Jak Wyprostować Włosy Na Brodzie?

Jak Wyprostować Włosy Na Brodzie
Prostowanie czy suszenie? – Skoro dotarłeś do tego punktu, to znaczy, że dotychczasowe kosmetyki poległy w walce z twardym włosiem. Jak wyprostować brodę? A do tego jednocześnie ją wysuszyć? Wykorzystaj okrągłą szczotkę fryzjerską lub roller do brody oraz suszarkę z wąskim koncentratorem powietrza! Jak wymodelować brodę na okrągłej szczotce? Nie jest to takie trudne jak może się z początku wydawać:

 1. Umyj porządnie brodę dedykowanym specyfikiem.
 2. Następnie odsącz nadmiar wody w specjalistyczny ręcznik do brody , który idealnie pochłania wodę nie łamiąc włosów lub użyj do tego celu bawełnianej koszulki/ręcznika jednorazowego. Ręczniki o chropowatej strukturze niszczą włosy i przyczyniają się do ich wykruszania.
 3. Spryskaj obficie brodą prestylerem do brody, zabezpieczy on brodę przed wysokimi temperaturami podczas suszenia oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi spowodowanymi wyciąganiem brody.
 4. Rozgrzej balsam w dłoniach lub za pomocą suszarki i nałóż go na brodę.
 5. Za pomocą szczotki-rollera przeczesuj brodę i modeluj ją, jednocześnie susząc włosy ciepłym nawiewem zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Suszenie pod włos rozchyla łuskę włosa.
 6. Na koniec, kiedy broda będzie miała już odpowiedni kształt, utrwal go chłodnym nawiewem. Balsam szybciej zastygnie, a Ty domkniesz ostatecznie łuski włosa i mocniej utrwalisz kształt brody.

Przy okazji sprawdź skład swojego balsamu do brody. Jeśli używałeś produktu opartego o wosk pszczeli, przed nałożeniem balsamu, zabezpiecz skórę pod brodą olejkiem do brody. Jeśli użyłeś produktów opartych o woski roślinne nie musisz tego robić. Do prostowania brody rekomendujemy balsam do brody Treser Niedźwiedzi lub Treser Tygrysów.

Jak wyprostować krótką brodę?

4. Nie rób nic na siłę! – Kiedy prostujesz brodę szczotką fryzjerską – rób to z wyczuciem. Nie odkręcaj brody od razu na maxa i nie próbuj wyprostować jej za jednym podejściem. Zamiast tego odkręć delikatnie brodę ze wszystkich 3 stron, aby uzyskać mniej więcej pożądany kształt.

Następnie przesuwaj szczotkę razem z kierunkiem wzrostu włosa, prostując go i utrwalaj uzyskany efekt suszarką. Stopniowo i konsekwentnie zwiększaj nacisk szczotki w miejscach, które tego potrzebują. Pamiętaj, aby modelowanie zaczynać zawsze od wewnętrznej części brody (tej przy samej szyi) i stopniowo przesuwać się na zewnątrz.

Dzięki temu, nawet jeśli popełnisz błąd, znacznie łatwiej będzie Ci go skorygować i uzyskać taki efekt, jaki sobie założyłeś. Kiedy szczotka zapląta się w brodę – nie próbuj wyplątać jej za wszelką cenę, bo stracisz więcej niż kilka włosów. Zamiast tego, powoli odkręcaj szczotkę aż do momentu, kiedy złapie ona trochę luzu.

You might be interested:  Jak Wystylizować Włosy?

Co zrobić żeby broda nie kręciła się?

Brodę wyprostujesz suszarką i szczotką – Teraz sposób dla tych bardziej niecierpliwych. Nie każdy ma czas i ochotę, żeby czekać na efekty regularnego szczotkowania brody. I tutaj można podziałać nieco bardziej radykalnie. W takich sytuacjach sięgnij przekornie po szczotkę i suszarkę.

 1. I nie chodzi mi o szczotkę do brody, tylko okrągłą szczotkę do modelowania .
 2. Jak wyprostować brodę przy jej pomocy? Przede wszystkim nie susz suszarką kompletnie mokrej brody .
 3. Broda musi być tylko lekko wilgotna.
 4. Na włoski nałóż wybrany olejek do brody (jakiś swój ulubiony, który dodatkowo wygładza włoski) i możesz zaczynać.

Do prostowania brody jeszcze lepiej niż olejki nadają się balsamy . Warto sięgnąć po taki, który w składzie ma masło shea, lanolinę, wosk pszczeli . Te substancje doskonale modelują brodę. Jeżeli Twoja broda ma bardzo dużą tendencję do kręcenia, sięgnij po wosk do brody albo balsam woskowy .

Jak używać prostownicy do brody?

Szczotka prostująca do brody – sposób na wygładzenie zarostu – Prostownica do brody to inaczej elektryczna szczotka do brody. Urządzenie prostuje, ale nie ma gładkich płytek jak prostownica do włosów, tylko wypustki – jak szczotka. Zarost jest nimi czesany, a jednocześnie wygładzany i delikatnie prostowany.

 • Pod wypustkami znajduje się nagrzewana powłoka.
 • Nie obawiaj się jednak oparzeń, bo końcówki kolców pozostają zimne.
 • Możesz więc czesać brodę nawet tuż przy skórze.
 • Jeśli z natury Twój zarost jest dość prosty, wystarczy kilka szybkich przeciągnięć prostownicy, by go wygładzić i nadać mu kształt.
 • Tak wygładzone włoski nie puszą się i nie odstają na różne strony, co daje świetny efekt wizualny.

Szczotka prostująca do brody sprawdzi się więc jako ekspresowy i skuteczny wygładzacz. Poradzi sobie spokojnie także i z bardziej wymagającym typem zarostu jakim jest kręcona broda.

You might be interested:  Jak Zrobić Kręcone Włosy Męskie?

Dlaczego broda mi się kręci?

Długa broda jest powodem do dumy. Zarost szeroki jak łopata jest znakiem cierpliwości i silnej woli. Nic więc dziwnego, że wielu brodaczy decyduje się zapuścić brodę do granic swoich możliwości. Większość z nich boryka się niestety z problemem, kiedy broda osiąga pewną długość.

Zwykle, kiedy ma już więcej niż 5 centymetrów. Na tym etapie zapuszczania zarostu część brodaczy odkrywa, że broda traci symetryczny kształt, kołtuni się, zaczyna z niej wystawać coraz więcej włosów. Wielu mężczyzn nie wie, dlaczego tak się dzieje i co mają z tym zrobić. Część na tym etapie decyduje się na ścięcie brody.

A szkoda, bo jest na taki niesforny zarost sprawdzony patent. Włos na brodzie kręci się, bo w przekroju poprzecznym jest spłaszczony. O ile w przypadku kilkudniowego zarostu jest to niewidoczne, o tyle, czym dłuższa broda, tym bardziej się to uwidacznia.

Natura naszych włosów jest ponadto taka, że jeśli pozostawimy je wilgotne, skręcą i pofalują się jeszcze bardziej. Ta zasada fizyki dotyczy zarowno włosów na brodzie, jak i na głowie. Co można zrobić, by broda przestała się kręcić? Jak bezpiecznie wyprostować zarost? Warto zacząć od wprowadzenia do codziennego rytuału pielęgnacji szczotkowania brody.

Zabieg ten nie tylko wygładzi i ułoży Twój zarost. Dodatkowo, szczotka do brody, inaczej kartacz, oczyści brodę, zarówno z kurzu czy resztek posiłku, jak i martwego, złuszczonego naskórka. Ponadto, szczotkowanie brody pobudza skórę pod zarostem. Dzięki temu włos rośnie grubszy, mocniejszy, po prostu zdrowszy.

 1. No dobrze, ale co zrobić, jeśli mimo szczotkowania brody kartaczem, broda dalej jest skołtuniona, wyglada na krzywą, ma niesymetryczny kształt? Tutaj z pomocą przychodzi mój najnowszy kosmetyk – Baltycki Spray i patent na szczotkę i suszarkę.
 2. Baltycki Spray to naturalna, wegańska mgiełka do stylizacji włosów i brody.

Posiada w swoim składzie świetne składniki, które pomogą uporać się z niesforną brodą i nadać jej wymarzony kształt. Za jej modelującymi właściwościami stoją naturalne wyciągi z nasion lnu i chia, a także roślinna gliceryna. Z kolei za “chwyt”, czyli pożądane usztywnienie fryzury czy zarostu odpowiedzialna jest sól, która dodatkowo eksponuje teksturę i nadaje objętość.

 • Jak wyprostować brodę na Baltycki Spray? Stylizacja zarostu przy jego pomocy nie jest długa ani trudna.
 • Zroś swój zarost, psikając bezpośrednio na brodę lub dłoń.
 • Broda nie musi być mokra od mgiełki, wystarczy że będzie zwilżona.
 • Mimo to, warto upewnić się, że specyfik dotarł do wszystkich włosów, zatem delikatnie wmasuj go w całą brodę.
You might be interested:  Jak Wzmocnić Włosy Po 50-Tce?

Następnie weź do rąk suszarkę i obrotową szczotkę (półokrągła też się nada!). Nastaw ciepłe powietrze (nie zalecam najgorętszego) i skieruj strumień powietrza w kierunku wzrostu brody, czyli w dół. Najlepsze efekty uzyskacz, jeśli suszarka ma dyszę. Niech powietrze spływa wzdłuż brody.

Jaka fryzura pasuje do brody?

Włosy do brody – fryzury – Jaka fryzura do brody będzie najodpowiedniejsza ? Nie ma tu uniwersalnej odpowiedzi. W tym przypadku należy kierować się następującymi wyznacznikami: długość brody, kształt i obfitość zarostu, stylizacja. Najważniejszy czynnik to ten ostatni. Włosy do brody, z grzywką – potrafią zmienić wygląd naszego oblicza. Krótki i skromny zarost nie występujący na całej brodzie np. kozia bródka najlepiej współgra z krótką fryzurą . Kilkudniowy zarost świetnie zaś się komponuje zarówno z dłuższymi, jak i krótszymi włosami. Łysina też może być spójnym elementem twarzy z zarostem. Do łysej głowy świetnie pasują obfite, ale dobrze przystrzyżone brody.

Jak wyrównać brodę?

Jak przycinać brodę? Nożyczkami i trymerem – Na kolejnym etapie zabierz się za konkrety, czyli przycinanie brody. W przypadku brody, której długość nie przekracza 3 cm, sięgnij po trymer. Wybierz odpowiednią nakładkę i skieruj ją na obszary wymagające przycięcia. Pamiętaj, aby manewrować przyrządem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Przycinanie brody najlepiej zacznij na wysokości szyi i prowadź trymer w stronę górnej części zarostu. Przy dłuższych brodach trymer również świetnie spełni swoje zadanie, jednak tylko na kilku polach. Pozwoli Ci dokładnie wyznaczyć linię szyi i policzków. Sprawdzi się też do podgolenia policzków oraz wąsa.

Używając trymera bez nasadki, bez problemu przystrzyżesz tych nieproszonych gości, którzy ciągle zakradają się w okolice ust. Formowanie brody o znacznej długości nie obejdzie się jednak bez użycia nożyczek. To one pozwolą Ci ujarzmić całość tak, aby przypominała zwartą bryłę.