Bezpośrednio po zabiegu prostowania włosów keratyną nie powinno się ich myć przez 2-3 doby, nie wolno ich też spinać i związywać. Należy zwracać uwagę na to, czy włosy się nie zaginają np. po kilku godzinach leżenia na poduszce. Jeśli tak, warto je wyprostować za pomocą prostownicy.
Contents
- 1 Ile nie myć włosów po keratynie?
- 2 Czy po keratynowym prostowaniu można myć włosy zwyklym szamponem?
- 3 Czy po prostowaniu keratynowym mogą wypadać włosy?
- 4 Jak myć i suszyć włosy po keratynowym prostowaniu?
Ile nie myć włosów po keratynie?
Keratynowe prostowanie włosów – kiedy można umyć włosy? – By zachować jak najlepszy i jak najdłuższy efekt keratynowego prostowania, należy powstrzymać się od mycia włosów przez pierwsze 2-3 doby po zabiegu. Ważne jest także, by nie wiązać włosów, nie spinać ich oraz uważać, by ich za bardzo nie gnieść np. podczas spania.
Co się stanie jak umyje włosy po keratynie?
BESTSELLERY SPRZEDAŻY – To skraca efekty keratynowego prostowania: – niewłaściwa pielęgnacja, mycie w złym szamponie już po jednym razie może zacząć wypłukiwać keratynę. Bezwzględnie nie używamy szamponów przeciwłupieżowych, oczyszczających oraz ziołowych (zioła często mają właściwości oczyszczające).
- Bardzo często kosmetyki drogeryjne posiadają silne detergenty.
- Nie polecam używania szamponów dla dzieci ze względu na wysokie PH.
- -częste korzystanie z wysuszających kosmetyków takich jak lakier czy suchy szampon, -kąpiele w słonej wodzie, w basenie.
- Włosy zawsze przed kąpielą w morzu lub basenie zabezpieczamy obficie olejkiem.
Po kąpieli myjemy włosy szamponem. -rozjaśnianie . Z czasem keratyna będzie się wypłukiwać i efekt będzie malał. Zalecane odstępy między zabiegami to średnio 3-6 miesięcy. Pamiętaj: sam zabiegu to 50% sukcesu. Kolejne 50% to właściwa pielęgnacja po zabiegu.
Czy po keratynowym prostowaniu można myć włosy zwyklym szamponem?
Włosy po zabiegu keratynowego prostowania potrzebują specjalnego traktowania. Dlatego tak ważne jest, to jakim szamponem myjemy włosy po tym zabiegu. Jego wybór jest o tyle istotny, że wpływa on bezpośrednio na kondycję naszych włosów, a także na to, jak długo nasze włosy po tym zabiegu będą proste. Jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest trudna. Ogranicza się ona bowiem do podania dwóch konkretnych celów pielęgnacji włosów po zabiegu keratynowego prostowania: Po pierwsze musisz dostarczać swoim włosom keratyny ( oczywiście w niewielkich ilościach) Po drugie musisz ograniczyć do minimum wypłukiwanie się keratyny z Twoich włosów.
Jak dostarczyć włosom keratyny? Najprostszym sposobem na dostarczenie włosom keratyny, jest używanie kosmetyków, które posiadają w sobie tenże składnik. Niemniej jednak, musisz pamiętać o tym by takie kosmetyki stosować z umiarem, by nie doszło do zjawiska zwanego przeproteinowaniem.
To nic strasznego, ale na skutek tego zjawiska włosy mogą się zmienić w brzydki puch. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, wówczas należy umyć włosy szamponem, który posiada w swoim składzie SLS oraz natłuścić włosy przy użyciu odżywki z dodatkiem swojego ulubionego oleju, na przykład olejku arganowego, makadamia czy olejku kokosowego.
Jak ograniczyć do minimum wypłukiwanie się keratyny z włosów? Podstawą w tym momencie jest oczywiście prawidłowa pielęgnacja włosów, która polega na odrzuceniu kosmetyków, które zawierają w swoim składzie poniższe substancje: Silikony , które występują pod różnymi nazwami, ale najczęściej ich nazwy kończą się następującymi przyrostkami:
- methicone,
- silicon,
- siloxane,
- silanol.
Dopuszczalne są natomiast silikony rozpuszczalne w wodzie:
- dimethicone copolyol,
- lauryl methicone copolyol,
- hydrolyzed wheat protein hydroxypropyl polysiloxane,
- silikony z PEG na początku – decydującą jest cyfra/liczba widniejąca przy PEG. Im wyższy znacznik, tym większa rozpuszczalność w wodzie – każdy poniżej 4 nie rozpuszcza się w wodzie wcale, zaś powyżej 10 rozpuszcza się bardzo dobrze.
- SLS/SLES czyli silne detergenty
- Sól ( Sodium Chloride)
- Alkohol ( głównie alcohol denat). Pamiętajmy jednak, że w kosmetykach znajdziemy także alkohole, te pozytywnie działające na włosy, znajdziemy je pod nazwą na przykład: Cetyl alcolhol lub cetearyl alkohol.
Dlaczego należy odrzucić kosmetyki, które zawierają powyższe substancje? Zarówno SLS, SLES, silikony, sól czy alkohol przyczyniają się do szybszego wypłukiwania się keratyny z włosów i tym samym sprawiają, że włosy są w kiepskiej kondycji i szybciej wracają do stanu sprzed wykonania zabiegu keratynowego prostowania włosów.
Jak spać z włosami po keratynie?
3. Jak spać po keratynowym prostowaniu? – Najlepiej śpi się na plecach, włosy wtedy są najmniej podatne na zagięcia i odkształcenia. Spanie na boku i na brzuchu sprawia, że włosy będą bardziej podatne na odgniecenia. Przed snem wygładź włosy i upewnij się, że nie są pogniecione ani poskręcane.
Czego unikać po keratynowym prostowaniu?
Jaki nie powinien być szampon po keratynowym prostowaniu włosów? – Jaki natomiast nie powinien być szampon do włosów po keratynowym prostowaniu? Przede wszystkim należy unikać kosmetyków do mycia włosów z parabenami oraz silikonami. W żadnym razie szampon do włosów po keratynie nie powinien składać się z detergentów, takich jak SLS oraz SLES, soli (ukrytej pod nazwą sodium chloride) oraz alkoholu (wyjątek stanowi tutaj Cetyl Alcohol oraz Cetearyl Alcohol).
- Emolienty na włosy – działanie. Jakie mają właściwości? Jaki wpływ ma piwo na włosy? Jak bezpiecznie stosować? Mgiełka do włosów – nawilżająca, z filtrem UV i zapachowa Dekoloryzacja włosów w domu i u fryzjera? Na czym polega?
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Czy kreatyna może spalic włosy?
Keratynowe prostowanie polega na wtłoczeniu cząsteczek keratyny do wnętrza włosów. Robi się to po to, aby uzupełnić ubytki w naturalnej strukturze włosa, który zbudowany jest właśnie z keratyny. Dzięki temu włosy wzmacniają się i wygładzają. Aby jednak keratyna mogła dotrzeć do głębi włosa, potrzebna jest wysoka temperatura, a często również i dodatkowa substancja o nazwie formaldehyd (choć niektóre preparaty go nie zawierają).
Czy keratynowe prostowanie może się nie udac?
Bardzo długo zwlekałam z napisaniem tego wpisu, chociaż już od dawna chodził mi po głowie – postanowiłam jednak najpierw bardzo dokładnie zgłębić temat, przeanalizować komentarze na blogu, maile, które od Was dostaję, a przede wszystkim zasięgnąć porady kilku niezależnych fryzjerów, aby namierzyć najbardziej prawdopodobne powody, które mogą zniwelować pozytywne efekty keratynowego prostowania na włosach.
- Chociaż zdecydowana większość zabiegów kończy się sukcesem, a włosy stają się bardziej gładkie, proste i lejące, w niektórych – raczej sporadycznych – przypadkach rezultaty mogą jednak odbiegać od naszych wyobrażeń.
- Nieraz otrzymywałam maile od niezadowolonych klientek salonów fryzjerskich bądź „ofiar” przeprowadzania zabiegu w domu – czytałam w nich, że włosy po umyciu wyglądały tak, jak wcześniej, a czasem wręcz gorzej, a zabieg okazał się wielkim niewypałem.
Dlaczego tak się dzieje? Moim zdaniem (a zaznaczam, że swoje wnioski popieram półtoraroczną obserwacją i kilkoma rozmowami ze specjalistami), powodów może być kilka. Większość z nich możemy wyeliminować, na niektóre niestety nie mamy wpływu. Źle przeprowadzony zabieg W zależności od użytego preparatu zabieg należy przeprowadzać według ściśle określonych reguł – jeśli zdecydujemy się na wykonanie go w domu, konieczne jest postępowanie zgodnie z instrukcją obsługi.
Jednym z najważniejszych, a jednocześnie często traktowanym po macoszemu elementem, jest dokładne prostowanie włosów – każde pasmo musi zostać wyprostowanie kilkukrotnie, dokładnie, najlepiej z pomocą drugiej osoby (samodzielnie może być nam trudno zająć się włosami z tyłu głowy, szczególnie, jeśli są długie).
Niezwykle ważne jest użycie prostownicy o określonej mocy – zazwyczaj musi się ona nagrzewać do 230 ⁰ C (jeśli użyjemy słabszej, keratyna nie wniknie we włosy i zabieg się nie powiedzie). Pominięcie chociażby jednego punktu w instrukcji może spowodować, że zabieg się nie uda!
Ulotka informacyjna dołączona do jednego z zestawów przeznaczonych do keratynowego prostowania |
Nieodpowiedni preparat Dobry preparat użyty do zabiegu to podstawa. Jeśli nie mamy zaufania do fryzjera, który wykonuje keratynowe prostowanie, zawsze mamy prawo poprosić go o to, żeby pokazał nam opakowanie produktu. Jeśli zamawiamy preparat przez internet, kupujmy tylko u sprawdzonych sprzedawców i uważajmy na odlewki – często zdarza się, że nie zawierają tego, co powinny.
Kiedy nie robić keratynowego prostowania?
3. Czy keratynowe prostowanie włosów jest szkodliwe? – Część obaw związanych z zabiegami keratynowymi dotyczy jednego ze składników występujących w większości tradycyjnych formuł salonowych: formaldehydu . Definiuje się go jako bezbarwny, silnie pachnący gaz mrówkowy, który jest zwykle używany do produkcji materiałów budowlanych, artykułów gospodarstwa domowego, a po rozpuszczeniu w wodzie jest stosowany jako środek konserwujący.
- W zabiegach keratynowych zdaniem producentów jest odpowiedzialny za głębokie wnikanie keratyny w strukturę włosa, co daje efekt prostych włosów .
- Według najnowszych badań gaz ten, występujący w małych ilościach, nie jest trujący.
- Jednak wiele organizacji przestrzega przed jego rakotwórczym działaniem.
Czy formaldehyd jest niebezpieczny? Wszystko zależy od jego stężenia w kosmetyku. Zgodnie, z obowiązującymi w Unii Europejskiej przepisami, produkty do keratynowego prostowania wlosów metodą brazylijską mogą w swoim składzie zawierać maksymalnie 0,2% formaldehydu.
Niestety wiele preparatów zawiera o wiele wyższą dawkę, co zwiększa ryzyko negatywnego oddziaływania kosmetyku na organizm. Typowymi skutkami ubocznym narażenia na formaldehyd, są m in ból gardła, krwawienie z nosa i drapanie oczu. Zabiegi keratynowe mogą z czasem wyrządzić wiele szkód włosom. Ponieważ te zabiegi wymagają wysokiej temperatury, aby unieruchomić włosy, nie poleca się ich osobom o bardzo cienkich lub zniszczonych włosach .
Jeśli szukasz mniej szkodliwego, prawdziwie wolnego od formaldehydu zabiegu, zapytaj swojego salonu, czy zamiast tego stosuje zabieg zawierający kwas glioksalowy. Nie prostują włosów tak dramatycznie (są bardziej dla wzmocnienia blasku i walki z elektryzowaniem się), ale są też dużo bezpieczniejsze. Keratynowe prostowanie włosów – efekt przed i po | materiały klienta
Jak dlugo utrzymuje się kreatyna na włosach?
TANIA Pielęgnacja po keratynowym prostowaniu
Sam zabieg prostowania keratyną nie jest zbyt skomplikowany, jednak trzeba na niego poświęcić od 2 do 6 godzin, w zależności od długości włosów.
Czy po prostowaniu keratynowym mogą wypadać włosy?
Czy keratyna do prostowania włosów jest szkodliwa? – Dobrej jakości keratyna do prostowania włosów i fachowo wykonana usługa jej zastosowania na włosy nie powinny być szkodliwe. Niekiedy jednak zdarza się, że po zabiegu włosy mogą zacząć wypadać (na szczęście w nie dużej ilości) oraz częściej się przetłuszczać.
- Jaki wpływ ma piwo na włosy? Jak bezpiecznie stosować? Baby hair – czym są? Jak o nie dbać i je ujarzmić? Laminowanie włosów – w domu, u fryzjera. Na czym polega? Mgiełka do włosów – nawilżająca, z filtrem UV i zapachowa
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Jak odbudować włosy po keratynowym prostowaniu?
Keratynowe prostowanie – czy niszczy włosy? – Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy? Jeśli wszystko jest jak powinno, to nie. Keratyna ma odbudować włosy i wzmocnić je, zwiększyć elastyczność i odporność. Zdarza się jednak inaczej. Dlaczego? Jednym z powodów mogą być błędy w przeprowadzeniu samego zabiegu.
- Fryzjer przed wykonaniem go powinien przyjrzeć się dokładnie włosom.
- W zależności od ich stanu i rodzaju, powinien dopasować temperaturę prostowania, a także wybrać odpowiedni produkt do prostowania keratynowego.
- Temperatura nie może być za wysoka, bo może to zniszczyć włosy.
- Podobnie jak prostowanie niedosuszonych włosów.
Ważne jest też użycie nie za dużej i nie za małej ilości kosmetyku prostującego. No i sam kosmetyk, a właściwie jego jakość. Upewnij się, że jest to produkt profesjonalny, sprawdzonego producenta specjalizującego się w takich recepturach. Zaawansowane technologie sprawiają, że włosy podczas zabiegu są chronione i dodatkowo odżywiane oraz wzmacniane.
- Co jeszcze może spowodować zniszczenie włosów po keratynowym prostowaniu? Nieprawidłowa pielęgnacja włosów w domu to bardzo częsty powód.
- Po zabiegu trzeba koniecznie stosować się do zaleceń.
- Należy używać szamponów bez siarczanów, odżywiać i suszyć włosy po każdym umyciu.
- Specjalne kosmetyki po keratynowym prostowaniu to obowiązek.
W kilka dni po zabiegu nie można też włosów myć, spinać, czy moczyć. Jeśli nie przestrzega się tych zaleceń, to nie ma co spodziewać się, że włosy będą w dobrej formie. Keratyna szybko się wymyje, a włosy będą suche i wrażliwe, przez co podatne na zniszczenia.
Keratynowe prostowanie włosów w takim przypadku w ogóle nie ma sensu. Często słyszy się też o włosach zniszczonych po keratynowym prostowaniu, które zniszczone były już wcześniej. Każdy uczciwy fryzjer przyzna, że włosy zniszczone i mocno osłabione np. przez rozjaśnianie, trwałą itp. nie powinny być prostowane keratynowo .
Z zabiegiem należy poczekać aż się odpowiednio wzmocnią i zregenerują. Najlepiej podciąć końcówki, wstrzymać się z rozjaśnianiem czy koloryzacją, a skupić się na odbudowie i nawilżaniu ich. Pomogą w tym maski, odżywki, czy olejki. Ich regularne używanie sprawi, że włosy odzyskają siłę i będzie można je keratynowo wyprostować.
- Nie wiesz, czy już są gotowe? Fryzjer powinien Ci doradzić.
- Jeśli włosy są wrażliwe i delikatne, zapytaj go o łagodniejszy preparat keratynowy niezawierający formaldehydu.
- Jeszcze jedno w kwestii pytania czy keratynowe prostowanie niszczy włosy.
- Szukając odpowiedzi na pewno trafisz na opinie, w myśl których włosy po wymyciu się keratyny są w gorszym stanie niż przed prostowaniem.
Często jest to mylne wrażenie, bo w czasie gdy włosy mamy gładkie i proste, przyzwyczajamy się do tego widoku w lustrze. A gdy efekty mijają, porównujemy ten widok z obrazem lśniących wygładzonych pasm. Wówczas włosy wydają się nam spuszone, matowe, a one tylko są takie jak przed zabiegiem.
Jak dlugo włosy są proste po keratynowym prostowaniu?
Ile utrzymuje się efekt keratynowego prostowania? – Idealny stan włosów najczęściej utrzymuje się przez 2-3 miesiące po wykonaniu zabiegu keratynowego prostowania włosów. Niestety z czasem keratyna się wypłukuje, a włosy ponownie stają się niesforne, wywijają się w różne strony i trudno je zdyscyplinować.
- Keratyna to rodzaj białka, który jest jednym z budulców włosa.
- Niestety, codzienna stylizacja fryzury, przy pomocy suszarki lub prostownicy, sprawia, że osłonka keratynowa zostaje uszkodzona.
- Podobnie działa na Twoje włosy koloryzacja.
- Dzięki zabiegom keratynowym, masz możliwość odbudować osłonkę z keratyny.
Jednak, aby włosy stale wyglądały doskonale, musisz ten zabieg powtarzać, niezależnie czy zdecydujesz się na keratynowe prostowanie włosów w domu czy w salonie fryzjerskim.
Czy keratyna smierdzi?
Czy keratynowe prostowanie jest bezpiecznie? – Jak już pisałam wyżej, keratynowe prostowanie polega na uzupełnieniu keratyny, czyli białka, które jest składnikiem budulcowym włosów. Podczas zabiegu, ciepło uwalniane z prostownicy otwiera łuski włosa, a keratyna wnika w jego strukturę i wypełnia ubytki.
Po jakim czasie można powtórzyć keratynowe prostowanie włosów?
Jak często można wykonywać zabieg keratynowy? – Keratynowe prostowanie można wykonywać co trzy miesiące – między innymi tak długo włosy zachowają pierwotny blask. Po tym czasie zabieg warto powtórzyć. Należy jednak zaznaczyć, że im częściej będziesz myć włosy po keratynie, tym szybciej trzeba będzie powtórzyć jej nanoszenie.
Co wypłukuje keratynę z włosów?
Jak dbać o włosy tuż po zabiegu? Aby nie wypłukać keratyny, przez pierwsze 2-3 doby po zabiegu :
- nie wolno myć włosów,
- nie wolno wiązać ani upinać włosów,
- nie wolno brać włosów za ucho (oczywiście można to zrobić na chwilę – grunt, żeby nie odkształcić włosów),
- nie wolno zaginać włosów (jeśli zagną się w nocy, po przebudzeniu należy wyprostować je prostownicą),
- nie wolno moczyć włosów (odpadają więc basen i sauna).
Wszystkie te zasady obowiązują tylko do pierwszego umycia włosów. Uwaga! Nie po każdym preparacie do keratynowego prostowania obowiązują powyższe zasady. Informacja na ten temat powinna być dołączona do opakowania (w przypadku wykonywania zabiegu w domu).
- Dostarczać włosom keratynę (oczywiście w niewielkich ilościach).
- Minimalizować wypłukiwanie się keratyny.
Jak dostarczać włosom keratyny? Najlepszym sposobem jest stosowanie kosmetyków z dodatkiem keratyny oraz keratyny samej w sobie jako półproduktu dodawanego do masek lub odżywek (keratynę kupimy w wielu sklepach internetowych – ja mam swoją ze strony e-naturalne.
- pl; o tym jak zamawiać keratynę i inne produkty przeczytasz tutaj , a o tym, jak używać keratyny hydrolizowanej – tutaj ).
- Uwaga! Keratynę – tak jak inne proteiny – stosujemy z umiarem! Każde włosy są inne i wymagają innej pielęgnacji, warto więc sprawdzić, jak nasze reagują na taki składnik.
- Polecam dodać odrobinę keratyny do maski/odżywki emolientowo-humektantowej (może być jakaś sklepowa) i sprawdzić, jaki będzie efekt.
Jeśli włosy nie będą się nadmiernie puszyły, warto stosować ten sposób co kilka myć (niektórzy szczęściarze będą mogli częściej). Nadmiar keratyny i innych protein grozi bowiem przeproteinowaniem . To nic groźnego, ale może sprawić, że włosy zamienią się nagle w brzydki puch.
- silikony (odstawiamy wszystko, co ma w składzie: simethicone, trimethicone, trimethylsilylamodimethicone, trimethylsiloxysilicates, dimethicone copolyol, lauryl methicone copolyol, hydroxypropyl polysiloxane, PEG-silikony, beheonoxy dimethicone, phenyl trimethicone ), dopuszczalne są natomiast silikony nierozpuszczalne w wodzie, ale dające się usunąć za pomocą łagodnych szamponów ( amodimethicone, dimethicone, dimethiconol, beheonoxy dimethicone, phenyl trimethicone ) oraz rozpuszczalne w wodzie ( dimethicone copolyol, lauryl methicone copolyol, hydrolized wheat protein hydroxypropyl polysiloxane, każdy silikon z PEG na początku.
Czy keratynowe prostowanie może się nie udac?
Bardzo długo zwlekałam z napisaniem tego wpisu, chociaż już od dawna chodził mi po głowie – postanowiłam jednak najpierw bardzo dokładnie zgłębić temat, przeanalizować komentarze na blogu, maile, które od Was dostaję, a przede wszystkim zasięgnąć porady kilku niezależnych fryzjerów, aby namierzyć najbardziej prawdopodobne powody, które mogą zniwelować pozytywne efekty keratynowego prostowania na włosach.
- Chociaż zdecydowana większość zabiegów kończy się sukcesem, a włosy stają się bardziej gładkie, proste i lejące, w niektórych – raczej sporadycznych – przypadkach rezultaty mogą jednak odbiegać od naszych wyobrażeń.
- Nieraz otrzymywałam maile od niezadowolonych klientek salonów fryzjerskich bądź „ofiar” przeprowadzania zabiegu w domu – czytałam w nich, że włosy po umyciu wyglądały tak, jak wcześniej, a czasem wręcz gorzej, a zabieg okazał się wielkim niewypałem.
Dlaczego tak się dzieje? Moim zdaniem (a zaznaczam, że swoje wnioski popieram półtoraroczną obserwacją i kilkoma rozmowami ze specjalistami), powodów może być kilka. Większość z nich możemy wyeliminować, na niektóre niestety nie mamy wpływu. Źle przeprowadzony zabieg W zależności od użytego preparatu zabieg należy przeprowadzać według ściśle określonych reguł – jeśli zdecydujemy się na wykonanie go w domu, konieczne jest postępowanie zgodnie z instrukcją obsługi.
Jednym z najważniejszych, a jednocześnie często traktowanym po macoszemu elementem, jest dokładne prostowanie włosów – każde pasmo musi zostać wyprostowanie kilkukrotnie, dokładnie, najlepiej z pomocą drugiej osoby (samodzielnie może być nam trudno zająć się włosami z tyłu głowy, szczególnie, jeśli są długie).
Niezwykle ważne jest użycie prostownicy o określonej mocy – zazwyczaj musi się ona nagrzewać do 230 ⁰ C (jeśli użyjemy słabszej, keratyna nie wniknie we włosy i zabieg się nie powiedzie). Pominięcie chociażby jednego punktu w instrukcji może spowodować, że zabieg się nie uda!
Ulotka informacyjna dołączona do jednego z zestawów przeznaczonych do keratynowego prostowania Nieodpowiedni preparat Dobry preparat użyty do zabiegu to podstawa. Jeśli nie mamy zaufania do fryzjera, który wykonuje keratynowe prostowanie, zawsze mamy prawo poprosić go o to, żeby pokazał nam opakowanie produktu. Jeśli zamawiamy preparat przez internet, kupujmy tylko u sprawdzonych sprzedawców i uważajmy na odlewki – często zdarza się, że nie zawierają tego, co powinny.
Jak dlugo utrzymuje się kreatyna na włosach?
TANIA Pielęgnacja po keratynowym prostowaniu
Zabieg prostowania keratyną należy powtarzać minimum co trzy miesiące. Włosy po keratynowym prostowaniu są lśniące, gładkie i łatwiej się rozczesują. Efekt prostowania keratyną utrzymuje się około 3 miesiące.
Jak myć i suszyć włosy po keratynowym prostowaniu?
Rada dziesiąta: nie od razu! – Włosy do zabiegu keratynowego prostowania wymagają odpoczynku. Odłóż więc spinki, gumki czy farby do włosów. Przez ok.2-24h (po naszych produktach) nie wolno ich również myć a więc i suszyć. Należy też omijać sauny i basen.