Strzyżenie męskie – techniki obcinania włosów – Strzyżenie w domu może dać wspaniałe efekty jeżeli zapoznamy się z nawet najprostszymi technikami obcinania włosów. We fryzjerstwie dzieli się je na podstawowe i uzupełniające. My skupimy się głównie na technikach podstawowych, dzięki którym obcięcie będzie dużo bardziej efektowne.
- Pierwszą techniką jest palcowanie.
- Metoda ta będzie bardzo przydatna jeżeli nasze włosy mają przynajmniej kilka centymetrów i chcemy je przygotować pod strzyżenie maszynką.
- Męskie włosy rzadko wymagają aż takiej opieki jak damskie, jednak warto (zanim włączymy trymer) przykrócić je lekko techniką palcowania.
Jest to podstawowa technika fryzjerska. Łapiemy włosy w dwa palce i przycinamy je nożyczkami wzdłuż ich linii. Możemy nadać w ten sposób zupełnie nowy kształt fryzurze. Druga podstawowa technika to cieniowanie. Cięcie męskie powinno zawierać tę metodę. W praktyce cieniowanie oznacza skracanie włosów od najkrótszych do najdłuższych. Cieniować można maszynką zaczynając od skroni i karku – tam gdzie włosy się zaczynają i zostawiać coraz dłuższe i dłuższe w kierunku czubka głowy, tzw.
- korony. Staramy się wykonać cieniowanie tak, by długość włosów rosła równomiernie.
- W efekcie fryzura będzie sprawiała wrażenie nieco uniesionej do góry.
- Jeżeli posiadamy bardzo gęste włosy możemy skorzystać z techniki uzupełniającej, czyli degażowania.
- Wykonujemy ją nożyczkami, które uzupełniają nasze strzyżenie maszynką.
Samemu możemy pozbawić się nadmiaru włosów łagodząc formę całej naszej fryzury. Opcja najbardziej przydatna przy włosach trochę dłuższych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie byśmy zwyczajnie zignorowali wszelkie techniki. To od nas zależy, jak wykonamy swoje strzyżenie maszynką.
Contents
Jak cieniować włosy krok po kroku?
Cieniowanie włosów krok po kroku – Cieniowanie włosów tylko z pozoru jest proste, jednak umiejętne ich stopniowanie tak, by fryzura wyglądała bardzo naturalnie, to niełatwa sztuka. Dlatego decydując się na ten rodzaj strzyżenia, najlepiej powierzyć swoje włosy profesjonaliście, który wie, jak prawidłowo przeprowadzić ten zabieg.
- Zbyt słabe cieniowanie nie da spodziewanego efektu, zaś włosy za mocno wycieniowane mogą sprawić, że fryzura nabierze topornego, ciężkiego wyglądu.
- Z kolei wycieniowanie samych tylko końcówek sprawi, że rysy twarzy będą wyglądać na bardziej miękkie, zaokrąglone, co przy owalnej lub okrągłej buzi optycznie doda kilogramów.
Mimo to są śmiałkowie, którzy decydują się na to, by samodzielnie cieniować włosy w domu. Samodzielne cieniowanie włosów wymaga nie tylko odwagi, ale również kilku akcesoriów. Oto instrukcja samodzielnego cieniowania włosów krok po kroku: Krok 1. Przygotuj niezbędne akcesoria: bardzo ostre, fryzjerskie nożyczki (zwykłe się nie nadają, bo zgniatają włosy, co prowadzi do ich zniszczenia), grzebień lub szczotkę, duże lusterko, miękką frotkę do włosów (zwykła gumka będzie je wyrywać lub łamać).
- Krok 2. Rozczesz włosy, a następnie zwiąż frotką na czubku głowy i rozczesz kucyk. Krok 3.
- Chwyć kucyk rękami tuż przy końcu, by się naprężył, a następnie obetnij końcówki na długości 1 cm (potem można skrócić je bardziej). Krok 4.
- Rozpuść włosy, rozczesz je, a następnie podziel przynajmniej na pięć pasm (im będzie ich więcej, tym bardziej subtelne będą przejścia między nimi).
Każde z nich zwiąż gumką, a następnie po kolei ponownie rozczesuj i przycinaj o centymetr. Krok 5. Gdy przytniesz już ostatni kucyk, rozpuść włosy, rozczesz je i oceń, czy cieniowanie jest wystarczające. Jeśli tak – to już wszystko. Jeśli nie, wszystkie czynności należy wykonać powtórnie.
Jak cieniować włosy w domu?
Nie wiem czy już Wam pisałam o mojej fryzjerskiej fobii ale od ok.1,5 roku sama ścinam sobie włosy. Kiedy kolejny raz po wizycie u fryzjera wyszłam z salonu załamana, postanowiłam, że będę sama ścinać sobie włosy, wtedy przynajmniej będę miała włosy obcięte może nie do końca idealnie, ale przynajmniej nie za krótko.
- „Metodę trzech kucyków” znalazłam oczywiście na wizażu i muszę przynzać, że jest dziecinnie prosta.
- Efekty możecie zobaczyć na moich zdjęciach powyżej.
- Poniżej mała instrukcja i obrazki (macie dowód, że naprawdę mam dwie lewe ręce i żadnego talentu plastycznego – co uważam za wielką niesprawiedliwość, bo zarówno obydwie moje siostry jak i babcia są uzdolnione w tym kierunku).
Co będzie nam potrzebne:
- Bardzo ostre, fryzjerskie nożyczki (nigdy nie używajmy do ścinania włosów zwykłych nożyczek – one zamiast obciać, zgniatają włos przez co rozdwaja się on póżniej na końcu). Szczotka/grzebień – zanim zabierzemy się do ścinania musimy bardzo dokładnie rozczesać włosy. Gumka do włosów – najlepiej miękka frotka, która nie łamie i nie wyrywa włosów Długie, najlepiej falowane albo kręcone włosy – bałabym się ścinać w ten sposób idealnie proste włosy. Przy falach/lokach nie będzie widać nawet jeśli nie zrobimy tego idealnie równo 😉 Dwie ręce – mogą być obydwie lewe jak moje 😉 ten sposób jest na tyle prosty, że każdy sobie z nim poradzi. Duże lusterko – do kontrolowanie ścinanej długości i podziwiania efektu końcowego.
Instrukcja krok po kroku:
- Bardzo dokładnie rozczesujemy włosy. Związujemy wszystkie włosy na czubku głowy za pomocą gumki. Obcinamy kucyk np. o 1 cm (na początek radzę zacząć od niewielkiej zmiany – zawsze można poprawić, jeśli uznamy, że chcemy mocniej skrócić włosy). Rozpuszczamy włosy i rozczesujemy je. Znów związujemy włosy na czubku głowy – tym razem nie wszystkie a jedynie górną warstwę (np.2/3 włosów związujemy, a 1/3 pozostaje ozpuszczona). Powtarzamy krok 3 i 4. Znów związujemy ostatnią już warstwę włosów (1/3 związana; 2/3 rozpuszczone). Powtarzamy krok 3 i 4. Patrzymy w lusterko i nie możemy uwierzyć, że nareszcie nasze włosy wygladają tak jak nam się wymarzyło, bez konieczności straty zbyt wiele z długości i objętości (a także pieniędzy) jak to bywało po wizycie u fryzjera 😉
Jeszcze mała rada na koniec – jezeli boicie się, że wyjdą Wam “schody” zawsze można tę metodę rozszerzyć na “metodę np. pięciu kucyków” 🙂 wtedy powinno wyjść ok!
Jakie są sposoby cieniowania włosów?
Techniki (rodzaje) cieniowania włosów – Rozróżniamy następujące rodzaje cieniowania:
- Cieniowanie na tępo , którego celem jest uniesienie włosów od nasady i nadanie fryzurze objętości.
- Cieniowanie piórkowe to technika, która wygładza włosy i sprawia, że włosy są bliżej skóry.
- Degażowanie włosów jest uzupełniającą techniką cieniowania, która jest stosowana do wykończenia strzyżenia. Degażowanie jest wykonywane w celu zmniejszenia objętości np. końcówek grzywki lub wszystkich włosów. Zaletą degażowania jest złagodzenie fryzury, nadanie jej łagodniejszego kształtu. Degażowanie wykonuje się dedykowanymi nożyczkami – degażówkami, których jedno ostrze jest wyposażone w zęby.
- Efilowanie to jest cieniowanie, którego celem jest zmniejszenie objętości na poszczególnych pasmach i wystopniowanie ich długości. Ta metoda cieniowania jest stosowana do uniesienia długich włosów przez krótsze (pod warstwą długich włosów skraca się poprzez efilowanie poszczególne pasemka, które są podporą dla dłuższych włosów i zapobiegają ich opadaniu).
- Pikowanie końcówek , czyli wcinanie się w końcówki włosów czubkami nożyczek. Pikowanie podobnie jak degażowanie ma na celu zmniejszenie objętości i nadanie końcom lekkiego wyglądu. Pikowanie wykonujemy zwykłymi nożyczkami fryzjerskimi.
- Ząbkowanie , czyli skośne wcinanie się w końcówki, czyli wycinanie drobnych trójkątów na końcach włosów.
Która technika cieniowania włosów jest najlepsza? Nie ma jednej najlepszej techniki cieniowania włosów, w zależności od rodzaju fryzury, struktury i kierunku wzrostu włosów fryzjer dobiera inną technikę cieniowania. Jednak bez względu na rodzaj cieniowania, jego głównym celem jest nadanie fryzurze objętości i kształtu, stopniowe przejście z jednej długości w drugą.
Cieniowanie ma na celu zdjęcie ciężaru z końcówek włosa, odbicie włosów od skóry lub w przypadku niesfornych i sterczących kosmyków wygładzenie i zbliżenie ich do skóry. Kiedy warto zdecydować się na cieniowanie włosów? Na cieniowanie włosów warto się zdecydować kiedy włosy są ciężkie, masywne i trudno się układają, a także w przypadku włosów, które są trudne do okiełznania.
Odpowiednio dobrana technika cieniowania nadaje fryzurze właściwy kształt, sprawia że łatwiej się układają, są odbite od skóry i mają większą objętość. Cieniowanie jest również jedyną deską ratunku dla posiadaczek włosów puszystych i sterczących, które trudno jest utrzymać pod kontrolą.
Jak obciąć chłopca na grzybka?
Fryzury dla chłopców w stylu tradycyjnym: grzybek – Grzybek w przeciwieństwie do samuraja nie wymaga skomplikowanej stylizacji, włosy wystarczy rano przeczesać i gotowe. Liczy się jednak precyzyjne cięcie, kosmyki należy obciąć równo, na okrągło dookoła głowy, warto więc wybrać profesjonalnego fryzjera.
Jakich włosów nie Cieniowac?
Kto powinien zrezygnować z cieniowania włosów? – O ile włosy długie cieniowanie, są łatwiejsze do ułożenia i wyraźnie nabierają objętości, o tyle warto pamiętać, że cieniowane włosy krótkie będą trudne do spięcia. Dla niektórych pań może to być dość duży problem na co dzień.
Masz proste włosy? Pamiętaj, że po wycieniowaniu mogą się wywijać na różne strony. Może się okazać, że będziesz musiała na co dzień stylizować włosy lokówką lub prostownicą, aby ułożyć atrakcyjną fryzurę. Choć cieniowane fryzury prezentują się świetnie, dość często wymagają stylizacji. Jeśli Twoje włosy są mocno zniszczone, powinnaś zrezygnować z cieniowania.
Wycieniowane pasma mogą wyglądać jeszcze gorzej, jeśli są suche, matowe, łamliwe. Zanim podejmiesz decyduję o zmianie fryzury, poradź się profesjonalnego fryzjera. Dobrze byłoby przed cieniowaniem włosów, przeprowadzić kompleksową kurację regeneracyjną.
Czy cieniowanie niszczy włosy?
Wady cieniowania –
- Cieniowanie może powodować kruszenie się włosów i rozdwajanie końcówek. W przypadku pocieniowanych włosów regularne podcinanie rozdwojonych i zniszczonych końcówek jest mocno utrudnione. Włosy cieniowane mogą wymagać ułożenia i ujarzmienia niektórych kosmyków. Włosy cieniowane mogą być niesforne, puszyć się, elektryzować i wywijać. Cieniowane włosy mogą utrudniać lub uniemożliwiać wykonanie niektórych fryzur. Włosy cieniowane są bardziej podatne na zniszczenie. Włosy cieniowane mogą wyglądać na zaniedbane, ponieważ przy tego typu fryzurze rozdwojone i przesuszone końcówki są bardziej widoczne niż w przypadku cięcia na prosto. Cieniowanie powoduje wzmocnienie skrętu włosa ( jest to wadą lub zaletą , zależnie od tego, na jaki efekt końcowy liczymy).
Jak obciąć włosy chłopca w domu?
Jak prawidłowo ostrzyc chłopca nożyczkami? – Maszynka świetnie nadaje się do strzyżenia krótkich włosów. Jeżeli twój syn ma długie lub półdługie włosy, o wiele lepiej sprawdzą się nożyczki. Strzyżenie nożyczkami jest nieco bardziej skomplikowane. Zacznijmy od grzywki .
Przede wszystkim nie strzyż syna na tzw. garnek, czyli nie sczesuj włosów na oczy i nie tnij nożyczkami w poprzek czoła. Zaczesz grzywkę chłopca do góry, pod kątem 90 stopni do głowy i wtedy ścinaj. Nie obcinaj za dużo za pierwszym razem, zawsze możesz powtórzyć czynność. Z pozostałymi włosami na głowie postępuj bardzo podobnie.
Podziel włosy na partie, wyczesuj je pod kątem prosty i obcinaj – wszędzie na taką samą długość. Tył najlepiej podzielić na dwie partie, górę również. Zostają jeszcze partie włosów po bokach. Kolejna rzecz to przycięcie włosów przy uszach, czyli tzw. konturowanie.
- Możesz ostrzyc tam syna na owal, trapez lub trójkąt, w zależności od tego, co synowi i tobie będzie najbardziej odpowiadało.
- Rb to precyzyjnie i dokładnie, tak aby kształt po obu stronach głowy był ten sam.
- To już koniec! Pamiętaj, żeby otrzepać chłopca z włosów – możesz w tym celu użyć dużego pędzla, jak w profesjonalnym salonie fryzjerskim.
Prawdopodobnie nie obejdzie się jednak bez kąpieli .
Do kogo pasują cieniowane włosy?
Komu pasuje cieniowanie włosów? – Cieniowane sprawdzi się zarówno w przypadku prostych i grubych, jak również falowanych, czy kręconych włosów. Grube, gęste i proste kosmyki, dzięki metodzie cieniowania nabiorą swoistej lekkości i będą układać się znacznie lepiej.
- Natomiast w przypadku fal i loków cieniowanie pozwoli na dodatkowe wydobycie i podkreślenie skrętu.
- Także nieco cieńsze i pozbawione objętości włosy zdecydowanie nabiorą życia dzięki cieniowaniu.
- Strzyżenie to pozwoli optycznie zagęścić fryzurę i znacznie ją ożywić.
- Ponadto cieniowanie jest także skutecznym sposobem na dyskretne i estetyczne ukrycie pewnych niedoskonałości i mankamentów.
Odpowiednio wykonane może chociażby przysłonić zbyt wysokie czoło, czy znacznie wysunięty podbródek. To także rozwiązanie dla pań poszukujących cięcia, które optycznie wyszczupli ich twarz i szyję.
Jak cieniować włosy krótkie?
Uzyskaj pożądaną formę – Cieniowanie włosów krótkich jest jedną z technik, która chętnie jest wykorzystywana przez fryzjerów, aby fryzurze nadać formę pożądaną. Polega na niczym innym jak na skracaniu włosów odpowiednimi warstwami. Kosmyki, które znajdują się na zewnątrz są krótkie, od tych, które znajdują się pod spodem.
- Zabieg taki sprawia, że włosy zdecydowanie wyglądają na znacznie gęstsze, niż są normalnie.
- Optyczne dodanie włosom sporej objętości nie jest efektem jedynym cieniowania.
- Wycieniowane włosy unoszą się łatwiej u nasady.
- Dzięki temu fryzurka się wydaje lżejsza, a twarzy jest wyszczuplona optyczne.
- Lepiej także się układają, a podczas ich modelowania może uzyskać za każdym razem efekt odmienny.
Sprawia to, że fryzura się na długo nie znudzi. W przypadku falowanych włosów czy też włosów kręconych ich wycieniowanie zaś dodatkowo wzmacnia skręt, przy tym dodają wyrazistości lokom oraz sprężynkom.
Czy warto stopniować włosy?
Co daje cieniowanie włosów? – Dzięki cieniowaniu włosów fryzura jest uniesiona od nasady. Tym samym włosy wyglądają na gęstsze i lepiej się układają. Takie cięcie zapewnia też efekt lekkości — fryzura jest zwiewna, lekka i naturalna. W przypadku długich włosów, cieniowanie zapobiega plątaniu się końcówek. fot. EAST NEWS
fot. EAST NEWS
Na czym polega cieniowanie?
Cieniowanie włosów to metoda ścinania warstw włosów na różnej długości. Tak, by włosy zaczynając od wewnętrznej warstwy i kierując się do zewnętrznej były coraz krótsze. Dzięki temu można nadać fryzurze zamierzony kształt, dodać jej objętości i lekkości oraz sprawić, że włosy lepiej się układają.
- Oczywiście wszystko to pod warunkiem, że cięcie będzie umiejętnie wykonane.
- Dlatego cieniowanie włosów najlepiej powierzyć zaufanemu profesjonaliście.
- Komu pasują cieniowane włosy? Właściwie każdemu.
- Doskonale mogą prezentować się zarówno długie, jak i krótkie cieniowane włosy.
- Nie od długości włosów, ale od ich rodzaju zależy to, jak mocno należy je pocieniować.
Sposób cięcia powinien być też dopasowany do kształtu twarzy i ewentualnych mankamentów, które chciałabyś ukryć, takich jak cofnięty podbródek, duże czoło, bardzo zaznaczone kości policzkowe, czy zbyt masywna szczęka.
Kiedy cieniować włosy?
Cieniujemy? To pytanie, które bardzo często pada podczas wizyty u fryzjera. Wiele osób z chęcią zgadza się na cieniowanie włos ó w lub ma ochotę na zmianę swojej fryzury. Czym właściwie jest cieniowanie? I co ważniejsze – komu pasują cieniowane włosy? Artykuł przybliży tajniki i rodzaje tego ponadczasowego cięcia.
- Podpowiadamy dla kogo, fryzury cieniowane są odpowiednie i rozwiewamy wszelkie w ątpliwości.
- To metoda strzyżenia, kt ó ra ma dodać w łosom objętości.
- Polega ona na skracaniu włos ó w warstwami – kosmyki po zewnętrznej stronie są zwykle kr ó tsze od tych na stronie wewnętrznej .
- Jakie efekt daje cieniowanie włos ó w? Jeśli włosy są cienkie, oklapnięte, takie cięcie doda im objętości.
Fryzura optycznie będzie gęstsza, a włosy będą uniesione u nasady. Cieniowane kosmyki lepiej się układają, nabierają lekkości. Cięcie tego typu rozwiązuje problem przyklapniętej fryzury i dodatkowo daje wiele możliwości modelowania włos ó w, dzięki czemu fryzura szybko się nie znudzi, a włosy będą pełne życia. Cieniowane włosy – komu pasują? Co jeśli masz gęste i grube włosy? Cieniowanie pozwoli na prawidłowe rozłożenie objętości i zmniejszy masę włos ó w – fryzura będzie lżejsza. W przypadku włos ó w falowanych lub kręconych, ich wycieniowanie wzmacnia i podkreś la skr ęt.
Kręcone włosy zyskują naturalną form ę, mniej się plączą i lepiej się układają. Fryzury cieniowane świetnie sprawdzą się, jeśli zechcesz ukryć pewne niedoskonałości. Właściwie wykonane cięcie pozwoli zatuszować wysokie czoło, ostre rysy twarzy czy masywny lub cofnięty podbr ó dek. Jeśli jesteś osobą o okrągłym lub kwadratowym kształcie twarzy, cieniowanie włos ó w będzie strzałem w dziesiątkę! Zwłaszcza cięcie typu pazurki, nada twarzy subtelniejszego wyglądu i optycznie wyszczupli twarz oraz szyję.
Niestety cieniowane włosy nie są odpowiednie dla wszystkich. Posiadaczki bardzo miękkich, puszących się w łos ó w, wręcz sypkich, powinny zrezygnować z cieniowania. Po takim cięciu włosy mogą mieć tendencję do opadania na boki. Trudno będzie je stylizować i będą mogły sprawiać wrażenie przerzedzonych i zniszczonych. Jeśli planujesz cieniowanie włos ó w podczas kolejnej wizyty u fryzjera, pamiętaj, że bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego rodzaju cięcia. Wykwalifikowany fryzjer z pewnością doradzi, jaki rodzaj cieniowania będzie właściwy dla Ciebie. Intensywność przystrzygania włosów musi być dobrana indywidualnie do kształtu twarzy oraz rodzaju i długości włos ó w.
Jak ostrzyć dziecko?
Strzyżenie dzieci nożyczkami – Ta klasyczna metoda umożliwia szybkie pozbycie się zbyt długich pukli. Ważne, żeby wybrać małe nożyczki z zaokrąglonymi końcami, aby nie zrobić maluchowi krzywdy. Poza tym na czas strzyżenia niemowlę powinno być spokojne: najedzone, wypoczęte i w dobrym nastroju.
- Inaczej może się wiercić i grymasić, a to nie ułatwia zadania.
- Włosy najlepiej jest wcześniej zwilżyć i przeczesać grzebieniem na gładko.
- Następnie wziąć pasmo między palce wskazujący i środkowy.
- Możesz w ten sposób ostrzyc samą grzywkę, jeśli to ona jest problematyczna, lub skrócić włosy na całej głowie.
Po obcięciu włosów wykąp malucha i umyj mu głowę.
Ile kosztuje strzyżenie męskie?
Strzyżenie męskie to koszt od 40 do 100 zł. Koloryzacja kosztuje od 200 do 310 zł, baleyage: 220-290 zł, a ombre – 255-290 zł.
Jak cieniować włosy krótkie?
Uzyskaj pożądaną formę – Cieniowanie włosów krótkich jest jedną z technik, która chętnie jest wykorzystywana przez fryzjerów, aby fryzurze nadać formę pożądaną. Polega na niczym innym jak na skracaniu włosów odpowiednimi warstwami. Kosmyki, które znajdują się na zewnątrz są krótkie, od tych, które znajdują się pod spodem.
- Zabieg taki sprawia, że włosy zdecydowanie wyglądają na znacznie gęstsze, niż są normalnie.
- Optyczne dodanie włosom sporej objętości nie jest efektem jedynym cieniowania.
- Wycieniowane włosy unoszą się łatwiej u nasady.
- Dzięki temu fryzurka się wydaje lżejsza, a twarzy jest wyszczuplona optyczne.
- Lepiej także się układają, a podczas ich modelowania może uzyskać za każdym razem efekt odmienny.
Sprawia to, że fryzura się na długo nie znudzi. W przypadku falowanych włosów czy też włosów kręconych ich wycieniowanie zaś dodatkowo wzmacnia skręt, przy tym dodają wyrazistości lokom oraz sprężynkom.
Jak cieniować rysunek ołówkiem?
Cieniowanie ołówkiem – główne zasady – Aby wykonać rysunek, który faktycznie będzie odpowiednio dobrze pocieniowany, konieczne jest zapoznanie się z kilkoma podstawowymi zasadami. Tylko dzięki temu możliwe jest stworzenie zachwycającego rysunku o rzeczywistych, naturalnych kształtach.
Cieniowanie ołówkiem zaczynamy od wykonania delikatnej kreski ołówkiem średnim bądź twardym. Później konieczne jest nałożenie kilku dodatkowych warstw. Warstwowe rysowanie to bowiem podstawa cieniowania. Nie można stworzyć realistycznego rysunku z wykorzystaniem wyłącznie jednej warstwy grafitu. W cieniowaniu istotną rolę odgrywa także nacisk i kąt nachylenia.
Odpowiednio dobrany nacisk i kąt pozwala bowiem zostawić odpowiednio ostry lub delikatny ślad. Podstawową zasadą w wykonywaniu cieniowania ołówkiem jest także poznanie niezbędnych elementów cienia, których nie może zabraknąć na pełnowartościowym rysunku.
Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały?
Strzyżenie kaskada w domu – Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały w formie kaskady? Taka fryzura nadaje się zarówno do idealnie prostych, jak i mocno kręconych pasm, ta fryzura od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych. Okazuje się, że zrobienie tego w domu jest całkiem proste! Umyj włosy i przygotuj je jak wskazano powyżej, a następnie dobrze je rozczesz.
Zbierz loki w kucyk na samym czubku głowy i zwiąż cienką gumką. Użyj nożyczek, aby przyciąć powstały ogon do długości, którą pierwotnie planowałaś przyciąć. Jeśli włosy są wystarczająco grube, nie chwytaj całkowicie całego ogona, aby uniknąć nierówności fryzury, a także profiluj końce przerzedzającymi nożyczkami.
Artykuł partnera