Jak Rozjaśnić Włosy Wodą Utlenioną?

Jak Rozjaśnić Włosy Wodą Utlenioną
Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną? – Woda utleniona do rozjaśniania włosów powinna być rozcieńczona z przegotowaną, przestudzoną wodą. Wody możesz zmieszać ze sobą w proporcji 1:1 lub 1:2, jeśli zależy ci na delikatniejszym zabiegu. Ze względu na konsystencję rozjaśniacza na bazie wody utlenionej, najlepiej przygotować butelkę z atomizerem.

  Spryskaj równomiernie całe włosy rozcieńczoną wodą utlenioną. Przeczesz włosy grzebieniem. Pozostaw mieszankę na 20–30 minut. Umyj włosy delikatnym szamponem i koniecznie zastosuj odżywkę. Jeśli zależy ci na mocniejszym rozjaśnieniu niż uzyskane, powtórz zabieg za kilka dni.

Jak bezpiecznie rozjaśnić włosy wodą utlenioną?

Jak Rozjaśnić Włosy Wodą Utlenioną Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną krok po kroku – Kiedy już zdecydowałaś się na rozjaśnianie włosów wodą utlenioną, powinnaś trzymać się kilku zasad:

 1. Nigdy nie zaczynaj rozjaśniania bez próby uczuleniowej. Weź łyżkę przegotowanej wody i łyżkę wody utlenionej. Wymieszaj je dokładnie, namocz wacik kosmetyczny i przyłóż go w jednym miejscu, np. za uchem. Jeśli po upływie 24 godzin nie wystąpi reakcja alergiczna, śmiało możesz przeprowadzić rozjaśnianie.
 2. W czystym pojemniku wymieszaj wodę utlenioną o stężeniu 3% z przegotowaną wodą w stosunku 1:1. Całość przelej do buteleczki z atomizerem.
 3. Mieszankę rozpyl na wilgotnych włosach. Następnie rozczesz je delikatnie grzebieniem o szerokich zębach, by dobrze rozprowadzić roztwór na włosach.
 4. Po 20 minutach dokładnie umyj włosy delikatnym szamponem .
 5. Dla lepszego efektu możesz powtórzyć całość po 3-4 dniach. Pamiętaj jednak, że woda utleniona niszczy włosy.

Czy wodą utleniona niszczy włosy?

Czy woda utleniona niszczy włosy? – Woda utleniona zdecydowanie może pogorszyć stan naszych włosów. Będą one bardziej suche, “sianowate”, puszące się i matowe . Dodatkowo mogą się bardzo rozdwajać i łamać. Dużo lepiej użyć sprayów rozjaśniających, które stopniowo będą rozjaśniać kolor naszych włosów i nie doprowadzą do zniszczenia. Jak Rozjaśnić Włosy Wodą Utlenioną Tak może skończyć się rozjaśnianie włosów w domu. Tej kobiecie wypadły włosy! Jak może się skończyć rozjaśnianie włosów w domu? Ta vlogerka zniszczyła sobie włosy tym zabiegiem. A wszystko przez to, że nie przeczytała instrukcji. Historia Stephanie Aird powinna być przestrogą dla wszystkich kobiet, które farbują włosy w domu , ale nie stosują się do zasad załączonych w instrukcji.

W przypadku tej vlogerki, wystarczyło kilka minut, aby samodzielne rozjaśnianie kosmyków skończyło się tragicznie. Rozjaśnianie włosów w domu Stephanie Aird opublikowałą na swoim kanale YouTube wideo , w którym opowiedziała, jak zniszczyła sobie włosy nieumiejętnym rozjaśnianiem ich w domu . Rezultat jest wręcz przerażający.

My nie mogłyśmy aż uwierzyć w to, co zobaczyłyśmy – nigdy nie byłyśmy świadkiem czegoś podobnego. Do tej pory przecieramy oczy ze zdumienia. Vlogerka po zdjęciu ręcznika z włosów odkryła, że te zaczynają jej wręcz wychodzić ! Niestety to, co stało się z kosmykami Aird czasami się zdarza.

 1. Jest to co prawda ekstremalny przypadek, ale jak wyjaśnia znana kolorystka włosów gwiazd, Rita Hazan , proces odbarwiania bywa bardzo niebezpieczny.
 2. Dlaczego coś takiego w ogóle się stało? Jej włosy z natury mogły być cienkie i delikatne.
 3. Tych zniszczonych wcześniejszym niewłaściwym rozjaśnianiem i „sianowatych” nie powinno się ponownie rozjaśniać.

Użyta do rozjaśniania woda utleniona mogła mieć zbyt duże stężenie, a środki rozjaśniające mogły pozostać na włosach zbyt długo – tłumaczy Tomasz Schmidt, mistrz koloryzacji, współzałożyciel salonów fryzjerskich oraz marki kosmetycznej WS Academy Wierzbicki & Schmidt.

Jak widać samodzielne rozjaśnianie włosów wcale nie należy do najłatwiejszych. Niezwykle trudno jest to zrobić w domu, w dodatku bez jakichkolwiek umiejętności zawodowych i narzędzi tak, aby uzyskać bezpiecznie najlepszy efekt. Wszyscy powtarzali mi nieustannie, że przez to rozjaśnianie w końcu wypadną mi włosy, a ja im nie wierzyłam.

– mówi rozpaczliwie w wywiadzie z allure. com Stephanie. Teraz niemal po roku od tego tragicznego wydarzenia, Stephanie. Jak Rozjaśnić Włosy Wodą Utlenioną Rozjaśnianie włosów w domu. Potrzebujesz miodu i cytryny Rozjaśnianie włosów budzi w was przerażenie i wizję spalenia ich? Oto dwa najpopularniejsze domowe sposoby na rozjaśnianie włosów w domu.

Czy wodą utleniona 3 rozjaśnia włosy?

Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną? – Jeśli już koniecznie chcemy rozjaśnić włosy wodą utlenioną, warto wybrać roztwór o stężeniu 3%. Będzie mieć on mniejszy wpływ na kondycję naszych kosmyków. Wystarczy, że w niewielkim pojemniku w proporcji 1:1 wymieszamy wodę utlenioną z przegotowaną, letnią wodą.

 1. Następnie otrzymany w ten sposób specyfik przelewamy do butelki z atomizerem i rozpylamy go na wilgotne włosy.
 2. Później starannie przeczesujemy je grzebieniem – najlepiej użyć do tego takiego z gęstymi ząbkami.
 3. Na koniec odczekujemy około 20 minut i myjemy włosy.
 4. Co ważne, na początku dobrze jest wykonać próbę uczuleniową.

W tym celu należy umieścić mieszankę na niewidoczną partię włosów. Jeśli po 24 godzinach nie pojawią się niepożądane efekty, można użyć jej na całe kosmyki. Czynność można powtarzać nie częściej niż 2 razy w tygodniu, aż do momentu osiągnięcia wymarzonego efektu.

Ile wody utlenionej do Rozjasniacza?

Dostępność produktu w sklepach – CeCe Blue Blondpulver Nie Pylący Proszek do Rozjaśniania Włosów Rozjaśniacz 40g Blue Blondpulver Rozjaśniacz Nie pylący proszek do rozjaśniania włosów, zawiera amoniak. Możliwość rozjaśnienia aż o 7-8 tonów. Sposób użycia: Normalny blond ( rozjaśnienie o 3 tony) – rozmieszać 40 g proszku = 2 płaskie miarki + 80 ml 6% wody utlenionej.

 1. Nałożyć na włosy suche, nie umyte.
 2. Czas rozjaśniania 30 – 40 minut.
 3. Następnie spłukać włosy ciepłą wodą i umyć szamponem.
 4. Jasny blond ( rozjaśnienie o 7 tonów) – rozmieszać 40 g proszku = 2 płaskie miarki + 80 ml 9% wody utlenionej.
 5. Nałożyć na włosy suche, nie umyte.
 6. Czas rozjaśniania 30 – 40 minut.
 7. Następnie spłukać włosy ciepłą wodą i umyć szamponem.
You might be interested:  Jaką Wodą Powinno Się Myć Włosy?

Bardzo jasny blond ( rozjaśnienie o 8 tonów i więcej) – rozmieszać 40 g proszku = 2 płaskie miarki + 80 ml 12% wody utlenionej. Nałożyć na włosy suche, nie umyte. Czas rozjaśniania 30 – 40 minut. Następnie spłukać włosy ciepłą wodą i umyć szamponem. Przy bardzo jasnym blondzie do układania włosów nie używać produktów zawierających alkoholu.

Ile trzymać wodę utlenioną na włosach?

Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną? – Woda utleniona do rozjaśniania włosów powinna być rozcieńczona z przegotowaną, przestudzoną wodą. Wody możesz zmieszać ze sobą w proporcji 1:1 lub 1:2, jeśli zależy ci na delikatniejszym zabiegu. Ze względu na konsystencję rozjaśniacza na bazie wody utlenionej, najlepiej przygotować butelkę z atomizerem.

  Spryskaj równomiernie całe włosy rozcieńczoną wodą utlenioną. Przeczesz włosy grzebieniem. Pozostaw mieszankę na 20–30 minut. Umyj włosy delikatnym szamponem i koniecznie zastosuj odżywkę. Jeśli zależy ci na mocniejszym rozjaśnieniu niż uzyskane, powtórz zabieg za kilka dni.

Czy wodą utleniona zamyka czy otwiera łuskę włosa?

Prawie żadna z nas nie chce bowiem zniszczyć sobie włosów dla krótkotrwałego, nawet ładnego koloru. I już nie musi! Sprawdź, jakie nowe farby , szampony i odżywki do włosów koloryzowanych są już dostępne na naszym rynku. Może wybierzesz coś dla siebie? Nowy kolor, zdrowe włosy Tradycyjne farby zawierają amoniak i wodę utlenioną.

 • Amoniak powoduje napęcznienie włosa i otwarcie jego łusek, a w kontakcie z wodą utlenioną wytwarza tlen, który rozpuszcza naturalne pigmenty – to faza rozjaśniania.
 • Drugi etap to koloryzacja – substancje barwiące wnikają do wnętrza włosa, zmieniając jego barwę.
 • Niestety, zarówno amoniak, jak i woda utleniona nie sprzyjają zdrowiu włosów .

Ich obecność w składzie farb była do tej pory koniecznością. Pojawiają się jednak nowe preparaty oraz technologie, pozwalające farbować włosy zdecydowanie łagodniej.

  Marka L’Oréal Paris wprowadziła w kwietniu farbę Casting Creme Gloss. Jej formuła nie zawiera amoniaku, ale inny, mniej agresywny czynnik alkaliczny, który podobnie jak amoniak powoduje lekkie otwarcie łusek włosa. Umożliwia to wprowadzenie substancji koloryzujących i rozjaśnienie włosów o jeden ton. Nowy Casting daje lśniące kolory, bliskie naturalnym odcieniom, pokrywa większość siwych włosów. Zmywa się stopniowo po około 28 myciach. Koloryzację bez amoniaku oferuje również Farouk Systems, producent profesjonalnej farby CHI Ionic (dostępne w salonach fryzjerskich). W farbie tej zastosowano zaawansowaną technologię jonową. Zapewnia ona lepsze przenikanie pigmentu do wnętrza kory włosa bez agresywnego otwierania jego łusek. Ładunek jonowy wiąże barwniki głęboko wewnątrz włosa, dostarczając im blasku na długo. Koloryzacja jest trwała, wymaga farbowania odrostów. Całkowicie pokrywa siwe włosy.

Farby w zgodzie z naturą Z wiekiem przybywa nam siwych pasm, włosy tracą miękkość i witalność. Problemem może być ich suchość i brak połysku . Najlepszym lekarstwem staje się wtedy delikatna, ale trwała koloryzacja, ponieważ pozwala uzyskać wszystkie cechy zdrowo wyglądających włosów przez dłuższy czas.

  3 nowe odcienie Kolory Natury, Wellaton – Jasny i Średni blond oraz Jesienne złoto są przeznaczone dla kobiet chcących pogłębić i wyeksponować naturalny odcień swoich brązowych włosów. W składzie farb znajduje się, obok efektywnych pigmentów koloryzujących, wyciąg z palmy kokosowej. Dzięki niemu włosy są dobrze odżywione, bardziej lśniące i witalne. Nowość Garnier – teraz w intensywnych kremach koloryzujących Color Naturals zawarto naturalny olejek z oliwek, który wygładza i nabłyszcza powierzchnię włosa. Farby wzbogacono również o zmiękczające polimery i woski, co sprawia, że włosy są lepiej chronione już podczas nakładania produktu. Możemy wybierać spośród aż 27 intensywnych odcieni. Farby L’Oréal Professionel, Majirel i Luocolor z olejem z pestek winogron i pigmentami odbijającymi światło.

  Czy wodą utleniona 6 rozjaśnia włosy?

  Woda utleniona – jakie stężenie może zniszczyć włosy? – W salonach fryzjerskich fryzjerzy posługują się wodą utlenioną o różnej wartości procentowej – 3%, 6%, 9% lub 12%. Woda utleniona w połączeniu z amoniakiem sprawia, że kwasowość produktu jest zobojętniona. Z tego względu farby wykorzystywane w salonach fryzjerskich, nie niszczą tak włosów, choć nie są też wobec nich obojętne.

  1. 3% oksydantu używa się do rozjaśnienia włosów o 1 ton.
  2. Woda o stężeniu 6% rozjaśnia włosy o 1-2 tony.
  3. Oksydant 9% służy rozjaśnieniu włosów nawet do 3 tony. Nałożenie na włosy produktu o takim stężeniu wody utlenionej, może powodować pieczenie lub swędzenie skóry głowy i podrażnienia.
  4. 12% woda utleniona stosowana jest do koloryzacji utleniającej. Sprawia, że kolor włosów staje się jaśniejszy o 5-6 tonów.

  Uwaga! Częste farbowanie włosów produktem o tak wysokim stężeniu wody utlenionej może zniszczyć włosy i sprawić, że będą one wymagały wielomiesięcznej regeneracji.

  Jak przyspieszyć rozjaśnianie włosów?

  3. Rozjaśnianie włosów – herbata i cytryna – Kolor włosów rozjaśnisz również za pomocą herbaty – popularnego napoju, który towarzyszy nam podczas typowego śniadania. Jednak bądź ostrożna, ponieważ właściwości herbaty , oprócz rozjaśniania włosów, mogą powodować ich ciemnienie. Do naturalnego rozjaśnienia włosów użyjesz również soku z cytryny – z jednego owocu powstanie około 2 łyżeczek płynu. Sok owocowy zmieszaj z 6 łyżeczkami wody i wetrzyj w suche włosy. Mieszankę trzymaj na głowie przez kilka godzin, zanim zmyjesz ją z włosów.

  • Czynność powtarzana przez kolejne dni stworzy na włosach niezwykle naturalne pasemka (to, ile razy będziesz musiała powtórzyć zabieg, zależy od kondycji i koloru włosów).
  • Jeżeli fryzurę pokrytą sokiem z cytryny poddasz działaniu promieni słonecznych, proces rozjaśniania włosów przebiegnie znacznie szybciej.

  Rozjaśnianie włosów za pomocą soków owocowych i ekstraktu z herbaty jest najmniej inwazyjną metodą na zmianę koloru na jaśniejszy.

  Co zrobić żeby rozjaśnić włosy?

  Rozjaśnianie włosów w domu krok po kroku – Jak bezpiecznie rozjaśnić włosy w domu? Tu musisz liczyć na własne doświadczenie i umiejętności fryzjerskie. Rozjaśnienie włosów z pewnością ułatwią nowoczesne kosmetyki, ale musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • Zawsze rozjaśniaj włosy suche, najlepiej 2-3 dni po myciu.
  • Przed przystąpieniem do nałożenia farby rozjaśniającej, dokładnie rozczesz pasma i podziel je góra-dół, a następnie te partie podziel na boki, aby łącznie otrzymać cztery niewielkie sekcje włosów.
  • Zmieszaj proszek rozjaśniający z utleniaczem, tak jak w instrukcji producenta.
  • Za pomocą pędzelka nałóż niewielką ilość farby rozjaśniającej na wybrane pasma, najpierw na jedną z dolnych sekcji.
  • Jeśli decydujesz się rozjaśniać włosy globalnie, pamiętaj aby kosmetyk rozjaśniający nie dotykał skóry głowy. Zacznij od odrostów, a następnie mieszankę nałóż na długości pasm.
  • Kolejno farbuj małe partie włosów, przesuwaj się od dołu, przez środek, aż po czubek głowy.
  • Jeśli chcesz rozjaśnić włosy pasemkami, pofarbowane partie zawijaj w folię aluminiową.
  • Nie utrzymuj rozjaśniacza na włosach dłużej niż wskazane jest to na opakowaniu. W połowie czasu sprawdź, czy włosy dobrze się rozjaśniają, a jeśli jesteś zadowolona z efektu, umyj włosy.
  • Zmyj rozjaśniający kosmetyk przy pomocy ulubionego szamponu. Następnie nałóż odżywkę, która ułatwi rozczesanie pasm (najlepiej tę dołączoną do farby). Jeśli pasma są zbyt żółte zastosuj fioletową odżywkę .

  Oprócz instrukcji, jak rozjaśnić włosy mamy dla Ciebie także kilka ważnych zasad dotyczących tego, czego NIE WOLNO robić rozjaśniając włosy.

  • Nie rozjaśniaj włosów, które w krótkim odstępie czasu były farbowane (2-4 tygodnie),
  • Nie sięgaj po rozjaśniacz, jeśli twoje włosy są czarne lub brązowe,
  • Zwróć uwagę na kondycję pasm, nie rozjaśniaj mocno zniszczonych włosów,
  • Nie wydłużaj czasu trzymania produktu na włosach niż ten wskazany na opakowaniu,
  • Zwróć uwagę na to, aby rozjaśniający kosmetyk nie dotykał skóry głowy.

  Jak rozjaśnić ciemne włosy?

  Jak rozjaśnić włosy?

  2. Rozjaśnianie włosów sokiem z cytryny – Kolejna propozycja jest równie skuteczna w procesie rozjaśniania ciemnych włosów . Cytryna stanowi wręcz kultowy owoc, cechujący się licznymi właściwościami korzystnymi dla naszego zdrowia. Sprawdza się także w kontekście nadawania włosom znacznie jaśniejszych tonów.

  1. Mieszanka rozjaśniająca na bazie soku z cytryny jest bardzo prosta w wykonaniu.
  2. Wystarczy wycisnąć sok z dwóch połówek cytryny i wymieszać go z letnią wodą.
  3. Po wymieszaniu należy zaaplikować mieszankę na suche włosy i pozostawić na kilka godzin.
  4. W tym czasie możesz owinąć głowę ręcznikiem dla zwiększenia efektu.

  Po tym czasie umyj włosy i sprawdź efekt końcowy. Jeśli będzie niewystarczający – wykonaj rozjaśnienie ponownie.

  Czy wodą 9 rozjaśni włosy?

  Do przygotowania mieszanki niezbędnej do farbowania włosów musisz zdecydować jaki oksydant powinnaś wybrać. Jego wybór jest bardzo ważny, bowiem znacząco wpływa na efekt końcowy koloryzacji włosów. Farbując włosy przy użyciu profesjonalnych farb fryzjerskich , sama musisz zdecydować jaki rodzaj oksydantu, czy też wody utlenionej powinnaś wybrać. Jak Rozjaśnić Włosy Wodą Utlenioną W zasadzie większość farb do włosów dostępna w drogeriach i niemalże wszystkie farby fryzjerskie wymagają zmieszania ze sobą dwóch składników. Mowa tutaj oczywiście o bazie koloryzującej , która zawiera w swoim składzie pigmenty oraz różnego rodzaju związki pielęgnujące i utrwalające farbę.

  1. Drugim składnikiem jest oczywiście nasz oksydant lub inaczej woda utleniona w postaci kremowej konsystencji o różnych stężeniach.
  2. Koloryzacja włosów.
  3. Jak przebiega? Koloryzacja, która wymaga zmieszania ze sobą tych właśnie dwóch składników określa się mianem koloryzacji utleniającej.
  4. Na ten rodzaj koloryzacji składają się dwa procesy, które przebiegają w tym samym czasie.

  Mowa tutaj o rozjaśnianiu i koloryzacji. Rozjaśnianie to nic innego jak zmiana poziomu wyjściowego koloru włosów, czyli niszczenie i rozpraszanie naturalnego pigmentu (melaniny) zawartego we wnętrzu włosa, odpowiedzialnego za ich naturalny kolor. Na skutek zachodzącej reakcji utleniania możesz uzyskać mniejszy bądź większy stopień odbarwienia włosa. Jak Rozjaśnić Włosy Wodą Utlenioną Chcąc właściwie wybrać oksydant niezbędny do przeprowadzenia zabiegu koloryzacji włosów, przede wszystkim musisz dokładnie określić rodzaj i stan swoich włosów. Musisz uwzględnić takie zmienne jak stopień zniszczenia włosów, grubość i co ważne, odcień wyjściowy i wysokość tonu.

  • Nie bez znaczenia jest także ilość siwych włosów a także wielkość odrostów w przypadku włosów farbowanych.
  • Rożne oksydant różnią się od siebie wartością procentową.
  • I tak na przykład, woda utleniona 3% uwalnia mniej więcej około 10% tlenu, czyli rozjaśnia włosy o 1 ton.
  • Woda utleniona 6 % – vol.20 rozjaśnia o 1-2 tony a o mocy 9% daje możliwość rozjaśnienia włosów aż o trzy tony.

  Dlatego, należy pamiętać o tym, że wybór właściwego stężenia oksydantu jest bardzo ważny i wpływa nie tylko na proces koloryzacji włosów, ale przede wszystkim rezultat końcowy koloryzacji. Jeśli źle dobierzesz stężenie oksydantu, efekt końcowy może być bardzo odległy od zamierzonego.

  Czy sam utleniacz 9 rozjaśni włosy?

  Rodzaje utleniaczy – By mieć pewność, jak działa konkretny utleniacz do włosów, należy sprawdzić, jakie jest jego stężenie. Utleniacze są dostępne w kilku wariantach:

   Utleniacz o stężeniu 3% – to oksydant stosowany podczas delikatnej koloryzacji. Umożliwia rozjaśnienie włosów o 1 ton lub ich przyciemnienie. Może pogłębić kolor włosów, nadać im delikatny refleks kolorystyczny. To stężenie utleniacza nie niszczy włosów i nie wysusza ich, ale bywa zbyt słabe do farbowania włosów siwych lub wówczas, gdy chcemy zmienić odcień fryzury o kilka tonów.
   Utleniacz o stężeniu 6% – najpopularniejszy typ utleniacza. Bywa składnikiem większości gotowych farb, jakie można znaleźć w drogeriach, ale bywa także bardzo często stosowany w salonach fryzjerskich. Umożliwia rozjaśnienie włosów o 1 lub 2 tony oraz dowolne przyciemnienie ich. Świetnie sprawdza się także w koloryzacji siwych włosów.
   Utleniacz o stężeniu 9% – jeszcze silniejszy wariant utleniacza, który umożliwia rozjaśnienie włosów o 2 lub 3 tony. Bywa stosowany przy mocniejszej koloryzacji rozjaśniającej, ale jest to stężenie, które może powodować podrażnienia skóry głowy, a także wpływać negatywnie na kondycję włosów.
   Utleniacz o stężeniu 12% – najmocniejszy oksydant, jaki bywa stosowany podczas rozjaśniania włosów. Umożliwia rozjaśnienie fryzury o 5 lub nawet 6 tonów, a szczególnie wysoką skuteczność można uzyskać przy użyciu utleniacza 12% w połączeniu z proszkiem lub pudrem do rozjaśniania. Z uwagi na fakt, że mocno wpływa na kondycję włosów, nie należy stosować go zbyt często. Nadużywany może prowadzić do kruszenia się włosów, zwiększenia ich porowatości i suchości.

  To, na jaki utleniacz do włosów się zdecydujemy, należy uzależnić od efektu, jaki chcemy uzyskać. Jeśli nie mamy pewności, warto rozważyć skorzystanie z gotowej farby albo wybrać się do fryzjera.

  Czy wodą utleniona 9 rozjaśnia włosy?

  Woda utleniona – jakie stężenie może zniszczyć włosy? – W salonach fryzjerskich fryzjerzy posługują się wodą utlenioną o różnej wartości procentowej – 3%, 6%, 9% lub 12%. Woda utleniona w połączeniu z amoniakiem sprawia, że kwasowość produktu jest zobojętniona. Z tego względu farby wykorzystywane w salonach fryzjerskich, nie niszczą tak włosów, choć nie są też wobec nich obojętne.

  1. 3% oksydantu używa się do rozjaśnienia włosów o 1 ton.
  2. Woda o stężeniu 6% rozjaśnia włosy o 1-2 tony.
  3. Oksydant 9% służy rozjaśnieniu włosów nawet do 3 tony. Nałożenie na włosy produktu o takim stężeniu wody utlenionej, może powodować pieczenie lub swędzenie skóry głowy i podrażnienia.
  4. 12% woda utleniona stosowana jest do koloryzacji utleniającej. Sprawia, że kolor włosów staje się jaśniejszy o 5-6 tonów.

  Uwaga! Częste farbowanie włosów produktem o tak wysokim stężeniu wody utlenionej może zniszczyć włosy i sprawić, że będą one wymagały wielomiesięcznej regeneracji.

  Jak rozcieńczyć wodę utlenioną 12?

  Większość farb do włosów dostępnych w sklepach oraz niemal wszystkie do profesjonalnego użytku, czyli farby fryzjerskie wymagają zmieszania ze sobą dwóch składników :

   bazy koloryzującej zawierającej pigmenty, związki pielęgnujące i utrwalające koloroksydantu, inaczej utleniacza czy lotonu, czyli wody utlenionej o kremowej konsystencji,występującej w różnych stężeniach

  Koloryzacja wymagająca zmieszania ze sobą farby i utleniacza nosi nazwę utleniającej. Na koloryzację utleniającą składają się dwa procesy i przebiegają one równolegle. Pierwszy to rozjaśnianie, a drugie to koloryzacja. Rozjaśnianie polega na zmianie poziomu wyjściowego koloru włosów, czyli na niszczeniu i rozpraszaniu naturalnego pigmentu (melaniny) zawartego we wnętrzu włosa, odpowiedzialnego za ich naturalny kolor. WODA 3% Stosowana do lekkiego pojaśniania

   przy asyście rozjaśniacza (kąpiele rozjaśniające, refleksy, delikatny balejaż, farby rozjaśniające z dodatkiem proszku) Pilnujmy fryzjerów. Już na wodzie 3% można uzyskać bardzo ładne efekty balejażu, nawet na ciemnym blondzie, tylko czas ulega znacznego wydłużeniu. Jeśli fryzjerka robi nam balejaż czy pasemka na wodzie 12%, to znaczy, że się spieszy. Mimo dłuższego czasu, na niższej wodzie, włosy są dużo mniej zniszczone, a równie jasne. wraz z cytryną i wodą z kranu (mieszanką psika się wilgotne włosy, wychodzi na słońce. Uzyskuje się rudawo-złote refleksy na włosach ciemnych blondynek i jasnych szatynek po 2-3 zabiegach. Fajne, ale może zniszczyć włosy. efekt może być nierównomierny)spraye rozjaśniające (działają na podobnej zasadzie jak podpunkt b, tylko mają więcej substancji pielęgnacyjnych)

  Podkreślania odcienia (niektóre szampony ton w ton) Tam, gdzie się miesza dwie saszetki. Należy zachować ostrożność, bo produkty mieszane z dwóch składników nie wymywają się nigdy do końca, gdyż woda utleniona zawsze narusza strukturę naszego włosa. Pigmentacji (czasem rozcieńczona do 1,8%) Możemy użyć zwykłej aptecznej wody utlenionej, ale trzeba pamiętać, że nie ma żadnych dodatków pielęgnacyjnych i dramatycznie wysuszy nasze włosy.

   rozjaśniania włosów: 1- 2 tonów (rozpiska poziomów=tonów w temacie: “Tajemnicze numerki”, jeśli się nie orientujesz, sprawdź)przyciemniania włosów o dowolną ilość tonów

  Wskazówka Jeśli w wyniku rozjaśniania nasze włosy uparcie uzyskują kolor rudy, należy spróbować podnieść procentowość wody utlenionej z 6 do 9% z jednoczesnym lekkim skróceniem czasu działania WODA 9% Farby sklepowe rozjaśniające, czyli z numerkami typu: 12, 01, 02,03, 111, 112 itd Farby nierozjaśniające – wyjątki: *Wellaton – zawiera wodę 9% w farbach blond już od poziomu 7 *Joanna Multi Color Cream – blondy *Palette Color&Gloss – szamponetki ton w ton, rozjaśniają do 1 tonu, bo woda 9% jest tu mocno rozcieńczona farbą) Rozjaśnia o 2-3 tonów, zwykle 2 dla farb nierozjaśniających, a trzy, gdy jest użyta w nich.

  Czy wodą utleniona rozjaśni farbowane włosy?

  Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną – krok po kroku –

   W pierwszej kolejności powinnaś zawsze wykonać próbę uczuleniową. Aby to zrobić musisz wymieszać niewielką ilość wody utlenionej (stężenie 3%) z ciepłą wodą w proporcji 1:1. Przed rozpoczęciem rozjaśniania włosów przy pomocy nadtlenku wodoru , umieść mieszankę na niewidocznej partii włosów. Jeśli następnego dnia nie doznasz efektów uczulenia – miksturę możesz nałożyć na włosy . W tym celu należy przygotować nową mieszankę. Powinnaś rozpylić ją na całą długość włosów , najlepiej przy pomocy atomizera. Przeczesz włosy po to, by rozprowadzić produkt równomiernie na wszystkie pasmach. Pozostaw mieszankę na głowie przez około 20 minut. Po upływie czasu umyj włosy delikatnym szamponem .

  Działanie wody utlenionej jest z reguły dość delikatne. Celem uzyskania znacznie bardziej wyraźnego efektu zaleca się powtarzanie zabiegu w odstępie 3-4 dni, aż do momentu osiągnięcia pożądanego tonu włosów.

  Jak dobrze rozjaśnić włosy w domu?

  Rozjaśnianie włosów w domu krok po kroku – Jak bezpiecznie rozjaśnić włosy w domu? Tu musisz liczyć na własne doświadczenie i umiejętności fryzjerskie. Rozjaśnienie włosów z pewnością ułatwią nowoczesne kosmetyki, ale musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • Zawsze rozjaśniaj włosy suche, najlepiej 2-3 dni po myciu.
  • Przed przystąpieniem do nałożenia farby rozjaśniającej, dokładnie rozczesz pasma i podziel je góra-dół, a następnie te partie podziel na boki, aby łącznie otrzymać cztery niewielkie sekcje włosów.
  • Zmieszaj proszek rozjaśniający z utleniaczem, tak jak w instrukcji producenta.
  • Za pomocą pędzelka nałóż niewielką ilość farby rozjaśniającej na wybrane pasma, najpierw na jedną z dolnych sekcji.
  • Jeśli decydujesz się rozjaśniać włosy globalnie, pamiętaj aby kosmetyk rozjaśniający nie dotykał skóry głowy. Zacznij od odrostów, a następnie mieszankę nałóż na długości pasm.
  • Kolejno farbuj małe partie włosów, przesuwaj się od dołu, przez środek, aż po czubek głowy.
  • Jeśli chcesz rozjaśnić włosy pasemkami, pofarbowane partie zawijaj w folię aluminiową.
  • Nie utrzymuj rozjaśniacza na włosach dłużej niż wskazane jest to na opakowaniu. W połowie czasu sprawdź, czy włosy dobrze się rozjaśniają, a jeśli jesteś zadowolona z efektu, umyj włosy.
  • Zmyj rozjaśniający kosmetyk przy pomocy ulubionego szamponu. Następnie nałóż odżywkę, która ułatwi rozczesanie pasm (najlepiej tę dołączoną do farby). Jeśli pasma są zbyt żółte zastosuj fioletową odżywkę .

  Oprócz instrukcji, jak rozjaśnić włosy mamy dla Ciebie także kilka ważnych zasad dotyczących tego, czego NIE WOLNO robić rozjaśniając włosy.

  • Nie rozjaśniaj włosów, które w krótkim odstępie czasu były farbowane (2-4 tygodnie),
  • Nie sięgaj po rozjaśniacz, jeśli twoje włosy są czarne lub brązowe,
  • Zwróć uwagę na kondycję pasm, nie rozjaśniaj mocno zniszczonych włosów,
  • Nie wydłużaj czasu trzymania produktu na włosach niż ten wskazany na opakowaniu,
  • Zwróć uwagę na to, aby rozjaśniający kosmetyk nie dotykał skóry głowy.