Co To Jest Zumba Fitness?

Co To Jest Zumba Fitness
1. Nigdy w życiu nie tańczyłam, to nie dla mnie – Nie zliczę ile razy już słyszałam w życiu ten tekst. Nie mam poczucia rytmu, nie tańczę, ja to tylko z nogi na nogę przestępuję. Zumba®Fitness to nie jest taniec. To połączenie fitnessu i tańca. Pojawiają się podstawowe kroki poszczególnych rytmów, choreografii uczymy się od razu.

 • Nikt nie pokazuje nam kroków.
 • O to właśnie chodzi, żeby powtarzać ruchy, naśladować je i zacząć się bawić.
 • Nie ważne, że nic nie ogarniasz na pierwszych zajęciach.
 • To wszystko przyjdzie z czasem.
 • Po kolejnych zajęciach będzie już łatwiej.
 • Zobaczysz, że kroki się powtarzają.
 • A tak naprawdę one nie są ważne! Rób tak jak czujesz, tak jak tobie się podoba.

Po prostu daj się ponieść energii i muzyce.

Jakie efekty daje zumba?

Jakie efekty daje zumba? Podobnie jak większość form aktywności fizycznej zumba poprawia sylwetkę i samopoczucie. Taniec łączony z ćwiczeniami aerobowymi pomaga w odchudzaniu – profesor John Porcari obliczył, że podczas intensywnego 40-minutowego treningu zumba fitness spala się prawie 400 kcal.

Co daje Zumba raz w tygodniu?

Zobacz film: “Zumba” – Tańcząc zumbę, można poprawić swoją kondycję fizyczną, wzmocnić mięśnie oraz stracić kilka kilogramów. Oprócz tego zajęcia zumby sprawią, że ciało nabiera jędrności, a umysł staje się o wiele bardziej pozytywnie nastwiony do codziennych wyzwań.

Czy Zumba jest dobra na odchudzanie?

Zumba to jeden z najlepszych sposobów na odchudzanie. Tańcząc i jednocześnie wykonując ćwiczenia fitness w rytmach latynoskiej muzyki, można nie tylko skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów, lecz także poprawić kondycję i wytrzymałość organizmu. Sprawdź, jakie jeszcze efekty można osiągnąć dzięki zumbie. Co To Jest Zumba Fitness Plusem zumby jest także to, że angażuje do pracy większą liczbę partii mięśTrenując zumbę można nie tylko szybciej spalić tkankę tłuszczową, lecz także poprawić kondycję oraz zwiększyć wydolność organizmu. Spis treści

  Zumba a odchudzanie – jakie efekty daje zumba? Zumba a odchudzanie – ile kalorii spala się podczas zumby? Zumba – ile czasu i jak często ćwiczyć, żeby schudnąć? Łatwe sposoby na spalanie tłuszczu – zobacz!

Zumba to sprawdzony sposób na odchudzanie . Energiczne ruchy, wykonywane w rytmie salsy , rumby, tanga czy mambo, pozwalają skutecznie spalić zbędny tłuszczyk oraz wymodelować sylwetkę. Ponadto dzięki zumbie można poprawić wytrzymałość i kondycję ciała, a także ogólny stan zdrowia, m. in. obniżyć ciśnienie krwi i poprawić pracę serca.

Czy Zumba jest trudna?

Aerobik czy zumba – czym się różnią? – Aerobic jest pojęciem szerszym niż zumba, ponieważ kryją się pod nim nie tylko rytmiczne ćwiczenia ruchowe (np. fat burning , aeroboxing i właśnie zumba), lecz także ćwiczenia typowo siłowe (np. body sculpting/ body shape , ABT , TBC ), skoncentrowane na wzmocnieniu mięśni, oraz te, których celem jest rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała (np.

 • stretching , joga , pilates ).
 • Zumba to taneczny trening aerobowy, łączący aerobik z krokami latynoskich tańców, czasem także z ćwiczeniami siłowymi.
 • Kroki i układy zumby są niezbyt skomplikowane i łatwe do zapamiętania, a w salach do ćwiczeń nie ma luster, żeby się nie stresować tanecznymi niedostatkami.

Zajęcia zumby są formą treningu aerobowego, czyli tego najefektywniej spalającego kalorie i wzmacniającego serce, oraz treningu interwałowego – bo odbywają się w zmiennym tempie.

Czy Zumba to trening?

Wiadomo, że aktywność fizyczna jest niezwykle istotna dla zdrowia i smukłej sylwetki. Można zauważyć, że z biegiem lat branża fitness dynamicznie się rozwija, w bogatej ofercie klubów i siłowni każdy może znaleźć zajęcia dopasowane do swoich preferencji i możliwości. Co To Jest Zumba Fitness -23 kg Co To Jest Zumba Fitness -23 kg Co To Jest Zumba Fitness -7 kg Co To Jest Zumba Fitness -25 kg Co To Jest Zumba Fitness -7 kg Co To Jest Zumba Fitness +13 kg Co To Jest Zumba Fitness -15 kg Co To Jest Zumba Fitness -23 kg Co To Jest Zumba Fitness -6 kg Co To Jest Zumba Fitness -18 kg Co To Jest Zumba Fitness -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc 1. Czym jest zumba Zumba to program treningowy, który łączy elementy fitnessu (trening siłowy, trening cardio) i tańca latynoamerykańskiego (m. in. salsa, cumbia, soca, flamenco, tango). Zawiera również elementy tańca brzucha.

Jak zacząć zumbę?

Zumba jak zacząć? – * Daj sobie trochę czasu, po paru piosenkach czy jednych zajęciach nie jesteś w stanie stwierdzić, czy właśnie znalazłeś wymarzoną dla siebie aktywność. Postaraj się wziąć udział w przynajmniej kilku godzinach z jednym instruktorem i zobacz czy porwie ciebie Zumba, czy lepiej poszukać innego treningu.

 1. * Nie zniechęcaj się! Nie wszystko wychodzi od razu i jest to zupełnie normalne.
 2. Ale jest dobra wiadomość – trening czyni mistrza, z zajęć na zajęcia będziesz czuł się coraz pewniej i niewykonalne na początku kroki będą dla ciebie łatwe.
 3. * Dziwi ciebie, że tańczysz od razu do muzyki nie ucząc się wcześniej choreografii? Na tym właśnie polega magia formuły Zumby – już od pierwszych zajęć tańczysz, trenujesz i bawisz się, a układy jesteś w stanie opanować naśladując instruktora.

* Nie staraj się na siłę powtórzyć wszystkiego. Kroki, ręce, ruch ciała – na pierwszych zajęciach człowiek może poczuć się zupełnie zagubiony. Dlatego na początek skup się na samym kroku, albo powtórz sam ruch rąk, z zajęć na zajęcia będziesz czuł się coraz pewniej i dodawał nowe elementy.

 1. * Jesteś pierwszy raz? Stań pośrodku sali, dzięki temu będziesz mógł obserwować i prowadzącego i dodatkowo przed sobą osoby, które dobrze znają choreografię.
 2. Nie chowaj się z tyłu, bo nie będziesz widział instruktora.
 3. Nie idź do pierwszego rzędu, bo możesz czuć się zagubiony.
 4. * Daj się porwać muzyce, nie wstydź się i nie myśl o tym co pomyślą inni.
You might be interested:  Jak Upiąć Włosy W Kok?

Pamiętaj, że robisz to dla siebie i ważne żebyś Ty czuł się dobrze. * Patrz na instruktora, nie tylko na nogi, ale równie uważnie na ręce. Prowadzący pokazuje jaki krok będzie następny i od której nogi masz zacząć. Szybko nauczysz się czytać znaki i nawet tańcząc choreografie po raz pierwszy będziesz wiedział co się dzieje.

Jak ubrać się na zumbę?

Co zabrać na zajęcia zumby? – Zumba to specyficzny rodzaj treningu, który łączy w sobie elementy treningu aerobowego, kardio, tańca i wielu innych aktywności. Ćwiczenia są dynamiczne i w związku z tym do niezbędnego wyposażenia można zaliczyć:

  Wygodny strój sportowy – to absolutna podstawa komfortowych ćwiczeń. Jak się ubrać na zumbę? Wygodną opcją są legginsy lub elastyczne spodnie sportowe oraz koszulka termoaktywna. Bieliznę sportową – szczególnie istotna w przypadku kobiet. Trudno wyobrazić sobie tak dynamiczne ćwiczenia bez odpowiedniego biustonosza sportowego. Wiele kobiet decyduje się ćwiczyć w samym topie/biustonoszu sportowym oraz spodniach lub legginsach, ale na wierzch można też założyć koszulkę. Buty sportowe – zumba wymaga wygodnego obuwia. Świetnie sprawdzą się buty do aerobiku, czyli dość uniwersalne i wygodne niskie buty sportowe na profilowanej podeszwie. Ręcznik – przyda się nie tylko pod prysznicem, ale też do otarcia twarzy z potu. Torbę sportową – sportowy ekwipunek najwygodniej przenosić w komfortowej i kompaktowej torbie sportowej. Wodę do picia – warto mieć ją pod ręką.

Po jakim czasie widac efekty zumby?

Co to jest zumba i jakie efekty zapewniają zajęcia? – Zumba, to w wolnym tłumaczeniu z kolumbijskiego slangu „baw się i ruszaj”. Zajęcia łączą w sobie takie tańce latynoamerykańskie jak samba, salsa, merengue, bachata i wiele innych. Zwolennicy tego typu zajęć chwalą sobie, że podczas wykonywania ćwiczeń świetnie się bawią, modelują sylwetkę, czas mija im szybciej i przyjemniej oraz czują się mniej zmęczeni, niż po klasycznych zajęciach.

 1. Co więcej, ogromnym plusem zumby jest fakt, iż jest to trening typu cardio, czyli utrzymywany na umiarkowanym poziomie intensywności, dzięki odpowiedniemu rytmowi muzyki, do której się poruszamy.
 2. Taki typ treningu utrzymuje tętno w tzw.
 3. strefie „fat burning zone” – 60/70% tętna maksymalnego, kiedy zwiększa się potrzeba organizmu na pobór tlenu.

A dzięki odpowiednio dużej ilości dostarczonego tlenu do organizmu, jest on w stanie zamienić zbędny tłuszcz w energię potrzebną do ćwiczeń. Dodatkową zaletą zumby jest także to, że podczas wykonywania jej kroków angażujemy do pracy wiele partii mięśniowych, a co za tym idzie szybciej spalamy tkankę tłuszczową, nasza sylwetka staje się lepiej wymodelowana oraz poprawiamy wytrzymałość, wydolność i ogólną kondycje organizmu.

Czy Zumba spala kalorie?

Łatwo i przyjemnie można zgubić zbędne kilogramy, ćwicząc zumbę. Podczas zajęć uczestnicy wykonują proste układy choreograficzne angażujące w pracę całe ciało. Sprawdźcie, ile kalorii można spalić podczas jednego treningu i jak długo trzeba czekać na efekty.

 1. Żeby wykonać angażujące ćwiczenia, nasze mięśnie potrzebują odpowiedniej ilości energii.
 2. Jej źródłem jest tkanka tłuszczowa.
 3. Do spalenia tłuszczu potrzebny jest tlen, jednak nie wszystkie formy aktywności sprzyjają redukcji tej tkanki.
 4. Warto wiedzieć, jak długo należy ćwiczyć i z jaką intensywnością, by trening był przede wszystkim efektywny.

Ćwiczenia siłowe, a cardio Podczas intensywnych ćwiczeń siłowych, np. podnoszenia sztangi, energia nie jest pobierana w większości z przemian tlenowych. W trakcie wykonywania tego typu aktywności rośnie ciśnienie krwi i zwiększa się intensywność pracy lewej komory serca.

 • Dochodzi do procesów beztlenowych.
 • Część naukowców jest zdania, że długotrwałe wykonywanie ćwiczeń siłowych zagraża zdrowiu, a nawet życiu.
 • Spalaniu tkanki tłuszczowej sprzyjają jednak ćwiczenia typu cardio, czyli o średniej intensywności, do której zaliczana jest zumba.
 • W trakcie treningu nasze tętno znajduje się na poziomie 60-70 proc.

maksimum, czyli w tzw. “fat burning zone” (pol. strefa spalania tłuszczu) lub “weight loss zone” (pol. strefa utraty wagi). Odpowiednia ilość dostarczonego tlenu pozwala na przekształcenie tłuszczu na potrzebną do wykonania poszczególnych sekwencji energię.

 1. W trakcie takiego treningu spalana jest porządna porcja energii.
 2. – Zapisując się na zumbę warto pamiętać, że jest to przede wszystkim trening cardio, który ma na celu poprawienie kondycji i wysmuklenie sylwetki, nie wyrzeźbienie mięśni.
 3. Kaloryfera na zumbie nie zbudujemy – wyjaśnia instruktor zumby Agnieszka Czerwińska.

Wszystkie partie mięśni – Zajęcia angażują niemal wszystkie mięśnie. Nawet te, o których istnieniu przed rozpoczęciem przygody z zumbą nie mieliśmy pojęcia – dodaje Czerwińska. – W niepozornych układach tanecznych znajdziemy elementy angażujące brzuch, pośladki, uda czy ramiona.

 • Jeśli zależy nam na pracy nad konkretną partią ciała, warto poszukać rodzaju zumby, który się na niej koncentruje – zaznacza.
 • Kiedy zobaczymy efekty? Efekty nie pojawiają się od razu.
 • Jednak systematyczne ćwiczenie minimum dwa, trzy razy w tygodniu w połączeniu ze zdrową i zbilansowaną dietą zaprocentuje.

Jeden taki trening powinien trwać minimum pół godziny. Po trzech miesiącach nasze ciało znacznie się wysmukli i ujędrni. Na wadze możemy zobaczyć parę kilogramów mniej.450, 600, 800 kcal Są różne rodzaje zumby. Najmniej kalorii spalimy na Zumbie Gold, gdyż ma wolniejsze tempo i w mniejszym stopniu angażuje całe ciało.

Co lepsze zumba czy aerobik?

Aerobik czy Zumba? – Zumba dzięki dostarczeniu endorfin i poprawie nastroju idealnie nadaje się dla osób początkujących, które zaczynają prowadzić aktywny tryb życia. Dodatkowo zajęcia Zumby przyspieszą zwolniony metabolizm. Osoby uczęszczające na Zumbę nie zniechęcą się po krótkim czasie, ponieważ zajęcia nie są nudne i pasuje na nich wesoła, żywiołowa atmosfera.

 • Aerobik jest jednak nieco inną aktywnością, bardziej zbliżoną do treningu siłowego, podczas której możemy korzystać z różnego rodzaju sprzętu do ćwiczeń np.
 • trampoliny, hantle, kettle czy sztangi.
 • Taki wysiłek fizyczny będzie odczuwalny na długo po zakończonym treningu.
 • Dzięki różnego rodzaju intensywności, tkanka tłuszczowa jest zdecydowanie lepiej spalana niż w przypadku Zumby.

Zmienna intensywność i różnego rodzaju bodźce przekładają się na lepsze efekty. Aerobik jest przeznaczony dla osób które chciałby rozwijać swoje ciało. Podczas ćwiczeń aerobiku nie dość że spalamy nadmierną tkankę tłuszczową, to dodatkowo taki trening możemy uzupełnić ćwiczeniami funkcjonalnymi i ćwiczeniami korekcyjnymi.

You might be interested:  Gdzie Można Przedłużyć Włosy?

Jakie są ćwiczenia na brzuch?

NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY W TRENINGU BRZUCHA – Do najpopularniejszych ćwiczeń na brzuch należą brzuszki i skręty tułowia, które wywołują duże przeciążenia na kręgosłup (konkretniej na krążki międzykręgowe). Systematyczne wykonywanie tego typu ćwiczeń jest niestety pewną drogą do bólów pleców i kontuzji.

 1. Myśląc o planie treningowym na wzmocnienie brzucha, odpuść więc sobie ćwiczenia wymagające zgięć tułowia .
 2. Prawdopodobne jest, że i tak tego typu ruchy wykonujesz bardzo często w ciągu dnia.
 3. Jest jeszcze jeden powód, dla którego tradycyjne ćwiczenia na brzuch nie działają – wymagają one od brzucha, by ten wykonywał pracę, do której nie jest stworzony.

Brzuch jest bardziej przekaźnikiem niż producentem siły, dlatego nie jest on odpowiedzialny za inicjowanie ruchów. Przykładowo, wyobraź sobie brzuch podczas biegu jako element przekazujący energię z nóg do górnych części ciała w każdym momencie, w którym Twoja stopa dotyka podłoża.

Czy chodząc na fitness można schudnąć?

Dieta nie wystarczy – Większość kobiet uważa, że do “odchudzenia się” wystarczy przez pewien czas stosować tzw. diety odchudzające i ogranicza znacząco ilość przyjmowanego pożywienia lub wręcz nie je niektórych produktów. I rzeczywiście, początkowo ciężar ciała obniża się, ale tylko do pewnej wartości.

 • Na skutek ograniczenia ilości pożywienia i często również ilości posiłków dochodzi do zwolnienia tempa przemiany materii.
 • Jednocześnie głodzony organizm wykorzystuje każdy gram pożywienia i magazynuje go na zapas w postaci tkanki tłuszczowej.
 • Dlatego dłuższe stosowanie samej diety odchudzającej nie daje efektów w postaci dalszego spadku ciężaru ciała.

Jednocześnie wystarczy tylko, że kobieta wróci do wcześniejszych nawyków żywieniowych, aby pojawił się u niej tzw. efekt jo-jo czyli szybki wzrost ciężaru ciała po zakończeniu diety odchudzającej. Wniosek nasuwa się jeden – do uzyskania szczupłej sylwetki ciała nie wystarczy sama dieta odchudzająca.

Znacznie korzystniej jest połączyć wysiłek fizyczny z racjonalną dietą. Wiadomo, że regularny trening fizyczny stymuluje komórki mięśniowe, a im więcej jest komórek mięśniowych, które mają duże zapotrzebowanie na energię, tym szybciej się chudnie czyli spala się nagromadzony w tkance tłuszczowej tłuszcz.

Racjonalna dieta zaś niezbędna jest do dostarczania składników dla rozwijających się mięśni. Dzięki takiemu skojarzeniu ćwiczeń i diety łatwiej jest schudnąć w wybranych partiach ciała, wzmocnić mięśnie oraz uzyskać oczekiwaną sylwetkę. Podstawowe zasady racjonalnej diety to:

 1. spożywaj 4-5 posiłków w ciągu dnia o stałych porach i staraj się, żeby przerwy między nimi nie były dłuższe niż 3 godziny,
 2. posiłki powinny być objętościowo nieduże, ale urozmaicone. Pamiętaj, że nie wolno się głodzić.
 3. zawsze jedz śniadanie, które jest najważniejszym posiłkiem dnia.
 4. zawsze jedz powoli i smakuj każdy posiłek. Ułatwia to trawienie i daje lepsze poczucie sytości.
 5. nie jedz między posiłkami.
 6. unikaj produktów z widocznym tłuszczem i tłustych potraw, tłustych sosów, śmietany, zawiesistych zup, gotowych przekąsek i dań obiadowych, dań typu fast food, słodyczy, cukru i alkoholu – bo są to produkty wysokokaloryczne.
 7. jedz warzywa i owoce, ciemne pieczywo, ryż, kaszę, makarony, chudy nabiał, ryby i chude mięso.
 8. Jeśli chcesz koniecznie zjeść coś słodkiego, to wybierz suszone owoce np. figi, morele, śliwki.
 9. herbatę pij niesłodzoną lub z dodatkiem słodzika, a zamiast słodkich soków owocowych pij w ciągu dnia wodę mineralną.
 10. pamiętaj, że przed treningiem należy zjeść lekki posiłek białkowy (np. chude mięso, sery, jogurty). A po treningu wzmocnić mięśnie węglowodanami i białkiem np. makaronem, ryżem albo kaszą z chudym mięsem.

Dla osób o nieposkromionym apetycie lub oczekujących szybkich efektów apteki oferują wiele preparatów wspomagających odchudzanie. Zawsze przed zakupem takiego środka należy zapoznać się z ulotką informującą o jego działaniu.

Czy Zumba to taniec?

7. Muzyka do zumby – Zumba to połączenie tańca z aerobikiem . Muzycznie i choreograficznie, zumba łączy w sobie elementy tańca i kultury hip-hop, soca, samby, salsy, merengue, mambo oraz tańca brzucha charakterystycznego dla filmów z Bollywood. Zumba zawiera również elementy sztuk walki.

 • Oprócz tych elementów, zumba wykorzystuje elementy treningów siłowych , takie jak przysiady czy wypady, a także trening cardio.
 • Dzięki temu, ćwiczenie zumby pozytywnie wpływa na nasze ciało, a także pozwala nam się rozwijać duchowo.
 • Muzyka, do jakiej będziemy wykonywać ćwiczenia zumby nie musi być konkretna lub licencjonowana.

Muzykę do zumby znaleźć możemy w serwisach streamingowych lub na serwisie YouTube, wystarczy, że wyszukamy tam playlisty Zumba Fitness . W internecie znajdziemy dużo piosenek lub remixów popularnych utworów, które posiadają odpowiednie charakterystyki pozwalające nam ćwiczyć zumbę do tej muzyki. Muzyka do zumby powinna być energiczna, co pozwoli nam lepiej wykonywać ćwiczenia (123RF)

Co się robi na zumbie?

Czym jest zumba i na czym polega? – Za powstanie tańca zumby odpowiadają Amerykanie. Na pomysł wpadli Kolumbijczycy pod koniec XX wieku. Zumba jest rodzajem tańca i treningu aerobowego połączonego z elementami salsy lub samby. Zwykle zajęcia odbywają się na sali tanecznej lub na świeżym powietrzu.

 • Basic – podstawowy rodzaj, który polega na zastosowaniu regularnej formy i tworzenia wokół niej nowej.
 • Toning – wolny i wytrzymałościowy trening, którego celem jest modelowanie sylwetki i rzeźbienie mięśni. Ruchy wykonuje się za pomocą ciężarków, które zawierają piasek, a także hantli
 • Dla seniorów – ćwiczenia dla starszych osób i obniżonej sprawności są łatwiejsze i wolniejsze
 • Dla dzieci – gry, zabawy i nauka rytmiki oraz nauka układów tanecznych
 • Aqua – ćwiczenia prowadzone w wodzie. Zalecane przy zdrowotnych problemach na przykład z kręgosłupem. Zajęcia obejmują również taniec

Czy od aerobiku się chudnie?

Aerobik to najlepsza forma ćwiczeń dla odchudzających się. Godzina takiego treningu pozwala spalić średnio 400-500 kcal. Zobacz, ile kalorii stracisz trenując różne odmiany aerobiku: TBC, ABT, fat burning, zumbę, aqua aerobik, bieganie, jazdę na rowerze, nordic walking. Co To Jest Zumba Fitness W czasie godziny aerobiku spalisz nawet 500 kilokalorii! Aerobik ( ćwiczenia aerobowe ) są tak skuteczne w spalaniu kalorii , ponieważ w trakcie ich wykonywania zachodzi zwiększona wymiana tlenowa. W jej wyniku organizm intensywniej spala tkankę tłuszczową niż na przykład podczas ćwiczeń siłowych.

  Klasyczny aerobik: 500 kcal mniej Aerobik taneczny: 450 kcal mniej Aerobik w wodzie: ponad 500 kcal mniej Ćwiczenia aerobowe: do 540 kcal mniej
You might be interested:  Jak Obciąć Włosy Żeby Się Dobrze Układały?

Po jakim czasie widac efekty zumby?

Co to jest zumba i jakie efekty zapewniają zajęcia? – Zumba, to w wolnym tłumaczeniu z kolumbijskiego slangu „baw się i ruszaj”. Zajęcia łączą w sobie takie tańce latynoamerykańskie jak samba, salsa, merengue, bachata i wiele innych. Zwolennicy tego typu zajęć chwalą sobie, że podczas wykonywania ćwiczeń świetnie się bawią, modelują sylwetkę, czas mija im szybciej i przyjemniej oraz czują się mniej zmęczeni, niż po klasycznych zajęciach.

 • Co więcej, ogromnym plusem zumby jest fakt, iż jest to trening typu cardio, czyli utrzymywany na umiarkowanym poziomie intensywności, dzięki odpowiedniemu rytmowi muzyki, do której się poruszamy.
 • Taki typ treningu utrzymuje tętno w tzw.
 • strefie „fat burning zone” – 60/70% tętna maksymalnego, kiedy zwiększa się potrzeba organizmu na pobór tlenu.

A dzięki odpowiednio dużej ilości dostarczonego tlenu do organizmu, jest on w stanie zamienić zbędny tłuszcz w energię potrzebną do ćwiczeń. Dodatkową zaletą zumby jest także to, że podczas wykonywania jej kroków angażujemy do pracy wiele partii mięśniowych, a co za tym idzie szybciej spalamy tkankę tłuszczową, nasza sylwetka staje się lepiej wymodelowana oraz poprawiamy wytrzymałość, wydolność i ogólną kondycje organizmu.

Jak ubrać się na zumbę?

Co zabrać na zajęcia zumby? – Zumba to specyficzny rodzaj treningu, który łączy w sobie elementy treningu aerobowego, kardio, tańca i wielu innych aktywności. Ćwiczenia są dynamiczne i w związku z tym do niezbędnego wyposażenia można zaliczyć:

  Wygodny strój sportowy – to absolutna podstawa komfortowych ćwiczeń. Jak się ubrać na zumbę? Wygodną opcją są legginsy lub elastyczne spodnie sportowe oraz koszulka termoaktywna. Bieliznę sportową – szczególnie istotna w przypadku kobiet. Trudno wyobrazić sobie tak dynamiczne ćwiczenia bez odpowiedniego biustonosza sportowego. Wiele kobiet decyduje się ćwiczyć w samym topie/biustonoszu sportowym oraz spodniach lub legginsach, ale na wierzch można też założyć koszulkę. Buty sportowe – zumba wymaga wygodnego obuwia. Świetnie sprawdzą się buty do aerobiku, czyli dość uniwersalne i wygodne niskie buty sportowe na profilowanej podeszwie. Ręcznik – przyda się nie tylko pod prysznicem, ale też do otarcia twarzy z potu. Torbę sportową – sportowy ekwipunek najwygodniej przenosić w komfortowej i kompaktowej torbie sportowej. Wodę do picia – warto mieć ją pod ręką.

Ile kalorii można spalić na zumbie?

Łatwo i przyjemnie można zgubić zbędne kilogramy, ćwicząc zumbę. Podczas zajęć uczestnicy wykonują proste układy choreograficzne angażujące w pracę całe ciało. Sprawdźcie, ile kalorii można spalić podczas jednego treningu i jak długo trzeba czekać na efekty.

Żeby wykonać angażujące ćwiczenia, nasze mięśnie potrzebują odpowiedniej ilości energii. Jej źródłem jest tkanka tłuszczowa. Do spalenia tłuszczu potrzebny jest tlen, jednak nie wszystkie formy aktywności sprzyjają redukcji tej tkanki. Warto wiedzieć, jak długo należy ćwiczyć i z jaką intensywnością, by trening był przede wszystkim efektywny.

Ćwiczenia siłowe, a cardio Podczas intensywnych ćwiczeń siłowych, np. podnoszenia sztangi, energia nie jest pobierana w większości z przemian tlenowych. W trakcie wykonywania tego typu aktywności rośnie ciśnienie krwi i zwiększa się intensywność pracy lewej komory serca.

 • Dochodzi do procesów beztlenowych.
 • Część naukowców jest zdania, że długotrwałe wykonywanie ćwiczeń siłowych zagraża zdrowiu, a nawet życiu.
 • Spalaniu tkanki tłuszczowej sprzyjają jednak ćwiczenia typu cardio, czyli o średniej intensywności, do której zaliczana jest zumba.
 • W trakcie treningu nasze tętno znajduje się na poziomie 60-70 proc.

maksimum, czyli w tzw. “fat burning zone” (pol. strefa spalania tłuszczu) lub “weight loss zone” (pol. strefa utraty wagi). Odpowiednia ilość dostarczonego tlenu pozwala na przekształcenie tłuszczu na potrzebną do wykonania poszczególnych sekwencji energię.

W trakcie takiego treningu spalana jest porządna porcja energii. – Zapisując się na zumbę warto pamiętać, że jest to przede wszystkim trening cardio, który ma na celu poprawienie kondycji i wysmuklenie sylwetki, nie wyrzeźbienie mięśni. Kaloryfera na zumbie nie zbudujemy – wyjaśnia instruktor zumby Agnieszka Czerwińska.

Wszystkie partie mięśni – Zajęcia angażują niemal wszystkie mięśnie. Nawet te, o których istnieniu przed rozpoczęciem przygody z zumbą nie mieliśmy pojęcia – dodaje Czerwińska. – W niepozornych układach tanecznych znajdziemy elementy angażujące brzuch, pośladki, uda czy ramiona.

Jeśli zależy nam na pracy nad konkretną partią ciała, warto poszukać rodzaju zumby, który się na niej koncentruje – zaznacza. Kiedy zobaczymy efekty? Efekty nie pojawiają się od razu. Jednak systematyczne ćwiczenie minimum dwa, trzy razy w tygodniu w połączeniu ze zdrową i zbilansowaną dietą zaprocentuje.

Jeden taki trening powinien trwać minimum pół godziny. Po trzech miesiącach nasze ciało znacznie się wysmukli i ujędrni. Na wadze możemy zobaczyć parę kilogramów mniej.450, 600, 800 kcal Są różne rodzaje zumby. Najmniej kalorii spalimy na Zumbie Gold, gdyż ma wolniejsze tempo i w mniejszym stopniu angażuje całe ciało.

Jakie są ćwiczenia na brzuch?

NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY W TRENINGU BRZUCHA – Do najpopularniejszych ćwiczeń na brzuch należą brzuszki i skręty tułowia, które wywołują duże przeciążenia na kręgosłup (konkretniej na krążki międzykręgowe). Systematyczne wykonywanie tego typu ćwiczeń jest niestety pewną drogą do bólów pleców i kontuzji.

 • Myśląc o planie treningowym na wzmocnienie brzucha, odpuść więc sobie ćwiczenia wymagające zgięć tułowia .
 • Prawdopodobne jest, że i tak tego typu ruchy wykonujesz bardzo często w ciągu dnia.
 • Jest jeszcze jeden powód, dla którego tradycyjne ćwiczenia na brzuch nie działają – wymagają one od brzucha, by ten wykonywał pracę, do której nie jest stworzony.

Brzuch jest bardziej przekaźnikiem niż producentem siły, dlatego nie jest on odpowiedzialny za inicjowanie ruchów. Przykładowo, wyobraź sobie brzuch podczas biegu jako element przekazujący energię z nóg do górnych części ciała w każdym momencie, w którym Twoja stopa dotyka podłoża.