Jak Olejować Włosy Wysokoporowate?

Jak Olejować Włosy Wysokoporowate
Metody olejowania włosów – Metod olejowania włosów jest kilka. Można olejować na sucho ( bezpośrednio nakładając wybrany produkt na włosy), można na mokro ( po uprzednim zmoczeniu wodą), można olejować zanurzając włosy w wodzie z dodatkiem oleju jak i nakładać olej na podkład nawilżający ( odpowiednio dobrana odżywka humektantowa – np.

miodowa, aloesowa ). W przypadku włosów wysokoporowatych najlepiej sprawdza się olejowanie na podkładzie nawilżającym. Włosy o takiej strukturze mają rozchylone łuski i wymagają szczególnego traktowania. „ Olejowanie na podkładzie nawilżającym” polega na nałożeniu przed myciem na suche włosy maski humektantowej ( np.

maska Anwen Nawilżający Bez , odżywka z miodem czy też żel aloesowy ) a następnie zaaplikowanie na nią wybranego oleju ( pamiętaj, nie przesadzaj, mniej znaczy więcej). Następnie włosy schowaj pod foliowym czepkiem, nagrzej suszarką i chodż w takim turbanie około 30 minut ( oczywiście możesz zdecydowanie dłużej).

Ile trzymać olej na włosach Wysokoporowatych?

2. Jak długo trzymać olej na włosach? – Minimalny czas olejowania to 30-40 minut . Dla lepszych efektów warto pozostawić olej na 2-3 godziny, a raz na jakiś czas wykonać olejowanie włosów na noc. Wyjątkiem jest olejowanie z użyciem oleju i maski, w tym przypadku nie powinno się zostawiać tej mikstury na dłużej niż 40 minut, ponieważ składniki kondycjonujące zawarte w masce mogą powodować nadmierne rozmiękczenie włosa.

Czego potrzebuja wysoko porowate włosy?

Jak Olejować Włosy Wysokoporowate Włosy wysokoporowate są bardzo wymagające pod względem pielęgnacji. Zwykle potrzebują głębokiego odżywienia, nawilżenia i regeneracji. Żeby zmienić ich kondycję warto poświęcić nieco więcej czasu i uwagi, bo wysoka porowatość zwykle nie jest stałą cechą.

Porowatość włosów jest ich anatomiczną cechą, dzięki której można określić w jaki sposób i w jakiej pozycji są ułożone łuski keratynowe. Im bardziej są one rozchylone, tym bardziej wrażliwy staje się rdzeń włosa i tym szybciej włosy się niszczą, łamią i wypadają. Włosy wysokoporowate nie muszą być takie stale, a na dodatek ciekawe jest to, że porowatość zmienia się na długości włosów.

Im bliżej nasady, tym jest niższa. A właśnie na końcówkach częściej pojawia się problem rozdwajania czy odwodnienia.