Co Na Puszące Się Włosy?

Co Na Puszące Się Włosy
Sposoby na puszące się włosy

  • Spłukuj włosy letnią lub chłodną wodą.
  • Pozwól włosom schnąć naturalnie, a w ostateczności susz je chłodnym nawiewem.
  • Zawsze nakładaj na włosy odżywkę lub olejek do włosów.
  • Unikaj częstej stylizacji włosów przy pomocy ciepła np.
  • Postaw na kosmetyki nawilżające – włosy suche łatwiej się puszą.

Czym wygładzić puszące się włosy?

2. Sposoby na puszące się włosy: nakładanie odżywki po każdym myciu – Aby wygładzić puszące się włosy i ułatwić ich rozczesywanie, po każdym myciu powinnaś nakładać odżywkę – nawet na 2-3 minuty (wyjątkiem jest sytuacja, gdy robisz to po olejowaniu w celu zemulgowania oleju).

Wybieraj produkty z zawartością naturalnych olejków i silikonów , które dobrze dociążają włosy i domykają łuski. Warto postawić na odżywki opracowane specjalnie z myślą o włosach wysokoporowatych , bo właśnie takie mają największą tendencję do puszenia się. Znajdziesz je np. w portfolio Anwen , marki założonej przez znaną blogerkę włosową.

Ich kompozycja opiera się wyłącznie na emolientach i olejach dostosowanych do włosów o wysokiej porowatości. Przykładem może być odżywka Emolientowa róża albo Emolientowy irys . Raz na kilka myć powinnaś zastosować też bogatą maskę i przytrzymać kosmetyk na włosach przez co najmniej 10 minut.

Co zrobić żeby włosy się nie puszyły gdy jest wilgotno?

Co zrobić, żeby włosy się nie kręciły? – to pytanie zadają często kobiety o włosach, które nie są naturalnie ani proste jak druty, ani uroczo kręcone. Puszeniu i niesfornemu kręceniu się sprzyja głównie wiosenna pogoda. Opady deszczu i duża wilgotność sprawiają, że włosy zaczynają żyć własnym życiem.

Co zrobić, aby włosy się nie kręciły, nie puszyły i utrzymywały taki kształt, jaki nadasz im przed wyjściem z domu? Kluczem do sukcesu są nie tylko dobre i wytrzymałe kosmetyki do stylizacji, lecz także codzienna pielęgnacja włosów, która zapobiega ich puszeniu się i kręceniu każdego włosa w inną stronę.

Więcej: Co zrobić, żeby włosy się nie kręciły? Aby włosy się nie kręciły, trzeba je najpierw wyprostować. Zanim więc zaczniesz myśleć o wdrożeniu dodatkowej pielęgnacji, która pozwoli ci zachować piękną i prostą fryzurę w każdych warunkach, najpierw wybierz najbardziej odpowiadającą ci metodę prostowania.

  • Do dyspozycji masz ich obecnie wiele.
  • Najpopularniejsze jest oczywiście nadal tradycyjne suszenie na szczotce i wtarcie serum lub innego kosmetyku dyscyplinującego włosy, natomiast zdecydowanie coraz więcej kobiet sięga po prostowanie na gorąco za pomocą prostownicy.
  • Trzeba jednak uważać, aby podczas zabiegu nie przegrzać włosów.

Niestety wysoka temperatura im szkodzi. Nie bez powodu więc coraz większą popularność zyskuje prostowanie keratynowe . Dzięki niemu włosy pozostają idealnie proste przez długi czas, niestraszna im żadna pogoda. Zabieg niestety nie należy do najtańszych, jest jednak zdecydowanie mniej inwazyjny niż prostowanie japońskie i chemiczne.

  • To metody wyjątkowo trwałe, jednak ich skuteczność wiąże się ze zmianą struktury włosa i uszkodzeniem struktur proteinowych.
  • Pytaniu, co zrobić, aby włosy się nie kręciły, powinno więc zawsze towarzyszyć pytanie o bezpieczeństwo i inwazyjność zabiegów.
  • Oczywiście im trwalszy zabieg, tym mniejsze ryzyko, że fryzurę zniszczy wiatr, tylko pytanie, jak wiele czasu zajmie odbudowa zniszczonej struktury włosów.

Co zrobić, żeby włosy nie kręciły się na wilgoci? Domowe sposoby przeciw kręceniu się włosów pomagają skutecznie zapanować nad nimi nawet w najgorszą pogodę. Warto więc przed prostowaniem i po nim wdrożyć odpowiednią pielęgnację włosów. W dzień przed prostowaniem dobrze jest użyć szamponu prostująceg o.

Dzięki zawartej w nim kreatynie oraz innym substancjom pomaga on wygładzić łuski włosów, co znacznie ułatwia późniejszą stylizację. Przed suszeniem dobrze jest spryskać je sprayem prostującym. Warto zwrócić uwagę, aby chronił on także przed wysokimi temperaturami, które źle działają na cebulki włosów.

Jeśli za oknem pogoda jest raczej deszczowa, nie zapomnij o sprayu przeciw wilgoci. Szybka aplikacja przed wyjściem potrafi zdziałać cuda. Szczególnie dokładnie warto go nakładać od połowy włosów do ich końcówek. Jeśli to możliwe, lepiej zrezygnować z czapki lub kapelusza, bo nałożone na głowę jeszcze bardziej sprzyjają puszeniu się i kręceniu włosów.

Jak pozbyć się puchu na włosach?

Z rozrzewnieniem wspominam czasy, gdy moje włosy praktycznie nie wiedziały co to jest puch, a jeśli już jakiś mi zdarzył podczas wyjątkowego BadHairDay to był niczym w porównaniu z tym, co gości na mojej głowie za każdym razem, gdy o włosy nie zadbam odpowiednio.

  • Rozjaśnianie, a co za tym idzie wyższa porowatość włosów sprawiły, że problem puszenia stał mi się tak bliski jak pasażerowie w krakowskim MPK w godzinach szczytu.
  • Udało mi się jednak opanować kilka strategii, dzięki którym nie muszę się już nim martwić.1.
  • Dodatkowa porcja emolientów po myciu Najprostszy i zwykle najskuteczniejszy sposób.

Moje włosy po wyschnięciu są spuszone w 98% przypadków, więc bez tego ani rusz. W roli emolientów zwykle występują: olej (u mnie najczęściej ten z pestek śliwki), serum silikonowe (u mnie: Artego Rain Dance), krem do rąk, odżywka w piance Pantene (efekty przed i po pokazywałam TU ) lub inna odżywka/maska o emolientowym składzie (może być nawet taka do spłukiwania).

  • Kluczem do sukcesu jest wstrzemięźliwość, bo emolienty w nadmiarze zamiast zwalczyć puch wyczarują nam piękne, tłuste strączki.
  • Dodatkowy patent: po rozczesaniu i zaaplikowaniu na włosy, zwijamy je dosłownie na chwilę w koczek ślimak.
  • Po tym po puchu nie powinno być śladu.
  • Minus: sposób chodź skuteczny nie zawsze jest trwały, efekt może minąć nawet po kilkunastu minach w zależności od stanu włosów.2.
You might be interested:  Jak Kremować Włosy?

Zmiana pielęgnacji Każda nawet początkująca włosomaniaczka wie, że na puch najlepsze są emolienty. Częste olejowanie, maski i odżywki o mocno emolientowych składach, silikony, a nawet szampony ze zwiększoną ilością emolientów zwykle są pomocne. Ale co jeśli w naszej włosowej diecie nie ma już praktycznie żadnych protein ani humektantów, a włosy mimo to wciąż się puszą? Odpowiedź choć prosta jest zaskakująca.

  1. Trzeba dołożyć włosom protein albo nawilżaczy, bo ich brak wbrew pozorom też może skutkować puszeniem się włosów.
  2. Zaczęłabym najpierw od protein (koniecznie połączonych z emolientami i humektantami) w sporej ilości, bo to zwykle one w takiej sytuacji pomagają.
  3. Jeśli jednak taka kuracja nie przyniesie pożądanego efektu to następnym krokiem niech będzie intensywne nawilżanie np.

w postaci maski z siemienia lnianego i oleju nałożonej przed myciem.3. Nafta/mąka ziemniaczana/płukanka z szałwii Z arsenału wszystkich domowych/naturalnych/babcinych sposobów pielęgnacji włosów u mnie osobiście z puchem najlepiej radziły sobie te trzy wymienione powyżej.

  • Nafta – solo lub wymieszana z maską i nałożona na 15 minut przed myciem.
  • Mąka ziemniaczana dodana do dowolnej maski/odżywki i płukanka z szałwii, o której wspominałam TU , a która poza walką z puchem naturalnie wygładza i rozprostowuje nieco włosy.4.
  • Prostownica/lokówka Wiem, że brzmi to jak antyporada włosomaniacza, ale w wyjątkowych okolicznościach (wesele, pierwsza randka, sesja zdjęciowa czy inne ważne wydarzenie) to najprostszy i najszybszy sposób by pozbyć się z włosów niechcianego puchu.

Po latach włosomaniactwa i unikania wszystkiego co może zniszczyć mi włosy nauczyłam się w końcu tego, że to one są dla mnie, a nie ja dla nich i jeśli zależy mi na ich naprawdę dobrym wyglądzie to nie przebieram w środkach 😉 Przykład: ostatnie wakacje, gdzie po każdym myciu traktowałam je lokówką.

Co na puszące się włosy Rossmann?

NEBOA, odżywka do włosów kręconych i puszących się, 300 ml | Drogeria Rossmann. pl.

Dlaczego moje włosy się puszą?

Główną przyczyną puszenia się włosów jest odwodnienie kory włosa, które może być spowodowane wieloma czynnikami, chociażby nadużywaniem kosmetyków do pielęgnacji, częstym farbowaniem, gwałtownym rozczesywaniem czy szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Co to znaczy że włosy się puszą?

Spuszone włosy, czyli jakie? – Włosy puszą się wtedy, gdy są porowate i nieodpowiednio pielęgnowane (np. stosuje się zbyt mało emolientów i zbyt dużo humektantów), a wilgotność powietrza jest bardzo wysoka (np. po deszczu lub podczas wakacji na ciepłych wyspach).

Pod wpływem wilgoci łuski włosów się rozchylają i włosy pochłaniają cząsteczki wody. Napuszone włosy są zwykle lekko wilgotne w dotyku i co najważniejsze, powierzchnia wszystkich włosów nie jest gładka, lecz wyraźnie widać, że pojedyncze włosy odstają od reszty i lekko się kręcą. Dodatkowo takie włosy często się strączkują i klapną.

Im bardziej zniszczone i porowate włosy, tym częściej się puszą i odwrotnie – włosy zdrowe lub zakonserwowane emolientami prawie nigdy się nie puszą. Częściej puszą się włosy falowane i kręcone niż włosy proste. Jestem ciekawa, czy przed przeczytaniem tego wpisu znałyście różnicę między włosami puszystymi a spuszonymi.

Jak zmniejszyć puszenie się włosów?

Co powoduje PUSZĄCE SIĘ WŁOSY? 🕵️ WŁOSOWE CSI

Problem puszących się włosów to chyba najbardziej trapiąca Was kwestia. Z drugiej strony to jeden z tych problemów, który ciężko rozwiązać za pomocą jednego produktu, ponieważ najczęściej składa się na niego kilka popełnianych notorycznie błędów, których zazwyczaj nie zauważamy. O co chodzi z tym puszeniem i co powoduje problem? Jestem pewna, że każda z Was czasami doświadcza nieznośnego puchu na włosach, większość w momencie dużej wilgotności na zewnątrz. Sama obecnie nie mam większego problemu z puszeniem na co dzień, jednak w przypadku deszczowej pogody sprawa wygląda już nieco inaczej.

Kwestię wilgotności powietrza, humektantów i punktu rosy opisałam w TYM poście, więc jeśli jesteście zupełnie początkujące, zacznijcie od ujętej tam teorii, która wiele Wam rozjaśni 🙂 Najmniej narażone na puszenie będą na pewno włosy niezniszczone i przede wszystkim niskoporowate, a więc w ograniczeniu puszenia najistotniejszym krokiem będzie maksymalne domknięcie łusek oraz zabezpieczenie włosa warstwą lipidową za pomocą emolientów.

Na pewno stałe rozjaśnianie czy codzienne prostowanie będą bardzo przyczyniały się do powstawania problemu, także jeśli rozjaśniacie lub prostujecie włosy i chcecie pozbyć się puszenia musicie niestety zaprzestać tych praktyk. Skupmy się jednak na konkretnym działaniu, czyli jak ograniczyć puszenie ? 1.

  • Prostowanie puszących się włosów czyli błędne koło Na początek zupełnie podstawowy błąd, który popełniałam sama mając kilkanaście lat.
  • Moje włosy wtedy o wiele bardziej się kręciły ze względu na większą porowatość i jednocześnie o wiele bardziej i częściej puszyły.
  • Bardzo często zdarzało mi się sięgać po prostownicę tylko po to, aby wygładzić spuszone końce, co w efekcie kończyło się dwa razy większym puchem już po kilkudziesięciu minutach od wyjścia z domu.

Wiem, że czasem ciężko odstawić prostownicę, ale warto dla efektu, który pojawia się dość szybko.2. Wysuszanie włosów Tutaj winę za wysuszanie włosów mogą ponosić różne produkty, ale zazwyczaj są to slsy i slesy w szamponach stosowanych codziennie i alkohole.

  1. Zasada jest prosta – im bardziej wysuszone włosy tym większy problem z puchem.
  2. Nie warto ignorować kwestii dobrego, niewysuszającego szamponu, jeśli nie musicie koniecznie sięgać po sls na co dzień.3.
  3. Stosowanie zbyt dużej ilości humektantów przy zbyt małej ilości emolientów Tutaj znów wszystko opisane jest w TYM poście, jednak moim zdaniem powyższy punkt jest najistotniejszym w całej kwestii puszenia się włosów.

Za puch bardzo często odpowiedzialne są humektanty, którym nie dostarczono towarzystwa emolientów, to tak w dużym skrócie. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, zerknijcie na podlinkowany wyżej post.

Dlaczego włosy się puszą po umyciu?

Wygładzaj łuski włosów – Poza ograniczeniem zabiegów, które rozpulchniają włosy i unoszą łuski, warto wygładzać i uszczelniać ich powierzchnię stosując poniższe triki: Wprasowywanie masek Ten sposób nakładania masek był mi znany od bardzo dawna, ale nie sprawdzał się, gdy moje włosy były bardzo mocno zniszczone.

  • Przekonałam się do niego dopiero po zabiegu Kerastase , podczas którego został zastosowany.
  • Mówiąc w skrócie, dzielimy włosy na pasma i w każde pasmo wcieramy produkt w kierunku od nasady aż po końce.
  • 🙂 Płukanki Ciepła woda i produkty o lekko zasadowym pH (niektóre szampony) unoszą łuski, przez co włosy po wysuszeniu są napuszone i niesforne.
You might be interested:  Co Ile Stosować Maskę Na Włosy?

Aby temu zapobiec, warto użyć do ostatniego płukania kwaśnej płukanki octowej lub chłodnej wody z kranu – obie ściągają łuski i wygładzają powierzchnię włosów. Suszenie włosów chłodnym nawiewem Jeśli decydujemy się na suszenie włosów suszarką, warto wykorzystać zimny strumień powietrza oraz funkcję jonizacji.

  • Spokojne suszenie (najlepiej przy użyciu płaskiej szczotki) skutecznie wygładza proste bądź lekko falowane włosy.
  • Wygładzanie łusek silikonowym serum Zabezpieczenie końców filmotwórczym serum wygładzi powierzchnię włosów, ograniczy puszenie i dociąży włosy.
  • Serum można wcierać zarówno w suche, jak i wilgotne włosy.

Silikonowy olejek można zamienić na roztartą w dłoniach kropelkę naturalnego oleju.

Jak ściąć włosy żeby się nie puszyły?

4 najlepsze fryzury dla puszących się włosów – Jeżeli zdecydowanie masz dzisiaj bad hair day, a twoje puszące się włosy nie chcą współpracować, wybierz odpowiednie uczesanie, które pomoże ci zamaskować kaprysy czupryny. Jakie fryzury dla puszących się włosów to strzał w dziesiątkę?

    Kłos. To świetna alternatywa dla klasycznego warkocza, zwłaszcza jeśli chcesz nieco urozmaicić swój fryzurowy repertuar. Kłos jest idealną fryzurą dla puszących się włosów, ponieważ najlepiej wygląda na włosach z dużą objętością, a właśnie takie zazwyczaj są kosmyki mające tendencję do puszenia. Kłosa możesz zacząć pleść nad karkiem lub od korony głowy. Jeśli chcesz dodać mu jeszcze odrobinę objętości, delikatnie poluzuj jego pasma. Wysoki lub niski kok . Podobnie jak w przypadku koka, tutaj również objętość twoich włosów będzie ogromnym atutem. Wykonując tę fryzurę dla puszących się włosów, zacznij od zebrania wszystkich kosmyków gumką. W zależności od tego, jak chcesz, żeby kok wyglądał, zrób to nisko, nad karkiem lub na czubku głowy. Kucyk owiń wokół własnej osi, uformuj koczek i przygnij włosy kokówkami. Ta fryzura świetnie sprawdzi się na co dzień, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci, które uwielbiają ciągnąć cię za włosy. Puszące się włosy nie są przyklapnięte, dzięki czemu koczek będzie wyglądał bardzo efektownie. Upięcia z warkoczem w roli głównej . Jeżeli szukasz fryzury dla puszących się włosów , postaw na warkocze. Zapleciony na noc warkocz to gwarancja tego, że rankiem na twojej głowie pojawią się plażowe fale. Fryzurę wystarczy utrwalić. Najmocniejszy efekt uzyskasz, zaplatając w warkocz mokre lub wilgotne włosy. Warkocz to również świetna baza dla różnego rodzaju upięć. Wystarczy, że podzielisz włosy na dwie równe części w poprzek głowy, zapleciesz dwa swobodne warkocze, które następnie zwiniesz w koczek i przypniesz, a uzyskasz elegancką fryzurę, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno na randkę, jak i na rozmowę o pracę. Kok – banan w swobodnym wydaniu. Na pewno wiesz, jak wygląda klasyczny, ciasno spięty kok – banan, bardzo popularny w latach 90. Dzisiaj ta fryzura dla puszących się włosów przeżywa swój renesans, ale w swobodniejszej formie. Właśnie dlatego kosmyki mające tendencję do puszenia warto upiąć w ten sposób – im więcej objętości, tym lepiej. Zrób przedziałek z boku głowy, włosy zaczesz na jedną stronę, podepnij wsuwką i od końcówek zacznij zwijać kosmyki w charakterystyczny rulonik, który wystarczy niedbale podpiąć do reszty włosów.

Co warto kupic z OnlyBio?

OnlyBio Hair in Balance, emolientowa odżywka do włosów – Emolientowa odżywka od OnlyBio Hair in Balance to ratunek dla puszących się włosów z tendencją do powstawania kołtunów. Dzięki niej kosmyki staną się sypkie, lśniące i wyraźnie wygładzone. W składzie znajdziecie olej lniany oraz olej z awokado o silnym działaniu regenerującym i naprawczym. Co Na Puszące Się Włosy mat. prasowe Ta odżywka to mój must have przy chęci zachowania równowagi PEH. Piękny zapach. Włosy są miękkie, nie plączą się. Idealnie domyka moją pielęgnacje. Potrafi oswobodzić puch na głowie po pielęgnacji proteinowej – Mistral_N . Czy kiedykolwiek stosowałyście kosmetyki z serii OnlyBio Hair in Balance? Co Na Puszące Się Włosy mat. prasowe/puhhha/iStock Najlepsze odżywki do włosów wysokoporowatych, które nawilżą, wygładzą i ograniczą puszenie Odżywki do włosów wysokoporowatych wygładzą pasma, ograniczą puszenie się włosów i sprawią, że będą one nawilżone i błyszczące. Świetnym wyborem na co dzień będą tutaj odżywki emolintowe, ale nie tylko! Znalazłyśmy dla was TOP 5 odżywek i masek do włosów wysokoporowatych z KWC.

  1. Odżywki do włosów wysokoporowatych uzupełniają strukturę włosa i oblepiają pasma ochronnym filmem, dzięki czemu są gładkie i zabezpieczone przed uszkodzeniami.
  2. W naszym zestawieniu znajdziecie kosmetyki od 13 do 65 złotych, które zawierają wszystkie niezbędne składniki do pielęgnacji tego typu włosa, w tym hity marki OnlyBio z linii Hair Balance.

Jaką odżywkę do włosów wysokoporowatych wybrać? Wybór odpowiedniej odżywki do włosów wysokoporowatych jest bardzo ważny w codziennej pielęgnacji. Źle dobrana odżywka może niewystarczająco dociążyć włosy ze skłonnością do puszenia się i elektryzowania.

  1. Zdecydowaną podstawą pielęgnacji włosów wysokoporowatych będą odżywki emolientowe , które obklejają kosmyki i sprawiają, że są one dociążone, gładkie i błyszczące.
  2. Warto również stosować odżywki proteinowe, które uzupełnią ubytki w strukturze włosa.
  3. Najlepsze odżywki i maski do włosów wysokoporowatych z KWC Znalazłyśmy dla was TOP 5 najlepszych odżywek i masek do włosów wysokoporowatych z KWC, które mają średnią ocenę 4/5 lub więcej i są polecane przez Wizażanki.

Hairy Tale Cosmetics, Liquid Gold Rich Emolient Hair Mask for High Porositym, Bogata emolientowa maska dla włosów o wysokiej porowatości Liquid Gold to maska dla włosów zniszczonych rozjaśnianiem, przesuszonych, nadwyrężonych zabiegami fryzjerskimi, farbowanych, oraz skłonnych do utraty nawilżenia.

Jaki szampon na sianowate włosy?

Mycie włosów przesuszonych – Włosy przesuszone wymagają większej uwagi już na etapie mycia głowy . Ten rodzaj włosów jest dość kruchy i delikatny, dlatego warto obchodzić się z nimi równie ostrożnie. Myjąc włosy szamponem , masuj zawsze skórę głowy, delikatnymi okrężnymi ruchami, tak jak traktujesz w praniu swoją ulubioną sukienkę, czy sweter.

  • Po umyciu włosów, odsącz je delikatnie w ręczniku, unikając gwałtownych ruchów i pocierania włosów o tkaninę.
  • W ten sposób możesz uszkodzić i tak kruchą strukturę włosów suchych i zniszczonych.
  • Polecamy ręczniki z mikrofibry , które dzięki strukturze tkaniny, nie niszczą włosów i szybko chłoną wodę.
  • Efekt – to włosy wysuszone w o wiele krótszym czasie.
You might be interested:  Piwne Oczy Jakie Włosy?

Równie ważny, jak sposób mycia włosów, jest dobór odpowiedniego szamponu pielęgnacyjnego . Włosy przesuszone i sianowate lubią szampony oparte na składnikach nawilżających, wygładzających i odżywczych . Szampon do włosów suchych i przesuszonych powinien uzupełniać wilgoć we włosie i uzupełniać ubytki w ich strukturze, już na etapie mycia włosów.

Jak zmniejszyć puszenie się włosów?

Co powoduje PUSZĄCE SIĘ WŁOSY? 🕵️ WŁOSOWE CSI

Problem puszących się włosów to chyba najbardziej trapiąca Was kwestia. Z drugiej strony to jeden z tych problemów, który ciężko rozwiązać za pomocą jednego produktu, ponieważ najczęściej składa się na niego kilka popełnianych notorycznie błędów, których zazwyczaj nie zauważamy. O co chodzi z tym puszeniem i co powoduje problem? Jestem pewna, że każda z Was czasami doświadcza nieznośnego puchu na włosach, większość w momencie dużej wilgotności na zewnątrz. Sama obecnie nie mam większego problemu z puszeniem na co dzień, jednak w przypadku deszczowej pogody sprawa wygląda już nieco inaczej.

Kwestię wilgotności powietrza, humektantów i punktu rosy opisałam w TYM poście, więc jeśli jesteście zupełnie początkujące, zacznijcie od ujętej tam teorii, która wiele Wam rozjaśni 🙂 Najmniej narażone na puszenie będą na pewno włosy niezniszczone i przede wszystkim niskoporowate, a więc w ograniczeniu puszenia najistotniejszym krokiem będzie maksymalne domknięcie łusek oraz zabezpieczenie włosa warstwą lipidową za pomocą emolientów.

Na pewno stałe rozjaśnianie czy codzienne prostowanie będą bardzo przyczyniały się do powstawania problemu, także jeśli rozjaśniacie lub prostujecie włosy i chcecie pozbyć się puszenia musicie niestety zaprzestać tych praktyk. Skupmy się jednak na konkretnym działaniu, czyli jak ograniczyć puszenie ? 1.

  • Prostowanie puszących się włosów czyli błędne koło Na początek zupełnie podstawowy błąd, który popełniałam sama mając kilkanaście lat.
  • Moje włosy wtedy o wiele bardziej się kręciły ze względu na większą porowatość i jednocześnie o wiele bardziej i częściej puszyły.
  • Bardzo często zdarzało mi się sięgać po prostownicę tylko po to, aby wygładzić spuszone końce, co w efekcie kończyło się dwa razy większym puchem już po kilkudziesięciu minutach od wyjścia z domu.

Wiem, że czasem ciężko odstawić prostownicę, ale warto dla efektu, który pojawia się dość szybko.2. Wysuszanie włosów Tutaj winę za wysuszanie włosów mogą ponosić różne produkty, ale zazwyczaj są to slsy i slesy w szamponach stosowanych codziennie i alkohole.

  1. Zasada jest prosta – im bardziej wysuszone włosy tym większy problem z puchem.
  2. Nie warto ignorować kwestii dobrego, niewysuszającego szamponu, jeśli nie musicie koniecznie sięgać po sls na co dzień.3.
  3. Stosowanie zbyt dużej ilości humektantów przy zbyt małej ilości emolientów Tutaj znów wszystko opisane jest w TYM poście, jednak moim zdaniem powyższy punkt jest najistotniejszym w całej kwestii puszenia się włosów.

Za puch bardzo często odpowiedzialne są humektanty, którym nie dostarczono towarzystwa emolientów, to tak w dużym skrócie. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, zerknijcie na podlinkowany wyżej post.

Co zrobić żeby włosy były gładkie?

Czego nie lubią włosy pozbawione blasku –

  1. Twardej wody . Jedną z przyczyn matowienia włosów może być zła jakość wody. Twarda woda zawiera dużą ilość osadu i kamienia, które osadzają się na włosach, obciążając pasma i pozbawiając ich blasku. Dlatego też do mycia włosów często zalecana jest woda filtrowana lub przegotowana. Konieczne staje się też przeprowadzanie od czasu do czasu tzw. chelatowania włosów dla maksymalnego ich odciążenia i oczyszczenia.
  2. Stylizacji na gorąco , zwłaszcza bez zastosowania kosmetyków do termoochrony. Gorące powietrze niekorzystnie działa na włos, przesusza go i może sprawić, że stanie się matowy i łamliwy. Ważna jest siła nawiewu – zdecydowanie lepiej suszyć włosy chłodnym powietrzem i unikać przegrzewania włosów.
  3. Codziennego mycia . Przetłuszczające się włosy nie wyglądają dobrze, ale nie oznacza to, że należy głowę myć codziennie. Włosy, tracąc naturalne sebum, stają się matowe i suche. Zdecydowanie lepiej ograniczyć mycie, a jak już to stosować odpowiednie kosmetyki, w tym łagodne szampony do mycia włosów , aby nie zmyć naturalnej warstwy ochronnej. Pamiętaj, że częste mycie może bardziej zaognić problem, bo zachęci gruczoły łojowe do nadprodukcji, kiedy skóra głowy będzie przesuszona.
  4. Mycie włosów gorącą wodą . Włosy są matowe, ponieważ ich łuski są zbytnio rozchylone. A co powoduje otwieranie łusek? Gorąca woda! Nie bez powodu zaleca się, aby włosy myć w letniej wodzie, a ostatnie płukanie najlepiej wykonać chłodną (ale nie lodowatą!) wodą. Dzięki temu zamkniesz rozchylone łuski włosów i wygładzisz kosmyki na całej długości.
  5. Pomijania odżywek do włosów . Pośpiech, brak czasu lub po prostu zwykła nieświadomość może przyczynić się do pogorszenia stanu włosów, jeśli pominiemy kolejny etap pielęgnacji, jaką jest odżywka . Zadaniem odżywki jest wygładzenie struktury włosa i ułatwienie rozczesywania. Dzięki niej włosy zyskują ochronę przed uszkodzeniami, dodatkowo polepsza się ich wygląd, w tym: stają się lśniące.
  6. Nadużywania kosmetyków stylizacyjnych . Stylizacja może poprawić wygląd włosów, np. nadać objętość czy nabłyszczyć, ale jest to stan tymczasowy, czyli taki, który utrzyma się tylko do następnego mycia. Stosowanie produktów jak pianki, lakiery, żele prowadzi do nabudowania filmotwórczych polimerów i silikonów. A gdy dobrze ich nie zmyjesz, włosy staną się ciężkie, matowe i szorstkie.

Nagła utrata blasku włosów może być oznaką nadmiernego obciążenia kosmetykami stylizacyjnych. Ratunkiem jest tutaj zastosowanie raz w tygodniu mocnego szamponu oczyszczającego i zrezygnowanie z ciężkich środków do stylizacji. Pielęgnacja matowych włosów sprowadza się do zadbania o ich wygładzenie.

Jak poskromić puszyste włosy?

Niezastąpione olejowanie – Olejowanie włosów praktycznie natychmiast rozwiązuje problem puszących się kosmyków. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością preparatu, bo to niepotrzebnie obciąży Twoje pasma. Zwykle wystarczy kilka kropli oleju, który rozciera się w dłoniach i nakłada na kosmyki.