Jaki Olej Na Włosy?

Jaki Olej Na Włosy
Olejowanie włosów niskoporowatych – Do zabiegu olejowania włosów o niskiej porowatości najlepiej sprawdzą się oleje nasycone składające się z małych cząsteczek (są najbardziej wnikające) oraz masła. Do tej grupy należą między innymi olej kokosowy, olej palmowy, olej rycynowy, olej lniany, olej słonecznikowy oraz olej babassu.

Jaki olej na bardzo zniszczone włosy?

Jaki olejek na łamliwe włosy? – Łamliwość włosów związana jest przede wszystkim z ich podwyższoną porowatością. W przypadku suchych i łamliwych włosów warto sięgać po oleje do włosów średnioporowatych lub wysokoporowatych, które dodadzą elastyczności i wygładzą np. olej z wiesiołka, olej kukurydziany, olej z kiełków pszenicy, olej arganowy itp.

Jak dobrać olej do włosów?

Olej, a porowatość włosów – Wybór oleju do włosów powinnaś uzależnić przede wszystkim od ich porowatości. Ogólny stan włosów przed rozpoczęciem olejowania pomoże określić, jakiej pielęgnacji wymagają, jaki olej najlepiej się na nich sprawdzi, czy lepiej sięgnąć po oleje słabo wnikające, czy potrzebne będą te najbardziej wnikające.

  1. Ale po kolei.
  2. Włosy niskoporowate to te, których łuski ściśle do siebie przylegają, są gładko i równomiernie ułożone oraz domknięte.
  3. Takie włosy są zazwyczaj bardzo gładkie, śliskie i proste.
  4. Mogą być oporne na stylizację i koloryzację.
  5. Długo schną i są bardzo podatne na uszkodzenia.
  6. Włosy wysokoporowate są to włosy suche, zniszczone zabiegami stylizacyjnymi (suszeniem, prostowaniem).

Ich łuski odstają, mają tendencję do puszenia się i szybko ulegają uszkodzeniom. Są to zazwyczaj włosy kręcone lub falowane. Włosy średnioporowate , czyli takie, które łączą w sobie cechy pozostałych typów porowatości. Mogą być proste lub falowane i dobrze poddawać się zabiegom stylizacyjnym.

Jaki olej do cienkich włosów?

Olej na zniszczone i cienkie włosy – tu masz bardzo dużo możliwości, dlatego że większość olejów działa regenerująco i odżywczo . Bardzo dobre korzyści przyniesie Ci stosowanie na suche włosy oleju z nasion malin, olejku z bawełny, oleju awokado, olejku kokosowego. Szybko zobaczysz, jak olejowanie włosów cienkich poprawia ich wygląd – będą mocniejsze i grubsze!