Jak Strzyc Włosy?

Jak Strzyc Włosy
Zasady strzyżenia Zacznij od karku, a następnie kieruj maszynkę w stronę czubka głowy. Pilnuj, aby nasadka maszynki w 100% przylegała do skóry głowy – tylko wtedy masz pewność, że ostrza równomiernie tną włosy. Nie wykonuj gwałtownych ruchów i nie dociskaj mocno urządzenia do głowy. Strzyżenie wykonuj płynnie i spokojnie.

Jak samemu ostrzyc włosy?

Jak samemu obciąć włosy maszynką? konkrety! –

    Wystartuj od tyłu głowy. W tym celu wykorzystaj przygotowane wcześniej lusterka. Zacznij strzyc włosy od środka karku. Ustawione płasko ząbki maszynki elektrycznej regularnie kieruj ku górze, zawsze odwrotnie do kierunku wzrostu włosów . Stopniowo obracaj maszynkę, następnie wysuń ją z włosów. Podobnie postępuj z kolejnymi partiami głowy. Ustawienie – obrót – stop. Najpierw cały tył, następnie góra głowy. Kierując się ku górze – powoli i precyzyjnie zmierzaj do przodu. Teraz przejdź do boków! Pamiętaj, że liczy się kierunek strzyżenia i trzymanie strzyżarki pod odpowiednim kątem. Tutaj też należy skierować ją w górę i tą drogą zmierzać ku czubkowi głowy. Baki najlepiej jest skracać za pomocą trymera. Jeśli chcesz uzyskać proste linie – skieruj ząbki strzyżarki ku dołowi i delikatnie przyłóż krawędź ostrza do skóry. Aby wykończyć fryzurę – zdejmij nasadkę. Wyrównuj obwód fryzury kierując tym razem maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Jak używać maszynki do strzyżenia włosów?

Krok 3: Pierwsze przycinanie – Przed przystąpieniem do przycinania, załóż odpowiednią osłonę dla pożądanej długości. Aby zapobiec niezręcznym potknięciom, dobrze jest zacząć od najdłuższej osłony dla całej głowy, by potem stopniowo zmniejszać długość osłon w miejscach, w których Twój styl wymaga krótszego przycięcia.

You might be interested:  Jak Wyciągać Włosy Na Szczotce?

Jak golić boki głowy?

Strzyżenie włosów maszynką – góra głowy i boki – Zacznij strzyżenie z tyłu głowy i podobnie jak poprzednio powoli zmierzaj do przodu. Grzebień maszynki do włosów powinien „przeczesywać” wszystkie włosy. Teraz kolej na boki głowy. Pewnie domyślasz się, że musisz kierować maszynkę w górę, zmierzając do czubka głowy.

Warto pomyśleć też o skróceniu bokobrodów – możesz równie dobrze do tego użyć trymera do brody. Dla uzyskania prostych linii odwróć maszynkę i przyłóż ją tak, żeby górna część ostrza delikatnie dotykała skóry. Dla wykończenia należy ściągnąć nasadkę z maszynki i wyrównać obwód Twojej fryzury. Zacznij od karku, a skończ po bokach.

Tym razem będziesz prowadzić maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Nie zatnij uszu! A co jeśli niechcący zatniesz się maszynką do włosów przy wykańczaniu fryzury? Pomocny okaże się ałun w plastrach . Plaster przyklejasz w miejscu, gdzie powstała ranka i już! Kosmetyk przyspiesza gojenie i tamuje drobne krwawienia. Ałun jest bowiem naturalnym kryształem, który stosuje się w kosmetyce, pielęgnacji i fryzjerstwie. Wygodna forma plastrów sprawdzi się w każdej sytuacji. ałun w plastrachJak ogolić sobie kark?

Golenie karku – Aby uzyskać czyste, dokładne cięcie, musisz ogolić tył szyi za pomocą prawdziwej maszynki do golenia lub golarki elektrycznej. Najlepiej a maszynka do golenia obosieczna lub a prosta brzytwa dzięki czemu można tworzyć określone, wyraźne cięcia. ZA maszynka do golenia na wkłady może czasami utrudniać określenie, jak wysoko lub krótko skracasz. Zbierz się i nałóż krem ​​do golenia na szyi i bokach. Rozprowadź go, aby stworzyć cienką warstwę ochronną, która nadal pozwala zobaczyć linię włosów. Delikatnym dotykiem rozpocznij golenie karku krótkimi pociągnięciami. Pracuj wokół dekoltu, aż ogolisz cały obszar. Rezultatem powinno być gładkie odczucie bez żadnego rozmycia. Rozważ zastosowanie kremu nawilżającego, aby złagodzić wszelkie zaczerwienienia lub podrażnienia skóry po goleniu.

You might be interested:  Falowane Włosy Do Ramion Jak Zrobić?

Czy można strzyc mokre włosy?

Przed użyciem – Przed rozpoczęciem strzyżenia włosów upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt. Potrzebujesz maszynki do strzyżenia włosów lub urządzenia wielofunkcyjnego z nasadkami do przycinania włosów Philips, lustra oraz pelerynki lub ręcznika do przykrycia szyi i ramion podczas przycinania włosów.

Ponadto warto mieć pod ręką produkty do pielęgnacji włosów, aby ułożyć włosy po strzyżeniu i odkurzacz do posprzątania po zakończeniu strzyżenia. Mokre włosy trudniej się przycina, ponieważ przywierają do skóry, przez co mogą zostać pominięte przez urządzenie. Dlatego też zalecamy strzyżenie całkowicie suchych włosów.

Uczesz włosy w kierunku ich naturalnego wzrostu. Jeśli strzyżesz włosy komuś innemu, upewnij się, że głowa tej osoby znajduje się na wysokości Twojej klatki piersiowej. Dzięki temu wszystkie części głowy są dobrze widoczne i łatwo dostępne. Uwaga: trymery do brody są przeznaczone wyłącznie do przycinania włosów w brodzie.

Dlaczego maszynką do włosów nie tnie?

Intensywne użytkowanie, nieprawidłowa konserwacja lub zwyczajne zużywanie się ostrzy to przyczyny, które mogą wpływać na pogarszającą się skuteczność urządzenia. Jeśli użytkowana maszynka do włosów nie przycina ich już tak skutecznie, jak dawniej, być może doszło do stępienia ostrzy. Czy można naostrzyć maszynkę?