Jak Zmiękczyć Włosy Na Nogach?

Jak Zmiękczyć Włosy Na Nogach
Zanim chwycisz maszynkę do golenia czy wybierzesz się do gabinetu kosmetycznego, zastanów się dobrze nad kilkoma sprawami. Pozbycie się niechcianych włosków wcale nie jest taką prostą sprawą. Intensywność owłosienia zależy od karnacji i poziomu hormonu – testosteronu.

 • U pań, u których występuje jego nadmiar, może pojawić się męski typ owłosienia i zwykle jest to wąsik.
 • Przed wyborem metody, za pomocą której będziesz usuwać zbędne owłosienie, pomyśl, ile czasu i pieniędzy chcesz poświęcić oraz jak długotrwały efekt chcesz uzyskać.
 • Jeśli nie przeszkadza ci konieczność powtarzania zabiegów, wybierz depilację – krótkotrwałą metodę pozbywania się zbędnego owłosienia.

Na przykład przez golenie (m. in. za pomocą maszynki elektrycznej), stosowanie wosku, kremów. Daje natychmiastowy efekt, ale włoski dość szybko odrastają. Zależy ci na trwalszym rezultacie? Wybierz epilację, czyli trwałe usuwanie niechcianego owłosienia.

Epilacja polega na zniszczeniu lub uszkodzeniu cebulek włosa za pomocą np. lasera. Wszystkie domowe metody mają zarówno wady, jak i zalety, dlatego powinnaś wybrać najodpowiedniejszą dla ciebie. Golenie Najbardziej rozpowszechnioną formą depilacji jest golenie. Oczywistymi zaletami używania maszynki są szybkość i bezbolesność.

Metoda ta może jednak wywołać podrażnienie i wrastanie włosków. Poza tym włosy szybko odrastają (2-3 dni), ponieważ ścinane są tylko przy powierzchni skóry. Golimy nogi, pachy i okolice bikini. Nie stosujemy tego rodzaju depilacji do pozbycia się wąsika ze względu na możliwość stymulacji wzrostu włosów – mogą odrastać silniejsze i grubsze.

Jest to bardzo wygodna metoda szczególnie dla zapracowanych kobiet, należy jednak pamiętać, aby golić włoski podczas kąpieli i używać pianki do golenia. Ciepła woda i kosmetyk rozmiękczają zarost, dzięki czemu można uniknąć podrażnień. Nigdy nie używaj maszynki na suchą skórę – wysuszysz ją jeszcze bardziej, a poza tym stępisz ostrze.

Golenie poleca się paniom o jasnych i cienkich włosach. Ciemne i mocne odrastając są bardzo kłujące. Depilatory Usuwają włosy wraz z cebulką, ale zabieg jest dość bolesny. Z tego powodu używane są głównie do depilacji nóg. Niektóre z tych urządzeń są zaopatrzone w nasadki chłodzące, masujące czy pozwalające na stosowanie pod prysznicem lub w wannie, co sprawia, że zabieg staje się delikatniejszy.

 1. Odrastające włoski są dużo słabsze niż po goleniu.
 2. Przed użyciem dobrze jest zrobić sobie ciepłą kąpiel, która zmiękczy naskórek.
 3. Skóra powinna być odtłuszczona i sucha (w wypadku tradycyjnych depilatorów).
 4. Powinna pozostać gładka przez okres 2-3 tygodni.
 5. Niestety, u niektórych osób, depilatory elektryczne wywołują podrażnienia i zaczerwienienie skóry.

Dlatego jeśli wybierzesz ten rodzaj depilacji, nie stosuj go w dniu, w którym czeka cię wielkie wyjście. Zrób to kilka dni wcześniej. Kosmetyki depilujące Najczęściej dostępne w formie kremu, pianki czy mleczka. Zawierają substancje, które rozpuszczają włosy przy nasadzie skóry.

Co osłabia włosy na nogach?

Pasta z kurkumy i cieciorki – Pastę do depilacji wykonuje się poprzez dokładne wymieszanie kilku łyżek kurkumy, łyżki śmietany, około połowy szklanki mleka i ciepłej wody. Całość należy zagęścić mąką z ciecierzycy. Tak przygotowany specyfik należy nałożyć na oczyszczoną skórę nóg a następnie odczekać około pół godziny, aby masa stwardniała.

Jak rozrzedzić włosy na nogach?

. Początkujący Szacuny 2 Napisanych postów 42 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 673 Witam, mam 16 lat włosy na nogach pojawiły mi się, gdy miałem 14 lat. Po jakimś czasie były tak grube, że postanowiłem je ogolić. Wszystko było pięknie, gdy odrosły i to jeszcze grubsze:(, wiem że postąpiłem wielki BŁĄD! teraz proszę o pomoc! CO ZROBIĆ ABY CZĘŚCIOWO WYPADAŁY LUB STAŁY SIĘ CIEŃSZE, ALBO COŚ INNEGO ŻEBY BYŁO ICH MNIEJ! PROSZĘ O WIELKĄ POMOC, JEST TO MÓJ NAJWIĘKSZY KOMPLEKS:( ps. domer Moderator Ekspert Szacuny 5469 Napisanych postów 71542 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 726208 Owłosienie u części mężczyzn bywa dla niektórych z nich pewnego rodzaju problemem. Szczególnie w młodym wieku, kiedy to w czasie dojrzewania następuje ich znaczny wzrost, a młode osoby zdecydowanie zwracają uwagę na każdy element swojego wyglądu, będąc w tym kierunku wyczulonym.

Owłosieniem ciała można nazwać występowanie dojrzałych włosów na ciele człowieka. Rozwój ich następuje w czasie wieku dojrzewania, jak również po nim i zależny jest od naszej równowagi hormonalnej. To właśnie wydzielane hormony w okresie dojrzewania mają istotne znaczenie jak duże i gdzie będziemy owłosieni.

Większość mężczyzn ma zarost w okolicy twarzy, część również na klatce piersiowej, a rzadziej spotkać można owłosienie na plecach . Szacuje się, że duże znaczenie odnośnie do rozwoju owłosienia na naszym ciele mają uwarunkowania genetyczne. Raczej nie jest spotykane zbyt długie owłosienie na nogach. Jak Zmiękczyć Włosy Na Nogach Moderator działu Odżywianie Ekspert SFD Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Jak zniszczenie cebulki włosa?

Czynniki fizyczne – Czynniki fizyczne, czyli po prostu atmosferyczne takie jak wiatr, niska temperatura czy słońce nie są dobre dla włosów. Wiatr powoduje plątanie, promienie UV niszczą warstwę ochronną i przesuszają łodygę, podobnie jak niska temperatura.

 • Słońce i mróz osłabiają nie tylko wewnętrzne struktury włosa, ale również jego cebulkę.
 • To sprawia, że włosy wypadają , a ich wzrost może być zahamowany.
 • Z osłabionej cebulki nie urośnie również odpowiednio mocny i gruby włos.
 • W dzisiejszych czasach do złowrogich czynników działających destrukcyjnie na włosy dochodzą również smog i toksyny z powietrza, które są niebezpieczne, nie tylko dla wyglądu, ale i zdrowia.
You might be interested:  Co Ile Powinno Się Podcinać Włosy?

Szczególnie w okresie zimowym, z powodu niskich temperatur, wysokiej wilgotności powietrza na zewnątrz oraz sezonu grzewczego, łodyga włosa jest zwykle bardziej matowa, słaba i pusząca się. Wychodząc z domu w zimę należy również dokładnie dosuszyć włosy.

 • Mokry bądź wilgotny włos, który przemarznie jest bardziej podatny na złamania, odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne – wyjaśnia trycholog, Anna Mackojć z Instytutu Trychologii.
 • Choć na te czynniki nie mamy wpływu i nie da się uniknąć mrozu, silnego wiatru czy intensywnego słońca, które niszczą włosy w przyspieszonym tempie możemy zadbać o zabezpieczenie włosów przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem UV oraz niskimi temperaturami.

Zimą należy pamiętać o nakryciu głowy, a ponadto możemy sięgnąć po specjalne mgiełki lub olejki ochronne i rozpylić je codziennie na fryzurze przed wyjściem z domu. Uważaj na prostownicę: włosy nie lubią zabiegów stylizacyjnych na gorąco. Wysoka temperatura powyżej 40 stopni pozbawia je wody z wnętrza, a ekstremalnie wysoka, emitowana przez prostownicę bezpowrotnie pali włosy niszcząc keratynę (białko budulcowe włosa).

 1. Takie zniszczenia włosa są nie do odbudowania.
 2. Wysoka temperatura prostownicy czy gorące powietrze z suszarki powoduje również odparowanie wody z kory włosa, co wpływa na niszczenie jego struktury białkowej, odpowiedzialnej za ochronę włosów przed uszkodzeniami.
 3. Spalony włos nie odzyska już odpowiedniego stopnia nawilżenia, dlatego w miarę możliwości jeśli chcemy mieć zdrowe włosy, powinnaś korzystać z nich jak najrzadziej.

Często jednak jest to niemożliwe. Aby chronić włosy przed uszkodzeniami, jakie mogą być związane ze stylizacją, powinniśmy ustawiać najniższą temperaturę i zabezpieczać włosy olejkami lub kosmetykami do stylizacji na ciepło. Warto również zwrócić uwagę czy prostownice i lokówki posiadają warstwę ochronną, czyli płytki turmalinowe lub turmalinowo – ceramiczne.

Czym najlepiej golić włosy na nogach?

Pianki i żele do golenia nóg – Największym błędem, jaki możesz popełnić, jest golenie nóg na sucho. By uniknąć podrażnień, koniecznie zaopatrz się w produkt, który nada maszynce odpowiedni poślizg. Najlepszym rozwiązaniem są specjalne pianki lub żele do golenia, które zmiękczają włoski i nawilżają skórę.

Od czego zaleza włosy na nogach?

Rozwój i wzrost owłosienia poza głową – Rozwój owłosienia u mężczyzn Miejsca występowania owłosienia u kobiet i mężczyzn Rozwój owłosienia zależy przede wszystkim od poziomu androgenów – hormonów płciowych występujących u mężczyzn , a także w małym stopniu u kobiet . Różnica poziomu androgenów jest przyczyną większego owłosienia u mężczyzn i mniejszego u kobiet, co jest jedną z cech dymorfizmu płciowego u ludzi.

 1. Specyficzne owłosienie ciała, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, jest trzeciorzędową cechą płciową .
 2. Pojawienie się owłosienia ciała jest spowodowane rosnącym poziomem androgenów w czasie dojrzewania.
 3. Wzrastający poziom tego hormonu jest powodem przekształcania się włosów meszkowych w dojrzałe w kilku częściach ciała.

Meszek reaguje na androgeny, a przede wszystkim na testosteron i jego pochodne. Różne obszary ciała reagują z różną wrażliwością na te hormony. Gdy poziom testosteronu wzrasta, porządek pojawiania się dojrzałego owłosienia odzwierciedla stopień wrażliwości na androgeny.

Najwrażliwszym miejscem są okolice łonowe, więc właśnie tam dojrzałe włosy rosną najpierw. Obszarami ludzkiego ciała, gdzie rozwija się dojrzałe owłosienie w czasie wzrostu poziomu androgenów u obojga płci, są okolice łonowe i pachowe . Z powodu zahamowania wzrostu stężenia tych hormonów u kobiet już w wieku 11-12 lat, zazwyczaj tylko u mężczyzn występuje dojrzałe owłosienie w innych miejscach.

Objawia się tutaj dymorfizm płciowy w ilości i miejscu występowania rozwiniętego owłosienia. Mężczyźni mają więcej dojrzałych włosów (szczególnie na twarzy , klatce piersiowej , brzuchu oraz nogach i rękach ), a kobiety natomiast więcej włosów meszkowych.

Po co są włosy na nogach?

To po co nam w końcu te włosy? – Włosy mamy właściwie wszędzie. Wyjątek stanowi kilka części ciała, czyli spód dłoni, podeszwa stopy, niewielka część zewnętrznych powierzchni palców, miejsca gdzie skóra przechodzi w błonę śluzową (np. wargi) oraz niektóre części narządów płciowych (np.

łechtaczka, żołądź). To, że mamy je wszędzie, nie oznacza, że wszystkie są takie same. Większość włosów na ciele to włosy meszkowe – niemal niewidoczne. Oprócz nich są również włosy na głowie, w okolicach narządów płciowych, brwi, rzęsy i u mężczyzn włosy brody. Wiele czynników wpływających na wygląd włosów w różnych częściach ciała uzależnionych jest od działania męskich hormonów płciowych (w mniejszych ilościach występujących również u kobiet).

Hormony te odpowiadają również za jedną z najbardziej dolegliwych dla mężczyzn przypadłości – łysienie. Chociaż funkcje włosów w dużej mierze zależą od ich lokalizacji, to właściwie wszystkim włosom na naszym ciele możemy przypisać 2 zadania: regulację temperatury i ochronę przed urazami.

Nadeszła wreszcie pora aby udowodnić, że przedstawiona wcześniej charakterystyka budowy włosów miała istotne znaczenie w zrozumieniu ich funkcji. Towarzyszące włosom mięśnie zostały stworzone, aby zmieniać kąt nachylenia włosa w zależności od temperatury otoczenia. Kiedy jest nam ciepło włosy ułożone są poziomo w stosunku do powierzchni skóry.

Jeśli temperatura znacznie spada, mięśnie powodują natychmiastowe podniesienie włosów, czyli tzw. gęsią skórkę. Pozornie nieistotna zmiana, znacząco wpływa na zahamowanie procesu wyziębiania się organizmu – ciepło, które ucieka do zimnego otoczenia natrafia na barierę w postaci włosów i dłużej pozostaje przy powierzchni skóry.

 1. Biorąc pod uwagę, że na samej głowie mamy już ok.100 000 włosów, mechanizm ten daje nam więcej czasu na znalezienie ciepłego miejsca podczas przedłużającego się polowania na dzikie zwierzę tysiące lat temu lub spóźniający się autobus obecnie.
 2. Drugą zasadniczą funkcją włosów jest ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi.
You might be interested:  Jak Obciąć Proste Włosy?

Dobrym przykładem na zrozumienie sposobu działania tego zabezpieczenia są włosy pod pachami i w okolicy narządów płciowych, które chronią nas przed otarciami. W drodze ewolucji utraciliśmy część włosów na ciele – noszone przez nas codziennie ubrania powodują stopniowy zanik owłosienia na zakrytych częściach ciała.

Niezwykle ważne dla naszego zdrowia są brwi, rzęsy i włosy w nozdrzach. Pierwsze chronią oczy przed potem spływającym z czoła, drugie uniemożliwiają drobnym zanieczyszczeniom dostanie się do oka, a trzecie pomagają oczyścić i ocieplić wdychane przez nas powietrze. Włosy na głowie oprócz wspomnianej wcześniej izolacji termicznej zapewniają amortyzację drobnych urazów, ograniczając tym samym niebezpieczeństwo uszkodzenia mózgu – najważniejszego narządu w naszym ciele.

Warto również wspomnieć o włosach łonowych, które zmniejszają prawdopodobieństwo przeniknięcia do dróg rodnych bakterii wywołujących drobne infekcje. Chociaż większość funkcji włosów jest już dobrze zbadana, to naukowcy mają w tej kwestii jeszcze sporo do zrobienia.

Jak pozbyć się włosów na nogach bez golenia?

Depilacja nóg: jak pozbyć się włosów z nóg na dłużej – Depilacja woskiem, pastą cukrową lub przy pomocy depilatora – te 3 metody usuwają włosy z nóg wraz z ich cebulkami. Zanim zaczną rosnąć nowe włosy, najpierw muszą uformować nowe korzenie. A to oznacza dla Ciebie: dwa do trzech tygodni gładkich nóg! Ale ma to swoje konsekwencje: ponieważ wosk i pasta cukrowa są nakładane bezpośrednio na skórę, wierzchnia warstwa skóry może zostać uszkodzona podczas depilacji nóg.

 1. Często łagodniejszą alternatywą do usuwania włosów z nóg jest depilator.
 2. Na przykład depilator Satinelle Prestige , który jest wyposażony w specjalne ceramiczne dyski delikatnie usuwa nawet najdrobniejsze włoski.
 3. Chroni to skórę i sprawia, że depilacja jest bardziej komfortowa .
 4. Dobra rada: Jak depilować nogi jeszcze wygodniej? Przed depilacją weź ciepły prysznic.

Peelingująca szczotka Satinelle Prestige pomaga również oczyścić i ukoić skórę oraz otworzyć pory. Najlepsze rezultaty uzyskasz, kiedy włosy mają co najmniej 4 milimetry. Powoli depiluj mokrą skórę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Następnie możesz skorzystać z głowicy masującej Satinelle Prestige, która stymuluje krążenie i pomaga skórze się zregenerować.

Czy w wieku 13 lat można golić miejsca intymne?

Kiedy jest czas na pierwszy raz? – Statystyki pokazują, że pierwszą depilację często mają za sobą już dziewczynki w wieku 13 lat , a wśród 16 latek jest to normą. Co ciekawe na depilację często decydują się również mężczyźni – 66% z nich przyznało się, że choć raz wykonało zabieg.

Kiedy dziewczynka może golić nogi?

Pierwsza depilacja: kiedy zacząć? – Trudno jest stwierdzić w jakim wieku należy przeprowadzić pierwszą depilację. U każdej dziewczynki proces dojrzewania przebiega inaczej. U jednej owłosienie może pojawić się już w wieku 10 czy 11 lat, u innej dopiero po 13.

 • roku życia.
 • Kolor i długość włosów również jest sprawą indywidualną i zależy od naszych genów.
 • W przypadku pierwszej depilacji ważne zadanie stoi przed mamą dziewczynki: warto porozmawiać z córką na ten temat, wyjaśnić jej, że owłosienie, nawet to w miejscach intymnych, jest całkiem normalne i że można w łatwy i bezbolesny sposób się go pozbyć.

Warto również zapoznać się z nowoczesnymi metodami usuwania włosków i na samej sobie przetestować, które z nich jest najmniej kłopotliwe. Od momentu, kiedy my byłyśmy nastolatkami, wiele się zmieniło, dziś depilacja, nawet ta pierwsza nie musi wcale być bolesna i nieprzyjemna.

Czy wodą utleniona rozjaśnia włosy na nogach?

Woda utleniona – Najczęstszym produktem używanym do rozjaśniania włosków jest woda utleniona. Woda utleniona jest dobrym rozjaśniaczem, jednak należy na nią uważać, ponieważ może także wybielić skórę bądź pozostawić na niej plamy. Często kosmetolodzy odradzają jej użycie ze względu na silne właściwości odbarwiające.

Co ile trzeba depilować nogi?

Klasyka gatunku, czyli golenie nóg maszynką – ZALETY: niedroga, łatwa w użyciu WADY: ryzyko skaleczeń DLA KOGO: kobiety ze skórą normalną, które mogą poświęcić kilkanaście minut na zabieg depilacji. Ze wszystkich dostępnych metod depilacji, to właśnie po maszynkę do golenia sięgamy najczęściej.

  Golenie nóg „na sucho” – kiedy się spieszysz, często przystępujesz do depilacji bez odpowiedniego przygotowania skóry. Golisz nogi na sucho, zwilżone samą wodą lub wodą ze zwykłym mydłem. Efekt? Podrażnienia, skaleczenia i piekąca skóra. Tymczasem, aby cieszyć się jedwabiście gładką skórą, wystarczy użyć pianki, żelu lub kremu do golenia – na przykład żelu Satin Care od Gillette. W Tagomago znajdziesz go w wyjątkowym zestawie z maszynką Gilette Venus. Gwarantujemy, że po zabiegu z jego wykorzystaniem zauważysz różnicę!

Czy wiesz, że Skończyła się pianka do golenia? To jeszcze nie powód, by golić nogi na sucho! Zanim sięgniesz po maszynkę, nałóż na skórę odżywkę do włosów. Zapewni ona odpowiedni poślizg i odżywi skórę.

  Golenie „pod włos” – to najprostszy sposób na podrażnienie wrażliwej skóry! Depilację zawsze rozpoczynaj od golenia w kierunku wzrostu włosów. Pod koniec zabiegu, tylko jeżeli pewne partie skóry wymagają poprawy, poprowadź maszynkę pod włos. Depilacja nóg na początku kąpieli – z usuwaniem włosków warto poczekać aż do końca kąpieli w wannie lub pod prysznicem. Dopiero pod wpływem ciepłej wody, skóra zmiękcza się, a łuski otwierają. Jeżeli rozpoczniesz golenie, zanim te procesy nastąpią, jest duża szansa, że maszynka, zamiast włosów, będzie zbierała zrogowaciały naskórek. Golenie nóg starą maszynką – przyznaj się bez bicia, ile razy zdarzyło Ci się użyć jednorazowej maszynki więcej niż raz? 🙂 Bez obaw, nie jesteś sama! Większość kobiet używa „jednorazówek” przez kilka dni lub nawet tygodni. Niestety nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie dla skóry – tępe, zardzewiałe maszynki stwarzają poważne ryzyko zacięcia skóry, a do tego są prawdziwymi siedliskami bakterii. Aby tego uniknąć, polecamy zmienić jednorazówkę na maszynkę, której możesz bez obaw używać wielokrotnie – na przykład na Venus Breeze od Gillette. Zbyt częste golenie nóg – im częściej depilujesz nogi, tym szybciej zachodzi u Ciebie keratynizacja naskórka, w wyniku czego skóra szybko rogowacieje i staje się szorstka. Staraj się nie golić nóg częściej niż 2-3 razy w tygodniu.
You might be interested:  Co Zrobić Żeby Włosy Nie Wypadały Domowe Sposoby?

Jak golić długie włosy na nogach?

W przypadku długich włosów czasami lepiej najpierw je skrócić, a dopiero potem golić. Gdy już skończysz, warto zastosować odpowiedni środek nawilżający i łagodzący. Większość dobrych golarek do ciała dla mężczyzn możesz stosować zarówno na mokro, jak i na sucho.

Jak trwałe usunąć owłosienie domowym sposobem?

Gdy domowe sposoby zawiodą – Niestety nie jest możliwe trwałe usunięcie owłosienia domowym sposobem. Alternatywą jest udanie się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, w którym kosmetolog lub dermatolog dobierze i wykona odpowiedni zabieg dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Co ile rosną włosy na nogach?

Dzisiaj poruszymy kontrowersyjny temat w branży depilacji woskiem – tempo odrastania włosów po zabiegu. Wzbudza on wiele emocji, a czasami także pretensji i negatywnych komentarzy ze strony Klientek, które wyobrażały sobie ten proces inaczej niż jest w rzeczywistości.

Odpowiedź na pytanie „Jak szybko odrastają włosy po zabiegu depilacji woskiem ?” jest tylko jedna: U KAŻDEGO INACZEJ. Choć my, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, jesteśmy w stanie ująć to w ramy i określić ten czas w przedziale od 2-4 tygodni, ponieważ u większości Klientek efekt depilacji utrzymuje się właśnie tyle czasu.

Niemniej jednak, ze względu na indywidualne predyspozycje organizmu, rodzaj włosa oraz jego grubość, a przede wszystkim fazę wzrostu włosa, na którą akurat trafimy z depilacją woskiem, określenie bardzo dokładnego okresu, w którym nasza skóra po depilacji będzie gładka, jest po prostu niemożliwe.

Poniżej 3 najważniejsze fakty o odrastaniu włosów, o których pewnie nie wiecie, a które obrazują jak przebiega proces ponownego wyrastania włosów po depilacji woskiem: 1) WŁOSY NIGDY NIE ODRASTAJĄ RÓWNO, WSZYSTKIE NA RAZ Fakt ten związany jest właśnie z fazą wzrostu włosa, na którą trafimy z depilacją.

Dlatego u niektórych osób, już nawet 2-3 dni po depilacji, mogą odrastać pierwsze, pojedyncze włosy. Stopniowo, z biegiem czasu, będzie pojawiać się ich coraz więcej, aż po około 4-5 tygodniach osiągniemy długość, która będzie odpowiednia, aby wykonać kolejną depilację woskiem.2) SUCHE WŁOSY LUB SŁABO ZAPUSZCZONE ODROSNĄ DUŻO SZYBCIEJ Dlaczego ? Z bardzo prostej przyczyny.

 • Skrajnie przesuszone włosy, pomimo prawidłowo wykonanej depilacji, mogą zostać urwane, więc będą rosnąć od razu, tak jakby zostały ogolone czy ucięte.
 • Natomiast słabo zapuszczone włosy najczęściej nie są w ogóle złapane przez wosk, więc identycznie jak w pierwszym przypadku, ich odrastanie jest widoczne natychmiast.

Jaka jest na to rada ? Nawilżać swoje ciało i skórę – tak, aby włosy nie urywały się podczas depilacji. Na szczęście zdarza się to stosunkowo rzadko, ale się zdarza. I przede wszystkim dobrze zapuszczać włosy przed planowanym zabiegiem, ponieważ ze względu na to, że nie odrastają równo, wśród włosów, które mają odpowiednią długość do depilacji, jest sporo takich, które są jeszcze za krótkie i których wosk może nie złapać.

Dlatego czasem opłaca się pozapuszczać parę dni dłużej, aby mieć pewność, że wosk wszystkie wyrwie, a efekt depilacji będzie lepszy i dłuższy 🙂 3) PRZY REGULARNYCH DEPILACJACH EFEKT GŁADKIEJ SKÓRY SIĘ WYDŁUŻA Najszybciej włoski odrastają przy pierwszym zabiegu depilacji woskiem. Dlaczego ? Bo włosy są mocne i gęste.

Często przy pierwszym zabiegu nie da się usunąć wszystkich w 100%. Więc efekt gładkości naturalnie jest krótszy. Z biegiem czasu, kiedy na skutek regularnych depilacji włosy zaczną się osłabiać oraz przerzedzać, Wy będziecie cieszyć się dłuższą gładkością.

Co osłabia cebulki włosów?

Depilatory elektryczne – Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli depilatorów, które różnią się przede wszystkim zakresem funkcji i liczbą dołączonych nasadek. Najprostsze – tylko depilują, czyli usuwają włosy wraz z cebulkami, bardziej zaawansowane wykonują peeling lub masaż, łagodzący napięcie skóry.

Największą zaletą depilatorów elektrycznych jest długotrwały efekt – zabieg należy powtarzać co 2-3 tygodnie . Minusem to, że niektóre włoski nie są wyrywane z cebulką, a urywane. Często zdarza się również, że wrastają pod skórę i powodują stany zapalne. Niestety, to opcja dla osób z wyższym progiem bólu – mimo starań producentów zabieg jest dość bolesny zwłaszcza w okolicach miejsc bardziej wrażliwych.

Wyjątkiem jest depilator IPL , czyli tzw. depilacja światłem. W tym przypadku włoski nie są wyrywane (tylko golone przed zabiegiem), a impulsy świetlne mają za zadanie osłabić cebulki włosów i spowolnić odrost zbędnego owłosienia. Warto podkreślić, że w odróżnieniu od depilacji laserowej – technologia IPL, stosowana w domu czy w salonie kosmetycznym, nie powoduje całkowitej degradacji włosa.