Jak Nałożyć Farbę Na Włosy?

Jak Nałożyć Farbę Na Włosy
Farbowanie włosów w domu krok po kroku –

  Przeczytaj instrukcję , którą znajdziesz w opakowaniu z farbą do włosów. Tam będą informacje o tym, jak nakładać produkt na włosy i ile czasu go na nich trzymać. Dowiesz się też o przeciwwskazaniach do farbowania według producenta. Przeprowadź test uczuleniowy , żeby dowiedzieć się, czy nie masz alergii na jakiś składnik farby. Nanieś trochę produktu na skórę w zgięciu ręki i zostaw na kilka minut. Spłucz wodą i obejrzyj to miejsce na ciele po dwóch dobach. Jeśli nie będziesz miała uczulenia – farbuj włosy. Nie myj włosów . Wtedy zmyjesz warstwę sebum, która chroni włosy i skórę głowy podczas farbowania. Jeśli umyjesz głowę, chemikalia zawarte w farbie mogą wywołać podrażnienia. Natomiast przed koloryzacją starannie wyczesz pasma, by pozbyć się pozostałości po kosmetykach do stylizacji. Przygotuj zestaw do farbowania . Potrzebujesz: miseczki do rozdrobnienia farby, grzebień i pędzel do farbowania. Przyda się też stary ręcznik, którym zabezpieczysz ramiona. Nałóż rękawiczki jednorazowe dołączone do opakowania z farbą. Zabezpiecz skórę przed farbą. Tłustym kremem nasmaruj twarz przy nasadzie włosów i uszy. Połącz farbę z aktywatorem w miseczce i dobrze rozmieszaj. Nałóż farbę – zacznij od nasady włosów. Rób przedziałki co ok.2 cm i tak stopniowo nakładaj farbę na całą głowę. Następnie nałóż produkt na całą długość włosów i dokładnie go rozprowadź. W końcowym etapie odłóż pędzel i rozmasuj włosy z farbą dłońmi w rękawiczkach. Dzięki temu nie zostaną żadne pasma, do których nie dotarłaby farba. Farbujesz odrost? Nanieś farbę u nasady na ok.15 minut, a następnie rozprowadź resztę za pomocą grzebienia na całej długości włosów, by wyrównać i odświeżyć kolor. Farbę pozostaw na włosach na kolejne 5 minut. Umyj wacikiem skórę , która miała styczność z farbą. Umyj też dobrze ręce mydłem. Zostaw farbę na głowie na czas wskazany w instrukcji z opakowania. Zmyj farbę letnią wodą. Myj pasma aż woda stanie się bezbarwna. Zastosuj odżywkę do włosów – albo tę, która była dołączona do opakowania, a jeśli takiej nie było, to tę do włosów farbowanych. Wysusz włosy.
You might be interested:  Dlaczego Wypadaja Włosy Garściami?

Jak Nałożyć Farbę Na Włosy grafika: Paulina Ciok

Jak farbować włosy w domu samemu?

JAK SAMEMU ZAFARBOWAĆ WŁOSY KROK PO KROKU – Po pierwsze: Dokładnie zapoznaj się z instrukcją farby Na początek powinniśmy przygotować farbę zgodnie zaleceniami producenta – jeśli wymaga to wymieszania ze sobą pojemnika z farbą oraz pojemnika z aktywatorem, powinniśmy to zrobić.

 1. Postępujmy zgodnie z instrukcją – każda farba może wymagać innego przygotowania.
 2. Na ulotce znajdziemy także wskazówki czy farbę nakładać na suche czy wilgotne włosy, ile czasu musisz trzymać farbę na włosach, a także przede wszystkim sprawdzisz, czy nie minęła data ważności produktu.
 3. Po drugie: Dokładnie rozczesz włosy Ułatwi to aplikację farby.

Należy pamiętać o tym, aby nie myć włosów przed farbowaniem . Ostatnie mycie włosów powinno nastąpić 24-48 godzin przed planowanym zabiegiem – sebum chroni nasze włosy i skórę głowy przed podrażnieniami. Po trzecie: Zabezpiecz swoją skórę Posmaruj skórę wzdłuż linii włosów kremem lub wazeliną, aby ułatwić zmywanie farby z tych okolic skóry. Włosy podziel końcówką grzebienia. W ten sposób ułatwisz sobie pracę i nie pominiesz żadnego pasma włosów. Po piąte: Nałóż farbę Farbę nakładamy od góry do dołu (najpierw części 1 i 2, potem 3 i 4) , pod nasady po końcówki – na karku włosy są delikatne, więc jeśli zaczniemy od nich, mogą zacząć się kruszyć.

 1. Włosy na karku i w obrębie uszu szybciej też łapią kolor niż grube włosy przy czole.
 2. Jeśli mamy odrosty, najpierw pokrywamy je farbą a następnie resztę włosów.
 3. Grzebieniem robimy przedziałki co 2cm i rozprowadzamy farbę pasmo po paśmie.
 4. Na końcu masujemy włosy i skórę głowy przez kilka minut, aby dokładnie rozprowadzić farbę we wszystkie pasma.

Farbę pozostawiamy na głowie tak długo, jak wskazuje na to instrukcja w opakowaniu – nigdy nie wolno trzymać jej:

  Dłużej – możesz w ten sposób popalić włosy, a w konsekwencji mogą nawet wypaść Krócej – szczególnie farb w odcieniach blond, gdyż kolor nie zdąży się aktywować i grozi to żółto-pomarańczowym odcieniem włosów
You might be interested:  Jak Zafarbować Włosy Bibuła?

Po szóste: Zmywanie farby Od razu po nałożeniu farby umyj wacikiem uszy i zafarbowaną skórę wokół linii włosów. Po czasie podanym na opakowaniu dokładnie umyj włosy szamponem do czasu, aż woda nie będzie już bardzo zabarwiona. Nie przejmuj się, jeśli ciągle spłukiwana woda nie będzie czysta – to zupełnie normalne, szczególnie przy farbach o intensywnych odcieniach.

Jak bezpiecznie farbować włosy w domu?

Zasada 8. Zaczynaj farbowanie włosów od tyłu – U początkujących osób często pojawiają się wątpliwości: od jakiego miejsca zacząć nakładać farbę? Od przodu czy od tyłu głowy? Jedyna prawidłowa kolejność to farbowanie najpierw odrostów i siwych włosów (jako najzdrowsze, trudniej łapią kolor), następnie włosów nad karkiem, potem wokół uszu, a na końcu na środku głowy .

 • Na koniec przeciąga się farbę na końcówki, które są najbardziej uszkodzone i podatne na wnikanie barwnika.
 • Mieszankę koloryzującą najlepiej aplikować za pomocą specjalnego pędzla fryzjerskiego, który zapewnia optymalną precyzję.
 • Ważny jest też czas trzymania farby na głowie – powinnaś stosować się w tej kwestii do instrukcji na opakowaniu.

Zazwyczaj producenci podają 15-20 minut i powinnaś liczyć ten czas od położenia ostatniej porcji farby na włosach .