Jak Golić Włosy Na Dupie?

Jak Golić Włosy Na Dupie
Jak usunąć włosy z odbytu i pośladków – Depilacja brazylijska w domu jest co raz bardziej popularna wśród kobiet i mężczyzn. Jeśli zdecydujesz się na ich usunięcie, tymczasowe metody usuwania włosów z tyłka są zwykle dobrym rozwiązaniem. Włosy na pośladkach nie rosną bardzo szybko, co oznacza, że ​​wymagają mniej pielęgnacji niż, powiedzmy, zarost.

 1. Zrobienie tego samemu może okazać się trudne, biorąc pod uwagę kąt.
 2. Pomóc może lustro ścienne lub lustro osadzone na krześle za tobą.1.
 3. Golenie włosów wokół odbytu i pośladków Biorąc pod uwagę niewielką przestrzeń, z którą musisz pracować, najlepszym rozwiązaniem do golenia włosów wokół odbytu jest golarka do bikini.

Możesz użyć brzytwy, ale upewnij się, że ostrze jest ostre. Możesz także robić zakupy online w niedrogiej drogerii internetowej jak ta Laroxy. Aby zminimalizować podrażnienie:

  Umyj obszar depilacji łagodnym mydłem i wodą. Nasmaruj pośladki i odbyt całkowicie naturalnym kremem lub żelem do golenia. Oprzyj jedną nogę na boku wanny. Upewnij się, że jest suchy, aby się nie poślizgnąć. Jedną ręką rozsuń pośladki i napręż skórę. Depiluj obszar bardzo powoli i ostrożnie, małymi pociągnięciami. Dobrze spłucz i osusz.

2. Depilacja woskiem pośladków i okolic odbytu Depilacja woskiem i pasta cukrową pośladków i włosów miedzy pośladkami wokół odbytu wyrywa włosy u nasady, dzięki czemu pozostają bezwłose na dłużej, zwykle około dwóch do czterech tygodni. Depilacja woskiem w domu samodzielnie może być trudna, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący, w takim przypadku powinieneś zostawić to profesjonalistom lub komuś bliskiemu.

  Prysznic lub kąpiel w ciepłej wodzie przez co najmniej pięć minut. Upewnij się, że włosy na pośladkach i odbycie mają co najmniej 1/4 centymetra długości. Jeśli włosy są dłuższe, przytnij je ostrożnie ostrymi nożyczkami lub trymerem do bikini. Nałóż naturalny wosk na obszar. Nałóż na wosk dołączoną szmatkę do woskowania lub pasek do depilacji woskiem. Odczekaj kilka sekund, aż wosk stwardnieje. Przytrzymaj skórę jedną ręką i szybko zdejmij pasek wosku, aby usunąć włosy.

3. Depilacja pośladków i odbytu kremem do depilacji Krem do depilacji odbytu i pośladków taki jak Sally Hansen , można używać na pośladkach, ale nie są zalecane do stosowania przy samym odbycie ze względu na ryzyko oparzeń lub ciężkiej reakcji alergicznej.

Czy mężczyzna powinien golić włosy łonowe?

Męskie owłosienie ma swój urok. Jednak nie należy przekraczać granic dobrego smaku. Nadmierne owłosienie u mężczyzn nie jest mile widziane. Są miejsca, z których należy bezzwłocznie usunąć długie i brzydko wyglądające włosy. Wszystko, czego nie dowiesz się od żadnej kobiety na ten temat, znajduje się w poniższym artykule. Jak Golić Włosy Na Dupie -23 kg Jak Golić Włosy Na Dupie -23 kg Jak Golić Włosy Na Dupie -7 kg Jak Golić Włosy Na Dupie -25 kg Jak Golić Włosy Na Dupie -7 kg Jak Golić Włosy Na Dupie +13 kg Jak Golić Włosy Na Dupie -15 kg Jak Golić Włosy Na Dupie -23 kg Jak Golić Włosy Na Dupie -6 kg Jak Golić Włosy Na Dupie -18 kg Jak Golić Włosy Na Dupie -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc 1. Te miejsca powinieneś depilować Na pierwszy ogień idą miejsca, które każdy facet powinien mieć w należytym porządku. Karygodne zachowanie to niedepilowanie nosa oraz uszu. Są to miejsca, które rzucają się każdemu w oczy, dlatego też powinno się zadbać o to, aby nie wyłaniało się z nich zbędne owłosienie.

 • Takie rzeczy działają odpychająco na pozostałe osoby.
 • Kolejne partie, o które należy zadbać dla siebie samego, to owłosienie na plecach i na karku.
 • Jeśli te rejony ciała są nadmiernie owłosione, koniecznie będzie usunięcie nagromadzonych na nich włosów.
 • W kwestii karku pomoże fryzjer, z kolei jeśli chcesz mieć ładnie wydepilowane plecy, możesz o to poprosić swoją partnerkę bądź dobrą koleżankę.

Zadbany facet nie dopuści również do tego, aby mieć bujne owłosienie łonowe. Owłosienie łonowe u mężczyzn to punkt obowiązkowy na liście miejsc do depilacji! Faktem jest, iż często panowie wymagają depilacji miejsc intymnych od kobiet, a sami o to nie dbają.

Gdzie mężczyzna powinien się depilować?

Depilacja brody męskiej – Włosy na męskiej twarzy są grube i twarde. Należy pamiętać o odpowiednim doborze kosmetyków, które zmiękczają owłosienie, dzięki czemu łatwiej je później przyciąć bez zacinania, które oprócz uszkodzenia skóry są także niebezpieczne jako przyczyna późniejszych infekcji skórnych.

Jakie powinno być owłosienie łonowe?

Funkcje włosów łonowych – Włosy łonowe zalicza się do tzw. trzeciorzędnych cech płciowych. Zarówno damskie, jak i męskie owłosienie łonowe pojawia się zazwyczaj w okolicach 13. roku życia , ale może nastąpić również wcześniej lub później i jest to zupełnie naturalne.

 1. Włosy łonowe zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet różnią się od reszty owłosienia na ciele – są sztywne, często kręcone i najczęściej ciemniejsze niż inne włosy.
 2. Włosy łonowe pełnią funkcje ochronne .
 3. Utrzymują optymalną temperaturę, chroniąc w ten sposób wrażliwe na zimno narządy rozrodcze.
 4. Oprócz tego włosy w okolicach intymnych chronią przed otarciami w czasie stosunku płciowego, stanowią również naturalną barierę chroniącą przed szkodliwymi drobnoustrojami .

Jednakże zbyt gęste i długie włosy łonowe mogą być siedliskiem zanieczyszczeń, a ich golenie ułatwia utrzymanie higieny osobistej. Oprócz tego warto wspomnieć, że włosy łonowe zatrzymują feromony obecne w pocie i tym samym czynią nas bardziej pociągającymi seksualnie.

You might be interested:  Jak Karbować Włosy Bez Karbownicy?

Czy w wieku 13 lat można golić miejsca intymne?

Kiedy jest czas na pierwszy raz? – Statystyki pokazują, że pierwszą depilację często mają za sobą już dziewczynki w wieku 13 lat , a wśród 16 latek jest to normą. Co ciekawe na depilację często decydują się również mężczyźni – 66% z nich przyznało się, że choć raz wykonało zabieg.

Jak golić miejsca intymne w wieku 14 lat?

Użytkownik , 15 lut 12 00:48 Ja też się golę maszynką i powiem Ci, że przez lata praktyki da radę zrobić to tak, żeby nie było krostek. Najważniejsze jest nawilżenie podczas golenia. Ja mam swój sposób, który może u Ciebie też się sprawdzi. Najpierw nakładam sporą ilość płynu do higieny intymnej (takiego w żelu-ja używam Venus bo jest gęsty – inne mi nie pasowały).

 • Jadę maszynką w kierunku wzrostu włosów, tak z grubsza.
 • Płukam to wszystko.
 • Daję znowu troche tego żelu i delikatnie golę się tym razem pod włos.
 • Maszynka musi być ostra.
 • Im bardziej tępa, tym więcej razy musisz jechać w tym samym miejscu i tym większa szansa na krostki.
 • Co do innych metod, to podobno niektóre golą kremami do depilacji, ale jakoś na moje oko chemia i miejsca intymne nie ida w parze.

Sama kiedys próbowałam raz depilatorem i mało się nie zesrałam z bólu (że tak brzydko powiem). Efekt był zabójczy. Gładziutko jak u niemowlaka przez dobre 2 tygodnie, ale nigdy więcej tego nie powtórzyłam bo nie dałam rady z bólu. Marzy mi się laserowe usuwanie owłosienia z tej strefy.

 1. Robi się kilka zabiegów i masz spokój na całe życie.
 2. Minusem jest koszt (kilka stówek za wizytę, a potrzeba minimum 5, w zależności od owłosienia).
 3. Mogę tylko powiedzieć próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj.
 4. Każda z nas jest inna i w końcu trafisz na “swoją” metodę;) Użytkownik , 15 lut 12 10:29 Ja tam rzadko depiluję miejsca intymne, ale jeśli już, to używam pasty cukrowej – naturalna, efekt jak po woskowaniu, a boli dużo mniej.

Maszynek nie używam wcale – po goleniu miałam chrostki nawet na nogach. Zainwestowałam w laser i mam spokój. Użytkownik , 15 lut 12 10:30 Ja tam rzadko depiluję miejsca intymne, ale jeśli już, to używam pasty cukrowej – naturalna, efekt jak po woskowaniu, a boli dużo mniej.

 • Maszynek nie używam wcale – po goleniu miałam chrostki nawet na nogach.
 • Zainwestowałam w laser i mam spokój.
 • Użytkownik , 15 lut 12 10:39 a ja sie glupio zapytam: po co 15latka goli owłosienie w miejscach intymnych? przeciez owlosienie w tych miejscach chroni skóre przed otarciami.
 • szkoda ze nie zapytalas jakie srodki antykoncepcyjne sa najskuteczniejsze.

Użytkownik , 15 lut 12 10:49 maszynka elektryczna albo różne kremy czy pianki do depilacji. po zwykłej maszynce praktycznie na 100% są podrażnienia w postaci krostek Użytkownik , 15 lut 12 11:10 Krem do depilacji. Potem krem po depilacji 🙂 Użytkownik , 15 lut 12 11:46 Z każdym użyciem depilatora boli mniej albo człowiek sie przyzwyczaja do tego bólu.

 1. Ja coprawda na golenie okolic intymnych depilatorem zdecydowałam sie tylko raz, ale na nogach nie robi to na mnie wrażenia.
 2. Użytkownik , 15 lut 12 13:00 Pomijając wiek.
 3. maszynka-tylko Twoja,która musisz dezynfekowaćpianka,żel do goleaniażadnych kremów do depilacji,nooo chyba że w miarę z dala od narządów rodnychlaser,depilacja w salonie kosmetycznym Użytkownik , 15 lut 12 13:14 Wiadomo, że zdala od wejścia do pochwy, ale tak ogólnie to co to szkodzi? Użytkownik , 15 lut 12 14:42 Może Ty wiesz,a inna os.

nie. Poza tym ta część jest bardzo delikatna,bywa że na kremach do depilacji jest napisane,aby omijać miejsca intymne.

Co golić a czego nie?

Golić czy nie golić? – Jeszcze w 2009 roku w „Podręczniku stylu dla mężczyzn” amerykański magazyn „Esquire” był bardzo powściągliwy w radach dotyczących usuwania zbędnych włosów. O ile wygalanie nosa i uszu uznano za obowiązek, o tyle w przypadku pleców i klatki piersiowej zaczęły się pierwsze obostrzenia – plecy należy golić tylko raz do roku, a klatkę jedynie w razie potrzeby.

Co chłopak powinien golić?

Gładki czy owłosiony – co preferują mężczyźni? – Usuwanie zbędnego owłosienia to zabieg, któremu częściej poddają się kobiety, czy też wyczynowi sportowcy lub modele. Jednak w ostatnich latach mężczyźni, również Ci nie związani z żadną dyscypliną sportową, chętniej sięgają po maszynkę do golenia nie tylko w celu zgolenia zarostu na twarzy.

 • Wielu, bo aż 69% panów decyduje się na regularne usuwanie owłosienia i preferuje gładką skórę w innych częściach ciała.
 • Najczęściej golą pachy – dba o to nieco ponad połowa mężczyzn, a także strefy intymne (44%).
 • Co piąty mężczyzna goli swoją klatkę piersiową.
 • Dlaczego to robią? Największy odsetek mężczyzn (63%) wskazuje na względy higieniczne oraz estetyczne (59%).

Spora grupa panów (43%) zwraca także uwagę na komfort, co rozumieją przez mniejsze swędzenie skóry czy niezahaczanie się włosów. Oczywiście nie wszyscy mężczyźni preferują tego typu zabiegi. Blisko 1/3 z nich nie goli innych części ciała poza okolicami twarzy.

 1. Wśród tej grupy, 70% nie czuje takiej potrzeby, natomiast ponad 30% jest przekonanych o tym, że nie jest to rozwiązane dla nich, a mężczyźni powinni golić jedynie głowę i zarost.
 2. — Gładkie męskie ciało nie jest dziś żadnym tematem tabu.
 3. Podejście do golenia swojego ciała przez mężczyzn uległo zmianie, szczególnie na przestrzeni ostatnich kilku lat.
You might be interested:  Ile Cm Urosną Włosy W 2 Miesiące?

Jednak wielu panów cały czas ma przekonanie, że bujne owłosienie świadczy o ich atrakcyjności w oczach kobiet. Taka myśl nie wzięła się znikąd. Za włosy na ciele mężczyzn odpowiadają, m. in. męskie hormony, jak testosteron – budzący skojarzenia na temat męskości.

Jak golić miejsca intymne na zero?

Jak golić miejsca intymne? – Golenie miejsc intymnych na zero powinno być wykonywane nową, czystą maszynką do golenia. Chodzi nie tylko o higienę, ale również o ostrza, które w mniejszym stopniu przyczynią się do powstawania podrażnień oraz nie będą ciągnąć i wyrywać włosów. Kiedy mamy przygotowany odpowiedni sprzęt, powinnyśmy kolejno:

  Umyć miejsca intymne i osuszyć je. Jeśli mamy długie owłosienie, możemy je przyciąć. W ten sposób usprawnimy pracę maszynki do golenia i zapobiegniemy powstawaniu podrażnień. Golenie miejsc intymnych na zero nie powinno odbywać się na sucho. Możemy użyć do tego specjalnych preparatów w postaci żelu, czy pianki, ale też zmiękczyć włosy np. ciepłą wodą. Nie stosujmy jednak produktów na błony śluzowe. Usuwając owłosienie z miejsc intymnych należy pamiętać, żeby sunąć ostrzem w dół, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Po każdym przesunięciu opłucz maszynkę, usuwając z niej pozostałości włosów i produktów do golenia miejsc intymnych. Opłucz miejsca intymne, a następnie delikatnie osusz, jednak nie pocieraj o skórę ręcznikiem. Możesz zdecydować się na jej dodatkowe nawilżenie, jednak nie jest to konieczne.

Jak Golić Włosy Na Dupie Jak wykonać depilację miejsc intymnych by uniknąć podrażnień? Poznaj sprawdzone sposoby Depilacja miejsc intymnych często wiąże się z nieprzyjemnymi podrażnieniami i zaczerwienieniem. Zobaczcie, jak poprawnie ją wykonać za pomocą maszynki, wosku, kremu i depilatora, aby zapobiec bolesnym problemom.

 • Depilację miejsc intymnych możecie przeprowadzić na wiele sposobów, jednak każdy z nich niesie za sobą ryzyko uszkodzenia naskórka.
 • Sprawdźcie, jak temu zapobiec i zniwelować jego skutki dzięki balsamom łagodzącym, peelingom i domowym sposobom na łagodzenie podrażnień.
 • Jak uniknąć podrażnień po depilacji miejsc intymnych? Skóra w okolicach miejsc intymnych jest jednocześnie bardzo wrażliwa i owłosiona , dlatego pozbycie się włosków z tych partii ciała należy do najtrudniejszych i niesie za sobą największe ryzyko bolesnych powikłań.

Żeby uniknąć podrażnień po depilacji bikini warto dbać o jej regularne złuszczanie i nawilżanie. Niestety te partie ciała są najczęściej pomijane w pielęgnacji, stąd pojawiają się problemy wrastania włosków i krostek, które następnie utrudniają nam ich usunięcie i zwiększają ryzyko wystąpienia ranek i zaczerwienienia.

 • Niestety częstą przyczyną powstawania podrażnień po depilacji miejsc intymnych jest też źle dobrany lub stary sprzęt , który wykorzystujemy do jej przeprowadzenia.
 • Niektóre z nas stosują maszynki do golenia zbyt długo, co zdecydowanie wpływa na pogorszenie stanu ostrzy, które stają się tępe i zamiast precyzyjnie usuwać owłosienie z trudno dostępnych stref , podrażniają naszą skórę.

Warto regularnie sprawdzać stan techniczny depilatorów, wymieniać maszynki i zwracać uwagę na datę przydatności kosmetyków do depilacji, ponieważ również przeterminowane produkty mogą uczulać i powodować zaczerwienienie skóry .

Czy soda usuwa owłosienie?

Depilacja sodą – czy to się sprawdza? – Soda oczyszczona znana jest ze swoich właściwości upiększających. Nie jest też tajemnicą, że choć czasem może pozytywnie przyczynić się do naszego wyglądu, działa też bardzo podrażniająco. W dużym stężeniu wywołuje reakcję alergiczną – skóra zaczyna piec i szczypać.

 • Z ilością sody bardzo łatwo przesadzić.
 • Trudno jest znaleźć tę bezpieczną w zastosowaniu ilość.
 • Poza tym każdy jest inny i każda skóra może zareagować inaczej.
 • Soda oczyszczona rzeczywiście może charakteryzować się właściwościami osłabiającymi wzrost włosków.
 • Po regularnym stosowaniu ww.
 • roztworu włoski mogą odrastać wolniej, aż w końcu wypadną.

Im gęstsze i ciemniejsze włosy, tym skutki działania obserwuje się po dłuższym czasie.

Jak pozbyć się włosów łonowych raz na zawsze?

Jak na zawsze pozbyć się owłosienia w kolorze blond? – Depilacja laserowa, która od lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem, do tej pory nie była uznawana za dobry sposób na usunięcie owłosienia w kolorze blond. Trzeba jednak pamiętać, że technologia dynamicznie się rozwija.

 • Przykładem może być przytoczony już przez nas laser SPEC3Hybrid, który radzi sobie z każdym fototypem skóry.
 • Trzeba jednak pamiętać, że rzeczywiście większość dostępnych na rynku urządzeń działa wówczas, gdy dojdzie do wytworzenia wystarczającej ilości energii cieplnej, która jest niezbędna do zniszczenia macierzy włosa.

Jest to możliwe, gdy w mieszku włosowym znajduje się odpowiednia ilość melaniny. Dlatego depilacja laserowa określana jest jako skuteczna w przypadku ciemniejszych włosów i jaśniejszej skóry. Zastanawiasz się, jak pozbyć się włosów łonowych na zawsze? A może chcesz wydepilować skórę na twarzy, nogach czy plecach? Depilacja laserowa to jedyne tak skuteczne i bezpieczne rozwiązanie.

Od którego roku życia zaczynają rosnąć włosy na cipce?

1. Owłosienie łonowe – kiedy się pojawia – Całe ciało ludzkie pokrywają włosy . Są one różnej grubości i długości i spełniają różne funkcje. Owłosienie łonowe najczęściej pojawia ok.12-13 roku życia. Warto podkreślić, że owłosienie łonowe ma zdecydowanie inne funkcje niż włosy, które mamy na głowie.

Czy golić miejsca intymne przed pierwszym razem?

#kiedy i jak wydepilować miejsca intymne? Im wcześniej, tym lepiej, a jak jest okazja, to zawsze! – Mowa o wosku – zupełnie naturalnej, znanej od tysiącleci metodzie depilacji. To nie jest żadne tabu i nie dajcie sobie wmówić, że nie wypada o to pytać, a mianowicie – KIEDY ZACZĄĆ DEPILACJĘ WOSKIEM i czy moment przed pierwszym razem jest odpowiedni? Po pierwsze obalamy mit, że depilacja w młodym wieku i tylko dlatego, że chce się mieć gładką okolicę intymną podczas pierwszego razu z chłopakiem, to przesada.

 1. Zupełnie nie, jeżeli nadmiar owłosienia jest dla was problemem estetycznym, to do dzieła.
 2. Po drugie obalamy mit, że młoda skóra może bardzo źle znieść depilację, bo to sprawa indywidualna.
 3. Jeżeli jest okazja i wyjątkowa potrzeba gładkiego ciała – zacznijcie od wosku! Dlaczego twierdzimy, że im wcześniej, tym lepiej? Bo włosy będą cieńsze, ich usunięcie łatwiejsze, skóra szybciej przyzwyczai się do wosku i precyzyjniej będziecie mogły szacować czas od jednej do drugiej depilacji – ta regularność też jest ważna, bo włosy nie mogą być ani za długie, ani za krótkie.
You might be interested:  Jak Samemu Obciąć Włosy Na Krótko?

Samą depilację warto zacząć wcześniej, niż planowany pierwszy raz, szczególnie jeżeli macie wyjątkowo wrażliwą skórę. Nie polecamy zabawy „za pięć dwunasta”, bo to dodatkowy stres, a po co? Włosy po maszynce są zazwyczaj dość mocne, dlatego pierwsza depilacja może być nieco trudniejsza.

Czy powinno się golić łoniaki?

Ważne wskazówki jak ogolić jądra –

 1. Użyj ostrej i koniecznie czystej maszynki do golenia jąder. Najlepiej się sprawdzą jednorazówki z przynajmniej trzema ostrzami w celu uniknięcia zacięć.
 2. Jeśli włosy łonowe są długie, dobrze jest najpierw je przyciąć lub trymować, aby uniknąć zakleszczenia maszynki do golenia.
 3. Golenie jajek najlepiej wykonywać w ciepłym, wilgotnym otoczeniu, idealnie do tego nadaje się prysznic. Skóra w tym momencie jest bardziej „otwarta”, co ułatwia golenie.
 4. Pamiętaj, że skóra jest bardzo cienka i może zostać ciężko zraniona. Zatem nie śpiesz się!

Czy powinno się golić miejsca intymne męskie?

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn – jak to robić? – Golenie miejsc intymnych u mężczyzn nie różni się niczym od depilacji intymnej kobiet. Zabieg ten można przeprowadzić w specjalnym salonie kosmetycznym, ale z tego rozwiązania częściej korzystają panie.

 • Mężczyźni czują się w tej sytuacji bardziej skrępowani.
 • Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest męska depilacja stref intymnych w warunkach domowych.
 • Do tego zabiegu możemy użyć specjalnego kremu do depilacji, ale musimy uważać, bo miejsca intymne są bardzo wrażliwe i może dojść do podrażnienia na któryś ze składników kosmetyku.

Najbardziej powszechnym sposobem na golenie miejsc intymnych u mężczyzn jest użycie maszynki do golenia. Warto wybrać taką specjalną do depilacji ciała, bo ma ruchomą głowicę, która dostosowuje się do nierównej płaszczyzny. Maszynka powinna być użyta razem z odpowiednim środkiem do zwiększenia ślizgu ostrza po skórze.

Czy mężczyźni powinni golić odbyt?

Wskazówki dotyczące pielęgnacji – depilacji odbytu – pośladków – Włosy na pośladkach i między pośladkami koło odbytu z punktu widzenia zdrowia naprawdę nie ma powodu, aby się ich pozbywać, więc wszystko zależy od osobistych preferencji – twojego partnera, twojego wyboru.

 1. Jeśli zastanawiasz się, czy golić pupę, zawsze możesz po prostu zrobić przyciąć i przetestować.
 2. Trymery do bikini są przydatne, jeśli chcesz przyciąć włosy na krótko i uniknąć ryzyka zadrapań i podrażnień.
 3. A jeśli przygotowujesz się na specjalną okazję, dobre mycie łagodnym mydłem może usunąć każdy zapach lub brzydkie drobiny papieru toaletowego.

Obiecujemy, że włosy na pośladkach są zupełnie normalne. Usunięcie ich jest twoim przywilejem. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, masz kilka opcji do wyboru, ale każda wiąże się z własnym ryzykiem. Nie bój się porozmawiać z lekarzem lub dermatologiem, jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące włosów na pośladkach i wokół odbytu lub ich usuwania — nie jesteś pierwszy, który o tym mówi, i nie będziesz ostatnim.

Czy mężczyźni lubią włosy łonowe?

Prawie dwie trzecie kobiet przyznają, że depilują bikini po to, by zadowolić swojego partnera. Decydują się na woskowanie brazylijskie lub hollywoodzkie, a nawet zdobienie wzgórka łonowego, by wywrzeć na nim wrażenie w łóżku. Okazuje się jednak, że te wysiłki mogą iść na marne, gdyż najnowsze badanie pokazuje, że panowie wolą bardziej naturalny wygląd bikini. Źródło: 123RF Prawie dwie trzecie kobiet przyznaje, że depilują bikini po to, by zadowolić swojego partnera. Decydują się na woskowanie brazylijskie lub hollywoodzkie, a nawet zdobienie wzgórka łonowego, by wywrzeć na nim wrażenie w łóżku. Okazuje się jednak, że te wysiłki mogą iść na marne, gdyż najnowsze badanie pokazuje, że panowie wolą bardziej naturalny wygląd bikini.

Z odpowiedzi udzielonych w ankiecie przez tysiąc mężczyzn, wynika, że ich partnerki najczęściej depilują całe owłosienie łonowe. Nie oznacza to jednak wcale, że właśnie taki styl odpowiada panom najbardziej.43 procent respondentów przyznało, że woleliby, gdyby okolice intymne ukochanej nie były całkowicie pozbawione włosów.

Najchętniej widzieliby tam trójkąt, czyli owłosiony wzgórek łonowy, z wydepilowanymi bokami.15 procent za seksowny uważa kształt serca. Zwolennikami depilacji brazylijskiej, w której zostawia się jedynie wąski pasek owłosienia nad łechtaczką, jest jedynie 17 procent ankietowanych. Mark Tailworth, jeden z uczestników badania, wyznaje, że nie chciałby, żeby jego żona usuwała całe owłosienie łonowe. – Zdecydowanie wolę, żeby przycinała włoski, niż decydowała się na jakiś śmieszny, nieseksowny wzór. Część mężczyzn jest jednak mniej konserwatywna.27-letni Daniel Smith gustuje w całkowicie wydepilowanych okolicach bikini.

Nie ma też nic przeciwko zdobieniu wzgórka łonowego (tzw. vajazzle) cyrkoniami czy kryształkami Swarovskiego. Twierdzi, że łóżkowa przygoda z kobietą, której okolice intymne wyglądają właśnie w ten sposób, jest pełna niespodzianek. Rozbieranie jej to jak odpakowywanie prezentu. Czy rzeczywiście wygląd okolic intymnych ma tak wielkie znaczenie i wpływa na życie seksualne? Wielu panów uważa, że tak.

Niezadbane bikini, podobnie jak śmieszny lub tandetny styl depilacji, mogą być odpychające. Sue Ismiel, dyrektor firmy Nads, produkującej kosmetyki do woskowania, która przeprowadziła badanie, idzie nawet o krok dalej, twierdząc, że style formowania owłosienia łonowego stają się tak samo ważne, jak fryzura na głowie.