

Czy rude włosy mogą się zmienić?

Czy rude włosy u dziecka się zmienią? – Jest to prawdopodobne. Wiele dzieci rodzi się z innym kolorem włosów niż ten, który ostatecznie osiągają w wieku nastoletnim i dojrzałym. Rzadko kiedy są to jednak drastyczne zmiany – włosy mogą ciemnieć lub jaśnieć, ale pozostają w pewnej określonej gamie kolorystycznej.

Dlaczego jestem rudy?

Zobacz film: “Skóra, włosy i paznokcie mówią, czego im brakuje” – Nie oznacza to jednak, że rodzice którzy nie mają rudych włosów nie mogą mieć rudego dziecka! Można być nosicielem genu recesywnego, posiadając przy tym inny kolor włosów – wystarczy, że któryś przodków matki i ojca miał rude włosy.

Czy rudy może się opalić?

U blondynów i brunetów pod wpływem słońca produkowany jest hormon, który stymuluje wytwarzanie melaniny. Tak właśnie powstaje opalenizna. U rudych receptor tego hormonu nie działa. Z tego powodu nie mogą się oni opalać.

Co oznacza rude włosy?

Znaczenie koloru włosów: rude – Rude włosy zawsze były bardzo popularne i uważane za niesamowicie kuszące. Mimo to od zawsze obciąża je jakiś stereotyp. Rudy kolor włosów był tak rzadki w czasach średniowiecza, że jego posiadaczki uważano za podejrzane i kojarzono je z diabłem. Rudowłose dziewczyny palono na stosach.

 1. Na szczęście czasy się zmieniają.
 2. Dzisiaj rude włosy nie kojarzą się z czarownicami, a raczej z modą i seksapilem.
 3. Rude włosy zdołały całkowicie zmienić swój wizerunek.
 4. Rudy kolor włosów stanowi synonim zmysłowości, energii i nowoczesności.
 5. Ze względu na to koloryzacja na rudo stała się popularnym wyborem.

Rude – zarówno te farbowane, jak i naturalne – lubią być w centrum uwagi i sygnalizować, że są otwarte na nowe sytuacje i ekscytujące, pełne wrażeń życie. Kobiety o rudych włosach wciąż igrają z ogniem – ale tym razem to one niosą pochodnię!

Czy faceci lubia rude włosy?

Tajemnicze i zmysłowe czy wrednie i złośliwe? Męskie opinie na temat „czerwonowłosych” kobiet są bardzo podzielone Fot. Thinkstock 19.09.2016 Naturalnych rudzielców nie ma zbyt wielu, szacuje się, że stanowią zaledwie 1-2 proc. populacji mieszkańców naszej planety. Nauka wciąż nie potrafi precyzyjnie wyjaśnić, skąd bierze się taki kolor włosów . Według niektórych hipotez może decydować o tym płynna melanina – pigment produkowany przez organizm, gdy dociera do niego mało promieniowania UV.

 1. To tłumaczyłoby, dlaczego najwięcej rudych dzieci rodzi się w miejscach, gdzie często brakuje światła słonecznego, np.
 2. Szkocji czy Irlandii.
 3. Inni badacze przekonują, że za niezwykłą barwę odpowiadają geny, a zwłaszcza odkryty na początku lat 90.
 4. ubiegłego stulecia recesywny gen MC1R.
 5. Czerwony odcień włosów zawsze budził emocje, niekiedy negatywne .

Przed wiekami kojarzono go z grzechem, szatanem i Judaszem – zdradziecki apostoł podobno miał podobno czuprynę o barwie miedzi. W starożytnym Egipcie rudowłose dziewice składano w ofierze bogowi ciemności, Setowi, a Grecy wierzyli, że po śmierci zmieniają się one w wampiry.

 1. W czasach polowań na czarownice wiele niewinnych kobiet spalono na stosie tylko dlatego, że miały kolor włosów odbiegający od normy.
 2. Rudą barwę kojarzono też z tajemniczością i zmysłowością.
 3. Tak jest do dzisiaj.
 4. „ Mam ognisty temperament, taki jak moje włosy .
 5. Wolę siebie rudą, to jest mój kolor, taki miałam całe życie.
You might be interested:  Oddanie Włosy Na Peruki Ile Cm?

Do 40. roku życia nigdy nie farbowałam włosów. Dzięki temu teraz nie są zniszczone” – chwali się na łamach „Faktu” telewizyjna gwiazda Katarzyna Dowbor . „To jest ciekawostka, nie każdy o tym wie, że rudzi ludzie w ogóle nie siwieją. Jestem więc szczęściarą” – dodaje.

 1. Z ognistych włosów słynie też aktorka Agnieszka Wielgosz , która jest jednak naturalną szatynką.
 2. „Kiedyś dyrektor teatru, dla którego byłam trudnoobsadzalną aktorką, powiedział: wiesz co Agnieszka, może ufarbuj się na rudo? I tak mi już zostało, nie wyobrażam sobie już innego koloru moich włosów.
 3. Ten rudy to odzwierciedlenie mojego temperamentu.

Nie ukrywam, że dzięki tym włosom jestem bardziej charakterystyczna i rozpoznawalna. Mam rudą duszę!” – przekonywała w jednym z wywiadów, jednak ostatnio najwyraźniej zmieniła zdania, ponieważ w mediach pojawiły się zdjęcia Agnieszki Wielgosz jako blondynki Fot. Thinkstock „ Jeśli facet ma przed sobą blondynkę, brunetkę i rudą, zawsze wybierze rudą .

Czy rude włosy postarzają?

Włosy rude – Rude włosy dodają charakteru. Komu właściwie pasują? Praktycznie wszystkim, ale trzeba wybrać jego odpowiedni odcień. W przeciwnym razie może Cię postarzyć i sprawić, że Twoja cera nie będzie wyglądać zbyt dobrze, a wszystkie zaczerwienienia będą bardzo widoczne.

 • Jeśli jesteś naturalną szatynką, możesz zaszaleć i postawić na czerwone włosy.
 • Z pewnością nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie.
 • Komu najbardziej pasują rude włosy? Kobietom o ciepłej karnacji i z piegami.
 • Taki kolor włosów doda im blasku i odmłodzi o co najmniej kilka lat.
 • Rewelacyjnie komponują się z zielonymi i niebieskimi tęczówkami.

Kogo mogą postarzyć i spowodować, że będziemy wyglądać nienaturalnie? Panie o ciemnych brwiach i naturalnych, bardzo ciemnych włosach.

Czy Brunet i blondynka mogą mieć rude dziecko?

Rude włosy – zasady dziedziczenia – – Gen, który w największym stopniu odpowiada za rudy kolor włosów, mieści się na chromosomie 16, ma charakter recesywny, a nosi nazwę MC1R – tłumaczy trycholog Emilia Młodzianowska, specjalistka zajmująca się problemami skóry głowy i włosów.

Dziecko może urodzić się z rudym kolorem włosów, jeśli oboje rodziców są wyposażeni właśnie w ten gen MC1R, a w puli genetycznej przekażą go potomstwu. – Jest to gen recesywny co oznacza, że jeśli ojciec ma rude włosy, to jakikolwiek inny kolor włosów matki wyprze ten kolor włosów. Gen rudych włosów jest słaby, “ustępliwy”, a geny odpowiedzialne za inne kolory włosów są silniejsze i zawsze z nim wygrywają – wyjaśnia ekspertka.

Co ciekawe, można być zupełnie nieświadomym, że jest się nosicielem tego genu, bo jego istnienie w materiale genetycznym nie zawsze przekłada się wygląd zewnętrzny. – Dlatego, nawet jeśli ojciec jest blondynem, matka brunetką, to dziecko może być rude po poprzednich pokoleniach: pradziadkach lub prapradziadkach – dodaje.

 1. Szampon z aloesem do włosów o suchych końcówkach i przetłuszczającej się skóry głowy Arganicare Aloe Vera ,
 2. Odżywkę z aloesem do włosów o suchych końcówkach i przetłuszczającej się skóry głowy Arganicare Aloe Vera ,
 3. Maskę z aloesem do włosów suchych i matowych Arganicare Aloe Vera ,
 4. Serum z aloesem do włosów suchych i matowych Arganicare Aloe Vera .

Do czego pasują rude włosy?

Rudy, zwłaszcza w żywych, płomiennych odcieniach wyróżnia się na tle innych kolorów. Lubią go kobiety zdecydowane, pewne siebie, o silnym charakterze. Rudy to jednak dobra alternatywa, by też zerwać z rutyną albo zmienić swój dotychczasowy wizerunek szarej myszki. Rude włosy – dla kogo ten typ? Z tym rudym odcieniem, to takie trochę oszukiwanie natury. Najczęściej bowiem miedziane odcienie są efektem koloryzacja włosów . Natura coraz rzadziej obdarowuje nas takim kolorem, a jeśli już, to jest to jasny, ciepły rudy, bardziej zbliżony do blondu.

 • Kiedyś rudy kolor nie był tak popularny, jak dzisiaj.
 • W średniowieczu kobieta z miedzianymi lokami uznawana była za czarownicę, w starożytnym Egipcie wierzono, że rudy przynosi pecha.
 • W teraźniejszości coś z tych starych przesądów i wierzeń zostało.
 • Wciąż panuje przesąd, że kobiety o rudych włosach są fałszywe i nieszczere.

Ten przesąd jednak nie przeszkadza wielu Paniom, by właśnie na ten kolor się decydować. To właśnie odcienie rudości są jednymi z częściej wybieranych farb do koloryzacji włosów. Ciepła, rozświetlana, przyciągająca uwagę barwa podoba się zarówno kobietom, jak i Panom.

  jaki odcień rudego wybierzemy, czy cera ma jakieś mankamenty.

Rudy najlepiej komponuje się z jasną i mleczną cerą . Trzeba jednak pamiętać, że rudy jest wyrazistym kolorem i równie wyraziście podkreśla wszelkie mankamenty urody –np. zaczerwienienia, czy zmiany trądzikowe. Jeśli więc niekoniecznie chcesz zwracać na siebie uwagę albo właśnie walczysz z problematyczną cerą, to rudy z pewnością nie jest dla Ciebie. Jaki odcień dobrać do jakiego typu karnacji?

  cera mleczna i jasna – do takiego typu cery idealnie sprawdzi się hit ostatnich sezonów – truskawkowy blond i jasna miedź . To delikatne, bardzo jasne odcienie. Panie, które stawiają na bardziej odważny wygląd, mogą wybrać też tycjan – rudy z mocnym dodatkiem czerwieni . Tycjan pięknie kontrastuje z mleczną cerą. UWAGA! Jasne odcienie rudego pasują do jasnej cery jeszcze z jednego względu – z powodu jasnej oprawy oczu. Jeśli więc do jasnej cery zdecydujemy się na ciemniejszy odcień rudości, to konieczne będzie przycienienie brwi i rzęs .