Jaka Fryzura Do Podłużnej Twarzy Mężczyzna?

Jaka Fryzura Do Podłużnej Twarzy Mężczyzna
TWARZ PODŁUŻNA (PROSTOKĄTNA) – Idealnym przykładem posiadacza takiej twarzy jest Ewan McGregor Jest to kształt zbliżony do twarzy kwadratowej z tą różnicą, że taka twarz jest dłuższa . Często charakteryzuje się wysokim czołem, dlatego należy unikać fryzur z wydłużoną górą. Posiadając ten typ twarzy należy postępować nieco inaczej niż w przypadku twarzy kwadratowej, żeby dodatkowo jej nie wydłużać.

Jaka fryzura męska do podłużnej twarzy?

PORADNIK BIG LOOK – Jaka fryzura ? – Wiosna to okres, kiedy „budzimy” się z zimowego snu w przenośni i dosłownie. Dłuższy dzień i pojawiające się słońce powoduje naturalny przypływ energii, która podpowiada nam, że w tym roku ? zaczniemy wszystko od nowa.

 1. Zadbamy o swoje ciało i umysł i.
 2. pójdziemy do fryzjera ! Wiadomo modny ciuch trzeba mieć, ale źle dobrana fryzura do owalu twarzy i całej sylwetki to katastrofa.
 3. To dobrze ,że obserwujemy najnowsze trendy, ale należy pamiętać o tym że nie każda modna fryzura pasuje do każdego owalu twarzy, sylwetki czy rodzaju włosów jakie posiadamy.

Samemu czasem trudno to określić, dlatego dobór odpowiedniego fryzjera stylisty znającego się na swoim fachu jest tak ważny. Idealna fryzura nie istnieje, ale można ją idealnie wystylizować ,żeby podkreślała naszą osobowość i styl w jaki się ubieramy.

 • Często chcemy zmienić swój wizerunek bo np.
 • mamy nową pracę w której obowiązuje dress code , zmieniła nam się sylwetka bo dieta zadziałała albo na odwrót- przytyło nam się kilkanaście kilogramów- takie sytuacje powodują że zmiana fryzury nie tylko poprawia nasze samopoczucie ale wręcz ratuje sytuację :).

Mężczyźni idący do fryzjera mają jeden cel-uzyskać fryzurą bardziej prostokątny kształt twarzy ,bo ten uznawany jest za najbardziej męski i seksowny. A jeśli ktoś ma zbyt podłużną lub zbyt okrągłą czy kanciastą ? a co jeśli spodobała nam się fryzura Davida Beckhama lub inna z katalogu? Dobry fryzjer weźmie wszystkie te aspekty pod uwagę, dopasowując fryzurę indywidualnie. TWARZ OKRĄGŁA To twarz bez ostrych kątów i charakterystycznych linii dlatego dobrze jest dobierać fryzury które ją wyszczuplą lub odwrócą uwagę od krągłości. Najlepiej zastosować cięcia , które uniosą włosy do góry i pozwolą uzyskać wysoką fryzurę ale nie mamy na myśli irokeza Punka tańczącego pogo, tylko swobodnie unoszącą się górę. TWARZ TRÓJKĄTNA To twarz o szerokim, prostokątnym czole i wysoko osadzonych kościach policzkowych stanowiących jej największą część .

Jaka fryzura do owalnej twarzy męska?

Jak dobrać fryzurę męską? – Fryzura męska to dopełnienie wizerunku mężczyzny. Świadczy o jego schludności, poczuciu estetyki, ale też o guście. Wybierając ją, należy kierować się kilkoma czynnikami. Najważniejsze to dobór fryzury do twarzy i jej kształtu. Tu podobnie jak z zarostem – odpowiednią fryzurą możemy uzyskać oczekiwany efekt.

Dobrze dobrana fryzura męska jest w stanie wizualnie „odchudzić” twarz lub dodać jej krągłości. Odpowiednio ułożone włosy mogą korygować kompleksy np. duże uszy czy wydatne zakola. Dzięki właściwej fryzurze jesteśmy w stanie wydobyć atuty z twarzy np. podkreślić kwadratową szczękę czy uwydatnić kości policzkowe.

Wszystko musi mieć odpowiednie proporcje. Poza doborem fryzury do twarzy, kierujmy się również stylem. Zarówno tym, który sami preferujemy a także tym, który jest obecnie modny. Męska fryzura na tzw. „czeskiego piłkarza” dziś może wydawać się śmieszna, bo nie wpisuje się w dzisiejsze trendy.

Do sportowego stylu może zaś nie pasować długowłosa stylizacja, a do eleganckiego i wytwornego wizerunku na pewno nie będzie pasować irokez. Nie ma więc fryzury idealnej i każde uczesanie powinno być starannie dobrane do wizerunku i stylu jego właściciela. Ot, cała tajemnica. Każda fryzura męska powinna być dobrana do męskiej twarzy, a w szczególności do jej kształtu i znaków charakterystycznych.

Dobór fryzury warto pozostawić fryzjerowi, który jak nikt inny się na tym zna. Fryzjer oceni kształt twarzy i głowi i zaproponuje uczesanie, które będzie tu najbardziej pasować. Dlaczego twarz jest w tym wszystkim tak ważna? Bo to w dużej mierze jej ozdobą są właśnie włosy.

A te mogą odbierać jej również urok i przykrywać atuty. Dobrze dobrana fryzura do twarzy męskiej niweluje mankamenty twarzy i uwypukla jej atuty. Fryzura męska to nie tylko styl uczesania, to również długość włosów. Jak dobrać fryzurę do męskiej twarzy? Wyznacznikami powinny być dla nas m. in: – kształt podbródka – linia szczęki – wielkość nosa – wielkość uszu – kształt głowy Owalny kształt twarzy – charakteryzuje się dużą proporcjonalnością twarzy.

W tym przypadku najlepsza fryzura to klasyka – krótko z boku, dłużej na górze. Należy unikać grzywki na czole i zaczesać ją na bok. Okrągły kształt twarzy – tutaj mamy wrażenie pełności, dlatego należy zrobić wszystko, by kształt twarzy nieco wysmuklić.

Fryzura, która może tu pomóc powinna charakteryzować się krótszymi bokami i dłuższą górą, przy czym dobrze jest tu wprowadzić cieniowanie. W przypadku okrągłej twarzy dobrze jest unikać krótkich, równo przystrzyżonych fryzur (żołnierskich jeżyków). Warto też zapuścić zarost. Kwadratowy kształt twarzy – objawia się dość mocno zarysowaną szczęką (kanciastą) i szerokim prostokątnym czołem.

Fryzura męska w tym wypadku powinna zmiękczyć kontur twarzy i dodać jej łagodności. Najlepsze są tu fryzury z dłuższych włosów, lekko falowanych i dobrze pocieniowane.

You might be interested:  Jak Zapuszczać Włosy Chłopak?

Jaka fryzura do długiego nosa męska?

Jaka fryzura jest najlepsza do dużego nosa? – Masz duży nos i chcesz skutecznie go zamaskować? Na pewno unikaj bardzo krótkich fryzur i bobów – wyeksponują rozmiar twojego nosa. Tak samo zadziałają bardzo gładkie i oklapnięte fryzury, dlatego celuj w miękkie i postrzępione fryzury, które idealnie zrównoważą proporcje twojej twarzy.

Jak wyszczuplić twarz dla mężczyzn?

Jak wyszczuplić okrągłą twarz? Wypełnianie policzków – Nabierz powietrza w usta, a potem przesuwaj je z jednego policzka do drugiego kilka razy, mocno napinając mięśnie. Wypuść powietrze tak, jakbyś nadmuchiwała balonik. Powtórz 2 razy. Ta gimnastyka wzmocni mięśnie policzków i wyszczupli okrągłą twarz.

Czy pociągła twarz jest ładna?

Pociągła twarz u kobiety – jaka fryzura pasuje do niej najlepiej? – Pociągła twarz w kulturze Zachodu jest postrzegana za wyjątkowo piękną i pożądaną. Panie, które reprezentują ten typ urody, mogą wyglądać zjawiskowo, dobierając odpowiednią fryzurę. Co więcej, mogą pozwolić sobie na rozmaite eksperymenty, którym twarz taka po prostu sprzyja.

Jak skrócić podłużna twarz?

Fryzury dla twarzy podłużnej – Inspiracji na fryzury szukaj u: Sary Jessiki Parker Jeżeli masz twarz pociągłą, w kształcie prostokąta, powinnaś zdecydować się na krótsze włosy w stylu boba, które sięgają mniej więcej linii brody. Nadasz tym samym właściwych proporcji twarzy.

 • Dobrze jest zadbać w tym przypadku o objętość włosów np.
 • nosząc loki.
 • Natomiast gęsta grzywka zasłaniająca czoło, o równej linii, optycznie skróci twarz.
 • Jeśli masz twarz prostokątną wybierz raczej włosy półdługie, odpowiednio wycieniowane lub pofalowane.
 • Nie najlepsze fryzury dla twarzy pociągłej to np.

uczesania zasłaniające twarz, włosy o równej długości, gładko przylegające do twarzy, bez objętości i bez grzywki.

Jak sprawdzić czy fryzura będzie pasować?

Jaka fryzura mi pasuje? Metoda 2.25 cala – Jak sprawdzić w domowych warunkach, jaka fryzura ci pasuje? Okazuje się, że jest to bardzo łatwe. Przygotuj ołówek i linijkę. Następnie ołówek umieść poziomo pod brodą, natomiast linijkę ustaw pionowo pod płatkiem ucha . Teraz możesz sprawdzić, czy linie wyznaczone przez przybory przecinają się pod kątem prostym oraz jaką wartość pokazuje czubek ołówka. Jak interpretować wyniki? Zdaniem Johna Frieda, jeśli wynik przekracza 6 cm, bardziej pasują ci długie włosy. Natomiast, jeżeli wielkość jest mniejsza niż 2.25 cala (6 cm), do twarzy będzie ci z krótkim cięciem. To na przykład modna w ostatnich miesiącach fryzura pixie cut. Więcej na jej temat dowiesz się z naszego artykułu >> Przeczytaj także:

Jak znaleźć odpowiednią fryzurę?

Jakie mamy kształty twarzy? – Przy wyborze fryzury do włosów najbardziej istotne jest to, jaki masz kształt twarzy. O ile przy wyborze koloru włosów kierujemy się karnacją, kolorem oczu czy rodzajem cery, o tyle przy doborze fryzury kluczową rolę odgrywa kształt Twojej twarzy. Twarz okrągła charakteryzuje się dość niskim czołem i okrągłymi policzkami. Można powiedzieć, że jest trochę pulchna, pucułowata. W przypadku twarzy okrągłej fryzura ma przede wszystkim za zadanie wydłużyć buzię. Twarz kwadratowa jest kanciasta, o mocnych rysach.

 • Bardzo wyraźnie widać poziomą linię szczęki – z pewnością dostrzeżesz też ostre linie i zarysowane kości policzkowe.
 • Fryzura powinna pomóc złagodzić ostre linie żuchwy.
 • Twarz pociągła (prostokątna, podłużna) charakteryzuje się tym, że czoło jest najszerszą partią.
 • Poza tym taka twarz jest dłuższa niż szersza.

Warto dodać, że policzki i linia boczna twarzy są proste. Twarz sercowata (inaczej nazywana trójkątną) charakteryzuje się szerokimi kościami policzkowymi, które są mocno zaznaczone. Broda z kolei jest spiczasta, wystająca. W tym przypadku będziemy odpowiednio dobraną fryzurą dążyć do poszerzenia linii szczęki.

Jak dobrać fryzurę do owalnej twarzy?

Aby owalna twarz, optycznie wydawała się krótsza, warto wybierać fryzury z grzywką – najlepiej długą, gęstą – asymetryczną lub prostą, która całkowicie zakryje czoło. W tym przypadku, znakomicie prezentują się również fryzury o liniach ciągłych, ukośnych i falistych.

Jaka fryzura zmniejsza nos?

Jaka długość włosów będzie odpowiednia? – Zdecyduj się na włosy od średniej długości (np. fryzura bob ) po całkiem długie. Daje to większe możliwości upięcia ich i wyrównania proporcji twarzy, dzięki czemu wydatny nos optycznie zmaleje.

Jaka fryzura skraca nos?

Fryzura maskująca duży nos – Właściwie dobrana fryzura, podobnie jak makijaż może optycznie zmienić rysy twarzy. W tym przypadku postaw raczej na średniej długości, pocieniowane włosy z grzywką na bok. Idealnym i niezwykle kobiecym rozwiązaniem będą loki i fale – zrównoważą proporcje twarzy.

  Przede wszystkim nie powinnaś czesać się do tyłu – odpadają wszelkie koki czy końskie ogony – poprzez taką fryzurę z pewnością podkreślisz duży nos. Nie służą ci także bardzo ciasno upięte, gładkie fryzury oraz krótkie cięcia (np. fryzury w stylu bob). Unikaj również prostej i zbyt krótkiej grzywki.
You might be interested:  Jak Rozjaśnić Włosy Nie Niszcząc Ich?

Gdy twój urodowy problem jest zbyt uciążliwy dla ciebie, zawsze możesz zdecydować na chirurgiczną korektę nosa . Jest to jednak poważny zabieg, , któremu powinnaś poddać się tylko, gdy jesteś absolutnie pewna, że tego potrzebujesz. Gdy jednak znasz już pewne triki, jak optycznie zaradzić temu problemowi, powinnaś korzystać z tej wiedzy i cieszyć się mniejszym (wizualnie) nosem.

  Popraw kształt policzków. Za pomocą makijażu możesz uwydatnić kości policzkowe ! Skoryguj niedoskonałości cery. Zamaskuj makijażem przebarwienia na twarzy . Wyglądaj pięknie w dzień twojego ślubu. Jak zrobić idealny makijaż ślubny ?

© Mikhail Malyugin/Fotolia. com Jak zrobić makijaż koreański? Psia kreska, czyli puppy eyes, krok po kroku Makijaż puppy eyes to malowanie kreski na oku, kierując ją delikatnie w dół na zewnętrznym kąciku. Daje to uroczy efekt dużego i zaokrąglonego oka.

 1. Dopełnieniem makijażu jest nałożenie różu na policzki i rozświetlenie wewnętrznego kącika jasnym, świetlistym cieniem do powiek.
 2. Makijaż puppy eyes to malowanie kreski na oku, kierując ją delikatnie w dół na zewnętrznym kąciku.
 3. Daje to uroczy efekt dużego i zaokrąglonego oka.
 4. Dopełnieniem makijażu jest nałożenie różu na policzki i rozświetlenie wewnętrznego kącika jasnym, świetlistym cieniem do powiek.

Moda na puppy eyes pojawiła się w Korei. Psia kreska malowana do dołu rewelacyjnie podkreśla skośne oczy Koreanek , ale przypadła również do gustu paniom zamieszkującym Europę. Puppy eyes make up – na czym polega? Koreański makijaż oczu – puppy eyes – polega na optycznym przesunięciu kącika dolnej powieki za pomocą kredki lub eyelinera.

 • Kreska na oku jest wydłużona delikatnie w dół, a nie jak w makijażu smoky eyes – w górę.
 • Make up powoduje, że oko optycznie powiększa się, a spojrzenie nabiera okrągłego kształtu.
 • Psia kreska to makijaż, który można nosić na co dzień.
 • W wersji wieczorowej zewnętrzne kąciki oczu wystarczy podkreślić ciemnym cieniem do powiek, np.

w odcieniu czerni, grafitu lub szarości. Wewnętrzną część oka można rozświetlić jasnym, perłowym kolorem, a na łuk brwiowy nałożyć rozświetlacz.

Jak odwrócić uwagę od dużego nosa?

Nie znoszę swojego nosa Jest po prostu ogromny. Z jego powodu mam straszne kompleksy już od dziecka. Koledzy z klasy przezywali mnie Kulfon, Słoń Trąbalski lub Pinokio , a obcy ludzie na ulicy pewnie nazywają mnie tak w myślach nawet teraz. Gdybym miała jakieś oszczędności, najchętniej zrobiłabym sobie operację plastyczną.

 • Niestety, póki co mnie na nią nie stać i muszę zmniejszać sobie swój nochal domowymi sposobami.
 • I tutaj właśnie moja prośba: czy mogłybyście podpowiedzieć mi, jaki makijaż oraz jaka fryzura optycznie zmniejszają nos? Z góry dziękuję za rady, Anka Droga Aniu, wiele kobiet jest niezadowolonych z wyglądu swojego nosa.

Na szczęście puder i podkład potrafią zdziałać cuda. Jeśli więc chcesz poprawić proporcje twarzy i zamaskować odbiegający od ideału nos, zastosuj sprawdzone sztuczki makijażystów . Najprostszym trikiem jest naniesienie odrobiny ciemniejszego fluidu na czubek nosa, a następnie muśnięcie twarzy matującym pudrem w odcieniu skóry tak, aby kolory zbyt mocno się nie odcinały.

 • Możesz również za pomocą ciemnego podkładu poprowadzić linię od czubka nosa aż do wysokości oczu oraz delikatnie przyprószyć pudrem.
 • To go wysmukli i dodatkowo wyprostuje.
 • Aby brzydki nos za bardzo nie rzucał się w oczy, powinnaś także podkreślić swoje inne atuty.
 • Pomaluj na ciemno oczy albo zaakcentuj wydatne usta .

Taki make-up odwróci uwagę osób z twojego otoczenia od tej problematycznej części twarzy. Twoim sprzymierzeńcem będzie również odpowiednia fryzura. Duży nos wyda się mniejszy dzięki asymetrycznemu cięciu lub uczesaniu z przedziałkiem na boku. Wystrzegaj się natomiast ciasno upinanych koczków i zaczesywania wszystkich włosów do tyłu.

Czy rozpuszczone włosy Pogrubiaja twarz?

Jakie fryzury wyszczuplające twarz są najlepsze? – Jeśli zastanawiasz się, jakie fryzury wyszczuplające twarz są najlepsze, niezależnie od tego czy masz długie włosy, czy krótkie – odpowiedź jest prosta. Nie ma jednej idealnej fryzury, w której każda z nas będzie wyglądała wspaniale.

Jednym pasować będą rozpuszczone włosy do ramion, innym z kolei piękne i strojne upięcia. Wszystko zależy od tego, jaki jest kształt twojej twarzy oraz jaką masz sylwetkę. Dla przykładu – mówi się, że długie rozpuszczone włosy optycznie wyszczuplają twarz, jednak jeśli masz pełniejsze biodra i jesteś raczej niskiego wzrostu – taka fryzura nie tylko nie wysmukli twarzy, ale także skróci cię optycznie i podkreśli najszersze miejsca.

A tego nie chcemy! Warto zatem w pierwszej kolejności odpowiednio dobrać długość włosów do całej figury i do kształtu twarzy, a następnie zadbać o odpowiednie uczesanie. Pexels Zobacz także: Szukasz fryzjera na wesele? Sprawdź nasz katalog najlepszych fryzjerów i zobacz, co potrafią! Wyróżniamy kilka podstawowych typów twarzy. Najbardziej popularna jest twarz owalna czy okrągła, której rysy wyznaczone są poprzez kształt koła.

Twarz okrągła jest prawie tak samo szeroka jak długa, dolna część nie ma wyraźnych kantów, a nasada włosów jest zaokrąglona. Policzki raczej są pełne i nie mają zaznaczonych kości policzkowych. Twarz owalna uchodzi za idealną – jest nieco dłuższa, niż szersza i pasują do niej niemal wszystkie fryzury.

Przeciwieństwem twarzy okrągłej jest twarz kwadratowa – widoczne są kąty, a szerokość czoła jest najczęściej taka sama jak okolicy ust.

Od czego się tyje na twarzy?

Okrągła twarz jako oznaka złego stanu zdrowia – W tym samym badaniu naukowcom udało się ustalić, że tłuszcz na twarzy może być wykorzystywany jako szybki sposób oceny, czy ktoś jest zdrowy. Tłuszcz na twarzy wiąże się z zaburzeniami układu odpornościowego , słabą funkcją układu krążenia, częstymi infekcjami dróg oddechowych i śmiertelnością.

 • Jest jednak także dobra wiadomość – nawet niewielki spadek masy ciała może poprawić zdrowie.
 • Zbędne kilogramy często sprawiają, że na twarzy i policzkach znajduje się tłuszcz.
 • Odchudzanie może pomóc nie tylko poprawić kondycję zdrowotną, ale również poprawić wygląd twarzy.
 • Organizm bardzo często daje nam znać, że coś jest nie w porządku właśnie za pośrednictwem obrzęków czy pogorszenia kondycji skóry.
You might be interested:  Kiedy Przestają Wypadać Włosy Po Porodzie?

Pozbywając się zbędnej tkanki tłuszczowej, zmieniając nawyki żywieniowe, zyskujemy więcej energii, a nasza twarz staje się szczuplejsza. Szczupła twarz jest oznaką zdrowia, warto o nią zadbać.

Po jakim czasie chudnie się z twarzy?

Starzenie przez chudniecie, odmładzanie przez tycie – Zacznijmy od osób 40+, u których już są widoczne pierwsze objawy fotostarzenia. U nich schudnięcie będzie miało niekorzystny wpływ na twarz. Każdy człowiek posiada indywidualny kształt twarzy i odmienną ilość tkanki tłuszczowej.

 • Jej zanikanie z wiekiem jest główną przyczyna „opadania” twarzy, tworzenia się bruzd, opadania powieki górnej.
 • U osób 40+ trochę tkanki tłuszczowej już zanikło w normalnym procesie starzenia się.
 • Gdy się odchudzamy tracimy ją jeszcze bardziej (niestety, gdy się odchudzamy tkanka tłuszczowa zmniejsza się niekoniecznie tam, gdzie chcemy, tylko w całym ciele, a więc na twarzy też).

Im człowiek starszy, tym chudnięcie gorzej wpływa na wygląd twarzy, co oznacza, że wygląda ona starzej. U osób 50+ jest to widoczne jeszcze bardziej. Przy chudnięciu twarz będzie opadała coraz bardziej, i odwrotnie. Przybranie na wadze będzie dawało efekt uniesienia twarzy, gdyż zapadnięcia skóry zrobią się mniejsze, gdy wypełnią się tkanką tłuszczową.

Z tej perspektywy nie dziwi popularność przeszczepów tłuszczowych na twarzy, jako zabiegu odmładzającego. Ale od razu uprzedzę, że wyglądają one tak dobrze tylko w teorii i medialnie, bo w praktyce już niekoniecznie. Miałem pacjentki, które nie chciały schudnąć, bo gdy ubywało im 10 kilo ich twarz robiła się smutna i opadnięta.

Oczywiście, trzeba wziąć też pod uwagę aspekt zdrowotny, że korzystniej może jednak wyglądać trochę starzej na twarzy, niż dźwigać 20 kilogramów nadwagi. Zwłaszcza, że istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które korygują zapadnięcia twarzy bez obowiązku tycia.

Jak dobrać fryzurę do owalnej twarzy?

Aby owalna twarz, optycznie wydawała się krótsza, warto wybierać fryzury z grzywką – najlepiej długą, gęstą – asymetryczną lub prostą, która całkowicie zakryje czoło. W tym przypadku, znakomicie prezentują się również fryzury o liniach ciągłych, ukośnych i falistych.

Jak sprawdzić w jakiej fryzurze mi do twarzy?

Darmowy Program wirtualny fryzjer pozwala na komputerowy dobór fryzury do kształtu twarzy. Możesz sprawdzić, jaka fryzura najlepiej pasuje do Twojej twarzy. Wszystko, czego potrzebujesz – to Twoje portretowe zdjęcie. Zmień fryzurę komputerowo – nic nie ryzykujesz 🙂 Korzystanie z programu jest proste – nie wymaga specjalnej wiedzy czy umiejętności.

Nie każdy fryzjer podpowie , w jakiej fryzurze będzie Ci najlepiej. On-line możesz sprawdzić to sama! Przed przystąpieniem do zabawy przygotuj swoje zdjęcie – powinno być zrobione na wprost twarzy! Jeśli nie wiesz, jakie zdjęcie wybrać – wykorzystaj przykładową fotografię, aby przekonać się, jak korzystać z funkcji oprogramowania.

W kilka chwil sprawdzisz i dopasujesz modne fryzury. Dlaczego warto?

  darmowy dobór fryzury dostęp on-line nowe, modne fryzury dziesiątki fryzur, kolorów włosów nic nie ryzykujesz prosta obsługa

Potrzebujesz jedynie swojego zdjęcia i kilku chwil, aby sprawdzić kilkadziesiąt fryzur damskich lub męskich – całkowicie za darmo!

Jaką długość włosów pasuje do pociągłej twarzy?

Fryzury dla podłużnej twarzy – Twoja twarze jest kanciasta, wydłużona, wyraźnie widać kości policzkowe i linię szczęki. Dobrze dobrana fryzura złagodzi rysy twarzy i nada im nieco obły kształt. Dobrze dobrana, czyli jaka? W przypadku podłużnej twarzy zalecamy półdługie włosy , idealne będą też loki i fale, a także warstwowe cięcia i fryzury, które dodają objętości włosom po bokach.

 • Chcesz mieć krótkie włosy? Dodaj do nich grzywkę, która otuli buzię.
 • Rada Hairstore: Żeby twarz wydawała się smuklejsza, musisz ją przysłonić włosami.
 • Idealnie do tego nada się grzywka do brwi oraz cieniowanie włosów.
 • Nie będą dla Ciebie odpowiednie długie, idealnie proste włosy, wysokie upięcia na czubku głowy typu chociażby top knot.

Znacznie lepiej wyglądasz w delikatnej grzywce. Nie decyduj się na fryzury z odsłoniętym całkowicie czołem. Sprawdź: Komu pasują krótkie włosy? Możesz skorzystać z kilku naszych propozycji. Źródło: kenblueswell. com, besthairstyle. co, howtowearfashion. com twarz prostokątna fryzury, fryzury dla prostokątnej twarzyJak znaleźć odpowiednią fryzurę?

Jak dobrać fryzurę do twarzy kwadratowej: fryzura powinna łagodzić rysy twarzy i optycznie zwęzić ją na wysokości szczęki. Polecamy: Fryzury o miękkiej linii, które nachodzą na boki twarzy i lekko ją zakrywają. Jako wyznacznik można przyjąć linię brwi – włosy powinny dochodzić do łuku brwiowego.