Jak Golić Włosy Łonowe?

Jak Golić Włosy Łonowe
Krok trzeci: krem do golenia – Teraz możesz nałożyć krem/piankę na obszar, który za chwilę będziesz golić. Wykorzystaj do tego maszynkę dla mężczyzn. Zacznij golić krótkimi pociągnięciami w kierunku wzrostu włosów, spłukując brzytwę między każdym pociągnięciem, ponieważ maszynka do golenia z zatkanymi ostrzami nie usunie tak wielu włosków. Krok trzeci: krem do golenia/ mat. własne Foto: Ofeminin

Co zrobić z włosami łonowymi?

Jak golić włosy łonowe? – Ostateczna decyzja co do tego, co zrobić z włosami w okolicach intymnych należy tylko do nas. Pamiętajmy, że w obecnych czasach normy społeczne uległy rozluźnieniu i nie istnieje jeden właściwy sposób na włosy łonowe. Liczy się tylko indywidualna preferencja oraz zdrowie.

  Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne okolic bikini powinny być wykonywane bezpośrednio po ciepłej kąpieli . Zarówno włosy, jak i skóra stają się wtedy bardziej miękkie, więc ich usuwanie lub przycinanie jest dużo łatwiejsze. Dużym ułatwieniem będzie zastosowanie pianki do golenia przeznaczonej specjalnie do okolic intymnych . Nałożona na kilka minut przed rozpoczęciem golenia, dodatkowo zmiękczy ona włosy. Wybór metody golenia zależy już od indywidualnych preferencji i pożądanego efektu. Depilacja woskiem zapewnia największą gładkość, jest jednak dosyć bolesna i łatwo powoduje podrażnienia. Depilacja laserowa jest najbardziej przyjazna dla skóry, stanowi jednak zarazem najdroższą metodę. W warunkach domowych z powodzeniem można stosować maszynkę do golenia . Jeżeli decydujemy się na golenie maszynką , warto zaopatrzyć się w nieco droższą, posiadającą wiele ostrzy i paski nawilżające. Jeżeli mamy bujne owłosienie łonowe, włosy należy najpierw przyciąć nożyczkami , by uniknąć ich wyrwania. Następnie należy nałożyć piankę i ostrożnie rozpocząć golenie, unikając nadmiernego nacisku na skórę. Po goleniu konieczne jest nałożenie odpowiedniego środka łagodzącego podrażnienia . Nie może on zawierać alkoholu, by nie dopuścić do wysuszenia skóry. Obecnie na rynku dostępnych jest coraz więcej kosmetyków do włosów łonowych takich jak szampony czy odżywki zawierających naturalne składniki m. in. olej z pestek winogron czy nasion szałwii.

Jeżeli nawet pomimo zachowania ostrożności podrażnienia, wrastające włoski czy reakcje alergiczne stale się pojawiają, najłagodniejszą metodą depilacji jest przycinanie włosków specjalnym trymerem . W ten sposób nie dochodzi do żadnej ingerencji w skórę, a przycinanie do pożądanej długości jest bardzo łatwe i precyzyjne. Mity o higienie intymnej – czy w nie wierzysz? Popularne prz.

Co zrobić żeby włosy łonowe były miękkie?

Jeśli chcesz zmiękczyć i wygładzić włosy łonowe, to możemy stosować odżywkę do włosów lub nawilżające kremy i olejki – jednak muszą to być kosmetyki antyalergiczne, przeznaczone do skóry wrażliwej, bez zawartości sztucznych aromatów, barwników i alkoholu.

Czy należy usuwać owłosienie łonowe?

Ginekolog radzi. Gdyby włosy łonowe nie były potrzebne, to w drodze ewolucji natura by je wyeliminowała. A one wciąż po coś rosną. – Odgrywają ważną rolę, bo chronią okolice miejsc intymnych przed patogenami: bakteriami, wirusami czy grzybami, które wywołują infekcje – mówi dr n.

Co ile powinno się golić miejsca intymne?

Depilację miejsc intymnych należy wykonywać tak często jak odczuwa Pani potrzebę. Nie stosuje się w tej kwestii żadnych zasad, ponieważ jest to zależne od osobistych preferencji. Nie ma reguły, że najlepiej depilować się co 2 dni, ale im częściej będzie Pani wykonywać ten zabieg, tym szybciej włoski mogą odrastać.

Jak golić miejsca intymne na zero?

Jak golić miejsca intymne? – Golenie miejsc intymnych na zero powinno być wykonywane nową, czystą maszynką do golenia. Chodzi nie tylko o higienę, ale również o ostrza, które w mniejszym stopniu przyczynią się do powstawania podrażnień oraz nie będą ciągnąć i wyrywać włosów. Kiedy mamy przygotowany odpowiedni sprzęt, powinnyśmy kolejno:

  Umyć miejsca intymne i osuszyć je. Jeśli mamy długie owłosienie, możemy je przyciąć. W ten sposób usprawnimy pracę maszynki do golenia i zapobiegniemy powstawaniu podrażnień. Golenie miejsc intymnych na zero nie powinno odbywać się na sucho. Możemy użyć do tego specjalnych preparatów w postaci żelu, czy pianki, ale też zmiękczyć włosy np. ciepłą wodą. Nie stosujmy jednak produktów na błony śluzowe. Usuwając owłosienie z miejsc intymnych należy pamiętać, żeby sunąć ostrzem w dół, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Po każdym przesunięciu opłucz maszynkę, usuwając z niej pozostałości włosów i produktów do golenia miejsc intymnych. Opłucz miejsca intymne, a następnie delikatnie osusz, jednak nie pocieraj o skórę ręcznikiem. Możesz zdecydować się na jej dodatkowe nawilżenie, jednak nie jest to konieczne.

Jak Golić Włosy Łonowe Jak wykonać depilację miejsc intymnych by uniknąć podrażnień? Poznaj sprawdzone sposoby Depilacja miejsc intymnych często wiąże się z nieprzyjemnymi podrażnieniami i zaczerwienieniem. Zobaczcie, jak poprawnie ją wykonać za pomocą maszynki, wosku, kremu i depilatora, aby zapobiec bolesnym problemom.

 • Depilację miejsc intymnych możecie przeprowadzić na wiele sposobów, jednak każdy z nich niesie za sobą ryzyko uszkodzenia naskórka.
 • Sprawdźcie, jak temu zapobiec i zniwelować jego skutki dzięki balsamom łagodzącym, peelingom i domowym sposobom na łagodzenie podrażnień.
 • Jak uniknąć podrażnień po depilacji miejsc intymnych? Skóra w okolicach miejsc intymnych jest jednocześnie bardzo wrażliwa i owłosiona , dlatego pozbycie się włosków z tych partii ciała należy do najtrudniejszych i niesie za sobą największe ryzyko bolesnych powikłań.
You might be interested:  Jak Uratować Przeproteinowane Włosy?

Żeby uniknąć podrażnień po depilacji bikini warto dbać o jej regularne złuszczanie i nawilżanie. Niestety te partie ciała są najczęściej pomijane w pielęgnacji, stąd pojawiają się problemy wrastania włosków i krostek, które następnie utrudniają nam ich usunięcie i zwiększają ryzyko wystąpienia ranek i zaczerwienienia.

 1. Niestety częstą przyczyną powstawania podrażnień po depilacji miejsc intymnych jest też źle dobrany lub stary sprzęt , który wykorzystujemy do jej przeprowadzenia.
 2. Niektóre z nas stosują maszynki do golenia zbyt długo, co zdecydowanie wpływa na pogorszenie stanu ostrzy, które stają się tępe i zamiast precyzyjnie usuwać owłosienie z trudno dostępnych stref , podrażniają naszą skórę.

Warto regularnie sprawdzać stan techniczny depilatorów, wymieniać maszynki i zwracać uwagę na datę przydatności kosmetyków do depilacji, ponieważ również przeterminowane produkty mogą uczulać i powodować zaczerwienienie skóry .

Czy powinno się golić włosy na jajach?

Ale czy golenie jaj jest w ogóle higieniczne? – Tak jest. Bakterie uwielbiają ciepłe, wilgotne miejsca. Goląc włosy łonowe i jądra (mosznę), bakterie będą miały mniejsze możliwości gromadzenia się w tym miejscu. Po przeglądnięciu statystyk, które są szeroko dostępne w internecie, zarówno w języku polskim jak i angielskim, możemy wysunąć kilka ważnych wniosków, które na pewno Cię nie zaskoczą:

 • 90% Kobiet lubi, gdy facet ma przycięte lub ogolone miejsca intymne.
 • Mężczyźni wybierają przycinanie włosów częściej (55%), niż ogolenie ich całkowicie.
 • Najczęściej wybieranym narzędziem do całkowitego golenia jajek, jest jednorazowa maszynka (65%). Drugim – elektryczna.
 • Prawie 50% mężczyzn depiluje się nieregularnie. Druga połowa robi to systematycznie raz w tygodniu (25%) lub raz w miesiącu (25%).
 • Ponad 70% stosuje przy goleniu jajek środki kosmetyczne zapobiegające podrażnieniom.

Zatem, czy potrafisz ogolić swoje jajka? Jasne, że Tak! My udzielimy Ci kilku wskazówek i powiemy krok po kroku jak to zrobić, aby ci pomóc i czym golić jaja!

Czy golić wszystkie włosy łonowe?

Wiele kobiet goli miejsca intymne, bo uważa, że tak jest bardziej higienicznie, ale lekarze ginekolodzy mają inne zdanie w tej sprawie. Badania naukowe potwierdzają, że całkowite usuwanie włosów łonowych zwiększa ryzyko infekcji intymnych. Owłosienie na ludzkim ciele pełni wiele ważnych funkcji i jego umiejscowienie nie jest przypadkowe.

 • Gdyby włosy łonowe nie były nam potrzebne, natura – w drodze ewolucji – z pewnością by je wyeliminowała.
 • Ale tak nie jest.
 • Włosy łonowe stanowią naturalną barierę dla wirusów, bakterii i grzybów, a także utrzymują w czystości miejsca intymne.
 • Chronią również, jak miękkie poduszki, wrażliwą skórę warg sromowych i pochwy.

Podrażnione w czasie golenia miejsca, połączone z ciepłym, wilgotnym środowiskiem genitaliów, stanowią bramę do naszego organizmu dla różnych patogenów. To idealne miejsce do ich rozwoju. Warto zatem zadać sobie pytanie, czy warto się golić w miejscach intymnych.

Czy powinno się golić wargi sromowe?

Czy golenie miejsc intymnych jest zdrowe? – Osoby, które decydują się na regularne golenie miejsc intymnych najczęściej kierują się poczuciem estetyki i satysfakcji seksualnej. Czasami golenie jest również wyrazem błędnego dbania o higienę. Pamiętaj jednak, że to tak nie działa.

 1. Jeśli kierujesz się wyłącznie dbaniem o higienę, możesz ze spokojnym sumieniem sprawę sobie odpuścić.
 2. Okazuje się bowiem, że lekarze nie zalecają golenia miejsc intymnych – w szczególności warg sromowych – z uwagi na wzrost ryzyka rozwoju różnych infekcji.
 3. Włosy mają stanowić naturalną ochronę skóry przed patogenami.

Pozbawiając skórę owłosienia likwidujemy ochronną barierę. Idąc za potrzebą zwolenniczek golenia miejsc intymnych specjaliści sugerują, aby usuwać owłosienie na łonie i pachwinach, ale za to pozostawić je na wargach sromowych. Zobacz również: Czym jest bikini brazylijskie i co powinnaś o nim wiedzieć? Nie chodzi wcale o strój kąpielowy Bikini w stylu Lewandowskiej to wielki hit tego lata.

Czy w wieku 13 lat można golić miejsca intymne?

Kiedy jest czas na pierwszy raz? – Statystyki pokazują, że pierwszą depilację często mają za sobą już dziewczynki w wieku 13 lat , a wśród 16 latek jest to normą. Co ciekawe na depilację często decydują się również mężczyźni – 66% z nich przyznało się, że choć raz wykonało zabieg.

Czy golić miejsca intymne przed pierwszym razem?

#kiedy i jak wydepilować miejsca intymne? Im wcześniej, tym lepiej, a jak jest okazja, to zawsze! – Mowa o wosku – zupełnie naturalnej, znanej od tysiącleci metodzie depilacji. To nie jest żadne tabu i nie dajcie sobie wmówić, że nie wypada o to pytać, a mianowicie – KIEDY ZACZĄĆ DEPILACJĘ WOSKIEM i czy moment przed pierwszym razem jest odpowiedni? Po pierwsze obalamy mit, że depilacja w młodym wieku i tylko dlatego, że chce się mieć gładką okolicę intymną podczas pierwszego razu z chłopakiem, to przesada.

Zupełnie nie, jeżeli nadmiar owłosienia jest dla was problemem estetycznym, to do dzieła. Po drugie obalamy mit, że młoda skóra może bardzo źle znieść depilację, bo to sprawa indywidualna. Jeżeli jest okazja i wyjątkowa potrzeba gładkiego ciała – zacznijcie od wosku! Dlaczego twierdzimy, że im wcześniej, tym lepiej? Bo włosy będą cieńsze, ich usunięcie łatwiejsze, skóra szybciej przyzwyczai się do wosku i precyzyjniej będziecie mogły szacować czas od jednej do drugiej depilacji – ta regularność też jest ważna, bo włosy nie mogą być ani za długie, ani za krótkie.

Samą depilację warto zacząć wcześniej, niż planowany pierwszy raz, szczególnie jeżeli macie wyjątkowo wrażliwą skórę. Nie polecamy zabawy „za pięć dwunasta”, bo to dodatkowy stres, a po co? Włosy po maszynce są zazwyczaj dość mocne, dlatego pierwsza depilacja może być nieco trudniejsza.

You might be interested:  Jak Ładnie Ułożyć Włosy Męskie?

Jak golić miejsca intymne w wieku 14 lat?

Użytkownik , 15 lut 12 00:48 Ja też się golę maszynką i powiem Ci, że przez lata praktyki da radę zrobić to tak, żeby nie było krostek. Najważniejsze jest nawilżenie podczas golenia. Ja mam swój sposób, który może u Ciebie też się sprawdzi. Najpierw nakładam sporą ilość płynu do higieny intymnej (takiego w żelu-ja używam Venus bo jest gęsty – inne mi nie pasowały).

Jadę maszynką w kierunku wzrostu włosów, tak z grubsza. Płukam to wszystko. Daję znowu troche tego żelu i delikatnie golę się tym razem pod włos. Maszynka musi być ostra. Im bardziej tępa, tym więcej razy musisz jechać w tym samym miejscu i tym większa szansa na krostki. Co do innych metod, to podobno niektóre golą kremami do depilacji, ale jakoś na moje oko chemia i miejsca intymne nie ida w parze.

Sama kiedys próbowałam raz depilatorem i mało się nie zesrałam z bólu (że tak brzydko powiem). Efekt był zabójczy. Gładziutko jak u niemowlaka przez dobre 2 tygodnie, ale nigdy więcej tego nie powtórzyłam bo nie dałam rady z bólu. Marzy mi się laserowe usuwanie owłosienia z tej strefy.

 1. Robi się kilka zabiegów i masz spokój na całe życie.
 2. Minusem jest koszt (kilka stówek za wizytę, a potrzeba minimum 5, w zależności od owłosienia).
 3. Mogę tylko powiedzieć próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj.
 4. Każda z nas jest inna i w końcu trafisz na “swoją” metodę;) Użytkownik , 15 lut 12 10:29 Ja tam rzadko depiluję miejsca intymne, ale jeśli już, to używam pasty cukrowej – naturalna, efekt jak po woskowaniu, a boli dużo mniej.

Maszynek nie używam wcale – po goleniu miałam chrostki nawet na nogach. Zainwestowałam w laser i mam spokój. Użytkownik , 15 lut 12 10:30 Ja tam rzadko depiluję miejsca intymne, ale jeśli już, to używam pasty cukrowej – naturalna, efekt jak po woskowaniu, a boli dużo mniej.

 1. Maszynek nie używam wcale – po goleniu miałam chrostki nawet na nogach.
 2. Zainwestowałam w laser i mam spokój.
 3. Użytkownik , 15 lut 12 10:39 a ja sie glupio zapytam: po co 15latka goli owłosienie w miejscach intymnych? przeciez owlosienie w tych miejscach chroni skóre przed otarciami.
 4. szkoda ze nie zapytalas jakie srodki antykoncepcyjne sa najskuteczniejsze.

Użytkownik , 15 lut 12 10:49 maszynka elektryczna albo różne kremy czy pianki do depilacji. po zwykłej maszynce praktycznie na 100% są podrażnienia w postaci krostek Użytkownik , 15 lut 12 11:10 Krem do depilacji. Potem krem po depilacji 🙂 Użytkownik , 15 lut 12 11:46 Z każdym użyciem depilatora boli mniej albo człowiek sie przyzwyczaja do tego bólu.

Ja coprawda na golenie okolic intymnych depilatorem zdecydowałam sie tylko raz, ale na nogach nie robi to na mnie wrażenia. Użytkownik , 15 lut 12 13:00 Pomijając wiek. maszynka-tylko Twoja,która musisz dezynfekowaćpianka,żel do goleaniażadnych kremów do depilacji,nooo chyba że w miarę z dala od narządów rodnychlaser,depilacja w salonie kosmetycznym Użytkownik , 15 lut 12 13:14 Wiadomo, że zdala od wejścia do pochwy, ale tak ogólnie to co to szkodzi? Użytkownik , 15 lut 12 14:42 Może Ty wiesz,a inna os.

nie. Poza tym ta część jest bardzo delikatna,bywa że na kremach do depilacji jest napisane,aby omijać miejsca intymne.

Czy idąc do ginekologa należy się golić?

Jak się przygotować? – Poza tym na wizytę do gabinetu ginekologicznego warto założyć spódnicę. Zwykle bowiem miejsce (oddzielna łazienka lub wydzielony fragment gabinetu za parawanem), gdzie pacjentka przygotowuje się do badania, jest oddalone od fotela ginekologicznego o kilka kroków.

W jakim wieku dziewczyna powinna się golić?

Pierwsza depilacja: kiedy zacząć? – Trudno jest stwierdzić w jakim wieku należy przeprowadzić pierwszą depilację. U każdej dziewczynki proces dojrzewania przebiega inaczej. U jednej owłosienie może pojawić się już w wieku 10 czy 11 lat, u innej dopiero po 13.

 • roku życia.
 • Kolor i długość włosów również jest sprawą indywidualną i zależy od naszych genów.
 • W przypadku pierwszej depilacji ważne zadanie stoi przed mamą dziewczynki: warto porozmawiać z córką na ten temat, wyjaśnić jej, że owłosienie, nawet to w miejscach intymnych, jest całkiem normalne i że można w łatwy i bezbolesny sposób się go pozbyć.

Warto również zapoznać się z nowoczesnymi metodami usuwania włosków i na samej sobie przetestować, które z nich jest najmniej kłopotliwe. Od momentu, kiedy my byłyśmy nastolatkami, wiele się zmieniło, dziś depilacja, nawet ta pierwsza nie musi wcale być bolesna i nieprzyjemna.

You might be interested:  Ostre Rysy Twarzy Jaka Fryzura?

Czym najlepiej golić miejsca intymne damskie?

Używaj odpowiedniej maszynki do golenia. Do miejsc intymnych przeznaczone są specjalne maszynki do depilacji miejsc intymnych, wyróżniają się specjalnie wbudowanym paskiem nawilżającym, zwykle z dodatkiem aloesu, przed goleniem warto przyciąć włoski, najlepiej dobrze naostrzonymi nożyczkami, na min.

Jak zapobiegać łamaniu się włosów?

Najlepsze sposoby na łamiące się włosy – Co zrobić, żeby włosy się nie łamały ? Jako że długa ekspozycja włosów na słońce przyczynia się do ich łamliwości, w okresie letnim należy szczególnie dbać o ich stan, nosząc nakrycia głowy oraz stosując kosmetyki termoochronne.

 1. Warto również zrezygnować z suszenia włosów za pomocą suszarki lub ewentualnie korzystać jedynie opcji zimnego nawiewu powietrza.
 2. Jeżeli korzystamy z prostownicy i nie potrafimy się bez niej obejść – rozsądnym wyjściem będzie zakup modelu z powłoką ceramiczną, która minimalizuje ryzyko łamania się włosów .

Warto też ograniczyć stosowanie preparatów kosmetycznych do stylizacji włosów (lakierów, żeli, gum, pianek) lub przestawić się na odpowiedniki z bardziej przyjaznym składem (bez alkoholu). Rozsądnym rozwiązaniem jest też przyjrzenie się stosowanym szamponom, odżywkom i maskom, być może są one nieodpowiednie dla naszego rodzaju włosów lub zawierają szkodliwe substancje, które przyczyniają się do niszczenia pasm.

 • W przypadku łamania się włosów na końcach, należy raz w miesiącu podcinać suche końcówki i stosować odżywcze olejki (np.
 • arganowy, kokosowy, z wiesiołka, czarnuszki, pestek dyni, awokado).
 • Nieznaczne skrócenie długości pasm odświeży fryzurę, nada jej lekkości i sprawi, że włosy będą wyglądać zdrowiej.

W procesie regeneracji włosów można wykorzystać też płukanki ze skrzypu polnego i pokrzywy, które mają działanie wzmacniające. Pozytywny wpływ na kosmyki mogą mieć również domowe maseczki np. z żółtka z oliwą z oliwek lub jajka i miodu. Ważnym elementem długofalowej walki z łamiącymi się włosami jest zmiana sposobu odżywiania – wprowadzając do codziennego menu produkty bogate w biotynę, cynk, miedź krzem, witaminę A, B i E oraz dbając o nawodnienie organizmu (łamiące się włosy potrzebują nawilżenia od wewnątrz).

Warto na jakiś czas zrezygnować z koloryzacji lub wykonywania zabiegów chemicznych, szczególnie trwałej ondulacji i rozjaśniania. Jeśli chodzi o działania profilaktyczne, należy zaopatrzyć się w odpowiedni grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami (najlepiej wykonany z drewna lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego).

Higiena intymna u mężczyzn | Projekt Mężczyzna

Starajmy się zawsze rozczesywać włosy na mokro, bez ciągnięcia, szarpania, w możliwe delikatny sposób, aby nie uszkodzić struktury pasm. Co istotne, zaczynając czesanie od końcówek, zmniejszymy ryzyko pojawienia się trudnych do rozplątania kołtunów. Zamiast wiązać włosy gumką z metalowymi elementami w tradycyjny koński ogon, warto przestawić się na dobrej jakości klamrę lub nosić luźny warkocz.

Co można zrobić z włosami u fryzjera?

Zobacz film: “10 urodowych trików, które musisz znać” –

  Strzyżenie – dzięki umiejętnemu cięciu można optycznie dodać włosom objętości i odmłodzić się o dobrych kilka lat.
  Czesanie – za pomocą różnych narzędzi fryzjerskich można wyczarować niecodzienną fryzurę wieczorową lub codzienną. Coraz bardziej popularne są koki, oryginalne upięcia oraz warkocze. Modelowanie – polega na uzyskaniu pożądanego kształtu fryzury za pomocą różnych narzędzi i środków stylizujących, na przykład okrągłych szczotek i lotionów. Farbowanie – teoretycznie można zrobić je samemu w domu, ale efekt może rozczarować. Farbowanie włosów u fryzjera to dużo lepszy pomysł, wówczas ryzyko nieudanego koloru i zniszczenia włosów jest minimalne. Ponadto fryzjer jest w stanie doradzić, jaki odcień będzie pasował do karnacji i podkreśli kolor oczu. Balayage – daje trwalszy efekt niż tradycyjne farbowanie. Jest polecany starszym osobom, ponieważ na siwych włosach można uzyskać ciekawsze połączenia kolorystyczne. Trwała ondulacja – jeśli zabieg jest dobrze przeprowadzony, a kręcone włosy pasują do kształtu twarzy, „trwała” może być strzałem w dziesiątkę. Należy jednak pamiętać, że taka fryzura dodaje lat i optycznie powiększa głowę, co jest niewskazane przy drobnej, niewysokiej sylwetce. Włosy do trwałej ondulacji powinny być zdrowe i zadbane, ale trzeba się liczyć z dużym prawdopodobieństwem uszkodzeń po tym zabiegu. Trwała kwaśna jest łagodniejsza dla włosów niż trwała zasadowa, ale efekt nie utrzymuje się równie długo. Pasemka – umiejętnie wykonane odejmują lat i wyglądają naturalnie. Kolejnym plusem pasemek jest fakt, że odrosty przy nich są mniej widoczne i nie trzeba zbyt często chodzić do salonu. Najlepszym pomysłem jest rozjaśnianie włosów u fryzjera – w ten sposób można uniknąć niemiłej niespodzianki w postaci zielonych pasemek. Przedłużanie włosów – jest popularne nie tylko wśród aktorek i piosenkarek. Długie włosy w jeden dzień to niemal zbyt piękne, by było prawdziwe. Jednak tak właśnie jest. Ile kosztuje przedłużanie włosów? Wszystko zależy od długości doczepianych włosów, użytego materiału i metody przedłużania włosów. Taki zabieg kosztuje średnio od 500 do 1500 złotych. Zabiegi regeneracyjne i pielęgnacyjne – polegają zwykle na nałożeniu maski na włosy i na masażu pobudzającym dotlenienie mieszków włosowych i krążenie krwi. Nie należy jednak stosować ich zbyt często, ponieważ substancje zawarte w maskach mogą nadmiernie obciążać włosy.

Jak zapobiegać łamliwości włosów?

Sposobem na zniszczone i suche włosy są dobrej jakości odżywki i szampony, zawierające substancje o działaniu regeneracyjnym i wzmacniającym. Aby odżywić włosy, warto zastosować dietę bogatą w witaminy i składniki odżywcze wpływające na ich wzrost i odporność.