Jak Nawijać Włosy Na Lokówkę?

Jak Nawijać Włosy Na Lokówkę
Jak używać lokówki? – Posługiwanie się lokówką jest proste – wystarczy nawijać na rozgrzany wałek kolejne pasma włosów, chwilę odczekać i je odwijać. Trzeba jednak robić to dość spranie, żeby włosy nie nagrzewały się zbyt długo (można je w ten sposób uszkodzić). Przystępując do zabiegu, należy jednak pamiętać o kilku zasadach:

 • lokówkę zawsze stosuje się na suche włosy (mokre można poważnie uszkodzić);
 • nie powinno używać się jej do świeżo umytych włosów, najlepszy efekt osiąga się, kręcąc włosy umyte dzień wcześniej;
 • nie można zbyt długo pozostawiać nawiniętych pasm na rozgrzanym wałku;
 • pasma włosów powinny być rozkładane na lokówce równomiernie, co pozwala zapobiegać uszkodzeniom.

Zasady stosowania różnią się także nieznacznie w zależności od używanego rodzaju lokówki.

 • Jak używać lokówki automatycznej? Jest to rodzaj najprostszy w użyciu, ponieważ sam nakręca na wałek pasma włosów. Lokówkę wystarczy podłączyć do prądu, poczekać, aż się nagrzeje (zwykle pół – jedna minuta), a następnie oddzielać równe pasma włosów i zaciskać na nich lokówkę. Urządzenie samo wciąga i nawija włosy, nagrzewa je i daje znać, że loki są gotowe. Przy wyborze lokówki automatycznej warto zwrócić uwagę, czy posiada ona funkcje: regulacji temperatury oraz jonizacji (zapobiega ona elektryzowaniu się kręconych włosów).
 • Jak używać lokówki stożkowej? Jest to rodzaj, który reguluje grubość powstających loków. Wałek ma kształt stożka i nawijając na niego włosy, trzeba to robić tak, by część pasma bliżej nasady nawijać na jego szerszy koniec, a później kierować się ku cieńszemu. Wprawne nawijanie włosów na lokówkę stożkową daje naturalny efekt grubych fal przy skórze głowy i drobniejszych loków na końcówkach włosów.
 • Jak używać lokówki tradycyjnej? Włosy nawija się ręcznie tak, jak w przypadku lokówki stożkowej, tylko bez zwracania uwagi na strony wałka (jest on tak samo gruby na całej swej długości). Lokówki takie posiadają klips, dzięki któremu nawiniętych włosów nie trzeba przytrzymywać ręką.
 • Jak używać suszarko-lokówki? Tego urządzenia używa się na umyte, mokre włosy. Posiada ono nie wałek, ale okrągłą szczotkę, wydmuchującą ciepłe powietrze. Nawijają na szczotkę kolejne pasma włosów, osusza się je i podkręca jednocześnie.

Co zrobić aby proste włosy się kręciły?

Jak zakręcić włosy (i jak zrobić loki lokówką) –

  Po umyciu włosów szamponem, nałóż na włosy piankę dodającą objętości. Przed użyciem lokówki, wysusz włosy suszarką. Zaczynając od szczytu głowy, wydziel pasmo włosów, nałóż na nie produkt termoochronny i nawiń na lokówkę. Odczekaj kilka sekund zanim odwiniesz włosy z urządzenia. Powtórz tę czynność na pozostałych kosmykach. Możesz lekko upiąć loki spinkami by utrzymać ich kształt. Przed usunięciem spinek upewnij się, że włosy są suche. Potrząśnij włosami zwieszając głowę w dół. Możesz też stylizować loki palcami. Jeżeli chcesz dodać fryzurze z lokami objętości i nieco ją zmierzwić, użyj szczotki. Na koniec utrwal stylizacje lakierem nabłyszczającym lub tylko utrwalającym.

Wskazówka: Jeżeli chcesz zakręcić włosy jedynie na końcach, nawiń je na lokówkę tylko do wysokości ucha. Jeżeli chcesz stworzyć bardzo energetyczny styl, możesz nakręcić różnej grubości pasma lub użyć wałków o odmiennej średnicy. Jeżeli będziesz kręcić je w różnych kierunkach, uzyskasz efekt artystycznego nieładu.

Co nałożyć na włosy przed kręceniem?

Zasada nr 1. Zadbaj o włosy, czyli nie kręć zniszczonych włosów – Na zniszczonych włosach loki nie wychodzą takie ładne (są sztywne i matowe ) jak na zdrowych włosach – na zadbanych pasmach loki wychodzą sprężyste i lśniące . Ponadto wysoka temperatura jeszcze bardziej niszczy uwrażliwione włosy i wpadamy w błędne koło.

 • Nawet jeśli włosy są zdrowe, przed kręceniem warto też je głęboko nawilżyć i natłuścić – potem mogą być śliskie i mniej podatne na stylizację, ale wystarczy zmatowić ich powierzchnię lakierem lub suchym szamponem.
 • Ważne, aby ich struktura była mocna i odporna na wysoką temperaturę.
 • Kręcimy wyłącznie suche włosy – nie mogą być nawet lekko wilgotne, bo wtedy bardziej się niszczą.

Włosy muszą być też dokładnie rozczesane.

Ile powinno się trzymać lokówkę na włosach?

Przytrzymujemy włosy na lokówce około 10 sekund (lub tyle, ile w przypadku naszaych włosów zazwyczaj jest potrzebne dla uzyskania zadowalającego efektu).

Na co najlepiej kręcić włosy?

Sposób 1 – Wałki, wałeczki – Czym kręcić włosy, żeby uzyskać ładny i naturalnie wyglądający skręt? Otóż, popularną metodą, jaka stosowana jest już od wielu lat, są wałki! Zresztą podobnie, jak popularne wsuwki do włosów. Sposoby są naprawdę bardzo zróżnicowane, jednak tak samo skuteczne! Możesz chociażby zawinąć wilgotne pasemka na palce – jedno pasemko po drugim.

Następnie, zabezpieczasz kosmyki wsuwkami, traktujesz tak samo pozostałą cześć fryzury i idziesz spać. Rano rozpuszczasz włosy, pryskasz na nie lakierem i loki gotowe! I co, trzeba lokować włosy lokówką? Możesz również użyć wyżej wspomnianych wałków bądź papilotów. To metoda, z jakiej pomocą zakręcić możesz nie tylko długie włosy, ale też i krótszą fryzurę (np.

boba do ucha). Wystarczy, że założysz wałki na mokre włosy i poczekasz do momentu, aż naturalnie wyschną. Możesz zostawić je na noc. Jeżeli jednak nad ranem włosy okażą się jeszcze trochę wilgotne, możesz je wysuszyć.

You might be interested:  Jak Samemu Przyciemnić Włosy U Nasady?

Ile trzeba mieć cm żeby zrobić loki?

Jak zrobić loki na krótkich włosach – krok po kroku – W tym roku królują na głowach panów kręcone włosy w wersji krótkiej. Kosmyki wygolone z tyłu głowy oraz na skroniach, natomiast na czubku – ostrzyżone asymetrycznie, podkręcone i mocno zmierzwione .

 1. To męska fryzura roku 2021 i jesteśmy pewno, że trend ten utrzyma się również w roku 2022.
 2. Taka stylizacja prezentuje się efektownie tylko pod warunkiem, że cięcie zostanie wykonane przez zdolnego fryzjera.
 3. SPRAWDŹ: Włosy kręcone męskie – fryzury Jak układać kręcone włosy krótkie? Do uzyskania efektu kręconych włosów można wykorzystać tradycyjną lokówkę lub prostownicę.

Sposób na to, jak zrobić loki na krótkich włosach u chłopaka bez użycia takich urządzeń, wygląda zaś następująco:

  Na początku przygotuj wsuwki do włosów. Dokładnie umyj włosy, a później po umyciu nałóż na nie piankę i chwilę powgniataj ją w kosmyki. Teraz pasma włosów okręć dookoła własnej osi, a następnie przypnij przy samej skórze. To czas by za pomocą suszarki elektrycznej wysuszyć je dokładnie. Zdejmij wsuwki, loczki roztrzep palcami i spryskaj lakierem lub sprayem do stylizacji.

To jeden z najbardziej skutecznych sposobów dla mężczyzn, którzy posiadają z natury bardzo krótkie i proste włosy. Natomiast wszyscy Ci, którzy mają naturalnie kręcone lub podatne na skręcanie włosy, wystarczy, że nałożą na nie piankę, a następnie delikatnie ją wgniotą podczas suszenia. Sukces gwarantowany! Mając kręcone włosy pamiętaj o tych zasadach:

  Nigdy pod żadnym pozorem nie cieniuj kręconych włosów. Doda to Twoim włosom dodatkowej puszystości i spowoduje, że będą niesfornie ułożone. Nie decyduj się na noszenie średniej długości włosów. Przy lokach najlepiej jest nosić włosy krótkie lub długie.

Jak zrobić piękne loki?

Lokówka – klasyczny sposób na kręcone włosy – Kręcenie włosów lokówką to najpopularniejszy i najłatwiejszy sposób na piękne loki. Pasma wysuszonych dokładnie włosów wystarczy nawinąć na rozgrzaną lokówkę, chwilę przytrzymać i gotowe. Potem warto jeszcze delikatnie rozczesać kosmyki palcami, by uzyskać bardziej naturalny efekt.

 1. Nowoczesne lokówki nie przypominają już tych sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat.
 2. Coraz rzadziej spotyka się urządzenia z metalowymi końcówkami – popularnością cieszą się lokówki ceramiczne, które równomiernie rozkładają ciepło i zmniejszają ryzyko spalenia włosów.
 3. Nowoczesne lokówki często mają również opcję regulowania temperatury, dzięki czemu można dopasować ich działanie do rodzaju włosa.

Przydatna okaże się także funkcja jonizacji, zapobiegająca elektryzowaniu i puszeniu się włosów. Wygodnym rozwiązaniem jest lokówka automatyczna , która sama nawija pasma na wałek. Minimalizuje tym samym ryzyko poparzenia dłoni lub skóry głowy. Co więcej – dzięki tego typu lokówce każdy kosmyk zostaje zakręcony w taki sam sposób.

  Babyliss Curl Secret Optimum C1600E

Końcówka lokówki Babyliss została pokryta specjalną ceramiczną powłoką, która nagrzewa się szybko i równomiernie na całej powierzchni. Urządzenie jest też wyposażone w funkcję jonizacji. Dzięki temu loki wyglądają bardzo efektownie, a włosy są chronione przed przegrzaniem.

  Philips StyleCare Prestige BHB876/00

Lokówka skręca loki w kierunku twarzy, w przeciwnym lub naprzemiennie – w zależności od wybranego trybu. Ma trzy ustawienia temperatury i trzy ustawienia zegara. Łącznie 27 kombinacji ustawień pozwala uzyskać dokładnie taki efekt, jaki chcesz – od luźnych fal po drobne loczki.

Co zrobić aby loki trzymały się całą noc?

SPOSÓB II – Wybierz odpowiednią lokówkę! Zasada jest prosta- im drobniejsze loczki, tym dłużej przetrwają. Niestety miękkie, grube loki kręcone na grubej lokówce trzymają się najkrócej. Warto przemyśleć więc taką strategię: pokręć włosy mocniej, niż miałaś zamiar, a przed wyjściem lekko wyczesz- uzyskasz skręt o jaki Ci chodziło, a fryzura będzie trwalsza. Jak Nawijać Włosy Na Lokówkę A tak przy okazji- tu pisałam jak za pomocą jednej lokówki możecie uzyskać różne rodzaje loków: KLIK

Czy myć włosy przed kręceniem?

Jak Nawijać Włosy Na Lokówkę Kobiece grube loki i fale to jak wiecie moja ulubiona ‘fryzura’, którą wykorzystuję przy wielu okazjach. W tym roku na święta również w ten sposób ułożyłam włosy, ale pierwszy raz skręt utrzymał mi się tak długo! Postanowiłam więc podzielić się z Wami sposobem na trwałe loki, który przynajmniej u mnie świetnie się sprawdził: 1.

 • Myjemy włosy najlepiej dzień przed kręceniem o ile oczywiście nie przetłuszczają nam się tak szybko, że musimy je myć codziennie.
 • Włosy tuż po myciu są zwykle trudniejsze do opanowania.2.
 • Przy myciu używamy dobrej odżywki (może być z silikonami), po której nasze włosy są gładkie i dobrze nawilżone.
 • Dzięki temu będą się ładniej kręcić.3.
You might be interested:  Kozieradka Na Włosy Jak Zrobić?

Włosy suszymy suszarką unosząc u nasady i przy okazji wygładzając na szczotce.4. Następnego dnia (lub kilka godzin później) przed kręceniem zabezpieczamy je silikonami lub preparatem termoochronnym.5. Kręcimy wąskie pasma na lokówce. Ja użyłam Babyliss: Jak Nawijać Włosy Na Lokówkę 6. Po zakręceniu każde pasmo trzymam skręcone w dłoni przy głowie aż do momentu, gdy całkowicie ostygnie. Dopiero wtedy puszczam i zakręcam kolejne – dzięki temu skręt się utrwala. Zamiast podtrzymywać można je w tym momencie skręcone w ‘pierścionek’ przypiąć spinką.7. Jak Nawijać Włosy Na Lokówkę 8. Czekam aż lakier całkowicie wyschnie i głową w dół rozdzielam wszystkie loki dłońmi lub jeśli zależy mi na bardziej naturalnym wyglądzie rozczesuję szczotką Tangle Teezer: Jak Nawijać Włosy Na Lokówkę Efekt końcowy na moich włosach wyglądał tak: Jak Nawijać Włosy Na Lokówkę i utrzymał mi się przez trzy dni aż do następnego mycia 🙂 Co prawda drugiego i trzeciego dnia skręt był już luźniejszy, ale nadal wyraźny i naprawdę bardzo ładny, a włosy miały niezłą objętość. Taka stylizacja zajęła mi może z 15-20 minut, a efekt bardzo przypadł mi do gustu, więc na pewno powtórzę to w Sylwestra i przy wielu innych jeszcze okazjach. Pozdrawiam Was serdecznie,

Co zrobić gdy włosy nie chcą się kręcić?

Kiedy miałam dłuższe włosy (niedawno ścięłam do ramion) lubiłam sobie czasem zafundować loki. Podobają mi się fale i luźne skręty, bo fryzura zyskuje na objętości i wygląda bardzo dziewczęco. Do kręcenia używałam prostownicy lub lokówki, metody na opaskę oraz paru innych bez użycia ciepła i czasem było fajnie, ale w większości przypadków nie mogłam pochwalić się zadowalającym efektem końcowym.

Chociaż nie, efekt był i to niezły, bo włosy chwilę po wyglądały naprawdę super. Jednak godzinę później na mojej głowie nie było śladu po konkretnym skręcie, a kosmyki przypominały niewiadomoco . Przez wiele miesięcy próbowałam rozkminić co robię nie tak, bo kiedyś ze skrętem nie miałam żadnego problemu.

Teraz moje włosy nadal z łatwością się modelują, ale nie chcą się trzymać. Dlaczego? Odkryłam kilka przyczyn, którymi chcę się dziś z Wami podzielić. Ich wyeliminowanie w moim naprawdę robi różnicę. Loki trzymają się cały dzień. Może i Wam coś się przyda. KRĘCENIE WŁOSÓW TUŻ PO ICH UMYCIU Nie lubię mieć nieświeżych włosów i myję je codziennie. Po lokówkę więc sięgałam, gdy były świeże, śliskie i sypkie. To jeden z podstawowych błędów – na takich włosach każda fryzura będzie trzymała się gorzej. Gdy są świeże, gorzej się z nimi pracuje, wymykają się spod kontroli i generalnie szkoda zachodu.

Dlatego teraz, gdy chcę zakręcić kosmyki, głowę myję wieczorem, a rano przystępuję do działania. Wtedy całość jest lekko usztywniona, skręt trzyma się dłużej i jest bardziej widoczny. UŻYWANIE NIEODPOWIEDNICH KOSMETYKÓW DO STYLIZACJI BĄDŹ CAŁKOWITE ICH POMIJANIE Jeżeli mamy problem ze skrętem, warto włosy czymś wesprzeć.

Zawsze wychodziłam z założenia, że najlepsze są pianki, ale u mnie się one kompletnie nie sprawdzają – nałożone nawet w minimalnej ilości obciążają włosy i sprawiają, że loki “siadają”. Nieważne, czy wgniotę je we włosy przed kręceniem, czy już po. Znacznie lepiej spisują się olejki – arganowy, czy ten dla mam od Babydream. BRAK UTRWALENIA LOKÓW Nie używam na co dzień lakieru do włosów, ale gdy zamarzą mi się loki nie mogę sobie odpuścić choć kilku psiknięć. Coś tę fryzurę musi zabezpieczyć i utrwalić. Zawsze wybieram takie, które nie robią mi kasku na głowie, nie sklejają i nie zostawiają białych śladów.

Jak utrwalić kręcone włosy?

Prostowanie włosów przed kręceniem – Uważasz, że Twoje włosy są niesforne i że falują w różne strony? W takim razie, zanim zastosujesz termoloki lub lokówkę, wyprostuj je. Możesz sięgnąć po prostownicę albo wysuszyć “na prosto” za pomocą szczotki. Tak przygotowane włosy są bardzo podatne na kręcenie.

Jak utrzymać kręcone włosy?

Włosy kręcone – nawilżaj włosy – 2. Przesuszające się kręcone włosy wymagają bardzo głębokiego nawilżenia, które jednocześnie nie obciąży włosów. Raz w tygodniu warto nałożyć maskę na włosy. Następnie zawinąć je w czepek i owinąć rcznikiem – w cieple maska lepiej wchłonie się we włosy. Jak Nawijać Włosy Na Lokówkę kręcone włosy fot. shutterstock

Czy lokówka bardzo niszczy włosy?

Bezpieczne używanie lokówki – Podsumowanie – Najpopularniejszy sprzęt do stylizacji włosów , jakim jest lokówka, pomimo swej prostoty działania nakazuje kierowania się kilkoma wskazówkami podczas użytkowania. Sama technika kręcenia włosów w domowych warunkach wymaga nabrania wprawy.

 1. O nasze włosy obowiązkowo należy zadbać zarówno przed, jak i po procesie, tylko wtedy zachowają zdrowy wygląd.
 2. Częste korzystanie z lokówki może z czasem zniszczyć włosy, zwłaszcza jeżeli będziemy kręcić wilgotne pasma, wybierzemy wyższą temperaturę niż jest to wskazane, czy też nie kupimy właściwego urządzenia.

Błędy, jakie popełniamy podczas kręcenia, odgrywają dużą rolę. Zarówno tanie lokówki, jak i profesjonalne urządzenia do domu i salonu znajdziecie w dziale: ranking lokówek do włosów . Sekcja komentarzy należy do Was, pochwalcie się, czy przestrzegacie wszystkich zasad podczas kręcenia 🙂 O autorze: Magdalena Połczyńska Początek 2017 roku pozwolił mi na sprawdzenie się w roli redaktorki Videotestów. Z przyjemnością i dużą dokładnością przygotowuję dla Was najnowsze rankingi sprzętów, publikuję artykuły i codziennie wzbogacam bazę o nowe instrukcje obsługi. Jak widać, kobiety również interesują się nowinkami technologicznymi. O autorze: -> blog comments powered by

You might be interested:  Kiedy Wypadają Włosy Po Depilacji Ipl?

Jak lokówka niszczy włosy?

Czy używanie lokówki szkodzi włosom? – Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością lokówka, podobnie jak suszarka czy też prostownica, może niszczyć włosy, jeśli się jej nieodpowiednio używa. Przede wszystkim nie powinno się stosować lokówki na mokrych włosach, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury mogłyby się spalić końcówki.

Używajmy ją zatem jedynie na włosach suchych. Drugą ważną kwestią jest to, aby nie używać lokówki codziennie, ponieważ mogłoby mieć to zgubny wpływ dla włosów. Istnieją alternatywy, które dają trwalsze efekty niż lokówki, a jednocześnie nie wysuszają i nie niszczą włosów w takim stopniu. Trzecią rzeczą jest dopasowanie lokówki do rodzaju włosów.

Jakie mamy opcje?

Jakie lokówki nie niszczą włosów?

Możesz wypróbować lokówkę z powłoką tytanową. Ten model poza idealnym rozprowadzeniem ciepła, utrzymuje je przez długi czas. Dzięki temu, lokówki te przeznaczone są do bardziej opornych na układanie włosów. Ponadto zarówno modele turmalinowe, jak i tytanowe, są odporne na uszkodzenia i zarysowania.

Co zrobić gdy włosy nie chcą się kręcić?

Kiedy miałam dłuższe włosy (niedawno ścięłam do ramion) lubiłam sobie czasem zafundować loki. Podobają mi się fale i luźne skręty, bo fryzura zyskuje na objętości i wygląda bardzo dziewczęco. Do kręcenia używałam prostownicy lub lokówki, metody na opaskę oraz paru innych bez użycia ciepła i czasem było fajnie, ale w większości przypadków nie mogłam pochwalić się zadowalającym efektem końcowym.

 1. Chociaż nie, efekt był i to niezły, bo włosy chwilę po wyglądały naprawdę super.
 2. Jednak godzinę później na mojej głowie nie było śladu po konkretnym skręcie, a kosmyki przypominały niewiadomoco .
 3. Przez wiele miesięcy próbowałam rozkminić co robię nie tak, bo kiedyś ze skrętem nie miałam żadnego problemu.

Teraz moje włosy nadal z łatwością się modelują, ale nie chcą się trzymać. Dlaczego? Odkryłam kilka przyczyn, którymi chcę się dziś z Wami podzielić. Ich wyeliminowanie w moim naprawdę robi różnicę. Loki trzymają się cały dzień. Może i Wam coś się przyda. KRĘCENIE WŁOSÓW TUŻ PO ICH UMYCIU Nie lubię mieć nieświeżych włosów i myję je codziennie. Po lokówkę więc sięgałam, gdy były świeże, śliskie i sypkie. To jeden z podstawowych błędów – na takich włosach każda fryzura będzie trzymała się gorzej. Gdy są świeże, gorzej się z nimi pracuje, wymykają się spod kontroli i generalnie szkoda zachodu.

 1. Dlatego teraz, gdy chcę zakręcić kosmyki, głowę myję wieczorem, a rano przystępuję do działania.
 2. Wtedy całość jest lekko usztywniona, skręt trzyma się dłużej i jest bardziej widoczny.
 3. UŻYWANIE NIEODPOWIEDNICH KOSMETYKÓW DO STYLIZACJI BĄDŹ CAŁKOWITE ICH POMIJANIE Jeżeli mamy problem ze skrętem, warto włosy czymś wesprzeć.

Zawsze wychodziłam z założenia, że najlepsze są pianki, ale u mnie się one kompletnie nie sprawdzają – nałożone nawet w minimalnej ilości obciążają włosy i sprawiają, że loki “siadają”. Nieważne, czy wgniotę je we włosy przed kręceniem, czy już po. Znacznie lepiej spisują się olejki – arganowy, czy ten dla mam od Babydream. BRAK UTRWALENIA LOKÓW Nie używam na co dzień lakieru do włosów, ale gdy zamarzą mi się loki nie mogę sobie odpuścić choć kilku psiknięć. Coś tę fryzurę musi zabezpieczyć i utrwalić. Zawsze wybieram takie, które nie robią mi kasku na głowie, nie sklejają i nie zostawiają białych śladów.

Co zrobić żeby włosy były proste przez cały dzień?

Aby twoje włosy były idealnie proste przez cały dzień, pokryj włosy odrobiną lakieru. Aby to zrobić, spryskaj nim swój grzebień lub szczotkę, a następnie przeczesz włosy. Lakier nie tylko zapewni ci trwały efekt prostowania, ale również wyeliminuje odstające kosmyki.

Jak wydobyć skręt z włosów?

Jak wydobyć skręt włosów – produkty, których potrzebujesz – Jak Nawijać Włosy Na Lokówkę

 1. Maska lub odżywka

Zaleca się zastosowanie maski lub odżywki emolientowej (E). Emolienty dociążają włosy, wygładzają je, sprawiając, że pasma są bardziej elastyczne, plastyczne, podatne na stylizację. Sprawdź:

 • Anwen Emolientowa Róża odżywka do włosów o wysokiej porowatości (200 ml) , która zawiera masło shea , olej brokułowy o właściwościach naturalnego silikonu, olej makowy, dyniowy, z rzodkiewki i krokosza barwierskiego.
 • Fructis Hair Food Odżywka do włosów wygładzająca Cocoa Butter – do włosów puszących się i niesfornych, która zawiera masło kakaowe, olej sojowy, olej z nasion słonecznika, olej jojoba, olej kokosowy.

2. Stylizator Stylizator to kluczowy produkt do wydobywania skrętu. Jego zadaniem będzie nie tylko jego wydobycie, ale również zdefiniowanie jego kształtu i utrwalenie go. W tej sytuacji sprawdzą się żele do włosów , pianki do włosów lub kosmetyki o konsystencji kremu. Szczególnie polecane są produkty marki Taft (żółty i czerwony). Sprawdź:

 • Nivea Men Craft Stylers utrwalający żel do stylizacji włosów – nadaje kształt włosom, zapewnia połysk i utrwalenie fryzury przez cały dzień. Zawiera witaminę E, która pielęgnuje włosy, wzmacnia je i dba o odpowiednie nawilżenie.
 • Syoss Power Hold żel do włosów dla mężczyzn , który pozwala maksymalnie utrwalić kształt fal i loków. Ułatwia również definiowanie skrętu i układanie fryzury.