Jak Przygotować Się Na Masaż W Spa?

Jak Przygotować Się Na Masaż W Spa

 • O nas
 • Hotel
 • Apartamenty
 • Pakiety
 • Vouchery
 • Medical SPA
 • Spa
 • Restauracja
 • Atrakcje
 • Kontakt

menu 17 kwietnia 2021 Współcześnie wiele osób funkcjonuje w ciągłym biegu, w natłoku obowiązków i pracy. Niekiedy jednak przychodzi taki moment, że warto zatrzymać się na chwilę w miejscu, odpocząć i zaznać odrobiny luksusu. W tym wypadku wspaniałą alternatywą okazuje się wizyta w naszym klimatycznym hotelu.

 • Jest to miejsce wyjątkowe, gdyż pozwala na szybkie i całkowite odcięcie się od codziennych problemów, czy zmartwień.
 • Przed pierwszym pobytem w hotelu Bukowy Park, warto zasięgnąć odpowiedniej wiedzy na temat panujących tu zwyczajów.
 • Jak w każdym miejscu o tego typu specyfice, hotel gwarantuje najwyższą jakość i staranność wykonywanych usług, a profesjonaliści w strefie SPA chętnie służą pomocą przy doborze odpowiednich zabiegów.

W trosce o największy komfort Gości odwiedzających hotel Bukowy Park, stworzono krótką listę wskazówek, które rozwieją wszelkie wątpliwości związane z przygotowaniem się do masażu i ułatwią korzystanie z wydzielonej strefy SPA:

 1. Ok.1 godz. przed masażem nie należy spożywać ciężkich posiłków.
 2. Dla komfortu własnego i osoby masującej, zaleca się zdjęcie biżuterii.
 3. Przed zabiegami nie powinno się nadmiernie opalać lub korzystać z solarium, co może niekorzystnie wpłynąć na kondycję skóry.
 4. Na dobę przed peelingiem nie zaleca się depilacji ciała.
 5. Dla odświeżenia i wstępnego rozluźnienia ciała, przed masażem należy wziąć ciepły prysznic.
 6. W gabinecie SPA zapewnione są ręczniki, a także środki higieniczne.
 7. Na masaż zaleca się przybycie ubranym w bieliznę i szlafrok.
 8. Dla Gości z zewnątrz przewidziane są hotelowe szlafroki i bielizna jednorazowa.
 9. Należy poinformować fizjoterapeutę o dolegliwościach lub przeciwwskazaniach zdrowotnych (np. miażdżyca, żylaki, tętniaki, zmiany skórne, choroby nowotworowe, ciąża itd.), jeśli takowe występują – personel wówczas dobierze odpowiedni zabieg.
 10. Należy poinformować fizjoterapeutę o strefach ciała, których nie życzymy sobie, aby objąć masażem.
 11. Zarówno przed, jak i po zabiegu przewidziany jest czas, na komfortowe przebranie się na osobności.
 12. O braku możliwości skorzystania z zabiegu należy poinformować recepcję możliwie jak najwcześniej.
 13. Wskazane jest, aby przybyć na zabiegi ok.5 min. przed czasem.
 14. SPA jest strefą ciszy i relaksu, dlatego zaleca się wyłączenie telefonu.
 15. W strefie SPA obowiązuje specjalna etykieta, której treść dostępna jest w hallu SPA, a wszelkich informacji związanych z terminami i zapisami na poszczególne zabiegi, udziela personel recepcji głównej hotelu.

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki.

Jak się ubrać na zabiegi w SPA?

Jak się ubrać do SPA? – O tym, jak się ubrać do SPA, decyduje zabieg, na jaki się wybieramy. Istnieje jednak pula kilku cech wspólnych, które warto poznać przed pierwszą wizytą w takiej placówce:

  wygodnie – trudne do zdjęcia, bardzo wąskie spodnie ze sztywnego materiału, za mała góra od kostiumu kąpielowego, uciskające kostki skarpetki – z takich rzeczy lepiej zrezygnować. Najlepsze ubrania do SPA to takie, które zostały wykonane z miękkich materiałów: np. bawełny czy polaru, w odpowiednim rozmiarze, łatwe do zdjęcia lub zsunięcia, warstwowo – do salonu SPA, szczególnie w zimniejsze pory roku, warto ubrać się warstwowo, by móc ściągnać część rzeczy. Przykładowo na masaż pleców pod sukienkę lub spódnicę można założyć legginsy, w których zostaniemy podczas masażu lub krótkie spodenki (te można również przynieść ze sobą do gabinetu i włożyć przed masażem), z dopasowaniem do charakteru zabiegu – na wspomniany wcześniej masaż pleców lepiej założyć bluzkę i spodnie niż np. kombinezon czy sukienkę. Bluzkę można zdjąć, a spodnie odrobinę zsunąć, dzięki temu wiele osób będzie się czuć bezpiecznie i komfortowo. Do innego zabiegu – sauny suchej – nie zaleca się wchodzić w kostiumie kąpielowym, ale można okryć się ręcznikiem. Do groty solnej polecamy strój kąpielowy lub wygodny, sportowy oraz skarpetki, a także czysty ręcznik. Do sauny parowej – podobnie jak suchej – nie zaleca się zakładać kostiumu kąpielowego, ręcznik również jest tutaj zbędny.

Jak ubrać się na masaż?

Jak się ubrać na masaż? – Równie istotny, co higiena jest też właściwy ubiór. W ramach przygotowań do masażu warto więc przemyśleć jak się ubrać na masaż . Na pewno nie ma sensu stroić się w elegancką, obcisłą, często krępującą ruchy odzież. Zamiast dopasowanej sukienki z zamkiem na plecach, zapinanej pod szyję koszuli czy opinających nogi i pośladki skórzanych/dżinsowych spodni, lepiej wybrać luźne, wygodne ubranie.

You might be interested:  Jak Ściąć Włosy Na Krótko?

Czy do masażu trzeba się rozbierać?

Z Piotrem Szczotka rozmawia Małgorzata Sanocka. – – Jakie rodzaje masażu proponuje się obecnie i na czym one polegają? Piotr Szczotka : Obecnie w pierwszym momencie trudno się połapać w gąszczu informacji dotyczących masażu. Jedną z najrozsądniejszych dróg, jest po prostu zapytać osobę wykonującą masaż (nie zawsze jest to przecież masażysta, ale i fizjoterapeuta czasem kosmetyczka bądź inny praktyk) jaki rodzaj masażu, metody proponuje.

 • Ale będąc z drugiej strony czyli jako klienta, czy w przypadku kobiet klientek, powinniście przede wszystkim jasno przedstawić wasze oczekiwania.
 • Nie bać się zadawać pytań, czy faktu, że ktoś ma słabe słownictwo w tym temacie, bądź nie zna terminologii.
 • W sumie można przybliżyć zabiegi związane z masażem w kilku grupach: specjalistyczne masaże, zabiegi na ciało (nurt spa), praca z ciałem (nurt body work gdzie masaż jest jednym z elementów) oraz metody pracy z tkankami miękkimi w fizjoterapii, czasem też w osteopatii czy chiropraktyce.

Jest tego sporo, dlatego też wpierw warto określić nasze cele, priorytety. – Jak należy przygotować się do masażu? (np. ile wcześniej należy zjeść posiłek)? Dokładnie, wcześniej zjeść posiłek, z tym że minimum około godziny przed masażem, a zwłaszcza jeśli zabieg będzie dotyczył także powłok brzusznych to jeszcze dłużej, do ok 1.5 godziny przed masażem.

To słuszne pytanie i uwaga, bo czasem zwłaszcza po całym dniu, klienci szczególnie kobiety, w trakcie różnego rodzaju zmiany diet, czy akcji w stylu „nadchodzi plaża”, udają się na masaż bardzo zmęczone po całym dniu i nie rzadko po prostu głodne. Tu organizm płata różne figle. – Czy to będzie masaż mocny (bolesny), czy delikatny? Ja nie lubię bólu.

Jest spora różnica w pojęciu masaż intensywny, głęboki, a masaż bolesny. Zacznijmy od tego, że jest niewiele sytuacji kiedy masaż jest wykonywany na progu bólu i ten próg w jakiś sposób przekraczamy. Niestety nagminnie jeszcze masaż kojarzony jest z bólem, trudno te społeczne przyzwyczajenia zmienić.

 1. Ten mit zakorzenił się do tego stopnia, iż niektórzy uważają że masaż leczniczy może, nawet powinien być bolesny, a tzw.
 2. odchudzający to już na pewno.
 3. To absurdalny stereotyp i w sumie stara szkoła masażu.
 4. Czasem po masażu jesteśmy nieco „rozbici”, mniej skupieni, nazajutrz czujemy się jak pierwszy raz po ciężkiej pracy fizycznej, ale to są efekty przemijające, dotyczą niektórych problemów, schorzeń lub co się zdarza częściej, jeśli to był w ogóle pierwszy masaż.
You might be interested:  Jak Upinać Długie Włosy?

Natomiast jeśli po kolejnych zabiegach czujemy się jednak dalej gorzej, powinniśmy zabiegów zaprzestać lub po konsultacji zmienić je. Przede wszystkim poinformować o tym masażystę. Dotyczy to także każdego niezrozumiałego dla nas dyskomfortu jak nagłe mrowienie, nadpotliwość, zawroty, uderzenia gorąca, itd.

Jaka bielizna na masaż?

Co zabrać ze sobą do SPA? Jak się ubrać? – W zasadzie do SPA nie trzeba zabierać niczego – żadnych akcesoriów, środków higienicznych czy części garderoby. Oczywiście niebagatelne znaczenie ma pozytywne nastawienie, a także dobry humor. Na masaż można ubrać się dowolnie.

Zalecamy jednak wybranie ubrań luźnych, swobodnych. Po pierwsze szybko można je zdjąć, po drugie po masażu po prostu przyjemnie będzie mieć na sobie niekrępujące ubrania. Do masażu musisz się rozebrać. Możesz jednak pozostawić na sobie pewne części garderoby, aby czuć się komfortowo np. bieliznę, figi. Pamiętaj, że w trakcie masażu odsłonięta będzie ta część ciała, która jest masowana.

Natomiast pozostała zostanie okryta ręcznikami. Ważne jest, aby do masażu zdjąć biżuterię. Dzięki temu masażysta będzie miał pełne pole manewru, a jego ruchy nie zostaną ograniczone koniecznością omijania łańcuszka czy kolczyków.

Jak wygląda pojscie na masaż?

W co się ubrać? – Ubranie w zasadzie nie ma znaczenia, bo i tak trzeba je zdjąć na czas wykonywania masażu. Warto za to pomyśleć krok naprzód i wybrać prosty, niekrępujący ruchów strój. Po masażu przyjemnie będzie włożyć bowiem wygodne, nieobciskające ubranie. Dla komfortu własnego i osoby masującej zaleca się też zdjęcie wszelkiego rodzaju biżuterii. Jak Przygotować Się Na Masaż W Spa

Jak zachować się w hotelu SPA?

Czego nie wolno robić w spa – – W spa bezwzględnie nie wolno palić, często zakaz obowiązuje w całym hotelu – chyba że są wyznaczone specjalne strefy. – Korzystanie z telefonów komórkowych też przeważnie jest zabronione. Spa to miejsce wyciszenia, odstresowania i maksymalnego spokoju – najlepiej bez łączności ze światem zewnętrznym.