No Spa Forte Co Ile Godzin?

No Spa Forte Co Ile Godzin
Tabletki No-Spa forte oraz tabletki powlekane No-Spa Max – Tabletki zawierające 80 mg substancji czynnej mogą być podawane wyłącznie pacjentom powyżej 12 roku życia. Osoby dorosłe powinny przyjmować 120-240 mg leku na dobę w 2-3 dawkach podzielonych, natomiast dawka dla dzieci w wieku 12-18 lat wynosi maksymalnie 160 mg leku na dzień w podziale na 2-4 dawki.

Co ile godzin można brac no spe?

Dawkowanie – Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zwykle zalecana dawka wynosi:

  Dorośli: 1 tabletka powlekana 2 lub 3 razy na dobę. Dawka dobowa to 120 do 240 mg. Dzieci w wieku powyżej 12 lat ( W przypadku konieczności zastosowania produktu leczniczego No-Spa Forte) : 1 tabletka powlekana 1 lub 2 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 160 mg.

Jak długo działa No-Spa forte?

No – Spa forte (substancja czynna drotaweryna – drotaverini hydrochloridum, syntetyczna pochodna papaweryny) jest lekiem działającym rozkurczająco na mięśnie gładkie. Maksymalne stężenie w osoczu osiąga około 45 minut do godziny po zażyciu.

Na co pomaga lek No-Spa forte?

No – Spa Forte 80 mg jest to lek rozkurczowy, zmniejszający ból (bolesne skurcze) w obrębie narządów jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej, czyli w obrębie przewodu pokarmowego (żołądka i jelit), dróg żółciowych i moczowych, a u kobiet również dróg rodnych.

Czy da się przedawkować Nospe?

Odpowiedział – dr n. med. Ernest Kuchar Klinika Pediatrii i Chorób Zakaźnych Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Po przyjęciu leku, nawet w zalecanych dawkach zawsze mogą wystąpić działania niepożądane. Przy przedawkowaniu mogą wystąpić działania toksyczne.

 1. Pani przedawkowała wszystkie przyjęte leki.
 2. Jedna tabletka Etopiryny zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etenzamidu oraz 50 mg kofeiny, zatem przyjęła Pani 3600 mg kwasu acetylosalicylowego, 1200 mg etenzemidu oraz 600 mg kofeiny.
 3. Z kolei Nospa Max zawiera 80 mg drotaweryny, środka rozkurczającego mięśnie gładkie.
You might be interested:  Jak Ładnie Pofarbować Włosy?

Maksymalna zalecana dawka dzienna wynosi 200 mg. Pani przyjęła 640 mg. Działania niepożądane i toksyczne kwasu acetylosalicylowego wymieniane przez producenta przy przedawkowaniu obejmują głównie zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego i wątroby (niestrawność, zgaga , nudności, wymioty, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, uszkodzenie błony śluzowej żołądka, uczynnienie choroby wrzodowej).

 1. Najgroźniejsze są owrzodzenia żołądka oraz krwawienia z przewodu pokarmowego.
 2. Niebezpieczna jest ogniskowa martwica wątroby.
 3. Ze strony układu nerwowego mogą wystąpić przy przedawkowaniu: szumy uszne , zaburzenia słuchu i zawroty głowy .
 4. Ze strony nerek: martwica brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek .

W układzie krążenia może dojść do niewydolności serca . Kwas acetylosalicylowy zwiększa ryzyko krwawień i wydłuża czas krzepnięcia . Do możliwych działań niepożądanych entenzamidu należą: zaburzenia przewodu pokarmowego, mdłości, zmniejszenie liczby płytek krwi.

Drotaweryna jest stosunkowo mało toksyczna. Do możliwych działań niepożądanych należą: bóle i zawroty głowy, bezsenność , obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, kołatanie serca , nudności, zaparcia oraz reakcje alergiczne. Przy bardzo dużym przedawkowaniu obserwowano drgawki zakończone zgonem. Osiem tabletek paracetamolu odpowiada 4000 mg substancji czynnej.

Jak każdy lek, paracetamol może powodować działania niepożądane, które w przypadku doraźnego stosowania leku występują rzadko. Należą do nich zaburzenia hematologiczne (zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby granulocytów), reakcje alergiczne ( pokrzywka , rumień, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny, pokrzywka), świąd skóry i jej zaczerwienienie, bóle głowy, przyspieszenie lub zwolnienie akcji serca, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego ( ostra niewydolność wątroby , nudności, wymioty, niestrawność).

Dawki toksyczne przy których dochodzi do uszkodzenia wątroby zwykle przekraczają 7000-8000 mg. Podsumowując, po przyjęciu wspomnianych przez Panią leków mogło dojść do ostrego zatrucia z objawami głównie ze strony przewodu pokarmowego. Powinna zatem Pani niezwłocznie zgłosić się po pomoc, np. wezwać pogotowie ratunkowe.

Jednakże przyjęte przez Panią dawki leków były na tyle małe, że nie spodziewałbym się ciężkich następstw zdrowotnych. Ponieważ, jak się mogę domyślać, przeżyła chwilowe Pani załamanie nerwowe, wskazana jest pomoc psychologa lub psychiatry.

W jakim odstępie czasu można brać nospę?

Działa na skurcze mięśni gładkich, pochodzenia zarówno mięśniowego, jak i nerwowego. Bez konsultacji z lekarzem można przyjmować lek do siedmiu dni. Jeżeli bóle mimo tego nie ustępują, należy zgłosić się do lekarza.

Z czym nie łączyć Nospy?

Nie zaleca się łączenia leków Scopolan Compositum oraz No-Spa, bowiem oba leki, mimo różnych chemicznie substancji czynnych wywierają dokładnie ten sam efekt – działają spazmolitycznie, czyli znoszą stany skurczowe mięśni gładkich w obrębie jamy brzusznej.

Kiedy No-Spa zaczyna działać?

Co zawiera i jak działa No-Spa Max – tabletki powlekane? – Substancją czynną preparatu jest drotaweryna, syntetyczna pochodna papaweryny o działaniu rozkurczającym na mięśnie gładkie. Drotaweryna hamuje aktywność enzymu fosfodiesterazy IV, co prowadzi do zwiększenia stężenia cAMP i dalszej kaskady wewnątrzkomórkowych reakcji, których efektem jest rozkurcz komórki mięśniowej.

 1. Działanie rozkurczające dotyczy mięśni gładkich przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, układu krążenia oraz dróg żółciowych i jest silniejsze, niż wykazywane przez papawerynę.
 2. Jest stosowana w przypadku skurczu mięśni gładkich zarówno pochodzenia nerwowego, jak i mięśniowego.
 3. Drotaweryna łatwo i szybko wchłania się z przewodu pokarmowego.
You might be interested:  Jak Kręcić Włosy Prostownicą Krok Po Kroku?

Masksymalne stężenie w osoczu występuje po 45–60 minutach po przyjęciu doustnym. Jest metabolizowana w wątrobie, wydalana z żółcią i moczem.

Czy Nospe można brac codziennie?

Odpowiedzi farmaceutów – Zależy z jakiego powodu i w jakich dawkach 2020-05-09 Farmaceuta z apteki w Kowalach 6 No-spę mozna brać bezpiecznie przez dłuższy czas, nawet codziennie. Nie wiem z jakiego powodu lekarz zalecił ten lek. Zazwyczaj po kilku dniach przyczyna bólu ustępuje i nie ma potrzeby zażywania wciąż leku. Jeśli u Pani ból powraca, bardziej skupiłabym sie na szukaniu przyczyny tego bólu.2020-05-09 Farmaceuta z apteki w Murowanej Goślinie 8 Można brać przez dłuższy czas ale należy zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyn długotrwałych objawów.2020-05-10 Farmaceuta z apteki w Białej Podlaskiej 6 Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia.

Czy można brać nospę na pusty żołądek?

Tak, można przyjmować lek No-Spa Max na czczo.

Czy No-Spa leczy?

No-Spa jest lekiem przeciwbólowym, który stosuje się nie tylko przy chorobach dróg żółciowych, ale również w leczeniu schorzeń ginekologicznych, w tym przy bolesnym miesiączkowaniu.

Jak dawkowac nospe forte?

Dawkowanie preparatu No-Spa Forte – tabletki – Preparat ma postać tabletek. Przeznaczony jest do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.

Po jakim czasie zaczynają działać leki na nadciśnienie?

Zwykle oceniamy efekt leku po 2-3 tygodniach. Po tym czasie należy zgłosić się na wizytę kontrolną do lekarza.

Czy można wziąć dwie nospy na raz?

NO SPA

Tabletki No-Spa forte oraz tabletki powlekane No-Spa Max – Tabletki zawierające 80 mg substancji czynnej mogą być podawane wyłącznie pacjentom powyżej 12 roku życia. Osoby dorosłe powinny przyjmować 120-240 mg leku na dobę w 2-3 dawkach podzielonych, natomiast dawka dla dzieci w wieku 12-18 lat wynosi maksymalnie 160 mg leku na dzień w podziale na 2-4 dawki.

You might be interested:  Jak Związać Włosy W Kok?

Czy można brac nospe na noc?

Nie ma przeciwwskazań, aby zażyć preparat No-spa na noc. Ten produkt nie musi być przyjmowany o ściśle określonej porze dni. Lek można także przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Ile razy można brać nospe?

Dawkowanie – Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. Dorośli: dawka dobowa: 120 do 240 mg, w 2-3 dawkach podzielonych. W przypadku konieczności zastosowania teku No-Spa u dzieci:

  dawka dobowa dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat: wynosi 80 mg, w 2 dawkach podzielonych dawka dobowa dla dzieci w wieku powyżej 12 lat: wynosi 160 mg, w 2-4 dawkach podzielonych.

Ile razy można brać nospe?

Tabletki No-Spa oraz tabletki powlekane No-Spa Comfort – U pacjentów dorosłych dawka No-Spa powinna wynosić 3-6 tabletek dziennie, czyli 120-240 mg leku na dobę, w 2 lub 3 dawkach podzielonych. Preparat mogą stosować także dzieci po ukończeniu 6 roku życia. Zalecana dawka u młodszych pacjentów to:

  u dzieci w wieku 6-12 lat – 1 tabletka 2 razy dziennie, czyli 80 mg na dobę podzielone na 2 dawki,u dzieci w wieku 12-18 lat – 1 tabletka 4 razy dziennie lub 2 tabletki 2 razy dziennie, maksymalnie 160 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych.

Czy można wziąć 2 tabletki nospy?

Dwie tabletki leku No-spa odpowiadają jednej tabletce leku No-spa Max (bez recepty) i No-spa Forte ( na receptę). Zamiast przyjmować 2 tabletki leku No-spa, może Pan przyjąć także jedną tabletkę No-spa Max, którą kupi Pan w aptece bez recepty.

Czy można brac nospe na noc?

Nie ma przeciwwskazań, aby zażyć preparat No-spa na noc. Ten produkt nie musi być przyjmowany o ściśle określonej porze dni. Lek można także przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Po jakim czasie zaczyna działać No-Spa?

Co zawiera i jak działa No-Spa Max – tabletki powlekane? – Substancją czynną preparatu jest drotaweryna, syntetyczna pochodna papaweryny o działaniu rozkurczającym na mięśnie gładkie. Drotaweryna hamuje aktywność enzymu fosfodiesterazy IV, co prowadzi do zwiększenia stężenia cAMP i dalszej kaskady wewnątrzkomórkowych reakcji, których efektem jest rozkurcz komórki mięśniowej.

Działanie rozkurczające dotyczy mięśni gładkich przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, układu krążenia oraz dróg żółciowych i jest silniejsze, niż wykazywane przez papawerynę. Jest stosowana w przypadku skurczu mięśni gładkich zarówno pochodzenia nerwowego, jak i mięśniowego. Drotaweryna łatwo i szybko wchłania się z przewodu pokarmowego.

Masksymalne stężenie w osoczu występuje po 45–60 minutach po przyjęciu doustnym. Jest metabolizowana w wątrobie, wydalana z żółcią i moczem.