Co To Włosy Łonowe?

Co To Włosy Łonowe
– Włosy łonowe odgrywają ważną rolę, bo ich zadaniem jest ochrona okolic miejsc intymnych przed patogenami: bakteriami, wirusami czy grzybami, które wywołują infekcje. A srom i okolice pochwy to bardzo wrażliwe strefy, narażone też na mikrourazy.

Czy powinno się golić włosy łonowe?

Wiele kobiet goli miejsca intymne, bo uważa, że tak jest bardziej higienicznie, ale lekarze ginekolodzy mają inne zdanie w tej sprawie. Badania naukowe potwierdzają, że całkowite usuwanie włosów łonowych zwiększa ryzyko infekcji intymnych. Owłosienie na ludzkim ciele pełni wiele ważnych funkcji i jego umiejscowienie nie jest przypadkowe.

 1. Gdyby włosy łonowe nie były nam potrzebne, natura – w drodze ewolucji – z pewnością by je wyeliminowała.
 2. Ale tak nie jest.
 3. Włosy łonowe stanowią naturalną barierę dla wirusów, bakterii i grzybów, a także utrzymują w czystości miejsca intymne.
 4. Chronią również, jak miękkie poduszki, wrażliwą skórę warg sromowych i pochwy.

Podrażnione w czasie golenia miejsca, połączone z ciepłym, wilgotnym środowiskiem genitaliów, stanowią bramę do naszego organizmu dla różnych patogenów. To idealne miejsce do ich rozwoju. Warto zatem zadać sobie pytanie, czy warto się golić w miejscach intymnych.

Gdzie znajdują się włosy łonowe?

U kobiet włosy łonowe pojawiają się m. in. w: okolicach wzgórka łonowego, warg sromowych, pachwinach oraz pomiędzy pośladkami. U mężczyzn włosy łonowe porastają m. in. : jądra, pachwiny oraz pośladki. Włosy łonowe, tak jak wszystkie włosy dojrzałe, wyróżnia barwnik, którym jest melanina oraz rdzeń.

Jak pozbyć się włosów łonowych?

Jak golić włosy łonowe? – Ostateczna decyzja co do tego, co zrobić z włosami w okolicach intymnych należy tylko do nas. Pamiętajmy, że w obecnych czasach normy społeczne uległy rozluźnieniu i nie istnieje jeden właściwy sposób na włosy łonowe. Liczy się tylko indywidualna preferencja oraz zdrowie.

  Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne okolic bikini powinny być wykonywane bezpośrednio po ciepłej kąpieli . Zarówno włosy, jak i skóra stają się wtedy bardziej miękkie, więc ich usuwanie lub przycinanie jest dużo łatwiejsze. Dużym ułatwieniem będzie zastosowanie pianki do golenia przeznaczonej specjalnie do okolic intymnych . Nałożona na kilka minut przed rozpoczęciem golenia, dodatkowo zmiękczy ona włosy. Wybór metody golenia zależy już od indywidualnych preferencji i pożądanego efektu. Depilacja woskiem zapewnia największą gładkość, jest jednak dosyć bolesna i łatwo powoduje podrażnienia. Depilacja laserowa jest najbardziej przyjazna dla skóry, stanowi jednak zarazem najdroższą metodę. W warunkach domowych z powodzeniem można stosować maszynkę do golenia . Jeżeli decydujemy się na golenie maszynką , warto zaopatrzyć się w nieco droższą, posiadającą wiele ostrzy i paski nawilżające. Jeżeli mamy bujne owłosienie łonowe, włosy należy najpierw przyciąć nożyczkami , by uniknąć ich wyrwania. Następnie należy nałożyć piankę i ostrożnie rozpocząć golenie, unikając nadmiernego nacisku na skórę. Po goleniu konieczne jest nałożenie odpowiedniego środka łagodzącego podrażnienia . Nie może on zawierać alkoholu, by nie dopuścić do wysuszenia skóry. Obecnie na rynku dostępnych jest coraz więcej kosmetyków do włosów łonowych takich jak szampony czy odżywki zawierających naturalne składniki m. in. olej z pestek winogron czy nasion szałwii.

Jeżeli nawet pomimo zachowania ostrożności podrażnienia, wrastające włoski czy reakcje alergiczne stale się pojawiają, najłagodniejszą metodą depilacji jest przycinanie włosków specjalnym trymerem . W ten sposób nie dochodzi do żadnej ingerencji w skórę, a przycinanie do pożądanej długości jest bardzo łatwe i precyzyjne. Mity o higienie intymnej – czy w nie wierzysz? Popularne prz.

Czy powinno się golić włosy na jajach?

Ale czy golenie jaj jest w ogóle higieniczne? – Tak jest. Bakterie uwielbiają ciepłe, wilgotne miejsca. Goląc włosy łonowe i jądra (mosznę), bakterie będą miały mniejsze możliwości gromadzenia się w tym miejscu. Po przeglądnięciu statystyk, które są szeroko dostępne w internecie, zarówno w języku polskim jak i angielskim, możemy wysunąć kilka ważnych wniosków, które na pewno Cię nie zaskoczą:

 • 90% Kobiet lubi, gdy facet ma przycięte lub ogolone miejsca intymne.
 • Mężczyźni wybierają przycinanie włosów częściej (55%), niż ogolenie ich całkowicie.
 • Najczęściej wybieranym narzędziem do całkowitego golenia jajek, jest jednorazowa maszynka (65%). Drugim – elektryczna.
 • Prawie 50% mężczyzn depiluje się nieregularnie. Druga połowa robi to systematycznie raz w tygodniu (25%) lub raz w miesiącu (25%).
 • Ponad 70% stosuje przy goleniu jajek środki kosmetyczne zapobiegające podrażnieniom.
You might be interested:  Co Zrobić Żeby Włosy Sie Nie Puszyły?

Zatem, czy potrafisz ogolić swoje jajka? Jasne, że Tak! My udzielimy Ci kilku wskazówek i powiemy krok po kroku jak to zrobić, aby ci pomóc i czym golić jaja!

Czy w wieku 13 lat można golić miejsca intymne?

Kiedy jest czas na pierwszy raz? – Statystyki pokazują, że pierwszą depilację często mają za sobą już dziewczynki w wieku 13 lat , a wśród 16 latek jest to normą. Co ciekawe na depilację często decydują się również mężczyźni – 66% z nich przyznało się, że choć raz wykonało zabieg.

Jak golić miejsca intymne w wieku 14 lat?

Użytkownik , 15 lut 12 00:48 Ja też się golę maszynką i powiem Ci, że przez lata praktyki da radę zrobić to tak, żeby nie było krostek. Najważniejsze jest nawilżenie podczas golenia. Ja mam swój sposób, który może u Ciebie też się sprawdzi. Najpierw nakładam sporą ilość płynu do higieny intymnej (takiego w żelu-ja używam Venus bo jest gęsty – inne mi nie pasowały).

Jadę maszynką w kierunku wzrostu włosów, tak z grubsza. Płukam to wszystko. Daję znowu troche tego żelu i delikatnie golę się tym razem pod włos. Maszynka musi być ostra. Im bardziej tępa, tym więcej razy musisz jechać w tym samym miejscu i tym większa szansa na krostki. Co do innych metod, to podobno niektóre golą kremami do depilacji, ale jakoś na moje oko chemia i miejsca intymne nie ida w parze.

Sama kiedys próbowałam raz depilatorem i mało się nie zesrałam z bólu (że tak brzydko powiem). Efekt był zabójczy. Gładziutko jak u niemowlaka przez dobre 2 tygodnie, ale nigdy więcej tego nie powtórzyłam bo nie dałam rady z bólu. Marzy mi się laserowe usuwanie owłosienia z tej strefy.

 1. Robi się kilka zabiegów i masz spokój na całe życie.
 2. Minusem jest koszt (kilka stówek za wizytę, a potrzeba minimum 5, w zależności od owłosienia).
 3. Mogę tylko powiedzieć próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj.
 4. Każda z nas jest inna i w końcu trafisz na “swoją” metodę;) Użytkownik , 15 lut 12 10:29 Ja tam rzadko depiluję miejsca intymne, ale jeśli już, to używam pasty cukrowej – naturalna, efekt jak po woskowaniu, a boli dużo mniej.

Maszynek nie używam wcale – po goleniu miałam chrostki nawet na nogach. Zainwestowałam w laser i mam spokój. Użytkownik , 15 lut 12 10:30 Ja tam rzadko depiluję miejsca intymne, ale jeśli już, to używam pasty cukrowej – naturalna, efekt jak po woskowaniu, a boli dużo mniej.

 • Maszynek nie używam wcale – po goleniu miałam chrostki nawet na nogach.
 • Zainwestowałam w laser i mam spokój.
 • Użytkownik , 15 lut 12 10:39 a ja sie glupio zapytam: po co 15latka goli owłosienie w miejscach intymnych? przeciez owlosienie w tych miejscach chroni skóre przed otarciami.
 • szkoda ze nie zapytalas jakie srodki antykoncepcyjne sa najskuteczniejsze.

Użytkownik , 15 lut 12 10:49 maszynka elektryczna albo różne kremy czy pianki do depilacji. po zwykłej maszynce praktycznie na 100% są podrażnienia w postaci krostek Użytkownik , 15 lut 12 11:10 Krem do depilacji. Potem krem po depilacji 🙂 Użytkownik , 15 lut 12 11:46 Z każdym użyciem depilatora boli mniej albo człowiek sie przyzwyczaja do tego bólu.

Ja coprawda na golenie okolic intymnych depilatorem zdecydowałam sie tylko raz, ale na nogach nie robi to na mnie wrażenia. Użytkownik , 15 lut 12 13:00 Pomijając wiek. maszynka-tylko Twoja,która musisz dezynfekowaćpianka,żel do goleaniażadnych kremów do depilacji,nooo chyba że w miarę z dala od narządów rodnychlaser,depilacja w salonie kosmetycznym Użytkownik , 15 lut 12 13:14 Wiadomo, że zdala od wejścia do pochwy, ale tak ogólnie to co to szkodzi? Użytkownik , 15 lut 12 14:42 Może Ty wiesz,a inna os.

nie. Poza tym ta część jest bardzo delikatna,bywa że na kremach do depilacji jest napisane,aby omijać miejsca intymne.

Po co rosną włosy łonowe?

– Włosy łonowe odgrywają ważną rolę, bo ich zadaniem jest ochrona okolic miejsc intymnych przed patogenami: bakteriami, wirusami czy grzybami, które wywołują infekcje. A srom i okolice pochwy to bardzo wrażliwe strefy, narażone też na mikrourazy.

Od którego roku życia zaczynają rosnąć włosy na cipce?

1. Owłosienie łonowe – kiedy się pojawia – Całe ciało ludzkie pokrywają włosy . Są one różnej grubości i długości i spełniają różne funkcje. Owłosienie łonowe najczęściej pojawia ok.12-13 roku życia. Warto podkreślić, że owłosienie łonowe ma zdecydowanie inne funkcje niż włosy, które mamy na głowie.

Czy można obcinać włosy łonowe?

Fryzura intymna zamiast depilacji – Jeśli rezygnujesz z depilacji włosów łonowych, możesz nadal zainwestować trochę czasu w nadanie im kształtu, który będzie się podobał. Do podcinania włosów będziesz potrzebować małych nożyczek kosmetycznych lub trymera/depilatora do podcinania włosów, większość modeli powinna mieć specjalną końcówkę do zabezpieczenia długości podcinania, tak aby uniknąć bezpośredniego kontaktu ze skórą i bolesnych zacięć.

 • Włosy należy najpierw umyć i wysuszyć.
 • Przy podcinaniu należy używać małego lusterka, które ułatwi widoczność, szczególnie jeśli operujesz nożyczkami i musisz zachować szczególną ostrożność.
 • Podstawowym zabiegiem, który możesz zrobić, jest podcięcie włosów na równą długość, taką z którą czujesz się dobrze.
You might be interested:  Jak Ukryć Siwe Włosy U Brunetek?

Jeśli chcesz nadać włosom odpowiedni kształt, możesz wydepilować ich część np. do kształtu trójkąta lub paska – do depilacji najlepiej użyć maszynki do golenia, należy to robić na mokro i przy pomocy żelu do golenia.

Czy włosy łonowe przestają rosnąć?

Na Zachodzie dziś usilnie zwalczane w niektórych rejonach jest pożądane do tego stopnia, że kobiety płacą ogromne pieniądze, by dzięki operacji mieć je jak najgęstsze. Owłosienie łonowe wzbudza nie lada emocje, tym bardziej że wielu z nas nie wie, które opowieści na jego temat są wiarygodne, a które to tylko wymysły. Guzel Studio / Shutterstock Kobiety ze Wschodu postrzegane są za restrykcyjne zwolenniczki golenia okolic bikini. Większość mieszkanek Indii i Turcji całkowicie pozbywa się włosów łonowych, nawiązując do tradycji pochodzących jeszcze z czasów Imperium Osmańskiego, kiedy to na porządku dziennym miało być “topienie” włosków sproszkowanym wapnem lub wycieranie prostymi narzędziami.

 1. Więcej nawet – na portalu Matadornetwork.
 2. com można wyczytać, że muzułmanki zwykły pozbywać się włosów z całego ciała poniżej szyi.
 3. Tymczasem okazuje się, że w ostatnich latach modne, szczególnie wśród Azjatek, stały się zabiegi kosmetyczne polegające na.
 4. przeszczepianiu włosów z głowy w okolice bikini.

Od 2010 do 2012 roku zainteresowanie tego rodzaju operacjami wzrosło o niebagatelne 78 proc. ! – donosi dailymail. co. uk. Kobiet nie odstraszają wysokie koszty (przynajmniej 2 tys. dolarów, czyli ponad 7,5 tys. złotych). Wszystko dlatego, że posiadanie gęstego intymnego owłosienia ma być dowodem na wysoką płodność i brak seksualnych zaburzeń.

Jak na ironię, kobiety, głownie ze wschodniej Azji, zmagają się z wypadaniem włosów łonowych. Dla wielu transplantacja może być jedynym sposobem na przywrócenie dobrego samopoczucia i pewności siebie – przekonują przedstawiciele International Society of Hair Restoration Surgery w rozmowie z brytyjskim tabloidem.2/6 2.

Kolor włosów łonowych jest identyczny z tym, jaki mamy na głowie – MIT Pixachi / Shutterstock Nic podobnego.

Czy powinno się golić miejsca intymne?

Depilacja miejsc intymnych powinna być przede wszystkim związana z komfortem psychicznym kobiety. Bardzo ważne jest również zminimalizowanie bólu podczas golenia, a także nieprzyjemnych dolegliwości takich jak swędzenie skóry czy problem z wrastającymi włoskami (zwłaszcza podczas depilacji golarką).

Jak z depilować wargi sromowe?

Golenie miejsc intymnych – jak to zrobić? – Zanim przystąpisz do golenia miejsc intymnych, zadbaj o właściwą miękkość skóry. W tym celu możesz wziąć relaksującą i przyjemną kąpiel lub dłuższy prysznic. Jest to naprawdę istotne, ponieważ golenie miejsc intymnych na sucho i suchym ostrzem może podrażnić skórę i ją zranić.

 • Odpowiednio nawilżona będzie za to współpracować.
 • Po kąpieli (np.
 • z odrobiną oleju kokosowego – przeczytasz o tym tutaj ) nałóż na okolice bikini żel lub piankę nawilżającą, która dodatkowo zmiękczy włoski i rozpocznij zabieg golarką.
 • Ruch wykonuj zawsze zgodnie z kierunkiem, z którym włos rośnie.
 • Najlepiej jest zaopatrzyć się w maszynkę z elastyczną głowicą, dzięki czemu w łatwy sposób dostosowuje się do kształtu ciała.

To może być szczególnie przydatne, jeżeli chcesz usunąć owłosienie z okolic warg sromowych. Warto skorzystać z maszynki, która ma więcej niż jedno ostrze, ponieważ zabieg będzie dokładniejszy, a skóra gładsza. Wystrzegaj się też maszynek o stępionym ostrzu.

Na koniec wetrzyj w skórę krem nawilżający, którego skład i właściwości przypisane są do delikatnych miejsc bikini. Dobry dla ciebie może okazać się również apteczny, bezzapachowy balsam do ciała. Minusem golenia miejsc intymnych maszynką jest fakt, że włoski odrastają dość szybko. Wiele osób woli jednak tę metodę od depilacji np.

woskiem lub laserowej. Golenie miejsc intymnych / Deagreez / GettyImages Foto: Getty Images

Czy golić miejsca intymne przed pierwszym razem?

#kiedy i jak wydepilować miejsca intymne? Im wcześniej, tym lepiej, a jak jest okazja, to zawsze! – Mowa o wosku – zupełnie naturalnej, znanej od tysiącleci metodzie depilacji. To nie jest żadne tabu i nie dajcie sobie wmówić, że nie wypada o to pytać, a mianowicie – KIEDY ZACZĄĆ DEPILACJĘ WOSKIEM i czy moment przed pierwszym razem jest odpowiedni? Po pierwsze obalamy mit, że depilacja w młodym wieku i tylko dlatego, że chce się mieć gładką okolicę intymną podczas pierwszego razu z chłopakiem, to przesada.

Zupełnie nie, jeżeli nadmiar owłosienia jest dla was problemem estetycznym, to do dzieła. Po drugie obalamy mit, że młoda skóra może bardzo źle znieść depilację, bo to sprawa indywidualna. Jeżeli jest okazja i wyjątkowa potrzeba gładkiego ciała – zacznijcie od wosku! Dlaczego twierdzimy, że im wcześniej, tym lepiej? Bo włosy będą cieńsze, ich usunięcie łatwiejsze, skóra szybciej przyzwyczai się do wosku i precyzyjniej będziecie mogły szacować czas od jednej do drugiej depilacji – ta regularność też jest ważna, bo włosy nie mogą być ani za długie, ani za krótkie.

Samą depilację warto zacząć wcześniej, niż planowany pierwszy raz, szczególnie jeżeli macie wyjątkowo wrażliwą skórę. Nie polecamy zabawy „za pięć dwunasta”, bo to dodatkowy stres, a po co? Włosy po maszynce są zazwyczaj dość mocne, dlatego pierwsza depilacja może być nieco trudniejsza.

You might be interested:  Cienkie Puszące Się Włosy Jaka Fryzura?

Jak golić miejsca intymne na zero?

Jak golić miejsca intymne? – Golenie miejsc intymnych na zero powinno być wykonywane nową, czystą maszynką do golenia. Chodzi nie tylko o higienę, ale również o ostrza, które w mniejszym stopniu przyczynią się do powstawania podrażnień oraz nie będą ciągnąć i wyrywać włosów. Kiedy mamy przygotowany odpowiedni sprzęt, powinnyśmy kolejno:

  Umyć miejsca intymne i osuszyć je. Jeśli mamy długie owłosienie, możemy je przyciąć. W ten sposób usprawnimy pracę maszynki do golenia i zapobiegniemy powstawaniu podrażnień. Golenie miejsc intymnych na zero nie powinno odbywać się na sucho. Możemy użyć do tego specjalnych preparatów w postaci żelu, czy pianki, ale też zmiękczyć włosy np. ciepłą wodą. Nie stosujmy jednak produktów na błony śluzowe. Usuwając owłosienie z miejsc intymnych należy pamiętać, żeby sunąć ostrzem w dół, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Po każdym przesunięciu opłucz maszynkę, usuwając z niej pozostałości włosów i produktów do golenia miejsc intymnych. Opłucz miejsca intymne, a następnie delikatnie osusz, jednak nie pocieraj o skórę ręcznikiem. Możesz zdecydować się na jej dodatkowe nawilżenie, jednak nie jest to konieczne.

Co To Włosy Łonowe Jak wykonać depilację miejsc intymnych by uniknąć podrażnień? Poznaj sprawdzone sposoby Depilacja miejsc intymnych często wiąże się z nieprzyjemnymi podrażnieniami i zaczerwienieniem. Zobaczcie, jak poprawnie ją wykonać za pomocą maszynki, wosku, kremu i depilatora, aby zapobiec bolesnym problemom.

 • Depilację miejsc intymnych możecie przeprowadzić na wiele sposobów, jednak każdy z nich niesie za sobą ryzyko uszkodzenia naskórka.
 • Sprawdźcie, jak temu zapobiec i zniwelować jego skutki dzięki balsamom łagodzącym, peelingom i domowym sposobom na łagodzenie podrażnień.
 • Jak uniknąć podrażnień po depilacji miejsc intymnych? Skóra w okolicach miejsc intymnych jest jednocześnie bardzo wrażliwa i owłosiona , dlatego pozbycie się włosków z tych partii ciała należy do najtrudniejszych i niesie za sobą największe ryzyko bolesnych powikłań.

Żeby uniknąć podrażnień po depilacji bikini warto dbać o jej regularne złuszczanie i nawilżanie. Niestety te partie ciała są najczęściej pomijane w pielęgnacji, stąd pojawiają się problemy wrastania włosków i krostek, które następnie utrudniają nam ich usunięcie i zwiększają ryzyko wystąpienia ranek i zaczerwienienia.

Niestety częstą przyczyną powstawania podrażnień po depilacji miejsc intymnych jest też źle dobrany lub stary sprzęt , który wykorzystujemy do jej przeprowadzenia. Niektóre z nas stosują maszynki do golenia zbyt długo, co zdecydowanie wpływa na pogorszenie stanu ostrzy, które stają się tępe i zamiast precyzyjnie usuwać owłosienie z trudno dostępnych stref , podrażniają naszą skórę.

Warto regularnie sprawdzać stan techniczny depilatorów, wymieniać maszynki i zwracać uwagę na datę przydatności kosmetyków do depilacji, ponieważ również przeterminowane produkty mogą uczulać i powodować zaczerwienienie skóry .

Czy goli się wargi sromowe?

Czy golenie miejsc intymnych jest zdrowe? – Osoby, które decydują się na regularne golenie miejsc intymnych najczęściej kierują się poczuciem estetyki i satysfakcji seksualnej. Czasami golenie jest również wyrazem błędnego dbania o higienę. Pamiętaj jednak, że to tak nie działa.

 1. Jeśli kierujesz się wyłącznie dbaniem o higienę, możesz ze spokojnym sumieniem sprawę sobie odpuścić.
 2. Okazuje się bowiem, że lekarze nie zalecają golenia miejsc intymnych – w szczególności warg sromowych – z uwagi na wzrost ryzyka rozwoju różnych infekcji.
 3. Włosy mają stanowić naturalną ochronę skóry przed patogenami.

Pozbawiając skórę owłosienia likwidujemy ochronną barierę. Idąc za potrzebą zwolenniczek golenia miejsc intymnych specjaliści sugerują, aby usuwać owłosienie na łonie i pachwinach, ale za to pozostawić je na wargach sromowych. Zobacz również: Czym jest bikini brazylijskie i co powinnaś o nim wiedzieć? Nie chodzi wcale o strój kąpielowy Bikini w stylu Lewandowskiej to wielki hit tego lata.

Czy włosy łonowe odrastają?

Jest też kłopotliwe, bo wygolone włosy szybko odrastają.

Co zrobić żeby włosy łonowe były miękkie?

Jeśli chcesz zmiękczyć i wygładzić włosy łonowe, to możemy stosować odżywkę do włosów lub nawilżające kremy i olejki – jednak muszą to być kosmetyki antyalergiczne, przeznaczone do skóry wrażliwej, bez zawartości sztucznych aromatów, barwników i alkoholu.

Czy powinno się golić miejsca intymne męskie?

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn – jak to robić? – Golenie miejsc intymnych u mężczyzn nie różni się niczym od depilacji intymnej kobiet. Zabieg ten można przeprowadzić w specjalnym salonie kosmetycznym, ale z tego rozwiązania częściej korzystają panie.

 1. Mężczyźni czują się w tej sytuacji bardziej skrępowani.
 2. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest męska depilacja stref intymnych w warunkach domowych.
 3. Do tego zabiegu możemy użyć specjalnego kremu do depilacji, ale musimy uważać, bo miejsca intymne są bardzo wrażliwe i może dojść do podrażnienia na któryś ze składników kosmetyku.

Najbardziej powszechnym sposobem na golenie miejsc intymnych u mężczyzn jest użycie maszynki do golenia. Warto wybrać taką specjalną do depilacji ciała, bo ma ruchomą głowicę, która dostosowuje się do nierównej płaszczyzny. Maszynka powinna być użyta razem z odpowiednim środkiem do zwiększenia ślizgu ostrza po skórze.