Po Co Są Włosy W Nosie?

Po Co Są Włosy W Nosie
Czy i dlaczego warto usuwać włosy z nosa? – Podstawową rolą, jaką spełniają włosy w nosie, jest zatrzymywaniu kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń przed przedostawaniem się ich do układu oddechowego. Wydawałoby się zatem, że korzystne jest ich pozostawienie na swoim miejscu.

 • Niestety, zdarza się jednak, że najdłuższe włosy zaczynają przeszkadzać, wystając z nosa.
 • Nie wygląda to zbyt estetycznie, dlatego dla poprawy własnego wizerunku warto je usunąć, szczególnie gdy zaczynają je zauważać inne osoby.
 • Usuwanie włosów z nosa wymaga zastosowania specjalnego urządzenia elektronicznego w postaci trymera precyzyjnego.

Jest ono o wiele bardziej skuteczne od klasycznej pęsety lub nożyczek, które mogą spowodować skaleczenie się lub doprowadzić do różnego rodzaju infekcji bakteryjnych. Jest to związane z bardzo małą powierzchnią, na której operuje się tego typu narzędziami.

Czy powinno się golić włosy w nosie?

Włosy wystające z nosa to zmora wielu osób — szczególnie mężczyzn. Owłosienie w tym miejscu zaburza estetykę twarzy, dlatego mało kto uznaje je za powód do dumy. Jednak lekarze ostrzegają, że usuwanie włosów z nosa może mieć bardzo przykre konsekwencje, a nawet doprowadzić do śmierci.

Czy powinno się wyrywać włosy z nosa?

WYRYWANIE Włosów Z Nosa Może Spowodować Twoją Śmierć Oto Dlaczego

Wystające z nosa włosy nie są ani pożądane, ani estetyczne. Jednak lekarze ostrzegają – banalny zabieg higieniczny, jakim jest ich usuwanie, może doprowadzić nawet do śmierci. Można zaryzykować stwierdzenie, że niewielu ludzi uważa wystające z nosa włosy za powód do dumy lub oznakę specjalnej troski o higienę.

 1. Ci, których natura w nie bujnie wyposażyła, a głównie są to mężczyźni, zwykle starają się pozbyć ich za wszelką cenę.
 2. Niektórzy używają do tego celu specjalnego przyrządu, małego urządzenia elektrycznego, które doskonale sprawdza się również do usuwania owłosienia z uszu i innych, mniej dostępnych części ciała.

Inni przycinają je zwykłymi nożyczkami do paznokci a niektórzy, co gorsza, po prostu notorycznie je skubią. Mimo, że nie są ani piękne, ani miłe, to zdaniem specjalistów nie powód, by się ich tak radykalnie pozbywać. Powodem jest zwiększenie ryzyka przeniknięcia niebezpiecznych zarazków do organizmu.

Przydatny „filtr” – Kto usuwa włosy z nosa, ryzykuje utratę zdrowia – ostrzega amerykański laryngolog Erich Voigt z New York University na stronie internetowej magazynu „Business Insider”. Jak twierdzi naukowiec, włosy w jamie nosowej służą do “naturalnej filtracji większych cząstek”. Jeśli włosy są usuwane, niewielkie ciała obce mogą łatwo przedostać się do płuc.

Jednak powodów do rezygnacji z ich depilacji jest więcej. Bakterie w mieszkach włosowych Innym problemem jest to, że mieszki włosowe, czyli wąskie rurki w skórze, z których wyrasta włos, są naturalnym siedliskiem zarazków, które w przypadku ich naruszenia, łatwiej przenikają do organizmu.

Stąd prosta droga do zakażenia organizmu. „To bardzo niebezpieczne sytuacje, które mogą doprowadzić do zapalenia opon mózgowych, ropni mózgu a nawet do śmierci” – mówi Voigt, wyjaśniając to specyfiką układu krwionośnego w tej części twarzy, zwanej nie bez powodu „trójkątem śmierci”, szczególnie podatnej na infekcje.

Obszar ten posiada specyficzne unaczynienie żylne, wnikające bezpośrednio do zatoki jamistej w jamie czaszki. Jednym słowem – do mózgu. Aby zminimalizować takie ryzyko, należy po prostu zrezygnować z depilacji włosów w nosie. A powiedzenie „mam to w nosie” powinno nabrać zupełnie innego znaczenia.

  Po Co Są Włosy W Nosie

  Czy wyrywanie włosów osłabia je?

  05.09.2017 Pytanie do specjalisty – Jak to jest? Czy rzeczywiście regularna depilacja woskiem osłabia owłosienie? Dlaczego w niektórych miejscach włosy nie odrastają? Jaki wpływ ma tu technika pracy? Magdalena Jachowicz-Bednarska udziela odpowiedzi na powyższe pytania.

  „To prawda. Usuwając zbędne owłosienie, obserwujemy osłabienie włosów, które odrastają, a w niektórych miejscach ich całkowity zanik. Stosując depilację woskiem, usuwamy włoski przez wyciągnięcie włosa ze skóry wraz z cebulką. Jak wiadomo, włosy wyrastają ze skóry – z tzw. mieszka włosowego. Jest to najbardziej zewnętrzna śródskórna warstwa i na jej dnie umiejscowiona jest cebulka włosa.

  W tychże cebulkach znajdują się bardzo aktywne komórki macierzy włosa – to one odpowiadają za prawidłowy wzrost łodygi włosa (są to jedne z najszybciej dzielących się komórek w organizmie). Cebulka włosa osadzona jest na brodawce, która zawiera liczne naczynia krwionośne.

  1. Z tych naczyń komórki macierzy pobierają składniki odżywcze i budulcowe.
  2. Brodawka jest odpowiedzialna za odżywianie cebulki włosa.
  3. Wyrwanie włosa wraz z cebulką podczas depilacji woskiem powoduje uszkodzenie podstawy cebulki włosa.
  4. Podczas kolejnych zabiegów depilacji woskiem powtarzamy ten proces, powodując tworzenie się na brodawce mikroblizny.

  Włosy odrastają słabsze, a czasem nie odrastają wcale, ponieważ do cebulki włosa z uszkodzonej brodawki nie docierają substancje odżywcze lub docierają w mniejszym stopniu. Podobny mechanizm obserwujemy, wyrywając włoski pęsetą. Wiele kobiet, modelując kształt brwi, usuwa włoski pęsetą i po jakimś czasie zauważa, że w niektórych miejscach włosy nie odrastają.

  1. Kłopot pojawia się, jeśli klientka chce wrócić do pełniejszego kształtu brwi.
  2. Aby zabieg depilacji woskiem osłabiał owłosienie, ważne jest, by włos został wyrwany ze skóry wraz z cebulką, a nie urwany tuż pod powierzchnią skóry.
  3. Dla osiągnięcia właściwego rezultatu podczas zabiegu depilacji woskiem niezbędny jest wosk odpowiednio dobrany do danej okolicy ciała i rodzaju włosów.

  O skuteczności zabiegu decyduje również technika wykonania, a więc umiejętności osoby wykonującej depilację – warto je sprawdzić podczas pracy. Po usunięciu włosów na plastrze powinna być widoczna wyrwana łodyga włosa wraz z cebulką (czarna kuleczka u nasady łodygi włosa).

  • Jeśli jej nie widzimy, oznacza to, że włos został urwany i na pewno szybko odrośnie”.
  • Autor: Magdalena Jachowicz-Bednarska Master Trener firmy Lycon Polska (wyłącznego dystrybutora marki Lycon), praktyk i szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i w ekskluzywnych londyńskich spa.
  • Autorka artykułów i materiałów edukacyjnych z dziedziny depilacji.

  www. lycon. pl Tagi: lycon , wiedzapraktyczna , beautyforum , artykułuprasowe

  Po co nam włosy w uszach?

  Włoski, które gęsto porastają małżowinę uszną, mogą prezentować się nieestetycznie. Usunięcie ich może być trudnym zadaniem – istnieją jednak skuteczne sposoby. Podpowiadamy, jak pozbyć się niechcianych włosów z uszu. Przeszkadzają Ci włosy porastające uszy? Bez wątpienia taki widok może być irytujący.

  Długie włoski mogą wyglądać nieestetycznie – zwłaszcza jeżeli są ciemne i grube. Zanim jednak zdecydujesz się je usunąć, powinien wiedzieć o tym, że włosy rosnące w nosie czy w uszach pełnią ważną rolę – stanowią naturalną barierę dla zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Z tego powodu nie powinieneś usuwać ich w całości – może to mieć negatywne skutki dla Twojego zdrowia.

  Usuwając włosy, niszczysz mechanizm obrony wytworzony przez organizm. Ze względów estetycznych możesz oczywiście skrócić włoski wystające z nosa czy z uszu.

  Ile kosztuje depilacja nosa?

  Kobiety

  ZABIEG WOSK MIĘKKI WOSK TWARDY
  CZOŁO 10 zł 15 zł
  NOS 20 zł
  BRODA 15 zł 25 zł
  WĄSIK 25 zł 35 zł

  Jak golić włosy w nosie?

  Czy i dlaczego warto usuwać włosy z nosa? – Podstawową rolą, jaką spełniają włosy w nosie, jest zatrzymywaniu kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń przed przedostawaniem się ich do układu oddechowego. Wydawałoby się zatem, że korzystne jest ich pozostawienie na swoim miejscu.

  Niestety, zdarza się jednak, że najdłuższe włosy zaczynają przeszkadzać, wystając z nosa. Nie wygląda to zbyt estetycznie, dlatego dla poprawy własnego wizerunku warto je usunąć, szczególnie gdy zaczynają je zauważać inne osoby. Usuwanie włosów z nosa wymaga zastosowania specjalnego urządzenia elektronicznego w postaci trymera precyzyjnego.

  Jest ono o wiele bardziej skuteczne od klasycznej pęsety lub nożyczek, które mogą spowodować skaleczenie się lub doprowadzić do różnego rodzaju infekcji bakteryjnych. Jest to związane z bardzo małą powierzchnią, na której operuje się tego typu narzędziami.

  Jak ogolic włosy z nosa?

  Jak bezpiecznie usunąć włosy z nosa? – Wyrywanie włosów z nosa za pomocą wosku i pęsety oraz ich znaczne przycinanie to potencjalne zagrożenie dla zdrowia. W celu poprawy wyglądu lepiej zdecydować się na delikatne przycięcie włosów, które wystają z przewodów nosowych.

  • Aby obciąć włosy w nosie, potrzebujemy ostrych, zdezynfekowanych nożyczek lub trymera.
  • Obcinamy jedynie włosy, które wystają z nosa – nie wkładamy ostrych narzędzi do przewodów nosowych, a zabieg powtarzamy, kiedy włosy odrosną.
  • Podsumowując, włosy w nosie są naturalnym filtrem, który chroni przed wnikaniem zanieczyszczeń i drobnoustrojów do płuc.

  Dzięki nim możemy uniknąć wielu infekcji i cieszyć się dobrym stanem zdrowia, dlatego nie należy decydować się na depilację wnętrza nosa. Wystające z nosa włosy, które niekorzystnie wpływają na wygląd oraz samopoczucie możemy delikatnie przyciąć, jednak nie powinniśmy ich wyrywać wraz z cebulkami.

  Czy można wyrywać włosy z pieprzyków?

  Aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa (które zawsze jest priorytetem podczas każdego zabiegu kosmetycznego) i nie narażać się na ewentualne konsekwencje zdrowotne, włosy na takich zmianach skórnych powinny być wyłącznie podcinane, a nie wyrywane, czy też podrażniane laserem.

  Czy opłaca się golić ręce?

  Czy można golić ręce? – Wbrew powszechnemu przekonaniu, włosy po goleniu wcale nie odrastają grubsze. Golenie, również rąk, nie ma wpływu na kolor, twardość i szybkość wzrostu włosów. Możliwe, że mogą one wydawać się bardziej szorstkie, ponieważ podczas odrastania ich krawędzie stają się dosyć tępe, ale sam włos nie ulega zmianie.

  Czy kobiety goła ręce?

  Golenie rąk – nadmierna dbałość o wygląd czy jednak konieczność? – Wydawać by się mogło, że mało kto goli włosy z przedramion, bo przecież wszyscy je mają, zarówno mężczyźni jak i kobiety, i w związku z tym nie powinny one być powodem do skrępowania (jak np. wąsik u kobiet, czy włosy na nogach, wydostające się z rajstop). Niestety, gdy są dość mocno widoczne, bywają większym problemem niż włosy na nogach. Golenie czy depilowanie nóg , dawno temu weszło do kanonu społecznie oczekiwanych zachowań – stało się po prostu normą. Golenie rąk to zabieg, którego nikt nie wymaga, a jednak zdarza się, że kobiety (a niekiedy też mężczyźni) wolą pozbyć się włosków na rękach, bo po prostu źle się z nimi czują.

  • Zbędne owłosienie na nogach łatwo ukryć (długie spodnie, noszone nawet latem, nikogo nie zszokują).
  • Z włoskami na rękach nie jest już tak łatwo, bluzka z długim rękawem, ubrana w upalny dzień – wywoła już spore zdziwienie.
  • Kolejną kwestią jest estetyka.
  • Na co dzień pewnie włosy na rękach, nie są zbyt wielkim problemem, ale już np.

  elegancka sukienka bez rękawów, nie będzie prezentowała się dobrze, jeśli pominiemy golenie rąk, w przygotowaniach do wyjścia. Dlatego też, golenie rąk u dziewczyn, bywa okazjonalne. Są jednak osoby, które mają mocno owłosione przedramiona i golą je regularnie (szczególnie kobiety cierpiące z powodu hirsutyzmu).

  Czy można golić ręce?

  Zastanawiasz się, czy ręce i ramiona można depilować? Oczywiście, że tak!

  Czy można wyrywać włosy z uszu?

  Jedynym sposobem na trwałe usuwanie włosów z ucha jest depilacja laserowa, poprawnie nazywana epilacją.

  Jak długo rozkładają się włosy?

  Cześć, w moim poprzednim wpisie poruszyłem temat niesamowitych faktów dotyczących ludzkiego mózgu. Dzisiaj postanowiłem kontynuować ten temat, jednak z pewną zmianą. W tym poście chciałbym podzielić się z Wami niesamowitymi rzeczami związanymi z resztą ludzkiego ciała , za wyjątkiem mózgu.

  1. Istoty ludzkie są najbardziej złożoną formą życia na tej planecie i każdy mały nowy fakt, o którym się dowiadujemy sprawia, że jeszcze bardziej jesteśmy pod wrażeniem samych siebie.
  2. Tu chciałbym podzielić się z Wami faktami tego typu.
  3. Włosy i paznokcie to dwie struktury w ludzkim ciele, które uznane są za nieposiadające żadnej niezbędnej funkcji .

  A jednak ludzie często zwracają na nie dużo uwagi. Przykładowo kobiety często dbają o paznokcie i włosy, stanowią one niejako podstawę ich urody. Również mężczyźni zwracają dużą uwagę na swoje uczesanie i modlą się o fajną fryzurę za każdym razem gdy wybierają się do fryzjera. Źródło

   Owłosienie, szczególnie to na twarzy, wzrasta znacznie szybciej niż na jakiejkolwiek innej części ciała. Możesz to zauważyć w codziennym życiu, zwłaszcza jeśli nie golisz się regularnie. Pozostawienie brody nie golonej przez całe życie może skutkować wyhodowaniem ponad 900 centymetrowego owłosienia. Każdego dnia przed pójściem spać na Twojej głowie ubyło już 60 włosów i jest to zjawisko normalne, zależne od przeróżnych procesów zewnętrznych oraz wewnętrznych związanych z wiekiem, płcią, ciążą, dietą, itp. Męskie włosy posiadają średnicę o 50% większą niż włosy kobiece , co powoduje, iż naturalnie są one również grubsze. Dziewczyny, musicie zaakceptować ten fakt pomimo swej zazdrości. Pojedynczy włos ludzki jest w stanie utrzymać około dwa batony, a włosów posiadamy na naszej głowie tysiące. Potwierdza to prawdziwość historii o Roszpunce . Prędkość z jaką rośnie paznokieć związana jest z długością Twojego palca , paznokieć najdłuższego palca rośnie szybciej niż ten na najkrótszym palcu. Paznokieć środkowego palca dominującej ręki wzrasta w tempie szybszym niż reszta, gdyż stanowi on część najdłuższego palca. Wciąż niezrozumiałym jest jednak fakt, dlaczego paznokieć dominującej ręki rośnie szybciej niż drugiej. Posiadamy tyle samo włosów na naszym ciele co szympans , jednakże na niektórych częściach naszego ciała są one drobniejsze, często niewidoczne. Dane naukowe pokazują, że osoby o blond włosach mają więcej włosów niż inni . Średnio człowiek posiada około 100.000 włosów, natomiast osoby o jasnych włosach posiadają ich w przybliżeniu 146.

   Dlaczego dziecko wyrywa sobie włosy?

   Dlaczego dziecko ciągnie się za włosy? – Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których dziecko może ciągnąć i wyrywać sobie włosy.

   1. Mechanizm samo uspokajania : dziecko może ciągnąć za włosy, aby się uspokoić w sytuacjach, które uważa za stresujące lub gdy czuje potrzebę uspokojenia się bez konkretnych powodów. Możesz zauważyć, że maluch ciągnie za włosy, gdy odczuwa niepokój, taki jak lęk separacyjny. Wyciąganiu włosów w celu samo ukojenia mogą towarzyszyć inne działania, takie jak ssanie kciuka.
   2. Eksperymentują : Niemowlęta starsze niż sześć miesięcy mogą ciągnąć się za włosy, aby poeksperymentować z przyczyną i skutkiem; aby zobaczyć, jak włosy reagują na ciągnięcie lub jak rodzice reagują na to. Nie należy się tym martwić, ponieważ jest to normalne zachowanie malucha.
   3. Poznają swoje ciało : Niemowlęta stają się świadome swojego ciała wraz z wiekiem, a ich świadomość zwykle znacznie wzrasta w wieku od ośmiu do 12 miesięcy. Niemowlę w tym wieku może badać różne części ciała, takie jak nos, palce u nóg, a nawet włosy. Dziecko może wielokrotnie szarpać się za włosy i może to robić w sytuacji, gdy staje się bardziej samoświadome, na przykład patrząc na siebie w lustrze.
   4. Nawyk : Dziecko może wyrywać włosy z przyzwyczajenia bez zauważalnego bodźca lub powodu. Niektóre dzieci mogą mieć zwyczaj ciągnięcia włosów tylko w określonych miejscach, na przykład w przedszkolu lub w parku. Może to być ich sposób na uspokojenie, ponieważ sprawia, że czują się z tym dobrze.
   5. Frustracja i napady złości : Niektóre starsze niemowlęta i małe dzieci mogą wyrywać włosy z frustracji lub podczas napadów złości. Prawdopodobnie towarzyszą mu inne objawy napadu złości, takie jak krzyki i płacz. Maluch może ciągnąć się za włosy przed rodzicem lub opiekunem, aby pokazać swoją irytację. Małe dzieci, które ciągną się za włosy podczas napadów złości, zwykle mogą również wyrywać komuś włosy.
   6. Trichotillomania : Jest to zwykle jedyna poważna przyczyna wyrywania włosów u niemowląt. Trichotillomania to rodzaj zaburzenia kompulsywnego, w którym osoba może odczuwać powtarzającą się chęć wyrywania włosów. Jest to zaburzenie psychiczne podobne do zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego i może wystąpić również u bardzo małych dzieci. Zwykle rozpoczyna się w wieku 11-13 lat, rzadko przed wiekiem 6 lat. Nie wiadomo, co powoduje trichotillomanię , ale pewną rolę mogą odgrywać czynniki genetyczne i środowiskowe.

   Jak golić włosy w nosie?

   Czy i dlaczego warto usuwać włosy z nosa? – Podstawową rolą, jaką spełniają włosy w nosie, jest zatrzymywaniu kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń przed przedostawaniem się ich do układu oddechowego. Wydawałoby się zatem, że korzystne jest ich pozostawienie na swoim miejscu.

   Niestety, zdarza się jednak, że najdłuższe włosy zaczynają przeszkadzać, wystając z nosa. Nie wygląda to zbyt estetycznie, dlatego dla poprawy własnego wizerunku warto je usunąć, szczególnie gdy zaczynają je zauważać inne osoby. Usuwanie włosów z nosa wymaga zastosowania specjalnego urządzenia elektronicznego w postaci trymera precyzyjnego.

   Jest ono o wiele bardziej skuteczne od klasycznej pęsety lub nożyczek, które mogą spowodować skaleczenie się lub doprowadzić do różnego rodzaju infekcji bakteryjnych. Jest to związane z bardzo małą powierzchnią, na której operuje się tego typu narzędziami.

   Jak ogolic włosy z nosa?

   Jak bezpiecznie usunąć włosy z nosa? – Wyrywanie włosów z nosa za pomocą wosku i pęsety oraz ich znaczne przycinanie to potencjalne zagrożenie dla zdrowia. W celu poprawy wyglądu lepiej zdecydować się na delikatne przycięcie włosów, które wystają z przewodów nosowych.

   1. Aby obciąć włosy w nosie, potrzebujemy ostrych, zdezynfekowanych nożyczek lub trymera.
   2. Obcinamy jedynie włosy, które wystają z nosa – nie wkładamy ostrych narzędzi do przewodów nosowych, a zabieg powtarzamy, kiedy włosy odrosną.
   3. Podsumowując, włosy w nosie są naturalnym filtrem, który chroni przed wnikaniem zanieczyszczeń i drobnoustrojów do płuc.

   Dzięki nim możemy uniknąć wielu infekcji i cieszyć się dobrym stanem zdrowia, dlatego nie należy decydować się na depilację wnętrza nosa. Wystające z nosa włosy, które niekorzystnie wpływają na wygląd oraz samopoczucie możemy delikatnie przyciąć, jednak nie powinniśmy ich wyrywać wraz z cebulkami.

   Czy można Depilowac nos?

   Depilacja włosów w nosie – sposoby – Naprawdę zdesperowanym podpowiadamy jak to zrobić choć od razu na początku zaznaczyć należy, że włosy w nosie mają swój sens i cel , i usuwać ich całkowicie absolutnie się nie powinno. Włosy w nosie zatrzymują kurz, pył i inne zanieczyszczenia powietrza, chroniąc nasz układ oddechowy przed niepotrzebnymi zagrożeniami.

    Strzyżenie

   Najprostszy sposób pozbycia się niechcianych włosów w nosie to ich strzyżenie. Służą do tego specjalne nożyczki do usuwania włosów w nosie. Nie należy eksperymentować z małym nożyczkami np. do paznokci, które są ostro zakończone, ponieważ naprawdę możemy zrobić sobie krzywdę.

    Golenie

   W sklepach dostępne są specjalne golarki do włosów w nosie lub też trymery . Uwaga – włosy wówczas golimy całkowicie, więc należy golić je jedynie na parę milimetrów z przodu nosa, nie głęboko. Uwaga – po goleniu, włosy mogą odrastać grubsze oraz bardziej kłujące.

    Pęseta

   Jeden z najstarszych sposobów usuwania włosów. Bolesny, ale dzięki niemu usuwamy tylko te włosy, które naprawdę są zbędne. Niektórzy mogą jednak mocno krwawić podczas tego zabiegu, nie wspominając już o kichaniu czy załzawionych oczach.

    Kremy do depilacji

   Nie ma oddzielnych kremów do depilacji włosów w nosie, więc większość zdesperowanych używa kremów do depilacji stosowanych do innych części ciała. Włosy w nosie zostaną usunięte, ale jest to sposób bardzo ryzykowny i bardzo nieprzyjemny. Możemy uszkodzić sobie receptory węchu nie tylko na parę dni, ale i na stałe, nie mówiąc o ogólnym zatruciu, gdyż tkanka wewnątrz nosa jest mocno ukrwiona i wrażliwa.

    Depilacja laserowa

   Najlepiej sprawdzony sposób, ale też i najbardziej czasochłonny i najdroższy, efekt jednak jest stały. Laserowe usuwanie włosów w nosie gwarantuje, że nie będą odrastać, usuwamy tylko te naprawdę zbędne i jest to zabieg bezbolesny. Niestety zabieg należy kilkakrotnie powtórzyć – do skutecznego usunięcia włosków potrzeba około 4, 5 zabiegów.

   Jak długo rozkładają się włosy?

   Cześć, w moim poprzednim wpisie poruszyłem temat niesamowitych faktów dotyczących ludzkiego mózgu. Dzisiaj postanowiłem kontynuować ten temat, jednak z pewną zmianą. W tym poście chciałbym podzielić się z Wami niesamowitymi rzeczami związanymi z resztą ludzkiego ciała , za wyjątkiem mózgu.

   Istoty ludzkie są najbardziej złożoną formą życia na tej planecie i każdy mały nowy fakt, o którym się dowiadujemy sprawia, że jeszcze bardziej jesteśmy pod wrażeniem samych siebie. Tu chciałbym podzielić się z Wami faktami tego typu. Włosy i paznokcie to dwie struktury w ludzkim ciele, które uznane są za nieposiadające żadnej niezbędnej funkcji .

   A jednak ludzie często zwracają na nie dużo uwagi. Przykładowo kobiety często dbają o paznokcie i włosy, stanowią one niejako podstawę ich urody. Również mężczyźni zwracają dużą uwagę na swoje uczesanie i modlą się o fajną fryzurę za każdym razem gdy wybierają się do fryzjera. Źródło

    Owłosienie, szczególnie to na twarzy, wzrasta znacznie szybciej niż na jakiejkolwiek innej części ciała. Możesz to zauważyć w codziennym życiu, zwłaszcza jeśli nie golisz się regularnie. Pozostawienie brody nie golonej przez całe życie może skutkować wyhodowaniem ponad 900 centymetrowego owłosienia. Każdego dnia przed pójściem spać na Twojej głowie ubyło już 60 włosów i jest to zjawisko normalne, zależne od przeróżnych procesów zewnętrznych oraz wewnętrznych związanych z wiekiem, płcią, ciążą, dietą, itp. Męskie włosy posiadają średnicę o 50% większą niż włosy kobiece , co powoduje, iż naturalnie są one również grubsze. Dziewczyny, musicie zaakceptować ten fakt pomimo swej zazdrości. Pojedynczy włos ludzki jest w stanie utrzymać około dwa batony, a włosów posiadamy na naszej głowie tysiące. Potwierdza to prawdziwość historii o Roszpunce . Prędkość z jaką rośnie paznokieć związana jest z długością Twojego palca , paznokieć najdłuższego palca rośnie szybciej niż ten na najkrótszym palcu. Paznokieć środkowego palca dominującej ręki wzrasta w tempie szybszym niż reszta, gdyż stanowi on część najdłuższego palca. Wciąż niezrozumiałym jest jednak fakt, dlaczego paznokieć dominującej ręki rośnie szybciej niż drugiej. Posiadamy tyle samo włosów na naszym ciele co szympans , jednakże na niektórych częściach naszego ciała są one drobniejsze, często niewidoczne. Dane naukowe pokazują, że osoby o blond włosach mają więcej włosów niż inni . Średnio człowiek posiada około 100.000 włosów, natomiast osoby o jasnych włosach posiadają ich w przybliżeniu 146.