Ile Kosztuje Keratyna Na Włosy?

Ile Kosztuje Keratyna Na Włosy
Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły? Jak sprawić, by wyglądały na zdrowe, mocne i perfekcyjnie wygładzone? Poznaj keratynowe prostowanie włosów – zabieg, który od kilku sezonów bije rekordy popularności. Sprawdzamy, ile kosztuje i jakich efektów możemy się po nim spodziewać! Niesforne kosmyki niepodatne na stylizacje i codzienne prostowanie włosów to zmora wielu z nas.

Jeśli Twoje pasma mają skłonność do puszenia się, elektryzowania czy układania się zupełnie nie po Twojej myśli, z pewnością wiesz, jak czasochłonne jest poszukiwanie sposobów na regenerację włosów w domu . Na szczęście w salonach fryzjerskich pojawił się zabieg, który dla większości kobiet okazał się lekiem na całe zło.

Mowa oczywiście o keratynowym prostowaniu. Nieprzypadkowo nazywany jest brazylijskim prostowaniem, bo pomysł na wygładzanie kosmyków keratyną narodził się w Brazylii. Zabieg miał ujarzmiać z natury gęste i dość niesforne czupryny Brazylijek, ale szybko okazało się, że o keratynowym prostowaniu włosów marzyły nie tylko mieszkanki Ameryki Południowej.

 1. Dziś keratyna na włosy jest jednym z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjno-stylizacyjnych wykonywanych w salonach fryzjerskich .
 2. W czym tkwi jego fenomen? Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który jednocześnie odżywia i regeneruje pasma oraz trwale je wygładza, zapewniając efekt lśniącej, gładkiej, zdrowej czupryny na kilka kolejnych tygodni.

Rezultat ten osiąga się przy pomocy nakładanej na włosy keratyny – białka, które jest naturalnym budulcem włosa, i które pod wpływem wysokiej temperatury z prostownicy nagrzanej do 230 stopni uzupełnia ubytki w strukturze pasem i zamyka łuski włosowe.

Nie trudno się domyślić, że trwałe prostowanie włosów to zabieg dość kosztowny. Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów? Ceny wahają się od 100 do nawet 700 zł. Kwota zależy w głównej mierze od tego, czy zabieg przeprowadzimy samodzielnie w domu, czy też udamy się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

Zestaw do domowego wygładzania kosmyków możesz kupić za ok.100-150 zł. Z kolei cena keratynowego prostowania w salonie ustalana jest indywidualnie w zależności od długości i grubości włosów. Za wyprostowanie krótkich włosów zapłacimy około 300-350 zł, za kosmyki średniej długości – ok.450-500 zł, za włosy długie – od 500zł wzwyż. Planujesz keratynowe prostowanie włosów w salonie fryzjerskim? Przed wizytą koniecznie poczytaj o przebiegu i czasie trwania zabiegu! W salonie spędzisz bowiem od 2 do nawet 6 godzin , w zależności od tego, jak gęste i długie są Twoje pasma. Jak przebiega trwałe wygładzanie kosmyków? Wstępem do zabiegu keratynowego jest oczyszczanie włosów i skóry głowy.

Ile trzyma się keratyna na włosach?

Zabieg prostowania keratyną należy powtarzać minimum co trzy miesiące. Włosy po keratynowym prostowaniu są lśniące, gładkie i łatwiej się rozczesują. Efekt prostowania keratyną utrzymuje się około 3 miesiące.

Ile kosztuje keratynowe prostowanie 2022?

Masz pytania? Sprawdź poniższe odpowiedzi. – Cena zabiegu keratynowego uzależniona jest w dużej mierze od tego, jakie są Twoje włosy. Jego ostateczny koszt ustala się zazwyczaj dopiero na wizycie, po obejrzeniu pasm przez fryzjera. W przypadku włosów długich, gęstych i mocno kręconych należy przygotować się na to, że cena zabiegu keratynowego prostowania włosów będzie wyższa.

Istnieje też możliwość wykupienia usługi ekspresowej, która jest droższa, ale zajmuje znacznie mniej czasu, gdyż w jej przypadku nad Twoimi włosami pracują dwie stylistki. W mniejszych miastach ceny są zazwyczaj nieco niższe niż w metropoliach, jednak dostępność tego zabiegu i wybór stosowanych metod mogą być tam ograniczone.

Ceny wahają się od około 250 zł do ponad 500 zł. W przypadku wykonywania zabiegu na krótkich włosach, sięgających ramion, należy zwykle zapłacić około 250-300 zł, na włosach średniej długości – około 300 zł. Keratynowe prostowanie pukli sięgających do łopatek kosztuje około 350-400 zł, a trochę dłuższych – 400-450 zł.

Żeby poddać kuracji włosy do pasa, należy zapłacić około 450-500 zł. Aby natomiast wyprostować włosy długie, sięgające poniżej talii, trzeba zwykle liczyć się z kosztem powyżej 500 zł. Cena tego zabiegu może być różna w zależności od długości włosów. W przypadku włosów do ramion wynosi ona około 700 zł, a do łopatek – 900-1000 zł.1000-1200 zł to kwota, na którą muszą przygotować się posiadacze dłuższych włosów.

Nanoplastia u osób, których pukle sięgają poniżej pasa, kosztuje więcej niż 1200 zł. Jeśli Twoje włosy są bardzo gęste, cena zabiegu może być nieco wyższa. Za dodatkową opłatą możesz też wykupić usługę ekspresową – wtedy nad Twoją fryzurą pracować będą w tym samym czasie dwie stylistki.

Jeśli zastanawiasz się ile kosztuje nanobottox włosów, to ceny wynoszą orientacyjnie od 200 do 350 zł. Kwota za zabieg zależy w głównej mierze od długości włosów. W WeLoveKeratin dla przykładu, nanobottox kosztuje 200 zł, jeśli Twoje włosy sięgają do ramion. Jeśli masz włosy dłuższe za łopatki, za nanobottox zapłacisz 350 zł.

We wszystkich salonach cena zależy od długości włosów, ale czasem także od ilości zużytych materiałów oraz od wymaganego czasu na włosy klientki. Polerowanie włosów kosztuje 50 zł, ale w WeLoveKeratin jest to usługa darmowa, jeśli skorzystasz z dowolnego innego zabiegu w ofercie salonu.

Ile trwa keratynowe prostowanie u fryzjera?

Keratynowe prostowanie : ile trwa? ➢ Keratynowe prostowanie włosów to czasochłonny zabieg. W zależności od długości, objętości i kondycji włosów trwa w granicach od 1,5 do nawet 4 godzin. W tym czasie włosy są myte, suszone, prostowane dokładnie pasmo po paśmie tak, aby otrzymać jak najlepszy efekt.

Ile kreatyny na długie włosy?

Od czego zacząć? – Oczywiście od zakupu kosmetyków. Do zabiegu konieczne będą:

  Szampon, Keratyna, Odżywka po keratynowym prostowaniu.

Czyli wszystko, co znajdziesz w profesjonalnych zestawach np. firmy Encanto – te kosmetyki możesz zobaczyć u oficjalnego dystrybutora na internet Pro-sprzet. pl , gdzie znajdziesz je we wszystkich pojemnościach. Wybierając zestaw, zwróć uwagę na pojemność keratyny. Dostępne opcje to: 50, 75 bądź 100 ml. Pojemność dobierz do długości swoich włosów. Zbyt mała ilość keratyny spowoduje bowiem, że efekty będą krótkotrwałe i niestety mało widoczne. Dla włosów o średniej długości (do połowy pleców) spokojnie wystarczy 75 ml.

Czego nie wolno robić po keratynowym prostowaniu?

Bezpośrednio po zabiegu prostowania włosów keratyną nie powinno się ich myć przez 2-3 doby, nie wolno ich też spinać i związywać. Należy zwracać uwagę na to, czy włosy się nie zaginają np. po kilku godzinach leżenia na poduszce. Jeśli tak, warto je wyprostować za pomocą prostownicy.

Co wypłukuje keratynę z włosów?

Włosy po zabiegu keratynowego prostowania potrzebują specjalnego traktowania. Dlatego tak ważne jest, to jakim szamponem myjemy włosy po tym zabiegu. Jego wybór jest o tyle istotny, że wpływa on bezpośrednio na kondycję naszych włosów, a także na to, jak długo nasze włosy po tym zabiegu będą proste. Ile Kosztuje Keratyna Na Włosy Jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest trudna. Ogranicza się ona bowiem do podania dwóch konkretnych celów pielęgnacji włosów po zabiegu keratynowego prostowania: Po pierwsze musisz dostarczać swoim włosom keratyny ( oczywiście w niewielkich ilościach) Po drugie musisz ograniczyć do minimum wypłukiwanie się keratyny z Twoich włosów. Ile Kosztuje Keratyna Na Włosy Jak dostarczyć włosom keratyny? Najprostszym sposobem na dostarczenie włosom keratyny, jest używanie kosmetyków, które posiadają w sobie tenże składnik. Niemniej jednak, musisz pamiętać o tym by takie kosmetyki stosować z umiarem, by nie doszło do zjawiska zwanego przeproteinowaniem.

 • To nic strasznego, ale na skutek tego zjawiska włosy mogą się zmienić w brzydki puch.
 • Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, wówczas należy umyć włosy szamponem, który posiada w swoim składzie SLS oraz natłuścić włosy przy użyciu odżywki z dodatkiem swojego ulubionego oleju, na przykład olejku arganowego, makadamia czy olejku kokosowego.
You might be interested:  Jak Nakładać Żel Na Włosy Męskie?

Jak ograniczyć do minimum wypłukiwanie się keratyny z włosów? Podstawą w tym momencie jest oczywiście prawidłowa pielęgnacja włosów, która polega na odrzuceniu kosmetyków, które zawierają w swoim składzie poniższe substancje: Silikony , które występują pod różnymi nazwami, ale najczęściej ich nazwy kończą się następującymi przyrostkami:

  methicone,
  silicon,
  siloxane,
  silanol.

Dopuszczalne są natomiast silikony rozpuszczalne w wodzie:

  dimethicone copolyol,
  lauryl methicone copolyol,
  hydrolyzed wheat protein hydroxypropyl polysiloxane,
  silikony z PEG na początku – decydującą jest cyfra/liczba widniejąca przy PEG. Im wyższy znacznik, tym większa rozpuszczalność w wodzie – każdy poniżej 4 nie rozpuszcza się w wodzie wcale, zaś powyżej 10 rozpuszcza się bardzo dobrze.
  SLS/SLES czyli silne detergenty
  Sól ( Sodium Chloride)
  Alkohol ( głównie alcohol denat). Pamiętajmy jednak, że w kosmetykach znajdziemy także alkohole, te pozytywnie działające na włosy, znajdziemy je pod nazwą na przykład: Cetyl alcolhol lub cetearyl alkohol.

Dlaczego należy odrzucić kosmetyki, które zawierają powyższe substancje? Zarówno SLS, SLES, silikony, sól czy alkohol przyczyniają się do szybszego wypłukiwania się keratyny z włosów i tym samym sprawiają, że włosy są w kiepskiej kondycji i szybciej wracają do stanu sprzed wykonania zabiegu keratynowego prostowania włosów.

Czy kreatyna niszczy włosy?

Dlaczego keratyna jest bezpieczna? – Keratyna to białko podporowe, które buduje między innymi nasze paznokcie i włosy. Dzięki niej są mocne i zdrowe. Znana jest ze swojej wytrzymałości fizykochemicznej. Keratyna występuje również w naskórku, odpowiadając za proces jego rogowacenia.

 • Keratyna kosmetyczna łączy się za pomocą wiązań siarczkowych z białkami tworzącymi Twoje kosmyki.
 • Wzmacnia je, odbudowuje i wygładza.
 • W związku z tym keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem w pełni bezpiecznym.
 • Nie tylko nie szkodzi, ale zdecydowanie poprawia kondycję włosów.
 • Jest to szczególnie ważne dla osób używających suszarki, lokówki czy prostownicy.

Jeśli chcesz szybko i sprawnie układać fryzurę, ale obawiasz się przesuszenia, spuszenia i rozdwojonych końcówek, ten zabieg jest dla Ciebie!

Czy keratyna prostuję włosy?

Keratynowe prostowanie włosów – o co chodzi w tym zabiegu? – Błyszczące, gładkie i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety farbowanie, układanie czy po prostu niesforna natura sprawiają, że mimo używania wielu specyfików, trudno jest osiągnąć idealny efekt.

 1. Tymczasem istnieje jeden szybki sposób, który sprawi, że nasze włosy będą wyglądać jak z reklamy.
 2. Mowa oczywiście o keratynowym prostowaniu .
 3. Keratynowe prostowanie włosów polega na dosłownym wprasowaniu we włosy keratyny, czyli białka będącego ich naturalnym budulcem.
 4. Na włosy nakładany jest specjalny preparat, a następnie są one prostowane przy użyciu wysokiej temperatury (230°C).

Dzięki ciepłu łuski włosów otwierają się i keratyna wnika we wszystkie ubytki. W rezultacie pasma zostają głęboko odżywione i wygładzone. Czy są jakieś przeciwwskazania ? Powinnaś powstrzymać się od zabiegu, jeśli jesteś w ciąży. Dalej dowiesz się, jak łączyć keratynowe prostowanie włosów z innymi zabiegami i produktami.

Jak wyglądają włosy po kreatynie?

MINUSY – – Oczywiście cena. Ja za tę przyjemność zapłaciłam 400 zł. To dużo, ale jeśli rozłożę to na kilka miesięcy, podczas których nie muszę z włosami robić NIC (poza myciem) – no to wychodzi jednak, że mało. Spora oszczędność czasu, nerwów, prądu (nie używam już suszarki ani prostownicy), ale także kasy, którą dotychczas wydawałam na kosmetyki nawilżające do włosów (maski, olejki, mgiełki).

Jeśli efekt utrzyma się tak, jak zapewniała fryzjerka – czyli od 4 do 6 miesięcy – no to dla mnie bomba, bo na miesiąc wychodzi jakieś 100 zł lub mniej, a tyle jestem w stanie poświęcić, żeby mieć święty spokój. Jeśli jednak krócej – nie wiem, będę musiała się zastanowić, czy pójdę na kolejny zabieg.

– Prosta fryzura jak żadna inna obnaża fryzjerską nieudolność. Włosy muszą być perfekcyjnie ostrzyżone oraz zafarbowane. Moje nie są :). Końcówki mam fatalnie obrzępolone, a na całej długości przebija co najmniej kilka kolorów farb kładzionych przez różnych fryzjerów w różnym odstępie czasu.

Co sprawdza się przy włosach gęstych podatnych na kręcenie, np. cieniowanie (bo stają się lżejsze) czy wszelkie ombre (bo włosy wyglądają wtedy jak rozjaśnione słońcem), nie sprawdzi się po keratynie. Czyli, kiedy prostujesz włosy, warto od razu pomyśleć o zmianie fryzury. – Z włosów po keratynowym prostowaniu nie da się już nic wykombinować.

Codziennie wyglądają tak samo. Możesz je lekko unieść u nasady, susząc z głową spuszczoną w dół, ale pod koniec dnia znowu będą oklapnięte i ulizane. Na pewno na głowie nie utrzymają się żadne loki czy wymyślne upięcia. Dla mnie bomba, bo do fryzjerstwa mam dwie lewe ręce i nawet zrobienie ładnego kucyka jest ponad moje możliwości, ale jeśli lubisz często zmieniać fryzury – szybko się znudzisz. – Nie można używać gumek, wsuwek lub spinek. To znaczy można, ale wtedy na włosach zostaje ślad (wsuwki i gumki się odciskają) i trzeba je umyć, żeby fryzura znowu wyglądała dobrze. – Włosy szybciej się przetłuszczają. – To nie jest fryzura dla osób, które mają rzadkie włosy.

Czy keratynowe prostowanie może się nie udac?

KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW W DOMU | KATIVA

Bardzo długo zwlekałam z napisaniem tego wpisu, chociaż już od dawna chodził mi po głowie – postanowiłam jednak najpierw bardzo dokładnie zgłębić temat, przeanalizować komentarze na blogu, maile, które od Was dostaję, a przede wszystkim zasięgnąć porady kilku niezależnych fryzjerów, aby namierzyć najbardziej prawdopodobne powody, które mogą zniwelować pozytywne efekty keratynowego prostowania na włosach.

 1. Chociaż zdecydowana większość zabiegów kończy się sukcesem, a włosy stają się bardziej gładkie, proste i lejące, w niektórych – raczej sporadycznych – przypadkach rezultaty mogą jednak odbiegać od naszych wyobrażeń.
 2. Nieraz otrzymywałam maile od niezadowolonych klientek salonów fryzjerskich bądź „ofiar” przeprowadzania zabiegu w domu – czytałam w nich, że włosy po umyciu wyglądały tak, jak wcześniej, a czasem wręcz gorzej, a zabieg okazał się wielkim niewypałem.

Dlaczego tak się dzieje? Moim zdaniem (a zaznaczam, że swoje wnioski popieram półtoraroczną obserwacją i kilkoma rozmowami ze specjalistami), powodów może być kilka. Większość z nich możemy wyeliminować, na niektóre niestety nie mamy wpływu. Źle przeprowadzony zabieg W zależności od użytego preparatu zabieg należy przeprowadzać według ściśle określonych reguł – jeśli zdecydujemy się na wykonanie go w domu, konieczne jest postępowanie zgodnie z instrukcją obsługi.

Jednym z najważniejszych, a jednocześnie często traktowanym po macoszemu elementem, jest dokładne prostowanie włosów – każde pasmo musi zostać wyprostowanie kilkukrotnie, dokładnie, najlepiej z pomocą drugiej osoby (samodzielnie może być nam trudno zająć się włosami z tyłu głowy, szczególnie, jeśli są długie).

You might be interested:  Bronde Włosy Jak Zrobić?

Niezwykle ważne jest użycie prostownicy o określonej mocy – zazwyczaj musi się ona nagrzewać do 230 ⁰ C (jeśli użyjemy słabszej, keratyna nie wniknie we włosy i zabieg się nie powiedzie). Pominięcie chociażby jednego punktu w instrukcji może spowodować, że zabieg się nie uda!

Ulotka informacyjna dołączona do jednego z zestawów przeznaczonych do keratynowego prostowania

Nieodpowiedni preparat Dobry preparat użyty do zabiegu to podstawa. Jeśli nie mamy zaufania do fryzjera, który wykonuje keratynowe prostowanie, zawsze mamy prawo poprosić go o to, żeby pokazał nam opakowanie produktu. Jeśli zamawiamy preparat przez internet, kupujmy tylko u sprawdzonych sprzedawców i uważajmy na odlewki – często zdarza się, że nie zawierają tego, co powinny.

Czy po prostowaniu keratynowym mogą wypadać włosy?

Czy keratyna do prostowania włosów jest szkodliwa? – Dobrej jakości keratyna do prostowania włosów i fachowo wykonana usługa jej zastosowania na włosy nie powinny być szkodliwe. Niekiedy jednak zdarza się, że po zabiegu włosy mogą zacząć wypadać (na szczęście w nie dużej ilości) oraz częściej się przetłuszczać.

  Jaki wpływ ma piwo na włosy? Jak bezpiecznie stosować? Baby hair – czym są? Jak o nie dbać i je ujarzmić? Laminowanie włosów – w domu, u fryzjera. Na czym polega? Mgiełka do włosów – nawilżająca, z filtrem UV i zapachowa

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Kiedy najlepiej zrobić keratynowe prostowanie włosów?

Keratyna pod wpływem wysokiej temperatury z prostownicy (nagrzanej do 230 stopni) uzupełnia ubytki w strukturze pasm włosów i zamyka łuski włosowe. Gdy nasza czupryna ma skłonność do puszenia się, elektryzowania czy układania zupełnie nie po naszej myśli – możemy zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów.

Jak zrobić keratynę w domu?

Keratynowe prostowanie w domu – jak wykonać keratynowe prostowanie krok po kroku? – Masz już wszystko, co będzie potrzebne podczas zabiegu? Wybrałaś kosmetyki do keratynowego prostowania i zdecydowałaś się wykonać je sama w domu ? Uważnie przeczytaj dołączoną do produktów instrukcję.

  Keratynowe prostowanie zaczynamy od dokładnego, najlepiej kilkukrotnego mycia. Umyj włosy szamponem oczyszczającym. Na czym polega jego działanie? Dlaczego nie może to być zwykły szampon, którego używasz na co dzień? Ponieważ włosy muszą zostać odpowiednio przygotowane na przyjęcie keratyny – dokładnie i zupełnie oczyszczone z wszystkiego, także składników pielęgnacyjnych, które zawierają zwykłe szampony. Wstrząśnij butelką z keratyną i wyciśnij ją do miseczki. W zależności od zaleceń producenta , nałóż keratynę na wilgotne lub wcześniej wysuszone włosy używając pędzelka. Wcześniej podziel włosy na partie i aplikuj preparat pasmo po paśmie zaczynając 1-2 cm od skóry głowy (unikaj bezpośredniego kontaktu z nią). Odczekaj czas określony w instrukcji (zwykle 15-30 minut). Wysusz włosy podmuchem o średniej temperaturze rozczesując je płaską szczotką. Następnie pora na najważniejszy etap czyli prostowanie pasm . Zobacz jaką temperaturę zaleca producent wybranej przez Ciebie keratyny. Zwykle jest ona określona w tzw. widełkach, w zależności od rodzaju włosów. Bardzo ważne jest, by wyprostowane kilka razy zostało każde pasmo włosów. Im uważniej to wykonasz, tym lepszy będzie efekt keratynowego prostowania włosów. Następnie należy zmyć keratynę i nałożyć odżywkę pasmo po paśmie, po określonym czasie zmyć ją, wysuszyć włosy i znów je wyprostować.

Powyższe kroki to uogólniony przebieg zabiegu keratynowego. Szczegółowe kroki są zawsze określone przez producenta danych kosmetyków i mogą się od siebie różnić, np. aplikacją na wilgotne lub suche włosy. Zawsze należy stosować się do zaleceń producenta, który najlepiej wie jak działa jego produkt .

Dotyczy to również czasu, który trzeba dać keratynie, by zadziałała. Nie skracaj go ani nie wydłużaj – dla włosów nie będzie to bezpieczne! Nie zrażaj się też bałaganem, który zapanuje na Twojej głowie po nałożeniu keratyny. To normalny efekt, który zmieni się już po wyprostowaniu włosów. Po zabiegu przez kilka dni najlepiej unikaj spinania lub zaplatania włosów – niech zostaną rozpuszczone.

Nie stosuj też kosmetyków do stylizacji, takich jak lakiery, czy pianki. Nie myj włosów przez 2-3 dni od czasu gdy wykonasz z abieg keratynowego prostowania włosów.

Ile kosztuje odbudowa włosa?

Regeneracja włosów – kiedy jest niezbędna? – Zwykle, gdy włosy są zniszczone, łatwo można to zauważyć. Są szorstkie w dotyku, łamliwe i matowe. Nowy kolor nie utrzymuje się długo. W dodatku, kiedy są mokre, przeciągają się niczym guma. Przyczyną jest wówczas uszkodzona struktura wewnętrzna włosa.

 1. W takiej sytuacji koniecznie należy zgłosić się do fryzjera.
 2. Regeneracja – przykładowe zabiegi Mikroprecyzyjna odbudowa Kerastase – zabieg zaczyna się kąpielą wzmacniającą, podczas której we włosy wmasowany zostaje koncentrat o silnym działaniu.
 3. Później fryzjer nakłada maskę.

Każdy kosmetyk posiada Kompleks Vita – Cement, dzięki któremu włosy stają się wzmocnione od wewnątrz. System odnowy Joico – zabieg podzielony jest na cztery etapy. Na początek oczyszczanie, później zakwaszanie włosów. Kolejny etap to rekonstrukcja, a na koniec fryzjer nawilża włosy.

Kosmetyki użyte podczas zabiegu łączą się, tworząc odbudowujący włosy, kompleks triaminy. Zabieg Wella – regeneracja odbywa się z użyciem preparatu z olejkami jojoby, keratyny, słonecznika oraz awokado. Fryzjer wmasowuje kosmetyk w zniszczone włosy. Keratyna, zawarta w preparacie wnika w głąb struktury włosa, odbudowując go.

Natomiast olejki tworzą ochronną warstwę, otaczając każdy włos. Enzymatyczna kuracja oraz terapia kolagenowa Schwarzkopf – jest to zabieg, składający się z dwóch faz. Wykonywany jest w celu wzmocnienia elastyczności włosów. W ofertach salonów fryzjerskich dostępnych jest wiele firmowych zabiegów regeneracyjnych dla włosów.

 1. Znajdź salony w swojej okolicy i wybierz najlepszy zabieg dla siebie.
 2. Proces pielęgnacji włosów Odpowiednia pielęgnacja włosów w okresie letnim to podstawa.
 3. Należy korzystać w tym celu ze specjalnych kosmetyków, by nieustannie nawilżać włosy.
 4. Zalecane jest ograniczenie suszenia za pomocą suszarki oraz nadmiernego korzystania z prostownicy.

Jeśli już używamy lokówki lub prostownicy, warto pomyśleć o kosmetykach ochronnych. Koszt regeneracji Cena uzależniona jest, jak w wielu przypadkach, od długości włosów klientki oraz wybranego zabiegu. Musimy liczyć się z tym, że koszt regeneracji może nas wynieść od 50 zł do nawet 700 zł.

Ile kosztuje u fryzjera prostowanie włosów?

Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły? Jak sprawić, by wyglądały na zdrowe, mocne i perfekcyjnie wygładzone? Poznaj keratynowe prostowanie włosów – zabieg, który od kilku sezonów bije rekordy popularności. Sprawdzamy, ile kosztuje i jakich efektów możemy się po nim spodziewać! Niesforne kosmyki niepodatne na stylizacje i codzienne prostowanie włosów to zmora wielu z nas.

 1. Jeśli Twoje pasma mają skłonność do puszenia się, elektryzowania czy układania się zupełnie nie po Twojej myśli, z pewnością wiesz, jak czasochłonne jest poszukiwanie sposobów na regenerację włosów w domu .
 2. Na szczęście w salonach fryzjerskich pojawił się zabieg, który dla większości kobiet okazał się lekiem na całe zło.

Mowa oczywiście o keratynowym prostowaniu. Nieprzypadkowo nazywany jest brazylijskim prostowaniem, bo pomysł na wygładzanie kosmyków keratyną narodził się w Brazylii. Zabieg miał ujarzmiać z natury gęste i dość niesforne czupryny Brazylijek, ale szybko okazało się, że o keratynowym prostowaniu włosów marzyły nie tylko mieszkanki Ameryki Południowej.

 • Dziś keratyna na włosy jest jednym z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjno-stylizacyjnych wykonywanych w salonach fryzjerskich .
 • W czym tkwi jego fenomen? Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który jednocześnie odżywia i regeneruje pasma oraz trwale je wygładza, zapewniając efekt lśniącej, gładkiej, zdrowej czupryny na kilka kolejnych tygodni.
You might be interested:  Jak Dbać O Puszące Się Włosy?

Rezultat ten osiąga się przy pomocy nakładanej na włosy keratyny – białka, które jest naturalnym budulcem włosa, i które pod wpływem wysokiej temperatury z prostownicy nagrzanej do 230 stopni uzupełnia ubytki w strukturze pasem i zamyka łuski włosowe.

 • Nie trudno się domyślić, że trwałe prostowanie włosów to zabieg dość kosztowny.
 • Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów? Ceny wahają się od 100 do nawet 700 zł.
 • Kwota zależy w głównej mierze od tego, czy zabieg przeprowadzimy samodzielnie w domu, czy też udamy się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

Zestaw do domowego wygładzania kosmyków możesz kupić za ok.100-150 zł. Z kolei cena keratynowego prostowania w salonie ustalana jest indywidualnie w zależności od długości i grubości włosów. Za wyprostowanie krótkich włosów zapłacimy około 300-350 zł, za kosmyki średniej długości – ok.450-500 zł, za włosy długie – od 500zł wzwyż. Planujesz keratynowe prostowanie włosów w salonie fryzjerskim? Przed wizytą koniecznie poczytaj o przebiegu i czasie trwania zabiegu! W salonie spędzisz bowiem od 2 do nawet 6 godzin , w zależności od tego, jak gęste i długie są Twoje pasma. Jak przebiega trwałe wygładzanie kosmyków? Wstępem do zabiegu keratynowego jest oczyszczanie włosów i skóry głowy.

Czy keratynowe prostowanie może się nie udac?

KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW W DOMU | KATIVA

Bardzo długo zwlekałam z napisaniem tego wpisu, chociaż już od dawna chodził mi po głowie – postanowiłam jednak najpierw bardzo dokładnie zgłębić temat, przeanalizować komentarze na blogu, maile, które od Was dostaję, a przede wszystkim zasięgnąć porady kilku niezależnych fryzjerów, aby namierzyć najbardziej prawdopodobne powody, które mogą zniwelować pozytywne efekty keratynowego prostowania na włosach.

 1. Chociaż zdecydowana większość zabiegów kończy się sukcesem, a włosy stają się bardziej gładkie, proste i lejące, w niektórych – raczej sporadycznych – przypadkach rezultaty mogą jednak odbiegać od naszych wyobrażeń.
 2. Nieraz otrzymywałam maile od niezadowolonych klientek salonów fryzjerskich bądź „ofiar” przeprowadzania zabiegu w domu – czytałam w nich, że włosy po umyciu wyglądały tak, jak wcześniej, a czasem wręcz gorzej, a zabieg okazał się wielkim niewypałem.

Dlaczego tak się dzieje? Moim zdaniem (a zaznaczam, że swoje wnioski popieram półtoraroczną obserwacją i kilkoma rozmowami ze specjalistami), powodów może być kilka. Większość z nich możemy wyeliminować, na niektóre niestety nie mamy wpływu. Źle przeprowadzony zabieg W zależności od użytego preparatu zabieg należy przeprowadzać według ściśle określonych reguł – jeśli zdecydujemy się na wykonanie go w domu, konieczne jest postępowanie zgodnie z instrukcją obsługi.

Jednym z najważniejszych, a jednocześnie często traktowanym po macoszemu elementem, jest dokładne prostowanie włosów – każde pasmo musi zostać wyprostowanie kilkukrotnie, dokładnie, najlepiej z pomocą drugiej osoby (samodzielnie może być nam trudno zająć się włosami z tyłu głowy, szczególnie, jeśli są długie).

Niezwykle ważne jest użycie prostownicy o określonej mocy – zazwyczaj musi się ona nagrzewać do 230 ⁰ C (jeśli użyjemy słabszej, keratyna nie wniknie we włosy i zabieg się nie powiedzie). Pominięcie chociażby jednego punktu w instrukcji może spowodować, że zabieg się nie uda!

Ulotka informacyjna dołączona do jednego z zestawów przeznaczonych do keratynowego prostowania

Nieodpowiedni preparat Dobry preparat użyty do zabiegu to podstawa. Jeśli nie mamy zaufania do fryzjera, który wykonuje keratynowe prostowanie, zawsze mamy prawo poprosić go o to, żeby pokazał nam opakowanie produktu. Jeśli zamawiamy preparat przez internet, kupujmy tylko u sprawdzonych sprzedawców i uważajmy na odlewki – często zdarza się, że nie zawierają tego, co powinny.

Jak wyglądają włosy po kreatynie?

MINUSY – – Oczywiście cena. Ja za tę przyjemność zapłaciłam 400 zł. To dużo, ale jeśli rozłożę to na kilka miesięcy, podczas których nie muszę z włosami robić NIC (poza myciem) – no to wychodzi jednak, że mało. Spora oszczędność czasu, nerwów, prądu (nie używam już suszarki ani prostownicy), ale także kasy, którą dotychczas wydawałam na kosmetyki nawilżające do włosów (maski, olejki, mgiełki).

 1. Jeśli efekt utrzyma się tak, jak zapewniała fryzjerka – czyli od 4 do 6 miesięcy – no to dla mnie bomba, bo na miesiąc wychodzi jakieś 100 zł lub mniej, a tyle jestem w stanie poświęcić, żeby mieć święty spokój.
 2. Jeśli jednak krócej – nie wiem, będę musiała się zastanowić, czy pójdę na kolejny zabieg.

– Prosta fryzura jak żadna inna obnaża fryzjerską nieudolność. Włosy muszą być perfekcyjnie ostrzyżone oraz zafarbowane. Moje nie są :). Końcówki mam fatalnie obrzępolone, a na całej długości przebija co najmniej kilka kolorów farb kładzionych przez różnych fryzjerów w różnym odstępie czasu.

 • Co sprawdza się przy włosach gęstych podatnych na kręcenie, np.
 • cieniowanie (bo stają się lżejsze) czy wszelkie ombre (bo włosy wyglądają wtedy jak rozjaśnione słońcem), nie sprawdzi się po keratynie.
 • Czyli, kiedy prostujesz włosy, warto od razu pomyśleć o zmianie fryzury.
 • – Z włosów po keratynowym prostowaniu nie da się już nic wykombinować.

Codziennie wyglądają tak samo. Możesz je lekko unieść u nasady, susząc z głową spuszczoną w dół, ale pod koniec dnia znowu będą oklapnięte i ulizane. Na pewno na głowie nie utrzymają się żadne loki czy wymyślne upięcia. Dla mnie bomba, bo do fryzjerstwa mam dwie lewe ręce i nawet zrobienie ładnego kucyka jest ponad moje możliwości, ale jeśli lubisz często zmieniać fryzury – szybko się znudzisz. – Nie można używać gumek, wsuwek lub spinek. To znaczy można, ale wtedy na włosach zostaje ślad (wsuwki i gumki się odciskają) i trzeba je umyć, żeby fryzura znowu wyglądała dobrze. – Włosy szybciej się przetłuszczają. – To nie jest fryzura dla osób, które mają rzadkie włosy.

Czy kreatyna niszczy włosy?

Dlaczego keratyna jest bezpieczna? – Keratyna to białko podporowe, które buduje między innymi nasze paznokcie i włosy. Dzięki niej są mocne i zdrowe. Znana jest ze swojej wytrzymałości fizykochemicznej. Keratyna występuje również w naskórku, odpowiadając za proces jego rogowacenia.

 • Keratyna kosmetyczna łączy się za pomocą wiązań siarczkowych z białkami tworzącymi Twoje kosmyki.
 • Wzmacnia je, odbudowuje i wygładza.
 • W związku z tym keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem w pełni bezpiecznym.
 • Nie tylko nie szkodzi, ale zdecydowanie poprawia kondycję włosów.
 • Jest to szczególnie ważne dla osób używających suszarki, lokówki czy prostownicy.

Jeśli chcesz szybko i sprawnie układać fryzurę, ale obawiasz się przesuszenia, spuszenia i rozdwojonych końcówek, ten zabieg jest dla Ciebie!

Czy keratyna pomaga na włosy?

Jak działa keratyna do włosów? – Cząsteczki keratyny mają zdolność do wnikania w głąb włosa i mogą trwale uzupełniać ubytki w keratynowej strukturze włosów. Regularne stosowanie keratyny do włosów sprawia, że stają się one mocniejsze, wyraźnie gęstsze, pełne blasku i – po prostu – zdrowe.

 • Co więcej, włosy będą odpowiednio nawilżone, gdyż hydrolizat keratyny pomaga w utrzymaniu odpowiedniej zawartości wody wewnątrz włókien keratynowych.
 • Jeśli marzysz o sprężystych, miękkich włosach, z pewnością będziesz zadowolona z efektów.
 • W zależności od potrzeb, keratyna nadaje także kształt włosom – podkreśla loki lub pomaga w wygładzeniu.

Bibliografia:

  https://www. poradnikzdrowie. pl/uroda/kosmetyki/keratyna-na-lsniace-wlosy-i-mocne-paznokcie-zastosowanie-keratyny-w-ko-aa-Dtew-hmSE-nNTm. html https://pl. wikipedia. org/wiki/Keratyny http://www. medonet. pl/zdrowie,zabieg-keratynowy—niedobor-keratyny–przebieg–efekty,artykul,1730952. htmlhttp://yadda. icm. edu. pl/yadda/element/bwmeta1. element. baztech-article-BPP2-0012-0045/c/Staron_PL. PDF