Jak Szybko Wysuszyć Włosy Bez Suszarki Zapytaj?

Jak Szybko Wysuszyć Włosy Bez Suszarki Zapytaj
Ręczniki kąpielowe, suszenie pod prysznicem – sposoby na wysuszenie włosów bez suszarki – W obecnych czasach suszenie włosów bez suszarki wydaje się niepotrzebną komplikacją. Jednak tak naprawdę ograniczenie kontaktu włosów z wysoką temperaturą do absolutnego minimum, zapewnia zachwycające rezultaty, które przejawiają się poprawą ogólnej kondycji pasm. W związku z powyższym zaleca się:

  Szybsze suszenie pod prysznicem – Cały proces suszenia można przyspieszyć jeszcze przed wyjściem spod prysznica. Wystarczy wyciągnąć z włosów nadmiar wody i przeczesać palcami pasma, aby się rozdzieliły. Ułożone swobodnie będą miały większą możliwość wyschnięcia. Aby uniknąć dalszego kontaktu z wodą, po spłukaniu i wyschnięciu zaleca się spiąć je na czubku głowy, aby nie miały już bezpośredniego kontaktu ze strumieniem wody. Po wyjściu spod prysznica zaleca się potrząsać kilka razy głową skierowaną w dół – takie działanie spowoduje szybszy przepływ powietrza między pasmami. W ten sposób włosy będą szybciej schły. Ręczniki kąpielowe – wykorzystane do suszenia włosów są chyba jedną z bardziej tradycyjnych, a zarazem skutecznych metod. Osoby, które rezygnują ze stosowania suszarki, także mogą skorzystać z praktycznego i ciekawego rozwiązania, jakim są turbany z mikrofibry. Istotny jest tutaj wybór materiału, który skutecznie będzie chłonął wodę. Rekomendowane są ręczniki kąpielowe wykonane z bawełny lub z bambusa, które poza wysoką absorpcją wody, cechują się przyjemnym dla skóry materiałem.

Chociaż wydaje się to dość oczywiste, w rzeczywistości nie każdy wie, jak wykorzystać ręczniki kąpielowe do suszenia głowy. Powinno dzielić się je na niewielkie części, a każdą z nich przez kilka sekund otulać kawałkiem ręcznika. Ważne jest, aby za każdym razem była to inna, sucha część ręcznika, ponieważ tylko wtedy jest pewność, iż na pasma włosów nie zostaje naniesiona dodatkowa ilość wody.

Jak szybko wysuszyć włosy bez użycia suszarki?

Szybsze suszenie pod prysznicem – Cały proces suszenia włosów możemy przyspieszyć będąc jeszcze pod prysznicem! Wystarczy delikatnie wycisnąć z nich nadmiar wody i przeczesać palcami pasma, aby się rozdzieliły. Ułożone swobodnie będą miały większą szansę na wyschnięcie.

Co zrobić aby szybko wysuszyć włosy?

Szybkie suszenie włosów – gdzie, jak i czym? –

  Gdzie?

By przyśpieszyć proces suszenia włosów, warto zmienić pomieszczenie – wyjść z zaparowanej po kąpieli łazienki. Wilgotne powietrze spowolni suszenie, a tego przecież nie chcemy. Przenieś się więc z suszarką przed inne lustro, a zobaczysz, że włosy wysuszą się szybciej.

  Jak?

Suszenie rozpocznij od czubka głowy i włosów przy nasadzie, nie od końcówek (je wysuszyć jest o wiele łatwiej). Suszarkę trzymaj tak, by strumień powietrza skierowany był w dół, z kierunkiem wzrostu włosów. To sprawi, że łuski się wygładzą i włosy nie będą się puszyły.

 • Ustaw temperaturę i nadmuch tak, by czuć się komfortowo.
 • Jeśli czujesz parzenie na skórze głowy, koniecznie zmniejsz poziom ciepła i zwiększ odległość suszarki od głowy.
 • Delikatnie poruszaj suszarką podczas suszenia, by strumień powietrza docierał do każdej partii włosów.
 • Co jakiś czas przeczesuj też włosy grzebieniem lub szczotką.

Zawsze dosuszaj włosy do końca. Jeśli zostawisz je wilgotne, będą podatne na puszenie się i zaczną układać się po swojemu. Pod koniec suszenia zawsze użyj podmuchu zimnego powietrza, by utrwalić fryzurę.

  Czym?

Przechodzimy do kolejnej bardzo ważnej (jeśli nie najważniejszej) kwestii – sprzętu do suszenia włosów. Jaką suszarkę do włosów wybrać, by szybko wysuszyć włosy? Nic nie przyśpieszy suszenia włosów tak, jak dobra suszarka. Sprzęt z fryzjerskiej półki pozwoli Ci wysuszyć włosy już w kilka minut – bez narażania ich na niebezpieczeństwo.

 • Suszarka, która suszy włosy nawet o połowę krócej niż standardowy sprzęt sklepowy ? Tak, to możliwe.
 • Suszarki fryzjerskie, stworzone do pracy w salonach, o wiele sprawniej i szybciej radzą sobie z wysuszeniem włosów.
 • To zasługa ich dużej mocy oraz prędkości nadmuchu.
 • Różnicę poczujesz od razu.
 • Mocny podmuch suszy o wiele szybciej i wcale nie potrzebuje do tego wysokiej temperatury.
You might be interested:  Jak Zrobić Kręcone Włosy U Fryzjera?

W dobrych suszarkach jest ona regulowana i możesz sama zdecydować który poziom najbardziej Ci odpowiada (pamiętaj o chłodnym nawiewie pod koniec suszenia). Główne zalety suszarek profesjonalnych to:

  regulacja temperatury i nadmuchu duża moc – zwiększa szybkość suszenia niewielka waga i ergonomiczny kształt – by ułatwić pracę styliście wysoka wytrzymałość i trwałość – stworzone do wielogodzinnej pracy w salonie funkcje ochrony włosów – udogodnienia takie jak jonizacja sprawiają, że włosy są dodatkowo chronione udogodnienia takie jak długi kabel (w niektórych modelach obrotowy), dodatkowe końcówki (dyfuzor, koncentrator), czy przycisk zimnego powietrza

Zobacz ranking najlepszych profesjonalnych suszarek do włosów . Ga. ma LEGGERO ION 2400W suszarka do włosów białaCzym zastapic suszarke do włosów?

Bardzo dobrym rozwiązaniem może być natomiast obrotowa szczotka do włosów, gdyż jej podmuch imituje suszarkę.

Jak ukladac włosy bez suszarki?

Wypróbuj kilka profesjonalnych trików, dzięki którym Twoja fryzura będzie wyglądać perfekcyjnie – bez stylizacji na gorąco! Zdarza Ci się zrezygnować z suszarki i pozostawić włosy do naturalnego wyschnięcia, ale Twojej fryzurze daleko do perfekcji? Stylizacja włosów bez suszarki niekoniecznie musi oznaczać nieład na głowie.

 • Mamy dla Ciebie kilka przydatnych porad, dzięki którym podkreślisz naturalne piękno Twoich włosów i będziesz wyglądać, jakbyś właśnie wyszła z salonu fryzjerskiego.
 • Nawet zdrowe włosy muszą czasem „odpocząć” od suszarki.
 • Jednak nikt nie musi wiedzieć, że zrobiłaś sobie przerwę od stylizacji.
 • Umyj włosy, zastosuj się do naszych wskazówek i wyjdź z domu z perfekcyjnie ułożoną fryzurą.

Jeżeli Twoje włosy są proste jak druty. Stylizacja prostych włosów bez suszarki to nic trudnego! Po umyciu włosów szamponem Pantene Pro-V Nature Fusion Mocne i lśniące , który wzmacnia włosy od nasady aż po same końce, odciśnij włosy z nadmiaru wody i delikatnie osusz je ręcznikiem z mikrofibry, aż będą względnie suche.

Kiedy Twoje włosy będą lekko wilgotne (lecz nie mokre), rozczesz je przy pomocy grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Nigdy nie rozczesuj wilgotnych włosów szczotką – szczotka może połamać włosy i sprawić, że po wyschnięciu będą się puszyć. Następnie nałóż na włosy wygładzające serum lub żel (mniej więcej od wysokości ucha, po same końce), delikatnie przeczesując pasma palcami.

Podziel włosy na dwie sekcje, następnie upnij obie partię włosów w dwa koki na czubku głowy (zamiast gumek do włosów lepiej użyć wsuwek – gumki mogą pozostawić nieestetyczne ślady na włosach). Pozwól włosom przeschnąć, podczas gdy będziesz się ubierać i nakładać makijaż.

 1. Następnie rozpuść włosy i pozwól im naturalnie wyschnąć – możesz w międzyczasie przygotować i zjeść śniadanie.
 2. Gdy włosy będą już suche, nawiń górną warstwę na grube wałki, spryskaj odrobiną lakieru i pozostaw na kilka minut.
 3. Gotowe – naturalna objętość bez użycia wysokiej temperatury, która niszczy włosy.

Jeżeli Twoje włosy są falowane. Trzymaj się z daleka od prostownicy! Postaraj się polubić naturalną teksturę swoich włosów. Zanim zaczniesz układać włosy, umyj je wygładzającym szamponem, który nie tylko wyrówna strukturę Twoich włosów, ale też sprawi, że fale będą bardziej wyraziste.

 • Możesz zacząć przeczesywać włosy palcami jeszcze pod prysznicem – jest to lepsze rozwiązanie niż rozczesywanie fal przy pomocy szczotki czy grzebienia.
 • Kiedy Twoje włosy są jeszcze bardzo mokre, wetrzyj w nie piankę lub mus podkreślający skręt.
 • Następnie pochyl głowę w dół i delikatnie osusz włosy ręcznikiem z mikrofibry, jednocześnie ugniatając pasma od końcówek po nasadę.

Upnij włosy w kok, zabezpiecz go spinkami i zajmij się innymi porannymi czynnościami. Kiedy Twoje włosy będą jeszcze lekko wilgotne, delikatnie spryskaj je lakierem, aby uniknąć efektu puszenia – i to wszystko, piękne fale gotowe. Możesz wyjść z domu z perfekcyjną fryzurą.

You might be interested:  Ile Kosztują Doczepiane Włosy Naturalne?

Ile schną włosy po umyciu?

  1 24 października 2013 6599

Niezależnie od tego czy susząc włosy sięgamy po suszarkę czy czekamy aż naturalnie same nam wyschną możemy ten czas nieco skrócić. Pewnie dla wielu osób suszenie włosów nie jest żadnym problemem i ten wpis zupełnie im się nie przyda, ale dla dziewczyn o bardzo długich, gęstych czy niskoporowatych włosach ta metoda, o której dziś napiszę będzie wybawieniem 🙂 Moje włosy mimo, że nie są zbyt gęste (ale za to długie i obecnie raczej niskoporowate) zostawione samym sobie potrafią schnąć 6-8 godzin, a w nocy nawet dłużej.

 1. Ja nie mam zwykle ani tyle czasu, ani cierpliwości, więc staram się ten czas maksymalnie skrócić.
 2. Jak to robię? Przeczytacie poniżej: 1.
 3. Dokładnie odciskam wodę rękami.2.
 4. Używam ręcznika z mikrofibry , który o wiele szybciej chłonie wodę.3.
 5. Nie zawijam włosów w turban (to dodatkowo przyspiesza przetłuszczanie włosów, jeśli trzymamy go na włosach za długo) tylko odciskam wodę w ręcznik, miejsce przy miejscu .4.

Jeśli jeden ręcznik jest za mały – biorą następny, suchy i kontynuuję odciskanie .5. Przeczesuję włosy palcami, dzielę je na kilka pasm i każdym z nich macham przez chwilę trzymając za końcówki (nie wiem czy to co napisałam jest zrozumiałe 😉 ). Mogłabym oczywiście pomachać całą głową, ale wtedy miałabym ogromne problemy z rozczesaniem włosów, a i one by przy tym bardziej ucierpiały.

 • Ostatnią czynność powtarzam tak długo aż włosy są wystarczająco suche by użyć suszarki (pamiętajcie, że nigdy nie suszymy bardzo mokrych włosów, zwłaszcza gorącym nawiewem, bo przez to bardziej się niszczą) albo położyć się w nich spać.
 • Przy czym ostatnie miesiące praktykuję głównie tę drugą opcję.
 • Po takim ‘zabiegu przyspieszania’ mam pewność, że nie obudzę się rano z wciąż mokrymi włosami (jak to zwykle było, gdy nie korzystałam z metody opisanej wyżej).

Domyślam się, że ten wpis nie przyda się każdemu, ale mimo wszystko co jakiś czas dostaję o to pytania na maila, więc postanowiłam go w końcu opublikować 🙂 Dajcie znać czy Wasze włosy też są tak odporne na wysychanie i jak sobie z tym radzicie 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie,

Jak suszyć włosy bez dyfuzora?

Suszenie włosów na sitku – Jeśli nie masz dyfuzora, możesz spróbować triku z sitkiem. Jakiś czas temu ta metoda była hitem internetów i możesz znaleźć mnóstwo filmików, które pokazują efekty. Najlepiej sprawdzi się średniej wielkości metalowe sitko z gęstymi oczkami.

Jak Wysuszyc naturalnie włosy?

Ręczniki kąpielowe, suszenie pod prysznicem – sposoby na wysuszenie włosów bez suszarki – W obecnych czasach suszenie włosów bez suszarki wydaje się niepotrzebną komplikacją. Jednak tak naprawdę ograniczenie kontaktu włosów z wysoką temperaturą do absolutnego minimum, zapewnia zachwycające rezultaty, które przejawiają się poprawą ogólnej kondycji pasm. W związku z powyższym zaleca się:

  Szybsze suszenie pod prysznicem – Cały proces suszenia można przyspieszyć jeszcze przed wyjściem spod prysznica. Wystarczy wyciągnąć z włosów nadmiar wody i przeczesać palcami pasma, aby się rozdzieliły. Ułożone swobodnie będą miały większą możliwość wyschnięcia. Aby uniknąć dalszego kontaktu z wodą, po spłukaniu i wyschnięciu zaleca się spiąć je na czubku głowy, aby nie miały już bezpośredniego kontaktu ze strumieniem wody. Po wyjściu spod prysznica zaleca się potrząsać kilka razy głową skierowaną w dół – takie działanie spowoduje szybszy przepływ powietrza między pasmami. W ten sposób włosy będą szybciej schły. Ręczniki kąpielowe – wykorzystane do suszenia włosów są chyba jedną z bardziej tradycyjnych, a zarazem skutecznych metod. Osoby, które rezygnują ze stosowania suszarki, także mogą skorzystać z praktycznego i ciekawego rozwiązania, jakim są turbany z mikrofibry. Istotny jest tutaj wybór materiału, który skutecznie będzie chłonął wodę. Rekomendowane są ręczniki kąpielowe wykonane z bawełny lub z bambusa, które poza wysoką absorpcją wody, cechują się przyjemnym dla skóry materiałem.

Chociaż wydaje się to dość oczywiste, w rzeczywistości nie każdy wie, jak wykorzystać ręczniki kąpielowe do suszenia głowy. Powinno dzielić się je na niewielkie części, a każdą z nich przez kilka sekund otulać kawałkiem ręcznika. Ważne jest, aby za każdym razem była to inna, sucha część ręcznika, ponieważ tylko wtedy jest pewność, iż na pasma włosów nie zostaje naniesiona dodatkowa ilość wody.

You might be interested:  Jakie Witaminy Na Włosy I Paznokcie?

Ile czasu suszyć włosy?

– jeśli ociekające jeszcze wodą włosy potraktujesz bardzo gorącym czy nawet ciepłym powietrzem, to szybko je przesuszysz, co niestety zniweluje efekt gładkich i lśniących włosów po suszeniu. Nie spiesz się. Po umyciu zawiń włosy w turban z ręcznika i odczekaj przynajmniej 15 minut.

Jakie włosy szybko schna?

Jak określić typ porowatości włosów? Poznaj cechy charakterystyczne Twoich włosów – Jak Szybko Wysuszyć Włosy Bez Suszarki Zapytaj Delikatny peeling do skóry głowy dokładnie usunie zrogowaciały naskórek, oczyści skórę głowy i pobudzi wzrost nowych włosów. Szampon o zapachu pomarańczy z bergamotką sprawdzi się w pielęgnacji włosów normalnych i przetłuszczających się. To jak bardzo rozchylone są łuski włosów, często warunkowane jest genetycznie.

  Włosy niskoporowate to takie, które są zdrowe, gładkie i pełne blasku. Pod palcami są miękkie i układają się w taflę włosów. Trudno poddają się jakiejkolwiek stylizacji – niezmiennie wracają do swojej naturalnej formy i bardzo trudno je ujarzmić. Niskoporowatość oznacza, że łuski włosów ściśle przylegają do siebie, tworząc gładką powierzchnię. Ten rodzaj włosów pokocha olejki do włosów, które mają małe cząsteczki, bo tylko takie będą w stanie przeniknąć pomiędzy ciasno ułożone łuski włosów. Wybieraj lekkie oleje do włosów – olej kokosowy, babassu, masło shea , czy masło kakaowe . Włosy średnioporowate to najczęściej występujący rodzaj włosów. Takie włosy posiadają zarówno cechy włosów wysokoporowatych, jak i niskoporowatych. Określamy je jako normalne. Są dość łatwe w stylizacji, ale nie tak samo jak włosy wysokoporowate. Nie są suche, w miarę gładkie, ale nie tak śliskie jak włosy niskoporowate. Do ich pielęgnacji najlepsze będą oleje o średnich cząsteczkach, czyli takie, które obfitują w nienasycone kwasy tłuszczowe omega 7 i 9, na przykład olej śliwkowy, oliwa z oliwek, olej winogronowy , czy kameliowy. Odkryj olej Mango do włosów średnioporowatych . Włosy wysokoporowate rozpoznasz po tym, że podczas dotykania kosmyków wyczujesz nierówności pod palcami. To oznacza, że łuski włosów są mocno rozchylone i nieregularnie umiejscowione. Takie włosy są często zniszczone, matowe, suche i puszące się. Jeżeli chodzi o zalety – bardzo szybko schną i są podatne stylizacji. Aby dodać im witalności, warto wprowadzić do pielęgnacji oleje o dużych cząsteczkach, które uzupełnią luki pomiędzy łuskami.

  Czy włosy powinny same Schnac?

  Czy rezygnować z suszenia suszarką? – Absolutnie nie! Wbrew niektórym opiniom, że włosy powinny wysychać same jest to dla nich równie niebezpieczne jak ich przegrzanie suszarką. Jak już wspominaliśmy mokre włosy są zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia poprzez rozpulchnienie ich łusek.

  Dodatkowo mokre włosy łatwiej zbierają zanieczyszczenia z powietrza. Przebywanie przez długi czas z mokrymi włosami ma również negatywne skutki dla skóry głowy. Podobnie jak w przypadku łusek włosów, skóra pod wpływem wilgoci rozpulchnia się i staje się bardziej podatna na zagrożenia zewnętrzne. Wilgoć dodatkowo zmienia Ph skóry zmuszając ją do wydzielania większej ilości sebum.

  Powoduje to przetłuszczanie się włosów u nasady. Długotrwałe nie suszenie włosów może uszkodzić głębsze warstwy naskórka skóry głowy i spowodować jej nadmierne łuszczenie się, przez co w naszych włosach pojawi się łupież. Prawdziwą zbrodnią jest również chodzenie spać z mokrą głową.

  Takie postępowanie powoduje plątanie się włosów , a co za tym idzie ich zaginanie się oraz łamanie. Dodatkowo należy pamiętać, że w naszych łóżkach żyją roztocza, dla których wilgotne i ciepłe środowisko jest idealnym miejscem dla rozwoju. Ich nadmiar może doprowadzić do rozwijania się alergii w obrębie skóry głowy, a co za tym idzie zmian skórnych oraz zapalenia mieszków włosowych.

  Należy zatem suszyć głowę suszarką, ale trzeba robić to w sposób umiejętny, trzymając się powyższych zasad. Jak Szybko Wysuszyć Włosy Bez Suszarki Zapytaj