Jak Golić Włosy Łonowe Maszynką?

Jak Golić Włosy Łonowe Maszynką
Krok trzeci: krem do golenia – Teraz możesz nałożyć krem/piankę na obszar, który za chwilę będziesz golić. Wykorzystaj do tego maszynkę dla mężczyzn. Zacznij golić krótkimi pociągnięciami w kierunku wzrostu włosów, spłukując brzytwę między każdym pociągnięciem, ponieważ maszynka do golenia z zatkanymi ostrzami nie usunie tak wielu włosków. Krok trzeci: krem do golenia/ mat. własne Foto: Ofeminin

Jak golić włosy łonowe maszynką jednorazowa?

Zaczynamy! Prosta instrukcja jak ogolić jądra maszynką jednorazową do ZERA: –

 1. Zacznij od umycia włosów łonowych żelem pod prysznic. Najlepiej sprawdzą się naturalne, pozbawione chemicznego syfu. Zobacz zakładkę w Nati Nati / męskie/ żele pod prysznic: https://www. natinati. pl/pl/zele-pod-prysznic-dla-mezczyzn
 2. Po umyciu, nałóż krem ​​do golenia, aby zmiękczyć skórę i włosy. Będzie to przebiegać płynniej. Pamiętaj! Nie nakładaj kremu na żołądź! Kremy znajdziesz: https://www. natinati. pl/pl/kosmetyki-do-golenia-dla-mezczyzn
 3. Pociągnij skórę jedną ręką, aby ją napiąć i przesuń maszynkę delikatnie po skórze, najlepiej w kierunku wzrostu włosów. Po kilku razach na pewno dojdziesz do wprawy.
 4. Po zakończeniu golenia jajek opłucz i dokładnie wysusz skórę.
 5. Jeśli czujesz taką potrzebę (nie wszyscy ją mają!) nałóż krem po goleniu jąder. Tutaj szczególnie ważne jest, aby korzystać z dobrych kosmetyków bez żadnych chemicznych bzdur, bo skóra w intymnych miejscach jest bardzo cienka i delikatna! Kilka propozycji znajdziesz tutaj: https://www. natinati. pl/pl/kosmetyki-po-goleniu

Oczywiście powyższe kroki można wykonać także maszynką elektryczną, lecz golenie jajek będzie znacznie trudniejsze. Niektórzy także i w tym przypadku korzystają z kremów lub żeli do golenia dla zmiękczenia zarostu (pianki odradzamy).

Co zrobić żeby włosy łonowe były miękkie?

Jeśli chcesz zmiękczyć i wygładzić włosy łonowe, to możemy stosować odżywkę do włosów lub nawilżające kremy i olejki – jednak muszą to być kosmetyki antyalergiczne, przeznaczone do skóry wrażliwej, bez zawartości sztucznych aromatów, barwników i alkoholu.

Jak się golić w miejscach intymnych?

Jak golić miejsca intymne, aby nie było podrażnień? – Najczęściej występującymi podrażnieniami po depilacji maszynką są krostki, zaczerwienienie, opuchlizna i uczulenie . Możemy ich uniknąć przestrzegając kilku zasad. Po pierwsze nigdy nie należy golić się „na sucho” – przed goleniem zawsze trzeba zwilżyć włoski, najlepiej używając do tego specjalnych pianek, które zmiękczą owłosienie.

Przed depilacją warto wziąć ciepłą kąpiel lub ciepły prysznic. Wiele osób zastanawia się w jakim kierunku się golić – z włosem czy pod włos ? Zdecydowanie lepiej przesuwać maszynkę w dół, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. By uniknąć podrażnień i krostek powinno się również myć i dezynfekować maszynkę po każdym użyciu .

Nie należy także używać tępej lub zardzewiałej jednorazówki. Lepiej też nie golić się bezpośrednio przed wyjściem na basen czy przed intensywną ekspozycją na słońce. Powinno się zrezygnować z golenia w czasie aktywnej infekcji intymnej.

You might be interested:  Dlaczego Włosy Zaczynają Się Kręcić?

Czy golić miejsca intymne przed pierwszym razem?

#kiedy i jak wydepilować miejsca intymne? Im wcześniej, tym lepiej, a jak jest okazja, to zawsze! – Mowa o wosku – zupełnie naturalnej, znanej od tysiącleci metodzie depilacji. To nie jest żadne tabu i nie dajcie sobie wmówić, że nie wypada o to pytać, a mianowicie – KIEDY ZACZĄĆ DEPILACJĘ WOSKIEM i czy moment przed pierwszym razem jest odpowiedni? Po pierwsze obalamy mit, że depilacja w młodym wieku i tylko dlatego, że chce się mieć gładką okolicę intymną podczas pierwszego razu z chłopakiem, to przesada.

 • Zupełnie nie, jeżeli nadmiar owłosienia jest dla was problemem estetycznym, to do dzieła.
 • Po drugie obalamy mit, że młoda skóra może bardzo źle znieść depilację, bo to sprawa indywidualna.
 • Jeżeli jest okazja i wyjątkowa potrzeba gładkiego ciała – zacznijcie od wosku! Dlaczego twierdzimy, że im wcześniej, tym lepiej? Bo włosy będą cieńsze, ich usunięcie łatwiejsze, skóra szybciej przyzwyczai się do wosku i precyzyjniej będziecie mogły szacować czas od jednej do drugiej depilacji – ta regularność też jest ważna, bo włosy nie mogą być ani za długie, ani za krótkie.

Samą depilację warto zacząć wcześniej, niż planowany pierwszy raz, szczególnie jeżeli macie wyjątkowo wrażliwą skórę. Nie polecamy zabawy „za pięć dwunasta”, bo to dodatkowy stres, a po co? Włosy po maszynce są zazwyczaj dość mocne, dlatego pierwsza depilacja może być nieco trudniejsza.

Czym najlepiej golić miejsca intymne damskie?

Używaj odpowiedniej maszynki do golenia. Do miejsc intymnych przeznaczone są specjalne maszynki do depilacji miejsc intymnych, wyróżniają się specjalnie wbudowanym paskiem nawilżającym, zwykle z dodatkiem aloesu, przed goleniem warto przyciąć włoski, najlepiej dobrze naostrzonymi nożyczkami, na min.

Co ile powinno się golić miejsca intymne?

Depilację miejsc intymnych należy wykonywać tak często jak odczuwa Pani potrzebę. Nie stosuje się w tej kwestii żadnych zasad, ponieważ jest to zależne od osobistych preferencji. Nie ma reguły, że najlepiej depilować się co 2 dni, ale im częściej będzie Pani wykonywać ten zabieg, tym szybciej włoski mogą odrastać.

W jakim wieku dziewczyna powinna się golić?

Pierwsza depilacja: kiedy zacząć? – Trudno jest stwierdzić w jakim wieku należy przeprowadzić pierwszą depilację. U każdej dziewczynki proces dojrzewania przebiega inaczej. U jednej owłosienie może pojawić się już w wieku 10 czy 11 lat, u innej dopiero po 13.

 • roku życia.
 • Kolor i długość włosów również jest sprawą indywidualną i zależy od naszych genów.
 • W przypadku pierwszej depilacji ważne zadanie stoi przed mamą dziewczynki: warto porozmawiać z córką na ten temat, wyjaśnić jej, że owłosienie, nawet to w miejscach intymnych, jest całkiem normalne i że można w łatwy i bezbolesny sposób się go pozbyć.

Warto również zapoznać się z nowoczesnymi metodami usuwania włosków i na samej sobie przetestować, które z nich jest najmniej kłopotliwe. Od momentu, kiedy my byłyśmy nastolatkami, wiele się zmieniło, dziś depilacja, nawet ta pierwsza nie musi wcale być bolesna i nieprzyjemna.

Czy golić wszystkie włosy łonowe?

Wiele kobiet goli miejsca intymne, bo uważa, że tak jest bardziej higienicznie, ale lekarze ginekolodzy mają inne zdanie w tej sprawie. Badania naukowe potwierdzają, że całkowite usuwanie włosów łonowych zwiększa ryzyko infekcji intymnych. Owłosienie na ludzkim ciele pełni wiele ważnych funkcji i jego umiejscowienie nie jest przypadkowe.

Gdyby włosy łonowe nie były nam potrzebne, natura – w drodze ewolucji – z pewnością by je wyeliminowała. Ale tak nie jest. Włosy łonowe stanowią naturalną barierę dla wirusów, bakterii i grzybów, a także utrzymują w czystości miejsca intymne. Chronią również, jak miękkie poduszki, wrażliwą skórę warg sromowych i pochwy.

Podrażnione w czasie golenia miejsca, połączone z ciepłym, wilgotnym środowiskiem genitaliów, stanowią bramę do naszego organizmu dla różnych patogenów. To idealne miejsce do ich rozwoju. Warto zatem zadać sobie pytanie, czy warto się golić w miejscach intymnych.

You might be interested:  Jakie Witaminy Na Włosy Skórę I Paznokcie?

Czy trzeba golić łoniaki?

Ginekolog radzi. Gdyby włosy łonowe nie były potrzebne, to w drodze ewolucji natura by je wyeliminowała. A one wciąż po coś rosną. – Odgrywają ważną rolę, bo chronią okolice miejsc intymnych przed patogenami: bakteriami, wirusami czy grzybami, które wywołują infekcje – mówi dr n.

Czy powinno się golić wargi sromowe?

Czy golenie miejsc intymnych jest zdrowe? – Osoby, które decydują się na regularne golenie miejsc intymnych najczęściej kierują się poczuciem estetyki i satysfakcji seksualnej. Czasami golenie jest również wyrazem błędnego dbania o higienę. Pamiętaj jednak, że to tak nie działa.

 • Jeśli kierujesz się wyłącznie dbaniem o higienę, możesz ze spokojnym sumieniem sprawę sobie odpuścić.
 • Okazuje się bowiem, że lekarze nie zalecają golenia miejsc intymnych – w szczególności warg sromowych – z uwagi na wzrost ryzyka rozwoju różnych infekcji.
 • Włosy mają stanowić naturalną ochronę skóry przed patogenami.

Pozbawiając skórę owłosienia likwidujemy ochronną barierę. Idąc za potrzebą zwolenniczek golenia miejsc intymnych specjaliści sugerują, aby usuwać owłosienie na łonie i pachwinach, ale za to pozostawić je na wargach sromowych. Zobacz również: Czym jest bikini brazylijskie i co powinnaś o nim wiedzieć? Nie chodzi wcale o strój kąpielowy Bikini w stylu Lewandowskiej to wielki hit tego lata.

W jakim wieku powinno się golić miejsca intymne?

W jaki sposób depilować włosy u młodych osób? – Nie ma jednego zalecanego sposobu depilacji dla młodych osób, warto jednak pamiętać, że skóra w okresie dojrzewania może być wrażliwa i przez to bardziej narażona na ewentualne uszkodzenia. Pierwsza depilacja powinna odbywać się pod okiem doświadczonej osoby i być poprzedzona szczegółową instrukcją.

Jeśli nie udzieli jej rodzić, zrobią to koleżanki, dlatego dobrze jest od początku trzymać rękę na pulsie. Warto również wybrać się do profesjonalisty, który wykona depilację woskiem . To bardzo wygodne i bezpieczne dla młodych osób rozwiązanie – nastolatkowi ciężko pogodzić się z koniecznością częstego golenia włosków, u młodej osoby łatwiej również o zacięcia czy infekcje wynikające z niezachowania wystarczającej higieny.

W salonach DepilConcept depilację woskiem wykonujemy od 15 roku życia – oczywiście za zgodą rodziców. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest wykonanie serii zabiegów trwałej depilacji. Z tym jednak należy się wstrzymać do zakończenia okresu dojrzewania i unormowania poziomu hormonów płciowych, które mają duży wpływ na wzrost włosów.

Jak golić miejsca intymne w wieku 14 lat?

Użytkownik , 15 lut 12 00:48 Ja też się golę maszynką i powiem Ci, że przez lata praktyki da radę zrobić to tak, żeby nie było krostek. Najważniejsze jest nawilżenie podczas golenia. Ja mam swój sposób, który może u Ciebie też się sprawdzi. Najpierw nakładam sporą ilość płynu do higieny intymnej (takiego w żelu-ja używam Venus bo jest gęsty – inne mi nie pasowały).

 • Jadę maszynką w kierunku wzrostu włosów, tak z grubsza.
 • Płukam to wszystko.
 • Daję znowu troche tego żelu i delikatnie golę się tym razem pod włos.
 • Maszynka musi być ostra.
 • Im bardziej tępa, tym więcej razy musisz jechać w tym samym miejscu i tym większa szansa na krostki.
 • Co do innych metod, to podobno niektóre golą kremami do depilacji, ale jakoś na moje oko chemia i miejsca intymne nie ida w parze.
You might be interested:  Jaka Fryzura Do Długiej Sukienki Na Wesele?

Sama kiedys próbowałam raz depilatorem i mało się nie zesrałam z bólu (że tak brzydko powiem). Efekt był zabójczy. Gładziutko jak u niemowlaka przez dobre 2 tygodnie, ale nigdy więcej tego nie powtórzyłam bo nie dałam rady z bólu. Marzy mi się laserowe usuwanie owłosienia z tej strefy.

Robi się kilka zabiegów i masz spokój na całe życie. Minusem jest koszt (kilka stówek za wizytę, a potrzeba minimum 5, w zależności od owłosienia). Mogę tylko powiedzieć próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj. Każda z nas jest inna i w końcu trafisz na “swoją” metodę;) Użytkownik , 15 lut 12 10:29 Ja tam rzadko depiluję miejsca intymne, ale jeśli już, to używam pasty cukrowej – naturalna, efekt jak po woskowaniu, a boli dużo mniej.

Maszynek nie używam wcale – po goleniu miałam chrostki nawet na nogach. Zainwestowałam w laser i mam spokój. Użytkownik , 15 lut 12 10:30 Ja tam rzadko depiluję miejsca intymne, ale jeśli już, to używam pasty cukrowej – naturalna, efekt jak po woskowaniu, a boli dużo mniej.

Maszynek nie używam wcale – po goleniu miałam chrostki nawet na nogach. Zainwestowałam w laser i mam spokój. Użytkownik , 15 lut 12 10:39 a ja sie glupio zapytam: po co 15latka goli owłosienie w miejscach intymnych? przeciez owlosienie w tych miejscach chroni skóre przed otarciami. szkoda ze nie zapytalas jakie srodki antykoncepcyjne sa najskuteczniejsze.

Użytkownik , 15 lut 12 10:49 maszynka elektryczna albo różne kremy czy pianki do depilacji. po zwykłej maszynce praktycznie na 100% są podrażnienia w postaci krostek Użytkownik , 15 lut 12 11:10 Krem do depilacji. Potem krem po depilacji 🙂 Użytkownik , 15 lut 12 11:46 Z każdym użyciem depilatora boli mniej albo człowiek sie przyzwyczaja do tego bólu.

 • Ja coprawda na golenie okolic intymnych depilatorem zdecydowałam sie tylko raz, ale na nogach nie robi to na mnie wrażenia.
 • Użytkownik , 15 lut 12 13:00 Pomijając wiek.
 • maszynka-tylko Twoja,która musisz dezynfekowaćpianka,żel do goleaniażadnych kremów do depilacji,nooo chyba że w miarę z dala od narządów rodnychlaser,depilacja w salonie kosmetycznym Użytkownik , 15 lut 12 13:14 Wiadomo, że zdala od wejścia do pochwy, ale tak ogólnie to co to szkodzi? Użytkownik , 15 lut 12 14:42 Może Ty wiesz,a inna os.

nie. Poza tym ta część jest bardzo delikatna,bywa że na kremach do depilacji jest napisane,aby omijać miejsca intymne.