Jak Idealnie Wyprostować Włosy?

Jak Idealnie Wyprostować Włosy
5. Dzielenie włosów na pasma – Zanim przystąpisz do samego prostowania, podziel włosy na dwa-trzy pasma. Poszczególne pasma zamocuj za pomocą klipsów . Każde pasmo rozczesz, a następnie użyj prostownicy. Warto podtrzymywać włosy do dołu, aby zapewnić sobie optymalny nacisk prostownicy, co przełoży się na lepszy efekt prostowania.

Co zrobić aby utrwalić wyprostowane włosy?

‘Spryskaj swoją szczotkę lub grzebień lakierem utrwalającym i czesz się w ten sposób. Jest to najlepsze rozwiązanie, aby utrzymać naturalny efekt prostych włosów. Nie wahaj się też spryskać lakierem całej fryzury trzymając go w odpowiedniej odległości od głowy, aby uniknąć efektu sztywnych włosów.

Ile razy w tygodniu można prostować włosy?

Ile razy w tygodniu prostować włosy, aby ich nie zniszczyć? – Niemal każda z Pań pragnie mieć lśniące i gładkie włosy. Prostownice wysokiej klasy posiadają szereg funkcji i technologii chroniących nasze włosy, ale dodatkowo warto zaopatrzyć się w kosmetyki termoochronne. Jak Idealnie Wyprostować Włosy Wszystko zależy od typu włosów , jaki posiadamy i ich kondycji. Delikatne, wrażliwe, farbowane czy cienkie włosy nie powinny być codziennie poddawane prostowaniu. Istnieje bowiem większe ryzyko zniszczenia, zwłaszcza jeżeli wybierzemy nieodpowiednią temperaturę lub mamy w domu tanie prostownice , pozbawione zazwyczaj nowatorskich rozwiązań. Jak Idealnie Wyprostować Włosy Panie z kręconymi, grubszymi włosami , mogą sobie na to pozwolić, ale pamiętajmy, że muszą one z kolei użyć wyższych temperatur, więc jeżeli jest to możliwe, dajmy odpocząć troszkę naszym włosom i nie narażajmy ich codziennie na prostowanie. Najlepiej wykonywać to raz na jakiś czas, na specjalne okazje, bowiem lepiej zachować zdrowe włosy .

Nadmierne prostowanie może zaszkodzić nawet zdrowym włosom (staną się suche, łamliwe, matowe), więc postawmy na rozwagę i umiar. Jeżeli nie umiemy obejść się bez tego urządzenia, zaleca się prostowanie raz lub dwa razy w tygodniu , przy czym im rzadsze prostowanie włosów farbowanych, tym lepiej. Warto dodać, że do częstego prostowania polecane są prostownice z ceramicznymi płytkami , które nie przypalają włosów i wyróżniają się równomiernym działaniem.

Przykładowo, prostownice do 150 zł najczęściej cechują się takim rodzajem płytek. Panie z cienkimi włosami powinny zainwestować w szczotkę prostującą. Może skuteczność będzie troszkę gorsza, ale bezpośredni kontakt jest mniejszy, co wpływa pozytywnie na strukturę włosów. Początek 2017 roku pozwolił mi na sprawdzenie się w roli redaktorki Videotestów.

Co zrobić żeby włosy się nie kręciły po wyprostowaniu?

Co zrobić, żeby włosy się nie kręciły? – to pytanie zadają często kobiety o włosach, które nie są naturalnie ani proste jak druty, ani uroczo kręcone. Puszeniu i niesfornemu kręceniu się sprzyja głównie wiosenna pogoda. Opady deszczu i duża wilgotność sprawiają, że włosy zaczynają żyć własnym życiem.

Co zrobić, aby włosy się nie kręciły, nie puszyły i utrzymywały taki kształt, jaki nadasz im przed wyjściem z domu? Kluczem do sukcesu są nie tylko dobre i wytrzymałe kosmetyki do stylizacji, lecz także codzienna pielęgnacja włosów, która zapobiega ich puszeniu się i kręceniu każdego włosa w inną stronę.

Więcej: Co zrobić, żeby włosy się nie kręciły? Aby włosy się nie kręciły, trzeba je najpierw wyprostować. Zanim więc zaczniesz myśleć o wdrożeniu dodatkowej pielęgnacji, która pozwoli ci zachować piękną i prostą fryzurę w każdych warunkach, najpierw wybierz najbardziej odpowiadającą ci metodę prostowania.

 1. Do dyspozycji masz ich obecnie wiele.
 2. Najpopularniejsze jest oczywiście nadal tradycyjne suszenie na szczotce i wtarcie serum lub innego kosmetyku dyscyplinującego włosy, natomiast zdecydowanie coraz więcej kobiet sięga po prostowanie na gorąco za pomocą prostownicy.
 3. Trzeba jednak uważać, aby podczas zabiegu nie przegrzać włosów.

Niestety wysoka temperatura im szkodzi. Nie bez powodu więc coraz większą popularność zyskuje prostowanie keratynowe . Dzięki niemu włosy pozostają idealnie proste przez długi czas, niestraszna im żadna pogoda. Zabieg niestety nie należy do najtańszych, jest jednak zdecydowanie mniej inwazyjny niż prostowanie japońskie i chemiczne.

To metody wyjątkowo trwałe, jednak ich skuteczność wiąże się ze zmianą struktury włosa i uszkodzeniem struktur proteinowych. Pytaniu, co zrobić, aby włosy się nie kręciły, powinno więc zawsze towarzyszyć pytanie o bezpieczeństwo i inwazyjność zabiegów. Oczywiście im trwalszy zabieg, tym mniejsze ryzyko, że fryzurę zniszczy wiatr, tylko pytanie, jak wiele czasu zajmie odbudowa zniszczonej struktury włosów.

Co zrobić, żeby włosy nie kręciły się na wilgoci? Domowe sposoby przeciw kręceniu się włosów pomagają skutecznie zapanować nad nimi nawet w najgorszą pogodę. Warto więc przed prostowaniem i po nim wdrożyć odpowiednią pielęgnację włosów. W dzień przed prostowaniem dobrze jest użyć szamponu prostująceg o.

 • Dzięki zawartej w nim kreatynie oraz innym substancjom pomaga on wygładzić łuski włosów, co znacznie ułatwia późniejszą stylizację.
 • Przed suszeniem dobrze jest spryskać je sprayem prostującym.
 • Warto zwrócić uwagę, aby chronił on także przed wysokimi temperaturami, które źle działają na cebulki włosów.
You might be interested:  Jak Płukać Włosy Płukanką?

Jeśli za oknem pogoda jest raczej deszczowa, nie zapomnij o sprayu przeciw wilgoci. Szybka aplikacja przed wyjściem potrafi zdziałać cuda. Szczególnie dokładnie warto go nakładać od połowy włosów do ich końcówek. Jeśli to możliwe, lepiej zrezygnować z czapki lub kapelusza, bo nałożone na głowę jeszcze bardziej sprzyjają puszeniu się i kręceniu włosów.

Co zrobić żeby włosy były proste bez prostownicy?

1. Suszarka plus okrągła lub szeroka, płaska szczotka – To jedna z najlepszych metod na proste i gładkie pasma. Wystarczy, ze włosy wysuszysz naciągając je lekko na okrągłą lub płaską ale szeroką szczotkę, W trakcie suszenia należy lekko ciągnąć pasma i przesuwać szczotkę na całej długości włosów.

Co zrobić żeby włosy były proste przez cały dzień?

Aby twoje włosy były idealnie proste przez cały dzień, pokryj włosy odrobiną lakieru. Aby to zrobić, spryskaj nim swój grzebień lub szczotkę, a następnie przeczesz włosy. Lakier nie tylko zapewni ci trwały efekt prostowania, ale również wyeliminuje odstające kosmyki.

Jak mieć dlugo proste włosy?

6. Jak idealnie wyprostować włosy, dzięki dobrej technice prostowania – Powoli przesuwaj prostownicę po włosach i prostuj każde pasmo tylko raz. W tym tkwi tajemnica uzyskania szybkiego efektu. Tak, choć to może wydawać się paradoksem, to jednak musisz wyprostować dokładnie każde pasmo, żeby nie robić tego robić ponownie.

Czy można prostować włosy codziennie?

Czy codzienne używanie prostownicy jest bezpieczne dla włosów? – Bez wątpienia korzystanie z prostownicy daje możliwość uzyskania szybkiego efektu prostych i gładkich włosów. Pozwala to na zmianę ich wyglądu w zaledwie kilka minut. Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju prostownic wyposażonych w płytki wykonane z różnych materiałów.

Niestety korzystanie z tych urządzeń ma sporo wad. Zbyt częste lub nieumiejętne prostowanie włosów negatywnie wpływa na ich kondycję. Częstotliwość prostowania włosów powinna zależeć przede wszystkim od rodzaju włosów i ich aktualnego stanu. W przypadku zdrowych włosów prostowanie 1-2 razy w tygodniu nie powinno nadwyrężyć ich struktury.

Przy suchych i łamliwych włosach najlepiej unikać tego rodzaju stylizacji. Codzienne prostowanie nie jest wskazane dla żadnego typu włosów, nawet dla tych w najlepszej kondycji. Jeśli wykonujesz ten zabieg, pamiętaj o kilku bardzo ważnych zasadach.

  Przede wszystkim używaj termoochronnych kosmetyków . Zapobiegają one przesuszaniu się włosów, a także nadmiernemu ich nagrzewaniu. Nie kładź się spać w wilgotnych włosach. Mokre lub niedosuszone włosy mogą stać się bardziej łamliwe. Wysoka temperatura bardzo szkodzi włosom, dlatego staraj się modelować je przy jak najniższej temperaturze, która daje oczekiwany efekt. Nie szarp włosów podczas stylizacji. Pocieranie mokrych włosów ręcznikiem działa na nie niekorzystnie . Nigdy nie używaj prostownicy na mokre czy nawet wilgotne włosy , chyba że Twoja prostownica jest do tego odpowiednio przystosowana. Prostowanie włosów nie powinno być chaotyczne. Najlepiej zacząć je od pasm przy karku i kierować się w stronę przodu głowy. Przeciąganie kilkukrotnie jednego pasma rozgrzana prostownicą nie jest zalecane . Nie zapominaj o regularnym odżywianiu i nawilżaniu włosów , aby utrzymać je w odpowiedniej kondycji i pozwolić się zregenerować.

Jak nie niszczyć włosów prostownicą?

Jak Idealnie Wyprostować Włosy Jak używać prostownicy? – Po pierwsze prostownicy powinno używać się na wyschniętych włosach, chyba, że urządzenie posiada funkcję prostowania na mokro. Należy spryskać włosy preparatem termoochronnym z zewnątrz i od wewnątrz. Następnie podzielić na pasma i podpiąć klamerką.

Im cieńsze pasma, tym łatwiej będzie się je prostować. Na początek należy wygładzić pasma pod spodem. Rozpoczynamy przy karku, następnie boczne partie, a dopiero pod koniec pasma z przodu i na górze. Każde pasmo należy chwytać płytkami, pamiętając jednak o omijaniu okolic skóry i nasady włosów, aby się nie poparzyć.

Nie powinno się trzymać pasemek zbyt długo w jednym miejscu, bo mogą powstać zagniecenia. Najlepiej przesuwać prostownicą płynnie z góry na dół, aż do samych końcówek.

Co zrobić żeby nie niszczyły się włosy od prostownicy?

Jesteś w: Dodatkowe informacje » Blog » Prostowanie włosów bez zniszczeń – jak to robić? Prostowanie włosów bez zniszczeń – jak to robić? Prostujesz włosy, ale nie chcesz ich niszczyć? Wysoka temperatura nigdy nie sprzyja naszym kosmykom i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

 • Na szczęście jest kilka trików, które pozwolą wyeliminować lub przynajmniej ograniczyć jej wpływ.
 • Najważniejsza będzie właściwa technika prostowania i odpowiednie narzędzie np.
 • Wahl – prostownica tej firmy nie ma sobie równych.
 • Czym prostować włosy, żeby ich nie niszczyć? Choćbyś stanęła na rzęsach i była maksymalnie delikatna, to z marnej jakości prostownicą i tak zniszczysz włosy.

Dobra prostownica to podstawa. Zanim kupisz to urządzenie, sprawdź, czy posiada regulację temperatury oraz płytki wykonane z materiału, który nie będzie ciągnął włosów. Najlepsze są płytki teflonowe, tytanowe i ceramiczne. Te ostatnie zastosowano w urządzeniach Wahl.

Prostownica Wahl delikatnie sunie po włosach i gwarantuje ich maksymalne wygładzenie. Idealna prostownica powinna być też antystatyczna, mieć zaokrąglone płytki oraz posiadać długi kabel zamontowany na obrotowej głowicy. Jak prostować włosy, żeby ich nie niszczyć? Pierwsze przykazanie prostowania mówi: nigdy nie prostuj mokrych włosów.

Pasma podczas prostowania nie powinny być nawet wilgotne, bo możesz je spalić. Przed prostowaniem upewnij się, że Twoje włosy są całkowicie suche. Z prostowaniem nie wolno też przesadzać. Musisz mieć na uwadze to, że włosy są dynamicznym tworem i trudno od nich wymagać, by były proste jak drut.

Jeżeli będziesz je prostować nawet kilka razy dziennie, to na pewno nie będą zdrowe. Choćbyś używała najlepszej prostownicy, będą się niszczyć. Jeżeli chcesz ograniczyć zniszczenia, zabezpieczaj włosy przed prostowaniem profesjonalnymi kosmetykami fryzjerskimi. Produkty przeznaczone do prostowania pokrywają włosy delikatną warstewką zabezpieczającą i ograniczają odparowywanie z nich wody.

Kosmetyki termoochronne są w stanie czasami całkowicie wyeliminować zniszczenia. Prostuj cienkie i dokładnie rozczesane pasma włosów. Unikaj szarpania i nie przejeżdżaj prostownicą po jednym paśmie więcej niż 3-5 razy. Szukasz prostownicy, która da spektakularny efekt i ochroni włosy? Wypróbuj Wahl.

You might be interested:  Jak Samemu Cieniować Włosy?

Dlaczego włosy się puszą po prostowaniu?

Większość z nas ma problem z puszącymi się włosami. Po umyciu ciężko jest wtedy ułożyć odpowiednio fryzurę. Włosy są nieposłuszne i ciężko je ujarzmić, a do tego zajmuje to nam zbyt dużo czasu niż byśmy chciały. Dlatego warto poznać przyczyny i sposoby jak sobie radzić z takimi włosami.

 • – Główną przyczyną puszenia się włosów jest odwodnienie kory włosa, spowodowane farbowaniem w tym rozjaśnianiem, trwałą ondulacją, nadużywaniem kosmetyków do pielęgnacji włosów, oraz ubogą dietą.
 • Nie bez znaczenia ma też rozczesywanie mokrych włosów szczotką i szkodliwym działaniem słońca.
 • Głównym zabiegiem jakim wykonuje się w przypadku puszących się włosów to zabieg keratynowego prostowania włosów .

Zabieg ten doskonale nawilża włosy oraz uzupełnia ubytki keratyny we włosie. Po zabiegu włosy widocznie mniej się puszą i plączą oraz odzyskują dawny zdrowy wygląd. Oczywiście zabieg keratynowy to dopiero początek w pielęgnacji włosów, gdyż keratyna stopniowo będzie się wypłukiwać i po kilku miesiącach włosy wrócą do dawnego stanu.

  do czesania włosów używaj grzebieni z szerokimi zębami zamiast szczotki, gdyż szczotkowanie włosów wpływa na puszenie się włosów, staraj się aby ostatnie płukanie włosów wykonać zimną wodą, która domknie łuskę włosa, zawsze odsączaj włosy ręcznikiem, nie pociera ich w celu wysuszenia, staraj się aby włosy wysychały naturalnie bez użycia suszarki, jeśli musisz już wysuszyć włosy suszarką to taką, która posiada opcję jonizowania, podczas suszenia nie używaj zbyt gorącego powietrza, staraj się nie używać prostownicy do włosów, gdyż wizualnie ujarzmia ona na chwilę, ale docelowo niszczy włosy przyczyniając się znacznie do ich puszenia, nigdy nie śpij z mokrymi włosami, bo to doprowadza je do zwiększonej łamliwości, niszczenia końcówek oraz oczywiście puszenia,regularnie podcinaj zniszczone końcówki włosów

Co zrobić by włosy nie puszyły się już więcej?

  używaj kosmetyków do włosów puszących się, szczególnie z informacją anty-frizz,używaj kosmetyków z zawartością silikonów i wosków, które nadadzą poślizg, gładkość i blask Twoim włosom,staraj się używać odżywki do włosów bez spłukiwania, gdyż włosy dłużej będą nawilżone,dobierając kosmetyki zwróć szczególnie wagę na produkty zawierające witaminę A i E, aloes, miód, rumianek, oliwę z oliwek, pantenol oraz glicerynę,stosuj szampony mocno nawilżające i koniecznie po każdym myciu nakładaj odżywkę. Włos będzie zdrowszy, bardziej odżywiony a przez to mniej puszący się,używaj kosmetyków z zawartością silikonów i wosków, które nadadzą poślizg, gładkość i blask,zamień poszewkę poduszki, na której śpisz, na jedwabną. Włosy będą gładsze i mniej puszące się, unikaj kosmetyków na bazie olejów, ponieważ mogą one wzmóc efekt puszenia się włosów (nie mylić z zabiegiem olejowania włosów, który wykonuje się przed myciem włosów)

Co zrobić z puszystymi włosami?

Domowe sposoby na puszące się włosy: Domowej roboty maseczka i płukanka – Kosmetyki do puszących się włosów możecie zrobić też same w domu. Domowym sposobem na puszące się włosy jest choćby płukanka z szałwii. By ją zrobić należy w litrze wody zaparzyć dwie torebki zioła.

Kiedy prostownica niszczy włosy?

Prostownica znajduje się w prawie każdej kobiecej łazience. Jednak nie wszystkie wiemy, jak wykorzystać jej potencjał. Przeczytaj poniższe porady naszego eksperta, stylisty fryzur Jakuba Ziemirskiego ! Dzisiejsza kobieta, oprócz szafy kosmetyków, posiada też cały zasób narzędzi niezbędnych do pielęgnacji i stylizacji swoich włosów.

 1. Oczywiście najpopularniejszą z nich jest suszarka.
 2. Jednak to nie o niej będzie mowa.
 3. Suszarka ma bowiem swoją ostrą konkurentkę.
 4. Prostownica! To według kobiet sprzęt „cud”.
 5. Szczególnie dla tych, które nie cierpią swoich kręconych lub puszących się włosów.
 6. Ale czy na pewno prostownica to zbawienie? Czy wiemy jak jej używać, aby nie uszkodzić włosów? Czas na obalenie mitów i parę porad, jak przy użyciu prostownicy zachować zdrowe i lśniące włosy.

Na początek parę faktów. .1. Prostownicy używamy tylko na suchych włosach! Zanim weźmiesz ją do ręki, dokładnie wysusz włosy. Dzięki temu ich nie uszkodzisz. UWAGA – istnieją prostownice do prostowania na mokro. By ich używać, należy mieć jednak trochę więcej umiejętności niż wiedza z instrukcji obsługi.2.

 • Prostownica nie niszczy włosów.
 • Niszczy je tylko nieprawidłowe jej używanie! 3.
 • Tak – ma znaczenie, jakiej prostownicy używasz.4.
 • Prostownica to narzędzie nie tylko do prostowania.
 • Dzięki niej wykonasz też na przykład.
 • fantastyczne loki i fale.5.
 • Tak – warto a nawet powinno się stosować specjalne kosmetyki zabezpieczające nasze włosy przed wysoką temperaturą.6.

Uwaga! W prostownicy nie przytrzymujemy włosów! Prostując włosy, zaczynamy od nasady i przesuwamy ją w dół włosów. Prostownica – tak. Tylko jaka? Tak jak pisałem powyżej, duże znaczenie dla naszych włosów ma to, jakiej używamy prostownicy. Na rynku można spotkać kilka rodzajów tego urządzenia.

 1. Które wybrać? 1.
 2. Prostownice dzielimy ze względu na materiał jakiego użyto do produkcji płytek prostujących.2.
 3. Najpopularniejsze rodzaje prostownic to te z płytkami: metalowymi, teflonowymi, ceramicznymi, ceramicznymi z formułą keratynową.
 4. Są też prostownice lustrzane.3.
 5. Którą zatem wybrać? – Metalowa – odradzam.
You might be interested:  Jakie Witaminy Na Włosy Skórę I Paznokcie?

Na szczęście rzadko można spotkać ją na rynku – jest ciężka, nieergonomiczna i łatwo nią zniszczyć włosy. Długo i nierównomiernie się nagrzewa. To najtańszy model. – Teflonowa – lekka, poręczna, znacznie lepsza niż metalowa. Szybko się zużywa. – Ceramiczna – najbardziej trwała, z gładką płytką, równomiernie się nagrzewa.

 1. Uwaga – sprawdź, czy płytka jest całkowicie ceramiczna.
 2. Niestety zdarzają się prostownice zbudowane jedynie z „powłoki” ceramicznej.
 3. – Lustrzana – zbudowana z płytek ceramicznych wypolerowanych na efekt lustra.
 4. To najbardziej gładkie płytki.
 5. Idealnie wygładza włosy, nadając im efekt blasku.
 6. Nowość! Na rynku są już prostownice teflonowe z elementami turmalinu.

Po podgrzaniu to naturalne źródło jonów ujemnych. Niweluje puszenie i elektryzowanie włosów. Płytka turmalinowa umożliwia zamknięcie łuski włosa i wygładza fryzurę, dzięki czemu wygląda ona promiennie i zdrowo Nie wolno zapomnieć o jednym. Niezwykle ważna jest też możliwość dostosowania temperatury do potrzeb stylizacji włosów.

Co ile wymienia się prostownicę?

Zdaniem specjalistów prostownice powinno wymieniać się średnio co 2-3 lata. Zużyty sprzęt może nie tylko łamać, ale też przypalać włosy, które później bardzo trudno odbudować i zregenerować.

Czy gnidy można zabić prostownicą?

Prostownica – sposób na gnidy – Jest jednak inny sposób, który umożliwi nam zabicie wesz i gnid. Prostownica czyli żelazko do włosów. Prostownica prostuje włosy dzięki bardzo wysokiej temperaturze. Prostownica prasuje nie tylko włosy, ale także gnidy. Sprawia, że tracą one wodę i nie mają szans na wyklucie.

 • Jajeczka są po prostu upieczone.
 • Jeśli przyłożymy się, to wesz może tego także nie wytrzymać.
 • Stosując prostownicę należy zachować ostrożność, ale najlepiej zastosować ją tak samo, jak w przypadku prostowania włosów dorosłemu.
 • Należy zastosować tę samą temperaturę i czas prostowania.
 • Włosy po zastosowaniu prostownicy są gładsze i lepiej poddają się wyczesywaniu.

Łatwiej można znaleźć w nich gnidy i wszy – choć prawdopodobnie będą już upieczone i nieszkodliwe. Proponuję zastosować wszystkie trzy metody: szukanie ręczne, zastosowanie gęstego tłuszczu do uduszenia wesz oraz upieczenie gnid żelazkiem do włosów. Aby być pewnym efektów dobrze jest powtórzyć przez kolejne dwa dni, a następnie po tygodniu i dwóch.

Jak zrezygnować z prostownicy?

Jak Idealnie Wyprostować Włosy Cześć Anwen 🙂 Sprawa wygląda tak: od ponad 4-5 lat prostuję włosy. Wprawdzie udało mi się je podciąć i ich nie prostować. Wytrwałam tylko 1 miesiąc. Moje włosy bez prostownicy w ogóle się nie układały. Próbowałam szałwii i lukrecji lecz efekty nie były spektakularne.

Po nocy (bo zazwyczaj myję je wieczorem) nie wyglądały już tak pięknie. Przeczesywałam je na jeden bok i starałam się je tak nosić, choć cały czas nie czułam się w tym dobrze. Wiedziałam, że wyglądam w nich STRASZNIE. A więc w tym stanie wytrzymałam jakiś miesiąc, potem wpadłam na pomysł, że będę je w niektórych miejscach prostować lecz od tygodnie prostownica poszła na całe włosy.

Chcę się wyzbyć tego uzależnienia, ponieważ marzę o długich zdrowych włosach, ale jak tak dalej pójdzie to nici z tych planów. Więc może masz jakiś pomysł jak temu zaradzić? Pozdrawiam, Natalka MOJA PORADA: Odstawienie prostownicy to zwykle jeden z pierwszych kroków do pięknych włosów.

 • Ja swoich nigdy nie prostowałam (jestem na to zbyt leniwa 😉 ), ale mogę się domyślać jak trudne może to być dla tych z Was, które tak jak Natalka prostują włosy przez kilka lat dzień w dzień.
 • O tym jak poradzić sobie z odstawieniem prostownicy możecie poczytać na wizażu w wątkach, w których dziewczyny nawzajem się wspierają w nieprostowaniu: TUTAJ , TUTAJ i TUTAJ .

Z tego co zdążyłam wyczytać najbardziej polecane jest: 1. Upinanie włosów – zwłaszcza przez pierwsze kilka tygodni (a może i miesięcy). Możliwości są tak naprawdę nieograniczone i jestem pewna, że każda z nas jest w stanie znaleźć takie upięcie w którym będzie wyglądała dobrze.

 • Wszelkiego rodzaju koczki/kucyki/warkocze, możemy też postawić na różne ozdoby do włosów, chustki czy kapelusze.2.
 • Nieodstawianie silikonów – bardzo często razem z odstawieniem prostownicy dziewczyny od razu przechodzą na lepszą, naturalną, a co za tym idzie często zupełnie bezsilikonową pielęgnację.

Jeśli do tej pory używałyśmy jedynie drogeryjnych szamponów i odżywek napakowanych silikonami i do tego prostowałyśmy włosy to możemy przeżyć mały szok jak zobaczymy w jakim tak naprawdę stanie są nasze włosy. Moim zdaniem lepiej jest na początku nie rezygnować z silikonów, które jednak trochę te włosy wygładzają i sprawiają, że wizualnie są ładniejsze.3.

Intensywna pielęgnacja – zamiast rezygnować z tej dotychczasowej lepiej dołóżmy do niej dobrą składowo maskę i odżywkę. Maskę stosujmy przynajmniej z raz na tydzień, a odżywkę np. na zmianę z tą którą już mamy w domu.4. Podcięcie włosów – będzie konieczne zwłaszcza jeśli mamy porozdwajane końcówki, a nasze włosy się łamią.

Na początek dobrze jest obciąć trochę więcej (przynajmniej kilka-kilkanaście cm), a potem ewentualnie podcinać włosy delikatnie raz na miesiąc. Dlaczego tak? bo rozdwojony włos jest zwykle wyżej niż widzimy to gołym okiem i jeśli podetniemy za mało to za chwilę znów nam się rozdwoi.