Jak Się Ubrać Do Spa W Hotelu?

Jak Się Ubrać Do Spa W Hotelu
Jak przygotować się do pierwszej wizyty w SPA? – Wbrew pozorom debiut w SPA dla wielu osób jest dość stresującym doświadczeniem, na szczęście jednak wszelkie obawy powinny szybko zniknąć. Przede wszystkim należy pamiętać, że w profesjonalnych saunach oraz gabinetach kosmetycznych i masażu pracuje personel, który zawsze chętnie rozwieje wątpliwości i udzieli wyczerpujących informacji.

  strój powinien być luźny i komfortowy. Doskonale sprawdzą się casualowe stylizacje, w których pierwsze skrzypce grają miękkie, naturalne tkaniny. W SPA najważniejsza jest wygoda, dlatego dopasowane, eleganckie ubrania lepiej zarezerwować na inną okazję; czasem przed masażem niezbędne jest rozebranie się lub włożenie stroju kąpielowego. Nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się do tego typu zabiegów, warto jedynie wziąć prysznic i zmyć nałożone wcześniej kosmetyki (makijaż, balsam). Niektórzy decydują się także na peeling i depilację; przed zabiegami goście otrzymują jednorazową bieliznę, poza tym w każdym SPA powinna być możliwość skorzystania z wypożyczalni ręczników i szlafroków. Jedynymi rzeczami, które trzeba zabrać ze sobą, są: strój kąpielowy, klapki i ewentualnie zestaw ulubionych kosmetyków (zwłaszcza tych niezbędnych do wykonania makijażu po zabiegach); przed wizytą w SPA trzeba zadbać o bezpieczeństwo wartościowych przedmiotów. Biżuterię, dokumenty, sprzęt elektroniczny należy zostawić w pokoju, a najlepiej w sejfie. Jeśli to możliwe, razem z kosztownościami warto też umieścić telefon komórkowy. Podczas zabiegów priorytetem powinno być wyciszenie się oraz odcięcie od zmartwień i dodatkowych bodźców. W związku z tym w miarę możliwości dobrze jest odpocząć również od smartfona.

Hotel ze SPA to idealne miejsce dla osób zestresowanych, chcących nawet podczas krótkiego urlopu wygospodarować chwilę na głęboki relaks. Strefa wellness dostępna w tym samym budynku co nocleg umożliwia efektywne zorganizowanie pobytu, bez tracenia czasu na dojazdy do innych obiektów – od razu po zabiegach można pójść do hotelowej restauracji czy wrócić do swojego pokoju.

You might be interested:  Cienkie Włosy Co Robić?

Jaki strój założyć do SPA?

Jak się ubrać do SPA? – O tym, jak się ubrać do SPA, decyduje zabieg, na jaki się wybieramy. Istnieje jednak pula kilku cech wspólnych, które warto poznać przed pierwszą wizytą w takiej placówce:

  wygodnie – trudne do zdjęcia, bardzo wąskie spodnie ze sztywnego materiału, za mała góra od kostiumu kąpielowego, uciskające kostki skarpetki – z takich rzeczy lepiej zrezygnować. Najlepsze ubrania do SPA to takie, które zostały wykonane z miękkich materiałów: np. bawełny czy polaru, w odpowiednim rozmiarze, łatwe do zdjęcia lub zsunięcia, warstwowo – do salonu SPA, szczególnie w zimniejsze pory roku, warto ubrać się warstwowo, by móc ściągnać część rzeczy. Przykładowo na masaż pleców pod sukienkę lub spódnicę można założyć legginsy, w których zostaniemy podczas masażu lub krótkie spodenki (te można również przynieść ze sobą do gabinetu i włożyć przed masażem), z dopasowaniem do charakteru zabiegu – na wspomniany wcześniej masaż pleców lepiej założyć bluzkę i spodnie niż np. kombinezon czy sukienkę. Bluzkę można zdjąć, a spodnie odrobinę zsunąć, dzięki temu wiele osób będzie się czuć bezpiecznie i komfortowo. Do innego zabiegu – sauny suchej – nie zaleca się wchodzić w kostiumie kąpielowym, ale można okryć się ręcznikiem. Do groty solnej polecamy strój kąpielowy lub wygodny, sportowy oraz skarpetki, a także czysty ręcznik. Do sauny parowej – podobnie jak suchej – nie zaleca się zakładać kostiumu kąpielowego, ręcznik również jest tutaj zbędny.

Czy w SPA trzeba się rozebrać?

Czy w SPA trzeba się rozebrać? Rozwiewamy wątpliwości – Wiele osób planując wyjazd ma obawy związane z tym, czy w SPA trzeba się rozebrać. Odpowiedź brzmi tak – większość zabiegów wymaga rozebrania się, niektóre jednak tylko częściowo, takie jak zabiegi na twarz, szyję, dekolt czy plecy.

 • Natomiast całościowe rozebranie się konieczne jest w przypadku zabiegów na ciało i depilacji.
 • Jednak bez obaw – przed rozpoczęciem zabiegu będziemy mieli do dyspozycji cały gabinet, dzięki czemu będziemy mieli czas na spokojne przebranie się i ułożenie na leżance.
 • Osoba wykonująca zabieg skupi się na wykonywaniu masażu, stwarzając nam odpowiednie warunki.
You might be interested:  Jak Prawidłowo Nakładać Odżywkę Na Włosy?

W czasie zabiegów najważniejszy jest nasz komfort, dobre samopoczucie i możliwość relaksu, dlatego pracownicy SPA dokładają wszelkich starań, aby był to wyjątkowy oraz przyjemny czas. Po zabiegu także będziemy mieć dla siebie gabinet bez obecności osób trzecich, aby wstać z leżanki i skorzystać z prysznica.

 • Rozebrania się nie wymagają drobne zabiegi kosmetyczne, takie jak między innymi zabiegi na dłonie, pedicure, usługi kosmetyczek i fryzjerów.
 • Do innych często zadawanych pytań należy to, co zabrać na masaż do SPA.
 • Warto więc wiedzieć, że na zabiegi potrzebny nam będzie jedynie szlafrok oraz klapki.
 • Pozostałe, niezbędne przedmioty otrzymają Państwo od terapeuty w gabinecie.

W przypadku pytań zapraszamy Państwa do kontaktu – nasi eksperci pozostają do Państwa dyspozycji.