Jak Olejować Włosy Na Aloes?

Jak Olejować Włosy Na Aloes
Olejowanie na żel aloesowy – Żel z aloesu na włosy genialnie sprawdzi się jako tzw. podkład pod olejowanie włosów . Aloes jest higroskopijny – oddaje i pobiera wodę ze środowiska. Jeśli nałożymy go w suchych pomieszczeniu, odda wodę zamiast nawilżyć nam włosy.

  • Dlatego warto zabezpieczyć go olejem, który zatrzyma nawodnienie w łuskach.
  • Olejując włosy z aloesem działamy więc dwutorowo – po pierwsze nawilżamy pasma humektantowym żelem, a po drugie odżywiamy je emolientem, czyli olejem.
  • Wystarczy, że na suche pasma nałożymy sporą porcję żelu aloesowego, a następnie zaaplikujemy ulubiony olej do olejowania włosów i taką mieszankę pozostawimy na pasmach przynajmniej na godzinę .

Następnie spłukujemy pasma wodą. Efekt? Gładkie i zdrowe pasma jak po podcięciu!

Ile trzymac aloes na wlosach?

Wcierka do włosów z aloesu – Jak wspomniałam wcześniej żel aloesowy możesz stosować jako wcierkę do włosów. Regularne wcieranie aloesu w skórę głowy złagodzi podrażnienia, ukoi skórę oraz ją nawilży. Wcierka z aloesu pomoże zwalczyć łupież i odżywi cebulki. Jeżeli posiadasz wrażliwą skórę głowy, pozostaw żel aloesowy na minimum pół godziny na skalpie. Po tym czasie umyj głowę.

Jak stosować aloes na włosy?

Możesz wcierać aloes także bezpośrednio w skórę głowy, co pomoże złagodzić skórne podrażnienia. Aby nawilżać skalp, nałóż aloes na włosy u nasady i skórę, po godzinie spłucz i umyj głowę łagodnym szamponem.

Jak zrobić olejowanie włosów krok po kroku?

ŻEL BAMBUSOWY 😀 OLEJOWANIE NA PODKŁAD #WŁOSING

Pokryj równomiernie włosy olejem – możesz nakładać go na całe pasma, jak również same końcówki; owiń włosy ręcznikiem lub nałóż na głowę czepek; pozostaw olej na włosach przez 1–3 godziny, a jeśli chcesz, na całą noc; spłucz olej z włosów przy użyciu szamponu.

You might be interested:  Jak Samemu Obciąć Włosy Na Bombkę?

Co pod olej na włosy?

Przed nałożeniem oleju aplikujemy na zwilżone wodą włosy podkład nawilżający. Może to być żel aloesowy, hydrolat bądź inna mgiełka nawilżająca. Taki podkład możemy także zrobić samodzielnie – świetnie sprawdzi się żel z siemienia lnianego czy woda z dodatkiem miodu i cukru.