Jak Olejować Włosy Na Podkład?

Jak Olejować Włosy Na Podkład
Olejowanie na podkład Humektanty, czyli substancje magazynujące wodę, jak np. miód, żel aloesowy czy woda z cukrem. Po ich nałożeniu należy aplikować na pasma wybrany olej – który zamknie humektant wewnątrz włosa – i postępować jak w przypadku innych zabiegów olejowania (turban + co najmniej godzina na głowie).

Co dać jako podkład pod olejowanie?

Odżywka jako podkład pod olej – Wybierz odżywkę nawilżającą, z zawartością humektantów, czyli na przykład z gliceryną, aloesem, panthenolem albo miodem. Zwilż włosy wodą i równomiernie rozprowadź na nich odżywkę, a następnie nałóż olej. Odżywka zadziała jak podkład nawilżający lub hydrolat, czyli dostarczy włosom dodatkowych substancji nawilżających i odżywczych.

Jak dlugo trzymac olej na podkladzie?

2. Jak długo trzymać olej na włosach? – Minimalny czas olejowania to 30-40 minut . Dla lepszych efektów warto pozostawić olej na 2-3 godziny, a raz na jakiś czas wykonać olejowanie włosów na noc. Wyjątkiem jest olejowanie z użyciem oleju i maski, w tym przypadku nie powinno się zostawiać tej mikstury na dłużej niż 40 minut, ponieważ składniki kondycjonujące zawarte w masce mogą powodować nadmierne rozmiękczenie włosa.

Jak olejować włosy na mokro?

Olejowanie włosów na mokro – Olejowanie włosów na mokro to tak naprawdę olejowanie na wodę. Nie używamy tu ani podkładu nawilżającego, ani maski, nie mieszamy oleju z wodą itd. Olej nakładamy bezpośrednio na zwilżone w czystej wodzie włosy i pozostawiamy na 30-60 minut.

Następnie zmywamy olej nakładając na włosy odżywkę (o metodzie emulgowania pisałam w tym wpisie ), myjemy delikatnym szamponem bez SLS-ów i ponownie nakładamy odżywkę. Na koniec możemy zrobić jeszcze płukankę, np. z octu. Bardzo ważne w tej metodzie (i wszystkich pozostałych metodach olejowania na mokro) jest to, że włosy muszą być nie tylko zwilżone, ale też oczyszczone z pozostałości kosmetyków stylizacyjnych.

Jak najszybciej i najlepiej olejować włosy? | DWUETAPOWE OLEJOWANIE

Jeśli więc stosujesz żele, pianki, pasty, lakiery i woski do włosów, najpierw musisz włosy umyć. Włosy powleczone pozostałościami produktów stylizacyjnych będą miały utrudnione zadanie we wchłanianiu substancji odżywczych znajdujących się w oleju.