Kobieta zmienną jest – Od tego, czy jesteś blondynką, brunetką, a może rudą nie zależy przecież twoje życie. Odcień zawsze możesz zmienić, a w środku pozostaniesz dokładnie tą samą osobą. Czy aby na pewno? Kobieta, która od lat nosi ciemne włosy i dobrze się w nich czuje, nagle wpada na spontaniczny pomysł – chce stać się blondynką. Najlepiej taką, jak ulubiona aktorka, bo na zdjęciach ładnie wygląda. Fryzjer zastrzega, że jasnego blondu nie da się uzyskać jednym farbowaniem, ale klientka się upiera. W efekcie uzyskuje brązowawy blond, z odcieniem przypominającym upieczonego kurczaka, który kompletnie do niej nie pasuje. Efekt? Szok, załamanie. Takich historii jest mnóstwo. Dlatego decydując się na drastyczną zmianę koloru z ciemnego na jasny dajmy sobie czas i profesjonalną opiekę. – Kobieta zmienną jest. Nasze klientki często decydują się na radykalną zmianę koloru. Każda ingerencja w kolor włosów wiąże się z ich obciążeniem, dlatego polecamy korzystać z kosmetyków niwelujących niszczące skutki dekoloryzacji. Panie często decydują się na zmianę koloru włosów latem, co także nie do końca jest dobrym pomysłem ze względu na warunki pogodowe. Głównie chodzi o temperaturę oraz promienie słoneczne, ale oczywiście zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby klientka wyszła od nas zadowolona – mówi Jakubowska. – Z psychologicznego punktu widzenia jest to normalne zjawisko, które bardzo często pokierowane jest czynnikami emocjonalnymi, np. rozstanie z partnerem czy zmiana pracy. Najczęściej spontaniczna decyzja o zmianie koloru włosów towarzyszy zmianie lub ją zapowiada. Diametralne zmiany bywają bardzo dobrym pomysłem pod warunkiem wykonania koloryzacji przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy doradzą i dopasują potrzebę zmiany do urody klientki – opowiada Wałdowska. Czytaj też: Dieta na zdrowe włosy i paznokcie. Co jeść, by zachwycać urodą? A co zrobić, kiedy chcemy, żeby nietrafiony kolor po prostu zniknął z naszej głowy? – Najlepszym sposobem na rozjaśnienie koloru jest dekoloryzacja. Metoda ta polega na rozjaśnieniu pigmentu na włosach. Efekt jest natychmiastowy, niestety wiąże się z obciążeniem struktury włosa, dlatego do kuracji dodajemy serię kosmetyków, mających na celu jej wzmocnienie – mówi Jakubowska. W wypłukaniu koloru z włosów pomogą też odpowiednie produkty, jak radzi Karolina Wałdowska możemy sięgnąć np. szampony oczyszczające lub produkty, które ściągają sztuczne pigmenty z włosów. Jest to bezpieczniejsza alternatywa w porównaniu do zabiegu dekoloryzacji. Czy po rozjaśnianiu można nałożyć farbę?
Niezależnie, czy stosujesz blond, czy brązową farbę na rozjaśnione włosy, efekt może być świetny. Pamiętaj, że przy znacznym przyciemnianiu najpierw musisz wykonać zabieg pigmentacji, potem nakładać właściwy kolor, a w przypadku zbyt ciepłych odcieni rozjaśnionych włosów, aplikować chłodne i ciemniejsze farby. Contents Powrót do naturalnego koloru włosów po rozjaśnianiu – Jak wrócić do naturalnego koloru włosów po rozjaśnianiu? Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zafarbowanie pasm na odcień możliwie jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Różnica między jasnymi a ciemnymi włosami nie będzie wówczas mocno widoczna, a co więcej — znacznie łatwiej będzie Ci zamaskować odrost. Pamiętaj jednak o konieczności przejścia przez odcienie pośrednie! Aby brąz lub czerń dobrze się prezentowały – w znaczeniu poprawności i głębi koloru, musisz włosom rozjaśnianym przywrócić pigment czerwony i pomarańczowy. Inaczej, w najlepszym przypadku skończysz z jednokolorowym hełmem na głowie (brak głębi i blasku farby), a w najgorszym – w zielonych włosach. Tak, jak pisaliśmy wcześniej – utleniacz pozbawił Twoich kosmyków barwników, które znajdują się naturalnie we włosach. Bez nich, nie jesteś w stanie przewidzieć, jaki kolor ostatecznie złapią Twoje włosy po przefarbowaniu ich farbą drogeryjną. Najlepiej kupić 2 barwy: czerwoną, która nasyci Twoje włosy brakującym im barwnikiem, a następnie po kilku dniach przefarbować je na brąz. Bez barwy czerwonej, farba brązowa może sprawić, że Twoje włosy złapią tylko zielony pigment, który jest częścią brązowego koloru. Kolejny sposób na powrót do naturalnego koloru włosów po rozjaśnianiu to zabieg pigmentacji. Z jego pomocą przyciemnisz swoje pasma o nie więcej niż 2 tony. Pigmentacja to świetna propozycja dla wszystkich kobiet, których pasma uległy uszkodzeniu na skutek regularnego rozjaśniania. W przeciwieństwie do zdrowych włosów, znacznie gorzej poddają się one koloryzacji, a farba może bardzo szybko się z nich wypłukiwać. Pigmentacja jest w stanie wyeliminować to ryzyko i zagwarantować, że uzyskany kolor włosów będzie piękny i trwały, bez nieestetycznych różnic w odcieniach. Niezależnie od wyboru, pamiętaj by je konsekwentnie regenerować stosując regularnie kosmetyki do pielęgnacji włosów . Do przyciemnienia rozjaśnionych włosów posłużyć może olejek rycynowy. Najlepiej stosować go jako dodatek do innego olejku, odżywki lub maski (sam może posklejać i obciążyć włosy ). Olejowanie włosów można zastąpić również zrobieniem odżywczej mgiełki olejowej. Niezależnie od problemu, nigdy nie farbuj włosów po raz drugi. „Nałożenie kolejnej farby nie zmieni postaci rzeczy. Co więcej, ryzykujesz pogorszeniem sytuacji i osłabieniem swoich włosów. Czasami wystarczy wykonać jedynie dodatkowe pasemka.Jak cofnąć rozjaśnianie włosów?
Jak przyciemnić zbyt mocno rozjaśnione włosy?
Czy można drugi raz farbować włosy?
Jak pozbyć się rudego koloru po rozjaśnianiu?
Szampony i odżywki – Udaj się do najbliższej drogerii, a na półce z szamponami, powinnaś znaleźć przeznaczone do tonowania włosów produkty. Regularne używanie szamponu i odżywki tego typu sprawi, że pozbędziesz się niechcianego odcienia. Używaj tych produktów tak jak zwykłego szamponu i odżywki.
Czy można rozjaśniać włosy dwa razy w ciągu dnia?
Rozjaśnianie włosów dwa razy z rzędu – Tego nie robimy. Może, może, jeśli ktoś ma bardzo zdrowe, niskoporowate włosy. Osobiście nie polecam nikomu. Zwłaszcza jeśli włosy nie są zdrowe. Moje było prostowane, farbowane, a ich kondycję określiłabym jako „średnią”.
Po jakim czasie można jeszcze raz rozjaśnić włosy?
Zbyt częsta koloryzacja może zniszczyć włosy, a przecież chcemy wyglądać pięknie. Co ile można farbować włosy i jak przedłużyć trwałość koloru? Lubisz zmieniać kolor włosów, by co jakiś czas cieszyć się nowym wyglądem? A może po prostu zależy Ci na ukryciu siwizny, w związku z czym oczekujesz trwałej, wyrazistej koloryzacji? Niezależnie od tego, jaki ostateczny efekt chcesz osiągnąć, należy pamiętać, że zbyt częste farbowanie może znacząco osłabić kondycję włosa.
Oczywiście produkty pielęgnujące mogą to znacząco zmienić, jednak mimo wszystko warto od czasu do czasu dać włosom „odpocząć”. Zatem – jak często farbować włosy? Farbowanie włosów – jak trwała jest koloryzacja? Przeważnie kolor pozostaje wyrazisty przez około 4 do 6 tygodni, a w przypadku siwych włosów, które są grubsze i bardziej sztywne, a przez to mniej podatne na farbowanie, nieco krócej.
Oczywiście końcowy rezultat może być też uzależniony od odcienia, jaki wybraliśmy. Przykładowo czerwienie są najbardziej narażone na płowienie pod wpływem słońca, ponieważ pochłaniają dużo światła fioletowego i ultrafioletu. Trwałość koloryzacji może być też uzależniona od tego, jak często myjemy włosy.
- Przykładowo zaleca się, by tuż po farbowaniu przez 48 godzin wstrzymać się od mycia, tak by barwniki mogły dobrze wtopić się w strukturę włosa.
- Nie bez znaczenia jest także to, w jaki sposób wygląda u nas codzienna pielęgnacja.
- Jeśli nie będziemy stosowali odpowiednich kosmetyków, to zamiast przedłużyć intensywność koloru sprawimy, że ten zacznie blaknąć zdecydowanie szybciej.
Na farbowane włosy niezbyt dobrze działają produkty o silnych właściwościach oczyszczających, więc należy ograniczyć ich używanie. Warto natomiast wdrożyć kosmetyki dedykowane włosom po koloryzacji, jak gama Garnier Fructis Color Resist. Zmienianie koloru włosów – zdecydowany czy delikatny efekt? Jeżeli zdecydowałaś się na odważną zmianę koloru, np.
- z ciemnego brązu na bardzo jasny blond lub odwrotnie, to niestety powtórne farbowanie będzie konieczne znacznie częściej (co 2-3 tygodnie) przez kilka najbliższych miesięcy.
- Minie trochę czasu, zanim odcień w pełni się wyrówna; z każdą kolejną koloryzacją włosy będą coraz lepiej „przyjmowały” pigment.
Z czasem odrost będzie zdecydowanie mniej widoczny, a Ty będziesz mogła znacznie rzadziej decydować się na kolejne farbowanie. Jeśli natomiast postawiłaś na bardziej subtelną zmianę koloru włosów – np. na delikatnie przyciemnienie naturalnego blondu – farbowanie ich w mniej więcej miesięcznych odstępach będzie w zupełności wystarczające.
- Możliwe, że o powtórnej koloryzacji będziesz musiała myśleć dopiero po upływie 6 tygodni.
- Jak często farbować włosy? Trwała i półtrwała koloryzacja Kiedy zastanawiamy się nad tym, jak długo będzie utrzymywał się pożądany odcień, koniecznie musimy wziąć pod uwagę to, czy wykonujemy trwałą, czy też półtrwałą koloryzację.
Koloryzacja półtrwała utrzymuje się z reguły przez 12 myć. To dobre rozwiązanie dla kogoś, kto nie jest do końca pewny, czy dany odcień mu pasuje i chce się po prostu przekonać, czy wymarzony kolor rzeczywiście pasuje do typu urody.
Co ile można rozjaśniać odrosty?
Rzadziej, wcale nie oznacza zdrowiej! – Odwlekanie wizyty u fryzjera często przynosi więcej szkód niż pożytku. W procesie farbowania odrostów środek jest nakładany na naturalne włosy, a reszta wymaga wyłącznie odświeżenia. Jeśli jednak zbyt długo odkładasz wizytę u fryzjera, konieczne będzie dłuższe przytrzymanie farby na całej długości, a co za tym idzie – silniejsze działanie składników chemicznych.
- Optymalny czas to około od 4 do 8 tygodni , w zależności od tego, jak szybko rosną Twoje włosy.
- Zwykle w oczy rzuca się dopiero 1,5 cm odrost, dlatego wcześniej nie ma konieczności odświeżenia koloru.
- Farbowanie odrostów wygląda nieco inaczej niż standardowa koloryzacja, dlatego przeprowadzać go powinna tylko doświadczona i odpowiednio przeszkolona osoba.
Specjaliści z Zakładu Fryzjerskiego w Łęcznej używają farb intensywnych i jednocześnie delikatnych dla włosów, przez co klientki wychodzą zadowolone nie tylko z uzyskanego koloru, ale również odżywienia.
Jak szybko pozbyć się rozjaśniacza z włosów?
Rozjaśnianie domowymi sposobami – Jeśli Twoje włosy po farbowaniu nie są bardzo daleko od naturalnego odcienia, możesz spróbować domowych trików, za pomocą których wrócisz do jaśniejszego odcienia. Delikatną opcją jest domowej roboty kuracja z oliwą z oliwek .
Dzięki tłuszczowi, pigmenty farby zostają wyciagnięte z włosów. Fajnym efektem ubocznym jest to, że włosy robią się niesamowicie miękkie i odżywione. Pozwól oliwie działać na włosach kilka godzin, a nawet przez noc. Rano umyj włosy szamponem. Dzięki swoim właściwościom wybielającym, soda również może być używana do rozjaśniania włosów.
Wymieszaj małe opakowanie z ciepłą wodę i gęstą papkę nałóż na włosy. Pozostaw na 20 minut, a potem umyj włosy. Podobnie działa sok z cytryny : wymieszaj 4 łyżki z 400 ml wody i wmasuj w wilgotne włosy. Przeczesz je szerokim grzebieniem. Po 20 minutach umyj włosy.
Jak zejść z jasnego blondu do naturalnego koloru?
1. Farbowanie na naturalny kolor – Możemy mieć do czynienia z dwiema sytuacjami: z włosami rozjaśnianymi, które chcemy przyciemnić i z włosami przyciemnianymi, które chcemy rozjaśnić. W czasie rozjaśniania włosów wyciągamy z nich pigmenty, żeby więc wrócić do koloru naturalnego musimy do nich pigmenty “dołożyć”.
Włosy możemy u fryzjerki przyciemnić w całości, jednak ze świadomością, że kolor na odroście i na długości może się minimalnie różnić. Kolejną możliwością jest przyciemnienie częściowe i pozostawianie refleksów oraz dalsze rozjaśnianie refleksami i stopniowe zmniejszanie ilości refleksów oraz tonowanie całości włosów do ciemniejszego odcienia.
Trudniejszą opcją jest natomiast powrót włosów przyciemnianych do naturalnego, jaśniejszego odcienia. Włosy należy wtedy rozjaśnić, a to wymaga zdrowej łuski, która to wytrzyma. Włosy mogą być zbyt słabe na rozjaśnianie, a im bardziej uwrażliwione włosy, tym mniej kolor się trzyma, więc powrót do naturalnego koloru może wymagać kilku sesji farbowania.
- Dodatkowo warto wiedzieć, że włosy rozjaśniane wpadają w żółte odcienie i należy je ochładzać.
- Nie musimy więc zmagać się z długimi i nieestetycznymi odrostami, by powrócić do naturalnego koloru włosów.
- Profesjonalne salony fryzjerskie oferują wiele sposobów koloryzacji, która pozwoli odkryć w pełni lub etapami nasz pierwotny odcień.
Musimy jednak pamiętać, że włosy wracające do naturalnego koloru muszą być odpowiednio regenerowane i pielęgnowane. To, czy uda nam się wrócić do swojego koloru, zależy również od tego, o ile stopni rozjaśniałyśmy lub przyciemniałyśmy włosy. Warto wybrać profesjonalny salon i przygotować się nawet na kilka sesji farbowania.
Jak szybko zejsc z koloru?
iStock Chcecie powrócić do naturalnego koloru włosów? Możecie postawić na dwa rozwiązanie – zmycie farby z włosów lub ponowne ich pofarbowanie. Sprawdźcie, w jaki sposób zmyć farbę i wrócić do naturalnego koloru? Powrót do naturalnego koloru włosów nie jest łatwą sprawą.
Jak delikatnie przyciemnić włosy?
Naturalne sposoby na przyciemnienie włosów to np. : płukanka z kawy, kory dębu, łupin orzechów lub pokrzywy. Olejek rycynowy również wykazuje właściwości przyciemniające, jednak może obciążać kosmyki, dlatego należy go stosować razem z lżejszym olejem bazowym bądź odżywką.
- Domowe sposoby na przyciemnianie włosów , np.
- płukanki, są łatwe i szybkie w wykonaniu, dlatego bez problemu mogą stanowić element codziennej pielęgnacji.
- Stosowanie naturalnych metod delikatnej koloryzacji nie obciąża włosów oraz ich nie niszczy, dlatego mogą z nich korzystać także osoby o kosmykach cienkich i delikatnych.
Jak przyciemnić włosy bez farbowania – domowe sposoby Najpopularniejsze domowe metody przyciemniania włosów to stosowanie płukanek. Naturalne płukanki, które delikatnie pogłębią kolor kosmyków, a jednocześnie ich nie przesuszą i nie zniszczą, można przygotować na bazie: kawy, kory dębu, orzechów oraz pokrzywy.
- Koloryzacja włosów domowymi sposobami jest delikatna, dlatego zauważalne efekty przyciemnienia można uzyskać powtarzając zabieg przynajmniej 3-4 razy.
- · Jak przyciemnić włosy kawą? Aby wykonać kawową płukankę przyciemniającą, wystarczy 3-4 czubate łyżeczki mielonej kawy zaparzyć w ok.500 ml wody.
- Kiedy napar wystygnie, należy odcedzić fusy od płynu (drobinki kawy trudno potem usunąć z włosów).
Przygotowaną płukankę wystarczy przelać do miski i zanurzyć w nich włosy na kilka minut. Kawowym naparem można również polewać włosy, jednak aby efekt naturalnej koloryzacji był intensywny, czynność trzeba kilkakrotnie powtórzyć. · Płukanka z kory dębu Korę dębu można kupić w każdym sklepie zielarskim lub aptece.3 łyżki specyfiku wystarczy połączyć z ok.3 szklankami wody, doprowadzić napar do wrzenia i gotować 5 minut.
- Gdy płukanka z kory dębu ostygnie, można ją przelać do miski i namaczać w niej włosy przynajmniej przez 10 minut.
- · Płukanka do włosów z orzechów włoskich 5-6 orzechów włoskich należy rozłupać i razem z łupinami gotować przez ok.20 minut w wodzie (wystarczą 3 szklanki).
- Po ostudzeniu i przefiltrowaniu łupin orzechowa płukanka jest gotowa do użycia.
Wywarem należy dokładnie przepłukać włosy na całej długości, osuszyć delikatnie ręcznikiem i pozostawić pod czepkiem lub folią na ok. godzinę. Po upływie 60 minut włosy wystarczy umyć ulubionym szamponem pielęgnacyjnym. · Płukanka do włosów z pokrzywy Płukanka z pokrzywy to kolejny domowy sposób na naturalne przyciemnienie włosów, a jednocześnie wzmocnienie ich delikatnej struktury i zapobieganie ich wypadaniu.2-3 torebki pokrzywy wystarczy zalać wrzątkiem i poczekać, aż napar ostygnie, a następnie opłukać kosmyki na całej długości.
Jak stonować włosy po rozjasnianiu?
Dlaczego włosy stają się żółte po rozjaśnianiu? – Doskonale rozumiemy – limity w salonach fryzjerskich, oszczędność pieniędzy i zbyt duża ilość czasu wolnego skłaniają do domowych eksperymentów. W końcu co może pójść nie tak, jeśli będziemy skrupulatnie postępować według instrukcji producenta umieszczonej na opakowaniu produktu do rozjaśniania? Jak się okazuje, całkiem sporo.
Przede wszystkim możemy otrzymać nieestetyczny, pomarańczowy lub żółty odcień włosów. O to, dlaczego tak się dzieje, zapytaliśmy eksperta. “To zasługa pigmentów, które ma w sobie włos” – tłumaczy stylista Tymek Pięta z warszawskiego salonu Hairmate. “Pigmenty nadają włosom głębię i wymiar – bardzo ciemne włosy mają pigment czerwony, jaśniejsze brązowy, włosy brązowe pomarańczowy, a blond ma pigment żółty.
Jeśli więc nie rozjaśnisz tych podtonów wystarczająco mocno, możesz uzyskać niepożądany efekt żółtej lub pomarańczowej fryzury. Dlatego w 99% przypadków włosy po rozjaśnianiu należy stonować, czyli nałożyć odpowiedni kolor farby neutralizujący niechciany odcień.
Jak rozjaśnić włosy żeby nie były żółte?
Jaka farba do włosów na żółty odcień? Jaki wybrać kolor? – Możesz też zdecydować się na ponowne pofarbowanie włosów , jednak włosy po rozjaśnianiu na pewno nie są w najlepszej kondycji i farbowanie ich znowu – co gorsza tego samego dnia – może jeszcze bardziej pogorszyć sprawę.
- Jeśli jednak uważasz, że Twoje włosy są w dobrym stanie, możesz sięgnąć po farbę, która usunie żółty ocień blond.
- Jaki kolor powinnaś wybrać? Doskonale sprawdzi się tutaj szary, srebrzysty, a nawet gołębi blond (np.
- firma Garnier ma takie odcienie – hitem w niwelacji żółtego koloru jest farba “Superjasny blond popielaty” nr 111; albo farby z firmy Joanna – „Srebrny pył” i “Gołębi popiel”, równie mocno polecane przez włosomaniaczki).
Wybierając farbę tonującą, sprawdź, czy jej numer jest odpowiedni dla Twoich włosów – dowiedz się więcej na ten temat z artykułu ” Farbowanie włosów w domu: co oznacza numer i litera? “. Farby polecane na żółty kolor włosów
Jak szybko odbudować spalone włosy?
Domowe maseczki do włosów – Czy istnieje inny sposób niż olej oraz zioła? Tak! W domowych warunkach możesz potraktować fryzurę także odżywiającą maską do włosów, wykonaną z naturalnych składników. Aby przygotować maski na suche włosy, skorzystaj z produktów ze swojej kuchni, takich jak miód, sok z cytryny czy śmietana – nadają się one doskonale do pielęgnacji włosów .
Nałóż maskę na całą długość włosów, owiń je ręcznikiem lub folią spożywczą i pozostaw na około 30 minut. Następnie spłucz maseczkę i umyj włosy. Poniżej kilka pomysłów na odżywiające maseczki na spalone włosy . Domowe maski możesz nanosić na włosy na całej długości lub nawet wmasowywać je w skórę głowy.
Aby pozbyć się resztek maski po jej zastosowaniu, umyj głowę delikatnym szamponem. Możesz także zabezpieczyć włosy odżywką. Jak przygotować maski do włosów z jogurtu i innych produktów spożywczych? Zmieszaj ze sobą 2 łyżeczki oliwy (może ją zastąpić olej), surowe jajko oraz 3 łyżki jogurtu naturalnego.
- Nanieś na włosy od nasady aż po końce.
- Spłucz po 40 minutach i umyj włosy delikatnym szamponem – dzięki temu unikniesz podrażnień.
- Maseczka z żółtek i oliwy do włosów Aby przygotować domową maseczkę do włosów, potrzebujesz 2 łyżek oliwy z oliwek (nada się także olej) oraz 2 żółtek.
- Wymieszaj ze sobą składniki i po otrzymaniu gęstej konsystencji rozprowadź mieszaninę na spalonych włosach.
Nie zapomnij o przesuszonych końcówkach. Po godzinie spłucz maseczkę z głowy. Maska z bananów i miodu do włosów Jak przygotować maskę z bananów i miodu? Zmiksuj w blenderze 3 łyżki miodu, 3 łyżki mleka, surowe jajko i obranego ze skórki banana. Nałóż maseczkę na włosy od nasady po końcówki.
- Pozostaw mieszaninę na spalonych pasmach na 30 minut.
- Zmyj delikatnym szamponem.
- Maseczkę warto stosować raz w tygodniu.
- Maska z jajek do włosów Jak przygotować maskę z jajek? Nie trzeba wielu składników.
- Rozbij 2 jajka, rozdziel osobno żółtka i białka.
- Ubij białka na pianę i dopiero później dodaj do nich żółtka.
Zamieszaj, by otrzymać jednolitą konsystencję. Rozprowadź miksturę na całej długości włosów i odczekaj 30 minut. Możesz nałożyć na głowę foliowy czepek lub ręcznik, by zwiększyć skuteczność zabiegu. Spłucz delikatnym szamponem. Maseczka z jajek i cytryny do włosów Oto inny przepis na maskę z jajek na włosy.
Jak zamknąć łuskę włosa po rozjaśnianiu?
Wiesz na czym polega zakwaszanie włosów? Po farbowaniu (ale nie tylko wtedy!), warto wykonywać ten prosty zabieg polegający na przywróceniu naturalnego pH włosów i skóry głowy. Dzięki temu rozchylone łuski włosa zamkną się, a w efekcie jego powierzchnia wygładzi się.
Jak uratować spalone włosy po rozjaśnianiu?
Olejowanie – domowy sposób na spalone włosy Koniecznie znajdź czas na regularne olejowanie włosów. Będziesz zaskoczona, jak szybko ten zabieg pomoże ci odratować kosmyki po rozjaśnianiu. Możesz wypróbować działanie olejów, które z pewnością znajdziesz w swojej kuchni (np. oliwy z oliwek czy oleju lnianego).
Co zrobić na sianowate włosy?
Mycie włosów przesuszonych – Włosy przesuszone wymagają większej uwagi już na etapie mycia głowy . Ten rodzaj włosów jest dość kruchy i delikatny, dlatego warto obchodzić się z nimi równie ostrożnie. Myjąc włosy szamponem , masuj zawsze skórę głowy, delikatnymi okrężnymi ruchami, tak jak traktujesz w praniu swoją ulubioną sukienkę, czy sweter.
- Po umyciu włosów, odsącz je delikatnie w ręczniku, unikając gwałtownych ruchów i pocierania włosów o tkaninę.
- W ten sposób możesz uszkodzić i tak kruchą strukturę włosów suchych i zniszczonych.
- Polecamy ręczniki z mikrofibry , które dzięki strukturze tkaniny, nie niszczą włosów i szybko chłoną wodę.
- Efekt – to włosy wysuszone w o wiele krótszym czasie.
Równie ważny, jak sposób mycia włosów, jest dobór odpowiedniego szamponu pielęgnacyjnego . Włosy przesuszone i sianowate lubią szampony oparte na składnikach nawilżających, wygładzających i odżywczych . Szampon do włosów suchych i przesuszonych powinien uzupełniać wilgoć we włosie i uzupełniać ubytki w ich strukturze, już na etapie mycia włosów.