Jak Pielęgnować Siwe Włosy?

Jak Pielęgnować Siwe Włosy
Pielęgnacja siwych włosów – co najlepiej działa – Nawilżanie to podstawa pielęgnacji siwych włosów. Tym bardziej, że tzw. fioletowe szampony, które zapobiegają żółtym refleksom, dodatkowo je wysuszają. W pielęgnacji tych suchych siwych włosów najważniejsze jest więc nawilżenie.

  • Działanie nawilżające na włosy siwe mają takie składniki, jak: gliceryna, aloes, miód, awokado, banan, siemię lniane, mleczko pszczele.
  • I tych składników należy szukać w szamponach, balsamach i odżywkach.
  • Ja mam jeszcze jedną zasadę – kupuję tylko te odżywki i maski, które mogę też stosować do skóry głowy.

No i rzeczywiście wmasowuję te kosmetyki nie tylko we włosy, ale także w skórę głowy. Dzięki temu włosy u nasady są dużo bardziej nawilżone. Jeśli do tej pory nie stosowałyście maski nawilżającej po każdym myciu, to pora to zmienić. Po każdym myciu stosujemy maski, które należy trzymać od kilku do kilkunastu minut na włosach (lekko osuszonych, żeby kosmetyk nie spłynął), a 2 razy w tygodniu silną maskę, którą trzymamy na włosach przez co najmniej godzinę!

Jak mieć ladne siwe włosy?

Jak dbać o siwe włosy, by zachowały szlachetny, czysty kolor – Siwe włosy mają tendencję do odbarwiania i przyjmowania nieatrakcyjnego żółtego odcienia. W celu zapobiegania nieestetycznemu efektowi warto od czasu do czasu włączyć do pielęgnacji siwych włosów specjalne produkty, jak srebrne czy fioletowe szampony oraz płukanki do siwych włosów.

Co brać na siwe włosy?

Jakie są przyczyny siwienia włosów? Jeśli chcesz spowolnić tempo siwienia włosów, warto zacząć od poznania czynników, które sprzyjają temu procesowi. Ogólnie można podzielić je na:

  • czynniki genetyczne,
  • czynniki chorobowe,
  • czynniki związane ze stylem życia i środowiskiem,
  • czynniki związane z dietą i niedoborami składników odżywczych,
  • czynniki związane ze starzeniem się organizmu.

Nie na wszystkie z nich możemy mieć wpływ, jednak niektóre czynniki zwiększające tendencję do utraty naturalnego pigmentu włosów są modyfikowalne. Warto więc je ograniczyć jak najwcześniej, czyli już na etapie pojawienia się pierwszych siwych włosów. Wówczas profilaktyka będzie najskuteczniejsza.

  • Siwienie a geny Proces siwienia jest często uwarunkowany genetycznie, jeśli więc rodzice zaczęli siwieć wcześnie jest duża szansa że ich dzieci osiwieją w tym samym lub zbliżonym wieku.
  • (1) Siwienie a choroby Każda długotrwała i wyniszczająca choroba może doprowadzić do przyspieszenia siwienia włosów.

Ponadto podwyższone ryzyko wczesnego siwienia włos ó w dotyczy os ó b borykających się ze schorzeniami tarczycy, łysieniem plackowatym, n eurofibromatoz ą (chorobą von Recklinghausena), stwardnieniem guzowatym, bielactwem nabytym . (1,2) Siwienie a dieta i niedobór składników odżywczych Wieloletnie badania potwierdziły, że na przedwczesne siwienie ma wpływ dieta uboga w witaminy.

  • witaminy z grupy B, szczególnie witaminy B5, B6, B12, biotyna, kwas foliowy,
  • witamina D,
  • witamina E,
  • miedź,
  • żelazo,
  • wapń,
  • (3)

Na co dzień postaraj się więc układać jadłospis w taki sposób, aby nie zabrakło ich Twojemu organizmowi. Idealnie, jeśli Twoja dieta jest zróżnicowana i oparta na świeżych oraz zdrowych produktach: warzywach, owocach, nasionach roślin strączkowych, pełnoziarnistych produktach zbożowych (kasze, chleb, makarony).

  • Warto r ó wnież sięgać po orzechy, pestki (dyni, słonecznika) oraz tłoczone z nich oleje, a ponadto nabiał i jaja , które stanowią bardzo skoncentrowane źródło wartości odżywczych.
  • „ Spo żywanie właściwych składnik ó w odżywczych i korzystanie z innych proaktywnych środk ó w może pom ó c w zachowaniu istniejącej pigmentacji , op óźniając og ó lne siwienie.

” (3) Siwienie a styl życia Proces siwienia włosów jest bardzo złożony, podobnie, jak jego przyczyny. Jednak specjaliści, zajmujący się tym problemem nie mają wątpliwości, że nasz styl życia może mieć wpływ na tempo siwienia. Pewną rolę odgrywa tu stres, który może być czynnikiem wyzwalającym choroby i w ten sposób pośrednio wpływa na przyspieszone siwienie włosów.

Czemu siwe włosy są sztywne?

Siwe włosy damskie – czym się charakteryzują? – Jak Pielęgnować Siwe Włosy Siwe włosy różnią się od naturalnie napigmentowanych włosów nie tylko kolorem, ale też strukturą. Co to oznacza? Włosy siwe są mniej przyjemne w dotyku, szorstkie, chropowate, o nierównej powierzchni. Są dość sztywne, brakuje im lekkości. A dlaczego siwe włosy są sztywne? Najprawdopodobniej dzieje się tak dlatego, że tuż obok melanocytów odpowiedzialnych za produkcję barwnika włosów znajdują się keratynocyty – komórki powodujące wzrost włosów.

  • Gdy funkcja melanocytów zanika, pociąga to za sobą także zaburzenia w pracy keratynocytów.
  • Włosy stają się wówczas puste w środku (stąd szorstkość, wrażenie puszenia się i suchości).
  • Zaburzenia pracy keratynocytów może objawiać się także w odwrotny sposób – znacznie szybszym wzrostem.
  • Różnice w długości włosów normalnych i siwych najłatwiej zaobserwować u mężczyzn, którzy zazwyczaj mają krótsze włosy niż kobiety.

Wiele osób pyta, czy siwe włosy mogą wrócić do naturalnego koloru. Takie myśli pojawiają się najczęściej wtedy, gdy zauważamy u siebie pierwsze siwe włosy. Teoretycznie jest to możliwe, pod warunkiem bardzo dobrego odżywienia komórek w cebulkach włosowych.

You might be interested:  Co Oznaczają Kręcone Włosy?

Czy siwe włosy są modne?

Jak Pielęgnować Siwe Włosy Od lat panuje moda na naturalność, a dzięki temu także siwe włosy przestały kojarzyć się ze starością czy zaniedbaniem. Dziś naturalne siwe pasma są po prostu modne. Sprawdź, jak przywrócić siwym włosom ich naturalny kolor i piękno. Siwe włosy mogą wyglądać zjawiskowo! Choć po latach ukrywania szarych i białych pasm powrót do naturalnego koloru może być początkowo wyzwaniem, warto je podjąć.

    dlaczego włosy siwiejąskąd się wzięła moda na siwe włosyjak dbać o siwe włosyjak wrócić do naturalnego koloru

Jaki olej do siwych włosów?

Jak naturalnie przyciemnić siwe włosy? – Jak Pielęgnować Siwe Włosy Jedną ze sprawdzonych, naturalnych metod na przyciemnienie włosów i zatuszowanie siwizny jest regularne wcieranie w skórę głowy i we włosy olejków – goździkowego, kokosowego, olejku z owoców agrestu indyjskiego ( amla ) lub arganowego. Olejek trzymamy na włosach przez parę godzin lub całą noc, po czym myjemy głowę.

  1. Kolejny naturalny sposób na siwe włosy to płukanki ziołowe .
  2. Osoby o włosach ciemnych mogą wypróbować płukanki z szałwii, rozmarynu, kory dębu, czarnej herbaty, kawy, łupin świeżo zerwanych orzechów lub liści orzechów (dostępnych w sklepach zielarskich jako susz).
  3. Zaś dla osób o włosach jasnych odpowiednie będą płukanki z kurkumy oraz rumianku i soku z cytryny.

Na siwiejące włosy dobrym patentem może być także najpopularniejsze polskie warzywo, czyli ziemniak, a ściślej ziemniaczane skórki . Obieramy kilka ziemniaków. Powstałe łupiny gotujemy ok.25 minut na niedużym ogniu. Następnie łupiny wyrzucamy, a pozostałą wodę przecedzamy i wystudzamy.

Czy siwe włosy postarzają?

Choć ten uwalniający spod jarzma ciągłych wizyt u fryzjera trend skradł serca milionów pań, muszą one liczyć się z tym, że siwe włosy dodają im lat – i to dwa razy więcej niż panom. Takie wnioski płyną z nowego sondażu autorstwa brytyjskich uczonych z kliniki transplantacji włosów Crown Clinic w Manchesterze.

Czy da się cofnąć siwienie?

Czy istnieje lek na siwienie włosów? – Z pewnością wiele osób chętnie skorzystałoby z dobrodziejstwa takiego preparatu, jednak obecnie taki nie istnieje. Siwienie to naturalny proces, oznaczający zmiany w organizmie. Dojrzałość i wiążące się z tym przemiany fizjologiczne są sygnałem na wejście ciała w kolejny etap życia.

Co zrobić żeby nie rosły siwe włosy?

Płukanka do włosów siwych z herbaty –

Płukanka z herbaty to naturalny sposób na przyciemnienie fryzury, zamaskowanie pierwszych oznak siwizny oraz przeciwdziałanie jej występowaniu. Dodatkowo płukanka ma właściwości pielęgnacyjne – dodaje włosom blasku i objętości. Przyrządzenie i stosowanie płukanki zajmuje kilka chwil:

  1. 6 łyżek herbaty zalać 2 litrami gorącej wody.
  2. Napar odcedzić i ostudzić.
  3. Opłukać włosy i wetrzeć płyn w skórę głowy.
  4. Pozostawić na 30 minut, a następnie spłukać.
  • W jakim wieku siwe włosy?

    Starzenie się włosa – efekt siwizny – Za kolor włosów odpowiadają melanocyty, czyli komórki w opuszce włosa. Produkują one barwnik melaninę, od której właśnie zależy kolor włosów. Pigment dostaje się do włosów rosnących znajdujących się w fazie anagenu.

    • Wyróżniamy 2 rodzaje melaniny feomelaninę nadającą rudy kolor włosom oraz eumelaninę od której zależy czarny i brązowy kolor włosów.
    • Włosy z czasem mają coraz mniej pigmentu, ponieważ z wiekiem ustaje aktywność melanocytów, ten moment jest uwarunkowany genetycznie.
    • Tendencje do szybkiej lub późnej siwizny dziedziczymy po rodzicach.

    Siwizna może mieć różne odcienie (bardziej srebrne lub żółte), zależy to od łusek keratynowych, z których zbudowana jest łodyga włosa u konkretnej osoby. Fizjologiczne siwienie Zwykle fizjologicznie pierwsze siwe włosy pojawiają się po 30. roku życia i częściej dotyczy kobiet, choć coraz więcej osób dotyka problem przedwczesnego siwienia (u panów jest to charakterystyczny „szron” na skroniach), między 20.

    1. a 30. rokiem życia.
    2. U osób czarnoskórych i Azjatów siwienie rozpoczyna się później.
    3. Siwienie jest procesem długotrwałym.
    4. Pojedyncze siwe włosy szybciej pojawiają się u osób o ciemnych włosach, z kolei całkowitą siwiznę szybciej osiągają osoby z jasnymi włosami.
    5. Najwcześniej siwieją włosy na skroniach, następnie na pozostałych częściach skóry owłosionej.

    Przyczyny siwienia Proces siwienia jest często uwarunkowany genetycznie, więc jeśli nasi rodzice zaczęli siwieć wcześnie jest duża szansa że ich dzieci osiwieją w tym samym wieku. Przyczyną siwienia jest stres oksydacyjny, który poprzez gromadzenie wolnych rodników np.

    nadtlenku wodoru w mieszkach włosowych doprowadza do upośledzenia tworzenia melaniny przez melanocyty. Siwienie może być skutkiem silnego stresu, wyniszczającej choroby, zmian cywilizacyjno-środowiskowych powodujących szybsze starzenie się całego organizmu, a także działania szkodliwych czynników zewnętrznych (np.

    promieni UV, papierosów – udowodniono, że nałogowi palacze szybciej siwieją). Wieloletnie badania potwierdziły, że na przedwczesne siwienie ma wpływ dieta uboga w witaminy, głównie z grupy B oraz biotyny, czyli witaminy H. Szybciej siwieją również osoby zmagające się z chorobami takimi jak niedokrwistość złośliwa, nadczynność tarczycy, niedobory niektórych witamin i minerałów, niedożywieni.

    • U mężczyzn siwienie idzie często w parze z wypadaniem włosów, na skutek miniaturyzacji i osłabienia mieszka włosowego, melanina powstaje bowiem w tym samym miejscu, w którym formuje się włos.
    • Siwe włosy – charakterystyka Siwe włosy są pozbawione barwnika, czyli puste w środku, dlatego zmieniają swoją strukturę, są mniej elastyczne, sztywne, szorstkie, matowe oraz mało podatne na układanie.

    Starzenie się skóry głowy i włosów wiąże się również ze zmniejszeniem produkcji potu i łoju, przyczynia się to w następstwie do wysuszenia naskórka, a także wzrost włosów ulega spowolnieniu. Niezależnie od przyczyn siwienia, istnieją sposoby, aby spowolnić ten proces i stopniowo przywrócić włosom ich naturalny, fizjologiczny kolor.

    Jak polubić siwe włosy?

    Jak Pielęgnować Siwe Włosy Zaakceptuj siwe włosy! – Pewnie większość kobiet i tak postawi na koloryzację, jednak istnieje przynajmniej kilka powodów, aby polubić swoją siwiznę. Siwe włosy nie oznaczają starości, ale doświadczenie i dojrzałość życiową, a to pożądane cechy. Szarość na głowie to oryginalność, którą można wyróżnić się z tłumu skrzętnie ukrywających każdy siwy włos kobiet.

    Poza tym przed siwymi włosami nie da się uciec. Wyrywanie pojawiających się siwych włosków nic nie da, bo na ich miejsce wyrosną kolejne odbarwione. Za to farbowanie skutecznie niszczy włókno włosa, które i tak jest z wiekiem coraz słabsze. Lepiej mieć siwe włosy niż nie mieć ich w ogóle. Zamiast męczyć się z czasochłonną i kosztowną koloryzacją, lepiej wydobyć z siwej czupryny jej piękno.

    Oczywiście za sprawą odpowiedniej pielęgnacji. Poznaj swoją siwiznę! Włosy z biegiem czasu stają się coraz bardziej problematyczne. To skutek utraty bardzo dużej ilości składników odżywczych i oczywiście barwnika. Ze względu na to siwe włosy są zdecydowanie sztywniejsze, bardziej suche, szorstkie i sterczące.

    1. Często zwiększają swoją objętość i wydają się dużo grubsze.
    2. Zdarza się też, że z wiekiem włosy zaczynają się bardziej kręcić, zawijać i są ogólnie trudniejsze do ujarzmienia.
    3. To wszystko wcale nie oznacza, że są to włosy zniszczone.
    4. Po prostu z wiekiem tracą na witalności i trzeba nauczyć się je odpowiednio pielęgnować.

    Pielęgnuj siwe pasma! Pielęgnacja to nie farbowanie, które można raczej uznać za próbę ukrycia wieku włosów. W dbaniu o siwe włosy jest prosta zasada – trzeba być delikatnym. Siwy włos wypełniony jest powietrzem i o wiele łatwiej go zniszczyć, złamać lub ukruszyć.

    • Z wiekiem warto także postawić na coraz intensywniejsze nawilżanie, które pozwoli wyeliminować przesuszenie siwych kosmyków.
    • Trzeba przy tym pamiętać o ograniczaniu chemicznych składników i sięgnięciu po naturalne składniki takie jak: miód, mleczko pszczele, gliceryna, wyciąg z aloesu, oleje roślinne.

    Pogłębienie naturalnego koloru i przyciemnienie siwizny można uzyskać za sprawą płukanki z łupin orzecha włoskiego albo wcierki z liści herbaty i szałwii. Sposób na pielęgnację siwych włosów jest naprawdę wiele.

    Jak podkreslic siwe włosy?

    Regularnie odżywiaj włosy – W pielęgnacji siwych włosów najskuteczniejsze są odżywki zawierające składniki nawilżające i odbudowujące, wzmacniające strukturę pasm oraz poprawiające ich nawilżenie i elastyczność, takie jak np. : olejki i ekstrakty roślinne, proteiny miodu, jedwabiu, siemię lniane, ekstrakty z owoców.

    Jeżeli kosmetyk ma skutecznie pomagać stosuj go po każdym myciu głowy. Nakładaj preparat na włosy (na same pasma, zaczynając ok.1 cm od nasady) i zostaw na ok.3-10 min (sprawdź zalecenia na opakowaniu produktu). Przynajmniej raz w tygodniu stosuj kosmetyk o wyższej koncentracji składników aktywnych – maskę.

    Nałóż ją na włosy na ok.60 minut. Na ten czas otul głowę ręcznikiem – ciepło pod turbanem potęguje działanie substancji odżywczych zawartych w kosmetyku.

    Jakie fryzury na siwe włosy?

    Jaka fryzura pasuje do siwych włosów? Te cięcia są modne i stylowe – Jeśli chcesz pozostawić swoje siwe włosy, powinnaś dobrać odpowiednią fryzurę. Niestety nie wyglądają one zbyt dobrze przy długich pasmach, lepiej zdecydować się na półdługie lub krótkie fryzury.

    Ponadczasowym uczesaniem i niezwykle modnym jest bob lub long bob . Jeśli twoje włosy są cienkie, postaw na cieniowanego boba. W przypadku gęstych włosów zetnij je na prosto. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, siwe pasma dobrze prezentują się również w krótkiej wersji. W tym przypadku możesz się zdecydować na hit fryzjerski, jakim jest pixie cut.

    Dłuższe włosy na czubku głowy możesz wówczas zaczesać na bok i unieść do góry, co da efekt młodzieńczej niedbałości i lekkości. Siwe włosy są piękne! Komu pasuje ten kolor i jak o niego db. . Materiały promocyjne partnera

    Jaki kolor pasemek na siwe włosy?

    Siedem wskazówek, jak ukryć pierwsze siwe włosy – Blondynki nie muszą się zbytnio martwić o pierwsze siwe włosy, ponieważ są one ledwo zauważalne. Dopóki będą nieliczne, pasemka na siwe włosy i koloryzacja zmywalna ukryją pierwsze siwe włosy. Pasemka w kilku odcieniach popielatego blondu będą najlepszym rozwiązaniem, gdy pojawiają się szersze kosmyki siwych włosów.

    • To zapobiega powstaniu żółtego zabarwienia i nie prowadzi do powstania widocznych odrostów.
    • Dzięki temu nie trzeba tak często stosować farby na siwe włosy.
    • Kremy repigmentacyjne pomagają odtworzyć naturalny kolor włosów o odcieniu średni blond lub brąz.
    • W takich produktach prekursory pigmentów wypełniają miejsca, w których wcześniej wbudowane były naturalne pigmenty i pomagają odbudować naturalny kolor włosów.

    Niestety nie okażą się skuteczne w przypadku naturalnych włosów jasny blond, rudych ani czarnych. Zazwyczaj produkt do koloryzacji półtrwałej pokryje siwe włosy, jeżeli stanowią one mniej niż połowę wszystkich włosów na głowie. Pamiętaj, że siwy włos adsorbuje więcej sztucznych pigmentów niż włos zawierający jeszcze naturalne pigmenty.

    Jeśli wybrałaś odcień średniego brązu, powinnaś najpierw wypróbować ciemny blond. Pigmenty zawarte w produkcie do koloryzacji półtrwałej wypłukują się stopniowo, dlatego będziesz mieć mnóstwo czasu, aby dojść do swoich upragnionych ciemniejszych odcieni. W przypadku całkowicie siwych włosów polecamy produkt do koloryzacji trwałej w odcieniu o ton jaśniejszym niż Twój naturalny kolor włosów będzie harmonizować z Twoim wyglądem, a ostre różnice u nasady włosów pozostaną niewidoczne.

    Produkty do stosowania w domu są bardzo praktyczne. Możesz zastosować jedną z nowych pianek do koloryzacji trwałej bez amoniaku. Pianki koloryzujące są łatwe w użyciu. Nawet osoby początkujące i kobiety o dużej ilości siwych włosów mogą z ich pomocą osiągnąć bardzo dobre rezultaty.

    Jak radzić sobie z siwymi odrostami?

    Namiastka farbowania Pokrywają siwe włosy kolorem z zewnątrz i wypłukują się przy myciu. Na rynku dostępne są m. in. maskary i spreje na odrosty (np. L’Oreal Hair Touch).

    Dlaczego nie wyrywac siwych włosów?

    Pierwsze siwe włosy – co z nimi robić? – Pierwsze siwe włosy to bardzo często szok, ale nie ma czym się przejmować. W salonach fryzjerskich znajdziecie zabiegi, które nie tylko zamaskują pierwsze oznaki starzenia i intensywnego stylu życia, ale również wypielęgnują Wasze włosy , sprawiając, że będą zdrowe, lśniące i po prostu piękne.

    Niezależnie od tego, czy są wśród nich srebrne nitki. Rzeczą, której na pewno nie można nie robić z pierwszymi siwymi włosami, to wyrywanie. Niektórzy twierdzą, że to dlatego, iż po wyrwaniu siwego włosa na jego miejscu pojawi się nie jeden, a kilka srebrnych włosów. To mit, ale to nie znaczy, że pozbywanie się siwych włosów w taki sposób nie jest szkodliwe.

    Wyrywanie ich jest bez sensu, ponieważ proces siwienia jest nie do zatrzymania . Nawet jeśli wyrwiemy włosy, pozostałe kosmyki i tak będą traciły barwnik, a co za tym idzie, na naszej głowie pojawi się coraz więcej siwych włosów. Nie ma złotej rady na to, jak walczyć z pierwszymi siwymi włosami.

    Dlaczego siwieje w wieku 20 lat?

    Siwienie włosów – Naturalny kolor włosów to zasługa melanocytów, czyli komórek znajdujących się w korzeniu włosa. Produkują one naturalny barwnik włosów – melaninę. U blondynów jest jej mniej, zaś więcej u szatynów i brunetów. Występują dwa rodzaje melanin – feomelanina o barwie żółto-pomarańczowo-czerwonej i eumelanina, barwy brązowo-czarnej.

    1. Z czasem melanocyty ulegają starzeniu, co ściśle wiąże się z procesem siwienia.
    2. Barwnik produkowany przez melanocyty nie jest już tak intensywny, a ich wydajność jest nierównomierna stąd też na początku pojawiają się tylko pojedyncze siwe włosy.
    3. Są one pozbawione melaniny i przyjmują barwę włókien keratyny.

    Wyróżnia się dwa rodzaje procesów siwienia: Siwienie fizjologiczne , inaczej nazywane starczym, może rozpocząć się już pomiędzy 30 a 40 rokiem życia. Pierwsze siwe włosy pojawiają się na skroniach i czubku głowy. Siwienie stopniowo obejmują całą powierzchnię włosów i postępuje w miarę starzenia się organizmu.

    1. Wiek, w jakim się rozpoczyna ten proces, a także jego tempo zależy w dużej mierze od genów, stylu życia, rodzaju wykonywanej pracy, klimatu i płci (częściej dotyczy mężczyzn).
    2. Siwienie przedwczesne zaczyna się pojawiać w wieku ok.20–25 roku życia, a w skrajnych przypadkach nawet u dzieci.
    3. Przyczyną mogą być oczywiście uwarunkowania genetyczne, ale może to być sygnał, że w organizmie młodego człowieka dzieje się coś niedobrego.

    Proces siwienia mogą indukować niektóre choroby. Postawiona w porę, odpowiednia diagnoza i leczenie mogą skutecznie zatrzymać ten proces, a nawet go odwrócić.

    Co zrobić z pierwszymi siwymi włosami?

    Siedem wskazówek, jak ukryć pierwsze siwe włosy – Blondynki nie muszą się zbytnio martwić o pierwsze siwe włosy, ponieważ są one ledwo zauważalne. Dopóki będą nieliczne, pasemka na siwe włosy i koloryzacja zmywalna ukryją pierwsze siwe włosy. Pasemka w kilku odcieniach popielatego blondu będą najlepszym rozwiązaniem, gdy pojawiają się szersze kosmyki siwych włosów.

    To zapobiega powstaniu żółtego zabarwienia i nie prowadzi do powstania widocznych odrostów. Dzięki temu nie trzeba tak często stosować farby na siwe włosy. Kremy repigmentacyjne pomagają odtworzyć naturalny kolor włosów o odcieniu średni blond lub brąz. W takich produktach prekursory pigmentów wypełniają miejsca, w których wcześniej wbudowane były naturalne pigmenty i pomagają odbudować naturalny kolor włosów.

    Niestety nie okażą się skuteczne w przypadku naturalnych włosów jasny blond, rudych ani czarnych. Zazwyczaj produkt do koloryzacji półtrwałej pokryje siwe włosy, jeżeli stanowią one mniej niż połowę wszystkich włosów na głowie. Pamiętaj, że siwy włos adsorbuje więcej sztucznych pigmentów niż włos zawierający jeszcze naturalne pigmenty.

    • Jeśli wybrałaś odcień średniego brązu, powinnaś najpierw wypróbować ciemny blond.
    • Pigmenty zawarte w produkcie do koloryzacji półtrwałej wypłukują się stopniowo, dlatego będziesz mieć mnóstwo czasu, aby dojść do swoich upragnionych ciemniejszych odcieni.
    • W przypadku całkowicie siwych włosów polecamy produkt do koloryzacji trwałej w odcieniu o ton jaśniejszym niż Twój naturalny kolor włosów będzie harmonizować z Twoim wyglądem, a ostre różnice u nasady włosów pozostaną niewidoczne.

    Produkty do stosowania w domu są bardzo praktyczne. Możesz zastosować jedną z nowych pianek do koloryzacji trwałej bez amoniaku. Pianki koloryzujące są łatwe w użyciu. Nawet osoby początkujące i kobiety o dużej ilości siwych włosów mogą z ich pomocą osiągnąć bardzo dobre rezultaty.

    Jak podkreslic siwe włosy?

    Regularnie odżywiaj włosy – W pielęgnacji siwych włosów najskuteczniejsze są odżywki zawierające składniki nawilżające i odbudowujące, wzmacniające strukturę pasm oraz poprawiające ich nawilżenie i elastyczność, takie jak np. : olejki i ekstrakty roślinne, proteiny miodu, jedwabiu, siemię lniane, ekstrakty z owoców.

    Jeżeli kosmetyk ma skutecznie pomagać stosuj go po każdym myciu głowy. Nakładaj preparat na włosy (na same pasma, zaczynając ok.1 cm od nasady) i zostaw na ok.3-10 min (sprawdź zalecenia na opakowaniu produktu). Przynajmniej raz w tygodniu stosuj kosmetyk o wyższej koncentracji składników aktywnych – maskę.

    Nałóż ją na włosy na ok.60 minut. Na ten czas otul głowę ręcznikiem – ciepło pod turbanem potęguje działanie substancji odżywczych zawartych w kosmetyku.