Ile Rosną Włosy Na Nogach?

Ile Rosną Włosy Na Nogach
Zanim chwycisz maszynkę do golenia czy wybierzesz się do gabinetu kosmetycznego, zastanów się dobrze nad kilkoma sprawami. Pozbycie się niechcianych włosków wcale nie jest taką prostą sprawą. Intensywność owłosienia zależy od karnacji i poziomu hormonu – testosteronu.

 1. U pań, u których występuje jego nadmiar, może pojawić się męski typ owłosienia i zwykle jest to wąsik.
 2. Przed wyborem metody, za pomocą której będziesz usuwać zbędne owłosienie, pomyśl, ile czasu i pieniędzy chcesz poświęcić oraz jak długotrwały efekt chcesz uzyskać.
 3. Jeśli nie przeszkadza ci konieczność powtarzania zabiegów, wybierz depilację – krótkotrwałą metodę pozbywania się zbędnego owłosienia.

Na przykład przez golenie (m. in. za pomocą maszynki elektrycznej), stosowanie wosku, kremów. Daje natychmiastowy efekt, ale włoski dość szybko odrastają. Zależy ci na trwalszym rezultacie? Wybierz epilację, czyli trwałe usuwanie niechcianego owłosienia.

Epilacja polega na zniszczeniu lub uszkodzeniu cebulek włosa za pomocą np. lasera. Wszystkie domowe metody mają zarówno wady, jak i zalety, dlatego powinnaś wybrać najodpowiedniejszą dla ciebie. Golenie Najbardziej rozpowszechnioną formą depilacji jest golenie. Oczywistymi zaletami używania maszynki są szybkość i bezbolesność.

Metoda ta może jednak wywołać podrażnienie i wrastanie włosków. Poza tym włosy szybko odrastają (2-3 dni), ponieważ ścinane są tylko przy powierzchni skóry. Golimy nogi, pachy i okolice bikini. Nie stosujemy tego rodzaju depilacji do pozbycia się wąsika ze względu na możliwość stymulacji wzrostu włosów – mogą odrastać silniejsze i grubsze.

 1. Jest to bardzo wygodna metoda szczególnie dla zapracowanych kobiet, należy jednak pamiętać, aby golić włoski podczas kąpieli i używać pianki do golenia.
 2. Ciepła woda i kosmetyk rozmiękczają zarost, dzięki czemu można uniknąć podrażnień.
 3. Nigdy nie używaj maszynki na suchą skórę – wysuszysz ją jeszcze bardziej, a poza tym stępisz ostrze.

Golenie poleca się paniom o jasnych i cienkich włosach. Ciemne i mocne odrastając są bardzo kłujące. Depilatory Usuwają włosy wraz z cebulką, ale zabieg jest dość bolesny. Z tego powodu używane są głównie do depilacji nóg. Niektóre z tych urządzeń są zaopatrzone w nasadki chłodzące, masujące czy pozwalające na stosowanie pod prysznicem lub w wannie, co sprawia, że zabieg staje się delikatniejszy.

 1. Odrastające włoski są dużo słabsze niż po goleniu.
 2. Przed użyciem dobrze jest zrobić sobie ciepłą kąpiel, która zmiękczy naskórek.
 3. Skóra powinna być odtłuszczona i sucha (w wypadku tradycyjnych depilatorów).
 4. Powinna pozostać gładka przez okres 2-3 tygodni.
 5. Niestety, u niektórych osób, depilatory elektryczne wywołują podrażnienia i zaczerwienienie skóry.

Dlatego jeśli wybierzesz ten rodzaj depilacji, nie stosuj go w dniu, w którym czeka cię wielkie wyjście. Zrób to kilka dni wcześniej. Kosmetyki depilujące Najczęściej dostępne w formie kremu, pianki czy mleczka. Zawierają substancje, które rozpuszczają włosy przy nasadzie skóry.

Jak dlugo odrastają włosy na nogach?

Dzisiaj poruszymy kontrowersyjny temat w branży depilacji woskiem – tempo odrastania włosów po zabiegu. Wzbudza on wiele emocji, a czasami także pretensji i negatywnych komentarzy ze strony Klientek, które wyobrażały sobie ten proces inaczej niż jest w rzeczywistości.

 • Odpowiedź na pytanie „Jak szybko odrastają włosy po zabiegu depilacji woskiem ?” jest tylko jedna: U KAŻDEGO INACZEJ.
 • Choć my, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, jesteśmy w stanie ująć to w ramy i określić ten czas w przedziale od 2-4 tygodni, ponieważ u większości Klientek efekt depilacji utrzymuje się właśnie tyle czasu.

Niemniej jednak, ze względu na indywidualne predyspozycje organizmu, rodzaj włosa oraz jego grubość, a przede wszystkim fazę wzrostu włosa, na którą akurat trafimy z depilacją woskiem, określenie bardzo dokładnego okresu, w którym nasza skóra po depilacji będzie gładka, jest po prostu niemożliwe.

Poniżej 3 najważniejsze fakty o odrastaniu włosów, o których pewnie nie wiecie, a które obrazują jak przebiega proces ponownego wyrastania włosów po depilacji woskiem: 1) WŁOSY NIGDY NIE ODRASTAJĄ RÓWNO, WSZYSTKIE NA RAZ Fakt ten związany jest właśnie z fazą wzrostu włosa, na którą trafimy z depilacją.

Dlatego u niektórych osób, już nawet 2-3 dni po depilacji, mogą odrastać pierwsze, pojedyncze włosy. Stopniowo, z biegiem czasu, będzie pojawiać się ich coraz więcej, aż po około 4-5 tygodniach osiągniemy długość, która będzie odpowiednia, aby wykonać kolejną depilację woskiem.2) SUCHE WŁOSY LUB SŁABO ZAPUSZCZONE ODROSNĄ DUŻO SZYBCIEJ Dlaczego ? Z bardzo prostej przyczyny.

 1. Skrajnie przesuszone włosy, pomimo prawidłowo wykonanej depilacji, mogą zostać urwane, więc będą rosnąć od razu, tak jakby zostały ogolone czy ucięte.
 2. Natomiast słabo zapuszczone włosy najczęściej nie są w ogóle złapane przez wosk, więc identycznie jak w pierwszym przypadku, ich odrastanie jest widoczne natychmiast.

Jaka jest na to rada ? Nawilżać swoje ciało i skórę – tak, aby włosy nie urywały się podczas depilacji. Na szczęście zdarza się to stosunkowo rzadko, ale się zdarza. I przede wszystkim dobrze zapuszczać włosy przed planowanym zabiegiem, ponieważ ze względu na to, że nie odrastają równo, wśród włosów, które mają odpowiednią długość do depilacji, jest sporo takich, które są jeszcze za krótkie i których wosk może nie złapać.

Dlatego czasem opłaca się pozapuszczać parę dni dłużej, aby mieć pewność, że wosk wszystkie wyrwie, a efekt depilacji będzie lepszy i dłuższy 🙂 3) PRZY REGULARNYCH DEPILACJACH EFEKT GŁADKIEJ SKÓRY SIĘ WYDŁUŻA Najszybciej włoski odrastają przy pierwszym zabiegu depilacji woskiem. Dlaczego ? Bo włosy są mocne i gęste.

Często przy pierwszym zabiegu nie da się usunąć wszystkich w 100%. Więc efekt gładkości naturalnie jest krótszy. Z biegiem czasu, kiedy na skutek regularnych depilacji włosy zaczną się osłabiać oraz przerzedzać, Wy będziecie cieszyć się dłuższą gładkością.

You might be interested:  Siwe Włosy Co Robić?

Jak długo odrastają włosy wyrwane z cebulkami na nogach?

Metody usuwania włosów z cebulkami – Tymi metodami usuniesz włosy na ciele wraz z cebulkami. Odrastanie włosów trwa całe tygodnie, a kiedy już się pojawią, są zazwyczaj miękkie i cieńsze niż przedtem. Atutem usuwania włosów wraz z cebulkami jest to, że możesz cieszyć się gładką skórą przez bardzo długi okres – nawet do 4 tygodni.

Czy włosy na nogach rosna szybciej niż na głowie?

Cykl życia włosa składa się z trzech faz, jednak rośnie on tylko w czasie pierwszej z nich. Dowiedz się, jak szybko rosną włosy – u kobiet, mężczyzn czy wtedy, gdy jesteś w ciąży. Każdy włos na ciele człowieka wyrasta z mieszka włosowego i każdy przechodzi przez ten sam cykl.

 • W zależności od różnych czynników, takich jak – płeć, wiek czy usytuowanie włosa, długość poszczególnych faz może się jednak znacząco od siebie różnić.
 • Jak rosną włosy – cykl życia włosa Życie włosa zaczyna się od fazy wzrostu , czyli anagenu.
 • Nowy włos zaczyna jako tzw.
 • baby hair, czyli cienki, krótki i delikatny włosek, który łatwo uszkodzić.

Faza anagenu dla włosów na głowie jest różna w zależności od płci i rasy – u kobiet jest ona dłuższa niż u mężczyzn, tak samo dłuższa jest u Azjatów niż u Europejczyków. Włosy przedstawicieli rasy czarnej rosną najwolniej i najkrócej. Kolejną fazą, po wzroście włosa, jest katagen, czyli faza przejściowa .

 • Następuje odłączenie się trzonu włosa od macierzy w mieszku włosowym, przez co włos już nie rośnie.
 • Katagen trwa od 2 do 3 tygodni i nie notuje się w tej fazie dużych różnic pomiędzy płciami.
 • Przy stosowaniu nieodpowiedniej diety, niedożywieniu czy przebytej chorobie katagen może zostać skrócony nawet do kilku dni.

Ostatnią fazą jest faza spoczynku , czyli telogen. Może trwać kilka miesięcy. W jej trakcie martwy włos zostaje zastąpiony przez nowy, wyrastający z tego samego mieszka włosowego. Szacunkowo około 10-20% włosów na głowie znajduje się w fazie spoczynku. Jak szybko rosną włosy u mężczyzny, kobiety, dziecka? Włosy na głowie rosną około jednego centymetra miesięcznie u dorosłego człowieka.

Włosy mężczyzn statystycznie rosną szybciej niż kobiet , jednak ze względu na krótszą fazę anagenu zazwyczaj nie osiągają przed wypadnięciem takiej długości, jak kobiece. Włosy dzieci rosną najwolniej – przyrastają w tempie 0,5 cm na miesiąc , gdy dziecko ma od dwóch do sześciu lat. Włosy na głowie niemowląt mają zdecydowanie najkrótszy cykl życia – do drugiego roku życia są one zazwyczaj rzadkie, chociaż istnieją dzieci, które urodziły się z bujnymi fryzurami.

Jak szybko rosną włosy na nogach, włosy łonowe, włosy kobiet w ciąży U młodych osób włosy na nogach, pod pachami i włosy łonowe rosną niemalże tak szybko, jak te na głowie , chociaż oczywiście nie aż tak długo. Proces jednak zwalnia wraz z wiekiem u obu płci.

Kobiety w ciąży często obserwują także, że zmienia się gęstość i faktura ich włosów. Rosną one także szybciej w porównaniu do tempa sprzed ciąży. Pojawia się również tendencja do przedłużenia fazy spoczynku włosa, przez co nie tylko zwiększa się ich zagęszczenie, ale także można zaobserwować wzmożone ich wypadanie po urodzeniu dziecka.

Wzrost włosów – dieta, geny, cechy indywidualne Warto podkreślić, że to, jak szybko rosną włosy, zależy od wielu różnych czynników. Dużą rolę odgrywa genetyka : szybkość wzrostu włosów, tak samo jak skłonność do łysienia, dziedziczymy po rodzicach. Tempo rośnięcia włosów skorelowane jest także z odpowiednią dietą i stosowaniem pobudzających porost wcierek, np.

Jak długo rośnie 10 cm włosów?

Jak szybko rosną włosy i co robić, aby rosły szybciej? – Jak szybko rosną włosy? Nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie. Ponieważ wpływa na to wiele czynników. Wzrost włosów zależy od tego, jak pielęgnujesz je od wewnątrz i jak dbasz o nie na zewnątrz.

Czy golić się codziennie?

Codzienne golenie sprawia, że włosy szybciej odrastają, stają się grubsze albo ciemniejsze – To przesąd numer jeden. Porost włosów, ich kolor oraz grubość są uwarunkowane genetycznie, a nie przez częstotliwość golenia.2

Czym się goli jaja?

Ważne wskazówki jak ogolić jądra –

 1. Użyj ostrej i koniecznie czystej maszynki do golenia jąder. Najlepiej się sprawdzą jednorazówki z przynajmniej trzema ostrzami w celu uniknięcia zacięć.
 2. Jeśli włosy łonowe są długie, dobrze jest najpierw je przyciąć lub trymować, aby uniknąć zakleszczenia maszynki do golenia.
 3. Golenie jajek najlepiej wykonywać w ciepłym, wilgotnym otoczeniu, idealnie do tego nadaje się prysznic. Skóra w tym momencie jest bardziej „otwarta”, co ułatwia golenie.
 4. Pamiętaj, że skóra jest bardzo cienka i może zostać ciężko zraniona. Zatem nie śpiesz się!

Czy włos który wypadł z cebulką odrośnie?

Czy po mechanicznym wyrwaniu włosa z mieszka wyrośnie nowy? – Mechaniczne wyrwanie wraz z cebulką nie oznacza , że w danym mieszku nie odrośnie już nowe włókno. Cykl wymiany wzrostu występuje średnio około 25 razy w ciągu życia. Podczas mechanicznego usunięcia cebulki nie wiemy , w jakiej fazie znajdował się włos w momencie jego wyrwania.

 • Naturalnie fizjologiczna wymiana następuje co około 3-6 lat.
 • Gdy poprzez wyrwanie zaburzony zostaje naturalny cykl, odrost nowego trwa nieco dłużej, natomiast brodawka regeneruje się i rozpoczyna produkowanie nowego włókna.
 • Istnieje również możliwość, że po mechanicznym usunięciu mieszek zostanie spłycony, co w efekcie spowoduje odrost włókna cieńszego od poprzedniego lub też nastąpi zupełne spłycenie mieszka.
You might be interested:  Kiedy Rosną Włosy U Niemowlaka?

Przyczynić się do tego stanu mogą: stres, zaburzenia gospodarki hormonalnej, stany zapalne organizmu, zła dieta.

Co osłabia włosy na nogach?

Pasta z kurkumy i cieciorki – Pastę do depilacji wykonuje się poprzez dokładne wymieszanie kilku łyżek kurkumy, łyżki śmietany, około połowy szklanki mleka i ciepłej wody. Całość należy zagęścić mąką z ciecierzycy. Tak przygotowany specyfik należy nałożyć na oczyszczoną skórę nóg a następnie odczekać około pół godziny, aby masa stwardniała.

Co wypala włosy?

Mechaniczne metody – Usuwanie zbędnego owłosienia, poprzez: stosowanie maszynki do golenia, depilatora, plastrów z woskiem. Metody te są wygodne, szybkie i skuteczne. Jednak często zdarza się, że odrastające włoski są ciemniejsze lub wrastają, powodując stany zapalne skóry i występowanie nieestetycznych podrażnień.

Ile rośnie 1 cm włosów?

Przyrost włosów w miesiącu? – U każdego człowieka przeciętnie włosy rosną około 0,35 milimetra dziennie, czyli 1 centymetr miesięcznie. Ich wzrost jest sprawą bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników wewnętrznych. Włosy najszybciej rosną, kiedy są zdrowe oraz mocne.

 1. A na tym polu wielkie znaczenie ma codzienna pielęgnacja, dlatego też, aby właściwie zadbać o swoją fryzurę, należy ją odżywić oraz nawodnić włosy.
 2. Dzięki dostarczeniu im wszystkich niezbędnych składników do rozwoju można także przyspieszyć ich wzrost.
 3. Bardzo ważne jest nie tylko zadbanie o włosy z zewnątrz ciała, ale także od wewnątrz.

Można również zastosować się do poniższych zaleceń, w jaki sposób przyśpieszyć wzrost włosa:

  Można zastosować odżywki i maseczki do włosów z naturalnych składników, bez silikonu; Ważna jest zdrowa dieta bogata w białka, witaminy i minerały; Należy unikać suszenia włosów, prostowania i kręcenia; Należy wykonywać masaż głowy w trakcie mycia włosów; Ważne jest nawadnianie organizmu — minimum 2 litry dziennie. Odpowiednia suplementacja oraz szampon stymulujący cebulki włosowe.

Co zrobić żeby włosy urosły 5 cm w miesiąc?

Wcierki do włosów – Wcierki to zdecydowanie najpopularniejszy i chyba jeden ze skuteczniejszych sposobów, by przyspieszyć proces wzrostu włosa. Te naturalne, często ziołowe preparaty powinnyśmy stosować według następującego schematu:

  w przypadku włosów przetłuszczających się – wcierka nakładana jest przed myciem głowy, w przypadku włosów suchych – wcierki stosujemy po myciu

Dobra wcierka do włosów powinna zawierać witaminy z grupy B, E, PP i C. Dobrze jeśli w jej składzie znajdą się proteiny jedwabiu, olej z podbiału, łopianu i pokrzywy. Ważne mogą być również pijawka lekarska i skrzyp polny . Warto pamiętać, że pomimo bardzo dobrych właściwości olejów, ich stosowanie może być niebezpieczne w przypadku posiadaczek cienkich włosów.

Czy włosy po goleniu są mocniejsze?

18.11.2020 , 17:30 Aktualizacja: 18.11.2020, 17:37 To MIT! Golenie głowy i innych części ciała nie wpływa ani na grubość włosów, ani na ich gęstość, kolor czy prędkość wzrostu. Mogą za to wydawać się grubsze, gdy rosną, ponieważ mają równo ścięte końcówki. To dosyć powszechny mit. Zapewne panowie, którzy zauważają, że na głowie mają włosów coraz mniej, chcieliby, by było to prawdą, ale nie byłyby zadowolone osoby, zapewne głównie kobiety, które chcą pozbyć się nadmiernego owłosienia na przykład z nóg. Zatem, niestety lub na szczęście, po goleniu włosy specjalnie się nie zmieniają.

Ich grubość, gęstość, tempo wzrostu zależą bowiem przede wszystkim od genetyki. Kiedy jednak ktoś włosy zgoli, krótko po tym mogą wydawać się one grubsze. To zasługa tego, że taki włos ma równo ściętą, płaską końcówkę, która w dotyku sprawia wrażenie grubszej. Rzeczywiście, nowy włos na początku może być zdrowszy, ale to dlatego, że jeszcze nie zdążyły zniszczyć go różnego typu chemikalia, zawarte np.

w farbach, czy różnorodne czynniki, na które włosy narażone są każdego dnia. Jeśli więc ktoś chce mieć zdrowsze, silniejsze włosy, powinien zacząć lepiej dbać o te, które ma. Metody na to są znane:

  prawidłowa dieta wystarczająca ilość snu odpowiednie szampony i odżywki.

mat/ zdrowie . pap. pl

Po czym włosy rosną jak szalone?

Ten produkt za 4 zł sprawia, że włosy rosną jak szalone – Znacznie przyspiesza wzrost włosów jednocześnie hamując ich wypadanie. Wzmacnia cebulki, dzięki czemu pasma są silniejsze i zdrowsze. Przyczynia się także do powstawania tzw. baby hair. A do tego jest produktem całkowicie naturalnym, tanim i ławo dostępnym.

  Polecamy: Naturalna wcierka, która zagęści włosy i przyspieszy ich wzrost

Na łamach naszego portalu często piszemy o naturalnych, domowych sposobach pielęgnacji. Wiele z nich to stare, nieco już zapomniane metody naszych mam lub babć. Warto do nich wrócić, bo przynoszą świetne efekty. Jeżeli chcesz mieć piękne, zdrowe i długie włosy to leć do apteki lub sklepu spożywczego albo zielarskiego po pokrzywę.

  Polecamy: Wielki powrót trendu z lat 90. Ta fryzura będzie hitem wiosny 2022

Czy po Wcierkach rosna włosy?

Kiedy sięgnąć po wcierkę do włosów? – Wcierka do włosów to idealny kosmetyk dla tych z nas, które zmagają się z problemem wypadania włosów. Powinny po niego sięgnąć te osoby, które chcą, aby ich włosy rosły szybciej i stały się gęstsze . Wcierki dają fenomenalne rezultaty, jeśli jesteśmy wytrwali w ich stosowaniu – pierwsze efekty w postaci baby hair zobaczymy po kilku tygodniach stosowania.

You might be interested:  Szerokie Czolo Jaka Fryzura?

Jak długo rosną włosy po obcięciu na łyso?

©anoushkatoronto/Fotolia. com Golenie głowy to jeden z radykalnych sposobów na zagęszczenie włosów. Często jest to jedyna opcja, jeżeli są one bardzo zniszczone zabiegami stylizacyjnymi, spalone farbowaniem, suche, słabe i łamliwe. Golenie to też jedna z metod walki z pogłębiającymi się zakolami.

 • Golenie głowy to jeden z radykalnych sposobów na zagęszczenie włosów.
 • Często jest to jedyna opcja, jeżeli są one bardzo zniszczone zabiegami stylizacyjnymi, spalone farbowaniem, suche, słabe i łamliwe.
 • Golenie to też jedna z metod walki z pogłębiającymi się zakolami.
 • Po całkowitym zgoleniu , włosy odrastają w tempie około 1-1,5 cm na miesiąc.

Proces ten może być trudny, szczególnie dla kobiet. Po zlikwidowaniu fryzury warto stosować wcierki, masaże, peelingi i olejki, które przyspieszą jej odrost i polepszą kondycję nowych włosów.

Co osłabia włosy na nogach?

Pasta z kurkumy i cieciorki – Pastę do depilacji wykonuje się poprzez dokładne wymieszanie kilku łyżek kurkumy, łyżki śmietany, około połowy szklanki mleka i ciepłej wody. Całość należy zagęścić mąką z ciecierzycy. Tak przygotowany specyfik należy nałożyć na oczyszczoną skórę nóg a następnie odczekać około pół godziny, aby masa stwardniała.

Jak dlugo odrastaja włosy po goleniu?

Wosk zamiast maszynki – Jeszcze do niedawna kobiety depilowały się głównie za pomocą maszynki – czy to jednorazowej, czy elektrycznej. Niestety, efekty zazwyczaj widoczne są przez kilka dni w przypadku maszynki jednorazowej, zaś w przypadku elektrycznej przez około dwa tygodnie.

 1. Nieco inaczej jest w przypadku wosku.
 2. Choć sam zabieg do najprzyjemniejszych nie należy, bowiem jest bolesny, to jego efekty utrzymują się nieco dłużej.
 3. Zazwyczaj włoski zaczynają odrastać dopiero po 3, a nawet 6 tygodniach, w zależności od rodzaju owłosienia czy indywidualnych predyspozycji kobiety.
 4. To właśnie dlatego tak wiele z nas decyduje się na depilację woskiem, a nie maszynką.

Szczególnie popularna jest depilacja nóg , depilacja pach oraz usuwanie zbędnego owłosienia na twarzy. Nieco rzadziej sięgamy po niego, aby golić okolice intymne – skóra w tych miejscach jest wyjątkowo wrażliwa, zatem nawet kobiety z wysokim progiem tolerancji bólu źle znoszą depilację woskiem. Co opóźnia odrastanie włosków?

Widok owłosionych nóg w przypadku mężczyzn jest czymś zupełnie normalnym, ale panie dążą do uzyskania efektu idealnie gładkiej skóry i chcą go utrzymać jak najdłużej. Gęste włosy są mile widziane na głowie, ale z pewnością nie na pozostałych częściach ciała.

 • Depilacja jest często uciążliwa, czasochłonna i kosztowna.
 • Można jednak temu zaradzić, sięgając po szereg sposobów na spowolnienie procesu odrastania włosów.
 • Bolączką wielu osób są wrastające włosy po depilacji, co ma miejsce przy goleniu maszynką i depilatorem czy depilacji woskiem.
 • Wiąże się to z wystąpieniem podrażnienia skóry i zapalenia mieszków włosowych.

Wzrasta również ryzyko wystąpienia infekcji i ropnych zmian skórnych. Można temu przeciwdziałać, pamiętając o regularnym złuszczaniu skóry. Usuwając martwe komórki naskórka, włosom jest zdecydowanie łatwiej przebić się na powierzchnię, zapobiegając ich rośnięciu pod skórą.

 • Istotne będzie też jej nawilżanie, co ułatwi włosom przejście przez nawodniony i miękki naskórek.
 • Problem wrastających włosów można szybko rozwiązać, decydując się na fotodepilację, czyli na trwałą depilację laserową.
 • Włosy mają tendencję do odrastania w miejscach, w których nie są mile widziane.
 • Wiele pań boryka się z nadmiernym owłosieniem, które pojawia się nawet następnego dnia, po jego zgoleniu.

Tak dzieje się często w przypadku stosowania zwykłej maszynki z ostrzem. Wynika to z tego, że ścinana jest tylko wystająca część włosa, a reszta wraz z cebulką zostaje, przez co już nawet po jednym dniu można wyczuć kłujące odrosty. Trwalsze efekty pozwoli uzyskać depilator elektryczny, gdyż usuwa on całe włosy wraz z cebulkami.

 • Można liczyć na kilka tygodni spokoju, ale sam zabieg jest niestety bolesny.
 • Warto skorzystać też z chemicznej metody usuwania owłosienia.
 • W sprzedaży dostępne są specjalne kosmetyki, które rozpuszczają włos i osłabiają cebulki, przez co odrastają one wolniej.
 • Dobre efekty daje depilacja przy pomocy wosku, dzięki której można wyrwać wszystkie włosy i wygładzić skórę, czemu jednak towarzyszy ból.

Zdecydowanie bardziej komfortowa będzie depilacja pastą cukrową, która nie tylko usuwa owłosienie, ale też sprawia, że włosy rosną wolniej, są cieńsze, słabsze i jaśniejsze. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zabieg trwałego usuwania owłosienia, co jest możliwe przy użyciu depilacji laserowej.

Urządzenia przeznaczone do domowego użytku mają mniejszą moc od tych używanych w gabinetach kosmetycznych. Wymagane jest wykonanie co najmniej kilku zabiegów, aby można było mówić o skuteczności, trwałym usunięciu niechcianego owłosienia. Trzeba jednak pamiętać, że po kilku latach mogą one zacząć odrastać, dlatego istotne jest wykonanie zabiegów podtrzymujących uzyskane efekty.

Skutecznym sposobem jest też elektrokoagulacja, czyli zabieg przy wykorzystaniu prądu o wysokiej częstotliwości – wytworzone ciepło niszczy mieszek włosowy. Co więcej, metoda ta daje rewelacyjne efekty nawet w przypadku grubego i gęstego owłosienia. Powala na szybkie i trwałe pozbycie się niechcianych włosów z dowolnego obszaru ciała.