Jak Zakręcić Włosy Suszarka?

Jak Zakręcić Włosy Suszarka
Najpierw odetnij górną część butelki (najlepiej, żeby była to butelka co najmniej litrowa – na tyle duża, żeby bez problemu zmieściły się do niej włosy ). Mniej więcej na środku butelki wytnij podłużny otwór. Do butelki włóż pasmo włosów. Do wyciętego otworu przyłóż suszarkę i tak susz włosy przez kilka chwil.

Jak zakręcić włosy?

Jak zakręcić włosy (i jak zrobić loki lokówką) –

  Po umyciu włosów szamponem, nałóż na włosy piankę dodającą objętości. Przed użyciem lokówki, wysusz włosy suszarką. Zaczynając od szczytu głowy, wydziel pasmo włosów, nałóż na nie produkt termoochronny i nawiń na lokówkę. Odczekaj kilka sekund zanim odwiniesz włosy z urządzenia. Powtórz tę czynność na pozostałych kosmykach. Możesz lekko upiąć loki spinkami by utrzymać ich kształt. Przed usunięciem spinek upewnij się, że włosy są suche. Potrząśnij włosami zwieszając głowę w dół. Możesz też stylizować loki palcami. Jeżeli chcesz dodać fryzurze z lokami objętości i nieco ją zmierzwić, użyj szczotki. Na koniec utrwal stylizacje lakierem nabłyszczającym lub tylko utrwalającym.

Wskazówka: Jeżeli chcesz zakręcić włosy jedynie na końcach, nawiń je na lokówkę tylko do wysokości ucha. Jeżeli chcesz stworzyć bardzo energetyczny styl, możesz nakręcić różnej grubości pasma lub użyć wałków o odmiennej średnicy. Jeżeli będziesz kręcić je w różnych kierunkach, uzyskasz efekt artystycznego nieładu.

Jak zrobić loki z suszarko lokówki?

Jak prawidłowo suszyć włosy suszarko-lokówką? – Posługiwanie się suszarko-lokówką nie jest bardzo skomplikowanym zadaniem, natomiast trzeba przestrzegać pewnych zasad. W zależności od tego, w jakiej kondycji są nasze włosy, wybieramy odpowiednią temperaturę i siłę nadmuchu.

 1. Cienkich włosów nie poddajemy wysokim temperaturom, z kolei grube, niezniszczone kosmki już można.
 2. Budowa suszarko-lokówki to na pierwszy rzut oka poręczna rączka, a także zestaw wymiennych końcówek .
 3. W przypadku samego suszenia włosów interesuje nas koncentrator.
 4. Najlepiej, aby był wąski, a tym samym precyzyjny.

Wybieramy ustawienia według własnych preferencji, a następnie skupiamy się nad danym obszarem włosów. Podobnie, jak w przypadku suszenia włosów zwykłą suszarką, przed przystąpieniem do zabiegu, nie pocierajmy włosów ręcznikiem, a jedynie wyciśnijmy je.

 • Wstrzymajmy się od rozczesywania włosów, nie szarpmy nimi, a zmniejszymy tym samym ryzyko łamliwości.
 • Trzymając w dłoni suszarko-lokówkę o ergonomicznej konstrukcji zawsze zachowujmy bezpieczną odległość od skóry głowy (unikniemy poparzenia).
 • Zaczynajmy od nasady aż po końce włosów, przy czym nie operujemy przez długi czas nasadką na jeden obszar, ponieważ dojdzie do przegrzania i przesuszenia włosów.

Dla lepszej organizacji pozwólmy sobie na rozdzielenie pasm kosmków. Dla bezpieczeństwa warto zaczynać od wyższych ustawień, a następnie zmniejszać temperaturę i prędkość. Na sam koniec potraktujmy włosy zimnym strumieniem powietrza , tak aby ochronić je, a przy okazji utrwalić fryzurę.

Jak zrobić loki palcami?

2. Kręcenie włosów na wsuwki – Gruby, wyrazisty skręt uzyskasz sposobem kręcenia włosów na tzw. „pierścionki” lub „wsuwki”. Jest to bardzo stara metoda, którą stosowały kobiety, zanim wymyślono elektryczne lokówki!

  Na suche włosy nałóż piankę i rozprowadź ją grzebieniem na całej długości. Podziel włosy na 3 części (dwie na boku i jedną na dole). Czesanie zacznij od dolnej części. Włosy nawijaj na palec wskazujący (od nasady po końce), a potem przypnij je wsuwką (wyglądem będą przypominać pierścionki). To samo zrób zresztą włosów. Im mniejsze „pierścionki”, tym drobniejsze wyjdą loczki. Włosy podsusz suszarką lub pozwól im wyschnąć naturalnie (około 45 minut). Rozwiń pierścionki, a powstałe loczki rozdziel palcami, by uzyskały większą objętość. Fryzurę utrwal lakierem.

Pomysły na fryzury dla kręconych włosów

Jak zrobić loki bez dyfuzora?

Suszenie włosów na sitku – Jeśli nie masz dyfuzora, możesz spróbować triku z sitkiem. Jakiś czas temu ta metoda była hitem internetów i możesz znaleźć mnóstwo filmików, które pokazują efekty. Najlepiej sprawdzi się średniej wielkości metalowe sitko z gęstymi oczkami.

Jak samemu Pokrecic włosy?

Jak zakręcić włosy? – Do tej pory uważałyśmy, że metoda z butelką i suszarką to najłatwiejszy sposób na zakręcenie włosów . Okazuje się, że istnieje jeszcze łatwiejsza i wcale nie tak czasochłonna jak może się wydawać. Chodzi o zakręcenie włosów na palec, z czym, musimy przyznać, spotykamy się po raz pierwszy.

 1. Patrząc jednak na efekty, już teraz wiemy, że warto przetestować ten sposób.
 2. Na czym to polega? Chodzi o wydzielenie niewielkich sekcji włosów, które następnie wyciągamy pod kątem 90 stopni.
 3. W połowie ich długości zaczynamy nawijanie.
 4. Zobaczcie: @ritu_goyal1111 I m back with new easy tips ♬ Pitbull Terrier – Die Antwoord Zła wiadomość jest taka, że ta metoda będzie zdecydowanie łatwiejsza do wykonania na włosach o długości co najmniej do ramion i niezbyt wycieniowanych .

Nawijanie będzie łatwiejsze, ponieważ potrzebujcie dość długi odcinek włosów, aby go dobrze skręcić i zablokować rozwijanie pętelką. Brzmi jak czarna magia? Oto plan nawijania włosów na palec:

  Bardzo ważne jest dokładne umycie włosów oraz nałożenie na nie stylizatorów. Jeśli wasze włosy są podatne na skręcanie lub falowanie, koniecznie przetestujcie na sobie metodę OMO . Stylizator nałóżcie na jeszcze delikatnie ociekające włosy i wykonajcie plopping . Wydzielajcie mniejsze partie włosów – tak jakbyście chciały zaplatać niewielkie warkocze. Zacznijcie z dowolnej strony. Wyciągnijcie pasmo i mniej więcej w jego połowie przyłóżcie dwa palce skierowane ich zewnętrzną stroną do twarzy. W momencie nawijania musicie obrócić palce tak, aby ich wewnętrzna strona była skierowana finalnie w stronę twarzy. Końcówką pasma zacznijcie oplatać włosy które znajdują się ponad palcami. Oplatajcie włosy do momentu aż zostanie wam kosmyk o długości około 10 cm. Teraz wyciągacie palce z pętelki, a przez nią przekładacie złożony na pół kosmyk. Z pętelki musi wystawać odrobina włosów. Pozostawiacie włosy do wyschnięcia. Później pociągnijcie delikatnie za wystający z pętelki kosmyk, a pasmo uwolni się ze splotu. Włosy delikatnie roztrzepcie palcami, aby loki rozbiły się na nieco drobniejsze i wyglądały bardziej naturalnie. Utrwalcie fryzurę lakierem.
You might be interested:  Co Buduje Włosy I Paznokcie?

Jeśli jednak szukacie jeszcze jednego sposobu na niskobudżetowe zrobienie kędziorów , możemy wam polecić robienie loków/fal na opaskę do włosów . Testowałyście kiedyś metodę na palec? A może macie inną sprawdzoną? 🙂 Zdjęcie główne: istockphoto. com Jak Zakręcić Włosy Suszarka Jak zrobić fale na włosach? Oto 3 najskuteczniejsze sposoby Nie wiecie, jak zrobić trwłe fale na włosach? Nie musicie o to wcale prosić fryzjera. Salonowy efekt uzyskacie prostymi metodami w domowym zaciszu. Chyba wiele kobiet zgodzi się z nami, że każda, która ma proste włosy, marzy o kręconych, a ta z kręconymi wolałaby mieć proste.

Ile trzeba mieć cm żeby zrobić loki?

Jak zrobić loki na krótkich włosach – krok po kroku – W tym roku królują na głowach panów kręcone włosy w wersji krótkiej. Kosmyki wygolone z tyłu głowy oraz na skroniach, natomiast na czubku – ostrzyżone asymetrycznie, podkręcone i mocno zmierzwione .

 1. To męska fryzura roku 2021 i jesteśmy pewno, że trend ten utrzyma się również w roku 2022.
 2. Taka stylizacja prezentuje się efektownie tylko pod warunkiem, że cięcie zostanie wykonane przez zdolnego fryzjera.
 3. SPRAWDŹ: Włosy kręcone męskie – fryzury Jak układać kręcone włosy krótkie? Do uzyskania efektu kręconych włosów można wykorzystać tradycyjną lokówkę lub prostownicę.

Sposób na to, jak zrobić loki na krótkich włosach u chłopaka bez użycia takich urządzeń, wygląda zaś następująco:

  Na początku przygotuj wsuwki do włosów. Dokładnie umyj włosy, a później po umyciu nałóż na nie piankę i chwilę powgniataj ją w kosmyki. Teraz pasma włosów okręć dookoła własnej osi, a następnie przypnij przy samej skórze. To czas by za pomocą suszarki elektrycznej wysuszyć je dokładnie. Zdejmij wsuwki, loczki roztrzep palcami i spryskaj lakierem lub sprayem do stylizacji.

To jeden z najbardziej skutecznych sposobów dla mężczyzn, którzy posiadają z natury bardzo krótkie i proste włosy. Natomiast wszyscy Ci, którzy mają naturalnie kręcone lub podatne na skręcanie włosy, wystarczy, że nałożą na nie piankę, a następnie delikatnie ją wgniotą podczas suszenia. Sukces gwarantowany! Mając kręcone włosy pamiętaj o tych zasadach:

  Nigdy pod żadnym pozorem nie cieniuj kręconych włosów. Doda to Twoim włosom dodatkowej puszystości i spowoduje, że będą niesfornie ułożone. Nie decyduj się na noszenie średniej długości włosów. Przy lokach najlepiej jest nosić włosy krótkie lub długie.

Czy Loko suszarka niszczy włosy?

Kiedy suszarko-lokówka niszczy włosy? – Suszarko-lokówki o małej mocy mogą szkodzić włosom. Słabe silniki wytwarzają niewielki podmuch, przez co modelowanie trwa dłużej. Trzeba pamiętać, że włosy przez cały czas używania suszarko-lokówki wystawione są na szkodliwe działanie wysokiej temperatury.

Unikaj więc kupna urządzeń z niedużą mocą. Kolejnym parametrem suszarko-lokówek, na który trzeba zwrócić uwagę, jest regulacja temperatury. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem lokówki, sprzęt o tylko jednym możliwym ustawieniu temperatury możesz od razu skreślić z listy. Stały podmuch gorącego powietrza to właśnie to, co może wpłynąć najgorzej na Twoje kosmyki.

Regulacja temperatury pozwala używać suszarko-lokówki właścicielom nawet najcieńszych, najbardziej łamliwych włosów. Suszarko-lokówka bez co najmniej dwóch rodzajów podmuchu – gorącego i chłodnego – nie jest warta Twojej uwagi. Nie bez znaczenia jest również jonizacja.

 1. Kupujemy suszarko-lokówkę dla jej funkcji 2 w 1.
 2. Chcemy modelować włosy w trakcie ich suszenia, a to oznacza, że muszą wejść w bezpośredni kontakt z urządzeniem samym w sobie.
 3. Szczotki, których środek zrobiony jest z metalu, mogą nagrzewać się nierówno oraz powodować elektryzowanie się włosów.
 4. Jeśli szukasz dobrej suszarko-lokówki, rozważ taką wykonaną z ceramiki, teflonu lub turmalinu.

Materiały te naturalnie jonizują, zapewniając włosom ochronę. Polecane suszarko-lokówki

Na czym kręcić loki?

Idealne loki w stylu Hollywood – czym można kręcić włosy? – Odpowiedź na pytanie, czym zrobić loki w stylu Hollywood, z pozoru jest prosta. Do kręcenia włosów naturalnie używamy lokówek . Istnieje ich kilka typów (każdą osiągniesz nieco inny skręt), przykładem jest chociażby lokówka stożkowa .

Z artykułu dowiedziałaś się też, że do kręcenia włosów nadaje się także prostownica . Czy można zakręcić włosy jeszcze czymś? Alternatywą dla lokówki i prostownicy są termoloki . Są one nagrzewane w specjalnym urządzeniu i trwa to chwilę. Termoloki pozwalają bardzo szybko wyczarować na głowie piękne fale.

To rozwiązanie to z pewnością ekspresowa stylizacja fryzury. Nie zapominajmy też o używanych jeszcze przez Nasze babcie wałkach i papilotach . Profesjonalne akcesoria ( wałki i papiloty ) z pewnością spełnią Twoje wymagania i kto wie – może na stałe zagoszczą w Twojej łazience. 11, 90 zł Jak Zakręcić Włosy Suszarka Promocja 43, 99 zł 49, 08 zł Promocja 159, 90 zł 246, 00 zł Promocja 50, 99 zł 60, 00 zł Promocja 799, 49 zł 1067, 49 zł Jak Zakręcić Włosy Suszarka Promocja 99, 95 zł 120, 00 zł Jak Zakręcić Włosy Suszarka Promocja 59, 00 zł 64, 99 zł 130, 00 zł 61, 90 zł Jak Zakręcić Włosy Suszarka Promocja 339, 47 zł 407, 49 zł

Jak działa lokówko suszarka obrotowa?

Jak działa suszarko-lokówka? – To, co sprawia, że dzięki suszarko-lokówce zrobisz w krótkim czasie modną fryzurę, jest jej budowa. Składa się ona z suszarki z funkcją nadmuchu powietrza, okrągłej szczotki do włosów oraz w zależności od modelu różnych dodatkowych końcówek.

W czasie funkcjonowania suszarka generuje ciepłe powietrze, które przepływa aż do szczotki. Sama końcówka równomiernie rozprowadza ciepło, susząc i stylizując włosy. Jeśli już zdecydujesz się na zakup suszarko-lokówki, powinnaś wybrać w sklepie tę o największej mocy. W praktyce oznacza to, że im większa siła nadmuchu, tym szybciej wysuszysz i ułożysz włosy.

W większości urządzeń prędkość nawiewu można regulować od 2 do 5 stopni. Zaraz obok mocy ważna jest też temperatura, którą może wygenerować urządzenie. Suszarko-lokówki dostępne na rynku mają w przypadku nawiewu 5 poziomów regulacji. Jeśli urządzenie posiada obie te funkcje, można go używać w optymalny sposób a tym samym zwiększyć efektywność działania przy jednoczesnym zmniejszeniu negatywnych skutków dla włosów.

You might be interested:  Jak Suszyć Włosy Żeby Były Falowane?

Jak zrobić sobie naturalne loki?

Jak zrobić loki na prostownicy? –

  Jak zrobić naturalne loki przy użyciu prostownicy? Zacznij od umytych, suchych włosów. Nawet lekko wilgotne pasma nie będą odpowiednio się kręciły i nie utrzymają się w ciągu dnia. Użyj prostownicy z dosyć cienkimi płytkami (2,5 do 5 cm) i zaokrąglonymi brzegami, co pozwoli ci uzyskać idealne, gładkie loki. Im węższa prostownica, tym bardziej drobne loki. Upewnij się również, że sprzęt jest dobrej jakości – lepiej zainwestować odrobinę więcej w prostownicę, która nie tylko będzie działała szybciej, ale również wyrządzi mniej szkód włosom niż prostownice słabej jakości. Wiele internautek poleca prostownicę ceramiczno-jonową Corrale firmy Dyson. Jeśli masz cienkie i delikatne włosy, trzymaj się niskiej temperatury, poniżej 180 stopni. Możesz zwiększyć temperaturę do 210 stopni, jeśli Twoje włosy są grube lub puszące się. Zastosuj produkt termoochronny i dokładnie rozczesz splątane włosy. Podziel włosy na sekcje – im grubsze pasma, tym więcej sekcji będziesz musiała zrobić. Zaczynając dość blisko skóry głowy (ale uważaj, by jej nie poparzyć), zaciśnij prostownicę na paśmie i przekręć ją o 180 stopni. Przesuwaj sprzęt powoli w dół kosmyka aż do jego końca. Im wolniej przesuwasz prostownicę, tym mocniej skręcasz włosy, a im szybciej przesuwasz żelazko, tym łagodniejsza jest fala. Przekręcając prostownicę o 360 stopni uzyskasz bardziej okrągłe, pełne loki , ale musisz robić to z wyjątkową delikatnością i ostrożnością, aby nie uszkodzić włosów. Eksperymentuj z obracaniem prostownicy w dół i w górę tworząc tzw. “połamane loki”. Spryskaj gotowe pasmo lakierem. Jeżeli twoje włosy nie kręcą się łatwo lub nie trzymają skrętu, spróbuj spryskać partie bezpośrednio przed kręceniem, jednak nie przesadź z ilością produktu. Delikatnie przeciągnij palcami po włosach i roztrzep skręcone pasma – dzięki temu nie tylko uzyskasz dodatkową objętość fryzury, ale również bardziej naturalny wygląd.

Jak zrobić lekkie loki przez noc?

Jak zrobić loki bez lokówki? Zakręć włosy na noc – Jeśli Twoje włosy są długie, możesz zakręcić je na noc czesząc je w luźny kok na czubku głowy. Włosy muszą być lekko wilgotne i rozczesane. Opuść głowę na dół, wetrzyj w nie piankę do stylizacji lub kosmetyk do loków, po czym skręć je, zawiń i delikatnie zepnij. Innym trikiem, by zakręcić włosy na noc jest metoda opaski. Elastyczną opaskę nakładasz na czoło, po czym nawijasz na nią wszystkie włosy. Pasma muszą być lekko wilgotne, nie obejdzie się też bez dobrej pianki do włosów oraz sprayu po rozpuszczeniu loków.

Podobnie działają papiloty, które zastąpić mogą zwinięte w paski gazety, pocięte paski chusteczek nawilżanych (takich dla niemowląt), które pozostawione na noc sprawią, że włosy czasie snu efektownie się skręcą. Takie papiloty z chusteczek możesz nałożyć na suche włosy. Zawarta w nich wilgoć wystarczy, by włosy mocno się skręciły.

Cienkie pasma nawijaj na paski aż do nasady włosów. Przy nasadzie zwiąż pasek chusteczki na supełek . Dzięki temu, że chusteczki są miękkie, nie powinny przeszkadzać Ci podczas snu. Efekt – burza drobnych loczków – jest widowiskowy!

Jak zrobić naturalne loki na krótkich włosach?

Jak zrobić loki na krótkich włosach? Najłatwiejszym sposobem na zrobienie loków z krótkich włosów jest zakręcenie ich na wałki. Możesz wykorzystać również folię aluminiową i prostownicę. Możesz dzięki temu uzyskać burzę loków.

Co można użyć zamiast dyfuzora?

Wygląda jak skarpetka i osłona do mikrofonu jednocześnie, jednak jest gadżetem, który stosują styliści fryzur. Ta skarpetka na suszarkę wygląda dość niepozornie, jednak jest chwalona przez testerki i fryzjerów na całym świecie. Co ma w sobie takiego? Nakładka pasuje na większość modeli suszarek i dopasowuje się do dyszy, zastępując plastikowy dyfuzor.

 1. Działa niemal identycznie z tym, że zrobiona jest z miękkiej siatki, która chroni włosy przed bezpośrednim kontaktem z ciepłem.
 2. W zależności od preferencji można nią dotykać włosów podczas suszenia lub trzymać z dala.
 3. Proces trwa odrobinę dłużej jednak jest tego wart.
 4. Powietrze docierające do włosa przez dyfuzor sprawia, że kręcone włosy stają się bardziej sprężyste, puszyste, ale przede wszystkim są pod kontrolą.

Podobnie jest w przypadku prostych włosów, które zwiększają swoją objętość. Efekt? Zdrowsze włosy. Obecnie dostaniemy ją głównie w serwisach Ebay i Amazon. Koszt: od 25 zł.

  Źródło: Ofeminin

Czy dyfuzor niszczy włosy?

Czy dyfuzor wystarczy do uzyskania perfekcyjnego skrętu? – Dyfuzor to bez wątpienia osprzęt niezwykle pomocny w uzyskaniu perfekcyjnego skrętu włosów. Jeśli jednak chcesz, aby stylizacja stała się łatwiejsza, a fryzura utrzymała się w idealnym stanie przez wiele godzin, warto sięgnąć po właściwie kosmetyki.

 • Znakomicie sprawdzą się profesjonalne szampony i odżywki do włosów lokowanych, dzięki którym delikatnie zmiękczysz pasma, nadasz im elastyczności i przygotujesz do ułożenia.
 • Choć dyfuzor nie niszczy tak mocno kosmyków, jak suszarki bez nakładki, to warto również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie fryzury przed działaniem wysokiej temperatury.

W trakcie stylizacji wybieraj spraye i mgiełki o bogactwie aktywnych składników odżywczych. Doskonale sprawdzą się te z naturalnymi olejkami, np. kokosowym, macadamia czy arganowym, które pokrywają pasma niewidoczną powłoką ochronną. Możesz również postawić na profesjonalne kosmetyki dedykowane kręconym włosom.

You might be interested:  Jak Umyć Włosy?

Co zrobić żeby włosy się nie puszyły po suszeniu?

Puszące się włosy: Czego kategorycznie NIE robić, chcąc uniknąć puszenia się włosów –

  Podstawowa zasada, jeśli chodzi o puszące się włosy? Nie szkodzić! W pierwszej kolejności należy więc pozbyć się złych nawyków, a właściwie. . prostownicy i lokówki. No dobrze, wiemy, że trudno całkiem z nich zrezygnować, ale lepiej sięgać po nie tylko na specjalne okazje. Podobnie ma się rzecz z suszarką. Idealnie byłoby włosów nie suszyć wcale lecz pozwolić im, by wyschły same. To oczywiście jest jeszcze trudniejsze zadanie, zwłaszcza, gdy po umyciu włosów, trzeba szybko wyjść do pracy. . Jeśli więc sięgamy po suszarkę, by zapobiec puszeniu się włosów, lepiej suszyć je chłodnym strumieniem powietrza – to, podobnie jak spłukiwanie ich chłodną wodą, zamyka łuski włosa, a tym samym przeciwdziała puszeniu. A skoro już jesteśmy przy suszeniu, warto wiedzieć, że lepiej nie kłaść się do łóżka z mokrymi włosami. Dlaczego? Bo są wówczas bardziej narażone na uszkodzenia w wyniku pocierania o poduszkę. I macie jak w banku, że rano będą się puszyły. Kolejna rada? Nie warto myć włosów zbyt często, bo w efekcie tracą swoją naturalną otoczkę tłuszczową, pełniącą funkcję ochronną. Stają się więc suche, łamliwe i narażone na uszkodzenia. Optymalna częstotliwość mycia to 2-3 razy w tygodniu. Śpicie w bawełnianej pościeli? Jeśli macie tendencję do puszących się włosów, lepiej zamienić ją na jedwabną (ewentualnie satynową). Jedwabna poduszka jest dla włosów delikatniejsza – będą mniej narażone na uszkodzenia, a tym samym bardziej miękkie i gładkie.

Jak naturalnie zakręcić włosy na noc?

Jak zrobić loki bez lokówki? Zakręć włosy na noc – Jeśli Twoje włosy są długie, możesz zakręcić je na noc czesząc je w luźny kok na czubku głowy. Włosy muszą być lekko wilgotne i rozczesane. Opuść głowę na dół, wetrzyj w nie piankę do stylizacji lub kosmetyk do loków, po czym skręć je, zawiń i delikatnie zepnij. Innym trikiem, by zakręcić włosy na noc jest metoda opaski. Elastyczną opaskę nakładasz na czoło, po czym nawijasz na nią wszystkie włosy. Pasma muszą być lekko wilgotne, nie obejdzie się też bez dobrej pianki do włosów oraz sprayu po rozpuszczeniu loków.

Podobnie działają papiloty, które zastąpić mogą zwinięte w paski gazety, pocięte paski chusteczek nawilżanych (takich dla niemowląt), które pozostawione na noc sprawią, że włosy czasie snu efektownie się skręcą. Takie papiloty z chusteczek możesz nałożyć na suche włosy. Zawarta w nich wilgoć wystarczy, by włosy mocno się skręciły.

Cienkie pasma nawijaj na paski aż do nasady włosów. Przy nasadzie zwiąż pasek chusteczki na supełek . Dzięki temu, że chusteczki są miękkie, nie powinny przeszkadzać Ci podczas snu. Efekt – burza drobnych loczków – jest widowiskowy!

Jak zakręcić włosy przy twarzy?

Jak kręcić loki prostownicą- krok po kroku – Jak zrobić loki prostownicą? Choć używanie tego urządzenia do skręcania włosów, czyli w celu odwrotnym od jego pierwotnego przeznaczenia, nie jest trudne, to jednak wymaga trochę wprawy. Podajemy prosty sposób, który pozwoli na przeprowadzenie przez cały proces krok po kroku.

  Należy zacząć od nagrzania prostownicy – niektóre modele mają regulację stopnia nagrzewania, inne nie. Dysponując urządzeniem z regulatorem, wybieramy temperaturę około 200 stopni Celsjusza, Kolejno przygotowujemy włosy podobnie jak do strzyżenia – te na czubku głowy spinamy u góry a zaczynamy kręcenie od spodniej warstwy. Należy przestrzegać tej zasady szczególnie w przypadku gęstych włosów – inaczej pasma będą zbyt grube, żeby skręt był trwały. Przy włosach cieńszych wystarczy zebrać u góry mniejszą ich ilość a cały zabieg przebiegnie szybciej, Oddzielamy pierwsze pasmo, rozczesujemy i wygładzamy, jeśli włosy są splątane i nie układają się w jednym kierunku. Spryskujemy pasmo preparatem teksturyzującym albo lakierem do włosów i chwytamy między ramiona prostownicy u nasady włosów. okręcamy pasmo wokół prostownicy i przeciągamy do końca. W ten sposób powstaje pojedynczy skręt. Proces powtarzamy tak długo, aż loki pokryją całą naszą głowę.

Kręcenia loków prostownicą nie trzeba zaczynać od nasady, można na przykład od 2/3 albo od połowy długości – wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Podobnie jak przy użyciu innych technik skręcania włosów, ważne jest, żeby pasm przy twarzy nie wywijać w kierunku „pod spód” lecz „na zewnątrz”, co daje zdecydowanie lepszy efekt wizualny.

Jak zrobić loki na krótkich włosach?

Jak zakręcić włosy na prostownicy? Czy to możliwe? – Większości z nas intuicyjnie prostownica nie kojarzy się z robieniem loków, a raczej z prostowaniem włosów. Nic bardziej mylnego, prostownica doskonale nadaje się tak samo do prostowania włosów, jak i do kręcenia loków.

 1. Na początku dokładnie rozczesz włosy, następnie spryskaj je preparatem chroniącym przed wysokimi temperaturami.
 2. Następnie podziel włosy na pasma o szerokości 2-3 cm i rozgrzej prostownicę do temperatury 110-150 stopni (pamiętaj, że włosy cienkie wymagają niższej temperatury, grubsze – wyższej).
 3. Spryskaj włosy lakierem utrwalającym (nie może to być zwykły lakier).
 4. Teraz nawiń pasmo na prostownicę, obróć delikatnie o 180 stopni i przytrzymaj nawinięte włosy około 3 sekundy. Kręcenie zaczynaj zawsze od dołu głowy, dzięki temu loki będą wyglądały lepiej, a włosy nie będą się plątać.
 5. Po zakręceniu wszystkich pasemek delikatnie przeczesz włosy rękoma, spryskaj lakierem dla utrwalenia fryzury i ciesz się pięknymi lokami!

Jeśli nie masz pewności czy temperatura nie jest za wysoka, sprawdź po krótszym czasie efekty kręcenia, tak by nie zniszczyć włosów.