Jak Lekko Pokręcić Włosy?

Jak Lekko Pokręcić Włosy
Pasek od szlafroka – Zakręcanie włosów na pasek od szlafroka to metoda pozwalająca na uzyskanie naturalnych fal, która ostatnio święci triumfy popularności wśród włosomaniaczek! Pozwala na uzyskanie fal różnej wielkości, w zależności od grubości paska, który zastosujemy.

  1. W przypadku krótkich włosów najlepiej postawić na pasek nieprzekraczający 2 cm szerokości – w przeciwnym razie zakręcenie włosów tą metodą mogłoby okazać się nieskuteczne.
  2. Jak zakręcić włosy za pomocą tej metody? Wystarczy umieścić pasek na środku głowy, w taki sposób, jak zwykłą opaskę do włosów.
  3. Na zwisające po bokach końce zawijamy w rulonik włosy.

Możemy zrobić to bardzo precyzyjnie i ciasno, lub nieco luźniej – dzięki temu możemy uzyskać drobne lub niedbałe fale. To idealna metoda do zastosowania przed snem – włosy potrzebują przynajmniej 5 godzin na skuteczne i trwałe zakręcenie. W przypadku krótkich włosów można pokusić się o podwójne zastosowanie tej metody, czyli podzielenie włosów na dwie partie i umieszczenie jednego paska tuż nad czołem, a drugiego na środku głowy.

Jak podzielić włosy na kilka sekcji?

5. Podziel włosy na partie – Podziel włosy na kilka sekcji – dwie lub trzy, w zależności od grubości i długości włosów. W tym celu użyj gumek, spinek lub specjalnych klipsów. Rozczesz każde pasmo włosów i przeciągnij po nim prostownicą, przytrzymując włosy od dołu lub pomagając sobie szczotką.

  • W ten sposób masz pewność, że staną się one idealnie gładkie, ponieważ nacisk prostownicy będzie optymalny.
  • Po wyprostowaniu rozczesz każde pasmo, aby dobrze rozprowadzić ciepło na włosach i jeszcze lepiej je wygładzić.
  • Trik: Po wyprostowaniu każdego pasma, wykorzystaj zimny nawiew w suszarce i domknij łuski włosa.
You might be interested:  Jak Dbać O Czerwone Włosy?

K lipsy przydatne przy dzieleniu w łos ów na partie:

Jak pozbyć się włosów prostownicy?

5. Podziel włosy na partie – Podziel włosy na kilka sekcji – dwie lub trzy, w zależności od grubości i długości włosów. W tym celu użyj gumek, spinek lub specjalnych klipsów. Rozczesz każde pasmo włosów i przeciągnij po nim prostownicą, przytrzymując włosy od dołu lub pomagając sobie szczotką.

W ten sposób masz pewność, że staną się one idealnie gładkie, ponieważ nacisk prostownicy będzie optymalny. Po wyprostowaniu rozczesz każde pasmo, aby dobrze rozprowadzić ciepło na włosach i jeszcze lepiej je wygładzić. Trik: Po wyprostowaniu każdego pasma, wykorzystaj zimny nawiew w suszarce i domknij łuski włosa.

K lipsy przydatne przy dzieleniu w łos ów na partie:

Jak usunąć włosy z suszarki?

FALE PROSTOWNICĄ W 3 MINUTY ❔❕

Sposób 4 – jak kręcić włosy słomkami? – Jeżeli chcesz uzyskać mocny skręt, przypominający fryzurę typu afro warto będzie przygotować sobie słomki, szczotkę, suszarkę, spray na objętość i olejek do włosów. Należy wykonać następujące kroki:

    Rozczesz swoje włosy i nanieś na nie spray na objętość. Warto także wetrzeć we włosy olejek do włosów, jaki ma za zadanie ochronić kosmki przed działaniem gorąca z suszarki. Użyj suszarki w celu wysuszenia włosów. Jednak, nie wysuszaj ich do końca! Warto będzie zostawić pasemka nieco wilgotna, aby je łatwiej rozczesać. Następnie, nawijaj pojedynczo pasemka na słomki. Słomki zaginaj na końcówce, zawiązując w małe koczki. Zostaw fryzurę na całą noc i pozwól jej naturalnie wyschnąć. Ewentualnie, gdy się spieszysz, możesz podsuszyć włosy suszarką – efekt będzie natychmiastowy! Utrwal uzyskany efekt za pomocą lakieru do włosów. Możesz równie dobrze nałożyć piankę na włosy – jednak, zanim zaczniesz nakładać słomki na włosy. Wówczas, uzyskasz mocniejszy efekt i fryzura utrzyma się nawet przez cały wieczór!