Jak Usunąć Włosy Z Nosa?

Jak Usunąć Włosy Z Nosa
Jak bezpiecznie usunąć włosy z nosa? – Wyrywanie włosów z nosa za pomocą wosku i pęsety oraz ich znaczne przycinanie to potencjalne zagrożenie dla zdrowia. W celu poprawy wyglądu lepiej zdecydować się na delikatne przycięcie włosów, które wystają z przewodów nosowych.

Aby obciąć włosy w nosie, potrzebujemy ostrych, zdezynfekowanych nożyczek lub trymera. Obcinamy jedynie włosy, które wystają z nosa – nie wkładamy ostrych narzędzi do przewodów nosowych, a zabieg powtarzamy, kiedy włosy odrosną. Podsumowując, włosy w nosie są naturalnym filtrem, który chroni przed wnikaniem zanieczyszczeń i drobnoustrojów do płuc.

Dzięki nim możemy uniknąć wielu infekcji i cieszyć się dobrym stanem zdrowia, dlatego nie należy decydować się na depilację wnętrza nosa. Wystające z nosa włosy, które niekorzystnie wpływają na wygląd oraz samopoczucie możemy delikatnie przyciąć, jednak nie powinniśmy ich wyrywać wraz z cebulkami.

Czy można usuwać włosy z nosa?

Wystające z nosa włosy nie są ani pożądane, ani estetyczne. Jednak lekarze ostrzegają – banalny zabieg higieniczny, jakim jest ich usuwanie, może doprowadzić nawet do śmierci. Można zaryzykować stwierdzenie, że niewielu ludzi uważa wystające z nosa włosy za powód do dumy lub oznakę specjalnej troski o higienę.

 • Ci, których natura w nie bujnie wyposażyła, a głównie są to mężczyźni, zwykle starają się pozbyć ich za wszelką cenę.
 • Niektórzy używają do tego celu specjalnego przyrządu, małego urządzenia elektrycznego, które doskonale sprawdza się również do usuwania owłosienia z uszu i innych, mniej dostępnych części ciała.

Inni przycinają je zwykłymi nożyczkami do paznokci a niektórzy, co gorsza, po prostu notorycznie je skubią. Mimo, że nie są ani piękne, ani miłe, to zdaniem specjalistów nie powód, by się ich tak radykalnie pozbywać. Powodem jest zwiększenie ryzyka przeniknięcia niebezpiecznych zarazków do organizmu.

 1. Przydatny „filtr” – Kto usuwa włosy z nosa, ryzykuje utratę zdrowia – ostrzega amerykański laryngolog Erich Voigt z New York University na stronie internetowej magazynu „Business Insider”.
 2. Jak twierdzi naukowiec, włosy w jamie nosowej służą do “naturalnej filtracji większych cząstek”.
 3. Jeśli włosy są usuwane, niewielkie ciała obce mogą łatwo przedostać się do płuc.

Jednak powodów do rezygnacji z ich depilacji jest więcej. Bakterie w mieszkach włosowych Innym problemem jest to, że mieszki włosowe, czyli wąskie rurki w skórze, z których wyrasta włos, są naturalnym siedliskiem zarazków, które w przypadku ich naruszenia, łatwiej przenikają do organizmu.

 • Stąd prosta droga do zakażenia organizmu.
 • „To bardzo niebezpieczne sytuacje, które mogą doprowadzić do zapalenia opon mózgowych, ropni mózgu a nawet do śmierci” – mówi Voigt, wyjaśniając to specyfiką układu krwionośnego w tej części twarzy, zwanej nie bez powodu „trójkątem śmierci”, szczególnie podatnej na infekcje.

Obszar ten posiada specyficzne unaczynienie żylne, wnikające bezpośrednio do zatoki jamistej w jamie czaszki. Jednym słowem – do mózgu. Aby zminimalizować takie ryzyko, należy po prostu zrezygnować z depilacji włosów w nosie. A powiedzenie „mam to w nosie” powinno nabrać zupełnie innego znaczenia.

  Jak Usunąć Włosy Z Nosa

  Czy można Depilowac nos?

  Depilacja włosów w nosie – sposoby – Naprawdę zdesperowanym podpowiadamy jak to zrobić choć od razu na początku zaznaczyć należy, że włosy w nosie mają swój sens i cel , i usuwać ich całkowicie absolutnie się nie powinno. Włosy w nosie zatrzymują kurz, pył i inne zanieczyszczenia powietrza, chroniąc nasz układ oddechowy przed niepotrzebnymi zagrożeniami.

   Strzyżenie

  Najprostszy sposób pozbycia się niechcianych włosów w nosie to ich strzyżenie. Służą do tego specjalne nożyczki do usuwania włosów w nosie. Nie należy eksperymentować z małym nożyczkami np. do paznokci, które są ostro zakończone, ponieważ naprawdę możemy zrobić sobie krzywdę.

   Golenie

  W sklepach dostępne są specjalne golarki do włosów w nosie lub też trymery . Uwaga – włosy wówczas golimy całkowicie, więc należy golić je jedynie na parę milimetrów z przodu nosa, nie głęboko. Uwaga – po goleniu, włosy mogą odrastać grubsze oraz bardziej kłujące.

   Pęseta

  Jeden z najstarszych sposobów usuwania włosów. Bolesny, ale dzięki niemu usuwamy tylko te włosy, które naprawdę są zbędne. Niektórzy mogą jednak mocno krwawić podczas tego zabiegu, nie wspominając już o kichaniu czy załzawionych oczach.

   Kremy do depilacji

  Nie ma oddzielnych kremów do depilacji włosów w nosie, więc większość zdesperowanych używa kremów do depilacji stosowanych do innych części ciała. Włosy w nosie zostaną usunięte, ale jest to sposób bardzo ryzykowny i bardzo nieprzyjemny. Możemy uszkodzić sobie receptory węchu nie tylko na parę dni, ale i na stałe, nie mówiąc o ogólnym zatruciu, gdyż tkanka wewnątrz nosa jest mocno ukrwiona i wrażliwa.

   Depilacja laserowa

  Najlepiej sprawdzony sposób, ale też i najbardziej czasochłonny i najdroższy, efekt jednak jest stały. Laserowe usuwanie włosów w nosie gwarantuje, że nie będą odrastać, usuwamy tylko te naprawdę zbędne i jest to zabieg bezbolesny. Niestety zabieg należy kilkakrotnie powtórzyć – do skutecznego usunięcia włosków potrzeba około 4, 5 zabiegów.

  Czy wyrywanie włosów osłabia je?

  05.09.2017 Pytanie do specjalisty – Jak to jest? Czy rzeczywiście regularna depilacja woskiem osłabia owłosienie? Dlaczego w niektórych miejscach włosy nie odrastają? Jaki wpływ ma tu technika pracy? Magdalena Jachowicz-Bednarska udziela odpowiedzi na powyższe pytania.

  • „To prawda.
  • Usuwając zbędne owłosienie, obserwujemy osłabienie włosów, które odrastają, a w niektórych miejscach ich całkowity zanik.
  • Stosując depilację woskiem, usuwamy włoski przez wyciągnięcie włosa ze skóry wraz z cebulką.
  • Jak wiadomo, włosy wyrastają ze skóry – z tzw.
  • mieszka włosowego.
  • Jest to najbardziej zewnętrzna śródskórna warstwa i na jej dnie umiejscowiona jest cebulka włosa.

  W tychże cebulkach znajdują się bardzo aktywne komórki macierzy włosa – to one odpowiadają za prawidłowy wzrost łodygi włosa (są to jedne z najszybciej dzielących się komórek w organizmie). Cebulka włosa osadzona jest na brodawce, która zawiera liczne naczynia krwionośne.

  • Z tych naczyń komórki macierzy pobierają składniki odżywcze i budulcowe.
  • Brodawka jest odpowiedzialna za odżywianie cebulki włosa.
  • Wyrwanie włosa wraz z cebulką podczas depilacji woskiem powoduje uszkodzenie podstawy cebulki włosa.
  • Podczas kolejnych zabiegów depilacji woskiem powtarzamy ten proces, powodując tworzenie się na brodawce mikroblizny.

  Włosy odrastają słabsze, a czasem nie odrastają wcale, ponieważ do cebulki włosa z uszkodzonej brodawki nie docierają substancje odżywcze lub docierają w mniejszym stopniu. Podobny mechanizm obserwujemy, wyrywając włoski pęsetą. Wiele kobiet, modelując kształt brwi, usuwa włoski pęsetą i po jakimś czasie zauważa, że w niektórych miejscach włosy nie odrastają.

  • Kłopot pojawia się, jeśli klientka chce wrócić do pełniejszego kształtu brwi.
  • Aby zabieg depilacji woskiem osłabiał owłosienie, ważne jest, by włos został wyrwany ze skóry wraz z cebulką, a nie urwany tuż pod powierzchnią skóry.
  • Dla osiągnięcia właściwego rezultatu podczas zabiegu depilacji woskiem niezbędny jest wosk odpowiednio dobrany do danej okolicy ciała i rodzaju włosów.

  O skuteczności zabiegu decyduje również technika wykonania, a więc umiejętności osoby wykonującej depilację – warto je sprawdzić podczas pracy. Po usunięciu włosów na plastrze powinna być widoczna wyrwana łodyga włosa wraz z cebulką (czarna kuleczka u nasady łodygi włosa).

  Jeśli jej nie widzimy, oznacza to, że włos został urwany i na pewno szybko odrośnie”. Autor: Magdalena Jachowicz-Bednarska Master Trener firmy Lycon Polska (wyłącznego dystrybutora marki Lycon), praktyk i szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i w ekskluzywnych londyńskich spa. Autorka artykułów i materiałów edukacyjnych z dziedziny depilacji.

  www. lycon. pl Tagi: lycon , wiedzapraktyczna , beautyforum , artykułuprasowe

  Po co rosną włosy w nosie?

  Czy i dlaczego warto usuwać włosy z nosa? – Podstawową rolą, jaką spełniają włosy w nosie, jest zatrzymywaniu kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń przed przedostawaniem się ich do układu oddechowego. Wydawałoby się zatem, że korzystne jest ich pozostawienie na swoim miejscu.

  • Niestety, zdarza się jednak, że najdłuższe włosy zaczynają przeszkadzać, wystając z nosa.
  • Nie wygląda to zbyt estetycznie, dlatego dla poprawy własnego wizerunku warto je usunąć, szczególnie gdy zaczynają je zauważać inne osoby.
  • Usuwanie włosów z nosa wymaga zastosowania specjalnego urządzenia elektronicznego w postaci trymera precyzyjnego.

  Jest ono o wiele bardziej skuteczne od klasycznej pęsety lub nożyczek, które mogą spowodować skaleczenie się lub doprowadzić do różnego rodzaju infekcji bakteryjnych. Jest to związane z bardzo małą powierzchnią, na której operuje się tego typu narzędziami.

  Jak golić włosy w nosie?

  Jak bezpiecznie usunąć włosy z nosa? – Wyrywanie włosów z nosa za pomocą wosku i pęsety oraz ich znaczne przycinanie to potencjalne zagrożenie dla zdrowia. W celu poprawy wyglądu lepiej zdecydować się na delikatne przycięcie włosów, które wystają z przewodów nosowych.

  1. Aby obciąć włosy w nosie, potrzebujemy ostrych, zdezynfekowanych nożyczek lub trymera.
  2. Obcinamy jedynie włosy, które wystają z nosa – nie wkładamy ostrych narzędzi do przewodów nosowych, a zabieg powtarzamy, kiedy włosy odrosną.
  3. Podsumowując, włosy w nosie są naturalnym filtrem, który chroni przed wnikaniem zanieczyszczeń i drobnoustrojów do płuc.

  Dzięki nim możemy uniknąć wielu infekcji i cieszyć się dobrym stanem zdrowia, dlatego nie należy decydować się na depilację wnętrza nosa. Wystające z nosa włosy, które niekorzystnie wpływają na wygląd oraz samopoczucie możemy delikatnie przyciąć, jednak nie powinniśmy ich wyrywać wraz z cebulkami.

  Ile kosztuje depilacja nosa?

  Kobiety

  ZABIEG WOSK MIĘKKI WOSK TWARDY
  CZOŁO 10 zł 15 zł
  NOS 20 zł
  BRODA 15 zł 25 zł
  WĄSIK 25 zł 35 zł

  Kiedy zaczynają rosnąć włosy w nosie?

  Zwykle nie wtykamy nosa w nie swoje sprawy i nie nadstawiamy uszu, gdy inni rozmawiają, ale jeśli już musimy, miło jeśli nie ma w nich włosów. Włoski w nosie i uszach zazwyczaj zaczynają rosnąć u mężczyzn po trzydziestce i niestety – w momencie gdy zaczynamy tracić włosy na głowie, zyskujemy włosy w nosie i uszach.

  Jak pozbyć się włosów raz na zawsze?

  How to Remove Hair on the Inside of the Nose : Ask a Dermatologist

  Zabiegi depilacji laserowej pozwalają trwale zlikwidować niechciane owłosienie, jednak co jakiś czas powinno się powtarzać zabieg dla utrzymania optymalnego efektu – fot. fotolia/jutaphoto “> Jak Usunąć Włosy Z Nosa Piękna i gładka skóra wielu osobom kojarzy się z bólem i wyrzeczeniami. Niestety tradycyjna depilacja, choć niedroga i prosta w użyciu, jest również krótkotrwała. Jak przekonują kosmetolodzy najskuteczniejszym sposobem, aby na trwałe usunąć niechciane owłosienie jest depilacja laserowa.

  Spektakularne efekty, jakie można osiągnąć oraz gwarancja całkowitego bezpieczeństwa przyciąga do salonów piękności nie tylko kobiety, ale również mężczyzn. Czy depilacja laserowa boli? Ile kosztuje depilacja laserowa w 2022 r. ? Zabieg jest o wiele bardziej precyzyjny, a efekty długotrwałe – depilacja laserowa w porównaniu do tradycyjnych metod jest obecnie najskuteczniejszą metodą na trwałe wyeliminowanie niechcianego owłosienia z wybranej partii ciała.

  Zabieg polega na niszczeniu mieszków włosowych za pomocą wiązki laserowej. – Głowica lasera emituje światło, które wnika w głąb skóry, gdzie jest absorbowane wyłącznie przez łodygę włosa, a konkretnie znajdującą się w nim aktywną melaninę. Wpływa to na uszkodzenie komórek macierzystych mieszka włosowego, co przekłada się na jego zniszczenie, ale także zapobiega ewentualnej regeneracji – tłumaczy dr n.

  • med. Igor Michajłowski , specjalista dermatolog-wenerolog, właściciel Clinica Dermatologica oraz Clinica Cosmetologica w Gdańsku.
  • Przed wakacjami największą popularnością wśród pań cieszą się zabiegi depilacyjne na okolice bikini, nóg oraz na pachy.
  • Jednak również panowie chętnie korzystają z depilacji laserowej wybierając zabiegi na pachy bądź plecy.

  – Wybrałam zabieg na całe nogi, bikini i pachy. Tydzień temu zakończyłam całą serię zabiegów na te części ciała. Co do bólu to za pierwszym razem – dwa, trzy pierwsze zabiegi – nic nie czułam. Dopiero później zaczęło mnie boleć. Poziom bólu zależy od partii ciała, wiadomo, że przy okolicach bikini ból był dotkliwszy.

  Jak się pozbyć włosów z twarzy?

  Jak pozbyć się włosków z twarzy – trymer – Najbardziej problematycznym miejscem (ze względów estetycznych) jest wąsik, czyli miejsce nad ustami. Jeśli chcecie pozbyć się włosków z twarzy, jedną z najpopularniejszych i bezpiecznych opcji jest trymer, czyli urządzenie przeznaczone do usuwania zbędnego owłosienia , szczególnie z tak delikatnych okolic jak twarz.

  Jak usunąć włosy z nosa Rossmann?

  Trymer do włosów w uszach i nosie marki Ideenwelt ze zintegrowaną szczoteczką czyszczącą i zabezpieczoną głowicą golącą usuwa włosy z nosa i z uszu. W zestawie jedna bateria 1,5 V AA. Uwaga! Urządzenia nie wolno myć wodą.

  Jak pozbyć się włosków z twarzy domowe sposoby?

  Sposób użycia –

   Nasącz kawę i sodę oczyszczoną w wodzie i zmieszaj składniki, aby powstała pasta. Wetrzyj ją w skórę w miejscach, z których chcesz usunąć włoski, Wykonaj delikatny masaż okrężnymi ruchami. Zostaw mieszankę na skórze na kilka minut, a następnie spłucz ją letnią wodą. Powtarzaj do trzech razy w tygodniu.

  Masz dość produktów, które podczas usuwania zbędnego owłosienia na twarzy podrażniają skórę? Wypróbuj zatem opisane powyżej metody, a przekonasz się, że łagodne, domowe sposoby są równie skuteczne.

  Ile razy odrasta wyrwany włos?

  Czy po mechanicznym wyrwaniu włosa z mieszka wyrośnie nowy? – Mechaniczne wyrwanie wraz z cebulką nie oznacza , że w danym mieszku nie odrośnie już nowe włókno. Cykl wymiany wzrostu występuje średnio około 25 razy w ciągu życia. Podczas mechanicznego usunięcia cebulki nie wiemy , w jakiej fazie znajdował się włos w momencie jego wyrwania.

  • Naturalnie fizjologiczna wymiana następuje co około 3-6 lat.
  • Gdy poprzez wyrwanie zaburzony zostaje naturalny cykl, odrost nowego trwa nieco dłużej, natomiast brodawka regeneruje się i rozpoczyna produkowanie nowego włókna.
  • Istnieje również możliwość, że po mechanicznym usunięciu mieszek zostanie spłycony, co w efekcie spowoduje odrost włókna cieńszego od poprzedniego lub też nastąpi zupełne spłycenie mieszka.

  Przyczynić się do tego stanu mogą: stres, zaburzenia gospodarki hormonalnej, stany zapalne organizmu, zła dieta.

  Czy dziewczyny powinny golić włosy na rękach?

  Golenie rąk – nadmierna dbałość o wygląd czy jednak konieczność? – Wydawać by się mogło, że mało kto goli włosy z przedramion, bo przecież wszyscy je mają, zarówno mężczyźni jak i kobiety, i w związku z tym nie powinny one być powodem do skrępowania (jak np. wąsik u kobiet, czy włosy na nogach, wydostające się z rajstop). Niestety, gdy są dość mocno widoczne, bywają większym problemem niż włosy na nogach. Golenie czy depilowanie nóg , dawno temu weszło do kanonu społecznie oczekiwanych zachowań – stało się po prostu normą. Golenie rąk to zabieg, którego nikt nie wymaga, a jednak zdarza się, że kobiety (a niekiedy też mężczyźni) wolą pozbyć się włosków na rękach, bo po prostu źle się z nimi czują.

  • Zbędne owłosienie na nogach łatwo ukryć (długie spodnie, noszone nawet latem, nikogo nie zszokują).
  • Z włoskami na rękach nie jest już tak łatwo, bluzka z długim rękawem, ubrana w upalny dzień – wywoła już spore zdziwienie.
  • Kolejną kwestią jest estetyka.
  • Na co dzień pewnie włosy na rękach, nie są zbyt wielkim problemem, ale już np.

  elegancka sukienka bez rękawów, nie będzie prezentowała się dobrze, jeśli pominiemy golenie rąk, w przygotowaniach do wyjścia. Dlatego też, golenie rąk u dziewczyn, bywa okazjonalne. Są jednak osoby, które mają mocno owłosione przedramiona i golą je regularnie (szczególnie kobiety cierpiące z powodu hirsutyzmu).

  Co spowalnia odrastanie włosków?

  Widok owłosionych nóg w przypadku mężczyzn jest czymś zupełnie normalnym, ale panie dążą do uzyskania efektu idealnie gładkiej skóry i chcą go utrzymać jak najdłużej. Gęste włosy są mile widziane na głowie, ale z pewnością nie na pozostałych częściach ciała.

  • Depilacja jest często uciążliwa, czasochłonna i kosztowna.
  • Można jednak temu zaradzić, sięgając po szereg sposobów na spowolnienie procesu odrastania włosów.
  • Bolączką wielu osób są wrastające włosy po depilacji, co ma miejsce przy goleniu maszynką i depilatorem czy depilacji woskiem.
  • Wiąże się to z wystąpieniem podrażnienia skóry i zapalenia mieszków włosowych.

  Wzrasta również ryzyko wystąpienia infekcji i ropnych zmian skórnych. Można temu przeciwdziałać, pamiętając o regularnym złuszczaniu skóry. Usuwając martwe komórki naskórka, włosom jest zdecydowanie łatwiej przebić się na powierzchnię, zapobiegając ich rośnięciu pod skórą.

  • Istotne będzie też jej nawilżanie, co ułatwi włosom przejście przez nawodniony i miękki naskórek.
  • Problem wrastających włosów można szybko rozwiązać, decydując się na fotodepilację, czyli na trwałą depilację laserową.
  • Włosy mają tendencję do odrastania w miejscach, w których nie są mile widziane.
  • Wiele pań boryka się z nadmiernym owłosieniem, które pojawia się nawet następnego dnia, po jego zgoleniu.

  Tak dzieje się często w przypadku stosowania zwykłej maszynki z ostrzem. Wynika to z tego, że ścinana jest tylko wystająca część włosa, a reszta wraz z cebulką zostaje, przez co już nawet po jednym dniu można wyczuć kłujące odrosty. Trwalsze efekty pozwoli uzyskać depilator elektryczny, gdyż usuwa on całe włosy wraz z cebulkami.

  Można liczyć na kilka tygodni spokoju, ale sam zabieg jest niestety bolesny. Warto skorzystać też z chemicznej metody usuwania owłosienia. W sprzedaży dostępne są specjalne kosmetyki, które rozpuszczają włos i osłabiają cebulki, przez co odrastają one wolniej. Dobre efekty daje depilacja przy pomocy wosku, dzięki której można wyrwać wszystkie włosy i wygładzić skórę, czemu jednak towarzyszy ból.

  Zdecydowanie bardziej komfortowa będzie depilacja pastą cukrową, która nie tylko usuwa owłosienie, ale też sprawia, że włosy rosną wolniej, są cieńsze, słabsze i jaśniejsze. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na zabieg trwałego usuwania owłosienia, co jest możliwe przy użyciu depilacji laserowej.

  1. Urządzenia przeznaczone do domowego użytku mają mniejszą moc od tych używanych w gabinetach kosmetycznych.
  2. Wymagane jest wykonanie co najmniej kilku zabiegów, aby można było mówić o skuteczności, trwałym usunięciu niechcianego owłosienia.
  3. Trzeba jednak pamiętać, że po kilku latach mogą one zacząć odrastać, dlatego istotne jest wykonanie zabiegów podtrzymujących uzyskane efekty.

  Skutecznym sposobem jest też elektrokoagulacja, czyli zabieg przy wykorzystaniu prądu o wysokiej częstotliwości – wytworzone ciepło niszczy mieszek włosowy. Co więcej, metoda ta daje rewelacyjne efekty nawet w przypadku grubego i gęstego owłosienia. Powala na szybkie i trwałe pozbycie się niechcianych włosów z dowolnego obszaru ciała.

  Ile kosztuje depilacja nosa?

  Kobiety

  ZABIEG WOSK MIĘKKI WOSK TWARDY
  CZOŁO 10 zł 15 zł
  NOS 20 zł
  BRODA 15 zł 25 zł
  WĄSIK 25 zł 35 zł

  Czy można wyrywać włosy z pieprzyków?

  Aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa (które zawsze jest priorytetem podczas każdego zabiegu kosmetycznego) i nie narażać się na ewentualne konsekwencje zdrowotne, włosy na takich zmianach skórnych powinny być wyłącznie podcinane, a nie wyrywane, czy też podrażniane laserem.

  Kiedy zaczynają rosnąć włosy w nosie?

  Zwykle nie wtykamy nosa w nie swoje sprawy i nie nadstawiamy uszu, gdy inni rozmawiają, ale jeśli już musimy, miło jeśli nie ma w nich włosów. Włoski w nosie i uszach zazwyczaj zaczynają rosnąć u mężczyzn po trzydziestce i niestety – w momencie gdy zaczynamy tracić włosy na głowie, zyskujemy włosy w nosie i uszach.

  Jak usunąć włosy z twarzy?

  Włoski na twarzy to rzucający się w oczy problem. – Nasza twarz to miejsce, na które wszyscy spoglądają od razu, gdy nas widzą. Większość z nas chce, aby nie były na niej widoczne niepożądane włoski. Dlatego trudno się dziwić, że istnieje wiele metod ich usuwania: depilacja, wyrywanie pęsetą, wosk, pasta cukrowa, zastosowanie nitki, wypalanie, golenie lub rozjaśnianie, kremy, lasery, IPL, elektroliza czy makijaż.

  Usuwanie powierzchniowe, jak na przykład golenie, to prosta i szybka metoda, ale włosy odrastają szybko. Usuwanie razem z cebulkami, jak w przypadku wosku lub depilacji, pozostawia skórę gładką na długo, ale samodzielne zastosowanie wosku w domu jest kłopotliwe. Z kolei depilatory działają szybko, ale są nieporęczne – nie sprawdzają się w przypadku szybkich poprawek.

  Co można więc zrobić?