Jak Nakładać Hennę Na Włosy?

Jak Nakładać Hennę Na Włosy
Uwaga! –

  Przed rozpoczęciem farbowania można czoło oraz uszy posmarować tłustym kremem, co zapobiegnie zafarbowaniu skóry. Hennę należy nakładać w rękawiczkach. Włosy przed nałożeniem henny powinny być dobrze rozczesane. Po nałożeniu henny włosy należy zawinąć w folię, a następnie w ręcznik.

Jak prawidłowo Hennowac włosy?

Jak przygotować cassię? – Podstawowe zasady:

 • wsyp proszek do metalowego lub szklanego naczynia.
 • stopniowo dodawaj płynu, mieszając.
 • odpowiednia gęstość pasty to konsystencja gęstej śmietany.
 • zakwaś cassię (najlepiej dodać zakwaszacz przed wodą).
 • odstaw pastę w ciepłe miejsce na 10-12 godzin, by mogła wypuścić barwnik.
 • jeszcze raz rozmieszaj pastę tuż przed nałożeniem na głowę.
 • nałóż cassię równomiernie na włosy, następnie zawiń głowę w foliowy czepek, aby pasta nie wyschła.
 • trzymaj minimum 2,5-3 godziny.

Czy hennę nakłada się na mokre włosy?

5. Czy hennę można nakładać na suche włosy? – Nie. Nakładamy ją na wilgotne, umyte delikatnym szamponem bez silikonów włosy. Po aplikacji zakładamy na nie foliowy czepek (by nie pobrudziła skóry i ubrania) i okręcamy głowę turbanem z ręcznika, bo w wyższej temperaturze henna lepiej wnika w strukturę włosów. Trzymamy ją na pasmach 2-4 godziny (im dłużej się ją trzyma, tym kolor będzie głębszy).

Dlaczego henna nie farbuję włosów?

Farbowanie włosów henną – co warto wiedzieć? – Omawiając farbowanie włosów henną warto zacząć od tego, że naturalna henna roślinna nie daje nam takich możliwości koloryzacyjnych, jak farba chemiczna. Lepiej więc nie nastawiać się na to, że przefarbujemy włosy czarne na blond albo, że z brązowych nasze kosmyki staną się nagle ognisto rude .

Henna nie zawiera nadtlenku, więc nie może rozjaśniać włosów! Paleta barw naturalnej henny jest dosyć ograniczona i uzyskany odcień w największym stopniu zależy od wyjściowego pigmentu włosów przed farbowaniem. W większości przypadków henna pogłębi i podkreśli naturalny odcień włosów , a ich kolor pozostanie niezmieniony.

Warto jednak pamiętać, że lawsonia bezbronna barwi włosy na pomarańczowo-czerwono. Jeśli więc masz jasny kolor włosów, użycie henny może pozostawić na nich rudy kolor. W przypadku włosów ciemnych ich odcień pozostanie niezmieniony. Możemy zmienić kolor włosów blond przy użyciu henny na dowolny odcień, stosując dwuetapowe farbowanie.

 1. Inaczej będzie działała henna, w składzie której oprócz lawsonii, pojawią się też inne naturalne barwniki uzyskiwane z roślin.
 2. Najczęściej stosowanym jest niebieskie indygo , czyli wyciąg z indygowca farbiarskiego.
 3. To jego dodatek sprawia, że możemy z pomocą henny mieć włosy np.
 4. w kolorze ciepłego miedzianego brązu.

Jeśli oprócz indygo do henny zostanie dodana też amla – możesz liczyć na chłodny odcień brązu. Pamiętaj, że henną nie rozjaśnisz włosów.

Na jakie włosy nakłada się hennę?

Hennowanie, ziołowanie o co chodzi? – Znamy już wiele rodzajów ziół, ale skupmy się na trzech najbardziej popularnych. Wyjaśnijmy sobie czym jest henna , cassia i indygo . HENNA / Lawsonia Inermis Najpopularniejszym ziołem jest henna . Prawdziwa henna to Lawsonia inermis i barwi ona włosy na rudo lub/i czerwono przy użyciu odpowiednich dodatków.

 • Lawsonia barwi wyłącznie na rudo! Nie ma czegoś takiego, jak henna „bezbarwna” lub „czarna”, ale o tym dalej 🙂 Lawson to jest barwnik, który naturalnie występuje w hennie.
 • Doskonale łączy się z keratyną we włosach, dzięki czemu z czasem możemy zaobserwować wyraźne pogrubienie ich struktury.
 • CASSIA / Cassia Obovata , Cassia Auriculata , Cassia Angustifolia Jeśli nie chcemy mieć rudych włosów – możemy sięgnąć po inne ziółko, jakim jest cassia .

Co prawda mylnie jest kojarzona z bezbarwną henną – dlaczego? Nie barwi ona na rudo, lecz nadaje włosom subtelnych ciepłych, złocistych refleksów. Efekt ten najbardziej widoczny jest przy naturalnych blondach i jasnych brązach. Przy ciemniejszych raczej nie zauważamy różnicy w kolorze.

 • Można ją spotkać pod nazwą „neutralna henna “, „bezbarwna henna ” itp.
 • ALE! Barwnikiem występującym naturalnie w cassii jest chryzofanol .
 • Jest to żółty barwnik, który działa na podobnej zasadzie co lawson , lecz nie łączy się aż tak dobrze ze strukturą włosa, aczkolwiek z czasem możemy również zaobserwować pogrubienie i wzmocnienie pasm.

Także cassia nie jest w 100% bezbarwnym ziółkiem. INDYGO / Indigofera Tinctoria / i mieszanki brązowe/czarne To znane ziółko w mieszankach nadających włosom odcienie od jasnych brązów po ciemne, a nawet głęboką czerń z granatowym odcieniem. Indygo stosuje się do barwienia tkanin na granatowo/niebiesko.

Jak długo nie myć włosów po hennie?

Już dawno przerzuciłam się z farbowania chemicznego na hennę. Używam na przemian, a to czarnej Khadi czy Indygo, ale także czarnej henny Lass Naturals , która jest o wiele tańsza od Khadi, a nie odbiega od niej jakością. Wiem, że zwłaszcza początki z farbowaniem henną budzą wiele pytań i wątpliwości, a także różnorakich błędów.

 • Ja np. podczas pierwszych hennowań, utleniałam czarną Khadi, odstawiając ją na 12 godzin.
 • Nie powinnam tego robić, ponieważ mieszanka zawiera ingygo, którego się nie utlenia, gdyż traci wtedy swoje właściwości.
 • Nie potrzebnie dodawałam też soku z cytryny, ponieważ indygo jako nieliczne z ziół ma odczyn zasadowy, więc dodawanie kwaśnych roztworów neutralizuje odczyn, co ma wpływ na efekt farbowania.

Utlenianie i zakwaszanie możemy wykonywać we wszystkich mieszankach hennowych (zwłaszcza w tych „rudych”), ale nie tych, które zawierają indygo. Zobacz więcej: Trzecie farbowanie czarną henną Khadi, eliminacja błędów w farbowaniu i stuprocentowe zadowolenie Farbowanie Indygo Khadi – drugie podejście, moje błędy przy poprzednim farbowaniu Indygo i czarną Khadi Dostałam od czytelniczki Pauli pytanie dotyczące tego jakich kosmetyków używać do włosów hennowanych, żeby kolor się szybko nie wypłukiwał itd.

Szczerze mówiąc to nigdy się nad tym nie zastanawiałam i stosuję takie same zasady pielęgnacji jak za czasów, kiedy moje włosy henny „nie widziały na oczy”. 😉 Jednak pomyślałam, że może być to temat, który interesuje szersze grono posiadaczek hennowanych czupryn. 🙂 Treść maila od Pauli: „Cześć! 🙂 Farbuję włosy czarną henną khadi już od ponad pół roku, jednak nie wiem jakich szamponów i odżywek najlepiej używać do hennowanych włosów, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat (być może źle szukam :)).

Do tej pory używałam nawilżającej odżywki i szamponu z alterry, jednak wydaje mi się, że powodują szybsze wypłukiwanie się henny, bo przy każdym myciu włosów mam niebieską wodę. Nie wiem czy sięgać po kosmetyki do włosów farbowanych, ponieważ farba a henna to jednak nie to samo.

 1. Dlatego zdecydowałam się napisać do Ciebie, bo widzę że masz doświadczenie z henną, a ponadto cudowne włosy, wiesz jak o nie dbać 🙂 Będę wdzięczna jeśli polecisz mi np jakiś szampon, lub chociaż coś doradzisz odnośnie składu.
 2. Poszukuję kosmetyków, które nie przyczyniałyby się do szybszego wypłukiwania henny.
You might be interested:  Jak Rozczesać Włosy Po Lakierze?

Pozdrawiam. ” Więc tak, generalnie henna to produkt naturalny, mieszanka ziół i z reguły można przyjąć, że nie uzyskamy po nim tak trwałego efektu jak po farbie chemicznej. Henna po prostu prędzej czy później się wypłukuje. Dopiero przy którymś z kolei farbowaniu kolor bardziej „zatrzymuje się” we włosach, „wgryza się” w nie i jest trwalszy.

 • Dla przykładu, na początku swojej przygodny z henną, nakładałam ją co miesiąc, teraz robię to co dwa miesiące albo rzadziej.
 • Niebieska woda przy spłukiwaniu to resztki indygo , które ma taki właśnie kolor.
 • Jeżeli woda jest zabarwiona więcej niż przy dwóch myciach to znaczy, że nie została odpowiednio spłukana zaraz po farbowaniu.

Jest kilka sposobów, żeby kolor po hennie utrzymywał się dłużej.

Ile czasu henna trzyma się na włosach?

Przed nakładaniem henny umyj włosy szamponem bez silikonów.2 tygodnie przed farbowaniem zacznij stosować szampon głęboko oczyszczający lub peeling do włosów. Po umyciu osusz włosy ręcznikiem. Wcześniej przygotuj sobie niezbędne rzeczy do farbowania: farbę Khadi, odpowiedniej wielkości miska, woda, para rękawiczek, ręcznik do ochrony ubrań, szczoteczka do nakładania farby, czepek kąpielowy lub folie, ręcznik do utrzymania ciepłej temperatury mieszanki po aplikacji.

 1. Proszek starannie zmieszaj z wodą do uzyskania jednolitej papki.
 2. Dla włosów sięgających do ramion starczy około 80g proszku.
 3. Papka powinna być gęsta, tak aby nie spływała z włosów.
 4. Z czasem jak nabierzesz wprawy możesz dodać do papki odrobinę odżywki do włosów lub różnych przypraw poprawiających kondycję włosa.

Naturalna Henna Farba nadaję jasnym włosom kolor czerwony, a ciemnym kolor mahoniu. Możesz stosować na siwe włosy. Wymieszaj hennę w miseczce z sokiem z cytryny do konsystencji gęstej śmietany. Zakryj miseczkę folią, owiń ścierką i odstaw w ciepłe miejsce na 12 godzin.

 1. Jeśli się spieszysz możesz odstawić hennę w ciepłe miejsce około 35 stopni C na 2 godziny.
 2. Uważaj, aby nie ugotować henny.
 3. Gdy henna będzie gotowa dodaj jeszcze odrobinę soku i rozdrób do konsystencji gęstej śmietany.
 4. Po umyciu włosów szamponem i osuszeniu ich ręcznikiem załóż rękawiczki i nałóż hennę.

Nałóż foliowy czepek lub owiń folią włosy i zawiń głowę ręcznikiem. Zmyj hennę z czoła, karku i uszu. Maksymalnie trzymaj hennę 6 godzin. Im dłużej henna pozostanie na włosach, tym trwalszy i intensywniejszy będzie kolor. Spłucz włosy dokładnie ciepłą wodą. Jasny brąz: farba nadaję włosom odcień od jasnego do średniego brązu. Henna Naturalna Jasny Brąz

Czy oleje wnikające zmywają zioła farbujące włosy? – Henna lub indygo- Tych ziół nic nie ruszy, jeśli już się we włosie usadowili. Ale na ten moment zwykle trzeba poczekać kilka porządnie przeprowadzonych farbowań. Więc olejujemy do woli. Jeśli się płucze, to znaczy, że jeszcze dobrze nie siedzi.

Czy od henny mogą wypadać włosy?

Jak nałożyć na włosy hennę żeby nie zrobić sobie krzywdy? – Pasta hennowa to szorstkie, ciężkie błoto . Mimo dodawania do niej glutka lnianego i wybierania henny dobrze przesianej, bez piachu i innych zanieczyszczeń, nawet ze świetnej jakości henny wychodzi błoto. Jakie są niebezpieczeństwa? Włosy w procesie hennowania są ciągnięte przez ciężka pasta nałożona za ciasno. Włosy w procesie hennowania sa szorowane szorstka pasta. Szorowany jest też skalp. Włosy i skóra głowy są ciągnięte przez opatrunek hennowy z pasty , folii oraz ręcznika lub ciężkiej czapki. Skóra czoła i karku zostaje poparzona przez folie. Więc jak sobie z tym poradzić?

  Henna zawiera piach i inne organiczne zanieczyszczenia : piach jest ostry i ciężki. Szoruje dlugosc wlosow i skalp. Szorowanie piachem może doprowadzić do zniszczeń włosów na długości oraz do obszorowania skóry głowy. Piach czuć pod łyżeczką w trakcie mieszania henny. Tego piaszczystego uczucia szorowania metalem po drobinkach kamienia z niczym pomylić się nie da. Czyste zioła są gładkie i nie twardo-chropowate i na pewno nie piszczą przy dociskaniu łyżeczka do ścianki pojemnika. Najlepiej wybrać zioła czyste. Jeśli akurat mamy zapiaszczona hennę, możemy dodać do niej glutka lnianego zeby troche polepszyc konsystencje oraz obchodzimy się z nia super delikatnie przy nakładaniu ale tak naprawde to trzeba zmienić henne. Na taka lepszej jakości. Jeśli w hennie widzimy jakieś gałązki, farfocle i inne organiczne zanieczyszczenia, warto hennę przed rozrobieniem przesiać przez gęste sitko.
  Pasta hennowa mimo dobrej konsystencji wymaga od nas byśmy wcierali ją we włosy, szczególnie zaraz przy skalpie (konsystencje mozecie podejzec TUTAJ ) . Tu pomoże buteleczka z dziobkiem. Nie będzie trzeba wciskać pasty hennowej pomiedzy włosy. Wystarczy ściskając buteleczkę jeździć nią po skalpie delikatnie rozprowadzić pastę po skórze. Takie buteleczki znajdziecie w farbach chemicznych, mogą się też nadać miękkie butelki po keczupie lub musztardzie lub na przykład plastikowe szpryce do ciastek czy kremów. Jeśli otwór dziobka jest za wąski, przycinamy dziobek i opiłowujemy miejsce przycięcia pilnikiem, az bedzie gladkie i bez zadziorów i ostrych kantów. Jak sie posluzyc taka buteleczka obejrzycie TUTAJ .

Czy henna prostuję włosy?

Czy henna wysusza? – 4. Niestety tak. Suchość włosów po farbowaniu to jedna z największych wad henny. Henna bardzo wysusza włosy wysokoporowate i zniszczone . Może zrobić z nich niezłe siano, dlatego nigdy nie polecam henny do takiego typu włosów. Oczywiście, każdy może testować we własnym zakresie – a nuż okaże się, że mimo wysokiej porowatości efekt jest świetny. 5. Trwałość. Tutaj, w zależności od struktury włosa, mogą wystąpić dwa problemy. Pierwszy , to wypłukiwanie się henny z włosów. Może to oczywiście być spowodowane zbyt mocną, zasadową pielęgnacją. Wasze włosy mogą też po prostu nie polubić się z henną. Drugi przypadek to ultra-trwałość henny.

 1. U mnie henna jedynie odrobinę zmienia odcień z czasem, po odpowiednim zakwaszeniu i pielęgnacji woda po myciu ma ślad koloru maksymalnie przez jedno mycie po farbowaniu.
 2. Trwałość na 99%.
 3. Jeżeli jesteście zupełnie przekonane, że farbowanie henną to Wasz ideał aż do odrośnięcia włosów – wtedy farbujcie bez obaw.6.
You might be interested:  Czemu Włosy Się Kręcą?

Brak możliwości zdjęcia koloru. Ostatnia i największa wada farbowania henną. Żaden fryzjer nie podejmie się ściągania henny do blondu, nieliczni do brązu. Henna ściągana dekoloryzatorem lub rozjaśniana daje efekt glonu . Całą glonowatą galerię podziwiać możecie we wpisie o mojej włosowej historii 😉 Nie wspominam nawet o rozległości zniszczeń po takiej dekoloryzacji – włosy są, niestety, do zapuszczania od nowa .

Czy naturalna henna pokrywa siwe włosy?

Co wybrać hennę czy farbę. Nie ma jednoznacznej i prostej odpowiedzi na to pytanie. Każda forma koloryzacji ma swoje zalety. Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania dotyczące farbowania włosów Henną Ziołową. Delia Cosmetics Co to jest henna Ziołowa? Henna ziołowa to absolutnie wyjątkowy produkt przeznaczony do koloryzacji włosów. Najważniejszą różnicą w porównaniu do farb chemicznych jest brak amoniaku i aktywatora z wodą utlenioną. Henna Ziołowa oparta jest na najstarszym barwniku roślinnym: naturalnej chnie (Lawsonia Inermis) i specjalnie wyselekcjonowanych barwnikach. Delia Cosmetics Czy henna może niszczyć włosy i blokować ich oddychanie? Absolutnie nie. Wręcz przeciwnie, henna poza koloryzacją pielęgnuje włosy, wnika w drobne mikroubytki idealnie je wypełniając. Ponieważ henna nie wnika do środka włosa, nie narusza więc jego struktury.

Henna ziołowa delikatnie okleja włosy, przez co stają się grubsze i mocniejsze. Dodatkowo zyskują piękny połysk i głębię koloru. Czy pokryje siwe włosy? Tak. Pamiętaj jednak, że siwe włosy ze względu na brak naturalnej melaniny, są wyjątkowo mało podatne na farbowanie. Są grubsze niż normalne włosy, sztywne i trudniej przyjmują kolor.

Henna ziołowa pokryje pierwsze siwe włosy. Mogą mieć jaśniejszy odcień niż pozostałe ufarbowane włosy. Czy przy użyciu henny można zostać platynową blondynką? Niestety nie, w palecie henny ziołowej znajdziesz w przeważającej części kolory ciemne (wynika to bezpośrednio z koloru naturalnej chny – ciemno zielono-szaro-brązowy).

 1. Jeżeli jesteś naturalną blondynką lub rozjaśniasz włosy o 2-3 tony możesz skorzystać z koloru nr 7.0 Blond.
 2. Pamiętaj jednak, że jest to farba ziołowa i blond będzie miał ciepły, słoneczny odcień.
 3. Jeżeli marzysz o zimnym blondzie ze srebrzystym odcieniem, skorzystaj z farb oksydacyjnych (farby trwale koloryzujące) lub rozjaśniaczy.

Czy muszę mieć przygotowane pędzelek, miseczkę (metalową, plastikową), rękawiczki? Nie. Henna ziołowa jest gotowa do użycia, nie trzeba wyciskać do miseczki, mieszać z aktywatorem i nakładać pędzelkiem. Wystarczy gotowy krem wycisnąć bezpośrednio na włosy, wmasować i pozostawić na ok.30 minut.

Jak często można robić hennę na włosy?

Z tego powodu najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest korzystanie z niej raz na sześć tygodni. Pamiętajmy również, że między kolejnymi farbowaniami, należy używać wyłącznie naturalnych, łagodnych szamponów i odżywek do pielęgnacji włosów, które zapobiegną ich wysuszaniu i łamaniu się.

Czy henna Sattva pogrubia włosy?

Bezbarwna henna do włosów – Sattva Cassia – Henna Cassia Sattva służy przede wszystkim do pogrubienia i wzmocnienia włosów bez radykalnych zmian koloru. Jasnym włosom nadaje złote, ciepłe tony, dodana do mieszanek koloryzujących włosy ciemne sprawia, że kolor jest jaśniejszy, a tony cieplejsze.

Cassia Sattva pogrubia włosy, dodając im oszałamiającej objętości. Włosy stają się zdrowsze, niesamowicie lśniące i odporne na uszkodzenia. Produkt jest całkowicie bezpieczny i może być stosowany przez kobiety w ciąży. Pokrywa także siwe włosy. Ziele może być stosowane także w koloryzujących mieszankach ziołowych (nadaje ciepłe, żółtawe/złote tony).

Na końcowy efekt koloryzacji decydujący wpływ ma wyjściowy kolor włosów. Henna nie rozjaśnia włosów. Po spłukaniu farby najlepiej zrezygnować z mycia włosów przez najbliższe 24-48 godzin, gdyż kolor się utlenia i nabiera trwałości. Hennę można dowolnie mieszać z innymi mieszankami ziół i przypraw (dodatki wpływają na ostateczny efekt farbowania).

 1. Produkt Cassia Sattva jest zamknięty w ekologiczne opakowanie.
 2. Nie jest testowany na zwierzętach.
 3. W zależności od długości włosów nadaje się nawet na kilka aplikacji.
 4. Rozrobione zioła można zamrażać.
 5. Farby Sattva Ayurveda to dawne produkty Swati Ayurveda o lepszej jakości (drobniej zmielone) w ekologicznych opakowaniach.

Opakowanie zawiera: dwie pary rękawiczek, dwa plastikowe czepki oraz pędzelek gotowe do użytku.

Czy henna się wypłukuje?

🙁 Farbowanie henną – wady –

 • Długi czas farbowania – zabieg koloryzacji z użyciem henny trwa nawet kilka godzin.
 • Trwałość – kolor uzyskany henną wypłukuje się zwykle w ciągu kilkunastu tygodni.
 • Ograniczona paleta kolorów – niestety henna nie pozwala na rozjaśnianie włosów.
 • Przesuszenie włosów – możesz odczuć je, jeżeli Twoje włosy są wysokoporowate.

W jakich proporcjach henna na włosy?

Henną można ufarbować włosy, można nią barwić także brwi i rzęsy. Polecana jest do włosów brązowych, czarnych i w kolorze ciemnego blondu. Wzmacnia ich naturalny odcień i nadaje im efektowne refleksy. Ponieważ henna wiąże się z keratyną, której ilość we włosach jest różna, efekt farbowania też jest różny.

 • Henna dodatkowo poprawia wygląd włosów, także tych zniszczonych chemikaliami.
 • Sprawia, że lśnią, są gładkie i jedwabiste.
 • W dodatku są medyczne dowody na to, że henna działa relaksująco, odprężająco i łagodzi bóle głowy.
 • Można farbować włosy samemu w domu, zrobić sobie odprężający dzień tylko dla siebie.

Dawnymi czasy, kiedy kobiety Środkowego Wschodu i Północnej Afryki farbowały sobie włosy, trwało to cały dzień i połączone było z rozrywkami, podjadaniem, plotkami, kąpielą i masażem całego ciała. Zanim jednak zdecydujesz się na koloryzacje henną, na wszelki wypadek wypróbuj barwnik na włosach, które ci wypadły (zbierz kilka np.

ze szczotki do włosów). Zobaczysz w ten sposób, jaki będzie efekt farbowania na całej głowie. Przygotowując miesznakę zmieszaj hennę z sokiem z cytryny, bądź innym kwaśnym płynem, do konsystencji gęstej papki. Przygotowaną miksturę trzeba najpierw odstawić, najlepiej na całą noc, tak, żeby barwnik się uwolnił.

Przy nakładaniu henny na włosy trzeba pamiętać o rękawiczkach, bo inaczej henna zafarbuje dłonie. Kwaśne środowisko sprawi, że ufarbowane włosy, z początku jasnomiedziane, stopniowo mocno ściemnieją, a ich kolor będzie głęboki. Utrwalanie koloru trwa około trzech dni i jest to proces polegający na utlenianiu, podobnie jak pozostawiona skórka jabłka ściemnieje po jakimś czasie, tak i włosy ściemnieją.

Uzyskany kolor zależy też od ilości henny, więc nie należy jej oszczędzać, a trzyma się ją mniej więcej 2-4 godziny lub dłużej, jeśli włosy są oporne na farbę. Jeśli chcesz ufarbować włosy na brązowo, to należy zmieszać hennę z indygo. Jest to niebieski barwnik uzyskany z tropikalnej rośliny Indigofera tinctoria.

Nawiasem pisząc to właśnie indygo barwi dżinsy na charakterystyczny ciemnoniebieski kolor. A wracając do tematu, jeśli w proporcji więcej będzie henny, to wyjdzie ciepły miedzianobrązowy kolor. Jeśli będzie więcej indygo, otrzymasz włosy ciemnobrązowe.

Bez problemu możesz użyć obu barwników na włosy zniszczone chemicznie, oba są bezpieczne i naturalne. Indygo używa się zaraz po przygotowaniu, więc jak będziesz mieć już gotową pastę z henny tuż przed nałożeniem na włosy, wymieszaj indygo z wodą (bez soku z cytryny), a następnie połącz obie pasty. Ciepły brąz powstanie przy zmieszaniu w proporcji 2/3 henny i 1/3 indygo, ciemny brąz ? 1/3 henny i 2/3 indygo, a bardzo ciemny brąz przy stosunku: 1 część henny na 4 części indygo.

Dokładnie wymieszaj i nałóż obficie na włosy. Zmyj po około 2-4 godzinach. I nie panikuj, jeśli zobaczysz zielone włosy( to mnie rozbroiło wręcz 🙂 ), po 1-2 dniach kolor ten zniknie. Podobnie jak henna, indygo też wymaga czasu na utlenienie.

You might be interested:  Jak Zdjąć Włosy Metoda Kanapkowa W Domu?

Po co sok z cytryny do henny?

Gdy mamy ochotę na zmianę koloru włosów, ale nie chcemy, aby zostały one zniszczone przez składniki chemiczne zawarte w drogeryjnych farbach, dobrym kompromisem jest naturalna henna firmy Khadi. Dzięki niej możemy się cieszyć nie tylko pięknym kolorem, ale również wspaniałym blaskiem, który jest oznaką zdrowia naszych włosów. Należy pamiętać, aby przed aplikacją henny dobrze oczyścić włosy (przy pomocy mocno oczyszczającego szamponu z SLS) w celu pozbycia się powłoczki, którą pozostawiają na włosach kosmetyki do stylizacji często zawierające różnego rodzaju silikony. Następnie nałożyć przygotowaną wcześniej hennę i trzymać ją na włosach przez 2-3 godzin (maksymalnie 6).

 1. Im dłużej trzymamy hennę, tym bardziej intensywny odcień otrzymamy.
 2. Można również dodatkowo nagrzewać włosy gorącym powietrzem z suszarki, co spowoduje otwarcie się łusek włosa i jeszcze lepsze przyswajanie koloru.
 3. Gdy minie już czas oczekiwania, należy spłukać hennę z włosów i pozwolić im naturalnie wyschnąć.

Kolor, który otrzymaliśmy nie jest jeszcze kolorem końcowym. Delikatna zielona poświata, która może się pojawić, również zniknie w przeciągu kilku godzin. Zaraz po wyschnięciu włosy mogą być nieco sztywne i wysuszone. Wrócić do szczytowej formy pomogą im nawilżające maski do włosów, które należy nałożyć dopiero po upływie 48h.

 1. Po tym czasie można też włosy umyć.
 2. Odczekanie 48 godzin pozwoli hennie utlenić się na naszych włosach, co zaskutkuje pogłębieniem i wzmocnieniem koloru.
 3. Naturalna henna Khadi sprawia również, że włosy zyskują większą objętość oraz wydają się być wyraźnie gęstsze.
 4. Po farbowaniu henną ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów, czyli – niestosowanie silnie oczyszczających szamponów: spowodują one szybsze wypłukiwanie się henny – stosowanie nawilżających masek: wzmocnią blask włosów oraz zniwelują lekkie przesuszenie – olejowanie włosów, które zatrzymuje wodę wewnątrz włosa i zapobiega jej nadmiernemu odparowywaniu Jeśli nie wiecie jak odpowiednio dobrać kolor henny do Waszych włosów, polecam przeczytanie artykułu Jak dobrać kolor henny khadi.

Skład henny Khadi można modyfikować odpowiednimi dodatkami, które wpływają na efekt jaki uzyskamy: – łyżeczka soli dodana do henny indygo przedłuży jej trwałość, – napar z czarnej herbaty lub kawy zastosowany do rozrobienia henny w kolorach: indygo, ciemny brąz, orzechowy brąz wzmocni i zintensyfikuje otrzymany kolor, – sok z cytryny dodany do henny naturalnej sprawi, że włosy będą jeszcze bardziej błyszczące.

Jak utrwalić kolor henny na włosach?

Krok trzeci: Jak dbać o włosy po nałożeniu henny Khadi? – To trzeci krok, ale dla uzyskania oczekiwanych efektów, być może kluczowy. Przed pierwszym myciem po koloryzacji, użyj olejku do włosów ! Dzięki niemu pigment henny utrwali się na włosach. Najlepiej zaopatrzyć się w olejek do włosów Khadi z amlą (emblica officialis), bhringaraj (eclipta alba) lub brahmi, które w tradycji orientalnej służyły do używania wraz z henną od tysięcy lat.

To prawdziwy wielopak zdrowia dla włosów, pochodzący wprost z natury. Jak nałożyć olejek? Na wilgotne dłonie wylej kilka kropli olejku, rozetrzyj je. Dzięki temu kosmetyk rozgrzeje się i łatwiej wniknie we włosy. Przeciągnij dłońmi po włosach od nasady aż po końcówki. Im dłużej pozostawisz olejek na włosach, tym lepiej, jednak zrób to nie krócej niż na pół godziny przed myciem.

Śmiało możesz zostawić preparat na całą noc, a głowę umyć rano. By móc dłużej cieszyć się promiennym kolorem henny, powtarzaj ten rytuał przed każdym umyciem głowy. Dopiero gdy będziesz przygotowywać się do kolejnej aplikacji, pomiń ten krok – włosy muszą być gotowe na przyjęcie następnej porcji barwnika.

Jak zrobić żeby henna byla mocna?

Henna brwi krok po kroku – Henna brwi jest nieco trudniejsza od henny rzęs, gdyż musimy najpierw nadać brwiom odpowiedni kształt i precyzyjnie nałożyć mieszankę.

 1. Najpierw wyznaczamy pożądany kształt brwi, na przykład za pomocą białej kredki.
 2. Dokładnie myjemy brwi i zabezpieczamy skórę przed zafarbowaniem.
 3. Hennę należy dokładnie rozmieszać z odrobiną wody utlenionej na gładką, gęstą pastę.
 4. Hennę nakładamy cienkim pędzelkiem, dokładnymi i powolnymi ruchami. Zaczynami od dolnej linii brwi, która powinna być najmocniej podkreślona, przeciągając kreskę aż do końca brwi. Następnie wypełniamy zewnętrzną stronę brwi, a na koniec nakładamy produkt od strony nosa. Ważne jest to, aby hennę nałożyć nie tylko z wierzchu na włoski, ale również na skórę pod włoskami.
 5. Pastę z henny trzymamy na włoskach do 10 minut. Czym dłużej pozostawimy produkt, tym kolor brwi będzie głębszy i bardziej intensywny.
 6. Po tym czasie zmywamy brwi za pomocą płatka kosmetycznego z ciepłą wodą.
 7. Po zakończeniu zabiegu możemy przejść do depilacji brwi. Wyrywanie niechcianych włosków będzie dużo łatwiejsze ze względu na to, że mamy już określony kształt brwi.