Jak Isc Na Masaz W Spa?

Jak Isc Na Masaz W Spa
Co zabrać ze sobą do SPA? Jak się ubrać? – W zasadzie do SPA nie trzeba zabierać niczego – żadnych akcesoriów, środków higienicznych czy części garderoby. Oczywiście niebagatelne znaczenie ma pozytywne nastawienie, a także dobry humor. Na masaż można ubrać się dowolnie.

Zalecamy jednak wybranie ubrań luźnych, swobodnych. Po pierwsze szybko można je zdjąć, po drugie po masażu po prostu przyjemnie będzie mieć na sobie niekrępujące ubrania. Do masażu musisz się rozebrać. Możesz jednak pozostawić na sobie pewne części garderoby, aby czuć się komfortowo np. bieliznę, figi. Pamiętaj, że w trakcie masażu odsłonięta będzie ta część ciała, która jest masowana.

Natomiast pozostała zostanie okryta ręcznikami. Ważne jest, aby do masażu zdjąć biżuterię. Dzięki temu masażysta będzie miał pełne pole manewru, a jego ruchy nie zostaną ograniczone koniecznością omijania łańcuszka czy kolczyków.

Jak przygotować się do masażu w SPA?

 • O nas
 • Hotel
 • Apartamenty
 • Pakiety
 • Vouchery
 • Medical SPA
 • Spa
 • Restauracja
 • Atrakcje
 • Kontakt

menu 17 kwietnia 2021 Współcześnie wiele osób funkcjonuje w ciągłym biegu, w natłoku obowiązków i pracy. Niekiedy jednak przychodzi taki moment, że warto zatrzymać się na chwilę w miejscu, odpocząć i zaznać odrobiny luksusu. W tym wypadku wspaniałą alternatywą okazuje się wizyta w naszym klimatycznym hotelu.

 • Jest to miejsce wyjątkowe, gdyż pozwala na szybkie i całkowite odcięcie się od codziennych problemów, czy zmartwień.
 • Przed pierwszym pobytem w hotelu Bukowy Park, warto zasięgnąć odpowiedniej wiedzy na temat panujących tu zwyczajów.
 • Jak w każdym miejscu o tego typu specyfice, hotel gwarantuje najwyższą jakość i staranność wykonywanych usług, a profesjonaliści w strefie SPA chętnie służą pomocą przy doborze odpowiednich zabiegów.

W trosce o największy komfort Gości odwiedzających hotel Bukowy Park, stworzono krótką listę wskazówek, które rozwieją wszelkie wątpliwości związane z przygotowaniem się do masażu i ułatwią korzystanie z wydzielonej strefy SPA:

 1. Ok.1 godz. przed masażem nie należy spożywać ciężkich posiłków.
 2. Dla komfortu własnego i osoby masującej, zaleca się zdjęcie biżuterii.
 3. Przed zabiegami nie powinno się nadmiernie opalać lub korzystać z solarium, co może niekorzystnie wpłynąć na kondycję skóry.
 4. Na dobę przed peelingiem nie zaleca się depilacji ciała.
 5. Dla odświeżenia i wstępnego rozluźnienia ciała, przed masażem należy wziąć ciepły prysznic.
 6. W gabinecie SPA zapewnione są ręczniki, a także środki higieniczne.
 7. Na masaż zaleca się przybycie ubranym w bieliznę i szlafrok.
 8. Dla Gości z zewnątrz przewidziane są hotelowe szlafroki i bielizna jednorazowa.
 9. Należy poinformować fizjoterapeutę o dolegliwościach lub przeciwwskazaniach zdrowotnych (np. miażdżyca, żylaki, tętniaki, zmiany skórne, choroby nowotworowe, ciąża itd.), jeśli takowe występują – personel wówczas dobierze odpowiedni zabieg.
 10. Należy poinformować fizjoterapeutę o strefach ciała, których nie życzymy sobie, aby objąć masażem.
 11. Zarówno przed, jak i po zabiegu przewidziany jest czas, na komfortowe przebranie się na osobności.
 12. O braku możliwości skorzystania z zabiegu należy poinformować recepcję możliwie jak najwcześniej.
 13. Wskazane jest, aby przybyć na zabiegi ok.5 min. przed czasem.
 14. SPA jest strefą ciszy i relaksu, dlatego zaleca się wyłączenie telefonu.
 15. W strefie SPA obowiązuje specjalna etykieta, której treść dostępna jest w hallu SPA, a wszelkich informacji związanych z terminami i zapisami na poszczególne zabiegi, udziela personel recepcji głównej hotelu.
You might be interested:  Włosy Na Perukę Ile Cm?

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki.

Czy do masażu trzeba się rozbierać?

Z Piotrem Szczotka rozmawia Małgorzata Sanocka. – – Jakie rodzaje masażu proponuje się obecnie i na czym one polegają? Piotr Szczotka : Obecnie w pierwszym momencie trudno się połapać w gąszczu informacji dotyczących masażu. Jedną z najrozsądniejszych dróg, jest po prostu zapytać osobę wykonującą masaż (nie zawsze jest to przecież masażysta, ale i fizjoterapeuta czasem kosmetyczka bądź inny praktyk) jaki rodzaj masażu, metody proponuje.

 1. Ale będąc z drugiej strony czyli jako klienta, czy w przypadku kobiet klientek, powinniście przede wszystkim jasno przedstawić wasze oczekiwania.
 2. Nie bać się zadawać pytań, czy faktu, że ktoś ma słabe słownictwo w tym temacie, bądź nie zna terminologii.
 3. W sumie można przybliżyć zabiegi związane z masażem w kilku grupach: specjalistyczne masaże, zabiegi na ciało (nurt spa), praca z ciałem (nurt body work gdzie masaż jest jednym z elementów) oraz metody pracy z tkankami miękkimi w fizjoterapii, czasem też w osteopatii czy chiropraktyce.

Jest tego sporo, dlatego też wpierw warto określić nasze cele, priorytety. – Jak należy przygotować się do masażu? (np. ile wcześniej należy zjeść posiłek)? Dokładnie, wcześniej zjeść posiłek, z tym że minimum około godziny przed masażem, a zwłaszcza jeśli zabieg będzie dotyczył także powłok brzusznych to jeszcze dłużej, do ok 1.5 godziny przed masażem.

To słuszne pytanie i uwaga, bo czasem zwłaszcza po całym dniu, klienci szczególnie kobiety, w trakcie różnego rodzaju zmiany diet, czy akcji w stylu „nadchodzi plaża”, udają się na masaż bardzo zmęczone po całym dniu i nie rzadko po prostu głodne. Tu organizm płata różne figle. – Czy to będzie masaż mocny (bolesny), czy delikatny? Ja nie lubię bólu.

Jest spora różnica w pojęciu masaż intensywny, głęboki, a masaż bolesny. Zacznijmy od tego, że jest niewiele sytuacji kiedy masaż jest wykonywany na progu bólu i ten próg w jakiś sposób przekraczamy. Niestety nagminnie jeszcze masaż kojarzony jest z bólem, trudno te społeczne przyzwyczajenia zmienić.

Ten mit zakorzenił się do tego stopnia, iż niektórzy uważają że masaż leczniczy może, nawet powinien być bolesny, a tzw. odchudzający to już na pewno. To absurdalny stereotyp i w sumie stara szkoła masażu. Czasem po masażu jesteśmy nieco „rozbici”, mniej skupieni, nazajutrz czujemy się jak pierwszy raz po ciężkiej pracy fizycznej, ale to są efekty przemijające, dotyczą niektórych problemów, schorzeń lub co się zdarza częściej, jeśli to był w ogóle pierwszy masaż.

Natomiast jeśli po kolejnych zabiegach czujemy się jednak dalej gorzej, powinniśmy zabiegów zaprzestać lub po konsultacji zmienić je. Przede wszystkim poinformować o tym masażystę. Dotyczy to także każdego niezrozumiałego dla nas dyskomfortu jak nagłe mrowienie, nadpotliwość, zawroty, uderzenia gorąca, itd.

You might be interested:  Jak Dbać O Czerwone Włosy?

Co zabrać ze sobą na masaż?

Co ze sobą zabrać? – Wybierając się na masaż, nie musisz zabierać ze sobą nic poza dobrym humorem i pozytywnym nastawieniem. Na miejscu w gabinecie SPA zapewnione są ręczniki, szlafrok, jednorazowe kapcie i bielizna, a także środki higieniczne, takie jak np. żel pod prysznic.

Jak zachować się podczas masażu?

Masaż: jak się przygotować? – Data 13 kwietnia 2017 Każdy kto pierwszy raz wybiera się na masaż prawdopodobnie ma kilka wątpliwości i pytań. Czego można się spodziewać, co ubrać czy zabrać cos ze sobą lub jak się zachować. Przed masażem: Przed planowanym masażem zaleca sie nie jeść posiłku później niż 1,5 godziny szczególnie przy masażu odchudzającym brzucha, masazu bańką chińską lub elektrostymulacji.

 • Można wziąć prysznic, ale nie jest to konieczne bo Salon jest wyposażony w kabine prysznicową.
 • W Salonie masażu: Na wstępie przeprowadzany jest wywiad z Klientem dotyczącym chorób, które uniemożliwiłyby wykonanie masażu, w kolejnym etapie ustalany jest sposób przeprowadzenia zabiegu tak aby najlepiej dopasować go do indywidualnych potrzeb każdego gościa Salonu oraz dobór olejków.

Następnie Klient zapraszany jest do przebieralni, gdzie ma dostęp do ręczników, klapek, jednorazowej bielizny i ewentualnie skorzystanie z prysznica. Zalecane jest też spięcie włosów zarówno dla komfortu masażysty jak również aby uniknąć natłuszczenia olejkami.

W zależności od masażu Klienci proszeni są o pozostanie w samych majtkach i okrycie sie przygotowanym pareo/ręcznikiem lub tez nago czy skorzystanie z jednorazowej bielizny – dotyczy masazy obejmujących pośladki. Zawsze zalecam zostawić na sobie te części ubrania, żeby czuć się komfortowa. Podczas masażu zasadnicze znaczenie ma rozluźnienie, dlatego pozostawienie na sobie spodni z guzikami przy masażu pleców może powodować ucisk i nie jest zalecane.

Z doświadczenia wiem, że Klienci kładą się na stole w samych figach, inni w całej bieliźnie, a jeszcze inni całkiem nadzy. Warto podkreślić, że w trakcie masażu każdy okrywany jest ręcznikami, a odsłaniana jest jedynie masowana część ciała . Po masazu Klient proszony jest o pozostanie na chwilę na stole, posiedzenie przed wstaniem w razie gdyby komuś zakręciło się w głowie.