Co Oznaczają Kręcone Włosy?

Co Oznaczają Kręcone Włosy
Kręcone włosy oznaczają najczęściej zamiłowanie do zabawy, serdeczne usposobienie i szybkość w działaniu. Takie kobiety odznaczają się zazwyczaj silną osobowością i dużą pewnością siebie. O miłośniczkach i właścicielkach kręconych włosów mówi się, że są władcze, dominujące, pełne pasji i dynamizmu, kierują się intuicją, ale dopuszczają do głosu także rozsądek.

Co sprawia że włosy się kręcą?

Tajemniczy gen, o którym z pewnością nie wiedziałeś – Według naukowców z Queensland Institute of Medical Research (Australia) za kręcone włosy odpowiada gen o nazwie trichohyalin . Ma on sprawiać, że we włosach dochodzi do zakłócenia równowagi aminokwasów i tym samym pasma zaczynają się kręcić.

Dlaczego moje włosy przestały się kręcić?

Przez całe życie miałam kręcone, miękkie włosy. Od jakiegoś czasu (około) roku włosy się prostują, są suche. Czy jest możliwe, aby naturalnie kręcone włosy z wiekiem zaczęły się prostować i wysuszać? Chciałabym dodać, że co około 6 tygodni farbuję włosy (pojawiają się siwe) farbą bezamoniakową (farbę nakłada fryzjerka), nie suszę włosów suszarką, nakładam maski i odżywki, używam drogich kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów i mimo tych wszystkich starań włosy są suche, nie mają już tak ładnego naturlanego skrętu, wyglądają jak siano. Co Oznaczają Kręcone Włosy Niestety, włosy z wiekiem mogą się prostować. Jest to zjawisko całkiem naturalne. Pod wpływem różnych szkodliwych czynników, takich jak farby, prostownice włosy ulegają zniszczeniu, a przez to ich struktura ,,rozciąga” się, powodując stopniowe rozprostowywanie loków.

 1. Jeżeli dbasz o ich odpowiednie nawilżenie stosując kosmetyki i nie przesuszasz ich suszarką, a nadal są suche – myślę, że powinnaś je wzmocnić od środka.
 2. Polecam tabletki Inneov- aby zobaczyć efekt, stosuj je przynajmniej przez 2-3 miesiące.
 3. Dodatkowo wybierz się do fryzjera przynajmniej raz na miesiąc na zabieg sauny – fryzjerka nałoży specjalną ampułkę na włosy, a dzięki ciepłu wytwarzanemu przez specjalne do tego urządzenie- substancje wnikną w głąb włosów.

Zabieg ten jest bardzo chwalony i przynosi rezultaty. Kręcone włosy podczas mycia należy traktować bardzo łagodnie, aby nie uszkodzić ich delikatnej struktury. W miejscu skrętu są one bowiem cieńsze, przez co bardziej podatne na uszkodzenie. Po umyciu nie wolno trzeć ich mocno ręcznikiem, tylko delikatnie osuszyć i nałożyć odżywkę lub maskę.

 1. Następnie należy rozczesać włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach, co spowoduje bardziej równomierne rozprowadzenie odżywki i zapobiegnie ich splątaniu.
 2. Jeżeli Twoje włosy przypominają ,,siano”, kup sobie suszarkę z dyfuzorem – jest to specjalna nakładka do suszenia loków.
 3. Równie ważne jest stosowanie przed wysuszeniem pianki lub balsamu do włosów kręconych.

Aby włosy bardziej się kręciły, polecam ich postopniowanie. Im włosy dłuższe, tym są cięższe, i czasami właśnie dlatego rozprostowują się. Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza. Klinika Włosów Handsome Men Klinika zajmuje się niechirurgicznym uzupełnianiem ubytków włosów metodami skutecznymi w każdym przypadku łysienia, a także leczeniem łysienia i rozwiązywaniem problemów, związanych z rzadkimi i cienkimi włosami.

Kiedy włosy chcą się kręcić?

Wyniki – Jeśli w kółku mieści się połowa włosa, Twoje włosy są raczej proste i potrzebują odżywienia, aby chronić je przed uszkodzeniami. Jeśli w kółku jest przynajmniej 3/4 włosa, masz raczej kręcone włosy, które potrzebują nawilżenia, aby zamknąć i wygładzić powierzchnię otoczki, podkreślić loki i zapobiegać puszeniu się.

Czego potrzebują włosy kręcone?

Włosy kręcone to zazwyczaj włosy suche, matowe, które lubią się puszyć i plątać. W pielęgnacji włosów kręconych należy stawiać na mocne odżywienie. Po każdym myciu należy nakładać odżywkę lub maskę i pozostawić na włosach na minimum 5 do 15 minut.

Ile procent ludzi w Polsce ma kręcone włosy?

Badania pokazują, że 45 procent Europejczyków ma włosy proste, 40 procent falowane, a jedynie 15 procent kręcone. Wśród Polek i Polaków ten procent jest jeszcze mniejszy. Trzeba dbać o nie szczególnie.

You might be interested:  Jak Wzmocnić Włosy Po Radioterapii?

Ile procent ludzi na świecie ma kręcone włosy?

I choć pofalowane włosy prezentują się naprawdę efektownie oraz wzbudzają powszechny podziw, nastręczają również wielu problemów: łatwo tracą wilgoć, przez co zazwyczaj bywają nadmiernie przesuszone, a ponadto ich struktura jest nierówna, dlatego nie odbijają światła i są matowe.

 1. Panie o bujnych lokach narzekają ponadto na takie niedogodności jak wysoka podatność na puszenie i elektryzowanie, łamliwość, czy trudność w zapanowaniu nad niesfornymi kędziorami.
 2. Jeżeli jesteś posiadaczką pofalowanych włosów, bądź planujesz zamienić prostą fryzurę na burzę długich loków, koniecznie sprawdź, jak prawidłowo pielęgnować włosy kręcone.

Kręcone włosy Nie da się ukryć, że włosy kręcone są dość nietypowym i specyficznym typem fryzury – w końcu naturalnie posiada je zaledwie pięc procent osób na całym świecie. Ten wyjątkowy kształt zawdzięczają wielu różnym czynnikom, które wzajemnie na siebie oddziaływują – mowa tu o ciężarze, układzie włókien oraz przede wszystkim o rodzaju mieszków; te dzielą się bowiem na asymetryczne oraz okrągłe.

 1. Te pierwsze zakończone są cebulkami o nieregularnej budowie, przez co nadają skrętu włosom i pasma podczas wzrostu nie podążają po linii prostej ku dołowi, lecz tworzą opadające i wznoszące się spirale.
 2. Zapytacie pewnie, co sprawia, że u jednych osób cebulki przyjmują normalny, regularny kształt, u innych natomiast wyrastają w skórze głowy pod dziwnym kątem, powodując naprężenia w łodygach włosów i ich naturalne kręcenie? Odpowiedzialne za to zjawisko są geny, więc pofalowane kędziorki przeważnie dziedziczymy po swoich przodkach.

Nie jest to jednak regułą – zdarzają się przypadki, gdy dwie osoby o prostej fryzurze mają potomstwo obdarzone pięknymi, bujnymi lokami. Jednak wśród Europejczyków kręcone włosy należą obecnie do rzadkości, co ma związek z położeniem geograficznym oraz klimatem – główną funkcją włosów jest bowiem ochrona mózgu przed promieniowaniem słonecznym oraz gorącem, a do tego spiralne pasma nadają się lepiej niż jakiekolwiek inne.

 • Włosy kręcone słabo odbijają światło, zamiast tego pochłaniają je i “więżą”; skutkiem tego stają się matowe i pozbawione blasku, który zazwyczaj łatwo dostrzec w zwykłych, prostych pasmach.
 • Znajomość tych faktów pozwala nam łatwo odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wśród Afrykanów tak często spotykane są włosy o takiej, a nie innej budowie – stanowią one najzwyczajniej w świecie ewolucyjne przystosowanie się do ciężkich warunków klimatycznych, które w Europie nie występują.

Choć kręcone włosy to z punktu widzenia biologii niepotrzebny zbytek w naszej szerokości geograficznej, nie da się ukryć, iż drapieżne loki okalające twarz dodają urody i robią wrażenie na osobach postronnych. Statystyki pokazują, iż pragnienie posiadania pofalowanej fryzury dotyczy aż czterdziestu procent ankietowanych kobiet.

Dlaczego skret się prostuje?

Masz kręcone włosy? NIE RÓB TYCH BŁĘDÓW

Dlaczego kręcone włosy się prostują? – Kolejne często zadawane, czasem rozpaczliwe pytanie, dotyczy tego, dlaczego loki tracą skręt. Dlaczego włosy nagle odmawiają współpracy i zamiast burzy sprężynek otrzymujemy napuszony stóg siana? Jedną z przyczyn, tą niezależną od nas, są zmiany hormonalne zachodzące w organizmie.

  stosowanie nadmiernej ilości kosmetyków pielęgnacyjnych, które pokrywają włosy grubą warstwą, niedostateczne odżywienie i nawilżenie, nieodpowiednia codzienna pielęgnacja, tj. zbyt częste szczotkowanie włosów, używanie źle dobranej szczotki, niewłaściwy sposób suszenia, używanie nieodpowiedniego kosmetyku do układania włosów, który zamiast pogłębiać skręt włosów, prostuje je.

Czy kręcone włosy się czesze?

Na sucho czy na mokro? – Od tego trzeba zacząć. Włosów kręconych nie powinno się czesać na sucho. To zasadniczy błąd i powód tego, że zamiast pięknych loków nagle na głowie pojawia się trudny do okiełznania puch. A poza tym czesanie kręconych włosów na sucho jest po prostu bolesne.

 • Szczotka czy grzebień nie chcą przechodzić przez pasma, co kończy się szarpaniem czy – o zgrozo – wyrywaniem włosów.
 • A wszystkiego tego można uniknąć, czesząc włosy kręcone, gdy są mokre.
 • Po umyciu lekko wilgotne włosy przeczesz palcami, delikatnie je rozdzielając.
 • Dobrze jest podczas mycia zaaplikować odżywkę, która dodatkowo ułatwi czesanie włosów.

Pamiętaj, że najlepszym sposobem mycia loków jest metoda OMO (odżywka, szampon, odżywka). Więcej o pielęgnacji kędziorków znajdziesz w naszym e-booku. Jak pielęgnować kręcone włosy? Włosy możesz czesać na mokro palcami albo drewnianym grzebieniem. Ewentualnie można delikatnie rozczesać włosy przed ich myciem na sucho i potem po umyciu już na mokro.

Jakie włosy lubią mężczyźni proste czy kręcone?

Co Oznaczają Kręcone Włosy Okazuje się, że faceci kochają bardziej okrągłe kształty i kręcone włosy . „Mężczyźni często postrzegają loki jako bardziej kobiece i bardziej sexy” – mówi Rose Weitz, dr socjologii z Arizona State University, która bada postrzeganie kobiecych włosów.

Zamiast więc ciągle prostować swoje włosy, nauczyć się cieszyć ze swoich naturalnie kręconych loków! Co więcej, Allison Woodruff, stylista w Marie Robinson Salon w Nowym Jorku, mówi, iż zauważyła, że jej klientki z kręconymi włosami wydają się być bardziej samodzielne i wyluzowane. Dodaje, że loki schlebiają większości kształtów twarzy (z wyjątkiem okrągłej, bo zaokrąglone loki podkreślają zaokrąglenie twarzy) i mogą działać jak natychmiastowy lifting twarzy, odwracając uwagę od zmarszczek.

A jak mężczyźni odbierają kobiety o prostych włosach ? „ Kobiety z prostymi włosami są często postrzegane jako bardziej odpowiedzialne i profesjonalne ” mówi Weitz. Według Woodruff, super-proste włosy mogą sprawiać wrażenie ciężkich (zwłaszcza jeśli masz wąską twarz), więc większość kobiet lepiej wygląda zwiększając objętość włosów dla bardziej pochlebnego efektu.

You might be interested:  Ile Nakładać Odżywki Na Włosy?

Czy z każdych włosów da się wydobyć skręt?

Jak wydobyć skręt z prostych włosów? – Wiele osób zastanawia się, jak wydobyć skręt z prostych włosów. Niestety może się to okazać dość trudne, a nawet niemożliwe. Jak pisałyśmy, wydobycie skrętu będzie możliwe, jeśli włosy wywijają się. A to znaczy, że nie są całkiem proste.

Dlaczego kręcone włosy się puszą?

Włosy kręcone mają największą tendencję do puszenia, ponieważ są bardzo silnie przesuszone. Włos kręcony, płaski z przekroju, w przeciwieństwie do włosa prostego, ma utrudnioną dystrybucję sebum, czyli naturalnego emolientu (nawilżacza), który nadaje mu elastyczność i miękkość.

Jak często czesać kręcone włosy?

Witajcie Kochani! Czesanie włosów w ogóle jest z istoty swojej zagwostką wielu z nas. Na forach dziewczyny rozpisują się czy czesać włosy codziennie czy też maltretować je może nieco rzadziej. Gdzie indziej znajduje się liczne tematy o tym czy czesać je po myciu czy przed myciem, na mokro czy na sucho zwilżone czy też nie.

Postaram się zatem dzisiaj rozwiać Wasze wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na szereg tych pytań, które pojawiają się tak często. Dziewczyny, które są, mniej lub bardziej, szczęśliwymi posiadaczkami prostych włosów, mają nieco ułatwioną sprawę. Trochę więcej kłopotów nastręcza nam czesanie włosów kręconych.

Jeśli przyjąć czesanie na sucho to na naszej głowie musielibyśmy się pogodzić z puchem, który nie każdego satysfakcjonuje. W takim przypadku codzienne czesanie włosów mogłoby się zamienić w koszmar. Moje refleksje i doświadczenia zebrałam w taką oto listę, myślę, że w taki sposób łatwiejszy będzie odbiór: Jak i kiedy czesać kręcone włosy? 1. Włosy trzeba czesać! Pominięcie tego zabiegu może skutkować kołtunami i splątanymi włosami, a w efekcie ich łamaniu i niszczeniu.

Ponadto włosy kręcone się kurzą, czasami warto więc pozbawić je tego “nalotu”.2. Włosy kręcone nie powinny być czesane zbyt często. W moim przypadku występuje to tylko przed umyciem włosów. Jeśli czeszemy włosy za często narażamy je na uszkodzenia mechaniczne, które również mogą prowadzić do łamania włosów i wyrywania, ponieważ każde pociągnięcie szczotką to naciąganie włosa.3.

Włosy proste powinny być czesane na sucho, jednak przekonanie, że w przypadku włosów kręconych jest inaczej, jest błędne. One także powinny być traktowane szczotką, gdy są jeszcze suche.4. Aby ułatwić rozczesanie możemy spryskać włosy produktem, który ma ułatwić tę czynność lub delikatnie zwilżyć pasma olejem.

Dzięki takiemu poślizgowi z pewnością będzie prościej okiełznać nasze loki i to, co kryje się w ich wnętrzu.5. Do czesania włosów kręconych zaleca się drewniane grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami . Ja jednak całkowicie oddałam swoje serce TT i porzuciłam wszelkie grzebienie na jego rzecz. Teraz jednak zastanawiam się nad zakupem szczotki z włosia dzika .

Jestem bardzo ciekawa jakby się sprawdziła na moich włosach. Macie może jakieś opinie na jej temat? Myślę, że to wszystkie najważniejsze porady, jakie nasuwają mi się odnośnie czesania włosów. Popełniacie jakieś błędy w tej pielęgnacji? :))

Czy włosy kręcone powinny być cieniowane?

Stopniowanie włosów – Z pomocą przychodzi technika stopniowania. W przypadku włosów kręconych jest to opcja lepsza od cieniowania. Pocieniowane kosmyki na koronie będą się bardzo kręcić i sprawiać wrażenie wyjątkowo krótkich, a te najdłuższe będą wydawać się o wiele cieńsze niż są w rzeczywistości.

Jak wydobyć skręt z włosów?

Jak wydobyć skręt włosów – produkty, których potrzebujesz – Co Oznaczają Kręcone Włosy

 1. Maska lub odżywka

Zaleca się zastosowanie maski lub odżywki emolientowej (E). Emolienty dociążają włosy, wygładzają je, sprawiając, że pasma są bardziej elastyczne, plastyczne, podatne na stylizację. Sprawdź:

 • Anwen Emolientowa Róża odżywka do włosów o wysokiej porowatości (200 ml) , która zawiera masło shea , olej brokułowy o właściwościach naturalnego silikonu, olej makowy, dyniowy, z rzodkiewki i krokosza barwierskiego.
 • Fructis Hair Food Odżywka do włosów wygładzająca Cocoa Butter – do włosów puszących się i niesfornych, która zawiera masło kakaowe, olej sojowy, olej z nasion słonecznika, olej jojoba, olej kokosowy.
You might be interested:  Co Na Włosy Po Ciąży?

2. Stylizator Stylizator to kluczowy produkt do wydobywania skrętu. Jego zadaniem będzie nie tylko jego wydobycie, ale również zdefiniowanie jego kształtu i utrwalenie go. W tej sytuacji sprawdzą się żele do włosów , pianki do włosów lub kosmetyki o konsystencji kremu. Szczególnie polecane są produkty marki Taft (żółty i czerwony). Sprawdź:

 • Nivea Men Craft Stylers utrwalający żel do stylizacji włosów – nadaje kształt włosom, zapewnia połysk i utrwalenie fryzury przez cały dzień. Zawiera witaminę E, która pielęgnuje włosy, wzmacnia je i dba o odpowiednie nawilżenie.
 • Syoss Power Hold żel do włosów dla mężczyzn , który pozwala maksymalnie utrwalić kształt fal i loków. Ułatwia również definiowanie skrętu i układanie fryzury.

Co zrobić żeby włosy kręciły się od nasady?

Witajcie Kochani 🙂 Wiele z Was pisze mi, że marzy o kręconych bądź falowanych włosach. Kręcone i falowane za to mają wiele pytań i wątpliwości, dotyczących struktury ich włosów. Jakiś czas temu zostałam poproszona przez Czytelniczkę (:*) o wpis, w którym wyjaśnię, dlaczego niektóre kręcone/falowane włosy nie łapią skrętu już od samego czubka głowy, tylko gdzieś od długości ucha albo na samych końcach . Co Oznaczają Kręcone Włosy 1. Fale czy loki? Najpierw musimy się zastanowić, czy jesteśmy posiadaczkami fal, czy loków. Fale mają dużo większą tendencję do “przyklapiku” na czubku głowy, choć zdarza się to również niektórym posiadaczkom loków. Jeśli mamy fale i skręt występuje tylko na dole, od wysokości ucha lub wywijają nam się tylko końcówki – możliwe, że dużo już z tym nie da się zrobić – fale po prostu często tak mają.

Choć dla mnie wcale nie wygląda to dziwnie – sama mam dużo mocniej falowany dół, niż górę włosów 😉 2. Nakładanie stylizatora na same końcówki/od połowy włosów Dość częstą przyczyną może być również nieumiejętne użycie stylizatora – np. żelu do włosów. Sama bardzo długo miałam tendencję do aplikowania go jedynie na same końcówki, przez co tam właśnie najmocniej się one kręciły, a cały tył zostawał prawie że prosty, bo zwyczajnie nie dostał swojej porcji stylizatora i nie ugniatałam go 😉 Warto poświęcić troszkę więcej czasu na aplikację żelu do włosów w te wyższe partie, wygodnie się je ugniata z głową w dół.

Można też podsuszyć je głową w dół z suszarką z dyfuzorem, może dzięki temu skręt podskoczy wyżej.3. Różne typy porowatości na włosach Włosy u nasady są przeważnie zdrowsze i mają dużo niższą porowatość, niż włosy na długości i na końcach. Tam przeważnie porowatość jest wyższa, a często tym samym włosy bardziej suche i wbrew pozorom – lepiej pokręcone 😉 Mnóstwo z Was pisało mi, że po pielęgnacji i dopieszczaniu włosów – skręt słabnie.

 1. Sama zauważyłam to u siebie.
 2. Zatem możliwość jest taka – włosy na czubku głowy są dużo zdrowsze i mniej porowate, zatem kręcą się mniej, za to te na długości lub/i na samych końcach bardziej porowate i dzięki temu bardziej skore do skrętu.
 3. Można by spróbować podniszczyć te włosy na czubku i przez to BYĆ MOŻE będą kręcić się tam mocniej, ale sama jednak nie ryzykowałabym takiego posunięcia 😉 4.

Odpowiednie cieniowanie Możemy również wybrać się do fryzjera, który odpowiednie nam włosy wycieniuje, przez co skręt może podskoczyć wyżej. U mnie niestety na niewiele się to zdaje 😉 5. Taki już mamy skręt 😉 Jeśli spróbowałyście już wszystkiego – byłyście u fryzjera, cierpliwie aplikowałyście żel również blisko nasady włosów, ugniatałyście, suszyłyście suszarką z dyfuzorem, a te włosy tylko sklejone i nijak nie chcą się tam u góry kręcić – może po prostu taki to już typ skrętu 🙂 Widzę wiele różnych falowano i kręconowłosych, które u góry mają w miarę gładkie, prawie że proste bądź lekko falowane włosy 🙂 Sama mam takie włosy – z początku pielęgnacji próbowałam dążyć do jak najmocniejszego skrętu, jak najwyżej.