No Spa Max Jak Stosowac?

No Spa Max Jak Stosowac
Dawkowanie – Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zwykle zalecana dawka wynosi:

  Dorośli: 1 tabletka powlekana 2 lub 3 razy na dobę. Dawka dobowa to 120 do 240 mg. Dzieci w wieku powyżej 12 lat ( W przypadku konieczności zastosowania produktu leczniczego No-Spa Forte) : 1 tabletka powlekana 1 lub 2 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 160 mg.

Ile godzin działa No-Spa max?

No – Spa forte (substancja czynna drotaweryna – drotaverini hydrochloridum, syntetyczna pochodna papaweryny) jest lekiem działającym rozkurczająco na mięśnie gładkie. Maksymalne stężenie w osoczu osiąga około 45 minut do godziny po zażyciu. Lek jest metabolizowany w wątrobie, a wydalany z moczem i żółcią.

Czy Nospe max można brac na czczo?

Tak, można przyjmować lek No-Spa Max na czczo.

Ile tabletek nospy max na raz?

Dawkowanie preparatu No-Spa Max – tabletki powlekane – Preparat ma postać tabletek powlekanych. Przeznaczony jest do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu.

 • Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.
 • Dorośli: 1 tabletka (80 mg) 2–3 razy na dobę; dawka dobowa wynosi 120–240 mg.
 • Dzieci po 12.
 • roku życia: 1 tabletka (80 mg) 1–2 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa wynosi 160 mg.
 • Stosowanie preparatu u dzieci do 12.

roku życia jest przeciwwskazane. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni.

Jak brać nospę?

Dawkowanie – Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. Dorośli: dawka dobowa: 120 do 240 mg, w 2-3 dawkach podzielonych. W przypadku konieczności zastosowania teku No-Spa u dzieci:

  dawka dobowa dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat: wynosi 80 mg, w 2 dawkach podzielonych dawka dobowa dla dzieci w wieku powyżej 12 lat: wynosi 160 mg, w 2-4 dawkach podzielonych.
You might be interested:  Jak Zafarbować Włosy Na Biało?

Co się stanie jeśli wezmę za dużo nospy?

Przyjęcie większej ilości leku od zalecanej – Dotychczas nie odnotowano przypadków przedawkowania No-Spy. Jeśli jednak dojdzie do zażycia większej dawki, niż jest to zalecane, pacjent powinien jak najszybciej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ile razy dziennie można brac nospe max?

Dawkowanie – Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zwykle zalecana dawka wynosi:

  Dorośli: 1 tabletka powlekana 2 lub 3 razy na dobę. Dawka dobowa to 120 do 240 mg. Dzieci w wieku powyżej 12 lat ( W przypadku konieczności zastosowania produktu leczniczego No-Spa Forte) : 1 tabletka powlekana 1 lub 2 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 160 mg.

Z czym nie łączyć Nospy?

Nie zaleca się łączenia leków Scopolan Compositum oraz No-Spa, bowiem oba leki, mimo różnych chemicznie substancji czynnych wywierają dokładnie ten sam efekt – działają spazmolitycznie, czyli znoszą stany skurczowe mięśni gładkich w obrębie jamy brzusznej.

Na co pomaga No-Spa max?

No-Spa Max to lek przeciwbólowy polecany do stosowania w przypadku skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego jak i mięśniowego. Działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego. – Wskazania Lek No-Spa Max stosuje się:

  w stanach skurczowych mięśni gładkich związanych z chorobami dróg żółciowych: kamicą dróg żółciowych, zapaleniem pęcherzyka żółciowego, zapaleniem okołopęcherzykowym, zapaleniem przewodów żółciowych, zapaleniem brodawki Vateraw stanach skurczowych mięśni gładkich dróg moczowych: kamica nerkowa, kamica moczowodowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz

oraz wspomagająco:

  w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego: chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka, zapaleniu jelit, zapaleniu okrężnicy, w stanach skurczowych wpustu i odźwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym i wzdęciach jelit, zapaleniu trzustkiw schorzeniach ginekologicznych: bolesny m miesiączkowaniu.

Przeciwwskazania Nie stosować leku No-Spa Max:

  jeśli pacjent ma uczulenie na Drotawerynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego lekujeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek i sercajeśli u pacjenta występuje blok przedsionkowo-komorowy II-III stopniau dzieci w wieku poniżej 12 lat

Ciąża i karmienie piersią Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Drotaweryna przechodzi przez łożysko. Nie stosować leku w czasie porodu. Przyjmowanie Dorośli:

  1 tabletka powlekana 2 lub 3 razy na dobę; dawka dobowa wynosi 120 do 240 mg.

Stosowanie u dzieci Badania kliniczne nie były prowadzone z udziałem dzieci. W przypadku konieczności zastosowania produktu leczniczego No-Spa Max u dzieci powyżej 12 lat:

  1 tabletka powlekana 1 lub 2 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa dla dzieci to 160 mg.
You might be interested:  Opaska Fitness Jak Działa?

Bez konsultacji z lekarzem lek może być stosowany maksymalnie przez 7 dni. Linia podziału na tabletce nie jest przeznaczona do przełamywania tabletki. Działania niepożądane Jak każdy lek, lek ten może powodować działanie niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Rzadko (mogą dotyczyć 1 na 1000 pacjentów):

  reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, swędzenie)ból i zawroty głowy, bezsenność,kołatanie serca, zmniejszenie ciśnienia krwinudności, zaparcie.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Przechowywanie Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Czy No-Spa leczy?

No-Spa jest lekiem przeciwbólowym, który stosuje się nie tylko przy chorobach dróg żółciowych, ale również w leczeniu schorzeń ginekologicznych, w tym przy bolesnym miesiączkowaniu.

Czy można wziąć 2 tabletki nospy Max?

Jeżeli bóle mimo tego nie ustępują, należy zgłosić się do lekarza. Jeżeli chodzi o dawkę leku, to w przypadku, gdy stosowany jest bez konsultacji z lekarzem, zwykle stosuje się 2-3 tabletki na dobę w przypadku dorosłych, a w przypadku dzieci po dwunastym roku życia 1-2 razy na dobę.

Czym się różni No-Spa max od Forte?

I No – spa Max (80mg 20 tabl.) mają ten sam skład i moc, przy czym No – spa forte ma kategorię dostępności ‘Rp’, czyli na receptę, zaś No – spa Max – ‘OTC’, czyli bez recepty.

Czy po Nospie max można pić alkohol?

W ulotce i charakterystyce produktu leczniczego nie ma informacji na temat ewentualnej interakcji leku z alkoholem. Prawdopodobnie jest to połączenie w miarę bezpieczne.

Czy No-Spa działa na wzdęcia?

Lek wskazany jest do stosowania w łagodzeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych (np. wzdęcia ), podczas wzmożonego powstawania gazów oraz w przygotowaniu do badań USG jamy brzusznej. No – Spa to tabletki rozkurczające mięśnie gładkie.

Czy można brać leki na pusty żołądek?

Dlaczego na czczo? – W trakcie spożywania leku na czczo lub przed posiłkiem zachodzi szybkie opróżnianie żołądka, a co za tym idzie, następuje szybki wzrost stężenia leku we krwi. Dla leków, które trudno lub wcale nie rozpuszczają się w środowisku jelita cienkiego, jest to zjawisko korzystne .

 1. Do takich leków zaliczyć można np.
 2. kortykosteroidy (leki o działaniu przeciwzapalnym).
 3. Zaleganie pokarmu w żołądku może też wywołać skutki niepożądane , takie jak opóźnienie i zmniejszenie maksymalnego stężenia leku w ustroju.
 4. Dzieje się tak np.
 5. w przypadku penicyliny i amoksycyliny, cefakloru (leczenie zakażeń bakteryjnych) oraz kaptoprylu (leczenie nadciśnienia tętniczego krwi), których wchłanianie może ulec opóźnieniu lub zahamowaniu.

Innym ważnym problemem jest możliwość tworzenia się nierozpuszczalnych związków pomiędzy lekami, a składnikami zawartymi w pożywieniu. Jako przykład można podać tutaj związki żelaza (przyjmowane w leczeniu anemii), które popite kawą czy herbatą nie wchłoną się do organizmu oraz jony wapnia (zawarte w nabiale), wchodzące w interakcję z tetracykliną i doksyckliną (zmniejszając wchłanianie leku nawet o 50%).

Wiele leków, takich jak penicylina (leczenie zakażeń bakteryjnych), digoksyna (leczenie niewydolności krążenia), lamiwudyna, indynawir, zydowudyna, (leczenie zakażenia wirusem HIV) jest absorbowanych przez błonnik zawarty w pokarmie, przez co ich wchłanianie jest znacznie utrudnione, a stężenie we krwi nie jest wystraczające do przeprowadzenia skutecznej terapii.

Występują grupy leków, które powinny być bezwzględnie stosowane na czczo. Do tej grupy należą bez wątpienia wszelkie preparaty stosowane na osteoporozę, zawierające np. kwas alendronowy i kwas ibandronowy, a także hormony tarczycy.

You might be interested:  Jaka Farbą Na Rude Włosy Po Rozjaśnianiu?

Czy można wziąć 2 tabletki nospy Max?

Jeżeli bóle mimo tego nie ustępują, należy zgłosić się do lekarza. Jeżeli chodzi o dawkę leku, to w przypadku, gdy stosowany jest bez konsultacji z lekarzem, zwykle stosuje się 2-3 tabletki na dobę w przypadku dorosłych, a w przypadku dzieci po dwunastym roku życia 1-2 razy na dobę.

Czy Nospe można brac codziennie?

Odpowiedzi farmaceutów – Zależy z jakiego powodu i w jakich dawkach 2020-05-09 Farmaceuta z apteki w Kowalach 6 No-spę mozna brać bezpiecznie przez dłuższy czas, nawet codziennie. Nie wiem z jakiego powodu lekarz zalecił ten lek. Zazwyczaj po kilku dniach przyczyna bólu ustępuje i nie ma potrzeby zażywania wciąż leku. Jeśli u Pani ból powraca, bardziej skupiłabym sie na szukaniu przyczyny tego bólu.2020-05-09 Farmaceuta z apteki w Murowanej Goślinie 8 Można brać przez dłuższy czas ale należy zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyn długotrwałych objawów.2020-05-10 Farmaceuta z apteki w Białej Podlaskiej 6 Wszelkie porady oraz odpowiedzi na pytania są udzielane przez farmaceutów z należytą starannością i w oparciu o najlepszy stan zawodowej wiedzy, niemniej jednak z uwagi na ograniczony kontakt z pacjentem oraz możliwość podania przez pacjenta niekompletnych informacji, zastrzega się, iż uzyskane w ten sposób informacje nie mogą służyć ani być podstawą do samodzielnej zmiany sposobu diagnostyki i leczenia.

Czy można brać tabletki przeciwbólowe na czczo?

Kiedy przyjmować leki? Czym je popijać? – Sięgając po lek przeciwbólowy zwykle nie zwracamy uwagi na to, czy należy przyjmować go przed posiłkiem, po posiłku czy też w trakcie jedzenia. Jest to jednak ważne, ponieważ niektóre leki przeciwbólowe nie mogą być stosowane na pusty żołądek.

Dotyczy to zwłaszcza niesteroidowych leków przeciwzapalnych – mogą uszkadzać śluzówkę żołądka. na czczo można stosować leki przeciwbólowe, zawierające paracetamol, takie jak na przykład Apap. Ważne jest również to, czym popijamy leki. Zwykle sięgamy po pierwszy płyn, jaki mamy pod ręką. Tymczasem najlepiej popijać lekarstwa przeciwbólowe zwykłą wodą.

Inne napoje, takie jak kawa, mocna herbata, soki owocowe czy mleko mogą mieć niekorzystny wpływ – mogą spowodować, że działanie leku będzie słabsze lub silniejsze od spodziewanego, lub że wchłanianie leku będzie zaburzone.