Jak Farbować Włosy Henną?

Jak Farbować Włosy Henną
Wiemy już jak często można farbować włosy henną, więc w końcu możemy się zabrać za ich koloryzację! Jak to zrobić? Oto kilka prostych kroków: Krok 1: Nie eksperymentuj! Jeżeli nie jesteśmy ekspertkami w zakresie farbowania włosów henną, zawsze postępujmy zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania.

Nie eksperymentujmy z proporcjami, bo bardzo możliwe, że uzyskamy niepożądany efekt, którego nie pozbędziemy się przez co najmniej kilka tygodni Krok 2: Mycie głowy Zanim zabierzemy się za farbowanie, najpierw umyjmy głowę szamponem z dodatkiem odrobiny sody oczyszczonej. Dzięki niej łuski naszych włosów otworzą się i lepiej wchłonią barwnik.

Krok 3: Przygotowanie barwnika Hennę w postaci proszku rozdrabniamy z ciepłą (ale nie gorącą!) wodą. Pamiętajmy, że powstała papka musi być zupełnie gładka – nie możemy zostawić w niej grudek. Dodajemy do niej kilka kropel soku z cytryny, który wspomoże proces farbowania.

  1. Krok 4: Nakładanie i zmywanie henny Papkę z henny nakładamy na włosy tak jak farbę chemiczną za pomocą specjalnego pędzelka do farbowania.
  2. Gdy barwnik będzie równomiernie rozłożony na całej długości włosów, uklepujemy pasma na czubku głowy i owijamy ją folią spożywczą.
  3. Następnie nakładamy nań czapkę lub ręcznik.

Po 4 godzinach hennę zmywamy wodę. Głowę myjemy dopiero po 48 godzinach.

Dlaczego henna nie farbuję włosów?

Farbowanie włosów henną – co warto wiedzieć? – Omawiając farbowanie włosów henną warto zacząć od tego, że naturalna henna roślinna nie daje nam takich możliwości koloryzacyjnych, jak farba chemiczna. Lepiej więc nie nastawiać się na to, że przefarbujemy włosy czarne na blond albo, że z brązowych nasze kosmyki staną się nagle ognisto rude .

  • Henna nie zawiera nadtlenku, więc nie może rozjaśniać włosów! Paleta barw naturalnej henny jest dosyć ograniczona i uzyskany odcień w największym stopniu zależy od wyjściowego pigmentu włosów przed farbowaniem.
  • W większości przypadków henna pogłębi i podkreśli naturalny odcień włosów , a ich kolor pozostanie niezmieniony.

Warto jednak pamiętać, że lawsonia bezbronna barwi włosy na pomarańczowo-czerwono. Jeśli więc masz jasny kolor włosów, użycie henny może pozostawić na nich rudy kolor. W przypadku włosów ciemnych ich odcień pozostanie niezmieniony. Możemy zmienić kolor włosów blond przy użyciu henny na dowolny odcień, stosując dwuetapowe farbowanie.

  1. Inaczej będzie działała henna, w składzie której oprócz lawsonii, pojawią się też inne naturalne barwniki uzyskiwane z roślin.
  2. Najczęściej stosowanym jest niebieskie indygo , czyli wyciąg z indygowca farbiarskiego.
  3. To jego dodatek sprawia, że możemy z pomocą henny mieć włosy np.
  4. w kolorze ciepłego miedzianego brązu.
You might be interested:  Jak Sprawić By Włosy Szybciej Rosły?

Jeśli oprócz indygo do henny zostanie dodana też amla – możesz liczyć na chłodny odcień brązu. Pamiętaj, że henną nie rozjaśnisz włosów.

Co jest lepsze do farbowania włosów henna czy farba?

Większość sprzedawców ma trudności z podjęciem decyzji, czy polecić konsumentce farbę do włosów, czy hennę ziołową. Doradcy dużo więcej wiedzą o farbach, więc częściej je rekomendują. Ale czy na pewno każdej klientce warto polecić farbę? Poniżej wymieniamy najważniejsze cechy trwałej koloryzacji i henny oraz różnice między nimi.

Znając odpowiedzi na poniższe pytania, znacznie łatwiej jest dobrać odpowiedni produkt dostosowany do oczekiwań i rodzaju włosów danej osoby, aby osiągnęła ona efekt profesjonalnej koloryzacji w domu. Podstawowa różnica Najważniejszą różnicą pomiędzy henną a farbą chemiczną jest to, że w hennie nie ma amoniaku i aktywatora z wodą utlenioną.

Henna oparta jest na najstarszym barwniku roślinnym: naturalnej indyjskiej chnie (Lawsonia inermis) i specjalnie wyselekcjonowanych barwnikach. Dodatkowo henna może być wzbogacona o naturalne oleje, działające regeneracyjnie i wzmacniająco na włosy już podczas samego zabiegu koloryzacji.

  1. Natomiast permanentna koloryzacja polega na otwarciu łusek włosa, wypłukaniu naturalnego koloru i przygotowaniu włosa do przyjęcia nowego koloru.
  2. Uzyskany efekt jest intensywny i trwały.
  3. JEŚLI CHCESZ: szybko wykonać zabieg koloryzacji, wybierz Hennę ziołową Henna ziołowa jest gotowa do użycia, nie trzeba jej wyciskać do miseczki, mieszać z aktywatorem i nakładać pędzelkiem.

Wystarczy gotowy krem wycisnąć bezpośrednio na włosy, wmasować i pozostawić na ok.30 minut. Po nałożeniu henny nie ma konieczności zakładania czepków foliowych czy ręczników. Bez nich henna będzie tak samo skutecznie działała na włosach. farbować włosy nieinwazyjnie (bez naruszania ich struktury), wybierz Hennę ziołową Henna ziołowa poza koloryzacją pielęgnuje włosy, wnika w drobne mikroubytki, idealnie je wypełniając.

  1. Ponieważ nie ingeruje w środek włosa, nie narusza jego struktury.
  2. Delikatnie otula włosy, przez co stają się grubsze i mocniejsze, jednocześnie zyskując piękny połysk i głębię koloru.
  3. Nowoczesne farby koloryzujące również zapewniają ochronę koloru i pielęgnację włosów, zazwyczaj jednak koloryzacja polega na wnikaniu w strukturę włosa.

Aby zintensyfikować pielęgnację, do opakowania dołączane są dodatkowe balsamy, odżywki lub serum. pokryć siwe włosy, wybierz Farbę koloryzującą Siwe włosy ze względu na brak naturalnej melaniny są wyjątkowo mało podatne na farbowanie. Są grubsze niż normalne włosy, sztywne i trudniej przyjmują kolor.

Czy hennę nakłada się na mokre włosy?

5. Czy hennę można nakładać na suche włosy? – Nie. Nakładamy ją na wilgotne, umyte delikatnym szamponem bez silikonów włosy. Po aplikacji zakładamy na nie foliowy czepek (by nie pobrudziła skóry i ubrania) i okręcamy głowę turbanem z ręcznika, bo w wyższej temperaturze henna lepiej wnika w strukturę włosów. Trzymamy ją na pasmach 2-4 godziny (im dłużej się ją trzyma, tym kolor będzie głębszy).

You might be interested:  Jak Mieć Długie Włosy W 2 Tygodnie?

Czy warto farbować włosy henna?

Naturalne składniki zawarte w hennie, sprawiają, że włosy stają się dogłębnie odżywione, zyskują naturalny zdrowy połysk i nabierają objętości. Jest to w 100% naturalna forma farbowania włosów , jednak dla wielu osób jeszcze dosyć tajemnicza. Przetestowałam więc ten sposób na zmianę koloru włosów jak farbowanie włosów henną i mam dla Was szczegółowy opis moich wrażeń!

Jak długo nie myć włosów po hennie?

Już dawno przerzuciłam się z farbowania chemicznego na hennę. Używam na przemian, a to czarnej Khadi czy Indygo, ale także czarnej henny Lass Naturals , która jest o wiele tańsza od Khadi, a nie odbiega od niej jakością. Wiem, że zwłaszcza początki z farbowaniem henną budzą wiele pytań i wątpliwości, a także różnorakich błędów.

  • Ja np. podczas pierwszych hennowań, utleniałam czarną Khadi, odstawiając ją na 12 godzin.
  • Nie powinnam tego robić, ponieważ mieszanka zawiera ingygo, którego się nie utlenia, gdyż traci wtedy swoje właściwości.
  • Nie potrzebnie dodawałam też soku z cytryny, ponieważ indygo jako nieliczne z ziół ma odczyn zasadowy, więc dodawanie kwaśnych roztworów neutralizuje odczyn, co ma wpływ na efekt farbowania.

Utlenianie i zakwaszanie możemy wykonywać we wszystkich mieszankach hennowych (zwłaszcza w tych „rudych”), ale nie tych, które zawierają indygo. Zobacz więcej: Trzecie farbowanie czarną henną Khadi, eliminacja błędów w farbowaniu i stuprocentowe zadowolenie Farbowanie Indygo Khadi – drugie podejście, moje błędy przy poprzednim farbowaniu Indygo i czarną Khadi Dostałam od czytelniczki Pauli pytanie dotyczące tego jakich kosmetyków używać do włosów hennowanych, żeby kolor się szybko nie wypłukiwał itd.

Szczerze mówiąc to nigdy się nad tym nie zastanawiałam i stosuję takie same zasady pielęgnacji jak za czasów, kiedy moje włosy henny „nie widziały na oczy”. 😉 Jednak pomyślałam, że może być to temat, który interesuje szersze grono posiadaczek hennowanych czupryn. 🙂 Treść maila od Pauli: „Cześć! 🙂 Farbuję włosy czarną henną khadi już od ponad pół roku, jednak nie wiem jakich szamponów i odżywek najlepiej używać do hennowanych włosów, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat (być może źle szukam :)).

Do tej pory używałam nawilżającej odżywki i szamponu z alterry, jednak wydaje mi się, że powodują szybsze wypłukiwanie się henny, bo przy każdym myciu włosów mam niebieską wodę. Nie wiem czy sięgać po kosmetyki do włosów farbowanych, ponieważ farba a henna to jednak nie to samo.

Dlatego zdecydowałam się napisać do Ciebie, bo widzę że masz doświadczenie z henną, a ponadto cudowne włosy, wiesz jak o nie dbać 🙂 Będę wdzięczna jeśli polecisz mi np jakiś szampon, lub chociaż coś doradzisz odnośnie składu. Poszukuję kosmetyków, które nie przyczyniałyby się do szybszego wypłukiwania henny.

Pozdrawiam. ” Więc tak, generalnie henna to produkt naturalny, mieszanka ziół i z reguły można przyjąć, że nie uzyskamy po nim tak trwałego efektu jak po farbie chemicznej. Henna po prostu prędzej czy później się wypłukuje. Dopiero przy którymś z kolei farbowaniu kolor bardziej „zatrzymuje się” we włosach, „wgryza się” w nie i jest trwalszy.

  • Dla przykładu, na początku swojej przygodny z henną, nakładałam ją co miesiąc, teraz robię to co dwa miesiące albo rzadziej.
  • Niebieska woda przy spłukiwaniu to resztki indygo , które ma taki właśnie kolor.
  • Jeżeli woda jest zabarwiona więcej niż przy dwóch myciach to znaczy, że nie została odpowiednio spłukana zaraz po farbowaniu.
You might be interested:  Jak Nawilżyć Włosy Kręcone?

Jest kilka sposobów, żeby kolor po hennie utrzymywał się dłużej.

Ile czasu henna trzyma się na włosach?

Przed nakładaniem henny umyj włosy szamponem bez silikonów.2 tygodnie przed farbowaniem zacznij stosować szampon głęboko oczyszczający lub peeling do włosów. Po umyciu osusz włosy ręcznikiem. Wcześniej przygotuj sobie niezbędne rzeczy do farbowania: farbę Khadi, odpowiedniej wielkości miska, woda, para rękawiczek, ręcznik do ochrony ubrań, szczoteczka do nakładania farby, czepek kąpielowy lub folie, ręcznik do utrzymania ciepłej temperatury mieszanki po aplikacji.

  • Proszek starannie zmieszaj z wodą do uzyskania jednolitej papki.
  • Dla włosów sięgających do ramion starczy około 80g proszku.
  • Papka powinna być gęsta, tak aby nie spływała z włosów.
  • Z czasem jak nabierzesz wprawy możesz dodać do papki odrobinę odżywki do włosów lub różnych przypraw poprawiających kondycję włosa.

Naturalna Henna Farba nadaję jasnym włosom kolor czerwony, a ciemnym kolor mahoniu. Możesz stosować na siwe włosy. Wymieszaj hennę w miseczce z sokiem z cytryny do konsystencji gęstej śmietany. Zakryj miseczkę folią, owiń ścierką i odstaw w ciepłe miejsce na 12 godzin.

  • Jeśli się spieszysz możesz odstawić hennę w ciepłe miejsce około 35 stopni C na 2 godziny.
  • Uważaj, aby nie ugotować henny.
  • Gdy henna będzie gotowa dodaj jeszcze odrobinę soku i rozdrób do konsystencji gęstej śmietany.
  • Po umyciu włosów szamponem i osuszeniu ich ręcznikiem załóż rękawiczki i nałóż hennę.

Nałóż foliowy czepek lub owiń folią włosy i zawiń głowę ręcznikiem. Zmyj hennę z czoła, karku i uszu. Maksymalnie trzymaj hennę 6 godzin. Im dłużej henna pozostanie na włosach, tym trwalszy i intensywniejszy będzie kolor. Spłucz włosy dokładnie ciepłą wodą. Jasny brąz: farba nadaję włosom odcień od jasnego do średniego brązu. Henna Naturalna Jasny Brąz