Włosy Wysokoporowate Co To Znaczy?

Włosy Wysokoporowate Co To Znaczy
Cechy charakterystyczne poszczególnych typów porowatości włosów – Włosy niskoporowate to chyba najłatwiejszy, a w zasadzie najmniej wymagający typ pod kątem pielęgnacji. Wyróżniają się niewielkim stopniem rozchylenia łusek, dzięki czemu są naturalnie gładkie, sypkie i błyszczące.

  1. To wyjątkowo wdzięczny „materiał”, jeśli zależy ci na uzyskaniu tzw.
  2. efektu tafli.
  3. Z drugiej strony, ze względu na ich naturalną gładkość, tego rodzaju kosmyki można niechcący łatwo przeciążyć i doprowadzić do efektu przyklapniętych włosów.
  4. Największym wyzwaniem w pielęgnacji włosów niskoporowatych jest uzyskanie wymarzonej, dużej objętości, wizualnej gęstości i odbicia u nasady.

Warto więc poświęcić szczególną uwagę skórze głowy – z pomocą przyjdą kosmetyki zawierające odpowiednie zioła, czy glinki, które regulują wydzielanie sebum i wchłaniają jego nadmiar, sprawiając tym samym, że włosy dłużej pozostają świeże. Dobrym wyborem będzie w tym przypadku nasz szampon do włosów w kostce , który bazuje między innymi na czerwonej glince i oleju rycynowym, który dodatkowo wzmacnia cebulki włosów i stymuluje ich porost.

Włosy średnioporowate o chyba najczęściej występujący typ. Charakteryzują się średnim stopniem rozchylenia łusek włosów i odpowiednio pielęgnowane mogą wyglądać naprawdę świetnie, czyli uzyskać blask i miękkość włosów niskoporowatych, jednak bez problemów z objętością.

  1. To typ włosów, w którym tzw.
  2. równowaga PEH (proteiny-emolienty-humektanty) jest wyjątkowo istotna – utrzymując ją nie musisz poświęcać wyjątkowo dużo czasu na poszczególne elementy pielęgnacji – możesz skupić się na dopasowaniu kosmetyków do innych czynników wyróżniających włosy – na przykład na wydobyciu skrętu i dodatkowym wygładzeniu przy włosach ze skłonnością do kręcenia i falowania (a zatem „zmierzających” w kierunku włosów wysokoporowatych) czy budowaniu objętości i odbijaniu u nasady w przypadku włosów, którym z natury dość blisko do niskoporowatych.

Włosy wysokoporowate cechuje najwyższy stopień rozchylenia łusek. Sprawia to, że często bywają przesuszone, szorstkie w dotyku, matowe i sprawiają wrażenie zniszczonych. Włosy wysokoporowate to często farbowane, a zwłaszcza mocno rozjaśnianie kosmyki lub te, które mają naturalne predyspozycje do skrętu.

  1. Spośród trzech typów włosów to w ich przypadku najtrudniej o blask, miękkość i efekt tafli, dlatego też wymagają najbardziej zaawansowanej, dobrze dopasowanej pielęgnacji i najwięcej uwagi.
  2. Są przy tym podatne na zniszczenia, delikatne i kruche – łatwo się łamią, puszą i rozdwajają, przez co na przykład trudno je zapuścić.

W ich przypadku warto zastanowić się nad możliwie najłagodniejszym sposobem mycia z użyciem najdelikatniejszych substancji, które jak najmniej dodatkowo je przesuszą. Dobrym rozwiązaniem może być oczyszczanie ich metodą kubeczkową (produktem rozcieńczonym w dużej ilości wody) lub mycie odżywką bez silikonów na przykład w konfiguracji OMO (odżywka-mycie-odżywka).

Co to znaczy że włosy są Średnioporowate?

Jak określić typ porowatości włosów? Poznaj cechy charakterystyczne Twoich włosów – Włosy Wysokoporowate Co To Znaczy Delikatny peeling do skóry głowy dokładnie usunie zrogowaciały naskórek, oczyści skórę głowy i pobudzi wzrost nowych włosów. Szampon o zapachu pomarańczy z bergamotką sprawdzi się w pielęgnacji włosów normalnych i przetłuszczających się. To jak bardzo rozchylone są łuski włosów, często warunkowane jest genetycznie.

    Włosy niskoporowate to takie, które są zdrowe, gładkie i pełne blasku. Pod palcami są miękkie i układają się w taflę włosów. Trudno poddają się jakiejkolwiek stylizacji – niezmiennie wracają do swojej naturalnej formy i bardzo trudno je ujarzmić. Niskoporowatość oznacza, że łuski włosów ściśle przylegają do siebie, tworząc gładką powierzchnię. Ten rodzaj włosów pokocha olejki do włosów, które mają małe cząsteczki, bo tylko takie będą w stanie przeniknąć pomiędzy ciasno ułożone łuski włosów. Wybieraj lekkie oleje do włosów – olej kokosowy, babassu, masło shea , czy masło kakaowe . Włosy średnioporowate to najczęściej występujący rodzaj włosów. Takie włosy posiadają zarówno cechy włosów wysokoporowatych, jak i niskoporowatych. Określamy je jako normalne. Są dość łatwe w stylizacji, ale nie tak samo jak włosy wysokoporowate. Nie są suche, w miarę gładkie, ale nie tak śliskie jak włosy niskoporowate. Do ich pielęgnacji najlepsze będą oleje o średnich cząsteczkach, czyli takie, które obfitują w nienasycone kwasy tłuszczowe omega 7 i 9, na przykład olej śliwkowy, oliwa z oliwek, olej winogronowy , czy kameliowy. Odkryj olej Mango do włosów średnioporowatych . Włosy wysokoporowate rozpoznasz po tym, że podczas dotykania kosmyków wyczujesz nierówności pod palcami. To oznacza, że łuski włosów są mocno rozchylone i nieregularnie umiejscowione. Takie włosy są często zniszczone, matowe, suche i puszące się. Jeżeli chodzi o zalety – bardzo szybko schną i są podatne stylizacji. Aby dodać im witalności, warto wprowadzić do pielęgnacji oleje o dużych cząsteczkach, które uzupełnią luki pomiędzy łuskami.

    Po czym poznać porowatość włosów?

    Jak sprawdzić porowatość włosów? – Metod na sprawdzenie porowatości włosów jest kilka. W tym artykule przedstawimy Ci trzy metody, wybierane najczęściej. Metoda 1 – Test pływalności

      Napełnij szklankę lub miskę wodą o temperaturze pokojowej. Weź kilka kosmyków włosów i włóż je do wody. Włosy muszą być czyste, więc warto zrobić test w dniu, gdy myliśmy włosy. Przyglądaj się włosom przez około 4 minuty.
      Jeżeli Twoje włosy natychmiast opadają na dno, mają wysoką porowatość – Twoje włosy szybko wchłonęły wodę, stały się cięższe i szybko opadły. Jeżeli po 4 minutach Twoje włosy nadal pływają, to mają niską porowatość. Jeżeli Twoje włosy wolno opadają (np. po ok.2 minutach), masz średnią (normalną) porowatość.

    Metoda 2 – Test slajdów

      Chwyć kosmyk włosów. Zaczynając od końca włosów, przesuwaj palce w górę włosa w kierunku skóry głowy. Jeżeli droga jest “wyboista”, znaczy to, że masz włosy wysokoporowate. Jeśli włosy są gładkie, porowatość jest niska.

    Metoda 3 – Test butelki z rozpylaczem

      Oddziel niewielką ilość włosów – możę być grubsze pasemko. Spryskaj tę część niewielką ilością wody (najlepiej za pomocą buteleczki z atomizerem). Jeżeli woda spływa po włosach lub osiada się na nich w postaci kropelek, masz włosy niskoporowate. Jeśli natomiast włosy szybko wchłoną wodę – włosy są wysokoporowate. Jeśli natomiast woda utrzymuje się przez jakiś czas na włosach, a potem wsiąka (po minucie), masz normalny typ porowatości włosów.

    Jak wyglądają włosy wysokoporowate?

    Jak rozpozna poziom porowatoci naszych wosw? – Porowato wosw moemy inaczej nazwa ich przenikalnoci. Dana porowato zaley od rozchylenia uski wosa. Porowato wosw mona podzieli na trzy poziomy:

    1. wosy niskoporowate – maj gadk, jednolit struktur i s lnice. Wygldaj zdrowo i s w dobrej kondycji.
    2. wosy rednioporowate – generalnie s w dobrej kondycji, ale mog si puszy i przesusza. Mog by te lekko zniszczone np. po farbowaniu czy rozjanianiu.
    3. wosy wysokoporowate – s przesuszone, zniszczone, pusz si i maj rozdwojone kocwki. S szorstkie oraz matowe. Ich struktura jest zniszczona: uski s rozchylone i odstaj.

    Co to znaczy że włosy są Niskoporowate?

    Czym wyróżniają się włosy niskoporowate? – Włosy niskoporowate – co to znaczy? Takie włosy uznawane są za najbardziej zdrowe. Także ich wygląd jest godny pozazdroszczenia. Właściciele włosów niskoporowatych mają lśniące, gładkie, miękkie pukle. Łuski takich włosów ściśle do siebie przylegają, włosy nie puszą się, nie elektryzują, nie skręcają się, ani nie falują.

    • Z drugiej strony są dość oporne na układanie i modelowanie, ponadto trudno je zmoczyć i wysuszyć po zamoczeniu.
    • Włosy o niskiej porowatości szybko chłoną składniki zawarte w kosmetykach do włosów, dlatego trzeba postępować z nimi bardzo ostrożnie.
    • Wchłonięte przez takie włosy składniki odżywcze dłużej pozostają w łuskach włosowych.

    Taki rodzaj włosów zasługuje na specjalne traktowanie, czyli szczególną formę pielęgnacji oraz stylizacji, a także kosmetyki, wśród których należy postawić przede wszystkim na specjalne oleje do włosów niskoporowatychdodawane do odżywek do włosów, ale też na keratynę, zioła, aloes i emolienty.

    Jakie włosy schna najdluzej?

    Włosy średnioporowate – charakterystyka – Oczywiście najlepiej na temat porowatości włosa mogą się wypowiedzieć trycholodzy lub fryzjerzy oglądający włos pod mikroskopem. Włosy średnioporowate to dość popularny typ . Co je wyróżnia?

    • Bywają osłabione, brakuje im blasku, nawilżenia.
    • Często puszą się od deszczu lub nadmiaru wilgoci w powietrzu.
    • Mogą być łamliwe i mieć rozdwajające się końcówki .
    • Naturalnie ten rodzaj porowatości włosa jest charakterystyczny dla włosów falowanych, zwanych podatnymi.
    • Największym ich minusem jest czas schnięcia, który zajmuje do kilku godzin po umyciu, bo włosy średnioporowate schną najdłużej ze wszystkich .
    • Są szorstkie w dotyku, przy odpowiednich zabiegach mogą stać się gładkie i lśniące.

    Jak przeprowadzić własne dochodzenie na temat stopnia porowatości włosa? Można zrobić test w szklance wody. Jeśli włos po kilku minutach znajduje się w połowie jej wysokości, śmiało da się go opisać jako średnioporowaty. To typ włosa o nieznacznie rozchylonych łuskach.

    • Nie bez znaczenia jest też przyjrzenie się ich kondycji.
    • Jeśli brakuje im witalności, wydają się matowe, ale nie sprawiają większych problemów dopóki wilgotność powietrza nie zamienia ich w puch – można je traktować jako średnioporowate.
    • Dodatkowa podpowiedź: średnioporowate są włosy, które bywają podatne na obciążenie.

    Jeśli potraktuje się je zbyt ciężkimi produktami odżywczymi jak odżywki, maski, serum, będą wyglądały na pozbawione objętości i nieświeże. Przeczytaj również: Jak określić typ porowatości włosów? RADA EKSPERTA Włosy średnioporowate, najpopularniejsze ze wszystkich rodzajów włosów – są podatne na obciążenia.

    Dlatego do ich pielęgnacji należy używać kosmetyków konsystencji żelowo- kremowej, która nie obciąża za mocno włosów. A unikać produktów bogatych w olejki. Zdecydowanie poszukując zabiegu odpowiedniego dla tego typu włosów warto wybrać albo kurację proteinową, albo nawilżającą. Praca z takimi włosami jest przyjemna dlatego, że są podatne na stylizacje.

    Minusem włosów średnioporowatych jest to, że mogą mieć tendencję do puszenia i elektryzowania się. Dlatego należy zabezpieczyć je nawilżającymi środkami do stylizacji, np. mgiełkami – tłumaczy Patrycja Sawicka-Gnatyshyn, fryzjerka i stylistka włosów, właścicielka Akademii Gnatyshyn.

    Jak określić swój typ włosów?

    Prosty test na określenie porowatości włosów w warunkach domowych – Umieść swój włos w szklance wody i odczekaj około 5 minut. Sprawdź jak głęboko utonął włos:

    • Twoje włosy są wysokoporowate , jeśli włos opadł na samo dno. Oznacza to, że jego łuski są rozchylone, a więc szybko chłonie wodę.
    • Twoje włosy są średnioporowate , jeśli włos utonął mniej więcej w połowie szklanki.
    • Twoje włosy są niskoporowate , jeśli włos tylko nieznacznie zanurzył się lub pływa po powierzchni wody. Oznacza to, że jego łuski są zamknięte i nie pozwalają wodzie wniknąć do środka – lekki włos będzie unosił się na wodzie.

    Jeśli taki domowy test nie przyniesie Ci jednoznacznej odpowiedzi, spróbuj określić rodzaj włosa według poniższych opisów lub profesjonalnie – na konsultacji u trychologa. Przejdźmy teraz do charakterystyki poszczególnych rodzajów porowatości – być może te opisy także będą dla Ciebie pomocne w określeniu rodzaju włosów.

    Jaka porowatość włosów jest najlepsza?

    Co to tak naprawdę jest porowatość włosów? – Spieszymy z wyjaśnieniem. Najpierw jednak musisz przyswoić sobie informację, że naturalne olejki (tak jak w sumie wszystko na tym świecie) zbudowane są z mikroskopijnych cząsteczek. Mogą one być różnej wielkości- w zależności od tego, jakie kwasy tłuszczowe dominują w olejku.

    • Ogólnie podział jest bardzo prosty, gdyż ogranicza się do trzech grup: oleje mogą mieć małe, średnie i duże cząstki.
    • Wróćmy do tematu włosów.
    • Gdybyś umieściła swój włos pod mikroskopem, zobaczyłabyś, że nie jest on gładki jak tafla lustra, tylko zbudowany z nachodzących na siebie łusek – dokładnie w ten sam sposób, co szyszka sosny lub świerku.

    Rzecz dotyczy właśnie owych łusek. Mogą one bowiem albo ściśle przylegać do siebie, albo rozchylać się w mniejszym lub większym stopniu. Aby sobie to lepiej wyobrazić, wystarczy pomyśleć o młodej szyszce (tak, znowu), która ma ściśle przylegające do siebie łuski, oraz – dla kontrastu- o szyszce dojrzałej, która uwolniła już nasiona. – Włosy o dobrej kondycji, które mają ściśle przylegające do siebie łuski to WŁOSY NISKOPOROWATE. – Włosy, których łuski są nieznacznie rozchylone to WŁOSY ŚREDNIOPOROWATE. – Włosy bardzo zniszczone i nadwyrężone, o mocno odstających łuskach to włosy WYSOKOPOROWATE.

    • Czy teraz już wszystko wydaje się proste? Dobrze, ale co wspólnego ma olejek z porowatością włosów? Skoro oleje mają (jak zaznaczyliśmy na wstępie) różne cząsteczki, a włosy mają różnie rozchylone łuski, to muszą one zestawić się tak, aby do siebie pasowały.
    • Jedne oleje będą pasowały do włosów o niskiej porowatości (te o małych cząstkach), inne do średniej (średnie cząstki olejków), jeszcze inne do wysokiej (duże cząstki olejków, które przecież nie miałyby szans wedrzeć się w maleńkie rozchylenia na powierzchni włosów niskoporowych).

    Z tego właśnie względu olejek należy dobrać do stopnia porowatości włosów. W przeciwnym razie wyrządzimy im więcej szkody niż pożytku: albo nadmiernie obciążymy włosy, albo nieładnie je napuszymy. Jak zatem stwierdzić, jaką mamy porowatość włosów? Profesjonalnie można to zrobić u trychologa, jednak istnieje też szybki „domowy” sposób.

    1. Wystarczy umieścić włos w szklance wody i odczekać około 5 min.
    2. Im bardziej utonie włos, tym większa porowatość włosów.
    3. Jeśli całkiem spadnie na dno, oznacza to, że jego łuski są bardzo rozchylone i szybko chłonie on wodę.
    4. Jest zatem wysokoporowaty.
    5. Średnioporowate włosy nurkują mniej więcej do połowy, a niskoporowate pływają po powierzchni lub tylko nieznacznie się zanurzają (zamknięte łuski nie pozwalają im szybko nasiąknąć wodą).

    Zabawa w topielca przyniosła odpowiedzi? Świetnie. Pozostało jeszcze tylko wyjaśnić, jakie olejki pasują do konkretnej porowatości.

    Co stosować na włosy wysokoporowate?

    Olejowanie włosów – To z pewnością jedna z najskuteczniejszych metod wzmacniania i odżywiania włosów. O tym, jak skutecznie olejować włosy różnymi metodami przeczytasz tutaj . Oleje zawierają w sobie mnóstwo substancji odżywczych, które wnikają w cebulki i we włosy, dzięki czemu stają się one mocniejsze, zdrowsze i bardziej lśniące.

    • Podnosi się także ich odporność na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki zewnętrzne.
    • Aby olejowanie włosów było możliwe najbardziej efektywne, należy przede wszystkim dobrać odpowiednie oleje do porowatości włosów.
    • Włosy wysokoporowate najbardziej polubią się z olejami wielonienasyconymi z dużą ilością kwasów omega-3 i omega-6.

    Celuj w emolienty o dużych cząsteczkach, które będą skutecznie uzupełniały ubytki we włosach i mocno odżywiały je od zewnątrz.

    Czy włosy rozjaśniane są Wysokoporowate?

    Włosy Wysokoporowate Co To Znaczy Już od dawna zabierałam się do napisania tego wpisu. Określenie porowatości włosów jest podstawą do dobrania odpowiedniej pielęgnacji, gdyż nieodpowiednia może przynieść więcej szkód niż pożytku. Już jakiś czas temu zaczęłam pisać post o dobieraniu olei pod względem porowatości, kiedy uświadomiłam sobie że tak naprawdę nie napisałam o kluczu do wszystkiego: jak rozpoznać porowatość.

    1. To chyba jeden z postów, które najdłużej dla was pisałam, ale mam nadzieję że ktoś z niego skorzysta 🙂 Często zdarza się tak że na raz występują trzy różne porowatości, na różnych partiach włosów.
    2. Te farbowane chemicznie (szczególnie rozjaśniane) właściwie zawsze są średnio a nawet w przypadku rozjaśniania wysokoporowate.

    Często zdaża się tak że wierzchnie warstwy mają wyższa porowatość niż pozostałe na wskutek działania różnych czynników zewnętrznych np. słońca. Włosy Wysokoporowate Co To Znaczy Wybaczcie rysunki, robiłam w pośpiechu Włosy wysokoporowate to najtrudniejsze pod względem pielęgnacji i zachowywania się włosów Do pielęgnacji takich włosów potrzeba więcej cierpliwości i wkładu pracy. Włosy o wysokiej porowatości potrzebują ogromnej ilości emolientów, więcej nawilżaczy i z reguły więcej protein, które są budulcem włosa i jak cegiełki wbudowuje się właśnie w te otwarte łuski ( tylko że z proteinami jest różnie, jedne włosy je kochają a drugie już nie koniecznie więc trzeba uważać) Łuski są otwarte, szybciej się niszczą.

    1. podatne są na różnego rodzaju odgniecenia, połamane i rozdwojone końcówki, szybko oddają wilgoć, przez co często są suche.
    2. Włosy mogą być wysokoporowate z natury lub na wskutek : -rozjaśniania -farbowania chemicznego zniszczeń -częstej stylizacji przy pomocy wysokiej temperatury(suszarka,prostownica, lokówka itp.) -nieodpowiedniej pielęgnacji -czynników zewnętrznych np.

    nadmierne promieniowanie słoneczne Jeśli nasze włosy są wysokoporowate z natury , o wiele trudniej jest zmniejszyć ich porowatość niż w przypadku takich, które zwiększyły swoją porowatość na wskutek niewłaściwego traktowania. Moje włosy z natury są średnioporowate w stronę niskiej, jeszcze rok temu były bardzo wysokoporowate, natomiast teraz dość porowate włosy znajdują się tylko na wewnętrznych partiach, szczególnie “grzywka”, natomiast partię od wewnątrz odzyskały już prawię kondycję z przed lat 😉 Niestety zwiększyć porowatość włosów jest bardzo łatwo, dużo trudniej zmniejszyć, ale nie jest to niemożliwe .

    Jak dbać o wysokoporowate włosy?

    Co lubią włosy wysokoporowate? –

      Łagodna i zrównoważona pielęgnacja, bez eksperymentów. Systematyczne podcinanie (ale uwaga, ten typ włosów nie lubi cieniowania). Mycie letnią wodą, co domyka łuski, oraz odsączanie nadmiaru wody np. bawełnianą koszulką, bez pocierania czy zawijania w turban. Dobrze jest też pozostawić włosy do swobodnego, naturalnego wysuszenia. Delikatne upinanie, które ujarzmi kosmyki, ale też uchroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Regularne nawilżenie. Stosowanie emolientów, najlepiej olejów i silikonów.

    W pielęgnacji włosów wysokoporowatych kluczowe stają się kosmetyki. Powinny być to łagodne preparaty, bez wyniszczających detergentów i składników mogących pogarszać strukturę włosa. Jeżeli szukasz delikatnych kosmetyków do pielęgnacji włosów o wysokiej porowatości lub nie wiesz, które będą odpowiednie, sprawdź, co proponuje Triny w kategorii Kosmetyki do włosów wysokoporowatych .

    Jak wyglądają włosy Średnioporowate?

    Włosy średnioporowate – charakterystyka – Włosy średnioporowate to takie, które oscylują pomiędzy ciężkimi i grubymi włosami o niskiej porowatości, a mocno zniszczonymi i przesuszonymi. Jak wyglądają najczęściej takie włosy? Ich łuski są nieznacznie odchylone od łodygi (trzonu), zwykle nie sprawiają większych trudności w pielęgnacji, bywają podatne na układanie i stylizację, ale jednocześnie bardzo kapryśne i łatwo pogorszyć ich stan.

    Ich kondycja bywa momentami nie najlepsza, ponieważ cebulki równie łatwo stają się osłabione, a przez to włosy mogą wypadać, a często przestają także rosnąć. Włosy średnioporowate są – mówiąc najprościej – o krok od bardzo złego stanu, ponieważ bywają delikatne, cienkie i łatwo zniszczyć ich wewnętrzną strukturę keratynową – wystarczy źle dobrana pielęgnacja i brak ochrony włosów.

    Pod mikroskopem wygląda to tak, że ich łuski zaczynają się otwierać, a włosy stopniowo niszczeją coraz mocniej i głębiej. To znak, że potrzebują wzmocnienia. Ponadto zaburzona równowaga kwasowa skóry głowy skutkuje przetłuszczającymi się, wypadającymi włosami bez objętości i o utraconej gęstości.

    Może temu towarzyszyć również tzw. mokry łupież. Włosy średnioporowate są dosyć problematyczne – łatwo pogorszyć ich wygląd, a wówczas stają się matowe, nieco szorstkie, pozbawione blasku, nadmiernie się puszą i niełatwo je rozczesać czy wystylizować. Warto pamiętać, że środki do stylizacji dodatkowo pogarszają kondycję takich włosów.

    Włosom średnioporowatym należy poświęcić szczególną uwagę, a to, jak będą wyglądały w przyszłości, zależy tylko od Ciebie i tego, jaką pielęgnację im zapewnisz. Włosy Wysokoporowate Co To Znaczy

    Kiedy włosy nie rosną?

    Bardzo często pytacie mnie, w jaki sposób najszybciej zapuścić włosy . Niestety w wielu przypadkach zdarza się, że żadne metody nie przynoszą efektów. Mimo stosowania się do porad, włosy od miesięcy nie chcą drgnąć nawet o centymetr. Jak to jest? Czy rzeczywiście wzrost włosów stanął w miejscu? Czy metody na porost włosów nie są skuteczne? Dlaczego włosy nie chcą rosnąć??? Włosy Wysokoporowate Co To Znaczy KRUSZENIE SIĘ Jeśli włosy mają cały czas tę samą (krótką) długość, to najprawdopodobniej się kruszą. Łamią się na końcach i wydaje się, że nie rosną. Włosy mogą się łamać z wielu powodów. Wpływ na ten stan rzeczy mogą mieć – rozjaśnianie, suszenie, prostowanie, zbyt mocne wiązanie, ocieranie pasm o ciuchy, nieprawidłowe czesanie a nawet niewłaściwa dieta. Dbając o prawidłowe nawilżenie włosów sprawimy, że będą bardziej elastyczne i odporne na czynniki zewnętrzne. Warto także zaopatrzyć się w silikonowe serum do końcówek i zabezpieczać je po każdym myciu. MAGICZNA GRANICA Długość do której rosną włosy jest uwarunkowana genetycznie. Włosy niektórych ludzi rosną przez określony czas (do pewnej długości), a potem przestają. Ma to związek z długością fazy wzrostu włosów, która jest odmienna w wypadku włosów różnych osób. Mieszki włosowe rozmieszczone są w grupach, w których włosy są w różnych fazach, dzięki czemu nie dochodzi do sytuacji, w której mamy łyse placki na głowie. Dlatego, niektórzy mogą zapuścić włosy do pasa – inni tylko do ramion. DIETA Ważną kwestią przy zapuszczaniu włosów jest prawidłowa dieta. Włosy i paznokcie są odżywiane na samym końcu, dlatego musimy dostarczyć odpowiednią ilość witamin i minerałów. Polecam wpis -> co jedzą włosy? WIEK To, ile mamy lat, również ma znaczenie – włosy najszybciej rosną w wieku 15–30 lat. Po tym okresie fizjologiczne procesy zasilające wzrost włosów tracą zwykle swe tempo i wydajność. Natura uznała, że nie musimy być już atrakcyjne, bo większość z nas zdobyła już partnerów i założyła rodziny 😉 Powoli zauważamy oznaki starzenia się włosów. Mogą stać się suche, łamliwe, a końce zaczną się mocniej rozdwajać. Starość nie radość. Młodość nie wieczność. STAN SKÓRY GŁOWY Zdarza się także, że włosy nie chcą rosnąć ze względu na zły stan głowy . Chociażby ŁZS – łój zbierający się na skórze głowy utrudnia dotarcie “dobrom” z masek czy innych produktów do cebulki włosa, także blokuje prawidłowy wzrost włosa. Tylko zdrowa skóra głowy jest w stanie wyprodukować włos – dlatego dbaj o nią szczególnie! PODCINANIE Jeśli Twoje włosy rosną 1cm na miesiąc, a co trzy miesiące podcinasz je średnio o 3cm – Twój bilans przyrostu równy jest zero. Matematyki nie oszukasz 😉 Mi też jakby włosy stanęły w miejscu 🙂 Ale chyba rosną, bo odrost (czarne końce) już prawie niewidoczny 🙂 Włosy Wysokoporowate Co To Znaczy Czy włosy kręcone są Wysokoporowate?

    Jaki olej do włosów kręconych? – Nadrzędnym kryterium przy doborze oleju do pielęgnacji włosów jest ich porowatość. Znaczna większość włosów kręconych należy do typu średnio i wysokoporowatych. Rzadkością są włosy kręcone o niskiej porowatości, nie jest to jednak wykluczone.

    • Włosy wysokoporowate charakteryzują się nadmiernym puszeniem, suchością, szorstkością i elektryzowaniem.
    • Można odnieść wrażenie, że wręcz “piją” oleje, maski czy odżywki.
    • Są matowe, podatne na plątanie i łamanie oraz szybko chłoną wilgoć np.
    • podczas deszczowego dnia, co nie wpływa korzystnie na wygląd fryzury.

    Skręt włosów wysokoporowatych jest zazwyczaj mocny, dobrze widoczny i łatwy do wydobycia. Włosy średnioporowate to najczęściej włosy falowane. W ich przypadku skręt jest nieco luźniejszy, a loki mniej zdefiniowane. Sprawiają wrażenie zdrowszych niż to ma miejsce w przypadku wysokoporowatych, jednak wciąż wymagają dość zaawansowanej pielęgnacji.

    Czego potrzebują włosy Średnioporowate?

    Pielęgnacja włosów średnioporowatych – Włosy średnioporowate wymagają wzmocnienia i dogłębnego odżywienia oraz rekonstrukcji ewentualnych uszkodzeń – zwłaszcza na końcach lub od połowy długości włosów. Warto wybrać szampon, olej lub wcierkę, która reguluje pracę gruczołów łojowych, zapewnia odbudowę włosów, a także wzmacnia ich naturalną powłokę ochronną.

    • Ponadto włosy średnioporowate potrzebują lekkich kosmetyków, które nie będą ich obciążać – np.
    • delikatnych mgiełek, hydrolatów lub odżywek w sprayu.
    • Należy regularnie nakładać na nie odżywki, które mają w swoim składzie proteiny, emolienty i lekkie, lotne silikony (cyclohexasiloxane, cyclomethicone, cyclotetrasiloxane, dimethicone copolyol, lauryl methicone copolyol).

    Dobrze sprawdzą się również wszelkiego rodzaju nawilżające maski, np. z aloesem, kwasem hialuronowym, mocznikiem lub innymi humektantami. Jedna z najlepszych kuracji dla włosów średnioporowatych to olejowanie włosów , dlatego warto raz w tygodniu olejować je, najlepiej olejami zawierającymi nienasycone kwasy tłuszczowe omega-7 i omega-9.

    • Ponieważ włosy średnioporowate bywają często nieco uwrażliwione, są one tymi, które najczęściej niszczeją podczas snu.
    • To dlatego, że ocierają się o materiał poduszki i są szarpane, gdy na nich leżymy, zatem dobrym pomysłem jest splatanie ich przed snem w luźny warkocz lub kucyk.
    • Włosy średnioporowate dobrze jest czesać delikatną szczotką z naturalnego włosia lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

    Najlepiej suszyć je suszarką z letnim nawiewem. Wygładzi ona łuski i nada włosom blask. Pamiętaj też o systematycznym podcinaniu końcówek, gdyż te są najczulszym punktem włosów o średniej porowatości. Włosy Wysokoporowate Co To Znaczy

    Jakie olejki do włosów Średnioporowatych?

    Olejowanie włosów wysokoporowatych, średnioporowatych i niskoporowatych – Skuteczność olejowania włosów, jak już zostało wspomniane, uzależniona jest od ich rodzaju i doboru odpowiedniego oleju. Warto zatem wiedzieć, które oleje sprawdzą się w pielęgnacji kosmyków wysokoporowatych, śrenioporowatych oraz niskoporowatych, jednak – co ważne – lista nie jest zamknięta i tworzona na sztywno.

    1. Przykładowo, olej polecany włosom wysokoporowatym, może pozytywnie oddziaływać na średnioporowate i odwrotnie, dlatego warto eksperymentować, by docelowo znaleźć najlepiej dobrany produkt.
    2. Olejowanie włosów wysokoporowatych Dedykowane temu rodzajowi włosów są: olej z pestek dyni, konopny, z czarnuszki, z ogórecznika, z pestek malin, lniany, z pestek winogron, z wiesiołka, sojowy, z kminku, z opuncji figowej, z nasion bawełny, z jabłka, z czarnego bzu.

    W ostatnim czasie najchętniej wybieranym olejem do pielęgnacji włosów wysokoporowatych jest Nacomi – olej z czarnuszki , który wzmacnia kosmyki od wewnątrz, przyśpiesza ich wzrost oraz eliminuje problem łupieżu. Olejowanie włosów średnioporowatych Z kosmykami o średniej porowatości dobrze współpracować powinny: olej ze słodkich migdałów, z rokitnika, słonecznikowy, z pestek moreli, oliwa z oliwek, olej z orzechów laskowych, arganowy, rzepakowy, awokado, makadamia, ryżowy, olej tamanu , arachidowy, z jagód acai, kameliowy.

    • Można również skorzystać z gotowej mieszanki olejków, np.
    • Trust My Sister Emollient Hair Mask olej do włosów średnioporowatych , który bazuje na olejach ze słodkich migdałów, makadamia i awokado.
    • Znakomicie regeneruje i wypełnia ubytki w strukturze włosów, przywracając im miękkość i blask.
    • Olejowanie włosów niskoporowatych Do olejowania kosmyków o niskiej porowatości najczęściej polecany jest olej kokosowy, ale warto również wypróbować olej babassu czy olej palmowy.

    Sprawdzić mogą się również masła, chociażby shea, kakaowe czy mango. Dużą popularnością cieszy się Nacomi – olej kokosowy nierafinowany , który nadaje się tak do pielęgnacji włosów, jak i skóry twarzy i całego ciała. Producenci kosmetyczni – analizując rynkowe trendy – oferują również gotowe mieszanki olejków, które mają być możliwie najbardziej uniwersalne i odpowiadać na potrzeby różnych rodzajów włosów.

    1. Z myślą o olejowaniu włosów i regeneracji końcówek powstał Vianek – olejek do włosów , który w swoim składzie zawiera oleje z pestek moreli i rokitnikowego, z dodatkiem masła awokado, lecytyny sojowej, witaminy E oraz wyciągu z nagietka lekarskiego, miodunki plamistej i pięciornika gęsiego.
    2. Naturalną alternatywą pielęgnacyjną jest również EO Laboratorie jedwabny olej do włosów wzmocnienie i wzrost , oprócz dobroczynnych olejów zawiera również witaminę E oraz kolagen, które wzmacniają włókna włosów, a proteiny jedwabiu odpowiedzialne są za nawilżenie.

    Uniwersalnym olejem, znanym ze wszechstronnego działania, jest olej rycynowy, np. Mohani – Precious Oils olej rycynowy , który korzystnie wpływa na kondycję skóry głowy i włosów. Co stosować na włosy wysokoporowate?

    Olejowanie włosów – To z pewnością jedna z najskuteczniejszych metod wzmacniania i odżywiania włosów. O tym, jak skutecznie olejować włosy różnymi metodami przeczytasz tutaj . Oleje zawierają w sobie mnóstwo substancji odżywczych, które wnikają w cebulki i we włosy, dzięki czemu stają się one mocniejsze, zdrowsze i bardziej lśniące.

    Podnosi się także ich odporność na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki zewnętrzne. Aby olejowanie włosów było możliwe najbardziej efektywne, należy przede wszystkim dobrać odpowiednie oleje do porowatości włosów. Włosy wysokoporowate najbardziej polubią się z olejami wielonienasyconymi z dużą ilością kwasów omega-3 i omega-6.

    Celuj w emolienty o dużych cząsteczkach, które będą skutecznie uzupełniały ubytki we włosach i mocno odżywiały je od zewnątrz.