Włosy Średnioporowate Jakie To?

Włosy Średnioporowate Jakie To
Włosy średnioporowate – charakterystyka – Włosy średnioporowate uznaje się za najpopularniejszy typ włosów. Posiadają one cechy zarówno włosów niskoporowatych, jak i wysokoporowatych. Najczęściej są lekko falowane, są podatne na stylizację, wyglądają na zdrowe, ale mimo wszystko brakuje im odrobiny blasku i nawilżenia.

Jakie to są włosy Średnioporowate?

Jak dobrać kosmetyki do włosów, czyli ABC porowatości!

Włosy średnioporowate – charakterystyka – Oczywiście najlepiej na temat porowatości włosa mogą się wypowiedzieć trycholodzy lub fryzjerzy oglądający włos pod mikroskopem. Włosy średnioporowate to dość popularny typ . Co je wyróżnia?

  • Bywają osłabione, brakuje im blasku, nawilżenia.
  • Często puszą się od deszczu lub nadmiaru wilgoci w powietrzu.
  • Mogą być łamliwe i mieć rozdwajające się końcówki .
  • Naturalnie ten rodzaj porowatości włosa jest charakterystyczny dla włosów falowanych, zwanych podatnymi.
  • Największym ich minusem jest czas schnięcia, który zajmuje do kilku godzin po umyciu, bo włosy średnioporowate schną najdłużej ze wszystkich .
  • Są szorstkie w dotyku, przy odpowiednich zabiegach mogą stać się gładkie i lśniące.

Jak przeprowadzić własne dochodzenie na temat stopnia porowatości włosa? Można zrobić test w szklance wody. Jeśli włos po kilku minutach znajduje się w połowie jej wysokości, śmiało da się go opisać jako średnioporowaty. To typ włosa o nieznacznie rozchylonych łuskach.

Nie bez znaczenia jest też przyjrzenie się ich kondycji. Jeśli brakuje im witalności, wydają się matowe, ale nie sprawiają większych problemów dopóki wilgotność powietrza nie zamienia ich w puch – można je traktować jako średnioporowate. Dodatkowa podpowiedź: średnioporowate są włosy, które bywają podatne na obciążenie.

Jeśli potraktuje się je zbyt ciężkimi produktami odżywczymi jak odżywki, maski, serum, będą wyglądały na pozbawione objętości i nieświeże. Przeczytaj również: Jak określić typ porowatości włosów? RADA EKSPERTA Włosy średnioporowate, najpopularniejsze ze wszystkich rodzajów włosów – są podatne na obciążenia.

  • Dlatego do ich pielęgnacji należy używać kosmetyków konsystencji żelowo- kremowej, która nie obciąża za mocno włosów.
  • A unikać produktów bogatych w olejki.
  • Zdecydowanie poszukując zabiegu odpowiedniego dla tego typu włosów warto wybrać albo kurację proteinową, albo nawilżającą.
  • Praca z takimi włosami jest przyjemna dlatego, że są podatne na stylizacje.
You might be interested:  Jaka Fryzura Pasuje Do Prostokątnej Twarzy?

Minusem włosów średnioporowatych jest to, że mogą mieć tendencję do puszenia i elektryzowania się. Dlatego należy zabezpieczyć je nawilżającymi środkami do stylizacji, np. mgiełkami – tłumaczy Patrycja Sawicka-Gnatyshyn, fryzjerka i stylistka włosów, właścicielka Akademii Gnatyshyn.